Kategori  Utropspris
12345...114» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sidebord/natbord i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer
Sidebord/natbord i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer. Reol i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer, udført i sortmalet jern. 1 låge i front, hvor bag hylde. Lågen er aflukkelige med 'container-lukning'. B. 46 cm. D. 46 cm. H. 62 cm. Med industrielt ...
Varunr: 5524274

SEK 3 706 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2019
09:00:00
SEK 570
Puderstol
PUDERSTOL, 1900-tal, rokokostil, bonad björk, ben med claw and ball-avslut, sitthöjd ca 44 cm
Varunr: 5528111
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 12-12-2019
10:00:00
Se mer
Soffa
SOFFA, Oscariansk, 1800-talets andra hälft, stoppad och med senare textil klädsel, sitthöjd ca 42 samt 147x65 cm
Varunr: 5528113
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 12-12-2019
10:04:00
Se mer
Skrivbord Swedish Grace
SKRIVBORD, Swedish Grace, 1920-tal, fanerat i björk och jakaranda, delvis med intarsiadekor av bårder, snidade ben, en låda och två skåpdörrar, höjd 75, 143x74 cm
Varunr: 5528114
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 12-12-2019
10:06:00
Se mer
Patricia Urquiola fåtöljer
PATRICIA URQUIOLA, "Fjord", fåtöljer, 1 par, Moroso, Italien, formgiven 2002, med snurrfunktion, fot i stål, klädd i brunt läder, etikettmärkt, höjd 102 cm
Varunr: 5528117
SEK 7 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 12-12-2019
10:12:00
Se mer
Sebastian Wrong for HAY. Lænestol, model Hackney
Sebastian Wrong for HAY. Lænestol, model Hackney. Betrukket med dybblå velour fra Kvadrat. 90 x 90 cm. Fremstår med brugsspor i form af solblegning, fortrinsvis på forreste del af armlæn.
Varunr: 5524934
SEK 1 426 DK, Hørsholm, Hammervej 1 12-12-2019
10:13:00
SEK 499
Nordiska Kompaniet
NORDISKA KOMPANIET, klaffbord, fanerat i mahogny, 1949, mässingskodda fötter på kollonformade ben, höjd 49 cm, längd 90 cm, bredd 50 cm, två klaffar a 23 cm. Total längd ca 138 cm.
Varunr: 5528119
10:16:00
Se mer
Hörnskåp 1800-tal
HÖRNSKÅP, 1800-tal, ek, brutet krön, intarsia i form av flerfärgade listverk, kompassrosor, brevduvor mm, höjd ca 209, 86x40 cm. . Nycklar finns
Varunr: 5528129
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 12-12-2019
10:36:00
Se mer
Jonas Bohlin barbord
JONAS BOHLIN, barbord, "Brasserie", Gemla, formgiven 2012, stomme i svartlackerat stål, skiva i marmor, höjd 102, diameter 70 cm
Varunr: 5528133
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 12-12-2019
11:04:00
Se mer
Snurrfåtöljer ett par med fotpall
SNURRFÅTÖLJER MED FOTPALL, ett par, 1900-talets andra hälft, svart skinn, sitthöjd ca 37 cm
Varunr: 5528136
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 12-12-2019
11:10:00
Se mer
Barskåp
BARSKÅP, 1900-talets mitt, mahogny, invändigt inredd med spegel samt hyllor för att hänga glas, elektrifierad, höjd ca 118, 83x34,5 cm
Varunr: 5528138
11:14:00
Se mer
Matsalsbord nyrokoko
MATSALSBORD, nyrokoko, 1900-tal, mahogny, 3 st inläggsskivor, höjd ca 72 cm, 106x134 cm
Varunr: 5528140
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 12-12-2019
11:18:00
Se mer
Dansk Møbelproducent. Cirkulært sofabord
Dansk Møbelproducent. Cirkulært sofabord udført i 26 mm MDF kerne belagt med hvid højtryks-laminat. Sortlakerede, skråtstillede ben. Ø. 90 cm. H. 41 cm. Leveres usamlet. (Modelfotos)
Varunr: 5520226

SEK 1 140 DK, Herning, Engdahlsvej 12-12-2019
11:18:00
SEK 428
Skåp 1700-tal
SKÅP, 1700- och 1800-tal, ek, 2-delat, överdel med svängt dekor, invändigt med hyllplan och skedhylla, intarsiadekor i form av kompassrosor och flerfärgade listverk, höjd ca 210, 105x35 cm. . Nyckel finns
Varunr: 5528149
11:36:00
Se mer
Komplot Design for Gubi. Cirkulært bord, Ø. 70 cm.
Komplot Design for Gubi. Cirkulært bord, Ø. 70 cm. plade af fineret valnød, stamme af forkromet metal. H. 75 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5514904

SEK 1 426 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2019
11:37:00
SEK 499
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet origianal ...
Varunr: 5463738

SEK 2 423 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2019
11:45:00
SEK 428
Par stumtjenere med knopper i plast (2)
Par trebenede stumtjenere med knopper i plast. Tolv kroge. H. 170 cm. (2)
Varunr: 5519417
SEK 1 711 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2019
11:46:38
SEK 428
Hay Loop, 2 sengerammer med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, sengetæppe samt 2 puder,
Hay. Loop Bed, 2 sengerammer i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay. May Bed Cover....
Varunr: 5492549
SEK 5 702 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2019
11:48:00
SEK 499
Tre højryggede armstole (3)
Tre højryggede armstole med ste af sortmalet bøg. Sæder og ryg betrukket med mørkebrunt læder. H. 134-144 cm. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår med brugsspor, slitage på maling og revner i læder på en stol. Provinens: domhuse/tinghuse på Bornholm.
Varunr: 5507494
SEK 1 140 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2019
11:52:10
SEK 428
Salonsgbord
SALONGSBORD, 1920-tal, underrede fanérad i betsad björk, höjd ca 73, diameter 90 cm
Varunr: 5528151
12:00:00
Se mer
Sidebord / sofabord af genbrugs elmetræ
Sidebord / sofabord af genbrugs elmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordet kommer samlet. H. 50 x ø 50 cm. Vægt 14 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...
Varunr: 5519651

SEK 1 283 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2019
12:03:00
SEK 428
Stol 1700-tal
STOL, 1700-tal, rokoko, vitmålad, skuren dekor, fotavslutningar i form av claw and ball, sitthöjd ca 44 cm
Varunr: 5528153
12:04:00
Se mer
Gamfratesi for Gubi. Sofabord, model TS Table
Gamfratesi for Gubi. Sofabord / sidebord, model TS Table, uden bordplade. Stel af sortlakeret metal. Udstillingsmodel. B. 76,5 cm. H. 41,5 cm.
Varunr: 5527781

12:05:00
SEK 713
Karmstol
KARMSTOL, 1800-tal, gustaviansk provinsarbete, svart målad, genombruten ryggbricka, sitthöjd ca 41 cm
Varunr: 5528155
12:08:00
Se mer
To lænestole i chesterfieldstil. (2)
To lænestole i chesterfieldstil betrukket med dybhæftet petroliumsfarvet kunstlæder, ben i bejdset træ. En stol med hul i bundklæde, samt en stol med skævt ben. Udstillingsmodeller. H. 75. B. 100. D. 90 cm.
Varunr: 5529307

SEK 1 711 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-12-2019
12:09:52
SEK 428
OEO Studio for Gubi. Fire stel til CoCo Dining Chair. (4)
OEO Studio for Gubi. Fire stel til CoCo Dining Chair. Sortlakeret. Udstillingsmodeller. Enkelte mærker og ridser. (4)
Varunr: 5527796

12:14:00
SEK 428
Dragkista sengustaviansk omkring 1800
DRAGKISTA, omkring 1800, 2-delad, sengustaviansk, fanérad i mahogny, stenskiva, beslag, listverk i mässing, nyckel saknas, höjd ca 118, 114 x 55 cm
Varunr: 5528158
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 12-12-2019
12:14:00
Se mer
Matsalgrupp 9 dlr
MATSALSGRUPP, 9 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bestående av: 8 stolar samt 1 bord, höjd på bord ca 74, diameter 127, medföljer 3 iläggsskivor á 60 cm
Varunr: 5528160
SEK 3 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 12-12-2019
12:18:00
Se mer
Fåtöljer 1 par sent 1800-tal
FÅTÖLJER, 1 par, sent 1800-tal, hjultrissor, fast stoppad rygg och sits
Varunr: 5528162
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 12-12-2019
12:22:00
Se mer
Mathieu Matégot for GUBI. Et par stole model Nagasaki.(2)
Mathieu Matégot for GUBI. Et par stole model Nagasaki af sortlakeret metal. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varunr: 5515097

12:25:00
SEK 784
12345...114»