Utropspris
12345...104»   Varor pr. sida   3112 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armstol af mahogni betrukket med Mulberry hør
Armstol af mahogni H. 99,B. 64, Sh. 49 cm. Senere ombetrukket med sømbeslået stribet hørstof fra Mulberry Home. Fremstår med brugsspor, stedvis slitage på sæde.

Varunr: 6081898
SEK 1 648 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:15
SEK 412
Par lænestole af mahogni i Biedermeyer stil, betrukket med Mulberry møbelstof(2)
Par lænestole af mahogni i Biedermeyer stil, senere professionelt ombetrukket med møbelstof fra Mulberry Home.H. 79,B. 83, Sh 43 cm. Fremstår med brugsspor. Udgået fra Mulberry Homes showroom på Furiendal gods. (2)

Varunr: 6081905
SEK 5 493 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:19
SEK 2 746
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Stretch. Spisebordsstol brun
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Stretch. Spisebordsstol brun med stel af stål, sæde og ryg af læder. H. 85 B. 48 Sh. 50 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker samt let ledløs.

Varunr: 6078163

SEK 2 060 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:23
SEK 1 373
Gunnar Myrstrand. Lænestol.
Gunnar Myrstrand. Lænestol af palisander, betrukket med sort læder. H. 72,5, SH. 39, B. 66,5 cm. Fremstillet hos Källemo. Fremstår med aldersrelateret brugsspor,mærker og slidtage. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. ...

Varunr: 6078767
SEK 10 985 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:25
SEK 8 239
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.50 cm. Udstillingsmodel fremstår uden brugsspor.

Varunr: 6077098

SEK 9 612 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:27
SEK 7 415
Dyrlund. Skænk af elmetræ
Dyrlund. Skænk af massivt og fineret elmetræ, jalousilåger, udtræksbakker og skuffer, runde tilspidsede ben. H. 95, B. 195, D. 48 cm, Fremstår med almindelige brugsspor og mærker.

Varunr: 6083293
SEK 19 224 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:30
SEK 10 985
Lænestol model Vera
Lænestol model Vera, med knapsyet hynde. Betrukket med Olena Light Grey. H. 78, B. 100, Sh. 45 cm. Ben af eg.Udstillingsmodel.

Varunr: 6029521

SEK 2 746 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:31
SEK 1 785
Emil Thorup for Handvärk, spisebord model 185, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, spisebord model 185, marmorfliser og sortlakeret stålstel. H. 75, B. 185, D. 96 cm. Udstillingsmodel, med mindre ujævnheder på flisekanter, uden brugsspor.

Varunr: 6077083

SEK 15 105 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:34
SEK 10 985
Poul Kjærholm. Tre stole model PK8. Sort læder. (3)
Poul Kjærholm. Tre stole model PK8 med stel fremstillet af anodiseret aluminium. Skal af sort PC/ABS plast, forsidepolstret med sæde af sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med minimale brugsspor, en stol defekt med løst sæde og defekte skruehuller, to stole med afslag på plastskal....

Varunr: 6083278
SEK 16 478 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:35
SEK 8 239
Sofa/sidebord af teak
Sofa/sidebord af fineret teak, ben af massiv. H. 37,5 cm. B. 61,5 cm. D. 39,5 cm. Fremstår med brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i ...

Varunr: 6079826
SEK 1 373 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:36
SEK 1 167
Fire stole af teak (4)
Fire stole af massivt og fineret teak, sæder nypolstret med sort skai. H. 84, Sh. 45 cm. Fremstår med almindelig brugsspor og mærker. (4)

Varunr: 6079420
08:37
SEK 2 197
365º North for Wendelbo. Hug chair. Sort/brun
365º North for Wendelbo. Hug chair med stel og ben af pulverlakeret stål. Stol og hynde er betrukket med sort/brun møbelstof. H. 82. Sh. 41. D. 86 B. 87 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varunr: 6059594

SEK 13 732 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:38
SEK 7 140
Tre-pers. sofa model Chill
Tre-pers. sofa, model Chill. Betrukket med Velour Lux Petro. ben af sortlakeret metal. H. 84, B. 209, D. 87, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker

Varunr: 6079693

SEK 6 866 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:39
SEK 4 119
Tre-pers. chaiselong/sovesofa, model Vivica (2)
Tre-pers. chaiselong/sovesofa, model Vivica. Ben af sortlakeret stål, betrukket med Velour Matt Beige. H. 75, B. 200/280, D. 85, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel. med enkelte overfladiske mærker. (2)

Varunr: 6079450

08:40
SEK 6 866
Dining Pouf, Forrest Mole
Dining Pouf, Forrest Mole, overpolstret med gråt møbelstof, sortlakeret stål og cognacfarvet læder. Designet af Søren Le Schmidt. Sh. 48, Ø. 48 cm. Udstillingsmodel, med minimale brugsspor.

Varunr: 6079442

08:41
SEK 1 236
Par overpolstrede lænestole, model 'Otis' (2)
Par overpolstrede lænestole, model 'Otis', ben af sæbebehandlet eg, overpolstret med Velour Lux Vintage. H. 76, B. 82, sh. 40 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte overfladiske mærker. (2)

Varunr: 6079453

08:42
SEK 5 493
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 Ø. 60 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 6085000

SEK 4 119 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:47
SEK 3 296
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Small. Sidebord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Small. Sidebord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 48 Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 6084984

08:48
SEK 2 472
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema. Kvadratisk sofabord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema. Kvadratisk sofabord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 35 B. 80 D. 80 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 6084981

SEK 6 042 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:49
SEK 4 669
Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf
Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf betrukket med brunt/mørkegråt møbelstof. Kan Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 B. 100 D. 100 cm. Udstillingsmode med minimale brugsspor.

Varunr: 6084795

SEK 6 317 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:50
SEK 4 943
Nichetto studio for Wendelbo. Model Sepal. Loungestol (2)
Nichetto studio for Wendelbo. Model Sepal. Loungestol betrukket med lyst grønt møbelstof, løs pude, stel af sort pulverlakeret stål. H. 67 B. 83 D. 74,5 Sh. 39 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor (2)

Varunr: 6084767

SEK 8 239 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:51
SEK 6 591
Iskos for Wendelbo. Model Half&Half. Armstol
Iskos for Wendelbo. Model Half&Half. Armstol betrukket med mørk sandfarvet møbelstof, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 64 B. 66 D. 81,5 Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 6084744

SEK 5 218 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:52
SEK 4 119
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord
365° North for Wendelbo. Model Circle. Sidebord plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 50 Ø. 48 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Varunr: 6085067

08:54
SEK 4 119
365° North for Wendelbo. Model Coin. Spisebord (2)
365° North for Wendelbo. Model Coin. Spisebord med plade af mdf plade med sort laminat, stel af sort pulverlakeret stål samt børstet messing. Fremstillet hos Wendelbo. H. 74,5 Ø. 120 cm. Udstillingsmodel med enkelte ridser på plade. (2)

Varunr: 6085074

SEK 13 457 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:56
SEK 10 711
Tre spisestole model Vica (3)
Tre spisestole model Vica, ben af eg. Betrukket med Velour Lux Shadow Blue. H. 83, Sh. 45, B. 54 cm. Udstillingsmodeller med enkelte håndteringsmærker. (3)

Varunr: 6086414

SEK 3 296 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:57
SEK 1 648
Overpolstret lænestol, model Judi
Overpolstret lænestol, model Judi. Betrukket med Maya Cream H. 72, Sh. 42, B. 68 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6086403

09:00
SEK 1 510
Par armstole. fransk flet(2)
Par armstole. fransk flet, bejdset bøg, sæder betrukket med jacquardvævet stof. H. 79,B. 57, sh. 49 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på betræk samt let løse samlinger på armlæn.(2)

Varunr: 6086164
SEK 1 099 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:03
SEK 412
Sæt på fire hynder til Hans J. Wegners 'Y-stolen'/CH24 (4)
Sæt på seks hynder af cognac Bizon læder til Hans. J. Wegners 'Y-stolen'/CH24. (4)

Varunr: 6086930
SEK 2 472 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:04
SEK 1 648
Lænestol, model Oscar
Lænestol, model Oscar med kedjesyede kanter, på ben af valnød. Betrukket med Danny Dusty Blue. H. 83, B. 83, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 6086444

SEK 3 021 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:05
SEK 2 334
Tre-personers sofa model Vera
Tre-personers sofa model Vera. Ben af sæbebehandlet eg. Højde 78 cm. Bredde 217 cm. Dybde 71 cm. Sh. 43 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6086832

09:07
SEK 3 570
12345...104»