Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bruno Mathsson Pernilla
BRUNO MATHSSON, "Pernilla", fåtölj, Dux, stomme i formböjd bok, klädsel i skinn, märkt Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 40 cm
Varunr: 5281858
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
14:14:00
Se mer
Bord design Claesson Koivisto Rune Dux
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soff/sidobord, 2 st, "Montana" och "Ohio", Dux, polerat stål, höjd ca 27 cm. . PROVENIENS: DUX
Varunr: 5281920
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27-03-2019
17:02:00
Se mer
Bruno Mathsson for Dux, lænestol samt skammel, model Ingrid Jubilæums model(2)
Bruno Mathsson. Nummeret jubilæumsmodel af lav lænestol (no. 031) samt skammel med stel af formspændt sortlakeret bøg, knapsyede hynder betrukket med stofgr. 28 "Chicago.H. 80 B. 73 sædehøjde 40 cm. Fremstillet hos DUX, Udstillingsmodeller, fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5145002

SEK 35 101 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2019
19:45:00
SEK 16 848
Erik Ole jørgensen for Dux. To-personer sofa.
Erik Ole jørgensen for Dux. To-personer sofa.Brunt skind på stel af matpoleret aluminium. Fremstår med brugsspor, kraftigt patineret skind med flere brud.
Varunr: 5260728
SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
19:51:00
SEK 562
DUX fåtölj "Supersport" design Björn Dahlström
BJÖRN DAHLSTRÖM, fåtölj med fotpall, "Supersport", DUX, stomme i kromat stålrör, klädd i orange textil, sitthöjd 42 cm
Varunr: 5285976
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 30-03-2019
15:03:00
Se mer
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol, Dux
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol med stel af formspændt bøgetræ, monteret med originalt hyndesæt af dybhæftet stribet møbelstof. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Dux. Fremstår med brugsspor, skjolder på stof.
Varunr: 5285770
SEK 2 106 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
20:10:00
SEK 491
Bruno Mathsson, Pernilla lænestol samt skammel, læder (2)
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol med skammel, stel af formspændt bøg udspændt med kanvas. Hynder betrukket med brunt dybthæftet læder. Formgivet 1944. Fremstillet hos Dux Stol: H. 96 cm. Sædehøjde 37 cm. Skammel: H. 43 cm. 62x60 cm. Fremstår med brugsspor, kanvas (skammel) med skjolder samt ...
Varunr: 5287488
SEK 4 212 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2019
10:48:00
SEK 2 246