Utropspris
Mina sökmotorer   Spara lista   Upprätta sökmotor
12345...98»   Varor pr. sida   2937 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tre pers. sofa, model Henry
Tre pers. sofa, model Henry Tre pers. sofa, model Henry. Ben af eg. H. 83, B. 206, Sh. 45 cm. Udstillingsmodel betræk fremstår med kraftig smuds.

Varunr: 6101921

SEK 4 696 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:03
SEK 1 657
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 6141067

SEK 2 762 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:05
SEK 2 210
Dyrlunds møbelfabrik. Spisebord, egetræ
Dyrlunds møbelfabrik. Elipseformet spisebord af fineret egetræ med udtræk, to tillægsplader med sarg medfølger, afsluttet på firpasfod. 1960/70'erne. Fremstillet hos Dyrlunds møbelfabrik med label herfra. H. 73 L. 162-262 B. 109 cm. Fremstår med brugsspor, tillægsplader med flere finerafslag.

Varunr: 6122168
SEK 8 287 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
15:05
SEK 6 630
Dezine Talks. To hynder af lammeskind til Arne Jacobsens stole 3101 (myren) (2)
Dezine Talks. To hynder af lammeskind til Arne Jacobsens stole 3101 (myren). Betrukket med hvidt lammeskind, bagside med antiskrid. Bemærk, stole medfølger ikke. (2)

Varunr: 6091146

SEK 1 105 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:05
SEK 414
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6038877

SEK 3 315 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:06
SEK 1 934
Tateishi Shoiji. Hvilestol samt skammel (2)
Tateishi Shoiji. Hvilestol samt skammel af egetræ, sæde, armlæn samt topstykke af valnøddetræ, løse hynder betrukket med mørkt møbelstof. Sædehøjde 44 cm. B. 70 cm. H. ryg 91 cm. Fremstår i emballage, ( H. 95 cm, B. 74 cm, D. 94 cm) Modelfoto. (2)

Varunr: 6151055

SEK 8 011 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
15:07
SEK 6 630
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', blå
Won Design for Wendelbo. Sofabord model Cage. Blå lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6024833

SEK 2 762 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:07
SEK 1 657
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på seks multijusterbar kontorstole, model Aeron, str. B (6)
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på seks multijusterbar kontorstole, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast, læderbetrukne armlæn. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår ...

Varunr: 6141114
SEK 49 723 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
15:09
SEK 35 911
Salon af lakeret træ, 1900-tallets første halvdel. (4)
Salon af lakeret træ, best. af et par berger og sofa, hver betrukket med beige stof samt ovalt salonbord, 1900-tallets første halvdel. Stole H. 75/48 cm. Sofa H. 75/48. L. 135 cm. Bord H. 77. L. 92. D. 64 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, ledløse, tørre samlinger, plettet betræk. (4)

Varunr: 6146681
SEK 1 105 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
15:09
SEK 414
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol, stel af formspændt bøgetræ udspændt med kanvas, hynder betrukket knapsyet, dybhæftet uldstof. Formgivet 1944, fremstillet hos Dux. H. 96 cm, sædehøjde 40 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6142954
15:09
SEK 3 867
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 8 stk. (8)
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039205

SEK 6 077 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:09
SEK 4 696
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' Stående på massive lakerede egetræsben. Sæde med skål af træfiner betrukket med grønt møbelstof. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel med f brugsspor.

Varunr: 6036685

SEK 4 144 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:11
SEK 2 072
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788, cognac (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788. Cognac knapsyet læder. (2)

Varunr: 6113755

15:12
SEK 1 934
Dezine Talks. Sofabord / Puf af knapsyet stof
Dezine Talks. Sofabord / Puf af knapsyet lyst stof. H. 40 cm. B. 96 cm. D. 96 cm.

Varunr: 6039113

SEK 5 801 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:14
SEK 4 420
Verner Panton. Et sæt på 12 frisvinger stole 'Panton Chair', hvid.(12)
Verner Panton (1926-1998). Et sæt på 12 frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (12)

Varunr: 6143293
SEK 24 862 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
15:15
SEK 16 574
Cecilie Manz for Muuto.Workshop coffee table.
Cecilie Manz for Muuto.Workshop coffee table af sortlaseret eg. 86 X 86 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6012841

SEK 5 525 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:15
SEK 2 762
To-pers. sofa
To-pers. sofa overpolstret med turkis møbelstof, ben af bejdset træ. H. 79, SH. 43, B. 132 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, skjolder, mærker og hul i stof.

Varunr: 6122057
15:16
SEK 414
Deszine Talks. Bænk i knapsyet cognac læder og metal ben.
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet cognac læder. Ben af metal. L. 120 cm. B. 47 cm. H. 37 cm. Modelfoto.

Varunr: 6039431

15:17
SEK 2 624
Mika Tolvanen for Muuto, Model 'Visu Lounge Chair'

Varunr: 6078429

15:18
SEK 2 072
Norm Architects for Menu. NoNo table. Glas og stål
Norm Architects for Menu. NoNo table. Udført i sortlakeret stel med bordplade af brunt glas. H. 35,B. 97,D. 60 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser og håndteringsspor. Afslag på bordplade .

Varunr: 6093991

SEK 5 249 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:19
SEK 2 762
Erik Buch. Sæt på seks stole i eg (6)
Erik Buch. Seks stole af eg, sæde og ryg betrukket med mønsteret stof. Fremstillet hos Odense Maskinsnedkeri. Fremstår med almindelig brugsspor. (6)

Varunr: 6149095
15:20
SEK 483
Nanna Ditzel. Trinidad. Spisestole, kirsebærtræ (6)
Nanna Ditzel. Trinidad. Spisestole med skal af formspændt, fineret kirsebær, stel af forkromet stål. Formgivet 1993. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Model 3298. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, kraftige ridser, enkelte mindre finérafslag samt lettere løse popnitter. (6)

Varunr: 6134631
15:20
SEK 6 630
Deszine Talks. Ompolstrings sæt til Safari stol, Sort / Cognac Læder.
Deszine Talks. Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben. Udført i Sort / Cognac læder.

Varunr: 6040277

15:20
SEK 2 210
Sofa af lakeret bøg.
Sofa med stel af lakeret bøg med svungne armlæn og drejede ben. Sæde og ryg betrukket med mørkegrå uld. 1900-tallets start. H. 86 cm. B. 184 cm. Sædehøjde 47 cm. Fremstår med brugsspor og pletter på betræk. Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varunr: 6149716
SEK 1 381 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:21
SEK 414
Yngve Engström. Lænestol m. skammel (2)
Yngve Ekström 1913-1988. Lamino hvilestol samt skammel med stel af fomspændt egetræ, betrukket med grå Hallingdal. Fremstillet hos Swedese, brændemærke herfra. Fremstår med minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6148091
15:22
SEK 6 906
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med gråt fløjl stof 'Rails col.4' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Nedpakket, usamlet, i original brudt emballage. Vejl- udsalgspris 19.995,-

Varunr: 6061936

SEK 19 337 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:22
SEK 13 812
Steffensen & Wurtz for Wendelbo. 'Tip Toe Chair', grå
Steffensen & Wurtz for Wendelbo. 'Tip Toe Chair', stel af sortlakeret stål og finer, sæde polstret med gråt Studio col. 19 stof. H. 75, Sh. 47 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varunr: 6025242

15:23
SEK 829
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord med lamineret plade, kant af aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Mål. H. 70. B. 80, L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker på plade samt alukant.

Varunr: 6148128
SEK 2 072 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
15:24
SEK 1 381
Hans J. Wegner. Seks lufthavnsstole, model AP-38 (6)
Hans J. Wegner. Seks lufthavnsstole, model AP-38 med ben af stål sæder betrukket med lyst grønt møbelstof. H. 79 cm. SH. 45 cm. B. 51 cm. Fremstår med brugsspor. (6)

Varunr: 6027537
SEK 20 718 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
15:24
SEK 17 265
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind. Ben metal. H. 35 cm. B. 122 cm. D. 48 cm. Varen har været en del af indretningen af backstageområdet på bæredygtighedsfestivalen TOMORROW.

Varunr: 6039446

15:27
SEK 2 624
12345...98»