Utropspris
12»   Varor pr. sida   32 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Levin, akustisk guitar, model T14
Levin akustisk guitar, model T14. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6209768
SEK 1 109 DK, Kolding, Platinvej 23-05-2022
18:45
SEK 1 525
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6210901
SEK 5 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:58
SEK 2 773
Moeck. To blokfløjter (2)
Moeck. To blokfløjter i pæretræ. Model 'Flauto Dolce Rondo', L. 60 cm., samt model 'Rottenburgh', L. 60 cm. Begge i original æske med diverse tilbehør. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6196728
SEK 3 605 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
08:44
SEK 1 387
Maxtone valdhorn med transporttaske
Maxtone valdhorn med transporttaske. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6209486
SEK 1 387 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:32
SEK 4 992
Orgel. Yamaha Electone D-65 i kabinet af mahogni
Orgel. Yamaha Electone D-65 i kabinet af mahogni. H. 102 cm, D. 67 cm, B. 116 cm. Efterset af tekniker og fungerer. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6179945
SEK 5 269 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:41
SEK 2 773
Orgel. Yamaha Electone FS-70
Orgel. Yamaha Electone FS-70 fra 1983. Stort 3-manual orgel. 210W indbygget forstærkning. H. 110 cm, B. 117 cm, D. 75 cm. Orglet er efterset af tekniker og fungerer,.

Varunr: 6176451
SEK 11 093 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:42
SEK 5 269
Orgel. Hammond A-122
Orgel. Hammond A-122 i kabinet af valnød, fra 1964-1965, monteret med TREK-II frekvensomsætter. Med matchende bænk og pedalspil. A-100 modellerne er udbyggede modeller af B-3 modellen og pga. udgamgsforstærkeren med endnu fyldigere lyd. Orglet er efterset af tekniker. H. 96 cm. D. 64 cm, B. 120 ...

Varunr: 6086633
SEK 38 824 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:42
SEK 30 505
Hammond XB-1, gold, limited edition
Hammond XB-1, gold, limited edition, uåbnet i original emballage.Produceret fra 1998-2005, guldversionen kun produceret i 100 eksemplarer. Emballagemål: B. 126 cm, H. 22 cm, D. 43 cm. Første foto er modelfoto.

Varunr: 6165661
SEK 13 866 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:43
SEK 8 319
Hammond XK-3c
Hammond XK-3c. Topmodellen fra Hammond. Klassisk et-manual orgel. Designet med klare lydmæssige referencer til den legendariske Hammond B-3. Kraftig professionel transportkasse medfølger. Fremstår med brugsspor men fungerer.

Varunr: 6165869
19:52
SEK 6 933
Hammond. Model L-143
Hammond. Model L-143. Sjælden version af L-100 serien. Amerikansk bygget og professionelt tilpasset danske strømforhold. Frekvensstyring fra TREK II. Med original Leslie tilslutning og styrings-kit til Leslie 147. Med halvmåne omskiftere på fronten af orglet, rørforstærker og ...

Varunr: 6203356
SEK 6 378 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
20:25
SEK 4 160
Brandoni & Sons. Harmonika. Model Musette
Brandoni & Sons. Harmonika fra Castelfidardo i Italien. Model Musette, serial no. 130, beklædt med perlemor. Efterfølgende indbygget mikrofon. Original transportkuffert og en transporttaske medfølger. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6201635
SEK 16 639 DK, Aalborg, Nibevej 25-05-2022
18:23
SEK 12 479
Carl Borch. København 1886 Violin
Violin med indlægssedel 'Carl Borch. København 1886' L. 60 cm. Fremstår med lille afslag på indlæg på bagside. transporttaske medfølger.

Varunr: 6204030
SEK 4 160 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
18:45
SEK 2 219
Violin. Start 20 årh.
Violin. Start 20 årh. L. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Ujævn samling på ryg. Transporttaske medfølger.

Varunr: 6204028
SEK 2 080 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
18:46
SEK 1 109
Samling danske lp'er (160)
Samling danske lp'er best. af Pop/Rock heriblandt Peter Beli, TV2, Lasse Helner, John Mogensen, Tommy Seebach, Dodo and the Dodoes, Gnags mm. 1970/80'erne. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forkomme. Ingen klassisk og opsamlinger. (160)

Varunr: 6212065
SEK 4 160 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-05-2022
19:20
SEK 1 664
Klira 'Peggy' semi akustisk elektrisk guitar.
Tysk produceret Klira 'Peggy' semi akustisk elektrisk guitar fra 1960érne. Kasse medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, vibratorarm samt montering mangler.

Varunr: 6210701
SEK 2 080 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2022
19:55
SEK 2 773
Jan Basta. Violin 20. årh.
Jan Basta. Violin med indlægs sedel 'Jan Basta tovarna na hudebni nastroje a strumy v Schonbachu u Chebu v Cechach' L. 60 cm. Fremstår med reparation på dæk samt limrester langs sarg. Transporttaske medfølger.

Varunr: 6204026
SEK 11 093 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
20:10
SEK 5 546
Elkavox knap hamonika. Tilhørende forstærkere, højttalere, pedaler, mixer og stativ (9)
Elkavox knap harmonika med kuffert. Tilhørende forstærkere model Hohner S98N, samt højttalere, pedaler og en mixer af mærket Stereo Mixing Amplifler PA-150 samt et stativ. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (9)

Varunr: 6184414
SEK 11 093 DK, Kolding, Platinvej 25-05-2022
20:42
SEK 6 656
Orgel. Technics C-700 med højttalere og pedalspil (3)
Technics C-700 er den bærbare version af G7 modellen, men på grund af de to medfølgende forstærkerkabinetter væsentligt kraftigere end stuemodellen. Der medfølger bæretaske til stativ og pedalspil. H. 104 cm, B. 119 cm, D. 63 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6178611
SEK 8 319 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
21:02
SEK 3 328
Brainchild LP, org. udgaven af 'Healing of the lunatic owl' 1970
Brainchild LP, org. udgaven af 'Healing of the lunatic owl' fra 1970, Lennie Wright for Gem Productions. Alm. aldersrelateret stand.

Varunr: 6194791
SEK 2 773 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-05-2022
17:05
SEK 2 080
Orgel.Hammond XE-200.
Orgel.Hammond XE-200. Sjælden model i DK. Det nyeste skud på stammen af hjemme orgler fra Hammondfabrikken. Stor lyd, fuld akkompagnementsektion, solo og orkesterstemmer. Kraftig indbygget forstærker. Incl. original bænk og nodestativ. Efterset af tekniker og fungerer. Fremstår med lette ...

Varunr: 6188639
SEK 19 412 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
20:02
SEK 13 588
Orgel. Hammond EX-1000 med bænk (2)
Hammond EX-1000E (1989-1993) Fuld digital orgel fra den legendariske Hammond fabrik. Bygget i moderne design, her udført i valnød finish. Incl matchende original bænk. H.94 cm, B. 112 cm, D.56 cm. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varunr: 6179944
SEK 5 269 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
20:56
SEK 2 773
Hammond CX-2000 orgel. Topmodel med pedalspil og bænk
Hammond CX-2000(1988-1991). Topmodel (H. 98 cm, D. 73 cm, L. 125 cm), elfenbensfarvet luxusudgave med pedalspil og bænk (D. 38 cm, H. 63 cm, L. 92 cm. ). Gennemset af tekniker. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6194170
SEK 13 866 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
20:56
SEK 8 042
Trommesæt. Sonor Force 503 series
Trommesæt. Sonor Force 503 series. 10/12/14/20 incl. hardwarw. stativer, hihat, lilletromme, lige bækkenstativer og stol. Der medfølger bækkeneri foret taske, Istanbul Agob 14" hihat Alcyme serie, 16 crash og 20 ride. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6208927
SEK 5 546 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
20:57
SEK 3 050
Samling CD'ere. Hovedsageligt rock og pop (ca. 625)
En samling CD'ere. Hovedsageligt rock og pop heriblandt Hotel Hunger, Tracy Chapman, Drengene fra Angora, Prince of the new power, Bruce Springsteen, TV2, Fallulah, Supertramp, Kashmir, Echoes, Tom Waits, Duran Duran, Miles Davis, Sting, Niel Young, Eminem, The offspring, Sort sol, Elton John, ...

Varunr: 6202884
SEK 4 160 DK, Kolding, Platinvej 27-05-2022
20:11
SEK 2 080
H.N. White Co. King 2B 'Silversonic' Trombone. (2)
H.N. White Co. King 2B "Silversonic" Trombone - Med klokke af sterlingsølv. Kasse, stativ samt div. tilbehør medfølger. Fremstår med små buler, ridser samt brugsrelateret slid.(2)

Varunr: 6211272
SEK 27 732 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2022
20:40
SEK 20 799
Teisco. Par højttalere med forstærker, model PS 1000 samt mixpult, model MX-800 (3)
Teisco. Par højttalere med forstærker, model model PS 1000, hver bestykket med 4 stk. 10'' samt to horn. Samt mixpult, model MX-800 med indbygget forstærker. 1970/80'erne. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Varunr: 6205979
SEK 5 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-05-2022
12:54
SEK 3 605
Samling LPér og singler (700+)
Samling på ca. 700 LPér. Pop og Rock dansk og engelsk uden klassisk og tysk. Desuden 2 kasser med singler. I blandet stand. (700+)

Varunr: 6212745
SEK 2 773 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-05-2022
14:51
SEK 416
Samling lp'er, The History of Rock 1-40 (40)
Samling lp'er, The History of Rock 1-40. Alle dobbelt lp'er på nær pladerne med The Beatles, Rolling Stones og Elvis Presley. best. af bl.a.: Jimi Hendrix, Elton John, The Beach Boys, Steppenwolf, Grateful Dead, The Kinks m.fl. Fremstår med brugsspor. Fejl og defekter kan forekomme. (40)

Varunr: 6213162
SEK 2 080 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-05-2022
18:30
SEK 1 109
Sennheiser, IMG. Samling mikrofoner, dele og tilbehør
Samling mikrofoner, dele og tilbehør. Sennheiser EW100G2, samt receiver, Sennheiser E825S. IMG Stageline TXS-822HT med trådløs receiver. Ej testet. Luritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6211107
SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-05-2022
19:32
SEK 1 664
Samling LP'er, 10 tommer (ca. 120)
Samling 10 tommer LP'er fra omkring 1960'erne. best. af bl.a.: 24 stk. Melody serien med forskellige danske kunstnere, 8 stk. pladetoppen snurrer m. bl.a. Four Jacks, Otto Brandenburg, Blue Boys mfl., 16 stk. soundtracks fra film, komedier, teater, 20 stk. solo kunstnere som Svend Nicolaisen, ...

Varunr: 6213136
19:42
SEK 971
12»