Utropspris
12»   Varor pr. sida   31 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Pearl River elguitar
Pearl River elguitar TL 99 cm. Brugsspor. Taske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5734722
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
14:08
SEK 904
Samling LP'er, udenlandsk rock og pop (ca.300)
Samling LP'er, primært udenlandske rock og pop titler, 1960-90'erne. Ca. 300 stk. Blandet stand/alm. brugsspor. (ca 300)

Varunr: 5734473
14:44
SEK 1 947
12 strengs elektro-akustisk guitar
12 strengs elektro-akustisk guitar. TL 108 cm. Brugsspor, mangler flere strenge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5734725
15:08
SEK 973
El-bas/basguitar
El-bas/basguitar TL 116 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5733449
16:09
SEK 834
Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): David Bowie, "Heroes Tour", Los Angeles, 3 April 1978, signerad Ed Finnell, numrerad 1/50, analogt handtryckt fotografi, ca 50.8x40.6 cm
Skador: Oramat fotografi

Varunr: 5734865
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
16:15
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande Mick Jagger
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Mick Jagger, The Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles, 13 Juli 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 26/50, analogt handtryckt fotografi, ca 40.6x50.8 cm
Skador: Oramat fotografi

Varunr: 5734874
16:42
Se mer
El-bas/basguitar (2)
El-bas/basguitar TL 118 cm. Fremstår med brugsspor, to knapper mangler. Transportkasse (ikke tilhørende) medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 5734727
17:10
SEK 834
Höfner. Contemporary Series guitar
Höfner Contemporary Series guitar. Dæk og krop af let flammet ahorn med sunburst, gribebræt af rosentræ. L. 101 cm. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5735089
SEK 4 172 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:16
SEK 1 669
Vincent Bach trombono model 36B
Vincent Bach Stradivarius trombone model 36B i original transportkasse. Brugsspor samt enkelte buler. Kassens længde 90 cm.

Varunr: 5735300
19:18
SEK 2 503
Tre violinkasser til 4/4 violin (3)
Tre violinkasser til 4/4 violin. En af mærket 'Jaeger' samt to øvrige. (3)

Varunr: 5734708
SEK 1 112 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
19:27
SEK 487
Fender Stratocaster med signaturer fra Andy Scott, Terry Uttey, Suzi Quatro, Dave Hill og Don Powell
Fender Stratocaster 1993 med signaturer fra Andy Scott (Sweet), Terry Uttey (Smokie), Suzi Quatro, Dave Hill og Don Powell (begge fra Slade). L: 100 cm. Serienummer: CN20009. Korea. Signaturer skrevet i 1996. Fremstår med alm. brugsspor. Dokumentation medfølger

Varunr: 5732809
SEK 8 344 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
20:25
SEK 5 006
Samling LP'er, pop, rock, opsamling, klassisk m.m
Samling LP'er, pop, rock, opsamling, klassisk m.m. 1960'erne og frem, blandet stand med brugsspor. To flyttekasser og tre plastickasser. (ca 500)

Varunr: 5735254
SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
13:55
SEK 1 391
Samling LP'er (ca. 97)
Samling LP'er og EP'er, primært klassisk (ca. 97) Fremstår i generelt pæn stand.

Varunr: 5730707
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 11-08-2020
19:25
SEK 417
Yamaha klarinet
Yamaha. Klarinet i original transportkuffert. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5733744
SEK 1 669 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:10
SEK 1 112
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex
Rotophon, Reisegrammophon, Holz, Tolex. Reisegrammophon für Schellackplatten in einem mit Tolex bezogenen Holzgehäuse, mit einer aus braunem Stoff bezogenen Drehscheibe, D.22cm, Kurbel, Tonabnehmer und 14 Ersatznadeln, sowie einem Aufbewahrunsfach für mehrere Platten, H.13,5cm, L.37,5cm, ...

Varunr: 5676059
SEK 1 450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-08-2020
21:29
SEK 414
Trækbasun, Hüttl
Trækbasun. Mundstykke og kasse medfølger. Mærket "Hüttl".Mundstykke og kasse medfølger. Liggende i transportkasse. Fremstår med brugsspor, kasse med kraftige brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5734610
SEK 1 112 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-08-2020
17:52
SEK 695
To akustiske guitarer (2)
To akustiske guitarer. Ibanez TCY12E samt Gypsy Rose GRA1K-CMB. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Varunr: 5736924
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2020
19:20
SEK 2 364
Fender Stratocaster. 'Eric Clapton' fra Signature-serien, årgang 1989
Fender Stratocaster, elektrisk guitar. Model: Eric Clapton Signature. Rød/hvid patineret krop, hals af ahorn. Medfølgende original original vibratorarm samt kuffert fra anden producent.. Serienummer: SE 900490. Fremstillet i USA 1989. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com ...

Varunr: 5710669
SEK 16 687 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-08-2020
20:55
SEK 8 622
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz
Jack & Danny Brothers, Gitarre, Holz. Gitarre aus Holz, Modellnummer 'W-160', innen bezeichnet, anbei mit einer schwarzen Gitarrentasche, L.104cm, B.40cm, T.12,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.

Varunr: 5672268
SEK 1 761 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
21:26
SEK 414
Dragspel Serenelli Italien
DRAGSPEL, Serenelli, Italien, sk pianodragspel, blått, märkt nr 120 C 3003, med fodral

Varunr: 5737523
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-08-2020
11:06
Se mer
Selmer klarinet af ibenholt
Selmer klarinet af ibenholt. Stemplet Selmer. Original kasse medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5719395
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-08-2020
19:24
SEK 973
Saxofon: C. G. Conn Elkhard, USA
Saxofon: C. G. Conn Elkhard, USA. Fremstår med brugsspor. Original kuffert medfølger. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.

Varunr: 5719398
SEK 2 781 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-08-2020
19:36
SEK 3 337
Saxofon Yamaha YAS-23
SAXOFON, Yamaha, YAS-23, nr 122135, med originalfodral, instruktionsbok mm

Varunr: 5737675
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-08-2020
20:04
Se mer
Dragspel Elite Grand
DRAGSPEL, Elite Grand, knappdragspel, med pärlemoinläggningar, äldre modell, med väska

Varunr: 5737766
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 14-08-2020
12:12
Se mer
Harmony elektrisk guitar 1970erne.
Harmony HD770AB elektrisk guitar 1970erne. Fremstillet i Korea. Fineret med rosentræ. Fremstår med alm. brugspræg. Hardcase guitarkuffert medfølger.

Varunr: 5710672
SEK 4 172 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
18:07
SEK 1 530
Gibson. Westernguitar model. SJ-200
Gibson. Westernguitar, Elvis "The King Of Rock" model SJ-200 fra 2009. Serie nr. 00809022 og nummer 227 ud af 250. Medfølgende original hardcase fra Gibson. Fremstår med lette brugsspor herunder ridse på front..

Varunr: 5729809
SEK 34 765 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
19:58
SEK 3 337
Gibson. Westernguitar, model J-45 Custom Black
Gibson. Westernguitar, model J-45 Custom Black, fra 2013. Serie nr. 10943008 i original hardcase fra Gibson. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 5729818
SEK 22 250 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
SEK 6 397
Jagthorn / signalhorn, messing m.m., 1900-tallet (3)
Jagthorn / signalhorn, messing m.m., m/ tryk, 20. Årh., L. 14-37 cm. Brugspræg. (3)

Varunr: 5734562
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
12:14
SEK 417
Større samling LP'er, diverse pop og rock. (4 kasser)
Større samling LP'er, diverse pop og rock, primært 1970 og 80'erne. Fremstår med almindelige brugsspor. (ca. 450)

Varunr: 5738383
SEK 4 172 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:57
SEK 487
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Messing, Leder, 20. Jahrhundert (25)
Hohner, Akkordeon mit Koffer und Noten, Modell 'Verdi III N', Holz, Kunststoff, Messing, Leder, Deutschland, 20. Jahrhundert. Bass-Akkordeon aus Holz, mit rotem Klarlack überzogen, mit einem Trageriemen aus Leder, mit Balg, Klaviertasten, Diskanttasten und -registern, sowie mit vorderseitigem ...

Varunr: 5665024
SEK 4 662 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-08-2020
20:51
SEK 414
12»