Utropspris
12»   Varor pr. sida   46 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tragtgrammofon
Grammofon, replika, med håndsving, kasse af lakeret træ med tragt af messing, mærkat med "The Gramophone Company Ltd. His Masters Voice". Tragt kan aftages. H. inkl. tragt 65 cm, D. 40 cm. Fremstår ikke samlet. (Modelfotos).

Varunr: 5854604

SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
14:10
SEK 477
Xylofon, Studio 49 W. Germany.
Xylofon, Studio 49 W. Germany, kasse af træ med 15 (2 ekstra) tangenter af stål. 2 stk. stikker medfølger. Alm. brugsspor.

Varunr: 6042775
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:38
SEK 477
J. Perez, halv-akustisk guitar
J. Perez, halv-akustisk guitar, model CTW-650 inkl. IntelliTuner samt hardcase. Fremstår rigtig flot med minimale brugsspor, dog enkelt trykmærke på ene skuldre.

Varunr: 6041178
SEK 8 183 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
18:36
SEK 3 819
Sennheiser. Trådløse RS65 høretelefoner m. oplader
Sennheiser. Trådløse RS65 høretelefoner m. oplader. Brugermanual medfølger. Almindelige brugsspor. Ej testet.

Varunr: 6039494
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:21
SEK 546
Parti Rock guitar Instruktions dvd'er samt tablatur hæfter
Parti Rock guitar Instruktions dvd'er samt tablatur hæfter. Hovedsaligt rock fra 60'erne frem til nu. Feks. Pink floyd, Stevie Ray Vaughan, Rolling Stones, Beatles, Volbeat og mange flere. Fremstår for en stor del med folie på boxe samt næsten ubrugte hæfter. (Mellem 300 og 400 enheder)Lottet ...

Varunr: 6040689
SEK 6 819 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:33
SEK 2 455
Boss, guitar effectboard, ME-10
Boss, guitar sound effect pedalboard, ME-10 Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten samt fejl eller mangler.

Varunr: 6042121
SEK 2 728 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:34
SEK 614
3 blokfløjter hvoraf de 2 fra Moeck (3).
3 blokfløjter hvoraf de 2 fra Moeck, den ene i original æske og 1 stk. tre delt Egtved 'nattergal' . Alle med alm. brugsspor. (3)

Varunr: 6042776
19:39
SEK 409
Stor samling CD'er (3500)
Stor samling CD'er (fra den nedlagte radiostation 'Radio Himmerland') CD'erne indkøbte og Press Release fra 1987 til ca. 2000. CD'erne har været nedpakket i tempereret lagerhal siden 2008. Albummene er indenfor genrerne pop, rock, jazz dansktop bl.a.: Chliff Richard. The Hit List, News. Kun om ...

Varunr: 6045021
SEK 4 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
19:49
SEK 682
Mesterbygget violin, 1800-tallet
Barokskæftet mesterbygget violin, 1800-tallet. Korpus længde 35,5 cm. Totallængde 58,5 cm. Bue og kasse medfølger. Fremstår konserveret og nye strenge.

Varunr: 6039993
SEK 5 455 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
20:12
SEK 1 637
Mikrofoner, ledninger, mixere mm
Shure Beta 58A og Beyerdynamic mikrofoner, Yamaha MG166cx og Phonic Mu2442X mixere, Boss RSD-10 sampler, Boss RPQ-10 preamp samt mange ledninger og transportkufferter. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6044674
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
20:35
SEK 4 637
Lille samling Lp'er og singler
Lille samling Lp'er og singler dansk og udenlandsk pop og rock. best. af bl.a. U2, Beatles, John Lennon, Paul Mccartney, Kim Larsen, Bee Gees, Elvis Box sæt, Björn Afzelius, Shu Bi Dua, Bruce Springsteen og flere opsamlinger samt lille samling singler. 1960/70/80'erne. Samt enkelte lakplader. ...

Varunr: 6044663
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
21:31
SEK 546
Kurzweil PC88 mx Keyboard
Vintage Keyboard mrk. Kurzweil PC88 mx, med sort plast kabinet, virker iflg. rekvirent. Vægt ca. 25 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6044093
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
14:23
SEK 682
Harpe mrk. Chroma harp
Harpe mrk. Chroma harp Tokai Gakki. Fremstår med brugsspor og skrammer l. 70 cm.

Varunr: 6044108
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
15:11
SEK 750
Mini pops7 musikboks
Mini pops7 musikboks med bl.a. 20 tromme-beats. Kabinet af imiteret rosentræ. Fuld funktionsdygtig ifølge rekvirent. Lauritz.com garanterer dog ikke for funktionaliteten. NB! Auktion forlænget.

Varunr: 6038351
SEK 9 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
16:05
SEK 1 500
Fender Stratocaster
Fender Stratocaster corona California nr. Z5028749 made in USA. I org.kasse.

Varunr: 6042464
SEK 8 183 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
16:11
SEK 7 092
Laney Lionheart L5T-112
Laney Lionheart guitar rørforstærker model: L5T-112. Serienummer: MJA1127. Brugsanvisning medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044001
SEK 4 364 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:36
SEK 1 773
Peavey Raptor Special. El guitar og Marshall Bass 60 forstærker model MG10G gold
Peavey Raptor Special. Elguitar, med håndvibrator. Wings gigbag medfølger. Fremstår med brugsspor, i form af ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Marshall Bass 60 forstærker model MG10G gold. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6045704
SEK 1 364 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
19:45
SEK 477
Samling CD'er, danske & udenlandske (ca. 1900)
Stor samling Cd'er, danske og udenlandske kunstnere, blandede genre. Bla. kan nævnes: Roy Orbison. Gasolin. Kim Larsen. Smokie. TV2. Abba. Human League. John Denver. Pink Floyd & Henning Stærk. Der medfølger desuden 2 boksset. Fremstår brugte. N.B. Bliver udleveret på palle. (ca. 1900)

Varunr: 6040608
SEK 6 819 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
SEK 1 773
Selmer Bundy klarinet.
Selmer Bundy klarinet, Resonite i original kuffert. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6045381
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:16
SEK 750
Større samling LP'er (ca. 350)
Større samling blandede LP'er i tre flyttekasser med genre som pop, rock, klassisk, dansktop, country mf. Fremstår med brugsspor. (ca. 350)

Varunr: 6045455
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:52
SEK 409
Roland piano model FP-3
Roland digital piano model FP-3 med tilbehør i form af fodpedal, transporttaske samt nodestativ. Serienummer: ZP39438. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044005
SEK 2 728 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2021
18:03
SEK 886
Samling LP plader. Klassisk musik (250)
Samling klassisk musik, LP-plader / vinyl. Ca. 250 stk. Blandet stand. (250)

Varunr: 6035852
SEK 2 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-06-2021
19:16
SEK 409
Samling cd'er
Samling cd'er best. af dansk og udenlandsk Heavy, rock og pop, Hip Hop, klassisk og Jazz, bla. Gorillaz, Guns N´Roses, Muse, The Who, Obituary, Rage Against The machine, The Doors, Primus, Black Sabbath samt Smashing Pumpkins. Fremstår med få brugsspor til-brugsslitage, enkelte brændte cd kan ...

Varunr: 6040144
SEK 8 183 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-06-2021
19:41
SEK 614
Samling af klassisk musik, LP-plader (37)
Samling klassisk musik, LP-plader / vinyl heriblandt: Tschaikowsky, Mozart, Beethoven, Chopin mf.l. Blandet stand. (37)

Varunr: 6042536
SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-06-2021
20:24
SEK 409
Tre Guitarer, mikrofonstativ, forstærker mm.
Guitar mrk. Samick LW-015G. Med def. ved strengeholder og manglende strenge. Guitar mrk. Washburn XB75 med afslag på front. Guitar mrk. Pearl River streng mangler, Der medfølger et mikrofonstativ, to mikrofoner, en forstærker mrk. Pearl River 25B, ledninger mm. Fremstår med brugsspor og ...

Varunr: 6044092
SEK 4 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
14:43
SEK 477
Besson New Standard Baryton horn
Besson New Standard Baryton horn i transportkuffert, løst mundstykke. Brugsspor og trykmærker/buler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6039665
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
15:32
SEK 2 182
Samling LPér singler mm
Samling på ca. 800 stk LPér blandet musik dog ikke tysk og klassisk. Der medfølger en kasse med singler + to kasser med kasettebånd. Blandet stand.

Varunr: 6046254
SEK 3 273 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
15:43
SEK 477
M. Hohner, Harmonetta 1950'erne
M. Hohner, Harmonetta i originale etui. Tyskland 1950'erne. Den har en rækkevidde på ca.3 oktaver, fra C3 til B5. Brugsspor, et hjørne med buler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6041283
16:42
SEK 409
Samling CDér og DVDér (720)
ca. 600 CDér og ca. 120 DVDér. Blandet incl. klassisk

Varunr: 6046251
SEK 2 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
18:45
SEK 409
Burns London - The Shadows Custom Signature guitar
Burns London elektrisk guitar. "The Shadows Custom Edition". Fremstillet i begrænset antal. Serienummer 076. Nr. 076 ud af 500. Hank Marvin signatur indgraveret i stol. Monteret med 3 stk. Burns Rez-o-Matic pickups. Original kuffert i imiteret krokodilleskind og håndlavet kopi af Hank Marvin ...

Varunr: 6036997
SEK 20 456 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:00
SEK 546
12»