Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Santana. Akustisk spansk guitar, model No. 1577
Santana. Akustisk spansk guitar, model No. 1577. Mindre brugsmærker.
Varunr: 5004134
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:42:52
SEK 453
Breedlove 'Atlas Series' akustisk guitar
Breedlove akustisk guitar 'Atlas Series' Retro D/ERe serienr.11078412, der medfølger transporttaske samt andet tilbehør. L.104 cm. Fremstår med alm. lette brugsspor.
Varunr: 5002788
SEK 3 108 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
15:02:00
SEK 1 813
Afrikanske trommer (2)
Afrikanske trommer beklædt med zebraskind og skind, H. 59, Ø. 50 cm. og H. 44 og Ø 44 cm. Brugsspor. (2)
Varunr: 5004036
SEK 1 943 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
15:04:13
SEK 453
Niels Hansen.Håndbygget 4/4 dansk bygget violin.
Niels Hansen. Dansk bygget violin. Indvendigt betegnet med blæk: '8/6 1937, No 10. Ombygget af N. Hansen' samt utydelig adresse. violin med opsætning samt strenge. Mindre revne ved sneglen. Violinkasse medfølger.
Varunr: 5002803
SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
15:27:00
SEK 1 230
Samling LP-plader ca. 300 stk
Samling LP-plader ialt ca. 300 stk i blandet stand meget Pop, Rock, disco. Ikke klassisk
Varunr: 5003565
SEK 1 554 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
16:03:00
SEK 1 554
Tosca hamonika
Tosca hamonika med transportkasse.
Varunr: 5003961
18:55:00
SEK 453
Elguitar. mrk. Fender Lead 1
Elguitar, mrk. Fender, Lead 1. US model 1980, serienr. E.103242, i tilhørende transportkasse. Guitarens lakoverflade misfarvet samt krakeleret, lakbortfald. TL 97,5 cm.
Varunr: 5001577
SEK 3 367 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-05-2018
19:15:00
SEK 3 367
Burns London. Vintage basguitar fra 1960'erne.
Burns London. Vintage basguitar fra 1960' erne. Strat-like Jazz Split Sound-model. Serienr. 5806. Lakeret krop af mahogny. Gribebræt af rosentræ. Original guitarkuffert medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor såsom krakkeleringer i lak, ridser/skrammer, løst dæksel, mangel af streng. ...
Varunr: 4999578
SEK 3 108 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:23:00
SEK 4 921
Tre emaljeskilte bl.a. Tuborg og Carlsberg (3)
Tre emaljeskilte bestående af reklamer for 'Tuborg Øl Mineralvande' og 'Carlsberg Øl Mineralvande' begge pandeformede med ombukket kant, 70,5 x 50,5 cm., desuden medfølger 'Grønlands Postvæsen', 50 x 42 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, afslag, rust (3)
Varunr: 5003226
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:40:00
SEK 1 554
Arpeggio Akkordeon in Tasche
Arpeggio Akkordeon, schwarz-weiß, inklusive Arpeggio Tasche, Herstellerbezeichnung auf Akkordeon und Tasche, Objektmaß samt Tasche H. 52 cm, B. 58 cm, T. 32 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell leichter Abrieb, partiell leichte Verfärbung der Oberfläche.
Varunr: 5001523
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:00:00
SEK 1 253
Gibson Les Paul Classic. Elektrisk guitar, pianosort
Gibson Les Paul Classic elektrisk guitar, 1960 reissue model, pianosort. Serienummer 036239. Der medfølger original transportkasse og manual. Fra 2003. Fremstår med brugsspor /brugsridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5002782
SEK 12 951 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
20:30:00
SEK 8 806
Konvolut / Karton mit 80 Teilen Musik Zubehör / Gitarren Zubehör (80)
Konvolut aus 80 Teilen Musik Zubehör / Gitarren Zubehör. Gitarrentuner, Stimmgeräte, Kapodaster, Gitarrenkabel, Mikrofonklemmen, diverse Anhänger, String Winder, Stimmschlüssel. Verschiedene Marken, u. a. Stagg. (80) Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varunr: 5001528
20:57:00
SEK 1 157
Violin och stråke
VIOLIN, med stråke, stråken märkt R. Paesold, i väska, längd ca 60 resp. 74 cm
Varunr: 5004439
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
13:00:00
Se mer
Tragtgrammofon
Grammofon efter "His Master´s Voice", fremstår med tragt i messing. Med brugspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten
Varunr: 5003737
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2018
14:44:00
SEK 518
Louis Armstrong. Større samling memorabilia, autograf, CD´er m.m.
Louis Armstrong. Større samling memorabilia, autograf, CD´er m.m. Heriblandt signeret udgave af "Mit liv i New Orleans", frimærkesamling fra "Stamp Folio, Jazz", CD´er "The Complete Hot Five and Hot Seven Recordings".
Varunr: 5002794
SEK 2 590 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:08:00
SEK 518
Samling LP`er samt singler mm., primært 1960-80erne
Samling LP'er, singler mm. primært fra ca. 1960-1980erne bestående af dansk og udenlandsk rock og pop, pigtråd, klassisk, dansk top mm. Set er bl.a. Bamse, The Beatles, Elvis Presley, ABBA, Elton John, Dr. Hook, Gasolin', Shu-bi-dua, Steppenwolf, John Lennon, Wings m.fl. Fremstår i blandet stand,...
Varunr: 4996732
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
20:10:00
SEK 1 036
Höfner. To elguitare fra 1960`erne (2)
Höfner. Elguitar fra 1960`erne. Krop belagt med rødlig kunstmatriale med krakeleringsmønster. Monteret med tre pickupper samt tonekontroller og omskiftere. Guitarkuffert medfølgerHöfner. Elguitar fra 1960`erne. Krop belagt med brunligt kunstmatriale/kunstlæder. To pickupper, vibratosystem samt ...
Varunr: 5003728
SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 23-05-2018
20:19:00
SEK 2 849
Rolling Stones. 'Blinds & Shutters', the limited edition deluxe book samt LP 'Still Life', signeret (2)
Rolling Stones. 'Blinds & Shutters', the limited edition deluxe book samt LP 'Still Life', signeret. Blinds & Shutters, kreeret af fotografen Michael Cooper i 1972, udgivet af Genesis. Dette eksemplar nummer 4033 af 5000. Signeret af Bill Wyman, Dusty Springfield m.fl. (2)
Varunr: 5002636
SEK 8 288 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:20:00
SEK 1 425
Bb messing trompet, model Jupiter 501
Bb messing trompet, model Jupiter 501 med slidetrigger på 3. ventil. Medfølgende kuffert og 7c mundstykke. I følge oplysninger efterset, renset og afprøvet. Brugsspor; lidt lakafslag yderst på bellen.
Varunr: 5003183
SEK 1 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2018
20:32:00
SEK 518
Charlie Parker - Arne Domnerus in Sweden, 1950, LP
Charlie Parker - Arne Domnerus in Sweden, Charlie Parker - Arne Domnerus in Sweden, 1950. LP, optaget 1950 på "Amiralen" i Malmø. Katalognummer OKTLP 164, pladeselskab Oktav. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5002761
SEK 3 108 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23-05-2018
20:52:00
SEK 712
To afrikanske bongotrommer (2)
To Afrikanske bongotrommer med zebraskind. H, 40 Ø 40 cm samt H. 50 Ø 59 cm. Med brugsspor.
Varunr: 5005766
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2018
15:47:00
SEK 389
Lut, 1900'tallet.
Lut, 1900'tallet. Dække af gran, kasse af flammet birk, hals af palisander. L 62 cm.. Fremstår med kasse. Aldersvarende brugsspor.
Varunr: 5005856
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2018
18:00:00
SEK 518
Stor samling LP'er, singler og lakplader (11 flyttekasser)
Stor samling LP'er og singler, primært klassisk, nogle med pop fra 1960'erne-1980'erne. 8 kasser med LP'er, 3 kasser m. singler, 1 kasse m. lakplader. Fremstår med alders- og brugsspor. (11 flyttekasser)
Varunr: 5003233
SEK 5 180 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-05-2018
20:36:00
SEK 2 202
6596 - Sequential Prophet 6 synthesizer samt AKG C414 mikrofon.
Sequential Prophet 6 analog polyfonisk synthesizer af Dave Smith samt AKG C414 XLII mikrofon med holder og stativ. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varunr: 5006472
SEK 15 541 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
15:30:00
SEK 8 029
Fender. Vintage Jazz Bass, US, 1978
Fender. Vintage Jazz Bass med Drop D, krop senere slebet ned. Hals og hoved af ahorn, serienummer: S856395. Fremstillet hos Fender, Fullerton, USA, 1977-78. Senere neckplate og bro skiftet af Johnny Mørch ca. 2008. Hardcase medfølger.
Varunr: 5001007
SEK 15 541 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2018
20:01:00
SEK 8 288
Orgelpfeife aus Zinn
Orgelpfeife aus Zinn. Maße: H. 240 cm.
Varunr: 4977609
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-05-2018
19:57:00
SEK 386
Violin med to buer og medfølgende transportkasse
Violin med to buer og medfølgende transportkasse. Fremstillet i Kina 1998. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5007301
SEK 1 295 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-05-2018
20:01:00
SEK 389
Håndbygget Kontrabas
Håndbygget 3/4 kontrabas af nyere dato. Udført i ahorn og gran med gribebræt af ibenholt. D-menzur, rubner-skruer og stilbar stol.
Varunr: 4993486
SEK 15 541 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-05-2018
19:18:44
SEK 648
Domino elguitar model Californian
Sjælden komplet Domino Guitar, model Californian, solid body. Tre originale pickups og vibratoarm, alt originalt. VOX kopi. Japansk produceret giutar fra 1967 Signeret af Lonnie Brooks (amerikansk bluesmusiker) Kan fjernes. Original kasse medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Originale ...
Varunr: 4991884
SEK 16 836 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2018
20:24:47
SEK 453
Klassiske LP-plader ca. 200 stk
To kasser LP'er ialt ca 200 stk. klassisk musik. Blandet stand.
Varunr: 5002423
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-05-2018
18:24:00
SEK 389
 1 2  >>