Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Konvolut diverser Schallplatten (39)
Konvolut diverser Schallplatten, u.a. befinden sich in dem Konvolut Folgende Interpreten: Lili Marlen, David Ruffin, Julia Migenes, Cat Stevens, Eurythmics, The Proclaimers etc. Die Schallplatten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand. (39)
Varunr: 5185810
SEK 1 569 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
10:17:45
SEK 418
Andreas Christensen. 'Mira' flygel af mahogni
Andreas Christensen. 'Mira' flygel af mahogni, med opklappelig nodeholder, på tilspidsede ben med hjul. Nr. 6007. H. 94 cm. L. 140 cm. B. 140 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskelle.
Varunr: 5285807
SEK 7 020 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
16:28:06
SEK 3 370
Stor samling LP plader (4)
Stor samling LP plader og noget i Singel plader fortrinsvis pop og rock fra perioden 1970-1990. Fylder 2 store og 2 mindre flyttekasser.
Varunr: 5285465
SEK 1 123 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:04:00
SEK 1 334
Julius Keilwerth saxofon
JULIUS KEILWERTH, "King Modell 3", altsaxofon, USA, 1930-40-tal, serienummer 15574, graverad dekor, märkt JKG Trademark, längd ca 71 cm. . Mjuk väska medföljer, ej orginal
Varunr: 5282100
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
21:15:00
Se mer
Banjo
BANJO, 1900-talets andra hälft, omärkt, längd ca 80 cm
Varunr: 5283429
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
13:22:00
Se mer
Vincent Bach USA. Trompet, model: Stradivarius 238
Trompet fra den amerikanske fabrik Vincent Bach Corporation, Elkhart. Model: Stradivarius 238, Vincent Bach. Materiale: messing. Overflade: forsølvet. Klangstykkets diameter ca.: 12,20 cm. ML-boring ca.: 1,2 cm. Bach-kuffert og beskyttelsespose. Der medfølger intet mundstykke. ...
Varunr: 5235272
SEK 30 334 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
15:15:00
SEK 14 644
Fiol 1930-tal
FIOL, etikettmärkt KE Tinnerholm Halmstad 1932, huvudet med rikligt skuren dekor i form av dgrinande drakhuvud, längd ca 60 cm, stråke medföljer
Varunr: 5283644
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
21:18:00
Se mer
Selmer Saxofon 'Balanced Action', årgang 1937
Selmer Tenor Saxofon 'Balanced Action', årgang 1937, serienr. 23183. Spilleklar. Muligvis efterforsølvet. Mindre reparationer, løbende vedligeholdt, medfølger: transportkasse, rem, mundstykke, m.m.
Varunr: 5280436
SEK 49 141 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
14:30:00
SEK 36 505
Elvis Presley, The 68 Special, limiteret guldplade.
Elvis Presley limited edition guldplade nr.505/2008. 40-års jubilæet for "The '68 Special". De to plader er forgyldt i 24kt guld og indgraveret med henholdsvis 'WPKM 8029-22' og 'UPKM 2770-69'. På bagsiden certifikat og klistermærker fra Elvis Presley Industries og Photo File. 51,5cm x ...
Varunr: 5278529
SEK 2 106 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
18:39:00
SEK 491
Samling Lper,The David, Man og David Bowie (3)
Samling Lper,The David 'Another Day, Another Lifetime' (VS 104 Stereo), Man S/T (LBG 83464 Stereo) og David Bowie 'Stage' (dobbeltalbum, PL 02913. Alle plader VG/VG - gradueret visuelt. (3)
Varunr: 5278497
SEK 1 404 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
18:57:00
SEK 491
Elvis Presley, Aloha from Hawaii og Elvis is Back Gold Disc (2)
Elvis Presley guldplade nr.329/2008 for 35-års jubilæet af 'Aloha from Hawaii via Satelite". De to plader er forgyldt i 24kt guld og henholdsvis indgraveret 'M2PW 2988 12' og 'BPK5-1147-33'. På bagsiden certifikat og klistermærker fra Elvis Presley Industries og Photo File. 51,5cm x ...
Varunr: 5278532
SEK 2 808 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2019
19:09:00
SEK 702
El-Guitar. Bellwood Japansk Gibson kopi
Bellwood Superswinger. El-guitar Japansk kopi af Gigson SG Spor efter brug
Varunr: 5286980
SEK 1 123 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:13:00
SEK 632
Samling LP plader. I alt ca. 480 stk. (3)
Samling LP plader. Jazz, klassisk, pop m.m. I alt ca. 480 stk. Fremstår med brugsspor. 3 flyttekasser. (3)
Varunr: 5281671
SEK 1 123 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2019
20:36:00
SEK 562
Morris Guitar Ovation kopi med indb. pickup
Morris Tonado GX m. støbt glasfiber bund og side. Dæk af gran. indbygget pickup Original formstøbt transportkasse medfølger.Reperation på hals. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5287036
SEK 1 685 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:38:00
SEK 632
Falcon Kopi af Fender Stratocaster
Falcon guitar m. 3 single coil pickup's og 5 punkt switch. Fjeder monteret vibrator system (classisk Fender) og rosewood gribebræt.
Varunr: 5286997
SEK 2 106 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-03-2019
20:50:00
SEK 491
Bose, ToneMatch, T1
Bose, T1, ToneMatch, audio engine, til instrumenter og mikrofoner. Der medfølger ikke kabler o.a. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5277627
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2019
12:14:37
SEK 421
To ældre 'Hofinger' klarinetter i transportkuffert (2)
To ældre 'Hofinger, Bruxelles' klarinetter i transportkuffert. L. ca.68 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5277210
SEK 1 404 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-03-2019
13:00:00
SEK 491
Nikola Lindroth, violin med bue i transportkuffert (3)
Nikola Lindroth, violin med bue i transportkuffert, violinen mærket Nikola Lindroth, Roskilde, Danmark 1994. L.ca.60 cm. Alm. brugsspor.
Varunr: 5280621
SEK 2 527 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-03-2019
13:33:00
SEK 491
Technics elorgel model U40 og klaverbænk.
Technics elorgel model U40. Beklædt med palisander folie. H. 97 cm. B. 112,5 cm. D. 58 cm. Klaverbænk H. 50 B. 70 D. 30 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5289101
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
13:46:29
SEK 421
Samling LP plader. Hovedsagelig klassisk musik. (3)
Samling LP plader. Hovedsagelig klassisk musik. I alt ca. 370 stk. Fremstår med brugsspor. 3 flyttekasser. (3)
Varunr: 5282248
SEK 1 123 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
16:22:00
SEK 421
Samling LP plader, singler, EP'er. Diverse musik. (3)
Samling LP'er, singler og EP'er. Blandet musik, heriblandt dansk, klassisk, jazz, evergreens, pop. I alt ca. 500 stk., ca. 250 LP'er samt 250 singler og EP'er. Fremstår med brugsspor. Fordelt i 3 flyttekasser. (3)
Varunr: 5281582
16:26:00
SEK 421
Tenorbasun
Tenorbasun med mundstykke, ubrugt. Fligthcase medfølger.
Varunr: 5288538
SEK 1 404 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2019
16:58:00
SEK 421
Martin&Co. Basguitar model EB-18 årg.1979
Martin&Co. Basguitar model EB-18 årg.1979. Serienr. 1952. Made in USA. Natural finish. Dimarzio Model 1 sort pickup. Fremstår med brugslitage. Guitarkuffert medfølger. Justering af hals, trussrod, er defekt/knækket. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5288751
SEK 5 616 DK, Helsingør, Støberivej 31-03-2019
18:08:00
SEK 3 089
Verner Kasten taffelklaver i kasse af mahogni.
Verner Kasten taffel klaver i kasse af mahogni, på drejede ben med spolehjul. 1800-tallets slutning. H. 92 cm. L. 180 cm. B. 81cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, mange defekter og mangler, løs top, defekt pedalfod, ben med defekt gevind.
Varunr: 5260848
SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:23:00
SEK 421
Akkustisk Western guitar. Tanglewood
Western guitar, Tanglewood model SG. sort lakeret med ahorn gribebræt. Spor efter brug
Varunr: 5286963
SEK 1 685 DK, Hørsholm, Hammervej 1 31-03-2019
20:10:00
SEK 421
4/4 Violin m/ etiket O. Bishofberger, Zürich.
4/4 Violin med etiket O. Bishofberger, Zürich. Violinen har en stærk og fokuseret klang. Kroppen måler 35,9 cm, spillemensur 32,7 cm. Fremstår med repareret revne samt overfladisk revne (ikke gennemgående), uden betydning for klangen.
Varunr: 5268412
SEK 11 232 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-03-2019
20:15:00
SEK 5 616
Samling LP'er / grammofonplader, 1980/90'erne
Samling LP'er / grammofonplader best. af enkelte dansk, dog overvejende udlandsk pop og rock. heraf bla, flere fra TheThe, U2, DAD, Prince, og enkelte fra Red Hot Chili peppers, Bjørk, ugly kid Joe, Grant lee Buffalo og Tom Waits og The Cure. 1980/90'erne. Fremstår med generelt lettere / få ...
Varunr: 5287114
SEK 5 616 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2019
20:26:00
SEK 4 774
Fender 'Pawn Shop 72' halvakustisk guitar samt Fender G-DEC guitarforstærker (2)
Fender 'Pawn Shop 72' halvakustisk guitar, Made in Japan, serienr. T010100, produceret 2007-2010. Fender guitartaske medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. Endvidere en Fender G-DEC forstærker. Lauritz. com indestår ikke for funktionaliteten. Guitarstander medfølger ikke. (2)
Varunr: 5286955
SEK 7 020 DK, Vejle, Dandyvej 31-03-2019
20:37:00
SEK 4 774
Skousen og Ingemann, Alrune rod, Beatles m.fl. Samling plader
Skousen og Ingemann, Alrune rod, Beatles m.fl. Samling plader hovedsaligt bestående af almindelige navne som Johnny Reimer, Roger Whittaker, Kim Larsen m.fl. samt en del bedre som Beatles, Skousen og Ingemann, Alrune rod m.fl. Fremstår i blandet stand. (ca. 99 stk.)
Varunr: 5288675
SEK 1 123 DK, Vejle, Dandyvej 31-03-2019
20:40:00
SEK 2 246
Stor samling LP plader. Min. 4500 stk. (35)
Stor samling LP plader. Rock, pop, klassisk mm. Min. 4500 stk i 35 flyttekasser på fire paller. Fremstår i blandet stand. (35)
Varunr: 5285313
SEK 7 020 DK, Herning, Engdahlsvej 31-03-2019
20:50:00
SEK 4 493
 1 2  >>