Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Verdens første frimærker i sølv (73)
Verdens første frimærker fremstillet i sterling sølv og forgyldt. Samlingen består af 73 stk alle monteret i kasse fremstillet af Franklin Mint og udgivet i samarbejde med "International Society of Postmasters" i et begrænset antal. Certifikat for hvert enkelt mærke medfølger. Nogle af ...
Varunr: 4995282
SEK 2 331 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
20:00:00
SEK 1 554
Danmark 10 kroner H.C.Andersen guld (5)
Danmark 10 kroner Eventyrmønter 2005-2007 ialt 5 forskellige mønter alle i guld og originale æsker fra Nationalbanken.
Varunr: 4967120
SEK 11 655 DK, Aalborg, Nibevej 21-05-2018
20:10:00
SEK 11 655
The Australian Nugget guldmønt 100 Dollars. 1991.
The Australian Nugget 100 dollars. 1991. guldmønt. Vægt 33,93 gram, lødighed 0,9999. Finguldindhold = 1 oz.
Varunr: 5003257
SEK 9 842 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
15:32:00
SEK 9 583
The Australian Nugget guldmønt 100 dollars.1989.
The Australian Nugget 100 dollars guldmønt. Vægt 33,93 gram, lødighed 0,9999. Finguldindhold = 1 oz.
Varunr: 5003255
19:30:00
SEK 9 583
The Australian Nugget guldmønt 100 dollars. 1991.
Varunr: 5003256
19:48:00
SEK 9 583
The Australian Nugget guldmønt, 100 dollars.1988
Varunr: 5003254
20:01:00
SEK 9 583
Danmark. Samling mønter
Danmark, smaling mønter, indeholder blandt andet4 x 200 kr. mønter af finsølv, vægt 31,1 gram pr. stk.2 x jubilæumsmønter 198610 x møntsæt med danske mønter, enklete mangler. (pålydende ca. 314 kr).4 x 20 kr. 2004, Kronprins Frederik & Kronprinsesse Mary 14. maj (pålydende 80 kr.) 8 x 20 kr. ...
Varunr: 4991821
SEK 1 554 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-05-2018
20:08:00
SEK 1 554
Danmark. Samling mønter og medaljer, bl.a. guld og sølv
Danmark. Samling mønter og medaljer, bl.a. H. C. Andersen 200 års medaljer, ca 42 stk i sølv, Danmarks historie ca. 36 stk. i sølv, Christian d. 10 møntsæt, 1 og 2. verdenskrigs møntsæt samt mapper med certifikater mm.
Varunr: 4990322
SEK 11 655 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
20:35:00
SEK 6 993
H.C. Andersen. Plomberet sølvbarre / medalje
H.C. Andersen. Plomberet sølvbarre / medalje på 1 kilo, stemplet 999ag. Nr. 46/100. Ægthedsgaranti medfølger.
Varunr: 4987343
SEK 9 065 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
20:56:00
SEK 4 403
En stor samling mønter(1 flyttekasse)
En stor samling mønter, bl.a. 23 stk. møntsæt Den Kgl. Mønt fra 1990 til og med 2002 med dubletter af hver årgang, dog uden 1993. 13 stk. møntsæt Handelsbanken 1970-1979, mangler 1971. 22 stk. møntsæt handelsbanken 1980 til og med 1989 med dubletter. 4 stk. møntalbum overvejende danske, bl.a. ...
Varunr: 4992860
SEK 5 957 DK, Kolding, Trianglen 23-05-2018
17:11:00
SEK 4 403
Samling mønter
Samling mønter bestående af: 5 jubilæumsmønter, sølv 2 kr 1875, 55 kr gangbar, årgangssæt 1987 og 3,5 gr mindedukat i guld.
Varunr: 5004737
SEK 1 554 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2018
13:54:00
SEK 971
Samling mønter og sedler
Samling mønter og sedler bestående af blandt andet: 9 danske møntsæt, 1 fra Israel, 2x200 kr, 465 kr gangbar mønter og sedler, album med dansk samling. Pose med kilovarer. 7 jubilæumsmønter og restrike Theresia mønt, 24 skilling 1734. Samlet vægt af album og pose ca 4000 gr.
Varunr: 5003052
SEK 1 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2018
14:55:00
SEK 1 554
Samling mønter og sedler
Samling mønter og sedler bestående af: 3 sølv jubilæumsmønter, lidt skillingsmønter, album med sedler, 2 album med danske mønter, poser med kilovarer. Samlet vægt ca 8500gr. I gangbar værdi ca 570 kr. Derudover 4 tidlige østrigske pengesedler.
Varunr: 4998456
15:55:58
SEK 1 036
Oscar II guldmynt
MYNT, 21,6 k guld, 10 kronor, Sverige 1901, Sveriges och Norges konung, Oscar II, vikt ca 4,5 g,. 21,6 k guld, 20 kr, Oscar II, Sveriges och Norges Konung, 1890 vikt ca 8,9 g
Varunr: 5005527
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-05-2018
16:18:00
Se mer
Danmark 5 øre 1923 m.v.
Danmark 5 øre 1923 og 5 sølvmønter samt lidt diverse.
Varunr: 5003213
SEK 1 813 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2018
20:00:00
SEK 1 036
Danmark mønter og frimærker m.c.
Danmark samling mønter i 2 albums med bl.a. ca. 55 stk 5 kroner, lidt 10ér, 2 kroner + jubilæum i sølv og sedler m.v. Stor kasse med poser og bl.a. ca. 80 private danske møntsæt med god andel fra 1980érne samt bøtte med udland m.v. Hertil ca. 18 indstiksbøger med frimærker, poser og kasse med ...
Varunr: 5006190
20:10:00
SEK 907
4494 - Danmark: Femhundrede krone seddel 1941
Danmark: Femhundrede krone seddel 1941. 0621158 A. Fremstår foldet med rifter samt slitage. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varunr: 4996729
SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
19:34:00
SEK 3 108