Utropspris
   Varor pr. sida   9 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Schatz. Skibsur samt barometer / termometer (2)
Schatz. Skibsur samt barometer / termometer i kasse af messing. Ø. 18 cm. Nøgle til ur medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 6230037
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
20:45
SEK 423
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. (Modelfotos)(2 kasser)

Varunr: 6223346

SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-07-2022
19:36
SEK 1 691
Iver C. Weilbach. Barograf
Iver C. Weilbach. Barograf i kasse af mahogni. Optræksnøgle og ekstra udskrivningspapir medfølger.

Varunr: 6230326
SEK 1 128 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
19:51
SEK 1 198
Fire Flydelodder af grønt og brunt glas (4)

Varunr: 6214924
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-07-2022
19:03
SEK 705
Skibsklokke af malm med ophæng
Skibsklokke af malm med ophæng i form af to 'søuhyrer' h.41 x 38 x 20 cm. 1900 tallet.

Varunr: 6231928
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2022
14:26
SEK 493
Skibstelegraf model af messing 'Chadburns'
Skibstelegraf model af messing 'Chadburns' monteret på et tandhjul af malm, h.53,5 cm. Der medfølger løs el montering ikke originalt.

Varunr: 6231926
15:32
SEK 564
Skibslanterne af kobber.
Skibslanterne, kobber og messing mrk. 'Styrbord', 20. Årh., H. 46 cm, B. 32 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6232288
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-07-2022
19:13
SEK 423
3 maritime redskaber / dekorationsobjekter af messing (3)
3 maritime redskaber i form af kompasser og en sekstant. De 2 i kasser af træ. NB: Dekorationsobjekter af messing. Stedvise alm. brugsspor. Mål æsker, ca: 9 x 16 x 15 og 8 x 12 x 12 cm. (3)

Varunr: 6232035
SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2022
21:17
SEK 423
Kæber fra sværdfisk (2)
Kæber fra sværdfisk. L. 46 og 47 cm. Enkelte tand-afknæk. Brugs- og aldersrelateret stand. (2)

Varunr: 6232189
21:26
SEK 423