Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Schatz Ocean Quartz skibsur og barometer. (2)
Schatz Ocean Quartz skibsur, urskive med romertal samt facetslebet glas. Schartz barometer. Ø 18 cm. Lauritz com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 5002633
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:15:00
SEK 712
Skibsror mahogni med messingbeslag.
Skibsror mahogni med messingbeslag.Ø.62 cm Enkelte malingrester, samt brugsspor.
Varunr: 5004040
19:17:00
SEK 1 036
Par koøjer af messing (2)
Par koøjer af messing monteret med glas. 1900-tallets slutning/2000 Ø. 32 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5002978
SEK 7 770 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
19:24:00
SEK 3 108
Båtmodeller
BÅTMODELLER, 2 st, 1900-talets andra hälft, bägge roslagsskutor, varav en i klingbyggd i mahogny med bemålad botten och en i bemålat trä, bägge med textilsegel, längd 30 respektive 37 cm
Varunr: 5003488
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
19:28:00
Se mer
Globus mit Kompass
Globus mit Kompass auf hölzernem Stand. Im Fuß ein integrierter Kompass. Höhe 52 cm, Ø ca. 34 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4987690
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-05-2018
14:27:57
SEK 386
Vevgrammofon His Master Voice
VEVGRAMMOFON, His Masters Voice modell 109, ca 1920-tal, fodral i ek, höjd ca 34, 38x45 cm
Varunr: 5004489
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-05-2018
16:36:00
Se mer
Silva, kompas
Silva, kompas ophængt i trææske. 13x13x9,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4966761
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2018
13:55:50
SEK 389
Miglia skibslog af messing (3)
Miglia skibslog af messing. Måler monteret på sokkel af træ. H. 25 cm., log L. 120 cm. Fremstår med håndteringsspor. (3)
Varunr: 5003983
SEK 1 943 DK, Aalborg, Nibevej 24-05-2018
18:30:00
SEK 777
Fartygsventil
FARTYGSVENTIL, 1900-talets början, mässing, märkt Wojidkow Sweden, 76,5x55 cm
Varunr: 5005589
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2018
19:28:00
Se mer
Samling maritime effekter (3)
Samling maritime effekter: Koøje i bronze glasmål Ø. 30 cm, ydre ramme Ø. 46 cm. Taljeblok i egetræ L. 22 cm Vinduesåbner L.62 cm. Alt med brugsspor. (3)
Varunr: 5006503
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2018
15:09:21
SEK 583
Modellbåt, minsvepare 1942, samtida
MODELLBÅT, minsvepare 1942, samtida, längd 50 cm, monterad i monter (glas avtagbart) höjd ca 24 cm, 58 x 16,5.
Varunr: 5008050
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-05-2018
10:42:00
Se mer
Bang & Olufsen TV
BANG & OLUFSEN, TV, Beovision 8-32 LCD Television, inkl. fjärrkontroll, formgiven av David Lewis 2007
Varunr: 5009388
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 29-05-2018
21:14:00
Se mer