Utropspris
   Varor pr. sida   6 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To værfts Halvmodeller af træskibe (2)
To værfts Halvmodeller af træskibe udført i malet træ, monteret på bagplade til vægmontering: Skotsk Lugger 1876 L 67 cm. og Ostende Lugger 1888 L 67 cm. H. 17 cm. Restaureret. (2)

Varunr: 6061753
SEK 4 079 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2021
18:13
SEK 1 496
Dykkerhjelm af kobber og messing
Dykkerhjelm af kobber og messing. Nyere kopi af Anchor Engineering 1921, Karl Heinke, Munich, Germany, S.No. 04525. H. 47 cm. Obs! kun til dekorationsbrug.

Varunr: 6061958
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2021
18:24
SEK 2 583
Spantebygget Model af fuldrigget linjeskib
Spantebygget Model af fuldrigget linjeskib. L 100 cm. H 95 cm. Fremstår med ufærdige detaljer samt en række mindre skader på rigningen.

Varunr: 6062405
SEK 2 448 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2021
19:45
SEK 544
Skibsur og barometer af messing (2)
Skibsur og barometer af messing. Ø 16 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6061484
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-08-2021
19:05
SEK 408
Schatz. Skibsur 'Royal Mariner' samt barometer (2)
Schartz. Skibsur 'Royal Mariner' samt barometer af messing. Ø. 18 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 6061470
20:12
SEK 408
Lot maritine effekter. (4)
Lot maritine effekter. Lot med bl.a. To Barigo (Ur/vejrstation/termometer) samt to lamper(4)

Varunr: 6064026
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-08-2021
20:54
SEK 748