Utropspris
   Varor pr. sida   3 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Maritimt navneskilt til skib 'Ane-Mette Aalborg'
Maritimt navneskilt til skib af udskåret og bemalet mahogni: 'Ane-Mette Aalborg'. H.36 x 44 cm. 1900 tallet.

Varunr: 6044183
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
20:11
SEK 2 318
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. (Modelfotos)

Varunr: 6045747

SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-06-2021
19:22
SEK 477
'Sailors Rolling Pin', hvidt glas, delvist dekoreret, 1800-tallets slutning
'Sailors Rolling Pin', hvidt glas, delvist dekoreret m/ sejlskibe m.m., 19. Århs. slutning, L. 36 cm. Enkelte brugsspor.

Varunr: 6046231
SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
12:09
SEK 409