Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   292 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Par brillantørestikker af 9 kt. hvidguld prydet med hver en brillant, tilsammen ialt ca. 0.16 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Samlet vægt 0,9 g. Modelfoto (2)

Varunr: 6040989

SEK 3 408 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:19
SEK 2 556
Solitaire øreringe i 18kt i alt 0.94ct
Solitaire øreringe i 18kt rosa guld i alt 0,94 ct Farve: (J) Krystal Klarhed: SI

Varunr: 6110640

SEK 33 856 BE, Antwerpen 12-08-2022
14:11
SEK 21 160
Earrings in 14kt with brilliant cut diamonds 0.40ct
Earrings in 14kt white gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VS

Varunr: 6224989

SEK 10 051 BE, Antwerpen 12-08-2022
14:59
SEK 5 819
Diamantsolitaire øreringe18kt med brillantslebne diamanter 1.20ct
Diamantsolitaire øreringe i 18kt prydet med brillantslebne diamanter 1.20ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: SI

Varunr: 6123365

SEK 52 900 BE, Antwerpen 12-08-2022
15:00
SEK 30 682
Par diamant solitaireørestikker af 8 kt. hvidguld (2)
Par diamant solitaireørestikker af 8 kt. hvidguld, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Bagmekanik er af sterlingsølv (2)

Varunr: 6244879
SEK 1 846 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:25
SEK 1 278
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og rosaforgyldte. Samlet vægt 9,5 g. Vejledende udsalgspris ca. 1.740 DKK. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6227559

SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:03
SEK 710
Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels forgyldte, oxiderede, perler og rosaforgyldte. Samlet vægt 10,2 g. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6227318

16:07
SEK 568
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (17)
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og forgyldte. Et sæt med perler og flere cubisk zirkonia. Tre ear cuffs, sølv, oxideret og forgyldt. Samlet vægt 22,9 g. Vejledende udsalgspris ca. 3.295 DKK. (17) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varunr: 6227658

SEK 1 988 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:08
SEK 1 420
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Aagaard/Kranz & Ziegler, Lund m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og forgyldte. Flere prydet med perler, et par med smykkesten. Samlet vægt 23,2 g. Vejledende udsalgspris ca. 4.510 DKK. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges ...

Varunr: 6227578

SEK 2 414 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:10
SEK 1 136
Natascha Trolle. Et par ørestikker med kulturperler og cubiske zirkoner med af sterlingsølv.
Natascha Trolle. Et par ørestikker med en grå akoya saltvandskulturperler og cubiske zirkoner med af sterlingsølv. H. 2,0 cm. Samlet vægt 3,0 g. (2)

Varunr: 6232890

SEK 1 278 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:46
SEK 994
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld ialt 0.18 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 0,7 g. (2) Modelfoto

Varunr: 6041009

SEK 2 698 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:15
SEK 2 130
Diamonds by Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 14 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker af 14 kt. hvidguld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Vægt 1,0 g. (2)

Varunr: 6140194

SEK 2 840 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
18:12
SEK 2 272
Par øreclips af 14 kt guld med kultur perle (2)
Par øreclips af 14 kt guld prydet med saltvands kulturperle, perle Ø 8,2 mm, stemplet C.B samt 585, vægt 2,7 gram. Fremstår med almindelig brugsspor. (2)

Varunr: 6234973
SEK 1 136 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:15
SEK 852
Et par creoler af 14 kt guld, Ø 21 mm (2)
Par creoler 'HOOPS' øreringe af 14 kt guld. Stemplet 14K samt mester (syretestet til 14 kt guld) Vægt. 1,7 gram, Ø. 21 mm. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte. (2)

Varunr: 6238744

SEK 3 692 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:26
SEK 2 840
Par brilliant ørestikker af 10 kt guld, 0.25 ct (2)
Par roset ørestikker af 10 kt guld prydet med diamanter, der er brilliant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (H)- Cape (N), Klarhed: SI2-P1, vægt 1,0 gram. Udstillingsmodel - ubrugte. 1 gram. . Ligger i sort velourpose (2)

Varunr: 6111276
SEK 4 544 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:32
SEK 3 408
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.50 ct (2)
Par klassiske soltaire ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der brilliant slebet på i alt 0.50 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI2-P1. Vægt 0,60 gram. Ligger i sort velourpose. Ubrugte, let skævhed på en ørestik. (2)

Varunr: 6212962

SEK 8 237 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:34
SEK 6 533
Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt guld 0.50 ct (2)
Par brillant hoops /creoler / øreringe af 14 kt hvidguld , Ø 22,5 mm, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.50 ct, Farve: Wesselton (H) / Top Cystral, Klarhed: SI-VS2. Vægt 4,7 gram.Stemplet SDX 14K syretestet til 14 kt guld. Udstillingsmodel. Ligger i sort velorupose. (2)

Varunr: 6111511
SEK 8 521 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:36
SEK 6 817
Par brilliant ørestikker af 14 kt guld 1.00 ct (2)
Par ovale roset brillant ørestikker af 14 kt guld prydet med talringe diamanter der er brilliant slebet på i alt 1.00 ct, Farve: Top Wesselton (G) Wesselton (H), Klarhed: VS2-SI2, vægt 3,7 gram. Mål 13 x 11 mm, stemplet 14 K samt mester, syretestet til 14 kt guld. Ubrugte. Ligger i æske (2)

Varunr: 6224378
SEK 17 752 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:38
SEK 13 917
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.25 ct (2)
Par klassiske soltaire ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 0,53 gram. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt. (2)

Varunr: 6212910

SEK 5 397 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:40
SEK 4 260
Par ørestikker af 14 kt guld med smaragd & brillianter 0.13 ct (2)
Par ørestikker af 14 kt guld prydet med facet slebet smaragd der er omkrandset af diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.13 ct, Farve: Wesselton(H), Klarhed: SI2-P1. Stemplet 14KT samt utydelig mester, syretestet til 14 kt guld. Ø 8,4 mm. Vægt 1,2 gram. Ubrugte. Ligger i sort velourpose. ...

Varunr: 6238729

SEK 6 817 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:44
SEK 5 397
Par brililant ørestikker af 10 kt rosaguld, 0.50 ct 82)
Par brilliant ørestikker af 10 kt rosaguld prydet med brilliant slebet diamanter på i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1-SI2, Mål 11,4 x 8,8 mm, vægt 2,4 gram. stemplet mester samt 10 K, syretestet. Ubrugte. Ligger i æske. (2)

Varunr: 6213043
SEK 6 533 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:46
SEK 5 112
Par creoler af 14 kt guld (2)
Par creoler af 14 kt guld, stemplet: 585. Ø. 14 mm. Vægt 0,5 gram. Fremstår med brugsspor, herunder skævheder. (2)

Varunr: 6241589
18:48
SEK 852
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet hjerte af 14 kt. guld, samt med brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 4.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6229089

SEK 2 840 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:05
SEK 1 988
Par ørelokker med blomst af 8 kt. guld
Par ørelokker udført i 8 kt. guld, hver prydet med blomst. L. 2,6 cm. Vægt ca. 1,4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6244049

SEK 1 420 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:16
SEK 923
Et par diamantørehængere af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 1.83 ct. (2)
Et par dråbeformede diamantørehængere af 18 kt. hvidguld prydet med talrige større og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.83 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed: SI.-P1. Samlet vægt ca. 6,9 g. L. 3,7 cm. Lettere brugsspor. (2)

Varunr: 6231594
SEK 17 042 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
19:29
SEK 13 065
Par ørelokker af 8 kt. guld
Par ørelokker udført i 8 kt. guld, Længde ca. 25 mm. Vægt ca. 1,8 gram. Vejl. pris er 1.895,- Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6246461

SEK 1 562 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:36
SEK 994
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet medvedhæng. L. 18 mm. Vægt ca. 2,1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6245882

SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:38
SEK 710
Par ørestikker af 14 kt. guld, med diamanter, ca. 0.07 ct
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med 18 diamanter. Samlet ca. 0.07 ct. Samlet vægt ca. 1,3 gram. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6225279

19:40
SEK 2 130
Ørestikker af 8 kt. guld
Ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Vægt ca. 0.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230525

19:44
SEK 497
Par ørelokker af 8 kt. guld
Par ørelokkerr udført i 8 kt. guld, hver prydet med et blomsterformet vedhæng. Samlet vægt ca. 3,5 gram. L. 2,9 cm. Vejl. pris er 2.975,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6245219

SEK 2 414 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
20:05
SEK 1 704
12345...10»