Utropspris
12345...7»   Varor pr. sida   200 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld. (2)
Et par trekantede solitaire- brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med to triangelslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: P1. Stemplet med engelske Birmingham import gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 0,6 g. H. inkl. fatning 0,58 cm. Bagstikker mangler ...

Varunr: 5704722
SEK 5 562 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
07:48
SEK 695
Et par Tahiti kulturperle- og diamant af 10 kt. guld og hvidguld
Tahiti kulturperle- og diamant af 10 kt. guld og hvidguld prydet med to rosenslebne diamanter, vedhængende to runde Tahiti saltvandskulturperler. Stemplet TGGC 417. 10K. 1900-tallets anden halvdel. H. inkl. ørebøjle 2,75 cm. Samlet vægt ca. 8,5 g. Perle Ø ca. 11,64 mm. Fremstår med brugsspor, ...

Varunr: 5705294
SEK 6 675 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
10:48
SEK 626
Smykkesæt af sterlingsølv med malakit (3)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med malakit bestående af et par øreringe og en halskæde af sterlingsølv med vedhæng. Halskæde L.49 cm. (3)

Varunr: 5717466
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
11:06
SEK 487
Earrings with brilliant cut diamonds 0.45ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.45ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P

Varunr: 5609434

SEK 9 842 BE, Antwerpen 15-08-2020
11:10
SEK 518
2 par ørestikker af 8 kt. guld med keramik, ene par tillige med cubic zirkonia
2 par ørestikker udført i 8 kt. guld, begge par erprydet med hvid keramik, ene par tillige med cubic zirkonia.

Varunr: 5721419

SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
13:10
SEK 417
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: CrystaL/J. Klarhed: P.

Varunr: 5719775

SEK 3 337 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
13:58
SEK 417
Kleopetra solitaire ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Kleopetra Solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Varunr: 5719812

SEK 3 059 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:05
SEK 487
Marianne Dulong. Et par 'Luna' ørestikker med koral og brillanter af sterlingsølv(2)
Marianne Dulong. Et par 'Luna' ørestikker prydet med koral og brillanter af sterlingsølv med aftageligt led. Brillanter ialt ca.0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Længde 6,5 cm. Original Marianne Dulong etui medfølger. (2)

Varunr: 5722983
SEK 4 172 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
15:05
SEK 1 182
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.05 ct. 14 kt. guld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant. Samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Varunr: 5719955

SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
15:41
SEK 487
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.20 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI-P.

Varunr: 5719761

SEK 4 728 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
16:00
SEK 695
Par ørestikker af 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, massive, Vægt ca. 6,10 gram. Mål ca. 18x10 mm.

Varunr: 5704444

SEK 6 397 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:01
SEK 487
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.14 ct. 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.07 ct. Samlet ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Varunr: 5719430

17:10
SEK 487
3 par ørestikker af 8 kt. guld
3par ørestikker, udført i 8 kt. guld, bestående af ar ørestikker med lille hvid ferskvands kulturperle, samt par med Bismarck mønster, og et par med cubic zirkonia. Samlet vægt ca. 1,4 gram.

Varunr: 5721513

18:06
SEK 417
Par Miss D. ørestikker, ca. 0.16 ct.
Miss Diamond ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på tilsammen ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 6.490,-.

Varunr: 5668709

SEK 6 953 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
18:11
SEK 487
Konvolut Herzform Schmuck (4)
Konvolut Herzform Schmuck gefertigt aus 333er Gold, bestehend aus 2 Paar Ohrrstecker und 2 Anhänger. Gesamtgewicht ca. 15 Gramm. Tragespuren (4)

Varunr: 5691724
SEK 2 072 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
18:27
SEK 518
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct.(2)
Et par brillant ørestikker af 14 kt. guld, ialt ca. 0.52 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS/VS. Samlet vægt 1,4 g. (2)

Varunr: 5714288
SEK 5 006 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
18:54
SEK 2 225
Samling øreringe af forgyldt sterlingsølv med ædelsten + smykkestativ
Samling øreringe udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne onyx, rubiner, ametyster, rosakvarts m.v. Højde: ca. 40-72 mm. Medfølges af smykkestativ udført i hvidlakeret metal. (16 par øreringe + stativ).

Varunr: 5714033

SEK 4 450 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:55
SEK 1 182
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.08 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.04 ct. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,1 gram. .

Varunr: 5719771

18:57
SEK 417
Diamond Queen ørestikker, ca. 0.10 ct
Diamond Queen, par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VVS. Vejl. pris er 7.190,-.

Varunr: 5668713

SEK 7 787 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:07
SEK 487
Par øreringe af 14 kt rosa guld med brillanter, 0.10 ct (2)
Par brillant creoler / øreringe af 14 kt rosa guld 12,5 x 13,5 mm, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 1,3 gram. (2)

Varunr: 5738444

SEK 5 006 DK, Aalborg, Nibevej 15-08-2020
19:13
SEK 695
Stor samling øreringe og armbånd med tilhørende smykkestativ
Stor samling øreringe - 20 par - udført i sterlingsølv prydet med facetterede granater, onyx, ametyster, røgkvarts m.v. Højde: ca. 25-45 mm. Medfølges af smykkestativ udført i sortlakeret metal. Endvidere tre leddelte armbånd med regulerbar længde udført i sterlingsølv og prydet med hhv. onyx og...

Varunr: 5714025

SEK 5 006 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
19:15
SEK 487
Par moderne ørestikker af 8 kt. guld
Par moderne ørestikker udført i 8 kt. guld, Satineret overfalde. Længde ca. 20 mm. Vægt ca. 5,2 gram.

Varunr: 5717775

SEK 2 503 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:17
SEK 487
Diamond Queen, solitaire brillant ørestikker, ca. 0.16 ct. 14 kt. hvidguld
Diamond Queen, et par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: VS.

Varunr: 5719913

SEK 3 894 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:18
SEK 1 252
Par safir og brillant ørestikker, 14 kt hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, i form af roset, hver prydet med en oval facetsleben safir omkranset af 9 single-cut diamanter. Samlet ca. 0.10 ct.

Varunr: 5717933

SEK 2 781 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:20
SEK 626
Par ørestikker af 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld. Samlet vægt ca. 0,8 gram.

Varunr: 5673299

19:27
SEK 417
Marianne Dulong. 'Kharisma' ørehængere af 18 kt guld med brillanter, ca. 0.08 ct (2)
Marianne Dulong. Et par 'Kharisma' ørehængere af 18 kt guld prydet med tilsammen 6 brillanter på i alt ca. 0,08 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Højde ca. 2,0 cm. Vægt ca. 3.3 gr. Minimale brugsspor. Æske medfølger (2)

Varunr: 5710592
SEK 13 906 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
19:52
SEK 10 012
Et par South Sea-perleørestikker i 18 kt. hvidguld med brillanter (2)
Et par ørestikker i 18 kt. hvidguld prydet med hver en South Seaperle og en brillantsleben diamant. Diamanter tilsammen på ca. 0.40 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: VS. Perler Ø 1,4 cm. Samlet vægt 10,5 g. Lette brugsspor. (2)

Varunr: 5734574
SEK 13 906 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:10
SEK 626
Creoler m/ Diamanter, 9 kt guld, 0.50 ct.
Et par øreringe/ Creoler udført af 9 kt guld prydet med brillanter på i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Ø. ca. 31 mm. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Vægt ca. 5,9 gram. Smykkecertifikat medfølger (2)

Varunr: 5647368

SEK 8 344 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
20:11
SEK 1 669
Stor samling øreringe og armbånd med diverse ædelsten + stativ
Stor samling øreringe - 20 par - udført i forgyldt sterlingsølv prydet med onyx, røgkvarts, bjergkrystal m.v. Højde: ca. 5-55 mm. Øreringene medfølges af hjerteformet smykkestativ af forgyldt metal. Endvidere tre leddelte armbånd med regulerbar længde prydet med onyx og kvarts. Længde: ca. 20 ...

Varunr: 5714038

SEK 5 284 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
20:19
SEK 1 530
Et par brillantcreoler i 18 kt. hvidguld, 0.75 ct. (2)
Et par creoler i 18 kt. hvidguld, på front og indvendig bagside prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.75 ct. Farve: Crystal-Cape (I-N). Ø 2,5 cm. Samlet vægt 5,2 g. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varunr: 5677441
SEK 9 456 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:19
SEK 2 086
12345...7»