Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   279 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Diamantøreringe, 14 kt hvidguld. Et par, 0.07 ct (2)
Et par hesteskoformede diamantøreringe af 14 kt hvidguld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.07 ct. H. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Længde ca.1,2 cm. (2)

Varunr: 5907785

SEK 4 669 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
16:36
SEK 3 570
Kranz & Ziegler Couture ørestikker med brillanter, ca. 0.26 ct. 14 kt. rosa guld
Kranz & Ziegler Couture ørestikker udført i 14 kt. rosa guld, hver prydet med større brillant omkranset af mindre brillanter, samlet ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 11.800,-.

Varunr: 6035941

SEK 9 612 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
16:45
SEK 7 690
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.50 ct (2)
Par soltaire ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt 0.50 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 0,60 gram. Fremstår ny og ubrugt. (2)

Varunr: 5999772

SEK 8 239 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:07
SEK 6 317
Par smaragd og brilliant ørestikker af 14 kt gul, 0.10 ct (2)
Par ørestikker af 14 kt guld, prydet med smaragd samt diamanter, der er briliant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2. vægt 1,4 gram. Ligger i æske. Nye og ubrugte. (2)

Varunr: 6053911
SEK 5 218 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:09
SEK 2 197
Par 'HOOPS' øreringe af 14 kt hvidguld, 0.25 ct. (2)
Par øreringe /hoops / creoler af 14 kt hvidguld prydet 11,5 x 13,5 mm hver prydet med ni diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Ø 13,3 mm. Vægt 1,2 gram. Ligger i sort velour pose Ny og ubrugt (2)

Varunr: 6032758
SEK 6 042 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:17
SEK 4 669
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt. guld (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter. L. 1,3 cm. Samlet vægt 1,7 g. (2)

Varunr: 5948778

SEK 3 021 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
18:33
SEK 2 334
Diamant øreringe af forgyldt sterlingsølv (2)
Ørering af forgyldt sterlingsølv prydet med uslebne diamanter(rå diamanter) samt topas. Vægt. 2,9 gram. Afslag samt revne på enkelte diamanter. L. 25 mm, B. 17 mm. Ligger i æske. Nye og ubrugte (2)

Varunr: 6067816
SEK 3 296 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:35
SEK 2 472
Par øreclips med månesten, 14 kt. guld
Par øreclips udført i 14 kt. guld, hver prydet med en cabochonsleben månesten. L. 2,7 cm. Samlet vægt ca. 5,5 gram. Er stemplet 585 samt BNR.

Varunr: 6076663
SEK 2 060 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
18:38
SEK 549
Par moderne ørelokker af 8 kt. guld
Par moderne ørelokker udført i 8 kt. guld, prydet med satinerede vedhæng. L. 3,7 cm. Vægt ca. 5,5 gram.

Varunr: 5717748

SEK 3 021 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
18:40
SEK 1 648
Et par brillantørehængere af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 0.54 ct. (2)
Et par brillantørehængere af 18 kt. hvidguld prydet med 72 små hvide brillantslebne diamanter i bladformede led, i alt ca. 0.54 ct. Farve: Wesselton (H-J). Klarhed: SI-P1. Samlet vægt ca. 5,7 g. Led B. 0,21 cm. L. 4,8 cm. Minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6080662
SEK 9 612 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
18:50
SEK 7 690
Hermann Siersbøl. Et par ørestikker af 14 kt. tofarvet guld (2)
Hermann Siersbøl. Et par ørestikker af 14 kt. gul- og hvidguld prydet med hver en facetsleben klar sten. Mål 1,4 x 1 cm. Vægt 4,6 g. Et par uoriginale bagstoppere af sterlingsølv medfølger (ikke på foto). (2)

Varunr: 6078123
SEK 2 472 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:09
SEK 1 922
Diamantcreoler af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.28 ct. (2)
Et par brillantøreringe/ creoler af 18 kt. hvidguld prydet med hver tretten mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.28 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Mål: L. 2 cm. B. 1,6 cm. Vægt: ca. 2,6 cm. Minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6080610
SEK 5 767 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:11
SEK 4 394
Par ørelokker med månesten og brillant, 14 kt. guld
Par ørelokker udført i 14 kt. guld, hver prydet med dråbeformet grå månesten og brillant på 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. L. 3 cm. Vejl. pris er 5.995,-.

Varunr: 6035962

SEK 4 669 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
19:13
SEK 3 296
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt. hvidguld (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt. hvidguld med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.17ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,5 cm. Samlet vægt 1,9 g. (2)

Varunr: 5948780

19:19
SEK 2 334
Örhängen i 14kt med briljantslipade diamanter 0.65ct
Örhängen i 14kt gult guld med briljantslipade diamanter 0.65ct Färg: (H) Wesselton Klarhet: VS

Varunr: 6038083

SEK 11 253 BE, Antwerpen 19-09-2021
19:28
SEK 6 650
Et par perle- og brillant ørestikker af 18 kt hvidguld (2)
Et par perle- og brillant ørestikker af 18 kt hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter og kulturperle. Farve: Top Crystal-Crystal ( I-J ). Brillanter ialt ca. 0.60 ct. Klarhed SI2. Perlemål: 8,4 mm. Samlet 4.4 g. (2) 1456110 tidl

Varunr: 6084353
SEK 6 866 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
19:33
SEK 5 493
Et par koral- og diamantørehængere af 18 kt. tofarvet guld (2)
Et par ørehængere af 18 kt. guld, overvejende gulguld men to små led i hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.06 ct., klarhed: VVS-SI, afsluttet med dråbeformede riflede koralperler. Bagclips i hvidguld. L. 4,4 cm, koralperle 1,7 cm. Samlet vægt 13 g. Lette brugsspor. (2)

Varunr: 6080734
SEK 10 985 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:36
SEK 8 239
Par øreringe af 18 kt guld (2)
Par øreringe af 18 kt med hjerte vedhæng og mønster. Stemplet: KL, 75%, syretest fortaget til 18 kt guld. Vægt 1,9 gram. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6085363
SEK 1 099 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
19:43
SEK 755
Et par South Seaperleørestikker i 18 kt. guld (2)
Et par perleørestikker i 18 kt. guld med hver en South Seaperle i cremegul nuance. Ø perle 1,1 cm. Vægt 5 g. Den ene perle fremstår med en medfødt rille, den anden med en lille limplet (se foto). (2)

Varunr: 6062964
SEK 4 119 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:48
SEK 3 296
Et par italienske brillantcreoler af 18 kt. hvidguld - ca. 0.50 ct. (2)
Et par ovale italienske brillantcreol-ørestikker af 18 kt. hvidguld front prydet med 50 pavéfattede brillantslebne diamanter. i alt ca.0.50 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Valenza gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 14,9 g. B. 0,35 cm. H. 4,2 cm. Minimale ...

Varunr: 6060095
SEK 13 732 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:48
SEK 10 161
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt med brillanter
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt hvidguld prydet med brillanter, i alt ca. 0.35 ct. H. ca. 1,3 cm. Samlet vægt ca. 2,2 g. (2)

Varunr: 5948776

SEK 3 296 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:50
SEK 2 472
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantører af 9 kt. hvidguld med brillant(2)
Diamonds by Frisenholm. Et par brillantørestikker.af 9 kt. guld med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Samlet vægt 1,1 g. (2)

Varunr: 5948785

SEK 1 785 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:53
SEK 1 373
Et par moderne brillant- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.80 ct. (2)
Et par moderne brillant- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med 8 prinsesse- og 16 baguetteslebne diamanter flankeret af 56 små hvide brillantslebne diamanter i rosetter, i alt ca. 1.80 ct. farve: Wesselton (H). klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4,9 g. 1,1 x 1,1 cm. (2)

Varunr: 6065205
SEK 23 344 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:53
SEK 17 851
Ole Lynggaard Katrine ørelokker med brillanter
Ole Lynggaard. Katrine ørehængere i form af sommerfugle udført i sterling sølv, samt 18 kt. delvist guld med detalje af hvidguld, hver prydet med 8 små brillanter - i alt 0.054 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Højde: 23 mm. Art. nr. A2640-301. Vejl. pris er 12.900,-.

Varunr: 6082220

SEK 11 534 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
19:56
SEK 8 788
Et par brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.50 ct. (2)
Et par brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 14 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 3,2 g. Ø 0,85 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 6079241
SEK 17 164 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:07
SEK 13 732
Et par diamant-ørehængere af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.61 ct. (2)
Et par marquis-formede ørehængere af 18 kt. hvidguld prydet med talrige små klare hvide enkeltslebne diamanter i forløb, monteret på udvendig og indvendig side, i alt ca. 0.61 ct. L. 4,5 cm. B. 2 cm. Vægt: ca. 4,1 gr. Fremstår med minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6065324
SEK 12 358 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:09
SEK 9 887
Graziella. Et par creoler i 18 kt. guld (2)
Graziella. Et par creoler i 18 kt. guld, udvendigt snoet mønster delvist med strukturoverflade, indvendigt stemplet med logo. Ø 3,1 cm. Vægt 7,4 g. Alm. brugsspor. (2)

Varunr: 6080499
SEK 4 943 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:14
SEK 3 845
Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 0.52 ct. (2)
Et par brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 14 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.52 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 2,1 g. Ø 0,7 cm. Minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6080588
SEK 6 866 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:19
SEK 5 493
Drovandi, Filippini & Gabrielli. Retro creoler af 18 kt. guld med emalje, Firenze 1980'erne (2)
Drovandi, Filippini & Gabrielli. Et par retro creoler af 18 kt. guld dekoreret med henholdsvis sort, rød, grøn og mørkegrøn emalje. Firenze 1980'erne. Stemplet med Italienske gold Hallmarks for Drovandi, Filippini & Gabrielli. Samlet vægt 17,3 g. B. 0,84 cm. Ø 4,08 cm. Aldersrelateret brugsspor. ...

Varunr: 6085709
SEK 7 964 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:22
SEK 6 317
House of Amber. Øreringe af sølv og rav, ca. 9 g (2 par)
House of Amber. Ørehængere af sterling sølv prydet med cognac- og mælkerav. H. ca. 2,5 og 7 cm. Ene par kan både være en ørestik og en ørehænger. Vægt ca. 9 g. (2 par) Vejl. udsalgspris 1.845 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of ...

Varunr: 6039391

SEK 1 099 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
20:24
SEK 481
12345...10»