Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   296 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gunnar Ingemar Erixon. To akvareller (cd)
Gunnar Ingemar Erixon (1928-2008). To akvareller. Signeret, dateret 2006 og betitlet. 11x25 cm (46x41 cm)

Varunr: 6220639
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:50
SEK 423
Russisk ikon forestillende Gudsmoder Alle Lidendes Trøster
Russisk ikon forestillende Gudsmoder Alle Lidendes Trøster. 30 x 26 cm. Slutningen af 1800-tallet. Afskalninger.

Varunr: 6163042
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:56
SEK 1 128
Anders Bundgaard, figurkompositioner (3)
Anders Bundgaard f. 1977, figurkompositioner, akryl på lærred / plade, sign. 60x30 cm. 50x40 cm. 32x30 cm. Røglugt. U.R. (3)

Varunr: 6214146
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
14:15
SEK 423
Ove Ødegaard. Skagen komposition
Ove Ødegaard (f. 1938). Skagen komposition. Olie på lærred. Sign. O. Ødegaard. SKAGEN. 80 x 100 cm (88 x 109 cm). (cd)

Varunr: 6230350
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
14:47
SEK 493
Art by Kennet. Komposition
Art by Kennet / Kennet Michael Børgesen (f. 1968). Komposition. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Kennet MB 2022. 60 x 60 cm. UR

Varunr: 6221784
SEK 2 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
15:00
SEK 1 268
Kopi efter Rodin. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze forestillende Eva efter syndefaldet. H. 30 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée sign. Rodin. Modelfoto

Varunr: 6212530

SEK 3 946 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:26
SEK 3 101
Milo, efter. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 53 cm. inkl sokkel. Modelfoto

Varunr: 6177583

SEK 3 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:37
SEK 2 819
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på lærred (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 100x80 cm.

Varunr: 6231228
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:43
SEK 423
Bronzefigur iform af kvinde
Bronzefigur iform af kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 31,5 cm.Modelfoto

Varunr: 6202007

15:48
SEK 2 678
Figur i patineret bronze med abe og kranie
Skulptur af patineret bronze forestillende abe med kranie siddende på bøger. H 14 cm.Modelfoto

Varunr: 6168012

15:59
SEK 1 339
Kvinde figur af patineret bronze
Kvinde figur af patineret bronze. Firkantet sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 52 cm inkl. sokkel. Modelfoto

Varunr: 6212536

16:10
SEK 2 819
Ubekendt kunstner, komposition
Ubekendt kunstner, komposition, akryl på lærred, sign. LH-17, 62x93 cm. U.R.

Varunr: 6226291
16:12
SEK 423
Kyssende par skulptur af grønpatineret bronze iform af kyssende par
Skulptur af grønpatineret bronze i form af et kyssende par monteret på sokkel h. 47 cm. Vægt 7 kg.

Varunr: 6153914

SEK 9 866 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
16:21
SEK 7 611
Ingeborg Debois. Opstilling. cd
Ingeborg Debois (1887-1970). Opstilling med tulipaner i vase og frugter i skål. Olie på lærred. Sign.: 'I. Debois'. 65 x 96 (83 x 114) cm.Fremstår med enkelte afskalninger.

Varunr: 6223124
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:27
SEK 493
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo, L. 44 cm, H. 26 cm.

Varunr: 6120063
SEK 6 765 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
16:32
SEK 3 946
Jens Kongshammer. Byparti fra Paris med udsigt mod Triumfbuen. cd
Jens Kongshammer (1884-1974). Byparti fra Paris med udsigt mod Triumfbuen. Olie på lærred. Sign.: 'Kongshammer'. 60 x 70 (69 x 79) cm.

Varunr: 6226359
16:36
SEK 493
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.80 x 60 cm (84x64) Se kunstnerprofil her

Varunr: 6220533
17:03
SEK 2 819

Varunr: 6220542
17:18
SEK 2 819
Rodin kopi efter. Skulptur i bronze 'Kysset'
Stor skulptur i patineret bronze forestillende 'Kysset' efter François Auguste René Rodin (1840-1917) h. 60 cm. Modelfoto

Varunr: 6137530

SEK 19 732 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:23
SEK 15 503
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varunr: 6206320
SEK 4 792 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:33
SEK 3 664
Sacedon, komposition, akryl på lærred
Sacedon f.1978. Komposition, akryl på lærred, signeret. H.100 x 70 cm. UR.

Varunr: 6160535
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:38
SEK 2 819
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på plade (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 61x47 cm (cd)

Varunr: 6198297
17:53
SEK 423
Gunnar Ingemar Erixon. To akvareller (2) (cd)
Gunnar Ingemar Erixon (1928-2008). To akvareller med blomster. Signeret og dateret 2006. 8x7 cm (24x18 cm)

Varunr: 6218039
17:59
SEK 423
Jago Schöne , Mixed media, akryl blyant , lak på papir.
Jago Schöne (f. 1978): Komposition, mixed media, akryl, blyant samt lak på papir. 59 x 90 cm (72 x 102 cm)

Varunr: 6221807
18:14
SEK 2 114
Russisk ikon forestillende Jesus Kristus
Russisk ikon forestillende Jesus Kristus med sølvritza. Stemplet Moskva 1890?, mester og guardein ubekendt. 22 x 18 cm.

Varunr: 6224504
SEK 4 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
18:17
SEK 2 819
Ubekendt kunstner, motiv med laks, olie på lærred
Ubekendt kunstner, motiv med laks, olie på lærred, signeret. H.60,5 x 100 cm (64 x 104 cm)

Varunr: 6221669
18:23
SEK 423
Ubekendt kunstner. Landskabsparti med kvinde
Ubekendt kunstner. Landskabsparti med kvinde, olie på lærred, utydeligt signeret. 50 x 100 (77 x 126) cm. Fremstår med to større reparationer på lærred.

Varunr: 6227831
SEK 1 691 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
18:28
SEK 493
Ubekendt kunstner. Landskabsparti med dyrevildt
Ubekendt kunstner. Landskabsparti med dyrevildt, olie på lærred, sign. J. Harlass. 50 x 100 (77 x 127) cm. Fremstår med flere reparationer på lærred.

Varunr: 6227830
18:30
SEK 423
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 75x61 cm (77x63 cm). (cd)

Varunr: 6194098
18:38
SEK 423
Ubekendt kunstner. Portræt af kvinde. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Portræt af delvis nøgen kvinde med krukke. Inspiration efter Marstrand. 44,5 x 34,5 cm (56 x 67,5 cm). Fremstår med alders relaterede brugsspor.

Varunr: 6226866
SEK 2 537 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:50
SEK 493
12345...10»