Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   240 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varunr: 6206324
SEK 4 828 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2022
18:41
SEK 3 692
Pia Birgitte Stenderup. Komposition med bygninger
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition med bygninger, akryl på lærred, sign. PB, 100x80 cm. U.R.

Varunr: 6250878
SEK 1 136 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2022
19:20
SEK 497
Kim Klein. 'Pigen og egernet'
Kim Klein (f. 1961). 'Pigen og egernet', olie lærred, sign. og dat. Kim Klein 2008. 80x60 cm (84x64 cm)

Varunr: 6252297
SEK 2 840 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-08-2022
19:21
SEK 2 130
Ingeborg Rørbye. 'Havn', olie på lærred
Ingeborg Rørbye.Født 1950 Havn', olie på lærred, s/b Ingeborg Rørbye 2015 . 60 x 80 cm. ( 64 x 84)

Varunr: 6196714
SEK 2 130 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-08-2022
19:29
SEK 1 420
T. Kirk . Landskab med sø. Akryl på lærred.
T. Kirk. Landskab med sø. Akryl på lærred. 100 x 100 33 UR.

Varunr: 6244507
SEK 1 704 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-08-2022
19:30
SEK 426
François Auguste René Rodin, kopi efter. Bronzeskulptur, Grubleren
Bronzeskulptur, grubleren i grøn patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rodin" Kopi af nyere dato efter François Auguste René Rodin (1840-1917) H. 20 cm.

Varunr: 6230261

SEK 2 698 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2022
19:35
SEK 2 130
Pia Birgitte Stenderup. Komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 70 cm. Uden ramme.

Varunr: 6182789
SEK 2 130 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
19:39
SEK 1 704
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 48 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas

Varunr: 6005102

SEK 6 817 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2022
20:04
SEK 5 112
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 120 x 40 cm. Uden ramme.

Varunr: 6230727
SEK 1 704 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
20:05
SEK 1 278
Birgit Sandøe Hildebrandt. Komposition cd
Birgit Sandøe Hildebrandt (1900/2000-tallet). Komposition, akryl på lærred. sign. og dat. /b. Birgit Sandøe Hildebrandt 2000. 80x70 cm (84,5x74,5 cm)

Varunr: 6233385
SEK 1 136 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-08-2022
20:40
SEK 426
Towe Tia Scagensstierne. Tre komposition cd (3)
Towe Scagensstierne (1900/2000-tallet).Tre kompositioner, sign./b. Towe Tia Scagensstierne og Towe Scagensstiern. 46,5x38 cm (48,5x40 cm), 41x38 cm (43x40 cm) og 46,5x73 cm (48,5x75,5 cm) En ramme defekt (3).

Varunr: 6232852
20:43
SEK 426
Anita Falbe Cleyton. Komposition med hund, 'Fall', 120 x 100 cm
Anita Falbe Cleyton, f. 1968. Komposition fra serien 'Svævende hunde'. 'Fall', akryl på lærred, sign AFC, 2021, 120 x 100 x 4 cm, UR.

Varunr: 6247164
SEK 5 681 DK, Kolding, Platinvej 16-08-2022
21:02
SEK 4 260
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Varunr: 6097513
SEK 2 840 DK, Vejle, Dandyvej 17-08-2022
09:40
SEK 2 130
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Elefanten i Rummet' og 'Cliffhanger', akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2022. Sammensat med hængsler. Samlede mål 160x200 cm. Uindr.Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6252246
SEK 4 828 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:10
SEK 2 414
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på lærred, sign. og dat. KDA 00. 124x159 cm (127,5x162,5 cm)

Varunr: 6233298
SEK 2 130 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
13:45
SEK 1 136
De tre Gratier, Figur af patineret bronze
De tre Gratier, Figur af patineret bronze. Sokkel af sort marmor. H. 25 cm.

Varunr: 6063338

SEK 3 408 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
14:16
SEK 2 556
Kim Klein 'Skorpionen'
Kim Klein (f. 1961). 'Skorpionen' Olie på lærred. Sign og dat. 2015 på bagside. 80 x 60(84 x 64)cm.

Varunr: 6242188
SEK 2 840 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:23
SEK 1 420
Ubekendt kunstner. komposition på papir
Ubekendt kunstner.Mixed media komposition på papir. sign i bly MSJ 12 mål: 41 x 30 cm ( 61 x 51 ) Fremstår med hul og revne i glas.

Varunr: 6225309
SEK 1 420 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
14:55
SEK 426
Charles Valton kopi efter. Løve udført i patineret bronze
Hanløve udført i patineret bronze. Monteret på stand af sortbroget marmor. Kopi efter Charles Valton.(1851-1918) H. 20,5 cm, L. 25,5 cm.. Modelfoto

Varunr: 6208104

15:24
SEK 2 556
Bakeba. Fire kompositioner (4)
Bakeba 1900/2000-tallet. Fire kompositioner, akryl på papir, sign. og dat. Bakeba 2000. 66x45 cm (85x63 cm) (4)

Varunr: 6232845
SEK 1 136 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-08-2022
15:25
SEK 426
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Marchi h. 20 cm. (lille afslag på sokkel, i venstre bagerste hjørne i top)

Varunr: 6114533
SEK 2 840 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
15:58
SEK 2 130
Bronzeskulptur forestillende Cleopatra med panther
Skulptur i patineret bronze forestillende Cleopatra med panther. H. 26 cm. Modelfoto

Varunr: 6073531

16:32
SEK 1 988
Skulptur af marmor forestillende Medusa
Skulptur af marmor forestillende Medusa h. 57 cm. Obs.Tung

Varunr: 6137552

SEK 12 781 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
16:34
SEK 9 941
Ubekendt kunstner, komposition 'Kvinde min', akryl på plade
Ubekendt kunstner, komposition 'Kvinde min', akryl på plade, signeret John P. Motiv 75 x 47 cm (97 x 70 cm)

Varunr: 6227754
SEK 1 136 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
16:36
SEK 426
Ubekendt kunstner. Kompositioner, mixed media (3) (cd)
Ubekendt kunstner. Kompositioner, mixed media. Signeret Hansen 2002. 16x11 cm (26x20 cm) (3)

Varunr: 6223603
16:45
SEK 426
Svend Palvor Caskall, 'Store pilehegn, Borup', olie på lærred
Svend Palvor Caskall 20 årh. Motiv betitlet 'Store pilehegn, Borup' olie på lærred, signeret. H.40 x 45 cm. UR.Svend Palvor Caskall er uddannet på det Kgl. Kunstakademi ved professor Niels Lergaard og har en fortid som teatermaler på det kgl.Teater under Svend Johansen.

Varunr: 6228250
16:48
SEK 426
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på lærred (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. Trykmærke øverst på lærred. 75x61 cm (77x63 cm). (cd)

Varunr: 6194098
16:50
SEK 426
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, ikke signeret. 100x80 cm. Skævheder. (cd)

Varunr: 6210255
SEK 1 704 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:01
SEK 426
Skulptur af patineret bronze iform af kvinde
Skulptur af patineret bronze. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H.14 cm. Sign. Nick Modelfoto

Varunr: 6211158

SEK 2 556 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-08-2022
17:06
SEK 1 988
Søren Loklindt, CD. 'Bevægelse I', 80 x 60 cm.
Søren Loklindt f.1963, CD. 'Bevægelse I'. Komposition med balletsko. Olie på lærred, mærkat bagpå, 80 x 60 cm (100 x 80). Fremstår med tape på lærredskant.

Varunr: 6100258
SEK 1 704 DK, Kolding, Platinvej 17-08-2022
17:14
SEK 1 136
12345...8»