Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Christian Fredslund. Kystparti, Esbjerg, 55 x 70 cm
Christian Fredslund, 19/ 20 årh. Kystpart fra Esbjerg med Vandtårnet. Olie på lærred. Sign. Chr. fredslund, 1924, 55 x 71 cm, (70x86).
Varunr: 5432484
SEK 1 439 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:46:12
SEK 432
Per Ib Gravfort. Opstilling med blomster. cd
Per Ib Gravfort (1920-1971) . Opstilling med blomster og frugter, olie på lærred. Sign. P.G. 70 x 60 cm. (72 x 62 cm.) Fremstår med afskalninger.
Varunr: 5442197
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
10:54:17
SEK 504
Ubekendt kunstner. Haveparti med to piger ved rosenbed, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Haveparti med to piger ved rosenbed. Usign. Bemalet på bagside. Olie på lærred54x64 cm(62x72,5 cm)
Varunr: 5416802
SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
11:27:00
SEK 432
Bronzeskulptur, kvindebuste
Bronzeskulptur, kvindebuste i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" Af nyere dato. H. 38 cm. B. 25 cm.
Varunr: 5431990

SEK 2 878 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
12:19:00
SEK 504
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varunr: 5441528

12:42:21
SEK 432
Bronzeskulptur, dansende kvinde
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. Af nyere dato. H. 45 cm. B. 23 cm.
Varunr: 5410029

SEK 4 029 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:14:00
SEK 432
Søren Edsberg Andersen, græssende køer på marken (cd)
Søren Edsberg Andersen f. 1945. Motiv med græssende køer på marken, olie på lærred, signeret. S. Edsberg Andersen H. 40,5x 30 cm (53.5x4305)
Varunr: 5430673
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
13:47:42
SEK 432
Inge Ellegaard. 'Toilette'. cd
Inge Ellegaard (1953-2010), 'Toilette'. Olie på lærred. sign., dat. samt betitlet Inge Ellegaard 89 på bagsiden. 100 x 81 cm.
Varunr: 5438727
SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
14:09:28
SEK 576
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 17 cm.
Varunr: 5168060

14:13:00
SEK 504
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 50 cm. H. 34 cm.
Varunr: 5168075

SEK 4 317 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:14:00
SEK 504
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. 'Aldo Vitaleh' i bronzen. Af nyere dato. H. 56 cm. B. 17 cm.
Varunr: 5421966

SEK 4 892 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:18:00
SEK 791
To billedtekstiler (2)
1. stk. 125 X 67 cm. Med figurmotiv af kvinde med barn. 1. stk. 167 X 126 cm. Med motiv af div. dyr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5430609
14:26:00
SEK 432
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" Af nyere dato. H. 30 cm. B. 34 cm.
Varunr: 5410444

14:29:00
SEK 504
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 72 cm.
Varunr: 5442726

SEK 17 267 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:30:10
SEK 3 741
Niels Davernum. Akryl på lærred (cd)
Niels Davernum, f. 1958. Komposition. Sign. Davernum samt dateret 2018. H. 60 x 60 cm. Uden ramme.
Varunr: 5441252
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:33:00
SEK 432
Ubekendt kunstner. Landskab med træer, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Landskab med træer, olie på lærred, sign. Nissen, dat. 53. 50,5x70 cm(59x79 cm)
Varunr: 5442088
14:48:00
SEK 432
Kirsten Terp Benthsen. 'Scent of Flowers'. cd.
Kirsten Terp Benthsen. f. 1940. 'Scent of Flowers'. Akryl på papir. sign. KTB. 29 x 42 cm. (48 x 58 cm.)
Varunr: 5442264
14:53:51
SEK 432
Nis Stougaard. Kystparti med børn, olie på lærred, cd
Nis Stougaard (1906-1987). Kystparti med børn, Bornholm. Olie på lærred, Sign. Nis Stougaard, 55x65 cm(67,5x77,5 cm)
Varunr: 5442116
14:55:00
SEK 504
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varunr: 5416083
SEK 1 727 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:56:00
SEK 1 079
Anders Peter Simonsen. Landskab, olie på lærred, cd
Anders Peter Simonsen (1907-1970). Landskab, olie på lærred, sign. A.P.Simonsen, dateret. Betegnet på bagsiden 'Bjerget'. 55,5x66 cm(67x77 cm)
Varunr: 5442070
15:26:00
SEK 432
Varunr: 5441253
15:33:00
SEK 432
Gay Christensen. Komposition. cd
Gay Christensen f. 1950. Komposition. Olie på lærred. sign. Gay Christensen 89. 50 x 60 cm. (51 x 61 cm)
Varunr: 5442263
15:55:00
SEK 432
Hans Degner. Akryl på lærred.
Varunr: 5416069
15:57:00
SEK 432
Bronze skulptur af rovdyr
Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr på sokkel af marmor. Sign. Decour h. 35 cm l. 24 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varunr: 5408974

SEK 3 166 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:11:00
SEK 432
Skelet i bronze
Siddende skelet af nyere dato kopi af Rodins "grubleren". Udført i patineret bronze og monteret på sokkel i sort marmor. Signeret Milo. Højde 25 cm. Modelfoto
Varunr: 5409009

SEK 3 453 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:20:00
SEK 1 223
Britta Colville cd. Mixed media på lærred
Britta Colville, 1900-tallet . Komposition. Sign verso Britta Colville. Mixed media, olie og pastel på lærred. UR. 101 x 85 cm.
Varunr: 5436356
16:24:00
SEK 432
Peter Peschard Nørtoft. Figurkomposition. (cd)
Peschard Nørtoft (f. 1939), Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. Peter P. N. og på bagsiden Peter Peschardt Nørtoft, 2007. 80 x 104 cm. (85 x 110 cm). Kunstneren er uddannet ved Vejle Kunstskole og Århus Kunstakademi og har bl.a. udstillet på Kunstnernes Vinterudstilling på Sønderjyllands...
Varunr: 5441254
16:33:00
SEK 504
Thorvald Larsen. Gårdsplads med roer, olie på lærred
Thorvald Larsen (1881-1947). Gårdsplads med optagne roer, olie på lærred, sign. Th. L. dat. 46. 57x69 cm(69x81 cm)
Varunr: 5442165
16:34:00
SEK 432
Stor bronzeskulptur forestillende Justitia
Stor figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. H. 103 cm.
Varunr: 5404122

SEK 12 950 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:35:00
SEK 1 439
Niels Peter Dahlerup. Olie på lærred,
Niels Peter Dahlerup, f. 1929. Komposition betitlet 'Sangen der skabes II'. Sign. N. P. Dahlerup. Olie på lærred. 78 x 62 (80 x 64) cm.
Varunr: 5433841
SEK 1 439 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
17:30:00
SEK 432
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>