Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   221 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ubekendt kunstner. 'The Waves'
Ubekendt kunstner. 'The Waves', akvarel på papir opklæber på lærred. sign. i monogram. 73 x 143 cm. ( 79 x 149 cm.)

Varunr: 6026691
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:49
SEK 409
Ubekendt kunstner, To piger med dukke.
Ubekendt kunstner, To piger med dukke. Olie på lærred. Ikke signeret. 87 x 73(98 x 84)cm. Lærred fremstår med skader.

Varunr: 6041532
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:05
SEK 409
Ubekendt kunstner. Blomsteropstilling.
Ubekendt kunstner. Blomsteropstilling. Olie på lærred. Sign. A.H. 1929 Zurich. 57 x 57(66 x 66)cm.

Varunr: 6041124
11:22
SEK 409
Gertrud Boberg. Komposition med mælkebøtter. Cd
Gertrud Boberg (1907-97) Komposition med mælkebøtter. Olie på lærred. Sign i monogram G.B. 57 x 65(60 x 68) cm.

Varunr: 6044356
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
12:04
SEK 1 091
Göran Hausenkamp. To kompositioner. Akryl på lærred (cd) (2)
Göran Hausenkamp (f. 1962). 'The Tears of John Coltrane' og 'The Smile of John Getz'. To akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 50 x 40 cm (54 x 44 cm). (cd) (2)

Varunr: 6045117
12:19
SEK 546
Christian Rebecchi og Pablo Togni / Nevercrew. Komposition (cd)
Christian Rebecchi og Pablo Togni / Nevercrew. Komposition, print og serigrafi, usign. Rammemål 103 x 73 cm.

Varunr: 6043690
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
12:29
SEK 477
Kvindefigur af bronze
Figur af patineret bronze forestillende nøgen kvinde stående på en hånd. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor Signeret Milo h. 34 cm. Modelfoto

Varunr: 6034168

SEK 2 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:26
SEK 409
Rut Rosenkilde. Komposition. cd
Rut Rosenkilde (1914-1999) Komposition. olie på lærred. Sign. Rut Rosenkilde på bagsiden. 64 x 84 cm. ( 72 x 92 cm.)

Varunr: 6044256
13:27
SEK 477
Gerner Kajberg. 'Gul Morgen'. cd
Gerner Kajberg (1919-2002). 'Gul Morgen'. Olie på lærred. sign. Kaiberg. 96 x 96 cm. ( 103 x 103 cm.)

Varunr: 6044728
13:29
SEK 614
Ole Prip Hansen. 'Lyset - ved et hegn, Als' cd
Ole Prip Hansen f. 1946. 'Lyset - ved et hegn, Als', olie på lærred. Sign. Ole Prip Hansen 2006 på bagsiden. 92 x 80 cm. ( 97 x 85 cm.)

Varunr: 6044274
SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
13:37
SEK 1 023
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden
Bronzeskulptur forestillende Frihedsgudinden i patineret bronze monteret på sokkel af lys broget marmor. Sign. på basen h. 60 cm. Modelfoto

Varunr: 6031555

SEK 7 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:46
SEK 409
Egyptisk kunstner. Håndmalet på papyrus
Ubekendt egyptisk kunstner, 1900-tallet. Bemalet papyrus papir . 97 x 62 (111 x 81) cm. Med Signatur. Proveniens Boet efter Jørgen Helle.

Varunr: 6038954
SEK 1 364 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
13:47
SEK 477
Ubekendt kunstner. Motiv med traner
Ubekendt kunstner. Motiv med traner . Utydelig signatur. 123 x 156 cm

Varunr: 6045297
SEK 2 046 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
13:54
SEK 546
Skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze på rund sokkel af marmor, i form af dansende kvinde. Sign. Juno. Mrk. Bronze, Garanti, Paris, J.B. Deposee. H. 42 cm.

Varunr: 5893769

SEK 3 273 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:06
SEK 477
Kvindefigur af Bronze
Bronzefigur af patineret bronze monteret på firkantet marmorsokkel h. 22,5 cm. Modelfoto

Varunr: 6034172

14:26
SEK 477
Ubekendt kunstner. Fem relieffer. ( 5)
Ubekendt kunstner. Fem relieffer af bemalet træ. Sign. Liss. Mål fra 6,5 x 8,5 cm til 21 x 9 cm. ( 5)

Varunr: 6044500
14:40
SEK 614
Berit Pedersen, abstrakt komposition
Berit Pedersen f. 1964, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. BP samt sign. på bagsiden Berit Pedersen,150x120 cm. U.R.

Varunr: 6016176
SEK 4 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:41
SEK 409
Karin Nathorst Westfelt 'Tinde' cd
Karin Nathorst Westfelt (1921-2013). 'Tinde' Olie på lærred. Sign. KNW 84. 110 x 110 cm. ( 112 x 112 cm.)

Varunr: 6044665
14:46
SEK 477
Edward McCartan efter. Skulptur i bronze forestillende jagtgudinden Diana
Edward McCartan (1879-1947) efter. Skulptur i form af jagtgudinden Diana af bronze, 2000-tallet. H. 160. B. ca. 100 cm. Obs. Tung -læsses for egen hånd.

Varunr: 6031006

SEK 73 643 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:46
SEK 1 773
Erik Larsen, motiver m/ svampe og blomster, m.m. (2)
Erik Larsen, (1902-1975): Motiver m/ svampe og blomster, buske, m.m. Olie på plade, kraftigt / tykt malelag. Signerede Erik Larsen, samt dat. 1973 & 74. 64 x 50 (78 x 66 cm.) & 45 x 53 cm. (59 x 68 cm.) (2)

Varunr: 6045276
SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:48
SEK 409
Kai-Erik Petersen. Landskabsparti. cd
Kai-Erik Petersen, f. 1932. Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. K. E. Petersen samt dateret 1971 på bagsiden. 90 x 116 cm. (104 x 130 cm.)

Varunr: 6044653
15:20
SEK 409
Vibeke Magnussen. Fire religiøse motiver. cd (4)
Vibeke Magnussen. Fire religiøse motiver. Olie på lærred. alle sign Vibeke Magnussen. mål fra 17 x 15 cm til 25 x 17 cm. (4)

Varunr: 6044463
15:21
SEK 409
Niels Bruun. Komposition. cd
Niels Mandrup Bruun (1915-1993) Komposition. Olie på lærred. sign. Niels Bruun 79. 27 x 34 cm. ( 29 x 36 cm. )

Varunr: 6044468
15:25
SEK 409
Christa Skøtt, abstrakt komposition
Christa Skøtt, f.1963, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. C. Skøtt, 70x60 cm. U.R.

Varunr: 6038340
15:32
SEK 409
Benny Doré. To kompositioner. cd (2)
Benny Doré (f. 1948). To kompositioner, olie på lærred, sign. på bagsiden Doré-78. 50 x 40 cm. Fremstår med afslag. (2)

Varunr: 6044734
15:34
SEK 477
Ubekendt kunstner. Landskab.
Ubekendt kunstner. Landskab. Olie på papir. Utydeligt sign. 2000. 59 x 88 cm. ( 75 x 103 cm.)

Varunr: 6028561
15:53
SEK 409
Peter Stuhr. Konkret komposition. cd
Peter Stuhr f. 1951. Konkret komposition. Akryl på lærred. Sign. Peter Stuhr 1978 på bagsiden. 100 x 81 cm. ( 104 x 85 cm. )

Varunr: 6044675
16:00
SEK 409
Rut Rosenkilde . Tre Kompositioner. cd (3)
Rut Rosenkilde (1914-1999). Tre Kompositioner. Akryl på lærred eller plade. alle sign. Mål fra 24 x 23 cm til 34 x 41 cm. (3)

Varunr: 6044473
16:31
SEK 955
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varunr: 6031091
17:18
SEK 409
Mogens Dam, 'Sydbornholm', olie på lærred
Mogens Dam f.1936. 'Sydbornholm', olie på lærred, signeret. H. 60 x 80 cm. UR.

Varunr: 5934299
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
17:24
SEK 409
12345...8»