Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hans Peter Carlsen, landskaber og kystparti (5)
Hans Peter Carlsen (1855-1950). Landskaber og kystparti, indrammede kultegninger på papir, sign. H.P. Carlsen, mål med ramme på største og mindste 85x110 cm. 37x51,5 cm. Enkelte med skjolder. (5)
Varunr: 5283722
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
11:12:06
SEK 842
Per Bondrup, 'La commande par telephone', collage
Per Bondrup, 'La commande par telephone', collage på plade, signeret og dateret 1975. H. 43 x 54 cm (45 x 56 cm).
Varunr: 5285470
SEK 1 123 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
13:36:25
SEK 421
Piero Antonelli, 'Trompe l'oeil'
Olie på lærred, 'Trompe l'oeil' af Piero Antonelli (1916-1989), signeret nederst til højre. Mål ca.: 60 x 50 cm. Kanterne fremstår med nogen slitage, stedvist krakelering.
Varunr: 5257874
SEK 9 414 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
14:30:00
SEK 4 707
Bruno Kayser, 'Model med hat', olie på plade (cd)
Bruno Kayser f. 1956. 'Model med hat', olie på plade, signeret med monogram og dateret 1990. H.60 x 45 cm (62 x 47 cm).
Varunr: 5285484
14:36:00
SEK 421
Ubekendt Kunstner, kvindeportræt
Ubekendt Kunstner, 20. årh. Kvindeportræt, olie på lærred, uden sign. 160x120 cm. (168x128 cm). Enkelte buler i lærred.
Varunr: 5285368
SEK 4 212 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:50:32
SEK 2 106
M. Kruse cd. Olie på lærred
M. Kruse, 1900-tallet. Opstilling med blomster, Sign. M. Kruse. Olie på lærred. 64 x 45 (77 x 57) cm.
Varunr: 5274164
SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
15:07:00
SEK 421
Hans Degner, kompositioner, akryl på plade (6)
Hans Degner, født 1964. Akryl på plade. Plader buer Abstrakte kompositioner, 4 stk.mål 81 x 61 cm og to stk mål 41 x 41 cm (44x44), signeret bagpå. (6)
Varunr: 5245793
SEK 2 527 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
15:27:00
SEK 421
Peer Lorentz Dahl, komposition, olie på lærred (cd)
Peer Lorentz Dahl (1915-2005). Komposition, olie på lærred, signeret. H.54 x 65 cm (57 x 68 cm) Enkelte meget små farvebortfald.
Varunr: 5285447
15:37:00
SEK 491
Camilla Hviid. Kompositioner. To akryl på lærred. (2)
Camilla Hviid (f. 1979). Kompositioner. To akryl på lærred. Begge sign. Camilla Hviid. 80 x 60 cm. 90 x 70 cm. Uindramnmede. (2)
Varunr: 5285805
SEK 1 685 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
16:27:07
SEK 421
Kim Kartholm 'Den korteste afstand'
Kim Kartholm (f. 1961). 'Den korteste afstand' Akryl på lærred. Signeret på bagsiden Kim Kartholm. 50 x 50(54 x 54) cm.
Varunr: 5283877
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
17:18:00
SEK 491
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varunr: 4633595

SEK 2 808 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
19:00:00
SEK 983
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 110 x 170 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Varunr: 5259876
SEK 5 616 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:03:00
SEK 2 808
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.
Varunr: 4632320

19:05:00
SEK 421
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Varunr: 5277198
SEK 1 685 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:07:00
SEK 421
Bronzeskulptur, ballerina
Varunr: 4632334

19:10:00
SEK 421
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. H. 32 cm. B. 14 cm.
Varunr: 4632293

19:15:00
SEK 421
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 16 cm.
Varunr: 4632401

SEK 3 931 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
19:20:00
SEK 491
Ubekendt kunstner. Landskabsparti
Ubekendt kunstner. Landskabsparti med skråning, olie på lærred. Sign. IW / JW (?) samt dat. 1989. 68 x 68 (70,5 x 71) cm.
Varunr: 5284067
19:30:00
SEK 421
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 70 cm. Uden ramme. Fremstår med let skævhed på blændrammen.
Varunr: 5050310
SEK 1 404 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
19:37:00
SEK 421
Bronze skulptur af ung kvinde
Skulptur af ung kvinde, udført i patineret bronze. H. 14 cm L. 10 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varunr: 5259892

SEK 1 966 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:40:00
SEK 1 193
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af siddende ung afklædt kvinde som udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af mørk marmor h. 19 cm. Sign. Claude. Modelfoto
Varunr: 5281163

19:44:00
SEK 562
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 14 cm. Monteret på sokkel af sort marmor L. 29 cm. Modelfoto
Varunr: 5259893

SEK 2 808 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:45:00
SEK 491
Hans V. Hempel cd. Olie på lærred
Hans V. Hempel, 1888-1963. Opstilling med blomster og frugt. Sign. HVH. Olie på lærred. 81 x 70 (100 x 88) cm.
Varunr: 5282810
19:51:00
SEK 562
Bronzefigur
Bronzefigur af patineret bronze monteret på firkantet marmorsokkel h. 22,5 cm. Modelfoto
Varunr: 5259898

19:56:00
SEK 913
Bronzeskulptur, papagøje par
Bronzeskulptur, papagøje par i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 35 cm. B. 23 cm.
Varunr: 5273192

SEK 5 335 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
20:00:00
SEK 2 668
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Preiss" Af nyere dato. H. 33 cm. B. 14 cm.
Varunr: 4630628

20:05:00
SEK 421
'Winterlandschaft', Öl auf Leinwand
'Winterlandschaft', Öl auf Leinwand, unten links unleserlich signiert, gerahmt. Bildmaße ca.: 68 x 93 cm, Rahmenmaße ca.: 76 x 103 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 5247129
SEK 3 138 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
20:05:00
SEK 3 922
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i blank patineret bronze. Sign. "Preiss" B. 18 cm. H. 23 cm.
Varunr: 4620918

SEK 3 370 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
20:10:00
SEK 562
Lars Fantasiformidler Elgidh, Abstrakt dobbeltkomposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, født 1973. Abstrakt dobbeltkomposition, diptykon, betitlet "Hverken lystløgner eller psykopat" samt "Freddie Free", akryl og spray på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2019. Mål pr. lærred 170 x 60 cm. Lærrederne sammensat med hængsler. Samlet mål 170 x 120 ...
Varunr: 5279723
SEK 3 370 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
20:13:00
SEK 842
Genc Permiti, figurkomposition
Genc Permiti F.1965, figurkomposition . Akryl på lærred. Sign. G. Permiti '99. 90 x124 cm. UR
Varunr: 5281536
20:15:00
SEK 421
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>