Utropspris
12345...7»   Varor pr. sida   195 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Inga Nordwall, opstilling
Inga Nordwall f. 1917, opstilling, olie på lærred, sign. i monogram. 47x38 cm. (50x42 cm.). Fremstår med afskalninger.

Varunr: 5731228
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:44
SEK 417
Kranie udført af patineret jern
Kranie udført af håndstøbt jern, h. 17 cm. Af nyere dato

Varunr: 5478936

SEK 1 669 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
13:57
SEK 417
Bronze skulptur af rovdyr
Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr. Sign. Milo h. 31 cm.

Varunr: 5662509

SEK 2 781 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
14:57
SEK 904
Figur i patineret bronze efter Rodin
Skulptur, i form af ungt kyssende par, udført i patineret bronze, monteret på marmorsokkel. H. 13,5 cm. Efter Rodin. Modelfoto

Varunr: 5666456

15:27
SEK 487
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato h. 40 cm. Modelfoto

Varunr: 5674091

SEK 3 894 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
16:27
SEK 417
Bronzefigur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung stående kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. P.Collinet h. 37 cm. Modelfoto.

Varunr: 5390050

17:27
SEK 417
Ubekendt kunstner. Figur med frimærker
Ubekendt kunstner. Figur, frimærke collage på gine, usign.H. 82, B. 39, D. 20 cm.

Varunr: 5734526
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
18:20
SEK 487
Jesus figur af bronze
Jesus figur af bronze h. 30 cm. Mrk. Bronze garanti Paris, J.B.Deposee sign. J.Barre

Varunr: 5704519

SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
18:27
SEK 487
Bronzeskulptur, dansende kvinde
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" Af nyere dato. H. 30 cm. B. 34 cm.

Varunr: 5648771

SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:00
SEK 417
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.

Varunr: 5143722

SEK 2 781 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:05
SEK 1 182
P.P. Lamers, Öl auf Platte, 'Dorflandschaft'
P.P. Lamers, Öl auf Platte, 'Dorflandschaft', unten rechts signiert, 'P.P.Lamers', gerahmt, Bildmaße ca.: 10 x 13 cm, Rahmenmaße ca.: 25 x 28 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varunr: 5651062
SEK 1 243 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 10-08-2020
19:07
SEK 414
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. B. 21 cm. H. 31 cm.

Varunr: 5179475

SEK 4 450 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:10
SEK 487
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.90 x 70 cm. (94x74) Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varunr: 5713459
SEK 3 337 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:12
SEK 487
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.

Varunr: 5291747

19:15
SEK 417
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde (aftagelig) siddende i stol udført i patineret bronze monteret på stand af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 23 cm.

Varunr: 5313422

SEK 3 059 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:19
SEK 765
Bronzeskulptur, poserende mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 34 cm. H. 35 cm.

Varunr: 4620901

19:20
SEK 556
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 56 cm. B. 17 cm.

Varunr: 5618177

SEK 4 728 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:25
SEK 417
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. Monteret på sokkel af sort marmor H. 25 cm L. 21 cm. Modelfoto

Varunr: 5664206

SEK 3 616 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:27
SEK 487
Bronzeskulptur, poserende mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A Carrier" i bronzen. Af nyere dato. H. 69 cm. B. 24 cm.

Varunr: 5413088

SEK 8 344 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:30
SEK 417
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varunr: 5732137
SEK 5 562 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:33
SEK 695
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.120 x 100 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varunr: 5698386
SEK 4 450 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:35
SEK 487
Edith Gert. Opstilling med blomster og frugt (cd)
Edith Gert (1906-1983). Opstilling med blomster og frugt, olie på lærred. Sign. E. Gert. 65 x 55 (70 x 60) cm.

Varunr: 5735051
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:35
SEK 487
Bronzeskulptur, Mona Lisa
Bronzeskulptur, forestillende Mona Lisa efter Da Vinci i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Valli" i bronzen. B. 21 cm. H. 34 cm.

Varunr: 5298618

19:35
SEK 417
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 50 cm. H. 34 cm.

Varunr: 5644418

19:40
SEK 417
Bronzeskulptur, kopi af Canovas skulptur 'Psyke vækkes til live af Cupidos kys'.
Bronzeskulptur, kopi af Canovas skulptur 'Psyke vækkes til live af Cupidos kys'. Udført i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Piche" H. 30 cm. B. 34 cm.

Varunr: 5143696

19:45
SEK 417
Bronzeskulptur, Papagøje
Bronzeskulptur, papagøje i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" H. 44 cm. B. 23 cm.

Varunr: 5719178

19:50
SEK 417
Ubekendt kunstner. Komposition med Tin Tin tegneserie
Ubekendt kunstner. Komposition med Tin Tin, collage, usign. 60x79,5 cm (64x84 cm)

Varunr: 5734508
19:54
SEK 487
Indisk silkebroderi, motiver fra kolonitiden.
Indisk silkebroderi, motiver fra kolonitiden. Ubekendt signatur. Hånd broderi på opspændt silkebund. 149 x 100(158 x 109) cm.

Varunr: 5716517
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:54
SEK 556
Bronzeskulptur, danserinde
Bronzeskulptur, danserinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. H. 44 cm. B. 21 cm.

Varunr: 5707284

SEK 3 616 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:55
SEK 417
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A. Weinmann" i bronzen. H. 68 cm. B. 46 cm.

Varunr: 5682192

SEK 9 456 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
SEK 417
12345...7»