Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   259 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto

Varunr: 5761514

SEK 1 937 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2020
20:40
SEK 484
Zwei Ikonen / Heiligenbilder, Christus, Holz, Messing, Russland (2)
Zwei Ikonen / Heiligenbilder, Christus, Holz, Messing, Russland. Zwei Christusikonen in frontaler Ansicht, Jesus jeweils mit einem Buch in der rechten Hand versehen und die linke Hand zum Segensgestus erhoben, jeweils mit kyrillischer Inschrift versehen, eine Ikone mit ziseliertem Messingbeschlag...

Varunr: 5742891
SEK 3 093 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-09-2020
20:58
SEK 464
Abstrakt figur af patineret bronze
Abstrakt figur af delvis patineret bronze. Sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, H.29 cm inkl sokkel. Modelfoto

Varunr: 5744691

SEK 3 321 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
13:50
SEK 484
Ubekendt kunstner. Hollandsk ? Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Hollandsk ? Olie på lærred. Fiskekutter i havneindløb . Utydelig signatur 100x 90 (104x95)

Varunr: 5773746
SEK 1 107 DK, Helsingør, Støberivej 27-09-2020
13:58
SEK 415
Kranie udført af forsølvet bronze
Kranie udført af forsølvet bronze h. 17 cm.

Varunr: 5478927

SEK 2 214 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
14:48
SEK 484
Carsten Sardorf Dahl. 'Bangefuglen'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. 'Bangefuglen', pastel på papir, sign. samt dateret 2018. 41,5 x 29,5 (51,5 x 39,5) cm.

Varunr: 5732158
SEK 3 321 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2020
14:49
SEK 969
Jørgen Flemmer, cd. Abstrakt komposition, 75 x 115 cm
Jørgen Flemmer (f. 1934). Abstrakt komposition, akryl og olie pastel på papir, indrammet i passepartoute bag glas. Sign. og dat. J. Flemmer, '91. 75 x 115 cm, (96x133).

Varunr: 5772602
SEK 1 107 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-09-2020
15:27
SEK 415
Skulptur af bronze i form af Panda.
Skulptur af patineret bronze i form af en Panda, monteret på sokkel af marmor h. 14 cm.Modelfoto.

Varunr: 5704506

SEK 2 076 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
15:49
SEK 484
Bronzefigur i form af ørn
Figur af patineret bronze i form af en ørn monteret på sokkel af marmor h. 28 cm. Af nyere dato

Varunr: 5744681

SEK 5 259 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
16:33
SEK 900
Figur forestillende ung kvinde
Figur forestillende ung kvinde,siddende på søjle, kopi af nyere dato efter 'Le Pigeon Voyageur' kopi af A. Gennerelli (1881-1943). Udført i massiv bronze monteret på sokkel af profileret sort marmor. H 44 cm. Modelfoto

Varunr: 5744735

SEK 3 598 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
17:04
SEK 484
Hans Degner. Akryl på lærred.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Varunr: 5739623
SEK 2 768 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
18:01
SEK 415
Skulptur i kunstmateriale forestillende 'Atlas'
Skulptur i let kunstmateriale forestillende 'Atlas' h. 43 cm.

Varunr: 5490496

SEK 1 384 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
18:04
SEK 415
Hans Degner. Akryl på lærred.

Varunr: 5734292
18:10
SEK 484
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm (f. 1960). Abstrakt komposition, akryl på lærred. Sign. Uindr. 100 x 100 cm.

Varunr: 5730837
SEK 2 076 DK, Helsingør, Støberivej 27-09-2020
18:12
SEK 484
Hans Degner. Abstrakt komposition, akryl på lærred.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Varunr: 5670260
SEK 4 152 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
18:15
SEK 415
Hans Degner. Akryl på lærred.

Varunr: 5734286
18:30
SEK 484
Peder Aksel Gilkær. Skovmotiv. Olie på lærred
Peder Aksel Gilkær (1918-1997), skovmotiv, olie på lærred, sign. PAG, 31x38 cm. (38x46 cm). (cd)

Varunr: 5767916
SEK 1 107 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
18:33
SEK 415
Peder Aksel Gilkær Still leben. Olie på lærred
Peder Aksel Gilkær Still leben. Olie på lærred. Sign. Aksel Gilkær. 63x49cm ( 71x58 cm.) (cd)

Varunr: 5767910
18:34
SEK 415
Peder Aksel Gilkær. Skovmotiv. Olie på lærred. sign Aksel Gilkær. 65x51 cm. ( 77x62 cm) (cd)

Varunr: 5767914
18:35
SEK 415
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition 100 x 100

Varunr: 5730841
18:41
SEK 692
Hans Degner. Akryl på lærred.

Varunr: 5734297
18:44
SEK 415
Niels Davernum. Akryl på lærred. To kompositioner (2)
Niels Davernum f. 1958. To " Kompositioner" akryl på lærred". Sign. ND. Mål 20 x 20 cm (24x24) (2)

Varunr: 5719749
SEK 1 107 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
18:52
SEK 415

Varunr: 5730843
18:55
SEK 484
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A. Weinmann" i bronzen. H. 68 cm. B. 46 cm.

Varunr: 5682192

SEK 9 410 DK, Odense, Kratholmvej 27-09-2020
19:00
SEK 415
Ikone, Maria Hodegetria 'Wegweiser', 20. Jahrhundert
Ikone, Maria Hodegetria 'Wegweiser', 20. Jahrhundert, Tempera auf Holz. Polychrome Dastellung von Maria mit dem Christuskind, unten mit kyrillischer Schrift versehen, H.40 cm, B.30 cm, partieller Farbabrieb.

Varunr: 5768816
SEK 3 608 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-09-2020
19:00
SEK 412
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel h. 25 cm l. 26 cm. Modelfoto

Varunr: 5711072

SEK 5 536 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2020
19:04
SEK 692
Bronzeskulptur, danserinde
Bronzeskulptur, danserinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. H. 44 cm. B. 21 cm.

Varunr: 5707284

SEK 3 598 DK, Odense, Kratholmvej 27-09-2020
19:05
SEK 415
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. B. 21 cm. H. 31 cm.

Varunr: 5179475

SEK 4 428 DK, Odense, Kratholmvej 27-09-2020
19:10
SEK 554
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.

Varunr: 5291747

SEK 2 768 DK, Odense, Kratholmvej 27-09-2020
19:15
SEK 484
Henrik Krogsholm (f. 1960). Abstrakt komposition, akryl på lærred. Sign. Uindr. 60 x140 cm.

Varunr: 5714752
SEK 1 937 DK, Helsingør, Støberivej 27-09-2020
19:16
SEK 484
12345...9»