Kategori  Utropspris
12345...14» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Oidentifierad konstnär, segelbåtar, olja på duk.
Oidentifierad konstnär, segelbåtar, olja på duk, ej signerad. 59 x 70 cm, ram 75 x 87 cm.
Varunr: 5492255
SEK < 1,000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 21-11-2019
08:11:00
SEK 300
Henry Carlsson. Skogsmiljö med stenar. Olja på duk (Bus)
Henry Carlsson. Skogsmiljö med stenar. Olja på duk. Signerad Henry Carlsson 1993. Tavlans höjd 60, bredd 50 cm. Ramen höjd 71, bredd 62 cm. Inga anmärkningar.
Varunr: 5492211
08:23:00
SEK 300
Ir¨¦ne Lundqvist. Flicka plockar bär, olja på duk (Bus)
Ir¨¦ne Lundqvist (född 1967) Flicka plockar bär, olja på duk, signerad. 29 x 44 cm, ram, 43 x 58 cm.
Varunr: 5492175
08:43:00
SEK 300
Ove Lennart Svedin. Landskap, olja på duk.
Ove Lennart Svedin. Landskap, olja på duk, signerad. 37 x 45 cm, ram 53 x 61 cm.
Varunr: 5492172
08:44:00
SEK 300
Målning. Gårdsmotiv,olja på duk, sannolikt Erik Lundberg.
Målning. Gårdsmotiv,olja på duk, sannolikt Erik Lundberg, ej signerad. 49 x 60 cm, ram 67 x 78 cm. Recensionsutdrag medföljer.
Varunr: 5492173
08:44:00
SEK 300
Göte Svensson, timmerlast, olja på duk (Bus)
Göte Svensson (f.1926) Timmerlast, olja på duk, signerad. 32 x 40 cm, ram 53 x 61 cm.
Varunr: 5492174
08:44:00
SEK 300
Lars Hall, "Kust", olja på duk (Bus)
Lars Hall. (Född 1938), "Kust", olja på duk, signerad. 37 x 75, ram 52 x 90 cm. Bruksslitage.
Varunr: 5492168
08:45:00
SEK 300
Kranie udført af forsølvet bronze
Kranie udført af forsølvet bronze h. 17 cm.
Varunr: 5478927

SEK 2 313 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
10:00:49
SEK 795
Jakob Meyer. Gadeparti (cd)
Jakob Meyer (1895-1971). Gadeparti, olie på lærred. Sign. Jacob Meyer. 69 x 61 cm (78 x 70 cm). (cd)
Varunr: 5463753
SEK 1 157 DK, Herning, Engdahlsvej 21-11-2019
10:37:58
SEK 434
Poul Spanggaard. Parti fra Ertebølle, Himmerland
Poul Spanggaard (f. 1950). Parti fra Ertebølle, Himmerland, akryl på lærred, sign. og dat. Poul Spanggaard 2019. 50 x 150 cm, UR.
Varunr: 5448156
SEK 2 168 DK, Herning, Engdahlsvej 21-11-2019
10:40:55
SEK 434
Karen Fryd. Komposition
Karen Fryd. Komposition, akryl på lærred, sign. på bagside, 50 x 60 cm (53 x 63 cm).
Varunr: 5423052
SEK 1 446 DK, Herning, Engdahlsvej 21-11-2019
10:41:17
SEK 434
Bronze skulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen H. 45 cm.
Varunr: 5408957

SEK 3 180 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
11:03:00
SEK 434
Unbekannter Künstler, Acryl auf Platte, 'Landschaft mit der Kirche'
Unbekannter Künstler, Acryl auf Platte, 'Landschaft mit der Kirche', unten links unleserlich signiert, gerahmt, Bildmaße ca.: 44 x 55 cm, Rahmenmaße ca.: 55 x 63 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 5448824
SEK 1 292 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-11-2019
12:59:15
SEK 431
Kvindefigur af bronze
Figur af patineret bronze forestillende nøgen kvinde stående på en hånd. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor Signeret Milo h. 34 cm. Modelfoto
Varunr: 5485919

SEK 2 602 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
13:04:00
SEK 2 168
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 170 x 110 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Varunr: 5504195
SEK 5 783 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
13:42:00
SEK 434
Inga Nordwall, CD. Opstilling med figur og skrin. Olie på lærred
Inga Nordwall (f. 1917), CD. Opstilling med skrin og figur. Olie på lærred. Sign. monogram. 47 x 38 cm. (50 x 42 cm.). Fremstår med afskalninger.
Varunr: 5418531
SEK 1 157 DK, Kolding, Trianglen 21-11-2019
13:51:09
SEK 434
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 38 cm. Bredde 18 cm. Dybde 13 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas. Modelfoto
Varunr: 5444909

14:06:00
SEK 434
Thorvald Hagedorn Olsen, CD. Landskab med figurer. Olie på lærred
Thorvald Hagedorn-Olsen (1902-1996), CD. Landskab med figurer. Olie på lærred. Sign. Hagedorn-Olsen. 27 x 35 cm. (44 x 52 cm.)
Varunr: 5493497
14:20:00
SEK 795
Harry Kluge. Kystparti (cd)
Harry Kluge (1879-1963). Kystparti med badebro og brænding, olie på lærred. Sign. samt dat. 1919. 33 x 49 (47,5 x 63) cm. Fremstår med krakeleringer, mindre afskalninger.
Varunr: 5492043
SEK 1 157 DK, Helsingør, Støberivej 21-11-2019
15:08:00
SEK 434
Poul Steffen Poulsen cd. Olie på plade
Poul Steffen Poulsen, 1904-1993. Parti fra London. Sign. P. PO. samt dateret '46. Olie på masonitplade. 35 x 45 (42 x 52) cm.
Varunr: 5493999
15:11:00
SEK 434
Kvinde figur af patineret bronze
Kvinde figur af patineret bronze. Firkantet sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 52 cm inkl. sokkel. Modelfoto
Varunr: 5387690

SEK 3 759 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
16:06:00
SEK 578
Christian Valentinussen. Landskabsparti (cd)
Christian Valentinussen (1903-1985). Landskabsparti, olie på lærred, sign. Chr. Valentinussen. 65 x 99 cm (75 x 109 cm). (cd)
Varunr: 5469601
17:37:00
SEK 434
Bronze figur af kvinde.
Bronze figur af kvinde. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor h. 27 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée' på foden. Modelfoto.
Varunr: 5472693

18:05:00
SEK 434
Bilderreihe Menschen (7)
Bilderreihe Menschen (7) Mischtechnik, übermalte Digitaldrucke auf Holz, an der Rückseite mit Aufhänger versehen. Maße: H. 70, B. 49 cm. Gebrauchsspuren vorhanden.
Varunr: 5480410
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-11-2019
18:40:00
SEK 431
Hans Degner. Akryl på lærred. 4 kompositioner (4)
Hans Degner, født 1964. Fire abstrakte kompositioner. Akryl på lærred 60 x 60 cm. Signeret på bagsiden. (4)
Varunr: 5458876
SEK 2 891 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
18:46:00
SEK 434
Stor bronzeskulptur forestillende Justitia
Stor figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. H. 103 cm.
Varunr: 5484977

SEK 13 011 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
19:02:00
SEK 723
Kvindefigur af bronze
Figur af patineret bronze forestillende ung kvinde. Monteret på sokkel af sort marmor Signeret Milo h. 33 cm. Modelfoto
Varunr: 5393719

SEK 5 493 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
19:04:00
SEK 434
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition, akryl på lærred, sign. Davernum 19. H. 100 x 188 cm. Uden ramme.
Varunr: 5498287
SEK 4 337 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
19:11:00
SEK 434
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 23.5 cm. Modelfoto
Varunr: 5506076

SEK 1 879 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2019
19:20:00
SEK 506
Niels Davernum, komposition
Varunr: 5498285
19:24:00
SEK 434
12345...14»