Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   178 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ubekendt kunstner: Julius Exner, kopi efter: 'Den Forstyrrede Middagshvile'
Ubekendt kunstner: Julius Exner, kopi efter: 'Den Forstyrrede Middagshvile'. Olie på lærred. 39 x 49 (53 x 63) cm.

Varunr: 6082943
SEK 1 099 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:26
SEK 481
Dennis D'Coa. 'Family Requires Love'. cd
Dennis D´Coa. 'Family Requires Love'. Akryl på lærred. Sign. D'Coa. 100 x 80 cm. Fremstår uindrammet.

Varunr: 6084372
SEK 4 119 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:36
SEK 2 746
Dennis D'Coa. 'Great One's'. cd
Dennis D´Coa. 'Great One's'. Akryl på lærred. Sign. D'Coa. 100 x 80 cm. Fremstår uindrammet.

Varunr: 6084375
09:37
SEK 2 746
Dennis D'Coa. 'Bee Strong'. cd
Dennis D´Coa. 'Bee Strong'. Akryl på lærred. Sign. D'Coa. 70 x 90 cm. Fremstår uindrammet.

Varunr: 6084368
09:39
SEK 2 746
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo, L. 44 cm, H. 26 cm.

Varunr: 5809716

SEK 6 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:17
SEK 3 845
Bronzeskulptur, Grubleren
Bronzeskulptur, grubleren i grønpatineret bronze monteret på sokkel af grøn marmor. Kopi af nyere dato efter François Auguste René Rodin (1840-1917) H. 38 cm.Modelfoto

Varunr: 6065862

SEK 7 690 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:47
SEK 6 042
Skulptur af bronze i form af kvinde
Høj skulptur af bronze, iform af kvinde monteret på sokkel af marmor h. 100 cm. Modelfoto

Varunr: 5964427

SEK 10 985 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
16:02
SEK 8 788
Bronzefigur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung stående kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. P.Collinet h. 37 cm. Modelfoto.

Varunr: 5390050

SEK 2 746 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
16:17
SEK 2 197
Figur i patineret bronze med abe og kranie
Skulptur af patineret bronze forestillende abe med kranie siddende på bøger. H 14 cm.

Varunr: 5964407

SEK 1 648 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
16:32
SEK 1 373
Klaus-Dieter Güldner. Venus (cd)
Klaus-Dieter Güldner (1940 - 2020 Berlin). Venus. Akryl på lærred, 123 x 75 cm. U.R.

Varunr: 6085908
SEK 1 099 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
16:40
SEK 412
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 56 cm inkl. sokkel. Modelfoto

Varunr: 5599408

SEK 3 845 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
16:47
SEK 3 021
Bronzefigur i form af ørn
Figur af patineret bronze i form af en ørn monteret på sokkel af marmor h. 28 cm. Af nyere dato

Varunr: 6090462

SEK 5 218 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
17:15
SEK 3 296
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Varunr: 6075350
SEK 5 493 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
17:34
SEK 4 394
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Varunr: 6031088
SEK 3 296 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
17:36
SEK 2 472

Varunr: 6031097
17:42
SEK 1 648
Mogens Dam, 'Færøerme', olie på lærred
Mogens Dam f.1936. Komposition 'Færøerne', olie på lærred, signeret. H. 50 x 50 cm. UR.

Varunr: 6087811
17:49
SEK 961
Hans Degner, akryl på lærred, komposition

Varunr: 6078106
17:52
SEK 2 472
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varunr: 6072347
SEK 4 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
18:04
SEK 3 296
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto

Varunr: 6091020

SEK 1 922 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
18:16
SEK 1 236
Ubekendt kunstner. Komposition med ung kvinde
Ubekendt kunstner. Komposition med ung kvinde. Olie på plade. Sign. og dateret: 'Gina 69'. 68 x 48,5 cm (72 x 52,5) cm.

Varunr: 6086985
18:17
SEK 412
Eduardo Soza. Komposition. Cd
Eduardo Soza. Komposition. Blandingsteknik på papir. Sign. og dat. E. Soza 2016. 25 x 35(31 x 41)cm.

Varunr: 6087520
18:18
SEK 412
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 90 x 70 cm (94x74) Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Varunr: 5973301
18:34
SEK 4 119

Varunr: 6063703
19:04
SEK 4 119
B. Meinert Mikkelsen. Kompostion, olie på lærred
B. Meinert Mikkelsen. Komposition med bygninger, sign. monogram m.m. Olie på lærred. 51 x 61 cm. U.R.

Varunr: 6088164
SEK 1 099 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-09-2021
19:55
SEK 412
Axel Bentzen, tilskrevet.
Axel Bentzen 1893-1952. Olie på lærred. Portræt af ung mand der læser. Usign. 67 x 56 (78 x 67) cm.

Varunr: 6089366
SEK 1 373 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-09-2021
20:48
SEK 1 510
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 70 cm. Uden ramme.

Varunr: 5817518
SEK 1 373 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
20:50
SEK 1 099
Hanne Mix Mikkelsen. 'Birkestammer'
Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962). 'Birkestammer', akryl på lærred, sign. H. Mix Mikkelsen. 40 x 90 cm. Uden ramme.

Varunr: 6088435
21:31
SEK 961
Dansk maler, 1900-tallet. Siddende nøgenmodel
Dansk maler, 1900-tallet. Siddende nøgenmodel. Olie på lærred. Usign. 100 x 80 cm. Uden ramme.

Varunr: 6090866
SEK 1 099 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
12:33
SEK 412
Iven Orx. Komposition. (cd)
Iven Orx (f. 1970). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Iven Orx. 130 x 140 cm. Uden ramme.

Varunr: 6088761
SEK 2 060 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
12:44
SEK 1 030
Vilhelm Serber. Skovparti. (cd)
Vilhelm Serber (1902-1977). Skovparti. Olie på lærred. Sign. monogram VS 1922. 75 x 74 cm. (80 x 78 cm). Fremstår med revne i lærredet.

Varunr: 6075320
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
12:50
SEK 412
12345...6»