Utropspris
1234»   Varor pr. sida   116 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Poul Heltborg. Bardisk, palisander, model HM3
Poul Heltborg. Bardisk af fineret palisander, topplade med hvid laminat, en side med fire skydelåger af glas, bag hvilke to udtræk med to skåle af rustfri stål, herunder lille udtræksplade / skærebræt med hvid laminat, 8 flaskeholder samt. Fremstillet hos Heltborg Møbler, model HM3. Litt.Domus ...

Varunr: 6205687
SEK 9 866 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:02
SEK 7 047
Favilla Studio. Upcycle bænk / sofabord / legebord af originalt gymnastikgulv
Favilla Studio. Upcycle bænk / sofabord / legebord med gymnastikgulv fra Hjerring Statsskole af bøgetræsparket med original bemaling, monteret på ben af gullakeret stålrør, multifunktionelt møbel. H. 49 L. 120 B. 45 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor herunder ridser, mærker og ...

Varunr: 6222524
SEK 5 074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
10:35
SEK 2 819
Piedestaler af massivt træ (3)
Piedestaler af massivt hvidpigmenteret oversøisk træ. Sarg af udskåret træ, med svungne ben. Af nyere dato. H. 54-94 L. 30 D. 29,5 cm. Fremstår med patinering. (3)

Varunr: 6230678
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
10:58
SEK 423
Thams Møbelfabrik. Tre-pers. sofa, læder
Thams Møbelfabrik. Tre-pers. sofa betrukket med brunt okselæder, ben af massiv bejdset træ. 1970'erne. L. 200 cm. Fremstår med brugsspor. Se varenummer 6215316.

Varunr: 6230679
SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
10:59
SEK 493
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Seks borde og seks stole, lille (12)
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Seks auditoriums borde (H. 75 cm.), samt seks højdejusterbare auditoriums stole, med stel af stål og plade/siddedele af sortlakeret træ. Fod bores fast til underlag, skruer medfølger. Fremstillet hos Engelbrechts, mærket herfra. Fremstår med kraftige brugsspor, ...

Varunr: 6209341
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:50
SEK 423
Favilla Studio. Upcycle bænk / sofabord / legebord med gymnastikgulv fra Stadion Hallen af bøgetræsparket med original bemaling, monteret på massive ben af egetræ samt vanger af fyrretræ fra Frederiksbjerg Skole i Aarhus, multifunktionelt møbel. H. 46 L. 125 B. 50 cm. Fremstår med ...

Varunr: 6222536
11:51
SEK 3 383
Dansk møbelproducent. Sminkebord, egetræ
Dansk møbelproducent. Sminkebord af massiv og fineret egetræ, front med spejl og skuffer. 1960'erne. H. 109, B. 81, D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder.

Varunr: 6219439
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:54
SEK 2 819
Mogens Koch for Rud. Rasmussen. Fire sokler til reolmoduler, eg
Mogens Koch for Rud. Rasmussen. Fire sokler til reolmoduler, fineret eg. H. 5 cm. B. 76 cm. To stks. D. 27,5 cm. To stks. D. 35,5 cm. Fremstillet hos rud Rasmussen mærkat herfa. Fremstår med alm. Brugsspor. (4)

Varunr: 6228151
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
14:55
SEK 1 409
Peter J. Lassen, Montana, 3 hylder, aluskinner samt spejl (7)
Peter J. Lassen. Montana bestående af 3 Skyline aluskinner, 3 hylder af hvid MDF samt 1 spejl. Hylder: 40x69,5 cm. Spejl: 70x70 cm. Brugsspor samt enkelte afslag på hylder. (7)

Varunr: 6226982
SEK 2 819 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
15:17
SEK 423
HABA, børne / junior-høvlebænk, bøg /fyrretræ
HABA. Børne / junior-høvlebænke med skruetvinge af bøg & fyrretræ, H. 65 cm. L. 80 cm. B. 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6222706
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
15:52
SEK 493
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 240 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 240 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6129027

SEK 3 383 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
17:29
SEK 2 537
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varunr: 6128995

SEK 2 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
17:32
SEK 1 973
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cmPremiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto variationer i ...

Varunr: 6128991

SEK 1 832 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
17:34
SEK 1 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6128989

17:35
SEK 1 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varunr: 6129396

17:36
SEK 1 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. L. 90 cm. x H. 45 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6128993

17:39
SEK 1 973
Massagebriks
Massagebriks betrukket med skai, justerbar nakke, stel af metal. H. 64 cm. x L. 192 cm. x B. 62 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer.

Varunr: 6225848
SEK 1 409 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:02
SEK 423
Massagebriks
Massagebriks betrukket med skai, justerbar nakke, stel af metal. H. 70 cm. x L. 194 cm. x B. 66 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer.

Varunr: 6225852
18:05
SEK 423
Et sæt 'Hay Loop Stand Frame' bukke H. 95 cm (2)
Et par HAY Loop Stand Frame H. 95 cm, designet af Leif Jørgensen. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder ridser . Første foto er modelfoto. (2)

Varunr: 6195484
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:15
SEK 423
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil ' eg 210 cm. Model Square
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' naturel oil ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret sqare metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varunr: 6001980

18:16
SEK 2 537
Vitrineskab af genanvendt teaktræ
Vitrineskab af genanvendt teaktræ. Vitrineskab er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Front med to skuffer samt låge ,hvorbag hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Mål: H. 201 cm, B. 80 cm, D. 40 cm. Modelfoto.

Varunr: 6176751

SEK 4 228 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
19:00
SEK 2 819
Søren Rose Studio. Milk Classic hæve - sænkeskrivebord.
Søren Rose Studio. Milk Classic hæve - sænkeskrivebord. Plade af højglanslakeret MDF, højdejusterbart stel af hvidlakeret aluminium, fod af hvidlakeret stål. Topplade med rum, ledningsudtræk og kabelgennemføring. Fremstillet hos Holmris Office, model Milk Classic. H. 74 L. 140 B. 82 cm. Fremstår ...

Varunr: 6199062
SEK 7 047 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
19:02
SEK 4 228
Ikea. Et par knagerækker fra 90'erne (2)
Ikea. Et par knagerækker fra 90'erne af hvid og sortmalet metal og træ. L. 35 cm, Ø ca. 30 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)

Varunr: 6202503
SEK 1 832 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
19:28
SEK 1 409
Ewa Wrangel and Lars-Göran Nilsson for GT Ateljé. Kommode samt spejl. 1960/70'erne (3)
Ewa Wrangel & Lars Göran Nilsson for Atelje glas & trä, Hovmantorp, 1960/70-tallet. Entrémøbel af sortbejdset træ, dekoreret med cirkler af emaljeret metal. Spejl H. 120 B. 80 cm. Kommode B. 117, D. 41, H. 45 cm. Dertil medfølger væglampe. Fremstår med brugspræg, samt enkelte løse emalje-cirkler....

Varunr: 6216987
SEK 1 691 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-06-2022
19:37
SEK 423
Skænk af genanvendt teaktræ

Varunr: 6176757

19:40
SEK 2 819
TV-bord/Entrémøbel, hvidmalet træ
TV-bord/Entrémøbel, korpus i hvidmalet træ samt bejdset topplade i træ. B. 110 cm. D. 60 cm. H. 49 cm. Udstillingsmodel, fremstår med trykmærker på plade.

Varunr: 6190607
SEK 2 537 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
20:15
SEK 1 128
Anderssen & Voll for Muuto. 'Five Pouf XL' puf
Anderssen & Voll for Muuto. Model 'Five Pouf XL' puf. Betrukket med Fiord 991 H. 45 Ø 140 cm.Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris: 17.995

Varunr: 6214955

SEK 8 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-06-2022
20:19
SEK 4 228
Anretterbord med to skuffer.
Anretterbord med to skuffer. Udført i massiv certificeret teak. H. 80. L. 135. D. 40 cm. Modelfoto.

Varunr: 6177001

20:35
SEK 2 114
Friis og Moltke. Seks knagerækker af rødlakeret stål (6)
Friis & Moltke. Seks knagerækker af stål lakeret i tre nuancer rød. H. 8, L. 82,5, D. 4,5 cm. Malingrester, overfladiske ridser, én knagerække med rust og manglende en enkelt knage (6)

Varunr: 6229882
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
20:36
SEK 423
239241 Dyland Footrest XL
Dyland Footrest XL betrukket med Elliot stone filt . Ben af eg. 130 X 80 cm H.43 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Varunr: 6225600

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
08:07
SEK 705