Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Skammel med frynser
Skammel med frynser oprindeligt designet og udviklet til et hotelprojekt i mellemøsten af Danish Design Supply. Betrukket med møbelstof, ben af sort laseret egetræ. H. 38 cm. B. 49 cm. L. 68 cm.
Varunr: 5418719

SEK 2 590 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
22:36:00
SEK 504
Dane Line. Seks små væghængte vitrineskabe. (6)
Dane Line. Seks små væghængte vitrineskabe med profileret top, front med glaslåge hvorbag to glashylder. Beslag til ophæng medfølger. H. 50. B. 30. D. 25 cm. Modelfoto.(6)
Varunr: 5319441

SEK 3 453 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:05:00
SEK 576
STAY Loop stand Hall, sortlakeret
Leif Jørgensen for Hay. Loop Stand Hall, tøjstativ af sortlakeret stål. H. 150 B. 450 D. 39 cm. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Varunr: 5442170
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
10:31:15
SEK 504
Par nyrokoko salonstole, samt forgyldt spejl (3)
Par nyrokoko salonstole, samt forgyldt spejl med udskæringer, stole med nyere betræk. Stole: H. 90 cm. Sædehøjde 46 cm. Spejl: 59x37 cm. Fremstår med brugsspor, afslag, løse samlinger og flere svindrevner. (3)
Varunr: 5430191
SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
10:32:00
SEK 432
Konsol med marmor og spejl af mahogni (2)
Konsol af mahogni med løs plade af marmor samt spejl med ramme ligeledes af mahogni. Konsol: H. 38 cm. L. 80 cm. B. 28,5 cm. Spejl: 182x73 cm. Fremstår med brugsspor, plade med enkelte små kantafslag samt spejl lettere anløben. (2)
Varunr: 5441233
13:28:00
SEK 432
Resekoffert
RESEKOFFERT, 1900-talets början, med etiketter från svenska Amerika linjen, längd 85,5 cm, bredd 50 cm, höjd 34 cm.
Varunr: 5441729
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22-09-2019
14:14:00
Se mer
Bakkeborde / sideborde med løse bakker (2)
Bakkeborde / sideborde med stel af sortlakeret metal løse bakker med rammer af træ, med bunde af mønstret spejlglas. H. 67 L. 70 D. 31 og H. 67 L. 62 D. 46 cm. (2)
Varunr: 5435064
SEK 4 892 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:38:37
SEK 432
Skrivbord jugend
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, vitmålat, beslag i mässing, fem lådor, höjd ca 76 cm, 115x58 cm
Varunr: 5441746
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
14:48:00
Se mer
Coph. Par skammel af lakeret asketræ, læder (2)
Coph Furniture, Par skammel designet af Søren Stage. Skammel med sæde af sort læder, med ben af massive lakeret asketræ. H. 36 Ø. 50 cm. Fremstår med minimale brugsspor(2)
Varunr: 5442844

SEK 4 317 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:07:59
SEK 504
Træstub af eksotisk Jadi træ med glas vase / bowle special
Træstub af eksotisk Jadi træ med glas vase / bowle special lavet til træstubben. Kan bruges til vase, akvarium mm. H. 56 B. 43 cm.
Varunr: 5373176

SEK 2 014 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
15:26:00
SEK 432
Monterbord i Louis XV stil
MONTERBORD, 1900-talets första hälft, Louis XV-stil, med mässingsbeslag, invändigt med plyschklädsel, höjd 74, 60x40 cm, nyckel finns
Varunr: 5441768
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
15:42:00
Se mer
Skovby vitrineskab af fineret palisander.
Skovby vitrineskab af fineret palisander, front med to glas skydedøre, på senere monterede runde tilspidsede ben. H. 79,5 cm. L. 195 cm. B. 32,5 cm. Fremstår med let brugsslitage.
Varunr: 5434490
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:51:00
SEK 576
Piedestal
PIEDESTAL, omkring 1900, gjutjärn och smide, bemålad, floral dekor med bokfötter, höjd 121 cm
Varunr: 5441781
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
16:18:00
Se mer
Bænk af massivt teaktræ
Bænk med plade i massivt teaktræ, krydsbens stel af sort lakeret jern. H. 47. L. 202. B. 47 cm
Varunr: 5436048

SEK 4 892 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
16:38:00
SEK 432
Rakspegel 1800-tal
RAKSPEGEL, 1800-talets slut, fanerad med valnöt och rot, lådor sargen, justerbar höjd, mini höjd 155 cm
Varunr: 5441796
16:48:00
Se mer
Hans J. Wegner for Plan møbler, papirkurv model B51
Hans J. Wegner. Papirkurv af massivt og fineret mahogny. 1940'erne. Fremstillet hos Plan Møbler, model B51. H. 31 Ø. 32cm. Fremstår med kraftige brugsspor, tørresprækker og lim ved samlinger.
Varunr: 5442274
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
17:00:54
SEK 2 734
Skänk gustaviansk
SKÄNK, furu, 1800-talets början, gustaviansk, två lådor, räfflade dörrar med bakomliggande hyllinredning, fasade hörn och ben med kannelyr, bemålad i äggskalsvitt, skivan med tråg, beslag i mässing, höjd ca 130, 132x46 cm
Varunr: 5441815
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
17:34:00
Se mer
Udstillingsmontre af bemalet bøgetræ
Udstillingsmontre af bemalet bøgetræ, front med dør. H. 188, B. 90, D. 62 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor samt manglende låg med lyskilde.
Varunr: 5395942
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
18:02:00
SEK 432
Asiatische Satztische (4)
Asiatische Satztische (4) Holzgestelle mit eingelegten Glasplatten, darunter geschnitztes asiatisches Relief, Applikationen an den Kanten. Maße: H. 32 - 64, B. 29 - 56, T. 29 - 35 cm Gebrauchsspuren/ Bestoßungen vorhanden,
Varunr: 5417542
SEK 1 608 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
18:40:00
SEK 911
Pladeskab i teak
Kai Kristiansen. FM. Skab af fineret teak. Front med jalousilåger bak hvilke holder tip LP-plader. H. 70 cm. B. 85 cm. D. 45. Fremstår med brugsspor og boret hul i bagbeklædning.
Varunr: 5433438
19:02:00
SEK 432
Fällbord Kina
FÄLLBORD, Kina, 1800/1900-tal, stomme i trä, reliefdekor med lackarbete, höjd ca 73, skivans största mått 65x51 cm
Varunr: 5441858
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-09-2019
19:08:00
Se mer
Barskab af olietønde
Barskab af gammel olietønde med låge hvor bag hylde. Mål Ø: 58 Cm. H: 89 Cm. NB. Flaske og glas medfølger ikke.
Varunr: 5405642

SEK 2 590 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
19:10:00
SEK 576
Arbetsbord fur
ARBETSBORD, bord i fur med låda i sarg, underhylla, 1900-talets första del, höjd ca 81 cm, 105 x 61 cm
Varunr: 5441862
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
19:12:00
Se mer
Hay, to Sara Bench / bænke (2)
Hay. Model Sara. Et par bænke af sammenlimet krydsfiner med sort laminat, monteret på sort pulverlakeret metalstel. H. 40,5, L. 200, B. 45 cm. (2)Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Modelfotos. Vedrørende eftersyn så er der udstillet en bænk i Lauritz.com Odenses showroom. ...
Varunr: 5442146
SEK 2 302 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:13:00
SEK 432
Bibliothekstreppe/Wendel in Acryglas
Bibliothekstreppe/Wendel in Acryglas. Bibliothekstreppe in Form eines Wendeltreppchens, mit verchromter Metallsäule. H. ca. 110 cm, Stufe jeweilig ca. T. 30 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer.
Varunr: 5441552
SEK 1 072 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
19:28:00
SEK 697
Stehpult
Stehpult in massivem Weichholz. Maße: ca. H. 117 cm, B. 55 cm, T. 46 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 5424475
19:31:00
SEK 429
Dansk møbelsnedker. Kolossalt konferencebord
Dansk møbelsnedker. Kolossalt specialfremstillet tre-delt konferencebord med plade og understel af fineret brunbejdset egetræ indlagt med glas. H. 73 L. 180 / 360 / 540 B. 200 cm. Fremstår med brugsspor. Usamlet. OBS: Køber står selv for håndtering ved udlevering.
Varunr: 5435941
SEK 21 584 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:33:00
SEK 504
Piedestal 1900-talets början
PIEDESTAL, 1900-talets början, bemålad, höjd ca 92, 30x30 cm
Varunr: 5441885
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:35:00
Se mer
Peter Qvist. Fodskammel til Lounge stol model Hippokamp. Prototype
Peter Qvist (f. 1976). Fodskammel til lænestol model Hippokamp. Udført af lamineret birkefinér med nano-behandlede laminat-sider, individuelt olie- og voksbehandlet og monteret med polyester line. Prototype. Designet 2017 og fremstillet hos PeterQvist.com. H. 45 cm. B. 79 cm. D. 49 cm. Brugsspor.
Varunr: 5433739
SEK 4 317 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
19:52:00
SEK 935
Anderssen & Voll for Muuto. 'Five Pouf XL' puf
Anderssen & Voll for Muuto. Model 'Five Pouf XL' puf. Betrukket med møbelstof 'remix grå' H. 45 Ø 140 cm. Udstillingsmodel
Varunr: 5329216

SEK 17 267 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:54:00
SEK 648
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>