Utropspris
1234»   Varor pr. sida   110 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Håndlavet entremøbel i form af bænk med påmonteret stumtjener af teaktræ
Håndlavet entremøbel i form af bænk med påmonteret monteret med stumtjener af oliebehandlet massivt teaktræ. H. 46/166. L. 200. D. 35 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6031700
SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:00
SEK 477
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på fire stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på fire stk. Betrækket er fremstillet af sort semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front i ét ubrudt stykke læder. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Alle ...

Varunr: 6027693

SEK 3 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
13:48
SEK 546
Vintage magasinholder
Vintage avis-/magasinholder af teaktræ, holder af lakeret metal. H. 54. B. 56,5 cm. Brugsspor.

Varunr: 6042981
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:20
SEK 477
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil ' eg 210 cm. Model Square
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' naturel oil ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret sqare metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varunr: 6001980

SEK 3 273 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
15:08
SEK 477

Varunr: 6009005

16:36
SEK 409
Dansk møbelproducent. Sengebord/læsebord på hjul
Dansk møbelproducent 1960érne Sengebord/læsebord på hjul, stel af metal, bordplader af teaktræ, vipbar plade og indstillelig i højden. B. 25/58 cm. D. 26,5/36,5 cm. Dansk møbelproducent 1960érne

Varunr: 6041717
SEK 2 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
18:16
SEK 546
Charles & Ray Eames. Hang It All knagerække
Charles & Ray Eames. Hang-It-All knage af hvidlakeret metal med bemalede trækugler. Formgivet 1953. Fremstillet hos Herman Miller. L. 50, H. 38 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte knager med mærker.

Varunr: 6043599
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:37
SEK 614
Kirkebænk, 1900-tallet
Kirkebænk af sortlakeret fyrretræ, sæde og ryg med sømbeslået betræk, første halvdel af 1900-tallet. H. 144 B. 122 cm, sædehøjde 46 cm. Brugsspor, herunder afskalninger, afslag på ene sko.

Varunr: 6039374
SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
18:53
SEK 477
Kinesisk vægpaneller samt spejl. 20 årh. (5)
Fire kinesisk sortlakeret vægpaneller dekorerede med perlemor og sten H. 93 B. 31 cm. samt spejl. H. 83 B. 63 cm. 20 årh. Brugsspor. (5)

Varunr: 6041887
SEK 1 364 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:10
SEK 614
Nissen. Vinreol af bøg
Nissen. Vinreol af bøg. H. 75 cm. B. 75 cm. D. 28 cm. Ekstra 'pinde' medfølger. Fremstår med mærker og brugsspor.

Varunr: 6037201
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:14
SEK 614
Poul Hundevad. Guldhøj skammel, model PH 43
Poul Hundevad. Guldhøj skammel, model PH 43, sæde af udspændt cognacfarvet kernelæder, stel af massiv egetræ. Formgivet i 1960 efter ældste bevarede stykke møbel i Skandinavien, en klapstol fundet i gravhøj ved Vamdrup, fra ca. 1300 f.Kr. L. 48 cm. B. 38 cm. H. 35 cm. Fremstår med brugsspor, ...

Varunr: 6044245
SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:32
SEK 4 364
Samling cylinderformede podier (10)
En samling cylinderformede podier / borde af masonit bestående af: 4 á H. 44, Ø. 57 cm, 2 á H. 30, Ø. 45 cm, 3 á H. 45, Ø. 45 cm, 1 á H. 60, Ø. 30 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer, samt mærker efter tape. (10)

Varunr: 6037505
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:33
SEK 477
Fire hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 Syveren (4)
Fire hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af brunt læder. Bagside med skridsikret materiale. 2. sortering. (4)

Varunr: 6028483
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:48
SEK 477
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Naturel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 5949080

SEK 2 591 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:59
SEK 477
Aldo Tura. Barskab fra 60'erne i art deco stil.
Aldo Tura (1909-1963). Oplyst barskab af træ dækket i pergament, greb af messing, hylder af glas, låger af træ dækket af gedeskind, i art deco stil. Fremstillet i 1960'erne. H. 151 cm, B. 80 cm, D. 42 cm. Nedpakket i godkendt transportkasse. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, glashylder med...

Varunr: 6022664
SEK 40 913 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:26
SEK 20 456
Mathieu Matégot for GUBI. Et par 'Coat-Rack' (2)
Mathieu Matégot. Et par 'Coat-Rack' / væghængte stumtjenere. H33 x B40,5 x D23 cm. Fremstillet af GUBI. Udstillingsmodeller. Minimale brugsspor. Delvis original emballage (2)

Varunr: 6045391
SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
20:45
SEK 546
Draenert Studio konsolbord
Draenert Studio konsolbord med stel af forkromet metal, plade af farvet glas. H. 78 B. 148. D 44 cm. Fremstår med brugsspor, løs ved stel.

Varunr: 6039942
SEK 1 091 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
20:48
SEK 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'black oil' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Black oil' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 90 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6002099

SEK 2 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
21:06
SEK 409
Stefan Diez for E15. Fem stole model Mr. Collin og Houdini (5)
Stefan Diez for E15. Fem stole/skamler af massivt og fineret egetræ, model Mr. Collin og Houdini, lakeret i flere farver. H/Sh. 81/45 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår med brugsspor, skrammer og mærker. (5)

Varunr: 5942944
SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:24
SEK 409
Servante af fyrretræ, top af hvid/grå-broget marmor
Servante af fyrretræ med overdel af Hvid/grå-broget marmor, nederst skuffe samt låge, hvorbag hylder, H. 113 cm. L. 70,5 cm. B. 47 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte tørrerevner samt flere afslag på marmor.

Varunr: 6033224
SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
12:06
SEK 409

Varunr: 6002160

SEK 2 591 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
12:20
SEK 409
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på fire stk. Betrækket er fremstillet af cognac semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Alle overtræk er testet. Der medfølger vejledning i af- og ...

Varunr: 6027695

SEK 3 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
14:47
SEK 477
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6002220

SEK 3 273 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
14:50
SEK 477
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens stole 'Myren', model 3101 (6)
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens stole 'Myren' model 3101 af sort læder. Pletter og mærker kan forekomme. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (6)

Varunr: 6037835
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
16:02
SEK 477
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel af nyere dato med sæde af patineret fransk flet, stel af mørkt træ. H. 43 cm. L. 177 cm. D. 42 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkle mærker på træ.

Varunr: 6022040
SEK 3 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
17:57
SEK 409
Dansk møbelproducent. To cafeborde af metal / laminat. (2)
Dansk møbelproducent. To spise/cafeborde med plade af hvid laminat, ben af forkromet stål. H. 73, L. 80, B. 80 cm. Ben kan afmonteres. Enkelte skruer kan mangle. Fremstår med brugsspor herunder ridser/skrammer. (2) NB: Modelfotos

Varunr: 6033440
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:33
SEK 409
Loungegruppe, 1960'erne (2)
Loungegruppe bestående af to moduler af eg, monteret med to sæder samt to bordplader, 1960'erne. 241 x 59 cm og 182 x 59 cm. Betræk med slitage; stel med enkelte skrammer. (2)

Varunr: 6028211
SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
19:13
SEK 477
Pouf. Model No. 5. Patineret læder.
Pouf. Model No. 5. Betrukket med læder samt ben af messing. Ø. 95 H. 32 cm. Udstillingsmodel med nogle skrammer samt stof i bund med revner.

Varunr: 6004663

SEK 4 637 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
19:34
SEK 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varunr: 6002148

SEK 2 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
20:04
SEK 409
Rud Thygesen og Johnny Sørensen m. fl. To runde borde og tre barnestole (5)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen m. fl. Børnemøbler, bestående af : Rud Thygesen og Johnny Sørensen. To borde af formbøjet bøgetræ og cirkulær plade monteret med hvid laminat. H. 60 cm. Ø 60 cm. Fremstillet hos Magnus Olesen. Lille Bjørn, Rejstrup Savværk. To stole af lakeret formspændt ...

Varunr: 6044557
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:34
SEK 614