Utropspris
1234»   Varor pr. sida   106 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 90 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6002139
SEK 2 448 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
12:40
SEK 2 040
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel af nyere dato med sæde af patineret fransk flet, stel af mørkt træ. H. 43 cm. L. 177 cm. D. 42 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkle mærker på træ.

Varunr: 6022040
SEK 3 807 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
15:31
SEK 2 583
Blika. 3 garderobeskabe, lakeret metal (3)
Blika. 3 garderobeskabe med nøgler, dog ene skab med knækket nøgle, lakeret metal, H. 184 cm. L. 79,5 cm. B. 55 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og småbuler. (3)

Varunr: 6060107
SEK 2 040 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
16:16
SEK 408
Fem hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 Syveren (5)
Fem hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. Trykmærker / variation i læder kan forekomme. Stol medfølger ikke. Modelfotos (5)

Varunr: 6054182
SEK 1 088 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
16:17
SEK 476
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 120 x 42 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 120 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning ...

Varunr: 5949062

SEK 2 583 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
17:38
SEK 408
Blika, boksrum af lakeret metal
Blika, boksrum af lakeret metal, H. 186 cm. L. 90 cm. B. 55 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, småbuler samt et rum mangler lås.

Varunr: 6060105
18:33
SEK 476
Bogreol samt sybord af mahogni (2)
Bogreol H. 110 B. 130 D. 30 cm. samt sybord H. 75 B. 48 D. 42 cm. Begge af mahogni, med brugsspor, falmet sybord med tørrerevne samt uden nøgle. (2)

Varunr: 6057722
SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
19:08
SEK 476
Kommode i fyrretræ, delvis bemalet med spejlopsats,
Kommode i fyrretræ, delvis bemalet. Aftagelig overdel med spejl flankeret af to små skuffer i siderne. Herunder to små og tre dybe skuffer. Nøgle mangler. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og skrammer H. 173 cm B. 110 cm H. 52 cm. 1800-tallets slutning

Varunr: 6059624
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
19:13
SEK 476
Barsæt i håndlavet industrielt design (5)
Barsæt i håndlavet industrielt design, Bord med flaskehylde og stole udført i jern med bordplade samt sæde og ryg i træ. Bord: L. 150 cm. B. 5 cm. H. 108 cm. Stole med justerbar højde. (5) Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. ...

Varunr: 5846937

SEK 16 317 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:20
SEK 476
Peter J. Lassen. Montana Mixed reol opsætning (5)
Peter J. Lassen. Montana Mixed reol opsætning i farverne White snow, Black Snow samt antracit, indrettet med bakker, hylder i forskellig udformning. B. 69,6/47/35,7cm. D. 38/30/20cm H. 69,6/18,5/12,5 cm. Der medfølger ikke ophæng til tre af modulerne. Udstillingsmodeller, fremstår med ...

Varunr: 5867974

SEK 10 878 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:35
SEK 680

Varunr: 5946659

SEK 2 583 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
19:36
SEK 476
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' bejdset og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i...

Varunr: 6002228

SEK 3 263 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
19:38
SEK 476
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 150 cm. B. 82 cm. H. 79/112 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder....

Varunr: 6028751

SEK 9 518 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:40
SEK 476
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens stole 'Myren', model 3101 (6)
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens stole 'Myren' model 3101 af sort læder. Pletter og mærker kan forekomme. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (6)

Varunr: 6037833
19:46
SEK 408
Barvogn i håndlavet industrielt design
Barvogn i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 110 cm. B. 41 cm. H. 100 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder. Disse ...

Varunr: 5848709

SEK 5 711 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:50
SEK 544
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på seks stk (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på seks stk. Betrækket er fremstillet af sort semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Der medfølger vejledning i af- og påmontering af overtrækket. Modelfotos, bemærk: De viste stole medfølger ikke. (6)

Varunr: 6008993

SEK 5 167 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
19:52
SEK 544
Hannes Wettstein for Erik Jørgensen. Stor rund puff, model EJ 450 uld
Hannes Wettstein. Stor rund puff. Stel i massiv eg, betræk af uld. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 450 Delphi. H. 38 cm. Ø 120 cm. Alm. brugsspor.

Varunr: 6034811
SEK 8 158 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
19:55
SEK 680
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varunr: 5946655

SEK 2 448 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
20:02
SEK 408
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo, Bænk
Anderssen & Voll for Muuto. Bænk, model 'Oslo'. betrukket med møbelstof stående på lakeret metal ben. Mål: H. 45 D. 73 L. 150 cm.

Varunr: 5977985

SEK 8 430 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
20:08
SEK 612

Varunr: 6002140
20:19
SEK 408
Alvar Alto. Bænk af birketræ
Alvar Aalto (1898-1976). Bænke af delvist formspændt birketræ med tremmesæde, fremstillede hos Artek, model 153B. H. 44,5 cm. L. 72 cm. B. 40 cm. Fremstår med brugsspor herunder få ridser.

Varunr: 5880184
SEK 5 167 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:24
SEK 2 176
Simon Legald for Normann Copenhagen. 'Toj' garderobestativ
Simon Legald for Normann Copenhagen. 'Toj' garderobestativ i hvidt stål og ask. B. 74 cm, H.160 cm. I original emballage med håndteringsspor. NB. Modelfoto

Varunr: 6026829
SEK 2 719 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:41
SEK 476
Simon Legald for Normann Copenhagen. Shoe Rack
Simon Legald for Normann Copenhagen. Shoe Rack med hylder af hvidt stål, ramme af ask. H 42 cm., D. 34 cm., B. 76 cm. I original emballage med håndteringsspor. NB. Modelfoto

Varunr: 6026828
SEK 2 448 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:42
SEK 1 156
EJ Design Team for Erik Jørgensen, Puff
EJ Design Team for Erik Jørgensen, Puff model EJ-280-F. polstret underdel med stål ben sam løs polstret tophynde. B. 86 cm. D. 70 cm. H. 41 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 8437,-

Varunr: 6008962

SEK 5 439 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
20:45
SEK 408
Normann Copenhagen. Puf, model 'Cirkus' i rød velour
Normann Copenhagen. Puf, model 'Cirkus' i rød velour. H. 35 cm, L. 65 cm, B. 65 cm. Udstillingsmodel i original emballage med håndteringsspor. Modelfoto.

Varunr: 6025342
SEK 4 079 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:47
SEK 544
Trip Trap. Skrivepult
Trip Trap. Skrivepult af teaktræ, front med opklappelig plade, herunder rum. H. 24 B. 50 D. 42 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt manglende tavlefelt.

Varunr: 6059985
SEK 2 719 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
21:04
SEK 544
Aldo Tura. Barskab fra 60'erne i art deco stil.
Aldo Tura (1909-1963). Oplyst barskab af træ dækket i pergament, greb af messing, hylder af glas, låger af træ dækket af gedeskind, i art deco stil. Fremstillet i 1960'erne. H. 151 cm, B. 80 cm, D. 42 cm. Nedpakket i godkendt transportkasse. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, glashylder med...

Varunr: 6022664
SEK 40 792 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
21:15
SEK 680
TV bord i eg og glas
TV bord i eg og glas Tophylde i glas, korpus af hvid olieret eg samt skuffer bla. indrettet til CD/DVD'er. L. 150 cm. D. 52 cm. H. 41 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor. Vejl. pris butikspris 2999,-

Varunr: 6008969

SEK 2 176 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
21:20
SEK 408
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Naturel oil' 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Naturel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 6002159

21:39
SEK 2 176

Varunr: 6002148

SEK 2 448 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-07-2021
11:53
SEK 2 040