Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   232 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Piedestal
PIEDESTAL, 1900-talets mitt, senare bemålad svart, skivor i kolmårdsmarmor, höjd ca 65 cm

Varunr: 5734830
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
14:03
Se mer
Serveringsvagn Poul Volther Gemla Diö
POUL M VOLTHER, "Jean", serveringsvagn, Gemla Diö, 1960-tal, fanérad i teak och ek, svartlaminerad klaff, höjd ca 59, 75x50 cm

Varunr: 5734844
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
15:00
Se mer
Sybord
SYBORD, mahogny, nyrokoko, höjd ca 74 cm, 65x40 cm

Varunr: 5734846
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
15:06
Se mer
Sängbord, AB Carlström & Co Möbelfabrik
SÄNGBORD, teak, 1950/60-tal, AB Carlström & Co Möbelfabrik, med låda i sargen, etikettmärkt, höjd ca 52, 43x33 cm

Varunr: 5734849
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
15:15
Se mer
Sängbord
SÄNGBORD, 1 par, en låda, vitlackerade trä och fiberskivor, handtag i mässing, höjd ca 51 cm

Varunr: 5734857
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
15:39
Se mer
Kista
KISTA, 1900-talets andra hälft, furu,gångjärn, lås och beslag i smide, 2 nycklar finns, höjd ca 48 samt 90x89 cm

Varunr: 5734870
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
16:30
Se mer
Medicinbord i mahogny. Ca. 1900
Medicinbord i mahogny. Med 4 hylder. Ca. 1900. H. 93 cm B. 50 D. 34 cm. Med brugsspor

Varunr: 5735013
SEK 1 669 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
16:53
SEK 556
Barbord
BARBORD (4) monterbara med utfällbara ben, lackerad metall, höjd ca 120, skivornas diameter 32 cm

Varunr: 5734881
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
17:15
Se mer
Brickbord
BRICKBORD, tidigt 1900-tal, bemålat trä, löstagbar bricka i glaserat lergods, höjd ca 71, diameter 57 cm

Varunr: 5734883
17:21
Se mer
Dansk møbelproducent. Skrivebord og reolsektion af teak (2)
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, front med med tre skuffer, bordplade med klap. H. 73 cm. B. 98 cm. D. 59 cm. Samt reol af teak med to skydelåger af glas.H. 60 cm. B. 80 cm. D. 30 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varunr: 5723907
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
17:24
SEK 1 669
Konferensbord
HEE WELLING & HAY, konferensbord, "About a Table AAT", HAY, Danmark, svartlackerat, med uttag och sladdar under, höjd ca 74 samt 280x90 cm

Varunr: 5734885
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
17:27
Se mer
Sängbord

Varunr: 5734895
18:09
Se mer
Skrivepult af eg
Skrivepult af eg, med opklappelig skriveklap herunder stort rum, Mål: B. 62 cm. D. 66 cm. H. 122 cm. Pult står mløst på stel. Fremstår med alders og brugsspor.

Varunr: 5730025
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:10
SEK 417
Carl Malmsten sminkbord Birgitta samt stol
CARL MALMSTEN, "Birgitta", sminkbord samt stol, sminkbord med sarg och ställbar spegel, Åfors Möbelfabrik, vitlackerat, textilklädd sits, båda delar stämplade, höjd ca 73-123 med spegel, 86x53 cm

Varunr: 5734897
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
18:15
Se mer
Großer Paravent.
Großer Paravent. Lackiert, mit Blumenmotive bemalt. Stabile Konstruktion aus zusammen montierten Leinwand Panele, einseitig bemalt. Jeweils unten vom Künstler signiert ' K.D. Güldner'. Maße Panele jeweils ca. 210 x 45 cm. Gesamtmaße ca. H. 210 x L. 180 cm.

Varunr: 5722703
SEK 4 662 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:55
SEK 518
Unikt og skabt af naturen, konsol i massiv olieret Teakrod
Unikt og skabt af naturen, konsol i massiv olieret Teakrod. Teaktræs roden er gravet op, behandlet, polereret og olieret. L. 180 cm. B. 45 cm. H. 80 cm.

Varunr: 5643472

SEK 5 562 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:00
SEK 417
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel af nyere dato med sæde af patineret fransk flet, stel af lyst træ, på drejede ben. H. 44 cm. L. 182 cm. D. 50 cm. Alm. brugsslitage.

Varunr: 5719907
SEK 3 616 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
19:05
SEK 3 337
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk af delvis bemalet træ
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk af delvist bemalet og fineret træ, front med tre skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder, på drejede skråtstillede ben. Af nyere dato. H. 64 cm. L. 190 cm. D. 34 cm. Fremstår med alm brugsspor.

Varunr: 5727817
SEK 5 562 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
19:07
SEK 1 669
Unikt og skabt af naturen, Bænk af poleret teakrod
Unikt og skabt af naturen, bænk af poleret teakrod, på fire runde ben. B. 160 cm. D. 60 cm. H. 111 cm. Fremstår uden brugsspor.

Varunr: 5731179

19:30
SEK 556
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, skrivbord/bord, modell 82, 1950/60-tal, L-ben i lackad björk, svart linoleumskiva, friståénde hurts med lådor samt centrallås, höjd ca 70, 122x76 cm, nyckel finns

Varunr: 5734919
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
19:33
Se mer
TV-bænk, model Scala
TV-bænk, model Scala i i hvidlakeret plade, men ben af sæbebehandlet egetræ. L.106 cm. D. 40 cm. H. 53 cm. Fremstår usamlet i original emballage.

Varunr: 5695457

SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:35
SEK 417
Amerika kuffert.
Amerika kuffert i lamineret pap og lister, kanter og luk i lakeret metal. Indvendigt forsynet med 4 skuffer, værdirum og bøjlestang. H. 103, B. 56, D. 54 cm. Fremstår med brugsspor og patina.

Varunr: 5734604
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:38
SEK 1 182
Stor rejsekuffert.
Stor rejsekuffert, begyndelsen af 1900tallet, i lakeret finer og lister. Hængsler, låse og kantlister i metal. H. 92, B. 51, D. 32 cm. Fremstår med brugsspor og patina.

Varunr: 5734606
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:40
SEK 487
Trädgårdsmöbel
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 dlr, bord samt två stolar, hopfällbara, vitlackerad metall, höjd bord 70, diameter ca 60 cm, stolarnas sitthöjd ca 45cm

Varunr: 5734922
19:42
Se mer
Spiegelschrank / Badezimmerschrank der 1960/70er Jahre aus Kunstoff
Beleuchtbarer Spiegelschrank / Badezimmerschrank der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus Kunstoff, Holz und Glas, Details aus Metall. Ausgestattet mit drei verspiegeltenTüren, innen diverse Borde und ein verschließbares Fach. Außerdem sind einige Lampenfassungen eingebaut, die über einen ...

Varunr: 5696501
SEK 2 072 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 10-08-2020
19:49
SEK 414
Unikt og skabt af naturen, konsol i massiv olieret Teakrod. Teaktræs roden er gravet op, behandlet, polereret og olieret. L. 150 cm. B. 45 cm. H. 80 cm.

Varunr: 5727949

19:50
SEK 417
Kai Kristiansen, serveringsvogn / rullebord eg.
Kai Kristensen for Vildbjerg Møbelfabrik. Rullebord af eg. Mål H 65,5 cm., (incl. hjul), L 70 cm., B. 43 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 5733662
SEK 2 086 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
19:55
SEK 626
Große Garderobe / Standgarderobe der 1960/70er Jahre
Große Garderobe / Standgarderobe der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus farbig lackiertem Metall, farbigem Kunststoff und eloxiertem Aluminium. Im Sockelbereich mit Schirmständer ausgestattet. Maß ca. H.183 cm, B. 51 cm, T. 41 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, verschmutzt, kleine Kratzer, ...

Varunr: 5696470
19:55
SEK 414
Konferensbord

Varunr: 5734929
20:03
Se mer
Skrivepult af mahogni, empire stil 1900-tallet
Skrivepult af mahogni, oplukkelig skriveklap under hvilken hylde og rum. Hvorunder to større skuffer. Nøgle medfølger. H. 123 cm. B. 76 cm. D. 52 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 5730758
SEK 4 172 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
20:23
SEK 487
12345...8»