Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tøjstativ af 'vandrør'
Tøjstativ af 'vandrør' monteret på hjul. H. 167 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Brugsspor.
Varunr: 5285243
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:26:00
SEK 421
Aldo Tura serveringsvagn
ALDO TURA, serveringsvagn, 1950/60-tal, Italien, klädd i lackat getskinn, ställning i gulmetall, klaffar med sarg, uppsvängda handtag, höjd 67, 75x38+20+20 cm, total höjd ca 74 cm
Varunr: 5281784
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:42:00
Se mer
Spejl af teak
Spejl i ramme af teak, antagelig Aksel Kjærsgaard, 79,5x44,5 cm. Brugsspor.
Varunr: 5283154
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
10:52:13
SEK 632
Fällbord Birdcage mahogny
FÄLLBORD, mahogny, England, Georg III, modell "Birdcage", tredelad pelarfot, höjd ca 71, diameter 76 cm
Varunr: 5281789
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:08:00
Se mer
Konsolbord nyrokoko
KONSOLBORD, bronserat, 1800-talets slut, nyrokoko, med stenskiva, skuren dekor, höjd ca 77, 69x32 cm
Varunr: 5281798
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:26:00
Se mer
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, 1900-talets mitt , formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Varunr: 5281808
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:02:00
Se mer
Serveringsvagn Torck
TORCK SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft, kromad stomme, bemålat trä, höjd ca 81 x 51, längd 80 cm
Varunr: 5281830
13:02:00
Se mer
Trädgårdsbord
TRÄDGÅRDSBORD, Cafébord med skiva i kolmårdsmarmor och fot i gjutjärn, höjd ca 72 cm, diam ca 60 cm
Varunr: 5281834
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
13:10:00
Se mer
Ubekendt møbeldesign. Ventemøbel / bænk, fransk flet
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel med sæde af fransk flet, stel af mahogni. H. 42 B. 180 D. 45 cm. Alm. brugsslitage.
Varunr: 5282465
SEK 3 931 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
13:46:00
SEK 2 668
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh. Gardin-omhængt m. mønstret stof, trefløjet spejlfelt m. 2 klapper. Front med 2 'låger' bag hvilke skuffe og 2 hylder. Bordplade med løs glasplade. Alm. små brugs- og aldersspor. H. 135/77 cm. B. 102. D. 43 cm.
Varunr: 5257764
13:55:00
SEK 421
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varunr: 5230739

SEK 5 616 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
16:09:00
SEK 2 808
Hatthylla
HATTHYLLOR, 2 st, stål och aluminium, 1900-talets mitt, funktonalism, längd ca 100 samt 52 cm
Varunr: 5281905
16:18:00
Se mer
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel. Lyst grålakeret stel. Gavle med grønt laminat. Elstyring. Mrk. K.R. Hospitalsudstyr A/S. Max. last 150 kg. Mål ca. L. 215 x B. 95 cm. Madrasmål ca. 78 x 195 cm. Brugs- og aldersspor, herunder stedvise små rustpletter.
Varunr: 5262590
SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
16:32:00
SEK 421
Trip Trap. Bænk af teaktræ
Trip Trap. Bænk af teaktræ. H. 50, B. 85, D. 47,5 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser.
Varunr: 5268772
SEK 1 123 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
16:39:00
SEK 772
Blombord
BLOMBORD, 1900-talets första hälft, bemålad i vitt och grönt, hyllplan med spjälor, höjd ca 90, 140x45 cm
Varunr: 5281951
18:18:00
Se mer
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ samt armstol (2)
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ. H. 50,5 cm. Ø. 63 cm. Armstol af teaktræ, sæde polsteret med lyst møbelstof. H. 70,5 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (2)
Varunr: 5282237
19:00:00
SEK 772
Fällbord Anders Jacob Rosendahl
FÄLLBORD, Mälardalen, signerat ROSENDAHL ARBOGA (Anders Jacob R., mästare i Arboga 1762-1836), fanerat med alrot, höjd ca 75, 89x89 cm
Varunr: 5281983
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
19:18:00
Se mer
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. (4)
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. H. 45 cm. Bredde på 'rundjern' to på 8 mm. To på 10 mm. Beslag medfølger ikke. Brugsspor. (4)
Varunr: 5149669
19:56:00
SEK 562
Skrivbord
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal,betasat lövträ, handtag i smide, nyckel finns, höjd ca 77 samt 120 x63 cm,
Varunr: 5282021
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
19:56:00
Se mer
Sidse Werner, stumtjener, hvidlakeret
Sidse Werner. Stumtjener af hvidlakeret metal. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 192 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5285449
SEK 2 808 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:59:00
SEK 562
Lille kommode samt sidebord af teak (2)
Lille kommode af teak og fineret teak, front med to skuffer, tilspidsede ben. H. 60,5, L. 64, D. 29 cm. Sidebord af teak, dråbeformet plade, hvorunder hylde, tilspidsede ben. H. 52, L. 50, B. 35,5 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, bordet med let rustne skruer/beslag, kommoden med lille revne på...
Varunr: 5281512
SEK 1 404 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:22:00
SEK 913
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne (2)
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne. H. 80, sædehøjde ca. 46 cm. 68 x 48 cm. Lettere brugsspor. (2)
Varunr: 5275878
SEK 6 459 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
20:30:00
SEK 3 089
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 150cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varunr: 5282300

SEK 4 212 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:36:00
SEK 2 106
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, stomme i ek, 2 hyllplan, på hjultrissor i plast, höjd ca 57 cm, yttermått ca 74x38 cm
Varunr: 5282064
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
20:39:00
Se mer
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 180cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varunr: 5231130

SEK 4 493 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:51:00
SEK 2 246
Superellips bord
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, masurbjörk, etikettmärkt, spännben av förkromad metall, skiva i vit laminat, märkt med etiketter, höjd 70 180x75 cm
Varunr: 5282087
21:02:00
Se mer
De Sede Lounge siddegruppe / modulsofa / model DS 15. (5)
De Sede Lounge siddegruppe / modulsofa / model DS 15. Samling bestående af fem elementer. Tung trærammekonstruktion med betræk af original, patineret sort læder med synlig saddelmagersyning. Hvert modul måler H. 68/37 B. 65 D. 78 cm. Fremstår med brugsspor, patina og lette mærker. (5)
Varunr: 5212199
SEK 39 313 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
21:09:00
SEK 19 656
Garderobe, Bambusholz, Art Déco, 1920er Jahre
Garderobe, Bambusholz, 1920er Jahre, Art déco, Konstruktion aus Bambusholz mit sieben Hacken und einem Spiegel in der Mitte, unteres Teil als Schirmständer mit eisernem Boden, H.186cm, B.66cm, T.23cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Risse und Kratzer sowie starke Oxidationspuren...
Varunr: 5247418
SEK 2 876 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-03-2019
21:50:00
SEK 418
Soffbord Bengt Lindekrantz
SOFFBORD, valnöt, 1900-talets mitt, Bengt Lindekrantz, höjd ca 62, 113x59 cm
Varunr: 5282138
21:53:00
Se mer
Salktbänk
SLAKTBÄNK, 18/1900-tal, furu, höjd ca 52, 170x47 cm
Varunr: 5282140
21:55:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6  >>