Utropspris
1234»   Varor pr. sida   118 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på to stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på to stk. Betrækket er fremstillet af mørkebrun semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front i ét ubrudt stykke læder. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Alle ...

Varunr: 6076561

SEK 1 785 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
16:49
SEK 1 373
Dansk møbelproducent. Par sengeborde i palisander (2)
Dansk møbelproducent. Par væghængte sengeborde af fineret palisander. Front med skuffe hvorunder hylde. H. 18,5 cm., B. 40 cm., D. 24,5 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved ...

Varunr: 6083888
SEK 2 060 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
17:45
SEK 687
Ukendt producent. Væghængt vitrineskab med hylder.
Ukendt producent. Væghængt vitrineskab fra butik af træ og glas med hylder ca. 1950erne. H. 76 cm., B. 61,5 cm., D. 20 cm. Front med glaslåger hvor bag 3 glas hylder. Fremstår medhttps://admin.lauritz.com/Admin2000/default.asp brugsspor, delvis restaureret med ny top.

Varunr: 6083892
SEK 1 648 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
17:45
SEK 2 060
Spillebord samt sofabord af palisander med blå kakler, 1950-60'erne (2)
Spillebord af fineret og massiv palisander, monteret med blå kakler; beslag af messing. H 72/74, 85 x 43(86) cm.Sofabord af palisander monteret med blå kakler, H 52, 91 x 59 cm. 1950-60'erne. Fremstår med naturlig patina og brugsspor. (2) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler ...

Varunr: 6083943
SEK 8 239 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
18:23
SEK 5 493
Bænk af lamineret træ
Bænk af lamineret træ. Mål ca. 160x40 cm. H. 42 cm.

Varunr: 6074062
SEK 1 099 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
18:30
SEK 412
Dansk møbelproducent. Par bogkasser af teak (2)
Dansk møbelproducent. Par bogkasser af teak, fingertappet. H. 30 cm., B. 30 cm., D. 16 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varunr: 6083889
18:48
SEK 481
Roon & Rahn. Knagerække, 98 natur
Knagerække af massiv og sortbejdset egetræ med talrige ophængsmuligheder. Udført og formgivet af Roon & Rahn. Århus. H. 18. B. 98. D. 5 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079938

SEK 1 922 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
19:22
SEK 961
Roon & Rahn. Konsolbord, 78 natur
Konsolbord Repó af massiv europæisk og olieret egetræ inddelt med hylder. Udført og formgivet af Roon & Rahn, Århus. H. 18. B. 78. D. 5 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079944

SEK 3 296 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
19:30
SEK 1 648
Askman Design. Skærmvæg / Rumdeler i olieret eg
Design. Skærmvæg / Rumdeler i olieret egetræ. Skærmvægen er håndlavet af 90 stk massive egetræs lister (26 x 13 mm). Alle lister er hånd slebet og olieret af snedker fra Bygholm møbelsnedkeri i Horsens, dernæst samlet med 4 stålvier hvilket gør rumdeleren flexibel. Kan rulles sammen. H. 160 x L. ...

Varunr: 6085405
SEK 6 866 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
19:42
SEK 5 767
Dansk møbelproducent. Skammel af teak, 1960erne.
Dansk møbelproducent, Skammel af teak samt sjeneflet, H.45 L.47 B.36 cm. Fremstår med alm. brugsspor, mærker, ridser.

Varunr: 6083891
19:45
SEK 824
Fodskammel samt magasinholder (2)
Fodskammel med ben af egetræ, sæde betrukket med patineret brunt læder. H. 36 B. 57 D. 41 cm. Samt magasinholder med stel af teaktræ samt magasinnet af kanvas. H. 46 B. 45 D. 45 cm. Skammel fremstår med brugsspor, tørrerevner og slitage på læder. (2)

Varunr: 6083924
19:45
SEK 412
Flybord, 1960'erne. Sammenklappeligt
Tysk møbelproducent. Sammenklappeligt rullebord / serveringsvogn af messing, plader af plast med imiteret valnød, ca. 1960'erne. H. 79, L. 68 B. 41,5 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6082717
SEK 1 099 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:45
SEK 481
Roon & Rahn. Skostativ 98, natur
Skostativ af massivt og sortbejdset egetræ med plads til 16 par sko, til gulv eller vægmontering. Udført og formgivet af Roon & Rahn., Århus. H. 68. B. 98. D. 18 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079922

SEK 3 021 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
SEK 1 510
Roon & Rahn. Knagerække, 98 sort
Knagerække af massiv og sortlakeret egetræ med talrige ophængsmuligheder. Udført og formgivet af Roon & Rahn., Århus. H. 18. B. 98. D. 5 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079939

SEK 961
Blika omklædningsskab
Omklædningsskab af grålakeret metal, front med 8 rum med selvstændige koder. Fremstår næsten som nyt med få brugsspor. Nøgle medfølger ikke. H. 205. B. 120. D. 55 cm.

Varunr: 6081710
20:07
SEK 2 472
Roon & Rahn. Knagerække, 78 sort
Knagerække af massiv og sortlakeret egetræ med talrige ophængsmuligheder. Udført og formgivet af Roon & Rahn, Århus. H. 18. B. 78. D. 5 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079940

SEK 1 648 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
20:11
SEK 893
Roon & Rahn. Hattehylde med knager, 98 natur
Hattehylde af massiv og sortbejdset egetræ med bøjlestang med kroge. Udført og formgivet af Roon & Rahn., Århus. H. 13. B. 98. D. 26 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6085004

SEK 2 060 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
20:14
SEK 1 099
Bagagevogn / trolley
Bagagevogn af forgyldt metal. Plade betrukket med rødt stof, monteret med hjul. H. ca. 190 cm. B. 110 cm. D. 65 cm

Varunr: 6083129
SEK 4 119 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
20:15
SEK 3 021
Samling småmøbler, 1800/1900-tallet (5)
Samling småmøbler, 1800/1900-tallet.2 pubstole. Kommode af elmetræ, H 79, 69 x 43 cm. Nøgle medfølger. Tobaksskab af fyrretræ. Skibskiste, H 43, 89 x 49 cm.Aldersrelaterede brugsspor, enkelte rep. mm. (5)

Varunr: 6083364
SEK 2 060 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
20:30
SEK 481
Dansk møbelproducent. Et par knagerækker i teak (2)
Dansk møbelproducent. Et par knagerækker i teak med bøjler af messing. B. 120. H. 8 cm/B. 160 cm, H. 6,5 cm. Fremstår med få brugsspor (2)

Varunr: 6081347
SEK 1 099 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:37
SEK 481
Roon & Rahn. Hattehylde med knager, 78 natur
Hattehylde af massiv og mørkbejdset egetræ med bøjlestang med kroge. Udført og formgivet af Roon & Rahn. Århus. H. 13. B. 78. D. 26 cm. Leveres usamlet.

Varunr: 6079790

20:45
SEK 961
Roon & Rahn. Entrebænk af egtræ
Entrebænk af massiv olieret og mørkbejdset egetræ med opbevaring under sædet, justerbare stillefødder. Udført og formgivet af Roon & Rahn.Århus. H. 42. B. 26. D. 26 cm. Leveres usamlet

Varunr: 6084996

SEK 3 845 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
20:51
SEK 2 060
Sæt på fem sæde-hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole (5)
Sæt på fem sæde-hynder af sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. bagside beklædt med skridsikker gummi. 2. sortering. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (4)

Varunr: 6054215
SEK 1 236 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
21:04
SEK 481
Emil Thorup for Handvärk. Piano Bench, sort læder.
Emil Thorup for Handvärk. Piano Bench, hynde i sort læder, stel af sortlakeret stål. H.47, B. 95, D. 45 cm. Skruer mangler. Fremstår med håndteringsmærker.

Varunr: 6077085

SEK 7 964 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2021
09:32
SEK 6 317
Sæt på seks hynder til Charles Eames / HAY skalstole (6)
Hynder til Charles Eames skalstole, model DAR, DAW og HAY AAC22 / AAC26, af sortfarvet læder. Trykmærker og variationer i læder kan forekomme. Modelfoto (6)

Varunr: 6082827
SEK 1 099 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-09-2021
10:33
SEK 412
Bænk af eg og sort anilin læder
Bænk af sort bemalet ege træfiner, stående på metal ben med træ sko. På top ligger løs plade betrykket med anilin læder. L.120 B. 44 H. ca. 43 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6080778
SEK 2 060 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2021
11:33
SEK 1 648
Sæt på seks sæde hynder til Nanna Ditzel's Trinidad stole (6)
Sæt på seks sæde hynder af sort læder til Nanna Ditzel's Trinidad stole. Pletter og trykmærker kan forekomme. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (6)

Varunr: 6086121
11:49
SEK 481

Varunr: 6086382
14:02
SEK 481
To runde puffer, model Honey(2)
To runde puffer, model Honey. H.38, Ø.60 cm. Udstillingsmodeller(2)

Varunr: 6086426

SEK 2 060 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2021
16:13
SEK 1 373

Varunr: 6086427

16:14
SEK 1 373