Utropspris
   Varor pr. sida   9 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
A. Michelsen. Et par dækketallerkener af sterling sølv. (2)
A. Michelsen. Et par dækketallerkener af sterlingsølv, ligeknækket fane med svungen og profileret kant. Ø. 27,5 cm. Københavnerstemplet, anno 1939-1940 samt Michelsen 925 S. Samlet vægt: ca. 1270 gram. Fremstår med brugsspor, heraf ridser. (2)

Varunr: 6176310
SEK 9 020 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
19:25
SEK 7 047
Bord/frugtskål anno 1927 af sølv og krystalglas
Bord/frugtskål anno 1927 af krystalglas med sølvmontering. Ø 22,5 cm, H. 11,5 cm. Fremstår med små stødmærker på kant.

Varunr: 6231148
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:07
SEK 1 409
Cohr, W. & S. Sørensen m.m. Samling salt peber, saltkarskeer m.m., sølv & sterlingsølv (27)
Cohr, W. & S. Sørensen m.m. Samling salt peber, saltkarskeer m.m. af sølv & sterlingsølv, bl.a. Cohr saltkar m/ glasindsats af sølv Ø 6 cm, W. & S. Sørensen Krone sukkertang af sterling L. 14 cm, strøbøsse af sølv fra 1919 H. 10 cm, sæt salt / peber af sølv H. 5,5 cm, aflang skål m/ hanke 14 L L....

Varunr: 6203377
SEK 3 101 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
13:14
SEK 2 255
Dækketallerken, sølv, mrk. SPU
Dækketallerken af sølv m/ svungen fra 1951, mrk. SPU m.m., Ø 28 cm. Fremstår m/ brugsspor. Vægt for sølv ca. 424 gr.

Varunr: 6203341
SEK 3 383 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
13:18
SEK 2 537
C.M. Cohr m.fl. Toiletsæt og billedramme i sølv (3)
Hårbørste og pynteskinne til kam af sølv fra C.M. Cohr samt oval billedramme af sølv. L. børste 14,5 cm, H. ramme 12,5 cm. Vægt kamskinne og ramme ca. 24 g. Børsten fremstår med gravering, billedrammen med buler. (3) Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., ...

Varunr: 6227290
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:37
SEK 423
Samling souvenirskeer i stål, samt en i sterlingsølv (42)
Souvenirskeer fra hele verden i forskellige former for stål og emalje, Samt en souvenirske fra Norge i Sterlingsølv og emalje. Vægt inklusiv emalje på denne: 8 gram. (42)

Varunr: 6223004
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
17:13
SEK 423
ATLA m.m. Samling opsatse m/ glas indsats, plet (4)
ATLA m.m. Samling opsatse m/ glas indsats (3 stk. m/ chip el afstød) & plet bl.a. Atla opsats m/ knive & indsats af glas m.m., H. 11-26, Ø 18-26 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. 1 stk. gennempudset m.m. (4)

Varunr: 6203471
SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2022
18:25
SEK 705
Aage Albing. Lille Margrethebæger af sterlingsølv
Aage Albing. Lille Margrethebæger udført i sterlingsølv. Højde: 8 cm. Ø: 8 cm. Vægt: 143 gram.

Varunr: 6231892
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
19:10
SEK 1 057
David Andersen, Norge. Bæltespænde af sølv
David Andersen, Norge. Bæltespænde af sølv udført med stiliseret bladværk. B. 7 x 7,5 cm. Vægt ca. 59 g. Fremstår med brugsspor. Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. Se alle auktionerne her (2)

Varunr: 6208993
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2022
20:17
SEK 705