Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Cigaræske af sølv
Cigaræske af sølv, tre tårne 1935. H. 35, cm 16 x 10 cm Vægt ca 259 gr.

Varunr: 6239439
SEK 1 704 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-08-2022
12:10
SEK 1 349
Samling div. sølv (13)
Samling div. sølv bestående af : Tallerken Ø 18 cm, dyb tallerken Ø 17 cm. Champagne Børne bestiksæt med gaffel, ske og ' skubber'. Hans Hansen ' Karina' frokostsæt , gaffel, ske og kniv med stål ( med gravering), Cohr servietring, fire Georg Jensen årsskeer, theskeer 1981, 1984,1985,1986. ...

Varunr: 6244496
SEK 2 840 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-08-2022
12:13
SEK 2 414
C.M. Cohr m.fl. Toiletsæt og billedramme i sølv (3)
Hårbørste og pynteskinne til kam af sølv fra C.M. Cohr samt oval billedramme af sølv. L. børste 14,5 cm, H. ramme 12,5 cm. Vægt kamskinne og ramme ca. 24 g. Børsten fremstår med gravering, billedrammen med buler. (3) Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., ...

Varunr: 6227290
SEK 1 136 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2022
20:01
SEK 426
A. Michelsen. Et par dækketallerkener af sterling sølv. (2)
A. Michelsen. Et par dækketallerkener af sterlingsølv, ligeknækket fane med svungen og profileret kant. Ø. 27,5 cm. Københavnerstemplet, anno 1939-1940 samt Michelsen 925 S. Samlet vægt: ca. 1270 gram. Fremstår med brugsspor, heraf ridser. (2)

Varunr: 6176310
SEK 9 089 DK, Kolding, Platinvej 13-08-2022
13:05
SEK 7 101
Cohr, W. & S. Sørensen m.m. Samling salt peber, saltkarskeer m.m., sølv & sterlingsølv (27)
Cohr, W. & S. Sørensen m.m. Samling salt peber, saltkarskeer m.m. af sølv & sterlingsølv, bl.a. Cohr saltkar m/ glasindsats af sølv Ø 6 cm, W. & S. Sørensen Krone sukkertang af sterling L. 14 cm, strøbøsse af sølv fra 1919 H. 10 cm, sæt salt / peber af sølv H. 5,5 cm, aflang skål m/ hanke 14 L L....

Varunr: 6203377
SEK 3 124 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
14:05
SEK 2 272