Utropspris
12»   Varor pr. sida   59 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rabinovich m. fl. Samling smykker af forgyldt sterlingsølv og sølv med granater m.fl. (12)
Rabinovich m. fl. Samling smykker af forgyldt sterlingsølv og sølv bestående af en halskæde af forgyldt sterlingsølv udført af Rabinovich prydet med turmalin. L. 42-44 cm. Ørestikker og vedhæng med granater, blå agat og ferskvandskulturperle. En halskæde af sterlingsølv med ferskvandskulturperle....

Varunr: 6227477

SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:34
SEK 1 339
Par manchetknapper af 8 kt. guld
Par manchetknapper udført i 8 kt.- guld, klassisk design. Samlet vægt ca. 4 gram. Udstillingsmodel. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6211531

SEK 3 101 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
18:25
SEK 1 973
Lise Aagaard. 'Troldekugler' to charms af 18 kt. guld (2)
Lise Aagaard. 'Troldekugler' to charms 'uendelig' og 'lykkeknude' af 18 kt. guld. Stemplet: LAA, 750. Vægt samlet: 4,5 gram. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6214272
SEK 5 074 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:35
SEK 3 946
Samling smykker af b.la. sterlingsølv (24)
Samling smykker, bestående af: Fem samle ringe af sterlingsølv, ring str. 52-60 / 16,5-19 mm. Fire sølvring hvoraf to er Spinning ringe, ring str. 56-66 / 17,75-21 mm. Fem par øreringe sterlingsølv. Tre halskæde samt broche af andet materiale. Kraftig armbånd i bismark mønster af andet ...

Varunr: 6231674
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:16
SEK 423
LYKKEPOSE - Flora Danica Jewellery, Story, Smykkekæden, Christina Design m. fl. En samling nyere forgyldte smykker af sølv og sterlingsølv. Ca. 286 gr.
LYKKEPOSE - Flora Danica Jewellery, Story, Smykkekæden, Christina Design m. fl. En samling assorterede fingerringe, halskæder, armbånd, vedhæng, øreringe mm. af forgyldt sølv og sterlingsølv, heraf flere smykker prydet med facetterede og cabochonslebne smykkesten. Assorterede størrelser. Samlet ...

Varunr: 6226854
SEK 3 383 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:29
SEK 2 537
Gustav Adolf Sællstrøm, København. 'Ying Yang' et par manchetknapper af 14 kt. guld (2)
Gustav Adolf Sællstrøm, København. 'Ying Yang' et par manchetknapper af 14 kt. guld. Samlet vægt: ca. 14,4 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6220503
SEK 8 456 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:41
SEK 6 201
Gifa. Et par knudemanchetter af 14 kt. guld (2)
Gifa. Et par knudemanchetter af 14 kt. guld. Ø 1,2 cm. Vægt 4 g. (2)

Varunr: 6229864
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:42
SEK 1 409
Ring samt vedhæng af 10 kt guld prydet med diamanter (2)
Ring samt dråbeformet vedhæng af 10 kt guld, prydet med diamanter, der er brilliant slebet på i alt ca 0.44 ct. Farve: Wesselton (H) Top Cape (L), Klarhed: SI1-2 samy enkelte P1, stemplet 417 samt mester, ringstørrelse 55,5 / 17,75 mm, Vedhæng (inkl øsken) H. 20,8 mm. Samlet vægt 7,5 gram. ...

Varunr: 6230218
SEK 2 537 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:55
SEK 1 973
To UnoAErre 10 g guldbarrer, 999,9 kt. (2)
To stk. UnoAErre 10 g guldbarrer i finguld 999,9, i alt 20 g. (2)

Varunr: 6222616
SEK 15 503 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:56
SEK 11 839
En større samling smykker, bl.a. af sølv og sterlingsølv
En større samling smykker omfattende smykker af sølv og sterlingsølv, halskæder af rav, hæmatit, turkis m.m., smykker af andet metal bl.a fattet med forskellige polerede sten samt et retro vækkeur. Blandt sølvsmykkerne kan nævnes flere ravsmykker, en ankerkæde, L. 50 cm, en margueritbroche fra A....

Varunr: 6229862
20:03
SEK 3 101
To italienske nøgleringe, Dagmarkors og glat ring, alle af 18 kt. guld, 32,5 g (4)
To italienske nøgleringe af 18 kt. guld, den ene fra UnoAErre med vedhæng med veteranbil, den anden med plakette med graveret monogram. Endvidere et Dagmarkorsvedhæng, H. 3,1 cm, og en italiensk glat ring, ringstr. 63, ligeledes af 18 kt. guld. Samlet vægt 32,5 g. Dagmarkorset ustemplet, ...

Varunr: 6222615
SEK 21 141 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:26
SEK 16 208
Tage Hansens Guldsmedie. Et par 'isbjørn' manchetknapper af 14 kt. guld (2)
Tage Hansens Guldsmedie. Et par manchetknapper af 14 kt. guld, prydet med motiv i form af isbjørn, stemplet "JTH 585". Samlet vægt: ca. 20,3 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6212661
SEK 12 685 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:57
SEK 9 302
Tre ferskvandsperlehalskæde og et vedhæng (4)
Tre ferskvandsperlehalskæder med rosakvarts. L. 44-100 cm. Marguerit vedhæng med lilla emalje. Diam. 3,6 cm. Vejl. udsalgspris 2100 KKR. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6227181

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
09:59
SEK 846
Samling smykker af forgyldt sterlingsølv med ferskvandsperler og kvarts (28)
Samling smykker af forgyldt sterlingsølv med ferskvandsperler og kvarts bestående af øreringe , armlænker. Armlænke af oxideret sterlingsølv. L. 18 cm. To øreringe er i stykker (28) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd ...

Varunr: 6227848

10:05
SEK 634
Samling smykker af forgyldt sølv og sterlingsølv med flourit, perler m.fl.
Samling smykker af forgyldt sølv og sterlingsølv med flourit og ferskvandsperler m.fl. En armlænke med amvamarin med grå månesten og kvarts trukket på sort silkesnor med fleksibel længde. Et par øreringe med ferskvandsperler og flourit. En halskæde af forguld sterlingsølv med cubisk zirkonia. L. ...

Varunr: 6211784

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
10:43
SEK 1 128
Kurt Nielsen, Par manchetknapper af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, et par klassiske manchetknapper udført i sterling sølv, model " KNDK 78" oval blankpoleret front. Mål ca: 3,1x2,4 cm. Vægt ca. 30 gram. Vejl. udsalgspris er 1.590,-. Ligger i gaveæske.

Varunr: 6095460

SEK 1 550 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
12:36
SEK 705
3 vedhæng samt en armlænke af sterling sølv
3 vedhæng bestående af et Dagmarkors, en Heriing fjervedhæng sat et Hering Sadelvedhæng. Samt en armlænke af oxideret sterling sølv. Længde justerbar mellem 15-16½ cm. Udstillingsmodeller. Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brillestel mm.

Varunr: 6219384

SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
14:43
SEK 423
Perlesmykker af akoya saltvandsperler og guld (5)
Perlesmykker af akoya saltvandsperler og guld. Guldkæde 14 kt. med perlevedhæng, L. 43,2 cm. Ø 6,6 mm. Et par perle øreskruer i 14. kt. Ø 5,02 mm. Samt et par perle øreskruer i 8 kt. guld Ø 6,01 mm. (5)

Varunr: 6229374
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
17:04
SEK 2 114
Rabinovich m. fl. Samling smykker af sterlingsølv (26)
Rabinovich m. fl. Samling smykker af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv, smykkesten m. fl. To halskæder, en halskæde er af gul glassten. Et par ferskvandskulturperleørestikker. To par ørestikker af hvide og sorte plastickugler. Ørestikker af sterlingsølv og rosaforgyldt sterlingsølv med ...

Varunr: 6226125

SEK 5 074 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
17:12
SEK 987
Izabel Camille m.fl. Otte par øreringe sterlingsølv og forgyldt sølv med smykkesten (16)
Izabel Camille m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv og forgyldt sølv med farvede smykkesten, cubiske zirkoner og ferskvandsperler. Samlet vægt ca. 18,1 g. Vejl. udsalgspris 4200 DKK. (16) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. ...

Varunr: 6227552

SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
17:16
SEK 1 691
Izabel Camille m.fl. samling smykker af forgyldt sterlingsølv og sølv. (5)
Rabinivich, Kranz & Ziegler. m.fl. Samling smykker af sterlingsølv og forgyldt sølv. En ring med cubiske zirkoner. Ringstr. 53. To par øreringe af med grønne smykkesten. Samlet vægt 7,6 g. (5) Vej. udsalgspris 2520 KKRDenne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Varunr: 6227184

SEK 1 339 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
17:23
SEK 1 057
Safir- og brillantring i 18 kt. guld, hhv. 1.00 og 0.50 ct.
Klassisk rosetring i 18 kt. guld, ringskinne i gulguld, krone i hvidguld, prydet med en oval facetslebet safir på ca. 1.00 ct. omkranset af 12 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VVS-VS og en enkelt SI. Ringstr.: 57,5/18,3. Mål front ...

Varunr: 6200774
SEK 11 275 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
19:12
SEK 8 456
Samling uindfattede ædelstene, turkiser, topaser, turmaliner, ametyster, safier, månestene, uægte perler m. fl.i mørk kasse
Samling uindfattede ædelstene bestående af turkiser, topaser, turmaliner, ametyster, mindre safirer, månestene, koraler, uægte perler, syntetiske ædelstene forekommer m. fl. Medfølger mørk kasse

Varunr: 6229072
SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
19:43
SEK 493
(138,139,141, 145,146,147) Samling bijouteri, et Pulsar damearmbåndsur samt en halskæde af sterling sølv
Samling bijouteri, bestående af 2 par ørestikker og en halskæde med shellperler. Halskæde tillige med similistene, hvor der mangler 2 stene. Længde ca. 36 cm. Samt et Pulsar damearmbåndsur af stål, uret går ikke på vurderingstidspuktet, 2Samt et Dyrberg Kern og et Othmar armbånd. samt en ...

Varunr: 6201180
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
SEK 423
Art Deco hattenål af 18 kt. guld og hvidguld prydet med safir og diamanter, i alt ca. 0.84 ct.
Art Deco hattenål af 18 kt. guld og hvidguld prydet med rund facetslebet kornblå safir i center, ca. 0.64 ct. omkranset i klassisk Art Deco setting af ti old cut diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-VVS. Ca. 1920-30. Nålehoved: 1x1,2 cm. Længde: 7 cm. Vægt: ca. 2,6 gr. ...

Varunr: 6228086
SEK 5 074 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:07
SEK 4 510
Axel Holm. Slipsenål af 14 kt guld,
Axel Holm (Guldsmedie 1908-1957). Slipsenål af 14 kt guld, L. 53 mm, vægt 8,3 g. Ejerinitialer og datering verso.

Varunr: 6189197
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
20:30
SEK 1 832
Aagaard m.fl. Samling smykker af sølv og sterlingsølv (15)
Aagaard m.fl. Samling smykker af sølv og sterlingsølv, bestående af tre brocher, to armlænker, L. 19,5 cm., halskæde af oxideret sterlingsølv, L. 41 cm., tre vedhæng samt seks ringe, str. 53, 54, 55 og 63. Samlet vægt: ca. 146 gr. Fremstår med brugsspor m.v. (15)

Varunr: 6203892
SEK 2 537 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:33
SEK 1 973
BNH, Herman Siersbøl m.fl. Samling smykker af sølv og forgyldt sølv (6)
BNH, Herman Siersbøl m.fl. Samling smykker af forgyldt sølv og bestående af to halskæder med fire vedhæng af sort onyx, cubiske zirkoner, granat og ferskvandsperle m.fl. Halskæder L. 42,0 -44,0 cm. Vejl. udsalgspris ca. 1818 DKK (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varunr: 6214888

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
16:24
SEK 423
Herresæt: Slipsenåle, manchetknapper og pengeclips (7)
Herresæt af sterlingsølv i form af 2 slipsenåle og 1 sæt manchetknapper og 2 skjorteknapper, vægt: 44 gram. Derudover pengeclips af stål. (7)

Varunr: 6206778

SEK 2 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
19:04
SEK 846
LYKKEPOSE - N. E. From, Herman Siersbøl, Natura Design m. fl. En samling smykker af sterlingsølv. Ca. 278 gr.
LYKKEPOSE - N. E. From, Herman Siersbøl, Natura Design m. fl. En samling assorterede armringe, halskæde, øreringe, brocher, manchetknapper mm. af sterlingsølv, heraf kan særligt nævnes tre par manchetknapper i enkel stil udført af N. E. from. Assorterede størrelser. Samlet vægt: ca. 278 gr. ...

Varunr: 6227095
SEK 3 383 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
19:48
SEK 2 537
12»