Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling pelshatte af mink & ræv (6)
Samling pelshatte af mink og ræv bestående af bla. persianer med mink, 1 hat af mink kantet med ræv, ass. str. Fremstår med brugsspor. (6)
Varunr: 5429949
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
11:02:29
SEK 504
Minkpäls swagger
MINKPÄLS, swaggermodell, körsnär Qwarnström, Sagamink, storlek 38/40, längd 100 cm
Varunr: 5441766
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
15:38:00
Se mer
Levinsky. Frakke med hætte af mørkebrun superb ranched Saga mink
Levinsky. Frakke med hætte af mørkebrun superb ranched Saga mink, front med knap og hægtelukning, i siderne stiklommer. Ryglængde 101 cm. Brystmål 120 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5440230
SEK 5 756 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
19:37:00
SEK 1 439
Saga Royal Pelsfrakke af brune mink, ca. str. 44
Saga Royal, pelsfrakke opsyet i mørkebrune mink, model kinakrave, indstikslommer samt skjult hægtelukning. Længde ca. 90 cm. Brystmål ca. 20 cm. Indvendigt ærmemål, målt med opslag ca. 50 cm. Pynteknap ved krave samt bundtmagermærke sidder løst.
Varunr: 5442125
SEK 5 756 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:58:00
SEK 1 295
Kirsten Stampe. Sælskindspels i tofarvet skind
Kirsten Stampe. Sælskindspels i tofarvet skind. Med krave, hægtelukke, knap under kraven og stiklommer. Ca. str. L Brystmål ca. 112 cm, L. fra nakke 84 cm, ærmelængde fra skulder 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5439662
SEK 1 439 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
20:10:00
SEK 504
Red fox hue og krave af rød ræv (2)
Red fox hue og krave af rød ræv ca 100 cm. med brugsspor (2)
Varunr: 5434578
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
15:25:00
SEK 432
Samling LP plader m.fl. Ca. 175+35 stk
Samling blandede LP plader m.fl. Ca. 175+35 stk.
Varunr: 5439920
SEK 1 151 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
19:59:00
SEK 432
Mogens Axel Petersen, Pels i klippet mink m/ bælte
Mogens Alex Petersen: Pels af klippet mink med krave samt ærmekanter af ræv. Moderne design med bælte, str. 36/38. Royal, Superb Quality Ranched mink. Fremstår med hægtelukning (4 stk), knap ved krave, to lommer samt opslag ved ærmer. Bemærk den rustikke bundkant. Længde ca. 108 cm, ærmelængde ...
Varunr: 5428452
SEK 12 950 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2019
20:01:00
SEK 2 014
Pelsjakke af lyse mink, ca. str. 44
Pelsjakke opsyet af lyse mink, model med sjalskrave, lommer og skjult hægtelukning. L. 85 cm. Brystmål ca. 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Fremstår med huller i skjolder på foer og brugsspor på kanter og lomme forkanter, samt mangler ene skulderpude.
Varunr: 5443319
SEK 4 317 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
20:18:00
SEK 504
Pels af indfarvet ræv, ca. str. 40/42
Pels af indfarvet ræv, kantet med skind på indstikslommer, høj kinakrave, skjult hægtelukning, pynte knap ved krave. Ca. str. 40/42. L. 93 cm. Ærmelængde 72 cm. Brystmål 124 cm. Fremstår med brugspræg.
Varunr: 5442273
SEK 2 158 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
12:06:21
SEK 719
Cape, stola og hatte mm. af mink. (5)
Cape og hat af gråmeleret mink. Cape L. 155 cm. Stola af hat af mørkebrun mink, bl.a. mrk. P. Præst & søn, Holbæk. Samt mørkebrunt minkskind. Fremstår med brugsspor. (5)
Varunr: 5437632
SEK 2 158 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
13:01:00
SEK 504
Stola / tørklæder af mink og ræv (4)
Stola af ræv samt tre tørklæder af klippet mink, ræv og mink. L. 94-140-140-166 cm. Fremstår med brugsspor samt det brune tørklæde med huller. (4)
Varunr: 5442271
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
17:43:00
SEK 504
Saga Fox, galoneret kåbe af rævepels
Saga Fox, galoneret kåbe af rævepels. Udført i blue shadow fox, galoneret i pilemønster. Kåben er med stiklommer, sjalskrave samt hægtelukning. Indvendigt med gråt foer. Str. 46. Længde ca. 125 cm, ærmelængde ca. 63 cm, brystbredde ca. 125 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5443647
SEK 1 727 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2019
18:13:00
SEK 648
Pels af ræv med kinakrave, indstikslommer, skjult hægtelukning, L:100 cm. Ærmelængde 60 cm. Brystmål 120 cm. Fremstår med brugspræg, slid, smuds samt inderfoer med defekter.
Varunr: 5442272
18:24:00
SEK 432
Pels af mink / ræv, ca. str. 40
Pels af mink, kantet med ræv, kort model, indstikslommer, skjult hægtelukning, ca. str. 40. L. 75 cm. Ærmelængde 67 cm. Brystmål 108 cm. Fremstår med brugspræg, slitage på lommer samt inderfoer med defekter.
Varunr: 5442276
SEK 2 878 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
19:33:00
SEK 648
Samling af div. mink huer og tørklæde (6)
Samling af div. bestående af fire mink huer , et pat ørevarmer og et tørklæde . Brugsspor (6)
Varunr: 5434584
SEK 1 727 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2019
19:46:00
SEK 504
Vintage Pelsfrakke, Swakara med krave af ræv, ca. str. 42-44
Vintage pelsfrakke opsyet af sort Swaraka, med krave af ræv. Dobbeltradet med indstikslommer, og skjlt hægtelukning, dog senere isyet skjulte trykknapper. L. 117 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Brystmål ca. 102 cm. Minimale brugsspor, dog anelse hengemt lugt ikke mere end det bør kunne luftes ...
Varunr: 5444694
SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
20:29:00
SEK 504
Stampe. Minkjakke i Kopenhagen Burgundy fur
Stampe. Minkjakke i Kopenhagen Burgundy fur med revers, bindebælte, hægtelukke og stiklommer. L. 62 cm, brystmål 100 cm, ærmelængde 62 cm. Str. 38 (til den lille side). Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5445293
SEK 7 195 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:41:00
SEK 1 727
Sælpels af sort indfarvet sælskind ca str XL
Sælpels af sort indfarvet sælskind af mrk. Pelshuset Ålborg med høj kravestand, front med hægtelukning og øverst en knap, to indstikslommer samt slidser i siden. Monteret med sort for. Længde ca. 95 cm., Ærmlængde 60 cm. Brystvidde ca. 125 cm. Fremstår med slitage på kanter og hul ved ærmegab i ...
Varunr: 5446387
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2019
18:13:00
SEK 432
Levinsky. Frakke med af mørkebrun Saga mink, front med knap og hægtelukning, i siderne stiklommer. Ryglængde 92 cm. Brystmål 122 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5444945
SEK 1 727 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2019
18:55:00
SEK 432
Saga Mink. Minkfrakke, str. 36-38
Minkfrakke, Saga Mink, front med hægtelukning og stiklommer. Ryg 110 cm, armlængde 64 cm, bryst 105 cm. Str. 36-38. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5444770
SEK 2 878 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:09:00
SEK 432
Saga Mink. Minkfrakke, str. ca. 40
Saga Mink. Minkfrakke med hægtelukning, ærmelænge L. 57 cm. brystmål ca. 100 cm. mål nakkesøm til nedre kant ca. L. 100 cm. Alm. brugsspor.
Varunr: 5438275
SEK 2 158 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:17:00
SEK 719
Levinski. Minkfrakke, str. 40
Levinsky frakke af brun mink. Front med stor knap foroven, hægtelukning og to stiklommer. Ryglængde 95 cm, brystmål ca. 110 cm, ærmelængde ca. 62 cm (incl.opsmøg). Str. 40
Varunr: 5438487
19:25:00
SEK 576
Minkfrakke, ca str. 40
Minkfrakke, front med hægtelukning og stiklommer. Ryglængde 112 ærmelængde 56 brystmål ca. 106 cm. Fremstår med brugsspor, samt defekt/ revnet ved ene hægte.
Varunr: 5368898
SEK 1 151 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2019
19:47:00
SEK 432
Rød rævepelskåbe, str. ca. 42
Rød rævepelskåbe, ærmelængde 66 cm, brystmål ca. 100 cm, mål fra nakkesøm til nedre kant L. ca. 125 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5438270
20:04:00
SEK 432
Buntmager Lunow. Pels af klippet nutria, str. 38/40
Buntmager Lunow. Pelsjakke af klippe nutria med krave, stiklommer og hægtelukning. Ca. str. 38/40. L. 110 cm. Ærmelængde: ca. 52 cm. Brystmål: ca. 98 cm. Fremstår med brugsspor, samt defekt skind ved øverste hægte (ca. 2-3 cm.).
Varunr: 5208651
SEK 1 151 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
15:10:00
SEK 504
Birger Christensen mink kåbe scanbrown female mink ca str 42-44
Birger Christensen Mink kåbe scanbrown female mink, ærmer med opslag, stiklommer slidser i siden og hægtelukning. L. 117 cm ærmelængde 62 bryst 110 cm. Fremstår med enkelte brugsspor ca Str. 42-44.
Varunr: 5409719
SEK 11 511 DK, Helsingør, Støberivej 26-09-2019
19:51:00
SEK 2 014
KAPPA, mink
KAPPA, mink, armlängd ca 38 cm, bystmått ca 56 cm, rygglängd ca 99 cm.
Varunr: 5446956
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 26-09-2019
20:08:00
Se mer
Utzon. Pels af klippet mink og chinchilla, str. 42
Utzon. Pels af brun klippet mink med krave og kant af indfarvet chinchilla. Med stiklommer og knaplukning. Ca. str. 42. L. 87 cm. Ærmelængde: ca. 66 cm. Brystmål: ca. 116 cm. Monteret med brunt foer. Fremstår med defekt nederste knaplukning, samt alm. brugsspor.
Varunr: 5397466
SEK 7 195 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
20:10:00
SEK 2 014
Manakas. Mink af Burgundy mink, str. 40
Manakas, Frankfurt. Pels af Kopenhagen Fur Burgundy mink med krave, stiklommer og hægtelukning med knap øverst. Str. 40. L. 98 cm. Ærmelængde: ca. 65 cm. Brystmål: ca. 112 cm. Monteret med brunt foer. Fremstår med mindre brugsspor.
Varunr: 5402079
SEK 11 511 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
20:20:00
SEK 1 583
 1 2  >>