Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ring platina
RING, platina, 2 briljanter, ca 0,12 ct/st, smaragd, 1930-40-tal, ringstorlek ca 16,5 mm
Varunr: 5439398
SEK 4 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
11:03:00
Se mer
Diamonds by Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. guld. Prydet med safirer
Diamonds by Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. guld. Prydet med safirer. Ringstr. 62.
Varunr: 5252514

SEK 3 453 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
13:14:00
SEK 1 223
Mads Ziegler, Square ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Mads Ziegler, Square ring udført i 8 kt. guld, prydet med en princess-cut cubic zirkonia. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56
Varunr: 5374761

SEK 1 439 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
13:19:00
SEK 648
Mads Ziegler, Ellipsering af sterling sølv, str. 56
Mads Ziegler, ring udført i sterling sølv, model Ellipse. Ringstr. 17,75 mm = Str. 56. Vejl. pris er 1.475,-.
Varunr: 5383899

SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
13:39:00
SEK 432
Safirring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Safirring af 14 kt. rhodineret guld prydet med 15 safirer, ca. 0.25ct. Ringstr. ca. 56/Ø17,8mm. Vægt: ca. 1,81 g.
Varunr: 5431896

SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
13:42:59
SEK 648
Georg Jensen. Magic ring af 18 kt. hvidguld med udtagelig ring af 14 kt. rosaguld. (2)
Georg Jensen. Magic ring af 18 kt. hvidguld.med udtagelig ring af 14 kt. rosaguld. Ringstr. 51 ø 16,2 mm. Vægt i alt: 11,4 g.
Varunr: 5438432
SEK 7 195 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:07:01
SEK 5 756
Solitaire brillantring, ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 58
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 58. Vægt ca. 3,7 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. udsalgspris er 5.995,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5391808
SEK 4 317 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
14:16:00
SEK 1 295
Vintage ring af 8 kt. guld med granater
Vintage ring af 8 kt. guld prydet med granater. Ringstr. 60 ø 19,0 mm. Vægt ca. 10,3 g.Stempel mangler (syretestet til 8 kt guld)
Varunr: 5441343
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:23:19
SEK 1 223
Ring af 8 kt hvidguld prydet med diamanter.
Ring af 8 ktm hvidguld prydet med 15 diamanter på i alt ca. 0.07 ct, Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56/17,8 mm.
Varunr: 5292603

15:11:00
SEK 648
Ole Lynggaard ring af 14 kt guld med akoyaperle
Ole Lynggaard ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle. Perlediam: 6 mm. Str. 51 ø 16.25 mm. Vægt: 7 gr.
Varunr: 5435911
16:06:00
SEK 1 295
Solitaire- og allianceringe af 14 kt. hvidguld (2)
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld prydet med en brillant på ca. 0.19 ct. og en alliancering ligeledes af 14 kt. hvidguld prydet med tre brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/Top wesselton (H/G). Klarhed: VVS. Ringstr. 17.5/55. Vægt: 4.5 gram. Alm. brugspræg i form af enkelte ...
Varunr: 5420555
SEK 3 741 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:30:24
SEK 2 734
Alliansring 14 k guld diamanter
ALLIANSRING, 14 k guld, briljanter totalt ca 0,25 ct, kvalité W(H)/SI-I1, ringstorlek ca 17,7 mm/54, vikt 2,7 g
Varunr: 5439498
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
17:27:00
Se mer
Brillantring, 9 kt hvidguld. Diamanter ca. 0.18 ct
Diamantring udført af 9 kt hvidguld prydet med mindre brillanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varunr: 5394490

SEK 3 453 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
17:45:00
SEK 719
Brillantring, Halo form, 9 kt hvidguld, 0.18 ct
Brillantring i Halo-form udført af 9 kt hvidguld prudet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varunr: 5393837

17:54:00
SEK 504
Ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle
Ring af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle. Str. 54 ø 17.25 mm. Vægt: 6,8 gr.
Varunr: 5437707
18:08:00
SEK 1 295
Brillant ring Per Borup Design 0,16 ct.
Per Borup. Ring udført i 14 kt. guld prydet med en brillant på ca. 0,16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstørrelse Ø15.75/49.5, vægt 10.5 gr.
Varunr: 5426485
SEK 7 195 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
18:22:00
SEK 2 158
From og W.& S.Sørensen. To ringe i sterlingsølv med rav og Lapis Lazulu (2)
FROM. Ring i sterlingsølv prydet med en cabochonslebet ravstykke (behandlet) ringstr. Ø18.5/58.5. Front mål 2.5x2.0 cm. W.&S.S. Ring i sterlingsølv isat en cabochon slebet Lapis Lazuli front mål 2.3 x 1.8 cm. Ringstr. Ø18/56.5 (2)
Varunr: 5440671
SEK 1 727 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
18:44:00
SEK 935
3 vintageringe, en ring af 18 kt. guld og 2 ringe af 8 kt. guld
3 vintageringe, bestående af ring udført i 18 kt. guld, prydet med synt. citrin, samt 8 facetsebne klare stene, str. Ø 18 mm. Vægt ca. 5,8 gram. Samt ring af 8 kt. rødt guld med synt. blå sten, str. 17 mm. Samt ring af 8 kt. rødguld med cubic zirkonia. str. Øm 17,30 mm. Samlet vægt ca. for ringe...
Varunr: 5439949
SEK 2 302 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
18:47:00
SEK 791
Kurt Nielsen, ring model KNDK 39, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. Ø . Bredde ca. 15,50 mm. Vægt ca. 17,8 gram. Vejl. udsalgspris er 900,-.
Varunr: 5408692

SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
18:59:00
SEK 648
Solitairering af 14 kt guld, ca 1.25 ct
Klassisk Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en diamant, der er brillant slebet på ca. 1.25 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed: P1. Ringstørrelse 52 / 16,5 mm. Vægt ca. 3,15 gram. Stemplet PK samt 585. Fremstår med almindelig lette brugsspor.
Varunr: 5439725
SEK 40 290 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
18:59:00
SEK 33 095
Bræmer-Jensen. Alliancering af 14 kt. hvidguld, 0.35 ct.
Bræmer-Jensen. Alliancering af 14 kt. hvidguld, ialt ca. 0.35 ct. Farve: Top Crystal (I), klarhed: VVS. Ringstr. 54 ø 17,1 mm. Vægt ca. 4,2 g. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5431427
SEK 4 317 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:03:00
SEK 1 583
Georg Jensen. 'Fusion' ring af 18 kt. hvidguld med brillanter.
'Fusion' ring af 18 kt hvidguld prydet med otte brillanter ialt 0.16 ct udført af Nina Koppel for Georg Jensen. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Georg Jensen Ringstørrelse 59 / 18,7 mm. Vægt 7,3 g. Stemplet indvendig NK 750 samt Georg Jensen. Målt på alm ringstok: 60 /19 mm.
Varunr: 5433326
SEK 7 482 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:07:00
SEK 5 468
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering med brillant på ca. 0.20 ct
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 2,8 gram.
Varunr: 5395619
SEK 4 317 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:11:00
SEK 1 871
Brillant- og diamantring af 18 kt. guld, i alt ca. 2.50 ct.
Moderne brillant- og diamantring af 18 kt. guld, prydet med større smaragdsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS1. flankeret af 114 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.26 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS1-VS2. I alt ca. 2.50 ct. Vægt ...
Varunr: 5414040
SEK 17 267 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:12:00
SEK 6 043
Cocktailring af 18 kt guld med citrin og brillanter
Cocktailring af 18 kt guld med citrin og brillanter i alt ca. 0.83 ct Farve: Top Crystl-Crystal (I-J) Klarhed: Si. Ringstørrelse: 52 ø 16.50 mm. Vægt: 16 gr.
Varunr: 5441436
19:13:00
SEK 4 029
Mads Ziegler, ring model Saucer, 8 kt. guld, str. 50
Mads Ziegler, Ring model saucer, prydet med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld. Str. 16 mm. = Ringstr. 50. Vægt ca. 2,6 gram. . Vejl. pris er 2.250,-.
Varunr: 5381681

19:18:00
SEK 432
Fire ringe af guld, heraf en med diamant. (4)
Fire vintageringe, bestående af Henning Ulrichsen ring af 14 kt. hvidgud´ld, prydet med lille single-cut diamant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,50 mm. Samt herrering med onyx af 14 kt. guld. Ringstr. Ø 19 mm. Samt vielsesring med indvendig gravur af 14 kt. ...
Varunr: 5434736
19:18:00
SEK 1 223
Bendt Larsen, solitairering med brillant på ca. 0.05 ct
Bendt Larsen, klassisk solitairering med brillant udført i 14 kt. let rosa guld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5391977

19:27:00
SEK 648
Mads Ziegler, Crescent Bull ring med cubic zirkonia
Mads Ziegler, ring model Crescent Bull, udført i 8 kt. guld, prydet med pavéfattede Cubic Zirkonia. Ringstr. 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 2.950,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5374813

SEK 1 871 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
19:30:00
SEK 504
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. Ø . Bredde ca. 15,75 mm. Vægt ca. 18 gram.
Varunr: 5435110

19:31:00
SEK 432
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>