Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 26  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Keld Olsen. Brillantring - ca. 0.30 ct.
Keld Olsen, København 1994-. Brillantring af massivt 14 kt. guld og hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.18 ct. flankeret af seks brillanter på tilsammen ca. 0.12 ct. I alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Ringstr. 51/Ø16,3 mm. Vægt: 11,9 g. Fremstår med indvendig...
Varunr: 5252176
SEK 4 212 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
11:35:00
SEK 2 387
Klassisk brillant- solitairering af platin med brillant på 0.82 ct. H/VS2. GIA Certifikat
Klassisk brillant- solitairering af platin prydet med brillantsleben diamant på 0.82 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS2. Mål: 5,97 x 5,99 x 3,75 mm. Vægt ca. 4,8 g.. Ringstr. 48,5/15,5. GIA certifikat, dateret 17 oktober. 2014. Rapport nr. 1189288810. Etui medfølger.
Varunr: 5281080
SEK 32 293 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
11:46:00
SEK 16 146
Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 0.81 ct
Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.81 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: SI. Stemplet med London gold Hallmarks for 2014. Vægt ca. 3,8 g. Ø incl. fatning 0.76 cm. Ringstr. 52/16,75.
Varunr: 5260343
SEK 25 272 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
11:56:00
SEK 13 198
Engelsk retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld i alt 0.87 ct
Retro rubin- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet 5 carréslebne safirer på ca. 0.80 ct. Flankeret af 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. 1900-tallets anden halvdel. Senere godkendte stempler for guld med engelske gold Hallmarks London ...
Varunr: 5271394
SEK 7 020 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
12:13:00
SEK 3 370
Moderne brillant-solitairering af 18 kt. guld med brillant på 0.21 ct
Brillant-solitairering af 18 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.21 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Stemplet på yderside af ringskinnen med logo CC 750 samt senere godkendte stempler for guld London 2019. Vægt ca. 4,9 g. Front B. 0,72 cm. Ringstr. 53/17.
Varunr: 5262275
SEK 4 212 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
12:14:00
SEK 2 106
Riing with brilliant cut diamonds 0.40ct
Ring in 14kt white rhod gold with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (H) wesselton Clarity: VS
Varunr: 5240377

SEK 11 506 BE, Antwerpen 27-03-2019
12:19:00
SEK 5 753
Vigselringar 20 k guld
VIGSELRINGAR, 4 st, 20 k guld, vikt 18,9 g
Varunr: 5281819
SEK 7 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:24:00
Se mer
Halskedja
HALSKEDJA, dubbelradig, 14 k guld, lås i form av mötande händer, längd 43 cm, vikt 9 g, RING, med gömma, möjligen Adolf Fredrik Ekeberg (1795-1841), Göteborg, årsstämpel saknas, otydlig mästarstämpel, lock i form av brev, ringstorlek 18 mm, KRÅSNÅL, 18 k guld, dekor med orientpärlor, 1900-talets början, jugend, total vikt ca 3,2 g
Varunr: 5281824
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:34:00
Se mer
Ring in 14k set with brilliant cut diamonds 0.32ct
Ring in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds . Central diamond 0.22 ct Colour: (J) Crystal Clarity: SI Surrounding diamonds 0.10 ct Colour: (F-G) Top Wessselton Clarity : SI Ringize: 54/17.25 mm weight: 2.3 g r0482
Varunr: 5235303

SEK 9 414 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:06:00
SEK 4 446
Abelstedt, ring af forgyldt sterling sølv med krystaller
Abelstedt, Newton ring udført i 18 kt. forgyldt sterling sølv, prydet med krystaller. Ringstr. Ø 17,25 mm = str. 54. Vejl. pris er 1.695,-. Ligger i en gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5271491

SEK 1 123 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
13:21:02
SEK 421
Vigselringar 23 k guld
VIGSELRINGAR, 4 st, 23 k guld, vikt ca 26 g
Varunr: 5281850
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
13:42:00
Se mer
Christina Watches, 4 ringe af forgyldt sterling sølv, str. 57
Christina Watches, 4 ringe udført i forgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, alle str.18,25 = str. 57 Samlede vejl. pris er 1.896,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5274580

SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:48:00
SEK 562
Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamantring af 9 kt. hvidguld, prydet med svungne bånd sat med 14 enkeltslebne sorte diamanter flankeret af 10 meget små hvide diamanter, i alt ca. 0.15 ct. Stemplet GO med engelske Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 2,6 g. Front B. 0,75 cm. Ringstr. 57/18.
Varunr: 5258884
SEK 3 370 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
13:55:00
SEK 1 966
Aagaard. Topasring af 8 kt. guld
Aagaard. Topasring af 8 kt. guld prydet med en oval facteslebet topas. Ringstr. 56/Ø17,8 mm. Vægt: 4,4 g.
Varunr: 5272117

SEK 1 685 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
14:10:00
SEK 1 123
Brillantring
Ring gefertigt aus 14Kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0.25ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: VSI. Ringgröße ca.: 61, Durchmesser ca.: 19,6 mm. Gewicht ca.: 8,9 g. Der Ring besitzt geringfügige Gebrauchsspuren und müsste poliert werden.
Varunr: 5279294
SEK 5 230 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
14:17:18
SEK 2 615
Ring 18 k guld
RING, 18 k guld, gammalslipad diamant ca 0,23 ct, otydlig mästarstämpel, Stockholm 1911, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 1,9 g
Varunr: 5281865
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
14:28:00
Se mer
Christina Watches, 4 ringe af sterling sølv, str. 59
Christina Watches, 4 ringe udført i sterling sølv, nogle prydet med topazer, de 3 ringe med topaser, alle str.18,75 = str. 59 Samlede vejl. pris er 1.546,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5274451

SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:42:00
SEK 702
Guldring med større syntetisk safir
Vintage ring af 14 kt. guld prydet med en ovalslebet større, pink, syntetisk safir. Bredde: 2,9 cm. Ringstr. 57/Ø18,2 mm. Vægt: 11,5 g. Ca. 1950-60erne.
Varunr: 5267385
SEK 2 106 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
14:50:00
SEK 1 404
Unisex ring in 18kt with princess cut diamonds 2.42ct
Unisex ring in 18kt yellow gold set with princess cut diamonds 2.42ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS Ringsize: 61/19.2 Weight: 19.5g
Varunr: 5157003
SEK 56 484 BE, Antwerpen 27-03-2019
14:55:00
SEK 27 196
Aagaard. Ametyst og brillantring
Aagaard. Ring af 14 kt. hvidguld prydet med to facetslebne ametyster samt to mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.01 ct. Ringstr. 54/Ø17,2 mm.
Varunr: 5272145

SEK 2 106 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
14:55:00
SEK 562
Ole Lynggaard. Stor Blondering med brillanter - 1.65 ct.
Ole Lynggaard. Stor Blonde brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 133 brillantslebne diamanter på i alt 1.65 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. B. 1,9 cm. Ringstr. 52. Vægt: 15,5 g. Design Charlotte Lynggaard. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage, samt en revnet brillant nederst ...
Varunr: 5262101
SEK 49 141 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
15:05:00
SEK 33 697
Solitairering med brillant på 0.04 ct, 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 15,20 mm. Vægt ca. 2,1 gram. Vejl. pris er 3.800,-.
Varunr: 5201133

SEK 2 527 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
15:18:00
SEK 491
Tre stens ring af 14 kt hvidguld i alt ca. 0.50 ct
Tre stens ring af 14 kt hvidguld i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton Top Crystal (H-I) Klarhed: P1. Ringstr. 52 ø 16.50 mm.
Varunr: 5251235

SEK 8 424 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:18:49
SEK 4 212
Abelstedt, ring af sterling sølv med krystaller
Abelstedt, ring udført i sterling sølv, prydet med krystaller. Ringstr. Ø 18,50 mm. = str. 58. Vejl pris er 1.495,-. Ligger i gaveæske fra Abelstedt. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5267261

15:19:00
SEK 421
Større safir og diamantring, ca. 1960erne.
Større cocktailring af platin prydet med en ovalslebet ubehandlet safir på ca. 8.20 ct. omkranset af talrige brillant- og baguetteslebne diamanter på i alt ca. 3.60 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VVS-VS. Ringstr. 58. Front: 2,3x2,6 cm. Ca. 1960erne. Safiren viser intakte krystaller og ...
Varunr: 5264035
SEK 30 889 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
15:30:00
SEK 23 868
Natascha Trolle. To ringe af sterlingsølv prydet med akvamarin og grøn facetsleben beryl.
Natascha Trolle. To ringe af sterlingsølv prydet med facetsleben akvamarin og grøn beryl. Ringstr. 55-57 Samlet vægt: 6,8 g.
Varunr: 5274770
SEK 1 966 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:32:48
SEK 421
Ring with brilliant cut diamonds 0.50ct
Ring in 14kt rose gold set with 45 with brilliant cut diamonds 0.50ct Colour: (I) Top crystal Clarity: VS Ringsize : 54.5/17.5
Varunr: 5224093

SEK 10 460 BE, Antwerpen 27-03-2019
16:24:00
SEK 5 230
Ingenjörnsring guld
INGENJÖRSRING, 18 k guld samt järn, Silversmedjan G Andersson, Uppsala 1971, ringstorlek 19,5 mm, vikt ca 8,3 g
Varunr: 5281936
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
17:34:00
Se mer
Smaragdring med diamanter
Smaragdring udført i 14 kt. hvidguld (stemplet). Prydet med en ovalslebet, facetteret smaragd på ca. 6 x 4,6 mm. Samt med 24 enkelt- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.78 ct. Farve: varierende kvalitet fra Top Crystal (I) til Yellow (O), klarhed: SI-P. Ringstr. ca.: 56,5 mm, ...
Varunr: 5285182
SEK 10 460 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
17:45:00
SEK 5 230
Diamantring
Ring gefertigt aus 14kt. Gelbgold (punziert), besetzt mit ca.: 145 kleinen Diamanten im Trapezschliff. Farbe: Crystal J - Cape L. Ringgröße ca.: 56, Durchmesser ca.: 17,9 mm. Gewicht ca.: 5,1 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren, jedoch ...
Varunr: 5259954
SEK 5 753 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
18:15:00
SEK 2 876
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 26  >>