Utropspris
12345...24»   Varor pr. sida   720 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Brillant-solitairering af 9 kt.guld på 0.20 ct
Brillant-solitairering af 9 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS. Stemplet med carat i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 1,5 g. Front B ca. 0,4 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 5692848
SEK 4 450 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
07:48
SEK 904
Diamant- hjertevedhæng af 18 kt. hvidguld, ail ca. 0.40 ct
Diamant- hjertevedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med talrige baguetteslebne diamanter på 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Vægt ca. 2,2 g. H. inkl. øsken 2,8 cm. B. 1,5 cm.

Varunr: 5701734
SEK 3 894 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
09:48
SEK 487
Modernistisk ring af 8 kt. guld, str. 52
Ring udført i 8 kt. guld, modernistisk design, spiralformet. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,6 gram.

Varunr: 5717618

SEK 1 669 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
10:07
SEK 417
Ring af 14 kt. guld, moderne design
Ring udført i 14 kt. guld, dekoreret med omløbende bladranke. Ringstr. Ø. 18 mm. = str. 57. Vægt ca. 1,5 gram.

Varunr: 5725272

SEK 2 503 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
10:37
SEK 417
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med 3 diamanter med ældre slibninger,, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. 1900-tallets midte. Vægt ca. 2,6 g. Front B. 0,66 cm. Ringstr. 59/19. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 5710802
SEK 5 562 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
10:46
SEK 1 530
Brillantring af 14 kt. guld og hvidguld, champagnefarvet brillant på ca.1.03 c
Brillantring af 14 kt. guld og hvidguld, front prydet med større brillantsleben diamant på ca.1.03 ct. Farve: Champagne. Klarhed: SI., omkranse af spiral med talrige små hvide facetslebne safirer. Stemplet PA 585 med israelsk lyre. Vægt ca. 3,6 g. Front Ø 1,2 cm. Ringstr. 52,5/16,75. Yderste led...

Varunr: 5698870
SEK 22 250 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
11:30
SEK 1 669
Brillantring af 9 kt. guld og platin, i alt 0.36 ct
Brillantring af 9 kt. guld og platin prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt 0.36 ct. Farve: Cape (N). Klarhed: P1. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 1,9 g. Front B. 0,40 cm. Ringstr. 54/17.

Varunr: 5693867
SEK 5 284 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
11:48
SEK 904
Ring af oxideret 14 kt. hvidguld, mat
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Varunr: 5705270

SEK 3 059 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
12:44
SEK 487
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, moderne V-form prydet med cubic zirkonia. Ringstr. Ø 18 mm. = str. 56½. Vægt ca. 2,8 gram.

Varunr: 5721413

SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
12:44
SEK 904
Nuran. Flora ring af 14 kt. guld med brillanter, 0.25 ct.
Nuran. Flora ring udført i 14 kt. guld prydet med syv brillanter på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed. Si. Ringstr. 18/56. Vægt: 2.6 gram. Fremstår med inskription på inderside af ringskinne. Æske medfølger.

Varunr: 5733967
SEK 10 569 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
12:50
SEK 1 669
Diamantring
RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, kvalité ca W(H)/SI, sidodiamanter totalt ca 0,02, ct, Helsingfors 1969, ringstorlek 19,5 mm, vikt ca 3 g

Varunr: 5737972
SEK 3 108 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 15-08-2020
13:08
Se mer
Vintage koralring af 14 kt. guld
Vintage koralring af 14 kt. guld med cabochonsleben koral prydet med gennembrudt bladrelief på ringskinne. Mål på front: 1,5 x 2,3 cm. Ringstr. 52 ø16,5 mm. Vægt 6,7 g.

Varunr: 5738437
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
13:12
SEK 1 947
Ring med cabochonsleben ametyst, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, 70ér retro stil, prydet med en cabochonsleben ametyst. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 6.995,-.

Varunr: 5721625

SEK 5 284 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
13:13
SEK 2 225
Blomsterring m/ diamanter, 9 kt hvidguld, 0.10 ct.
Blomsterring udført af 9 kt hvidguld prydet med syv mindre diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 54. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Modelfotos.

Varunr: 5644328

SEK 1 391 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
13:24
SEK 487
Kleopetra solitairering med brillant på ca. 0.15 ct
Kleopetra solitairering, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed; SI. Ringstr. Ø 17,50 mm = str. 55. Vægt ca. 2,7 gram.

Varunr: 5716288
SEK 4 728 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:14
SEK 1 669
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld, damering med 3 brillanter, ca. 0.06 ct. (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner, damering er prydet med 3 brillanter, samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H: Klarhed: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 19,25 mm. = str. 60. Samlet vægt ca. 15,8 gram. (2)

Varunr: 5574316

SEK 11 125 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:20
SEK 556
Ringar 18 k guld
RINGAR, 3 st., 18 k guld, med stenar varav en med oval checkerslipad citrin, ringstorlekar ca 17-18 mm, vikt ca 7,9 g

Varunr: 5737993
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
14:36
Se mer
Solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 18,25 mm. = str. 57.

Varunr: 5718028

SEK 1 947 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:49
SEK 1 112
Safirring, sort rhodineret og guldbelagt sterling sølv.
Håndfremstillet unika ring udført i guld- og sortrhodineret sterlingsølv fattet med cabochonsleben blå safir på ca. 1.55 ct samt 4 mindre, intense gule safirer. Ringstr. ca. 18,5 mm/ 58. Vægt ca. 8 gram

Varunr: 5722621

15:09
SEK 417
Ring med ferskvands kulturperle og cubic zirkonia, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en hvid ferskvands kulturperle flankeret af 2 facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52.

Varunr: 5698137

15:13
SEK 417
Lady solitairering med brillant på ca. 0.03 ct.
Lady Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 18 mm. = str. 56. Vægt ca. 1,6 gram.

Varunr: 5719803

15:16
SEK 487
Ring 18k vitguld med diamanter och smaragd
RING, 18k vitguld, med smaragd ca 3,03 ct, krans av briljantslipade diamanter samt i skenan, totalt ca 0,28 ct, carmosémodell, genombruten upphöjd fattning, ringstorlek ca 16,5/51,5, motivets totala mått ca 13x10 mm

Varunr: 5738012
SEK 21 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 15-08-2020
16:00
Se mer
Sæt på 2 ringe af 8 kt. guld med cubic zirkonia, str. 58
Sæt på 2 ringe af 8 kt. guld, begge er prydet med cubic zirkonia, Ringstr. 18½ mm. = str. 58. Vægt ca. 4,1 gram.

Varunr: 5717711

SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
16:20
SEK 487
Ole Lynggaard, Blonde ring med brillant på ca. 0.02 ct. 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard, Blonde ring udført i 18 kt hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,1 gram

Varunr: 5716315
SEK 9 178 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
16:49
SEK 765
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld, damering med 10 brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld massive kantede ringskinner, damering er prydet med 10 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 20 = str. 63. Samlet vægt ca. 13,8 gram. (2)

Varunr: 5573123

SEK 12 515 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
17:01
SEK 417
Ring, moderne desígn, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, modernistisk design. ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 2,6 gram.

Varunr: 5739562

17:47
SEK 417
Safir- og brillantring i 14 kt. hvidguld ca. 0.50 ct.
En brillantring fra Ciemme af 14 kt. hvidguld prydet i front med en oval facetslebet blå safir flankeret af talrige brillanter. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton/G-H. Klarhed: VVS2-VS2. Ringstr. Ø16.75/52.5, vægt 5 gr.

Varunr: 5671606
SEK 5 562 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
18:20
SEK 1 252
Granatring og bismarckarmbånd 14 kt. - 7,3 g. (2)
Ring og bismarckarmbånd af 14 kt. guld. Ring prydet med facetslebne granater, ringstr. 56. Fjederlås i armbånd fremstår med skæv lukkemekanisme. L. 18,3 cm. Samlet vægt: 7,3 g. (2)

Varunr: 5738823
SEK 2 503 DK, Helsingør, Støberivej 15-08-2020
18:34
SEK 1 669
Diamantring, 14 kt hvidguld, 2.20 ct
Diamantring udført af 14kt hvidguld prydet med baguetteslebne diamanter på tilsammen ca. 2.20 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (F-H). Klarhed SI/ P. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 55. Vægt ca. 5 gram.

Varunr: 5712730
SEK 5 562 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
18:55
SEK 487
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, massiv svungen ringskinne. Ringstr. Ø 20 = str. 63. Vægt ca. 6,95 gram.

Varunr: 5718056

SEK 3 894 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:01
SEK 487
12345...24»