Utropspris
12345...19»   Varor pr. sida   550 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Moderne brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.96 ct
Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 5 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.96 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 6,7 g. Front B. 0,61 cm. Ringstr. 57/18. Lettere brugsspor.

Varunr: 6037569
SEK 27 275 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
08:06
SEK 3 000
Spinel- og safirring af 18 kt. hvidguld, i alt 1.50 ct. London 2014
Spinel- og safirring af 18 kt. hvidguld prydet med større hjertesleben spinel på ca. 0.70 ct., omkranset af talrige mindre hvide facetslebne- og baguetteslebne hvide safirer, i alt 0.80 ct. Stemplet med London gold Hallmarks for London 2014. Vægt ca. 6 g. Front B. 1,1 cm. 54/17.

Varunr: 6027639
SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
08:22
SEK 1 023
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 0,4 g.

Varunr: 6041766

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:04
SEK 1 159
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 0,4 g.

Varunr: 6041502

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:10
SEK 682
Diamonds by Frisenholm. Alliancering af 18 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Alliancering af 18 kt. hvidguld med brillanter ialt ca. 0.38 ct. Farve: Wesstelton (H). Klarhed: SI. Ringstr. 52 ø16,5 mm. Vægt 3,8 g.

Varunr: 5745454

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:39
SEK 6 546
UnoAErra. Brillantring alliancering af 18 kt. hvidguld
UnoAErra. Brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 6 brillantslebne diamanter fordelt hele vejen rundt, i alt ca. 0.18 ct. Wesselton (H). Klarhed: SI. Vægt ca. 3,3 g. B. 0,27 cm. Ringstr. 65/20,6. Brugsspor.

Varunr: 6025129
SEK 4 910 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
09:40
SEK 477
Vintage alliancering af 14 kt hvidguld
Vintage alliancering af 14 kt hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS-SI. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 3,5 g. Slitage på ringskinne.

Varunr: 6023333
SEK 3 000 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:50
SEK 546
Brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.80 ct
Brillantring af 8 kt. hvidguld, prydet med 14 brillant og enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.80 ct. Farve: Wesselton -Top Crystal (H - I). Klarhed: VS-P1. 1900-tallet anden halvdel. Vægt ca. 5,8 g. Front B. 0,94 cm. Ringstr. 56/18. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 6019329
SEK 7 637 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:04
SEK 682
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct.
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld med 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: P1. Ringstr: 53 ø 16.8 mm. Samlet vægt ca. 5,1 g.

Varunr: 6022527

SEK 23 184 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:07
SEK 682
Ring af 14 kt. oxideret guld
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Varunr: 5817699

SEK 3 000 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
10:14
SEK 477
Retro brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.37 ct
Retro brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større brillant på ca. 0.22 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VS. flankeret af 4 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.15 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 5,4 g. B. 0,62 cm. Ringstr. 55/17,5. Fremstår...

Varunr: 6034355
SEK 7 364 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:00
SEK 3 819
Brillant-solitarering af 9 kt. hvidguld
Brillant-solitarering af 9 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct. Caraten på diamanten er stemplet i ringskinnen. Farve: Top Cape (K). Klarhed: P1. Stemplet DIA med engelske Birmingham import gold Hallmarks.Vægt ca. 2,6 g. Front Ø. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25.

Varunr: 6019497
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:10
SEK 546
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner med satineret overflade med svunget blankt omløbende bånd. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. og 19,75 mm = str. 62-63. Samlet vægt ca. 11,9 gram. (2)

Varunr: 5574369

SEK 8 183 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
11:18
SEK 546
Diamant- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.60 ct
Diamant- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større smaragdsleben diamant på ca. 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS., flankeret af mindre 10 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4,1 g. Front B. 0,50 cm. Ringstr. ...

Varunr: 6025185
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:20
SEK 1 159
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 13 større og mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS-VS. Stemplet Poiray 750,75870, Vægt ca. 11,5 g. Front B. 0,9 cm. Lille ringstr. 50/16. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6006774
SEK 12 274 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:35
SEK 546
Alliancering - ca. 0.82 ct.
Alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med otte brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.82 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: SI1. Ringstr. 54/Ø17,2 mm. Vægt: 2,4 g. Æske medfølger.

Varunr: 6028196

SEK 10 910 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
11:35
SEK 4 910
Brillantring af 9 kt. guld, i alt ca. 0.40 ct
Brillantring af 9 kt. guld prydet med større og 6 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed: P1-P2. Stemplet med engelske import gold Hallmarks. Vægt ca. 3,1 g. Front Ø 0,75 cm. Ringstr. 53/17. Brugssporpå guld.

Varunr: 6043631
SEK 3 546 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:55
SEK 886
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 0,4 g. Modelfoto

Varunr: 6041607

12:15
SEK 477
House of Amber. Ring af guldbelagt sølv med emalje og rav, ca. 14 g
House of Amber. Ring af guldbelagt sterling sølv og hvid emalje. Prydet med ovalt cognacrav. Ringstr. 56 (mulighed for let udvidelse). Vægt ca. 14 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varunr: 5991240

SEK 1 364 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
12:16
SEK 477
Georg Jensen Fusion Endering
Georg Jensen Fusion Endering in 18kt whitegold Ringsize: 55

Varunr: 5733874

SEK 7 112 BE, Antwerpen 22-06-2021
12:37
SEK 660
Kranz & Ziegler Waves ring af 14 kt. rosa guld, str. 50
Kranz & Ziegler Waves ring, udført i 14 kt. guld, satineret overflade. Ring str. 15,75 mm. Ø = str. 50. Vægt ca. 2,6 gram.

Varunr: 6035401

SEK 3 819 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
13:06
SEK 409
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.08 ct. - 14 kt. hvidguld
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varunr: 6038494

SEK 6 819 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
13:46
SEK 409
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld, Ringstr. Ø 16,50 mm. = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 5.995,-.

Varunr: 6035212

SEK 4 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
13:46
SEK 477
Hjertering med brillanter, 14 kt. hvidguld
Hjertering udført i 14 kt. hvidguld, prydet 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 3,25 gram.

Varunr: 5817770

SEK 3 546 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:08
SEK 477
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.08 ct - 14 kt. guld. Str. 53
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. Ø. = str. 53. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varunr: 6037003

14:11
SEK 409
Bræmer Jensen, ring med 12 brillanter, 14 kt. rosegold, ca. 0.12 ct
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. rosegold, prydet med 12 brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 . Vægt ca. 5,9 gram.

Varunr: 5918491

14:14
SEK 546
Brillantring - ca. 0.30 ct.
Brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal (I), Klarhed: SI1. Ringstr. 49,5/Ø15,8 mm. Vægt: 1,9 g. Fremstår uden brugsspor.

Varunr: 6032393
SEK 6 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:15
SEK 546
Sæt Vielsesringe af 14 kt. guld og hvidguld, damering med brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld og hvidguld, massive ringskinner med hammerslået front, med tynd hvidguldskant. Damering er prydet med en brillant på 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 og 20,25 = str. 64. Samlet vægt ca. 16,7 gram. (2)

Varunr: 5649231

SEK 12 274 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:15
SEK 818
Signetring af 8 kt. guld
Signetring udført i 8 kt. guld, "Signet" ringstr. Ø 19 mm. = str. 60. Vægt ca. 2,9 gram.

Varunr: 5818269

SEK 2 182 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:16
SEK 409
Diamantring af 14 kt. hvidguld
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med en fancy gul diamant på ca. 0.21 ct. Klarhed VS2 flankeret af mindre brillanter ialt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal H-J. Klarhed SIRingstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 3,4 g. Eteui medfølger. Minimale brugsspor. Har GIA certifikat

Varunr: 6033594
SEK 8 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:18
SEK 477
12345...19»