Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Moderne Tahiti- og brillant cocktailring af 18 kt. hvidguld
Moderne Tahiti- og brillant cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med rund Tahiti saltvandskulturperle Perle Ø ca. 10,73 mm. Omkranset af cirkler sat med talrige små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct.. Vægt ca. 6,9 g. Front Ø 2 cm. Ringstr. 53/17.
Varunr: 5353051
SEK 8 015 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
11:47:00
SEK 4 008
Perlring
Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Akoyaperle mit einem Durchmesser von ca.: 6,5 mm. Ringgröße ca.: 57, Durchmesser ca.: 18,2 mm. Gewicht ca.: 4,1 g.
Varunr: 5257260
SEK 1 866 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
13:00:00
SEK 373
Brillantring, ca. 0.09 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld. massiv ringskinne med satineret overflade, prydet med 6 brillanter. Samlet ca. 0.09 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 3,2 gram. Fremstår ubrugt. >br> vejl. pris er 6.800,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5371236
SEK 4 008 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
13:32:48
SEK 2 129
Ring with Princess & brilliant cut diamonds 1.22ct
Ring in 18kt white gold set with a central Princess & surrounding brilliant cut diamonds total 1.22ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI-P Weigh : 10.2g
Varunr: 5244266
SEK 27 057 BE, Antwerpen 27-06-2019
14:53:00
SEK 13 062
Ring med rosenslipade diamanter
RING, 18k vit och gult guld med 5 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.04 ct, inskription, okända stämplar, ringstorlek 18.25, totalvikt ca 3 g
Varunr: 5369650
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2019
15:48:00
Se mer
Ring with Princess & brilliant cut diamonds 1.50ct
Ring in 14kt white gold set with Princess & brilliant cut diamonds 1.50ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Ringsize: 54/17.25mm Weight : 5.5gr Ref: 9287
Varunr: 5244313
SEK 11 196 BE, Antwerpen 27-06-2019
15:54:00
SEK 5 598
Ring med blandslipad citrin
RING, 18k guld med oval, blandslipad citrin, ca 3.93 ct, stämplad ''A.P.'', ringstorlek 19, totalvikt ca 6.2 g
Varunr: 5369670
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2019
18:00:00
Se mer
Platinring prydet med en tanzanit
Ring udført i platin og guld (stemplet, kontrolleret), prydet med en ovalslebet, facetteret tanzanit på ca. 8,9 x 5,2 mm. Samt med ca. 21 brillanter på ca. 0.21 ct. i alt. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VSI. Ringstr. ca. 50, diameter ca.: 16 mm. Vægt ca. 7,1 g.
Varunr: 5358899
SEK 8 864 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
18:30:00
SEK 4 432
Bandring mit Brillanten
Ring gefertigt aus 14 kt. Gold (punziert), besetzt mit 7 Brillanten von gesamt ca.: 0.60ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: Si. Ringgröße ca.: 55, Durchmesser ca.: 17,5 mm. Gewicht ca.: 6,6 g.
Varunr: 5257273
SEK 4 665 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
18:48:00
SEK 2 332
Brillantring / Solitär
Ring gefertigt aus 18kt. Weißgold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0,25ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: SI. Ringgröße ca.: 62,5, Durchmesser ca.: 20 mm. Gewicht ca.: 6,3 g.
Varunr: 5359041
SEK 2 799 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
18:54:00
SEK 420
Tanzanitring. Hvidguldsbelagt sterling sølv m/ granater.
Tanzanitring udført af hvidguldsbelagt sterlingsølv prydet med større facetsleben tanzanite omkrandset af talrige pink rhodolite granater. Ø. ca. 17 mm. Ring str. ca. 18,75 mm/ 59, vægt ca. 4,5 gram.
Varunr: 5327583

SEK 1 879 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:03:00
SEK 1 628
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. Wesselton/SI
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, fattet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. Ø 16,50 mm = str. 52. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5351634

SEK 4 759 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:05:00
SEK 2 379
Aagaard, Mary solitairering med brillant på ca. 0.03 ct.
Aagaard, Mary solitairering, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. P1. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 4,2 gram. Ligger i gaveæske fra Aagaard. Vejl. pris er 3.995,-.
Varunr: 5344420

SEK 2 379 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:07:00
SEK 626
Diamantring, 14 kt hvidguld, 1.12 ct
Diamantring udført at 14 hvidguld prydet med centerplaceret diamant på ca. 0.70 ct, denne omkranset og flankeret af mindre diamanter på tilsammen ca. 0.52 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Ringstr. 17,5 mm/ 55. Vægt ca. 4,7 gram.
Varunr: 5351295

SEK 13 150 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:11:00
SEK 6 512
Ring besetzt mit einer Opaltriplette
Ring gefertigt aus 925 Silber rhodiniert (punziert), besetzt mit einer Opaltriplette im Cabochonschliff von ca.: 16 x 12 mm. Sowie mit kleinen Weißtopasen im facettierten Rundschliff mit einem Durchmesser von ca.: 1,1 mm. Maße ca.: 18,1 x 15,4 mm, Höhe 8 mm. Ringgröße ca.: 54, Durchmesser ...
Varunr: 5364001

SEK 2 099 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
19:11:00
SEK 373
Jugendstil Ring
Ring gefertigt aus 14kt. Gelbgold (punziert), besetzt mit einem synthetischen Aquamarin im facettierten Ovalschliff von ca.: 16,5 x 11 mm. Ringgröße ca.: 61, Durchmesser ca.: 19,4 mm. Gewicht ca.: 8,9 g. Der Ring befindet sich in einem Zustand mit sehr geringfügigen Tragespuren, jedoch ist ...
Varunr: 5361635
SEK 4 198 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
19:20:00
SEK 2 099
Brillanttring, 14 kt guld, ca. 0.95 ct
Dråbeformet diamantring udført af 14 kt guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.95 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 55. Stemplet SiSi/ 585. Vægt ca. 5,2 gram. Leveres i smykkeæske.
Varunr: 5347176

SEK 8 015 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:26:00
SEK 4 008
Ring af 18 kt. hvidguld med sorte og hvide kubiske zirkoner.
Ring af 18 kt. hvidguld med sorte og hvide kubiske zirkoner. Ringstr. 55 ø 17,4 mm. Vægt 3,40.g.
Varunr: 5316579
SEK 4 008 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2019
19:27:00
SEK 2 004
Coctailring af 18 kt guld med cabochonsleben koral.
Coctailring af 18 kt guld med ciselering på fatning og prydet med en stor cabochonsleben lyserød koral. Diam. på front: ca. 20 mm. Ringstr. 58 Ø 18,4 mm. Vægt ca. 11.5 g.
Varunr: 5345851
SEK 5 761 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2019
19:28:00
SEK 2 755
Flemming Lund. Perle- og diamantring
Flemming Lund. Ring af 14 kt. guld prydet med to hvide saltvandskulturperler og seks enkeltslebne diamanter på tilsammen ca. 0.03 ct. Ringstr. 53/Ø16,8 mm.
Varunr: 5363854
SEK 1 879 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
19:30:00
SEK 689
Unika ring m/ Ametyst, sortrhod. sterling sølv, 9,7 gram
Håndlavet unika ring af sortrhodineret sterlingsølv fattet med stor 18 x 15 mm intens lilla ametyst. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 56. Vægt ca. 9,37 gram.
Varunr: 5347238

SEK 1 378 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:32:00
SEK 376
Mads Ziegler, Victorian ring, 14 kt. guld, str. 54
Mads Ziegler, Victorian ring, massiv ringskinne udført i 14 kt. guld, cirkulær front. Ringstr. 54. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 6.750,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5358104

19:36:00
SEK 2 379
Mads Ziegler, X-ring samt Curvering med brillanter, str. 52
Mads Ziegler, X-ring med brillanter, samlet ca. 0.045 ct. samt Curvering med brillanter, samlet ca. 0.033 ct. Begge ringe er str. 52. (2)
Varunr: 5351347

SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 27-06-2019
19:41:00
SEK 376
Brillantring, Halo form, 9 kt hvidguld, 0.18 ct
Brillantring i Halo-form udført af 9 kt hvidguld prudet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varunr: 5351494

SEK 3 006 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:41:00
SEK 438
Konvolut Silberschmuck (3)
Konvolut bestehend aus folgenden Positionen: 1 Veneziakette gefertigt aus versilberten Metall. Der Anhänger ist aus 14kt. Weißgold gefertigt (punziert) und mit einer Ovalen Opaldoublette besetzt. Maße ca.: Kette L. 40 cm. 1 Schlangenkette mit Anhänger gefertigt aus 925 Silber (punziert), der ...
Varunr: 5288799
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
19:45:00
SEK 373
Brilliant cut diamond ring
Brilliant cut diamond ring made of 18kt. gold (hallmarked), made with a brilliant cut diamond of approx. 1.00ct. Colour: brown, clarity: P. Also flanked by two brilliant cut diamond of in total approx. 0.40ct. Colour: Wesselton (H), clarity: Si. Ring size approx. 61, diameter approx. 19.5 mm. ...
Varunr: 5359037
SEK 16 794 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
19:55:00
SEK 8 397
Brillantring, 14 kt rhodineret guld, diamanter ca. 1.10 ct
Bred og kraftig brillantring udført af 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Ringstr. ca. 18,75 mm/ 59. Bredde ca. 8 mm. Vægt ca. 8,3 gram. Leveres i smykkeæske.
Varunr: 5333643

SEK 13 776 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:57:00
SEK 6 763
Diamantring af 14 kt hvidguld, 0.25 ct
Diamantring udført af 14 kt hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0,25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P. Ringstr. ca. 18,3 mm/ 57,7. Vægt ca. 3 gram. Måler ca. 9 x 9 mm.
Varunr: 5348254

SEK 4 258 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
19:58:00
SEK 2 129
Kranz & Ziegler. Ring i 9 kt. guld med topaser og citriner
Ring i 9 kt. guld med facetslebne lyseblå topaser og citriner. Ringstr. 56/17,75. Vægt 3 g. Fremstår med lette håndteringsspor. (4) Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5357946
SEK 2 755 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:01:00
SEK 501
Ring med safir og chrom diopsid. Guldbelagt sterling sølv.
Håndlavet ring udført af rosaguld- samt hvidgulds belagt sterling sølv prydet med facetsleben blå safir og mindre krom diopsid. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 55.
Varunr: 5326476

SEK 1 252 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2019
20:01:00
SEK 376
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>