Utropspris
12345...21»   Varor pr. sida   601 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
House of Amber. Ring af guldbelagt sølv med emalje og rav
House of Amber. Ring af guldbelagt sterling sølv og hvid emalje. Prydet med ovalt cognacrav. Ringstr. 57 (mulighed for let udvidelse). Vægt ca. 15 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varunr: 6018457

SEK 1 365 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-05-2021
08:06
SEK 887
Diafini. Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld
Diafini. Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.40 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS., flankeret af 30 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.47 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS- VS-SI. Samt bånd med 16 fantasislebne safirer. Stemplet ...

Varunr: 6000803
SEK 20 477 DK, Vejle, Dandyvej 15-05-2021
08:08
SEK 751
House of Amber. Ringe af sterling sølv og rav, ca. 15,9 g (4)
House of Amber. Ringe af sterling sølv prydet med cognacfarvet rav. Ring str. 54. Vægt ca. 15,9 g. (4) Vejl. udsalgspris 2.900 DKK / 389 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...

Varunr: 5912257

SEK 1 638 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-05-2021
08:19
SEK 478
Ole Lynggaard Lotusring nr. 1 med rød koral, 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'Lotus' ring 1 af 18 kt. satineret rødguld, blade af rosaguld, prydet med en cabochonsleben koral. Designet af Charlotte Lynggaard. Art nr. A2650-415. Ø koral: 8,60 mm. Stemplet: Ole L, 750, CL. Vægt: ca. 7,2 gram. Ringstr. 52-53. Vejl. pris er 31,900,-.

Varunr: 6007997

SEK 32 762 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
08:45
SEK 6 552
House of Amber. 11 ringe af sterlingsølv. Str. 50, 52, 54, 57 og 58 (11)
House of Amber. 11 ringe af sterlingsølv. Str. 50, 52, 54, 57 og 58 . Samlet vægt 38,6 g. L. armbånd 22,5 cm. (11) Vejl. udsalgspris samlet 5.185 DKK/691 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varunr: 6023577

SEK 1 092 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
09:18
SEK 478
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 0.30 ct
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med diamant på 0.30 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vægt ca. 2,6 g. Front Ø inkl. fatning 0,5 cm. Ringstr. 51/16,25. Fremstår med lettere aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 6019480
SEK 6 279 DK, Vejle, Dandyvej 15-05-2021
09:32
SEK 478
Rensch Nielsen ring af 14 kt. guld
Rensch Nielsen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne med satineret overflade. Ringstr. Ø 20 mm. Vægt ca. 7,7 gram.

Varunr: 5918473

SEK 4 914 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
10:28
SEK 1 229
Smaragdring af 18 kt. hvidguld med brillanter
Smaragdring af 18 kt. hvidguld med brillanter prydet med en smaragdsleben på 1.04 ct Brillanter ialt ca. 0.04 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Vægt 3,4 g.

Varunr: 6014030
SEK 8 191 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
10:38
SEK 751
Bræmer Jensen ring med brillanter, 14 kt. hvidguld
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne med omløbende bånd, fattet med 5 brillanter. Samlet ca. 0.075 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 7,8 gram.

Varunr: 5918525

SEK 8 191 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
10:39
SEK 410
Brillantring af 9 kt. guld, i alt 0.50 ct
Brillantring af 9 kt. guld prydet med 3 cognacfarvede brillantslebne diamanter på ca. 0.30 ct. Klarhed: P1 - P2., flankeret af 8 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed: SI-P1. Stemplet med engelske Birmingham gold Hallmarks for 2007. Vægt ca. 2,2 g. B. ...

Varunr: 5987278
SEK 4 914 DK, Vejle, Dandyvej 15-05-2021
10:46
SEK 683
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Bræmer Jensen solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 5,4 gram.

Varunr: 5918518

10:50
SEK 410
Bræmer Jensen, ring med 12 brillanter, 14 kt. rosegold, ca. 0.12 ct
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. rosegold, prydet med 12 brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 . Vægt ca. 5,9 gram.

Varunr: 5918491

SEK 6 826 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
11:01
SEK 478
Bræmer Jensen ring af 14 kt. guld og hvidguld
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. guld og hvidguld, ringstr. Ø 19,75 mm. = str. 62. Vægt ca. 5,9 gram.

Varunr: 5918498

SEK 4 368 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
11:12
SEK 410
Diamonds By Frisenholm. Diamantring af 14 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Diamantring prydet med en prinsessesleben diamant på ca. 0.40 ct. flankeret af brillanter på tilsammen 0,22 ct.,Ialt tilsammen 0.62 ct. udført af 14 kt. hvidguld. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed SI- P2. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 3,3 g.

Varunr: 5900534

SEK 8 737 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
11:12
SEK 546
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav str. 52
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav, sort emalje. Str. 52. 8,6 gr. Vejl. udsalgspris 2.895 DKK/386 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varunr: 5790112

SEK 1 229 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
11:17
SEK 410
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.02 ct. 14 kt. guld
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 6,5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6 gram.

Varunr: 5918519

SEK 5 187 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
11:23
SEK 478
Brillantring af 9 kt. guld og platin. 1900-tallets anden halvdel
Brillantring af 9 kt. guld og platin prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt 0.36 ct. Farve: Cape (N). Klarhed: P1. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 1,9 g. Front B. 0,40 cm. Ringstr. 54/17.

Varunr: 6006730
SEK 4 641 DK, Vejle, Dandyvej 15-05-2021
11:32
SEK 546
Brillantring, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, punslet overflade, prydet med 15 brillanter sat i hvidguld, samlet ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Bredde ca. 4,1 mm Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 6,5 gram.

Varunr: 5573723

SEK 9 556 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
11:34
SEK 478
Engelsk rubin- og diamantring af 18 kt. guld. Birmingham 1859
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med større og to mindre facetslebne rubiner, i alt ca. 0.20 ct. flankeret af to Old European Cut diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet A.W.C & Co med Birmingham Goldhallmarks for 1859 . Vægt ca. 2,4 g. B. 0,62 cm. ...

Varunr: 6025126
SEK 4 095 DK, Vejle, Dandyvej 15-05-2021
11:38
SEK 614
Bræmer Jensen ring af 14 kt. guld
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne. Ringstr. Ø 20 mm. = str. 63. Vægt ca. 9,8 gram.

Varunr: 5918458

SEK 5 733 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
11:43
SEK 410
Bræmer Jensen ring af 14 kt. guld, massiv ringskinne, delvis satineret overflade. Ringstr. Ø 19½ mm. = str. 61. Vægt ca. 6,1 gram.

Varunr: 5918462

11:45
SEK 410
Ring af 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, moderne design. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 1.75 gram.

Varunr: 5719434

SEK 1 911 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:06
SEK 478
JewelsCph for House of Amber. To ringe af forgyldt sølv med cognac rav. Str. 55, 59, 62. (2)
JewelsCph for House of Amber. To ringe af forgyldt sølv med cognac rav. str. 55, 59, 62. Samlet vægt 5,7 g. (2) Vejl. udsalgspris samlet 2.390 DKK/318 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Varunr: 6016044

12:09
SEK 410
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld og hvidguld
Ring udført i 8 kt. guld, med pavefatett halvkugle af hvidguld med cubic zirkonia. Ringstr. Ø 17½ m. Vægt ca. 1,8 gram.

Varunr: 5717878

SEK 1 775 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:16
SEK 546
House of Amber. Tre ringe af kunstmateriale og rav. (3)
House of Amber. Tre ringe af kunstmateriale og rav. Str. 56 og 57. Samlet vægt 28,8 g. Åben ringskinne. revne i rav. (3) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Varunr: 5967554

12:24
SEK 410
Ring med ferskvands kulturperle, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, massiv rund ringskinne, prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,1 gram.

Varunr: 5800279

SEK 4 641 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:36
SEK 614
Sæt på 2 ringe af 8 kt. guld med cubic zirkonia, str. 50
Sæt på 2 ringe af 8 kt. guld, begge er prydet med cubic zirkonia, Ringstr. 16 mm. = str. 50. Vægt ca. 3,9 gram.

Varunr: 5717709

SEK 2 594 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
12:46
SEK 410
House of Amber. Ring af sølv, rav og zirkonia sten, ca. 2,4 g
House of Amber. Ring af sterling sølv med mælkerav og zirkonia sten. Ring str. 55. Vægt ca. 2,4 g. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK. Modelfoto.

Varunr: 5951932

SEK 1 092 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-05-2021
12:50
SEK 410
Ring med hjerte og brillant på ca. 0.01 ct. 14 kt guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med et hjerte, hvori en brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 7,3 gram. Vejl. pris er 8.900,-.

Varunr: 5862924

SEK 6 006 DK, Odense, Kratholmvej 15-05-2021
13:06
SEK 546
Planetaria by Lara Bohinc for House of Amber. Ring af sterlingsølv og mælkerav. Str. 51
Planetaria by Lara Bohinc for House of Amber. Ring af sterlingsølv og mælkerav. 7,8 g. Str. 51. Vejl. udsalgspris 3.800 DKK/506 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består...

Varunr: 5907682

SEK 2 048 DK, Herlev, Dynamovej 15-05-2021
13:25
SEK 478
12345...21»