Utropspris
   Varor pr. sida   6 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Poul M. Volther. Daybed / Briks i eg
Poul M. Volther. Daybed/briks af massivt egetræ, tilspidsede ben, tapsamlede hjørner. Formgivet i 1958. Fremstillet hos C. M. Madsen, model H9. H. 34 L. 190, B. 70 cm. Fremstår med almindelige brugsspor,

Varunr: 6251288
SEK 2 130 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2022
15:13
SEK 994
H. J. Wegner. Seng / dobbeltseng, teaktræ
Hans J. Wegner. Seng / dobbeltseng af fineret og massivt teaktræ, gavle med sjeneflet og sort kunstlæder. Hovedgavl med integrerede sengeborde med hylder af sort glas, herunder hylde. Messingbeslag. Fremstillet hos Getama. 1960'erne. L. 203 B. 153/223 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ...

Varunr: 6251339
SEK 9 941 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2022
17:20
SEK 1 846
Poul M. Volther. Daybed / Briks i eg.
Poul M. Volther. Daybed/briks af massivt egetræ, tilspidsede ben, tapsamlede hjørner. Formgivet i 1958. Fremstillet hos C. M. Madsen, model H9. H. 34 L. 190, B. 70 cm. En enkelt lamel er skiftet til en ny egetræs lamel. Fremstår med almindelige brugsspor,

Varunr: 6251289
19:18
SEK 1 207
Par sengeborde, cremehvid. (2)
Par sengeborde udført i cremehvid antik bemalet træ. Front med skuffe og rum, greb i drejet træ. H. 56 cm. B. 50 cm. D. 40 cm. Modelfoto. (2)

Varunr: 6176082

SEK 1 988 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:20
SEK 1 136
Sengegavl fra Living&more Shell - rosa
Sengegavl fra Living&more Shell - rosa, i Velour og FSC-certificeret træ.

Varunr: 6235341
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
21:09
SEK 426
Par senge af teak og flet (2)
Par enkeltsenge af teak og fineret teak med hovedgærde f flet. H. 74, L. 175, B. 92 cm. Brugsspor og enkelte fletdefekter (2)

Varunr: 6251009
SEK 2 130 DK, Nivå, Stejlepladsvej 13-08-2022
17:51
SEK 1 136