Utropspris
   Varor pr. sida   15 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tanu Toivianen. Daybed med udtræk, egetræ, FDB
Tanu Toivianen. Daybed af fineret egetræ med udtræk, L. 195 cm. B. 75/140 cm. Fra FDB, 1960'erne. Fremstår uden madras og med aldersrelateret brugsspor i form af ridser og mærker.

Varunr: 6064169
SEK 2 058 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-08-2021
20:27
SEK 3 292
De Sede. Daybed / sofa, model DS 80
De sede. Vintage daybed med stel af grålakeret træ. Løstliggende madras i originalt betræk af patineret, læder, samt to originale patchwork puder. L. 202 cm. D. 95 cm. Udført hos De sede, model DS-80. Fremstår med brugsspor, herunder stel med ridser, skrammer, mærker samt læder madras med ...

Varunr: 6052961
SEK 16 462 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-08-2021
21:08
SEK 1 783
Dansk møbelproducent. Par senge, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent. Par senge af fineret og massiv teaktræ. 1960'erne. H. 36-66 L. 195 D. 91 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte finerafslag. (2)

Varunr: 6063979
SEK 2 195 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-08-2021
21:23
SEK 480
Luka Design, Continental 140 seng
Luka Design, Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari95 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop allergi” ...

Varunr: 5960903

SEK 9 603 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2021
19:00
SEK 2 469
Luka Design, Contineltal 180 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varunr: 5960884

SEK 10 974 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2021
19:10
SEK 549
Hans J. Wegner. Dobbeltseng, teaktræ
Hans J. Wegner. Dobbeltseng af fineret og massivt teaktræ, hovedgærde med sjeneflet, fodgavl med sort skai, monteret med sengeborde, runde tilspidsede ben. H. 76/35 B. 222 L. 200 cm., indvendige mål 193 x 150 cm. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor, manglende glashylder, nuanceforskel ...

Varunr: 6063280
SEK 8 231 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-08-2021
19:17
SEK 549
Luka Design, Contineltal 140 seng
Luka Design, Continental dobbeltseng, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop allergi” ...

Varunr: 5960879

19:20
SEK 480
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varunr: 5960868

19:30
SEK 412
Luka Design, Kingsize Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varunr: 5960918

SEK 12 346 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2021
19:40
SEK 412
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varunr: 5960914

SEK 13 718 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2021
19:50
SEK 549
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina

Varunr: 5960910

SEK 16 462 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2021
SEK 549
Tempur sengebund.
Tempur sengebund / sengestel. Stel af træ, ben af grå plast. 200 x 90 cm. Udstillingsmodel, to fjedre mangler.

Varunr: 5995458
SEK 3 292 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-08-2021
20:03
SEK 412
Hästens elevationsseng, 210 x 210 cm
Hästens elevationsseng, model T200 210 x 210 cm, der medfølger fjernbetjenning, topmadrasser og rullemadras. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6059776
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2021
08:29
SEK 480
Daybed / briks med grøn uld, ben af bøg, 20 årh
Daybed / briks betrukket med grøn uld, ben af bøg, 20 årh. H. 81 cm. L. 186 cm. B. 72 cm. Fremstår med brugsspor samt uld med slid, pletter, syning, huller og fugtlugt.

Varunr: 6063233
SEK 1 097 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2021
14:29
SEK 412
Auping. Enkeltmandsseng med Vivo springmadras, 100x200 cm.
Auping. Enkeltmandsseng med Vivo springmadras med delvist aftageligt betræk, 100 x 200 cm., Original ramme af sortlakeret metal, H. 54 cm. Fremstår med få / minimale brugsspor.

Varunr: 6065660
SEK 8 231 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2021
21:25
SEK 480