Utropspris
   Varor pr. sida   19 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelproducent. Daybed / briks. 1960'erne
Dansk møbelproducent. Daybed / briks med ben af bøgetræ betrukket med knapsyet rødt møbelstof. H. 40 L. 188 B. 74 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, falmet, mærker og skjolder på stof.

Varunr: 6042061
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
13:54
SEK 409
Tempur sengebund.
Tempur sengebund / sengestel. Stel af træ, ben af grå plast. 200 x 90 cm. udstillingsmodel.

Varunr: 5995458
SEK 3 273 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
16:17
SEK 409
Par Hästens Celebration Limited Edition 2009 senge med fælles topmadras.(2)
Par Hästens Celebration Limited Edition 2009 senge med fælles topmadras. Plakette i hovedende. Den ene Medium den anden Soft. H. 50, L. 202, B. 90 cm. Firkantede ben af eg med metalmanchet. Clips til sammenføjning medfølger. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Varunr: 6044842
SEK 19 093 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:03
SEK 11 456
Dobbeltseng af teak, 1950-60'erne
Dobbeltseng af fineret og massiv teak, 1950-60'erne. 190 x 140 cm (212 x 190 cm). Fremstår med uoriginal forstærkning/montering af sengeborde.

Varunr: 6042951
SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
20:42
SEK 614
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Modelfoto.

Varunr: 5930480

SEK 8 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
19:44
SEK 5 455
Hans J. Wegner for Getama. Seng med gavl af flet.
Hans J. Wegner 1914-2007. Seng udført i teak med flettet gavl. Fremstillet hos Getama. H. 72 L. 200 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, flet gået op i den ene side.

Varunr: 6045759
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:08
SEK 409
Tempur elevationsseng med Tempur-madras
Elevationsseng med Tempur-madras. Stel af træ, ben af grå plast L. 200. B. 90. H. 60. udstillingsmodel. Fjernbetjening mangler

Varunr: 5995460
SEK 5 182 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2021
12:44
SEK 409
Bruno Mathsson. Sengestel model Ulla
Bruno Mathsson. Sengestel af forkromet stål - model Ulla. Mål: 220 x 160 cm. Ifølge oplysninger kan sengestellet dateres til 1974. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6044978
SEK 1 364 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-06-2021
20:11
SEK 477
Ubekendt Dansk møbelarkitekt. Seng af fineret teak
Ubekendt Dansk møbelarkitekt. Seng af fineret teak madrasmål 85x180 cm. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Varunr: 6026354
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 25-06-2021
18:55
SEK 409
Innovation. Sovesofa
Innovation. Sovesofa betrukket med mørkeblå møbelstof i ramme af sortlakeret træ. Sidegavle og skruer til disse medfølger. Sengemål 160 x 200 cm. SH. 44, B. 160 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder, en løs rundskive.

Varunr: 6046099
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
17:34
SEK 409
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...

Varunr: 5960909

SEK 16 365 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:00
SEK 477
Luka Design, Contineltal 140 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med stengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varunr: 5960877

SEK 9 546 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:10
SEK 477
Luka Design, Contineltal 180 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Varunr: 5960867

SEK 10 910 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:20
SEK 409
Luka Design, Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...

Varunr: 5960925

SEK 12 274 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:30
SEK 409
Dansk møbelarkitekt. Dobbeltseng/Kingsize i ask (6)
Dansk møbelarkitekt. Dobbeltseng/Kingsize i massivt ask bestående af: to sengebunde og to rammer. Indvendigt mål samlet 199 x 200 cm. To skabe indrettet med rum og udtrækshylde. Samlet mål l. 239 x 207 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Beslag og skruer af messing medfølger. (6)

Varunr: 6046408
SEK 2 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
19:30
SEK 477
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina

Varunr: 5960753

SEK 13 638 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
19:40
SEK 1 500
Luka Design, Continental 180 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå kunstlæder. Topmadras medfølger ikke! Lidt om selve konstruktionen af sengen. Springmadras (20 cm): 2 stk. vendbar springmadrasser med 7 komfortzoner, 260 fjedre pr. kvm., 1,8 mm tyk fjedertråd. Springmadrassen ...

Varunr: 5554645

SEK 5 455
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...

Varunr: 5960771

SEK 546
Auping. Vivo springmadras, Essential ramme
Auping. Vivo springmadras (blød) i hvid (Pure White) Essential høj sengeramme, monteret med Essential gavl polstret med Heaven 101 Ivory og Essential sengebord. Madrasmål 80 x 200 cm. Hertil Auping Prestige Latex hovedpude 40 x 60 cm. Erhvervet 2020. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6046098
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
21:20
SEK 409