Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Illums Bolighus. Seng, model 22223
Illums Bolighus. Seng af massivt teaktræ samt flet-lameller af eg, indlægninger og dyvler af lyst træ. L. 195 B. 92 cm. Madrasmål: L. 180 cm. B. 85 cm. Litteratur: Katalog Illums Bolighus 1965. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5438678
SEK 1 439 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:26:41
SEK 719
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...
Varunr: 5356104

SEK 14 389 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
13:00:00
SEK 6 331
Hay Loop, to sengerammer, med 2 Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Sengerammer kan forekomme at være adskilt. Vedrørende ...
Varunr: 5415376
SEK 4 317 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
13:25:00
SEK 504
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Varunr: 5429995
SEK 4 317 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
13:40:00
SEK 576
Hay Loop, 2 sengerammer med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, sengetæppe samt 2 puder,
Hay. Loop Bed, 2 sengerammer i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay. May Bed Cover....
Varunr: 5418773
SEK 5 756 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
14:56:00
SEK 504
To Hästens senge. Boxmadrasser, 210 x 90 (2)
To Hästens senge. Boxmadrasser med runde, ben af bøg. H. 54, L. 210, B. 90 cm. Fremstår med brugsslitage, pletter og snavs. (2)
Varunr: 5440005
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:46:00
SEK 1 295
Viggo Einfeldt. Juno barneseng
Viggo Einfeldt. Junoseng eller 'Lilleper seng' af rødlakeret træ, aftagelige tremmesider. Mål ca. B. 70 cm, L. 108 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, senere bemaling og afskalninger.
Varunr: 5437117
SEK 2 158 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:25:32
SEK 504
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varunr: 5426943

SEK 9 209 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:30:00
SEK 4 605
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med stengrå skai. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig ...
Varunr: 5399535

SEK 17 267 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:45:00
SEK 2 878
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt. Vedrørende ...
Varunr: 5356774
SEK 2 014 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
13:51:00
SEK 432
Luka Design, Continental 140 dobbeltseng med gavl, model Regina
Luka Design, 140cm. Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig...
Varunr: 5442661

SEK 12 950 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:13:22
SEK 6 043
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl, model Regina, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen: Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en ...
Varunr: 5393842

14:20:00
SEK 4 605
Varunr: 5426462
SEK 5 756 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:41:00
SEK 432
Hay Loop, Dobbelt-sengeramme med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, May sengetæppe, 2 Left/Rigth lamper
Hay. Loop Bed, Dobbelt sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay May Bed ...
Varunr: 5435784
18:39:00
SEK 576
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Varunr: 4889049

SEK 9 209 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:00:00
SEK 4 892
Auping. Sengeramme, dobbeltseng
Auping. Dobbeltseng med stel fineret med kirsebærtræ, Mål: 220 x 146 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser.
Varunr: 5355126
SEK 1 439 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22-09-2019
20:25:00
SEK 432
Varunr: 5412068
SEK 5 756 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
12:07:00
SEK 504
Boksmadras, 90 x 200 cm.
Boksmadras, 90 x 200 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 5434487

SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2019
18:50:00
SEK 432
Hästens enkeltmands seng
Hästens enkeltmands seng, L. 200 cm. D. ca. 103 cm. Top madras medfølger. Runde ben af bøgetræ. Fremstår med ridser og mærker på ben, samt små pletter på hynde.
Varunr: 5438383
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
19:04:00
SEK 432
Daybed, eg og læder
Daybed med krydsbensstel stel af massiv egetræ, udspændt med gjorde af kanvas, løs dybthæftet madras betrukket med anilin læder. H. 40 L. 190 B. 80 cm.
Varunr: 5435897

SEK 31 656 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
19:09:00
SEK 1 583
Soveværelsesmøblement fra Hay, 2 senge, med 2 Jensen madrasser, 2 sengeborde og et sengetæppe
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Hay May Bed Cover. sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler ...
Varunr: 5433572
SEK 4 605 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
19:54:00
SEK 504
Luka Design, Contineltal 180 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Varunr: 5169639

SEK 11 511 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
20:00:00
SEK 791
Bett / Einzelbett / Bettgestell, Messing und Stahl, Jugendstil
Bett / Einzelbett / Bettgestell, Messing und Stahl, Jugendstil. Vierbeinige Konstruktion mit floral dekoriertem Kopf- und Fußteil aus schwarz lackiertem Stahl und Messing, H.143cm, L.210cm, B.87cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Kratzer, partiell Farbabrieb, Oxidationsspuren, kleinere ...
Varunr: 5431402
SEK 5 360 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
20:26:00
SEK 429
Dansk møbelproducent. Daybed / briks af teak
Dansk møbelproducent. Daybed / briks af finéret teaktræ og fyrretræ, runde, tilspidsede ben. H. 30,5 cm, L.192,5 cm, B. 87,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 5443447
SEK 1 439 DK, Herning, Engdahlsvej 23-09-2019
20:57:00
SEK 576
Bett / Kinderbett / Einzelbett, Massivholz
Bett / Kinderbett / Einzelbett, Massivholz. Bett auf vier Beinen mit einem abgerundeten Fußteil und Metallbeschlägen, H.94cm, L.146cm, B.73cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, lockere Metallbeschläge, sowie partielle Rostspuren am Metall, vereinzelt Kratzer und Bestoßungen.
Varunr: 5431396
SEK 1 608 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
20:58:00
SEK 482
Auping elevationsseng
Auping elevationsseng med madras og medfølgende fjernbetjening. H. 50 cm. B. 190 cm. D. 140 cm. Sengens elektronik fungere ved test men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre brugsspor.
Varunr: 5437232
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
14:53:00
SEK 432
Større samling senge / sengedele i teak, eg og bøg (54)
Samling på 10 par sengegavle, bestående af: 2 par af massiv lys bøg og mørk bøgefiner. 4 par af massiv og fineret teak. 2 par massiv eg og fineret teak, messingsamlinger og tilspidsede ben. 1 par i massiv og fineret teak med tilspidsede ben. 1 par i massiv og fineret eg og teak. 1 par i ...
Varunr: 5438191
20:07:00
SEK 432
Varunr: 5437451

SEK 12 950 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
21:08:00
SEK 719
Betten mit Gestell, Matraze und Lattenrost, Schweden (6)
Betten mit Gestell, Matraze und Lattenrost, Gestell aus Holz mit je sechs Rollen, metallenes Lattenrost, 'Hard helse' Matrazen, H.40 cm, B.198,5 cm, T.85 cm, altersgemäße Gebrauchs-und Reibespuren, partiell bestoßen. (6)
Varunr: 5394358
SEK 4 288 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-09-2019
21:54:00
SEK 429
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varunr: 5373320

SEK 9 209 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2019
14:00:00
SEK 4 605
 1 2  >>