Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bett / Doppelt-/ Bettgestell
Bett / Doppelt-/ Bettgestell. Konstruktion aus Holz. Maße: ca. 200 x 200 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Im ausgebauten Zustand.
Varunr: 5260022
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:18
SEK 418
Auping elevationsbunde med el-motorer (2)
Auping elevationsbunde. Stedvise brugsspor, herunder ridser. El-motor betegnet Dewert, Baujahr 98. 196 x 89 cm. (2)
Varunr: 5281158

SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:26:00
SEK 491
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrastype: Fast Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61...
Varunr: 5153887

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:32:56
SEK 5 897
Auping, enkelt elevationsseng
Auping, enkelt elevationsseng, model Royal M4. Sengebund med 4 motorer, Cresto madras, hårdheden er soft. Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor, har aldrig været sovet i. Der medfølger en strømforsyning, denne har dog løs forbindelse, så ny må påregnes og den kan stadigt købes i ...
Varunr: 5280540

SEK 21 060 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
19:30:00
SEK 4 212
Dansk møbelproducent. Daybed / briks. Teak
Dansk møbelproducent. Daybed / briks med runde tilspidsede ben af bøg med messingsko, betrukket med møbelstof. L. 185 cm, H. 40 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 5282743
SEK 1 685 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:03:00
SEK 421
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Varunr: 4889037

SEK 8 986 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2019
19:00:00
SEK 4 493
Børge Mogensen & Grete Meyer. 'Boligens Byggeskabe', skab af oregon pine med indbygget seng
Børge Mogensen & Grete Meyer. 'Boligens Byggeskabe'. Skabssektion med indbygget nedklappelig seng. Ramme af oregonepine og sider sprøjtlakeret med grå dyrolit. H. 208, B. 103, D. 34 cm. Fremstår med brugsspor; nogle ridser og mærker mm.
Varunr: 5276137
SEK 4 212 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:48:00
SEK 3 650
FDB barne udtræksseng
FDB barne udtræksseng af lakeret bøgetræ. 1900-tallet. H. 42 cm. L 99 - 170 cm. B. 63 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser, mærker og skruehuller.
Varunr: 5283197
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
19:52:00
SEK 421
Daybed af stål og anilin læder
Daybed med krydsbensstel stel af stål, udspændt med gjorde af kernelæder, dybthæftet madras betrukket med cognacfarvet anilin læder. H. 40 L. 190 B. 90 cm. Nybetrukket samt monteret med nye gjorde hos professionel møbelpolstrer.
Varunr: 5279101
SEK 35 101 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:58:00
SEK 24 570
Antik seng af bemalet træ
Antik seng af bemalet træ H. 105 cm L. 170 cm. B. 86 cm. Madras mål: 170x80 cm. Fremstår med afskalninger, ridser og mærker.
Varunr: 5252083
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
14:25:00
SEK 421
Varunr: 5153882

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
18:21:00
SEK 3 370
Varunr: 5153883

19:05:00
SEK 3 370
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varunr: 4903493

SEK 8 986 DK, Kolding, Trianglen 29-03-2019
19:30:00
SEK 4 493
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varunr: 4825848

SEK 8 986 DK, Helsingør, Støberivej 29-03-2019
20:05:00
SEK 4 493
Varunr: 5153886

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
12:53:00
SEK 3 370
H. J. Wegner. Lille dobbeltseng, egetræ
H. J. Wegner. Seng fineret med egetræ, sengegavl med sjeneflet, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Getama. 206 x 120 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5282712
SEK 3 650 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
14:11:44
SEK 491
Hans J. Wegner. Daybed/briks GE-258 af teaktræ
Hans J. Wegner. Daybed/briks GE-258 af teaktræ. Monteret på tilspidsede ben. B. 195, D. 86, Sh. 42 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og mærker.
Varunr: 5282963
SEK 4 212 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
15:00:00
SEK 2 246
Varunr: 5260502

18:41:40
SEK 3 370
Hästens. Citation elektrisk elevationsseng
Hästens Citation elektrisk elevationsseng bestående af boxmadras, topmadras samt fjernbetjening. På stel med hjul. Fremstår med få brugsspor, dog lille misfarvning på topmadras L. 210 B. 105 cm. Erhvervet 2002, dog kun brugt i 4 år, med 25 års garanti.
Varunr: 5256060
SEK 14 040 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2019
18:42:00
SEK 7 301
Hans J. Wegner. Halvanden mands daybed/briks, teak
Hans J. Wegner. halvanden mands daybed/briks med stel af fineret teaktræ, hyndesæt betrukket med uld. Underliggende skuffe med udtræk til. H. 69, D. 101, 143, B. 200 cm. Fremstillet hos Getama. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og slitage samt enkelte finer afslag.
Varunr: 5287752
SEK 5 616 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
19:15:00
SEK 2 808
Luka Design, Contineltal 140 seng, uldstof
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...
Varunr: 5169717

SEK 9 828 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
19:20:00
SEK 4 774
Luka Design, Contineltal 180 seng, uldstof
Varunr: 5169638

SEK 11 232 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
19:40:00
SEK 5 897
Varunr: 5153880

20:04:00
SEK 3 370
Varunr: 5153898

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
10:08:00
SEK 3 370
Bernh. Pedersen & Søn, Daybed i eg
Bernh. Pedersen & Søn, daybed no. 115 i massiv eg. Tapsamlet understel. L. 200, B. 70, H. 32 cm. udstillingsmodel. Fremstår med meget få brugsspor.
Varunr: 5288079
SEK 5 616 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:02:00
SEK 2 808
Dunlopillo. Elevationsseng med fjernbetjening (2)
Dunlopillo. Elevationsseng med fjernbetjening. Enkeltmandseng. Hvidlakeret meder. H. 57 cm. L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med pletter samt brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5287130
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:40:00
SEK 421
Poul M. Volther, model H9 Daybed/Briks af bøg
Poul M. Volther. Daybed/briks af bøgetræ, model H9. Fremstillet for FDB møbler, mærke heraf. H. 21 cm 190 cm B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder på ender, uden madras og ben.
Varunr: 5287834
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:44:00
SEK 421
Varunr: 5153896

19:53:00
SEK 3 370
Varunr: 5153884

20:03:00
SEK 3 370
Daybed. 1960/70'erne
Dansk møbelproducent. Briks/daybed med runde ben af teaktræ. Løs ryghynde. 1960/70'erne. L. 184 B. 70 H. 39/77 cm. Fremstår med alm. brugsslitage.
Varunr: 5262232
SEK 2 808 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
20:09:00
SEK 421
 1 2  >>