Utropspris
12345...12»   Varor pr. sida   352 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kalevi Rekola blombord
KALEVI REKOLA, Myllyoja, blombord, 1960-tal, stome i målad metall, höjd ca 67 samt 120x20 cm

Varunr: 5734819
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
13:15
Se mer
Resväska
RESVÄSKA, 1900-talets mitt, brunt skinn, med klisterdekaler, höjd ca 22 samt 75x52 cm

Varunr: 5734826
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
13:36
Se mer
Decorina: Tuborg Øl emaljeskilt
Emaljeskilt Tuborg Øl. 48 x 32 cm. Fremstillet hos Decorina A/S, København. Fremstår med små afslag.

Varunr: 5734539
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
13:55
SEK 1 182
Samling af skåle af oliventræ (11)
Samling skål af oliven træ i forskellige størrelser. Fremstår med alm. brugsspor. (11)

Varunr: 5714884
SEK 1 112 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:01
SEK 417
WMF urna
WÜRTEMBERISCHE METALLWARENFABRIK, urna, silverpläterad metall, märkt i botten, höjd ca 32 cm

Varunr: 5734856
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
15:36
Se mer
Herrbetjänt
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, Italien, 1900-talets andra hälft, betsat trä, på hjul, höjd 105 cm

Varunr: 5734877
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
17:03
Se mer
National kasseapparater, 1900-tallet (2)
National kasseapparater, bemalet metal m.m., den ene har glas & den anden er uden glas, 20. Årh., H. 56 cm, B. 50, D. 41 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. afskalninger m.m.. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 5734720
18:10
SEK 487
Større og mindre ældre trehjulede cykler af metal (2)
Større og mindre ældre trehjulede cykler af delvis bemalet metal. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5726985
SEK 2 086 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
19:31
SEK 487
Samling julepynt.
Samling julepynt. bestående af julekugler, små trommer og nisser mm. til ophæng. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5731307
SEK 2 086 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:54
SEK 487
Orientalika
ORIENTALIKA, 10 dlr, snusflaska Kina, 1800/1900-tal, agat samt malakit och korall, dosa, tidigt 1900-tal, sterling silver samt emalj och eilatsten, tändare, sannolikt Japan, tidigt 1900-tal, sterlingsilver, ströare, silver och emalj, 4 kaffeskedar, emalj och sterlingsilver, ELA, Egon Lauridsen, Köpenhamn 1950-/1960-tal, brevkniv Norge, sterlingsilver och emalj

Varunr: 5734926
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
19:54
Se mer
A.E. Cremer. Teaterprojektør, 1900-tallet
A.E. Cremer. Teaterprojektør i hus af sortlakeret metal, håndtag af træ. H. 38 L. incl. håndtag ca. 33 cm. Fremstår med brugsspor, bule

Varunr: 5735366
SEK 2 086 DK, Helsingør, Støberivej 10-08-2020
19:58
SEK 1 043
Samling Georg Jensen piber med 2 merskum piber. (12)
Samling Georg Jensen piber med 2 merskum piber. Alle med brugsspor. (12)

Varunr: 5730129
SEK 2 086 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:59
SEK 626
Modelskib af en Karavelle af af træ
Modelskib af en Karavelle af træ. H. 84 cm. L 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5726966
SEK 2 781 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
20:31
SEK 487
Emaljeskilt. 'Almindeligt dansk vare- og industri-lotteri'
Emaljeskilt. 'Almindeligt dansk vare og industri-lotteri', 72 x 55 cm. Fremstår med brugsspor, herunder nogle emaljeafslag langs kanter.

Varunr: 5732381
SEK 1 391 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:33
SEK 1 391
Hanse. Trælegetøj. (4)
Hanse trælegetøj i form af sort lokomotiv med tilhørende kulvogn, rødt lokomotiv, samt rød/gul Shell vogn. Fremstillet af Hanse. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 5734555
SEK 1 391 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
20:39
SEK 556
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1970-tal, stome i gulfolierad metall, skivor i spegelglas, höjd ca 57 samt 50x35 cm

Varunr: 5734942
20:42
Se mer
Emaljeskilt, 'Herofon Radio & Højttalere'
Emaljeskilt / reklameskilt, 'Herofon Radio & Højttalere', signeret A/S Glud-Marstrands Fabr,, 42,5 x 62,5 cm. Fremstår med enkelte afslag / anløben ved hjørne / langs kant. Lit. Gadens Blikfang af John Juhler Hansen s. 195 / 0930.

Varunr: 5735156
SEK 2 503 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
21:10
SEK 2 086
Emaljeskilte, 'Unica Radio' & 'Neutrofon' (2)
Emaljeskilte / reklameskilte, 'Unica Radio' & 'Neutrofon AUT. SERVICE-STATION', det ene signeret JOTHEJLA, 33 x 49,5 cm & 23,5 x 36,5 cm. Fremstår med enkelte afslag / anløben ved hjørne / langs kant. Lit. Gadens Blikfang af John Juhler Hansen s. 196 / 0950 & 195 / 0934. (2)

Varunr: 5735160
SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
21:17
SEK 1 808
Heiligenschrein, Holz
Heiligenschrein, Holz. Heiligenschrein aus Holz mit zwei Klapptüren, mit Riegel verschließbar, lasiert in blauer, roter und goldfarbener Farbgebung, innenseitig mit floraler Bemalung, über Gesims bekränzt und rückseitig mit Hängevorrichtung, H.75cm, B.40,5cm, T.23cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...

Varunr: 5645558
SEK 2 331 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10-08-2020
21:24
SEK 466
Emaljeskilt, 'Philips Radio'
Emaljeskilt / reklameskilt, 'Philips Radio', 40 x 50 cm. Fremstår med enkelte afslag / anløben ved kanten & lille tryk. Lit. Gadens Blikfang af John Juhler Hansen s. 195 / 0938.

Varunr: 5735158
SEK 3 337 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
21:28
SEK 2 364
Æske med sølvbestik, træ, sølv, 1800-tallet
Æske med sølvbestik, træ, sølv, 1800-tallet. Æske af træ med udskæringer og tilegnelse på oversiden samt farvet bemaling, der forestiller en ung dame i en barok kjole; polstret på indersiden og udstyret med en gaffel, en ske og en kniv, hver især stemplet med et våbenskjold, en enkelt gang ...

Varunr: 5585279
SEK 6 216 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10-08-2020
21:40
SEK 518
Carlt ( Holger Philipsen ) Samling trykplader.(20)
Carlt ( Holger Philipsen ) Samling trykplader af zink til daglig strip på BT og Ekstrabladet som kørte fra 1940 - 1970. 5-6 x 20 cm.

Varunr: 5735573
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
22:54
SEK 487
Stor maske af skåret træ
Stor væghængt maske af bejdset udskåret træ. H. 101 cm. B. ca. 35 cm. Prydet med ansigter og dyr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5719901
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 11-08-2020
09:39
SEK 487
Emaljeskilte, 'Hovedagentur for Forsikrings-Aktieselskabet Skjold m.m.' (2)
Emaljeskilte / reklameskilte, 'Hovedagentur for Forsikrings-Aktieselskabet Skjold m.m.' & 'Forsikrings-Aktieselskabet Skjold m.m.', kantet & ovalt, 45 x 32 cm & 24 x 18 cm. Brugsspor bl.a. afstød. Lit. Gadens Blikfang af John Juhler Hansen lignende skilte angivet s. 234 / 1584 & 1585. (2)

Varunr: 5735965
SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2020
11:31
SEK 834
Släde
SLÄDE, 1800-tal, för barn, blåmålad, järnbeslagna medar, höjd ca 64, längd 110 cm

Varunr: 5735603
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-08-2020
11:42
Se mer
Fem nyere skilte (5)
Fem nyere skilte. 2 stk af blik 30x20 cm, 1 stk af blik 40x28,5 cm, og 2 Tuborg skilte af emalje 47x30 cm (enkelte emaljeafslag). (5)

Varunr: 5734381
SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
14:16
SEK 765
Editions Atlas. Samling tog (34)
Editions Atlas. Samling modeltog på skinner bl.a. Union Pacific Big Boy, The General, Baureihe 44 m.m., L. 12-29 cm & DVD / brochurer. Fremstår med brugsspor. (34)

Varunr: 5736331
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2020
15:20
SEK 417
Danmarkskort. Kobberstik 'Rouaume de Danemarck..'
Danmarkskort. Kobberstik. "Royaume de Danemarck, qui comprend le Nort-Jutland divise en ses quatre Dioceses, le Sud-Jutland divise en ses deux Duches, le Sleswick et de Holstein, et les Isles de Fionie, Selande, Laland, &c". Udført af Gilles Robert de Vaugondy 1688-1766. Omtalt i Bo Bramsens bog ...

Varunr: 5719875
SEK 1 112 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-08-2020
15:25
SEK 487
Vægt.Salter
Vægt Salter. Pakkevægt 0-25 Kg. H 58 cm..

Varunr: 5736117
SEK 1 112 DK, Helsingør, Støberivej 11-08-2020
16:45
SEK 417
Bessman masurbjörk resp furu
BESSMAN, smide och koppar, längd ca 76 cm

Varunr: 5735703
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 11-08-2020
18:15
Se mer
12345...12»