Utropspris
12»   Varor pr. sida   59 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Metalskilt fra Ålborg værft A/S 1949
Metalskilt fra Ålborg værft: 'Aalborg værft A/S 1949, NBG. No.76', h.46 x 36 cm. Kraftige brugsspor med udendørs patina, pladen med ujævnheder.

Varunr: 6043925
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:33
SEK 477
Tysk spillemaskine
Tysk spillemaskine med kabinet af fineret teak. Front af glas og akryl. Indbygget lys. Møntindkast ombygget til 1-kroner. H. 67 cm. B. 50 cm. D. 18 cm. Fremstår med brugsspor og finerskader.

Varunr: 6042794
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:20
SEK 1 159
Mont Blanc. Meisterstück fyldepen og stiftblyant (2)
Mont Blanc. Meisterstück fyldepen og stiftblyant, fyldepen med spids af 14 kt hvidguld, mærket 4810. Originale æsker medfølger. Stiftblyant letanløben på top (2)

Varunr: 6045204
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:55
SEK 1 364
Nanna og Jørgen Ditzel. Par stokke, 'The Walking Stick' (2)
Nanna og Jørgen Ditzel. Par stokke, 'The Walking Stick' af egetræ. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Kolds Savværk, senere produceret af Orebro Træindustri. L. 89-91 cm. Fremstår med brugsspor, en fremstår med kraftig reperation på håndtag. (2)

Varunr: 6044024
SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:14
SEK 682
Barometer i kasse af mahogni
Barometer i kasse af mahogni. H. 95 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestor ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6041664
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:21
SEK 409
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varunr: 6040532
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:18
SEK 409
H. J. Wegner. Skuffesektion til reolsystem model Ry100, teaktræ
Hans J. Wegner. Skuffesektion / skrivebordsmodul til reolsystem model Ry100 af teaktræ, front af to skuffer med metalgreb. H. 12.5 L.100 D. 49 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Varunr: 6042774
18:26
SEK 546
Georg Jensen mm. En samling diverse gammelt julepynt (167)
Georg Jensen mm. En samling diverse gammelt julepynt bestående af: En julemands figur af pap, en Georg Jensen juleklokke, tre julekugler formet som tekander, 50 papirklip med diverse former og mønstre, en julekugle formet som et TV samt 111 julekugler med diverse former og mønstre. (167)

Varunr: 6042448
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:36
SEK 1 637
Samling geoder, fossiler, koraller m.v.
Samling geoder, fossiler, koraller - blandt andet stor ametyst geode, uforarbejdede stykker rosakvarts - rosakvarts med rør monteret, koraller m.v. Endvidere figurer af udskåret træ, kunstmaterialer m.v. Største geode (ametyst) - højde: 48 cm., bredde: 48 cm., dybde: 22 cm. Varierende stand, ...

Varunr: 6043119
SEK 4 910 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:53
SEK 3 000
Samling miniatureportrætter (20)
Samling miniatureportrætter, primært kolorerede tryk, flere signerede, 1800-1900-tallet. I alt 20 stk. (20)

Varunr: 6043450
SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:54
SEK 955
Samling antikke lokkeænder (5)
Samling antikke lokkeænder af træ og kork. Flere er med bemaling L: ca. 25-45 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (5)

Varunr: 6044155
SEK 5 455 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:26
SEK 1 909
Buste af Beethoven, støbt kunstmateriale
Buste af Beethoven, støbt kunstmateriale. H. 28,5 cm. B. 17 cm. Af nyere dato.

Varunr: 6040485
SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
20:31
SEK 409
Samling antikke lokkeænder af træ og kork. Flere er med bemaling L: ca. 30-47 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (5)

Varunr: 6044153
20:36
SEK 2 046
Trykrulle til tændstikæsker
Trykrulle til tændstikæsker, H 60 cm. Bule.

Varunr: 6044743
SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
20:59
SEK 682
Stjernekikkert, messing
Stjernekikkert af messing. Opsat på trefod. L. 100 cm. H. ca. 100 - 150 cm. Hidrører fra Sydafrika. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6042396
SEK 1 637 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
21:38
SEK 1 637

Varunr: 6040530
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
11:00
SEK 409
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, Albani, KB, Bing og Grøndahl reklame akskebæger .
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, 137 x 20 cm. fremstår med reparationer af lak skader, afslag. Albani,ovalt aluminiums skilt, fremstår med buler, ridser reparationer af lakskader afslag 44 x 35 cm.. KB hvidtøl skilt, fremstår med ridser, afslag 28 x 28 cm. , Bing og Grøndahl reklame askebæger ...

Varunr: 6043062
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
13:23
SEK 546
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet 1:12000000 120 x 153 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, skjolder.

Varunr: 6042282
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
14:51
SEK 477
Tre ældre samlervine (3)
Tre ældre samlervine. Lot med 1 fl. Beaujolais 1959 1 fl. Beaujolais Superieur 1964 1 fl. Marcon Superieur 1964 Alle i stand A

Varunr: 6043026
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
16:16
SEK 682
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Came Card Lugia. PSA cerificeret
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Japansk. Pocket Monster Came Card Lugia Holo. PSA cerificeret GMT10. 27239385

Varunr: 6033491
SEK 30 003 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:23
SEK 2 046
Carsten Gandrup. Garderfigur med fane H. 86 cm
Carsten Gandrup. Tivoli garder af bemalet træ med pelshue, trægevær og fane. H. 86 cm. Ligger i original kasse. Ubrugt.

Varunr: 6043999
SEK 4 364 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:44
SEK 1 091
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ. L. 77 cm. Fremstår med fejl og mangler.

Varunr: 6045397
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:28
SEK 477
Tre globus med lys (3)
Tre globus med lys. H. ca. 42 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6045960
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:30
SEK 886
Dansk glasværk. En blå lommeflaske.
Dansk glasværk. En fastblæst knubret farvet blå lommeflaske, flad og pæreformet, let opstukken bund H. 15 cm.

Varunr: 6042224
SEK 3 273 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
20:14
SEK 477
Filmplakat Nöel-Nöel
Filmplakat Nöel-Nöel, tegnet på papir 63 x 45,5 cm ( 61 x 51 cm ).

Varunr: 6043410
20:20
SEK 409
Filmplakat 55 Dage i Peking
Filmplakat 55 Dage i Peking 84 x 61 cm ( 92 x 70), indrammet.

Varunr: 6043404
20:24
SEK 409
Filmplakater to stk Cowboy film (2)
Filmplakater ( Dobbeltprogram) fra 1943 og 1946 med titlerne ' Hænderne op' og 'Dødsdalens lovløse' 50 x 60 cm. Den ene er tegnet af Poul Kerring (2)

Varunr: 6043409
20:34
SEK 409
Rundt metalskilt Ø. 51 cm.
Rundt metalskilt Ø. 51 cm. Gul og sort lakeret. Fremstår med afskalninger og brugsspor.

Varunr: 6012812
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:56
SEK 546
Engle og krucifiks af træ og komposit materiale (3)
En samling religiøse / kristne figurer iform af to væghængte engle udskåret i træ, heraf en sign. Ehart samt krucifiks af af træ med kristusfigur i kompositmateriale. H. 26,5 - 30,5 cm. En engel med reparation (3)

Varunr: 6024185
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
08:19
SEK 409
Air France. Retro kalender, midt 1900-tallet.
Air France retro kalender. Front af glas med motiver fra Air France destinationer, dag, dato og månedkalender. Udført hos A. Ferrer S.A. MulHouse, Frankrig. 36 x 24. D. 3 cm. Midten af 1900-tallet. Fremstå med enkelte små afslag på kant.

Varunr: 6042189
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
09:32
SEK 546
12»