Utropspris
123»   Varor pr. sida   74 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Manglebræt af udskåret træ, 1700-tallet
Manglebræt af udskåret og delvis bemalet træ, prydet med ejerinitialer ASD og årstal 1782. L. 57 cm. Fremstår med brugsspor og patina.

Varunr: 6058818
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
16:29
SEK 680
To sparebøsser af støbejern med mekanisk møntindkast (2)
To sparebøsser af støbejern med mekanisk møntindkast, 'Organ Bank', stemplet i bunden Kyser & Rex. H. 22,5 samt en ustemplet. Brugsspor. (2)

Varunr: 6057985
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
17:26
SEK 1 496
Manglebræt af udskåret bemalet træ prydet med ornamentik. L. 63 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6058832
18:04
SEK 680
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varunr: 6040530
SEK 1 088 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
18:22
SEK 408
Samling CD'er (ca. 800)
Samling CD'er (ca. 800) Samling CD'er, heriblandt: Kashmir, Metallica, Leonard Cohen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Prince, Kim Larsen, Johnny Madsen, TV2, Lars HUG, Pantera, Depeche Mode, Jimmi Hendrix, Rolling Stones, David Bowid, Beatles, Iron Maiden. Fremstår med brugsspor/letter brugsspor. Fejl ...

Varunr: 6054157
SEK 4 079 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
18:24
SEK 2 176
Ældre brandslukker og to strålerør (3)
Ældre brandslukker H. Meisner-Jensen: 'Kemisk skumslukker' h.65 cm og to strålerør af kobber og messing l.28 og 48,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6050038
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
19:02
SEK 476
Tre mekaniske sparebøsser (3)
Tre sparebøsser af bemalet støbejern i form af afrikanske tjenere. Mærket 'Jolly Nigger Bank' og Dinah. H. 14-20 cm. Fremstår med brugsspor samt afskalninger. (3)

Varunr: 6057984
SEK 5 439 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
19:15
SEK 2 991
Airsoft Guns. Pistoler og geværer (ca. 40)
Diverse Airsoft Guns bestående af pistoler, geværer og diverse kugler. Alle manuelle, enkeltskud. Fremstår nye og ubrugte og overvejende i original emballage. Kan købes af alle over 18 år

Varunr: 6059879

SEK 4 079 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
19:17
SEK 2 176
Colin Montgomerie. Signeret Polo og Cap, Malaysian Open 2004 (2)
Colin Montgomerie. Signeret Polo og Cap, Malaysian Open 2004. (2)

Varunr: 6053632
SEK 2 040 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
19:26
SEK 476
Gaggia. 'Alambiccus' destilleringsapparat, italiensk
Gaggia. model 'Alambiccus'. Italiensk destilleringsapparat i stål, messing og kobber. Incl. kolber. 220V. H. 65 cm, B. 43 cm, D. 28 cm. Fremstillet af Gaggia, Milano.Apparatet virker, Lauritz.com garanterer dog ikke for funktionaliteten. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6047894
SEK 8 158 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
19:31
SEK 1 904
Samling skolekort bl.a. Verden, Asien m.m. (6)
Samling skolekort bl.a. Verden mål ca. 135 x 200 cm, Asien mål ca. 110 x 135 cm, Afrika mål ca. 100 x 130 cm, Danmark mål ca. 208 x 195 cm, Australien mål ca. 138 x 168 cm, Asien mål ca. 188 x 173 cm. Fremstår med brugs- og aldersrelaterede spor bl.a. enkelte huller el. rifter m.m. (6)

Varunr: 6059692
SEK 1 360 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:38
SEK 1 632
Georg Jensen Golden Christmas m.m. Samling lysholdere i GJ æsker (21)
Georg Jensen Golden Christmas m.m. Samling stk GJ lysholdere fra 1991, 1993, 1995-1997, 1999-2002, 2007-2009, alle i GJ æsker L. 16 cm. Brugsspor. (21)

Varunr: 6059015
SEK 1 632 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:47
SEK 1 292
E.L. Weimann, København. Cigarklipper af 14 kt. guld, ca. 1920-30'erne
E.L. Weimann, København. Cigarklipper af 14 kt. guld, udført ca. 1920-30'erne. L. 5 cm. Vægt: ca. 7,2 gr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6035168
SEK 3 807 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:01
SEK 2 040
Parker 'Duofold True Blue Limited Edition'. Pen med spids af 18 kt. hvidguld
Parker 'Duofold True Blue Limited Edition'. Limiteret flydepen med spids af 18 kt. hvidguld, produceret i kun 5.000 nummererede eksemplarer. L. 13,5 cm. Medfølges af boks, kasse samt uudfyldt certifikat med det unikke nummer. Fremstår med lettere brugsspor, i kassen mangler blækflasken.

Varunr: 6050219
SEK 7 614 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:09
SEK 544
Filmplakat Gøg og gokke på vulkaner
Kurt Wenzel Filmplakat. 'Gøg og Gokke på vulkaner , ' litografiske tryk, Bladmål 85 x 60 cm. Fremstår med håndterings- og foldemærker.

Varunr: 6043385
20:15
SEK 476
Filmplakat Poeten og lillemor
Poeten og Lillemor. filmplakat. Mål: 86 x 62 cm incl. ramme.

Varunr: 6043403
20:16
SEK 476
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas (33)
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas, skakbræt af glas. De "hvide brikker" er fyldt med grappa fra GRIGNOLINO, de "sorte brikker" er fyldt med GRASPANERA. 50x50 cm. Fremstår med få brugsspor, skakbræt dog med ridse. (33)

Varunr: 6047938
20:40
SEK 476
Arne Jacobsen vægur
Arne Jacobsen vægur af hvidlakeret metal. Blå urskive med hvide arabertal. Urværk ukendt. Ø. 30 cm. Fremstår med brugsspor, afskallet maling, manglende skruer og glas.

Varunr: 6060087
SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2021
12:41
SEK 1 088
Sættekasse af bøgetræ
sættekasse af bøgetræ med talrige rum, H. 53 cm. L. 83 cm. B. 40 cm. Fremstår med brugsspor, afknækket greb samt enkelte tørrerevner.

Varunr: 6058546
SEK 1 088 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2021
17:08
SEK 408
DSB hattehylde
Ældre DSB hattehylde af metal udspændt med net, H. 25 L. 190 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6060363
SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2021
17:47
SEK 544
Africana. Fem figurer af udskåret træ (5)
Africana. Fem figurer af udskåret træ. H. 15 - 40 cm. Proveniens: Speciallæge Mikael Munkvad samling. (5)

Varunr: 6059283
SEK 1 632 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26-07-2021
19:43
SEK 408
Hans Bølling. Ælling af teaktræ, 1960'erne
Hans Bølling. Ælling af patineret teaktræ. Brændestempel: Hans Bølling, T. Ørskov & Co. H. 9 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6060513
SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2021
19:44
SEK 544
Kaj C. Rasmussen. Håndskåret pibe, ubrugt
Kaj C. Rasmussen. Håndskåret pibe, ubrugt. Mærket Kaj C. Rasmussen Svendborg. L. 13,5 cm. Opbevaringspose medfølger.

Varunr: 6047863
SEK 2 719 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
19:45
SEK 816
Brandspande af læder 1800 tallet (4)
Fire brandspande af læder med bemalet nummerering, 1800 tallet. H. ca. 30 cm. Aldersrelaterede brugsspor. (4)

Varunr: 6058743
SEK 1 360 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26-07-2021
19:48
SEK 1 020
Tao. Håndskåret pibe, ubrugt
Jens Tao Nielsen Svendborg. Tao. Håndskåret pibe. Mærket Danish Handmade Tao. L. 12,5 cm. Ubrugt. Opbevaringspose i sort læder medfølger.

Varunr: 6060309
19:52
SEK 2 312
Manglebræt af udskåret træ, 1800-tallet
Manglebræt af udskåret træ prydet med rosetter. L. 58 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6058825
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26-07-2021
SEK 408
Kaj C. Rasmussen. Håndskåret pibe, ubrugt. Mærket Kaj C. Rasmussen Svendborg. L. 15 cm.

Varunr: 6060345
20:03
SEK 544
Modelskib, Mærsk, Norfolk Line, 'Maersk Exporter'
Modelskib, Mærsk, Norfolk Line, 'Maersk Exporter'. Stor, professionelt bygget, detaljerig model af RO/RO fartøjet Maersk Exporter. På dedikeret Display-platform, under glasmontre. L. model ca. 160 cm.

Varunr: 6040945
SEK 20 396 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26-07-2021
20:14
SEK 11 422
Tao. Håndskåret pibe, ubrugt

Varunr: 6060329
20:14
SEK 3 535
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker (3)
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker. Heriblandt grøn MontBlanc med uoriginal spids, lille kantskade på hærtte. Tredie pen antageligt amerikansk vintagepen af Bakelit, udstyret med MontBlanc spids. (3)

Varunr: 6060596
SEK 2 040 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26-07-2021
20:16
SEK 476
123»