Utropspris
12»   Varor pr. sida   60 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varunr: 6040530
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
11:00
SEK 409
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, Albani, KB, Bing og Grøndahl reklame akskebæger .
Samling skilte bl.a. Coca-Cola, 137 x 20 cm. fremstår med reparationer af lak skader, afslag. Albani,ovalt aluminiums skilt, fremstår med buler, ridser reparationer af lakskader afslag 44 x 35 cm.. KB hvidtøl skilt, fremstår med ridser, afslag 28 x 28 cm. , Bing og Grøndahl reklame askebæger ...

Varunr: 6043062
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
13:23
SEK 546
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet
Ældre skolekort fra 1956 over Stillehavet 1:12000000 120 x 153 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, skjolder.

Varunr: 6042282
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
14:51
SEK 477
Tre ældre samlervine (3)
Tre ældre samlervine. Lot med 1 fl. Beaujolais 1959 1 fl. Beaujolais Superieur 1964 1 fl. Marcon Superieur 1964 Alle i stand A

Varunr: 6043026
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
16:16
SEK 682
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Came Card Lugia. PSA cerificeret
Lugia Pokémon TCG Neo genesis Japansk. Pocket Monster Came Card Lugia Holo. PSA cerificeret GMT10. 27239385

Varunr: 6033491
SEK 30 003 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:23
SEK 2 455
Carsten Gandrup. Garderfigur med fane H. 86 cm
Carsten Gandrup. Tivoli garder af bemalet træ med pelshue, trægevær og fane. H. 86 cm. Ligger i original kasse. Ubrugt.

Varunr: 6043999
SEK 4 364 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:44
SEK 1 159
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ
Zwarte Zee, modelskib af bemalet træ. L. 77 cm. Fremstår med fejl og mangler.

Varunr: 6045397
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:28
SEK 477
Tre globus med lys (3)
Tre globus med lys. H. ca. 42 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6045960
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:30
SEK 955
Dansk glasværk. En blå lommeflaske.
Dansk glasværk. En fastblæst knubret farvet blå lommeflaske, flad og pæreformet, let opstukken bund H. 15 cm.

Varunr: 6042224
SEK 3 273 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
20:14
SEK 477
Filmplakat Nöel-Nöel
Filmplakat Nöel-Nöel, tegnet på papir 63 x 45,5 cm ( 61 x 51 cm ).

Varunr: 6043410
20:20
SEK 409
Filmplakat 55 Dage i Peking
Filmplakat 55 Dage i Peking 84 x 61 cm ( 92 x 70), indrammet.

Varunr: 6043404
20:24
SEK 409
Filmplakater to stk Cowboy film (2)
Filmplakater ( Dobbeltprogram) fra 1943 og 1946 med titlerne ' Hænderne op' og 'Dødsdalens lovløse' 50 x 60 cm. Den ene er tegnet af Poul Kerring (2)

Varunr: 6043409
20:34
SEK 409
Rundt metalskilt Ø. 51 cm.

Varunr: 6012812
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:56
SEK 546
Engle og krucifiks af træ og komposit materiale (3)
En samling religiøse / kristne figurer iform af to væghængte engle udskåret i træ, heraf en sign. Ehart samt krucifiks af af træ med kristusfigur i kompositmateriale. H. 26,5 - 30,5 cm. En engel med reparation (3)

Varunr: 6024185
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
08:19
SEK 409
Air France. Retro kalender, midt 1900-tallet.
Air France retro kalender. Front af glas med motiver fra Air France destinationer, dag, dato og månedkalender. Udført hos A. Ferrer S.A. MulHouse, Frankrig. 36 x 24. D. 3 cm. Midten af 1900-tallet. Fremstå med enkelte små afslag på kant.

Varunr: 6042189
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
09:32
SEK 682
T-shirt med Mikkel Kesslers autograf str.M
T-shirt med Mikkel Kesslers autograf str.M. Ubrugt.

Varunr: 6046103
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2021
18:38
SEK 477

Varunr: 6040534
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2021
18:47
SEK 409
Filmplakat Poeten og lillemor
Poeten og Lillemor. filmplakat. Mål: 86 x 62 cm incl. ramme.

Varunr: 6043403
SEK 2 046 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-06-2021
19:16
SEK 477
Filmplakat Gøg og gokke på vulkaner
Kurt Wenzel Filmplakat. 'Gøg og Gokke på vulkaner , ' litografiske tryk, Bladmål 85 x 60 cm. Fremstår med håndterings- og foldemærker.

Varunr: 6043385
19:58
SEK 546
To renæssanceknive med udskårne skafter af elfenben, anno 1632 og 1643 (2)
To knive med udskårne skafter af elfenben fremstillende hhv. Jomfru Maria og ung kvinde. Knivenes kraver fremstår med graverede monogrammer og årstallene 1632 og 1643. L. 20 cm, L. skafter 7,7 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)

Varunr: 6040341
SEK 20 456 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:35
SEK 614
Et par barok væglampetter i udskåret træ af putti, antagelig sydtyskland 1600-1700-tallet. (2). (2)
Et par barok væglampetter i udskåret forgyldt og bemalt træ i form af putti på sky, hver holdende en lysarm i form af fakkel. Antagelig sydtyskland 1600-1700-tallet. H. ca. 41 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspatina, originalmalet delvist restaureret, mindre afskalninger. (2)

Varunr: 6040353
SEK 40 913 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:37
SEK 477
Russisk rejseikon, 1800-tallet
Russisk trefløjet rejseikon, triptykon, af messing, 1800-tallet. H. 12,5. L. åbnet 16,5 cm. Fremstår med patina.

Varunr: 5978091
SEK 2 455 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:43
SEK 409
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker (3)
3 stk. vintage fyldepenne, MontBlanc og Parker. Heriblandt grøn MontBlanc med uoriginal spids, lille kantskade på hærtte. Tredie pen antageligt amerikansk vintagepen af Bakelit, udstyret med MontBlanc spids. (3)

Varunr: 6023470
20:48
SEK 546
Vintage Coca-Cola køler
Vintage Coca-Cola køler, med dansk tekst, rød- og sortlakeret metal. Fremstår med kraftige brugsspor og afskalninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter forekommer.

Varunr: 6044722
SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-06-2021
21:38
SEK 477
Vægur, manufakturhandler Martin Ovesen i Nakskovs jubilæum 1950
Stort vægur, skive af glas i to lag med baggrundslys og slebne motiver forestillende klædeproduktion til forskellige tider og forskellige steder, betegnet 'Martin Ovesen Manufaktur 23. Sept. 1910-1950', ramme af træ. 86 x 86 cm. Fremstår med brugsspor, minutviseren sidder løst. Lauritz.com ...

Varunr: 6035151
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
11:25
SEK 409
Fransk papskilt, 'Margarine Era', ca. 1920'erne
Fransk reklameskilt af pap med stand, 'Margarine Era', ca. 1920'erne. 50 x 36,5 cm. Fremstår med mindre brugsmærker.

Varunr: 6008351
SEK 1 364 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
12:29
SEK 409
Ældre barnestol på hjul, omkr. 1950
Barnestol af bemalet træ på hjul med ramme i form af heste. Designet af snedker Marinus Christensen til at have tre funktioner som hhv. stol, gåstol og gyngehest (denne mangler dog meder til gyngehest), fremstillet i Brørup i perioden ca. 1945-1953. H. 56. L. 62 cm. Fremstår med brugsslitage, ...

Varunr: 6045923
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
14:55
SEK 409
Pokémon Southern Island Binder med bl.a. Mew Res. Holo (18)
Pokémon Southern Island Binder med bl.a. Mew Reserve Holo. I alt 18 kort heraf størstedelen holografiske. Varierende stand. (18)

Varunr: 6033492
SEK 9 546 DK, Aalborg, Nibevej 25-06-2021
18:17
SEK 1 364
Vintage tændstiketui af 14 kt. guld prydet med safir, ca. 1920-30'erne
Vintage tændstiketui af 14 kt. guld, prydet med cabochonslebet syntetisk safir, udført ca. 1920-30'erne. L. 6 cm. B. 4 cm. Vægt: ca. 31,9 gr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6035181
SEK 16 365 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
19:24
SEK 477
Kæmpe samling Jaguar modelbiler, merchandise samt originaldele
Kæmpe samling Jaguar modelbiler, heraf seks med original autografer, flere størrelser bla. Gorgi, Burago, Maisto og Vitesse samt modelbil samlesæt, merchandise bla. solbriller, tøj, parfume, kop og kande, lille tæppe, slips, taske, pins, askebæger, originaldele best. af gearknopper samt originale...

Varunr: 6037886
SEK 8 183 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-06-2021
19:25
SEK 2 182
12»