Utropspris
Mina sökmotorer   Spara lista   Upprätta sökmotor
123»   Varor pr. sida   66 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stor samling knive (51)
Stor samling knive med skæfter af plast, træ mm. Med brugsspor iform af tørrevner og skrammer. L. 15.2-25 cm (51)

Varunr: 6116899
SEK 1 105 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
15:47
SEK 414
'Madame la Comtesse Du Barry' Efter Augustin Pajou. Museums afstøbning i gips.
'Madame la Comtesse Du Barry' Efter Augustin Pajou (1730-1809). Museumskopi, afstøbning i gips. H. 72 B. 50 cm. På bagsiden "Portrait de madame la Comtesse du Bary. Par Pajou Sculp. du Roy professeur de son acad de pint e scul 1773" Sokkel med plakette "Musées Nationaux Moulage" på bagsiden. ...

Varunr: 6147284
SEK 6 906 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
18:55
SEK 4 696
Politiskilt, reservepoliti
Politiskilt 1938-1943, reservepoliti nr.12911.

Varunr: 6147652
SEK 2 072 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:22
SEK 1 796
Rundt metalskilt Ø. 51 cm.

Varunr: 6012812
SEK 2 072 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:28
SEK 1 381
Tantalus af eg med tre karafler, 1900-tallet
Tantalus af massivt egetræ med tre karafler af glas, beslag af forsølvet metal. H. 36 cm. B/L. 37 cm. Nøgle medfølger. Alm. aldersrelateret brugspræg / patina.

Varunr: 6147324
19:34
SEK 1 657
Svensk direktionshammer
Svensk direktionshammer af sortlakeret træ med montering af 830 sølv. Indgraveret 'Minnesgåve från F.C.P.F:s AVD. 16 till Eric Hägerstrand Ordförande 1924-1941'. Svenske sølvstempler, dat. mærke T8 for 1945. L. 27 cm. Vægt 102 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6142260
SEK 1 657 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:34
SEK 1 174
DOUBLE DICE spillemaskine
Double Dice HIGH ROLLER spillemaskine med møntindkast fra 50 øre til 20kr. H. 176 B. 64 D. 43 cm. Fremstår serviceret for 3 måneder side., og virkede ved indleveringen, flere nøgler medfølger. MÅ KUN OPSTILLES PRIVAT

Varunr: 6120210
SEK 6 906 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
19:36
SEK 4 420
Samling billedrammer
Flyttekasse med samling blandede billedrammer. Brugsslitage.

Varunr: 6147131
SEK 1 381 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:38
SEK 898
Camus, Four Roses, Tullamore Dew m.m. Samling reklame flasker, reklame glas m.m. (40+)
Camus, Four Roses, Tullamore Dew m.m. Samling reklame flasker, reklame glas m.m., bl.a. 1 stk. hvid Limoges Haviland Camus Napoléon Cognac La Grande Marque flaske m/ prop no 4310 H. 23 cm, 1 stk. grøn Limoges Castel Camus Napoléon Cognac flaske m/ prop (kork knækket) no 0837 H. 23 cm, 1 stk. blå...

Varunr: 6139879
SEK 1 105 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
19:41
SEK 483
Georg Jensen. Tolv piber(12)
Georg Jensen. Tolv piber. Fremstår med brugsspor. Kasse medfølger.(12)

Varunr: 6146751
SEK 1 381 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:45
SEK 1 796
Italiensk figur af sølv i form af engelsk officer fra de kongelige irske husarer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk officer fra de kongelige irske husarer i anno 1830, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 313 g. Fremstår med enkelte emaljeafslag.

Varunr: 6138286
SEK 3 867 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:45
SEK 3 039
Samling piber (20+3)
Samling på tyve blandede piber. Fremstår med brugsspor. der medfølger tre læderstropper med ophæng.(20+3)

Varunr: 6149365
19:47
SEK 1 657
4 små rammer, 20 årh (4)
4 små rammer med ovale felter, 20 årh. Rammer med ben. Ca. 14 x 12 cm. Alders- og brugsspor, f.eks. har benplader slået sig visse steder, samt enkelte små afslag. (4)

Varunr: 6143719
19:50
SEK 414
Montblanc 'Meisterstück LeGrand'. Fyldepen med spids af 14 kt. guld
Montblanc 'Meisterstück LeGrand'. Fyldepen med spids af 14 kt. guld, L. 14 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varunr: 6108597
19:53
SEK 3 039
Tolv håndskårne piber(12)
Tolv håndskårne piber, ikke mærkede. Fremstår med brugsspor,(12)

Varunr: 6146750
19:55
SEK 2 210
Seks fustager af engelsk fajance, 1900-tallet (6)
Seks fustager af engelsk fajance mrk. Doulton Lambeth. H. 33 cm. Ø 21 cm. Fire korkpropper mangler. (6)

Varunr: 6146989
SEK 2 762 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
20:01
SEK 622
Italiensk figur af sølv i form af engelsk granaderofficer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk granaderofficer i anno 1821, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 286 g. Fremstår med spredte små emaljeafslag.

Varunr: 6138282
SEK 3 591 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:01
SEK 2 762
Montegrappa 'Extra 1930' fyldepen med detaljer af sterlingsølv og 18 kt. guld
Montegrappa 'Extra 1930' fyldepen af skildpaddefarvet celluloid med monteringer på hætte og pen af sterlingsølv, pennehovedet med detaljer af 18 kt. guld. L. 13,5 cm. Medfølges af æske i træ indeholdende blækflaske og pudseklud (til sølvdelene). Fremstår med lette brugsspor, spredte slidmærker på...

Varunr: 6139466
SEK 9 668 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:02
SEK 7 182
Danmarks oldtid. Skafthuløkse af bjergart
Skafthuløkse af mørk bjergart med glimmerkorn, L. 14,5 cm, H. 6,5 cm. Antageligt fundet ved markarbejde på Løgismose på Fyn.

Varunr: 6142846
SEK 4 144 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:07
SEK 1 036
Danmarks oldtid. Stor grønstensøkse, yngre stenalder
Svær tyndnakket økse af grønsten, Tragtbægerkultur. L. 22,5 cm, B. 9 cm, tykkelse 5,7 cm. Fundet ved Fønsskov, tæt ved Tybrind Vig på Fyn.

Varunr: 6142842
SEK 5 525 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:09
SEK 2 210
Dupont 'Olympio' fyldepen af sterlingsølv med spids af 14 kt. guld
Dupont 'Olympio' fyldepen af sterlingsølv med linjemønster, pennehoved af 14 kt. guld. L. 13,5 cm. Original æske medfølger. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6138283
20:15
SEK 2 762
Samling piber med diverse tilbehør. (18)
Samling 12 brugte piber bla. a. Butz Choquin, Søren, BBB, White star, Goodwill, Jensen mm. med tilbehør, 4 pibeholder samt to piberenser. Alt med brugsspor. (18)

Varunr: 6148095
20:27
SEK 691
Kuffert af kraftigt læder, stemplet Muus
Kuffert / rejsekuffert af kraftigt læder, stemplet/præget med sorte bogstaver 'Muus', Beslag og låse af forniklet metal. Indvendigt med remme og under låget en lomme. Kraftige brugs- og alderspræg; herunder sprækket læder. 62 x42 x 17 cm.

Varunr: 6143052
20:50
SEK 414
Parker 'Duofold International'. Fyldepen med spids af 18 kt. guld
Parker 'Duofold International'. Fyldepen med spids af 18 kt. guld, L. 13 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varunr: 6108605
20:53
SEK 2 762
H. C. Andersen. Samling uroer (5)
H. C. Andersen. Samling uroer i form af nogle af hans eventyr bl.a. Svinedrengen, Fyrtøjet, Hyrdinden og skorstensfejeren, Kejserens nye klæder & Den standhaftige tinsoldat, papir m.m. Enkelte brugsspor. (5)

Varunr: 6144620
SEK 1 105 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2022
14:07
SEK 414
Peter Blake, 'Babe Rainbow'. Serietryk på metal
Peter Blake (f. 1932). 'Babe Rainbow', serietryk på metal, 1967. Sign. nederst til højre, samt med beskrivelse på bagsiden. Edition Dodo Design, London - 1968. 44 x 67 cm. Fremstår med buler, skævhed samt ridser og mærker.

Varunr: 6147287
SEK 4 144 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
16:33
SEK 3 039
To antikke blyindfattde hinterglass malede portrætter (2)
To antikke blyindfattde hinterglass malede portrætter af Holberg og en unavngiven bibelsk person, Antagelig 1800-tallet. Mål H. 41. B. 35 cm. (2).

Varunr: 6144761
SEK 4 420 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
17:34
SEK 1 796
Rubie's Costume Company Darth Vader Supreme edition kostume
Rubie's Costume Company. Darth Vader Supreme edition kostume (onesize: 170-210 cm.) Fremstillet 2005. Fullsize mannequin medfølger. Fremstår med brugsspor i form af krakeleret lakarbejde.

Varunr: 6144750
SEK 16 574 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
18:34
SEK 6 906
Samling replika ringe
Samling replika ringe forestillende jordfund. Fremstår med patinering. Holdere medfølger.

Varunr: 6148272
SEK 2 072 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2022
19:06
SEK 1 381
Bamsekran
Bamsekran med gammelt møntinkast. H. 94,B. 62,D. 125 cm. Fremstår med brugsspor, indvendigt glas med revne. Lys tænder ved test. Kranens funktionalitet ej testet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varunr: 6146221
SEK 1 105 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
19:08
SEK 483
123»