Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par lysestager i form af karper (2)
Et par lysestager i form af karper, udført af metal og horn. H. 23 cm. Fremstår med almindelige brugsspor (2).
Varunr: 5429590
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
20:39:00
SEK 1 727
Silverljusstakar Augsburg 1745-1747
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokoko, sannolikt av Jacob Schieler, Augsburg 1745-1747, vriden form, höjd ca 18 cm, vikt inkl inneslutet stearin ca 490 g
Varunr: 5443288
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
17:40:00
Se mer
Karl J. Ottesen. Moderne trearmet kandelaber af sølv, Norge
Karl J. Ottesen. Moderne trearmet kandelaber af sølv. Sign. Karl Jørgen Ottesen. H. 26,5 cm. Vægt ca. 736 gr. Ottesen familiens sølvsmedie blev grundlagt i Sandnes, Norge 1940. Fremstår med gravering i bund "Den norske stats oljeselskap a.s 1972 - 1997". Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5443608
SEK 4 317 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:30:00
SEK 648
Dansk sølvsmed. Et par barokformede lysestager af sølv (2)
Dansk sølvsmed. Et par barokformede lysestager af sølv. H. 17,5 cm. Udfyldning afmonteret. Samlet vægt: ca. 400 gr. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5400998
SEK 2 878 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:37:00
SEK 863
Ljusstake
LJUSSTAKE, silver, Auran Kultaseppä Åbo 1973, höjd 12 cm, vikt ca 174 g
Varunr: 5444396
SEK 2 144 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 24-09-2019
13:22:00
Se mer
Ljusstakar
LJUSSTAKAR, 7 st, silver, Kultakeskus, Tavastehus 1960-tal, höjd 7,5 cm
Varunr: 5444427
SEK 3 216 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 24-09-2019
15:00:00
Se mer
Ljusstakar empirstil
ERIC LÖFMAN, ''Classic'' ljusstakar, 1 par, silver, Markströms Guldsmeds, Uppsala 1993, empirestil, fyllda fötter, höjd ca 19 cm
Varunr: 5445772
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-09-2019
14:34:00
Se mer
Ljusstakar silver
LJUSSTAKAR, 2 par, silver och sterlingsilver, Bröderna Lohne Bergen resp Henning Andersen Köpenhamn, höjd ca 5,5 cm
Varunr: 5445788
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-09-2019
15:22:00
Se mer
Thygesen Jacobsen. Par lysestager i sølv med fyldt fod. (2)
Sølvlysestager. To stager i sølv, med fyldt fod, udført af K.E. Thygesen Jacobsen, stemplet E.T.J 830S. H. 17 cm. (2)
Varunr: 5443481
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
20:02:00
SEK 432
A. Dragsted. Et par kandelabre af sølv, 1936 (2)
A. Dragsted. Rococo-stil, et par trearmede kandelabre af sølv, drevet og graveret med rocailler og bladværk, stemplet A. Dragsted København sølvmærket 1936. H. ca, 20,5 cm, B. 29 cm. Vægt 1345 gram (2)
Varunr: 5446618
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
20:11:00
SEK 2 302
Par stager af sølv (2)
Par sølvstager på ovalt fodstykke, , H. 20 cm., stemplet E.T.J. 925 S., 20. årh. Vægt 516 gr. Aftagelig top, med form som H.C. Andersens hat. (2)
Varunr: 5440207
SEK 2 158 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
20:31:00
SEK 791
Carl M. Cohr. Et par stager af sølv, 1946 (2)
Carl M. Cohr. Et par stager af sølv med kantet fod og lysholder, udført i 1946. H. 8 cm. Udfyldning taget ud. Samlet vægt ca. 206 g. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5444176
SEK 1 727 DK, Vejle, Dandyvej 26-09-2019
20:35:00
SEK 432