Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par George III stager sterlingsølv, mester Joseph Tibbitts, Sheffield 1776 (2)
Et par Georg lll stager af sterlingsølv, firsidet stamme på kvadratisk fod, dekoreret i relief med klassicistiske figurer og motiver som guirlander og akantusblade, stemplet med mestermærke for Joseph Tibbitts, Sheffield anno 1776. Udfyldte med træ. H. 28,5 cm. Samlet vægt ca. 1418 g. Fremstår ...
Varunr: 5279633
SEK 21 060 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:19:00
SEK 14 742
Ljusstakar silver Borgila
BORGILA, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, Stockholm 1947, höjd ca 18,5 cm, total vikt ca 593 g
Varunr: 5284938
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-03-2019
15:06:00
Se mer
Ceson. Et par moderne svenske lysestager af sølv, anno 1995 (2)
Ceson. Et par moderne svenske lysestager af sølv. Stemplet med Ceson, trekroner og V10 (1995). Udfyldte. H. 18 cm. Fremstår med brugsspor. (2).
Varunr: 5250363
SEK 2 106 DK, Vejle, Dandyvej 29-03-2019
20:16:30
SEK 491
Wilens m.fl. To par lysestager af sølv (4)
To par lysestager af sølv, det ene med trappeformede manchetter og fodstykker, stemplet WILENS 1947. Det andet schweizisk. H. 10,5 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Varunr: 5235222
20:20:00
SEK 913
Silverljustakar 1 par Auran Kultaseppä Oy
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1938, höjd 8 cm
Varunr: 5285836
SEK 2 092 FI, Stockholms Auktionsverk, Södra Kajen 30-03-2019
10:15:00
Se mer
Ceson. Et par moderne svenske lysestager af sølv, anno 1990 (2)
Ceson. Et par moderne svenske lysestager af sølv. Stemplet med Ceson, trekroner og Q10 (1990). Udfyldte. H. 18 cm. Fremstår med brugsspor. (2).
Varunr: 5222228
SEK 2 106 DK, Vejle, Dandyvej 31-03-2019
20:19:00
SEK 1 053
Svend Toxværd, par lysestager af sølv. (2)
Svend Toxværd, et par lysestager af sølv på runde hvælvede fodstykker med perlestaf. Udfyldte. H. 16 cm. Brugsspor. (2)
Varunr: 5287936
20:33:00
SEK 1 544
To væghængte stager af sølvplet (2)
To væghængte stager af sølvplet. H. 14 cm. B. 20 cm. Brugsspor. (2)
Varunr: 5266844
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
20:38:00
SEK 421
Leuchter / Kerzenständer, 835er Silber
Armleuchter / Kerzenständer, 835er Silber. Drei-armiger Kerzenständer in gewundener kannelierter Form, Standfußes punziert, H.22cm, B.30cm, Gewicht: 717,2 Gramm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, leichte Oxidation, Kratzer, sowie Kerzeneinsätze locker, einer fehlend.
Varunr: 5282702
SEK 4 707 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:47:00
SEK 2 354
Lysestage, 835 sølv
Lysestage, 835 sølv, med fem svungne arme, foden er stemplet, H. 22 cm, B. 30 cm, vægt: 1601,9 g. Fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, oxidering, delvist med små ridser, en indsats mangler.
Varunr: 5282701
SEK 8 891 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:57:00
SEK 4 446