Utropspris
   Varor pr. sida   6 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
GAB. Et par svenske stager af sølv (2)
Guldsmedsaktiebolaget. Et par svenske stager af hammerslået sølv i barokform med snoede stammer på bred fod med stiliserede blomster og bladværk, anno 1944. H. 17 cm. Samlet vægt ca. 364 g. Fremstår med brugsspor, rester af forgyldning, gravering på fod. (2)

Varunr: 6044569
SEK 4 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:29
SEK 477
Holmsted Design. Klokkeformede lystestager af hammerslået sterlingsølv (2)
Holmsted Design. Et par klassiske klokkeformede lysestager af hammerslået sterlingsølv, udformet med bred lys-krave samt profileret let kanneleret fodstykke. H. 8,5 cm. Fod: Ø 8,5 cm. Samlet vægt: ca. 330 gr. Stagerne fremstår med minimale brugsspor. (2) Holmsted Design er en danskejet ...

Varunr: 6028870
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:49
SEK 955
Et par franske femarmede lysestager af forsølvet metal (2)
Et par franske femarmede lysestager af forsølvet metal, stemplet "CF" med en hare. Kan skilles ad. H. 20 cm. Fremstår med brugsspor, to lysarme med løshed. (2)

Varunr: 6034793
SEK 1 637 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
19:16
SEK 409
Poul E. Boesen og C. Holm. To par lave stager af sølv (4)
Poul E. Boesen og C. Holm. To par lave stager af sølv. Ø 6,5 og 7 cm. Samlet vægt ca. 250 g. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6016510
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
18:44
SEK 546
Grann & Laglye. Et par kandelabre af sølv, anno 1939 (2)
Grann & Laglye. Et par kandelabre af sølv med ligeknækket korpus, hver med fire lysarme, anno 1939. H. 22 cm. Den ene med udfyldt fodstykke. Vægt på den uden udfyldning: 640 g. Fremstår med brugsspor, gravering på fod. (2)

Varunr: 6033054
SEK 12 274 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
18:54
SEK 477
Giuseppe Chigiotti for Driade Kosmo. 'Matthew Boulton I' kandelaber i forkromet metal
'Matthew Boulton I' kandelaber i forkromet metal med fem lysholdere hvoraf fire på svungne arme, designet af Giuseppe Chigiotti for Driade Kosmo. H. 32 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044519
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2021
19:23
SEK 409