Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   268 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To montana moduler m. vægbeslag(2+2)
Peter J. Lassen. Montana grålakerede reolmoduler med låger og skuffer af fineret mahogni. H. 18,5-35, B. 35-70,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Vægbeslag medfølger. (2+2)

Varunr: 6230908
SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
15:47
SEK 916
Hjørneskab af teaktræ, 1960'erne
Hjørneskab af finéret teaktræ, front med glasdør bag hvilke hylder. H. 124, 57 x 89 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugspræg.

Varunr: 6226699
SEK 1 409 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
17:00
SEK 564
Locker / garderobeskab
Locker / garderobeskab af bemalet metal, front med seks låger. H. 198, B. 91, D. 49 cm. 1900-tallets midte. Fremstår kraftig slittage / patinering, herunder buler, ridser og afskalninger.

Varunr: 6231165
SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
17:28
SEK 423
Ole Wanscher. Skænk af nøddetræ
Ole Wanscher (1903-1985). Skænk af nøddetræ, front med låger. H. 88 L. 185 B. 54 cm. Nøgler medfølger, en sidder fast i lås. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med kraftige brugsspor.

Varunr: 6228986
SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:41
SEK 2 114
Kommode af teaktræ, 1960'erne
Kommode af finéret teaktræ, front med seks skuffer, opsat på senere massive tilspidsede ben. H. 118, 75 x 38 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugspræg.

Varunr: 6229620
SEK 2 114 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
17:44
SEK 1 198
BG design. Buet skænk / barmøbel af palisander og eg, model Temple Board, Limited Edition
BG design. Buet skænk / barmøbel af vintage palisander og eg, front med jalousilåger bag hvilke rumsektion og små hylder, på skråtstillede ben. H. 73 cm. B. 107 cm. D. 41 cm. Fremstillet hos BG Design, model 'Temple Board', Limited Edition. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6222726
SEK 8 456 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:23
SEK 5 074
Børge Mogensen. Skænk af teak, 1950-60'erne
Børge Mogensen. Skænk af fineret teak, 1950-60'erne. H 66, 100 x 47 cm. Fremstillet hos Søborg Møbler. Nogle ridser og skrammer mm.

Varunr: 6221151
SEK 3 383 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
18:26
SEK 2 537
Omann Junior. Lav skænk af palisander, 1960'erne
Omann Junior. Lav skænk af finéret palisander, opsat på senere massive tilspidsede ben. H. 79, 180 x 44 cm. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. Fremstår med alm. brugspræg.

Varunr: 6229566
SEK 3 664 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
18:28
SEK 2 114
Dansk møbelarkitekt. Kommode med spejl
Dansk møbelarkitekt. Kommode med to skuffer samt klap med spejl på indersiden. H. 76,5 cm. x B. 79,5 cm. x D. 42 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser samt små afslag.

Varunr: 6231008
SEK 1 691 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:33
SEK 634
Domino. Reolsystem af teaktræ, 1960/70'erne (3+3 )
Domino. Reolsystem af finéret teaktræ, bestående af tre sektioner á, H. 184, 102 x 31/51 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. (3+3)

Varunr: 6221841
SEK 2 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
18:51
SEK 775
Dansk snedkermester, dækketøjsskab fineret med nød 1940'erne
Dansk snedkermester, dækketøjsskab fineret med nød, i fronten 2 jalousilåger og 2 skuffer med greb af patineret messing, opsat på stel med fire runde hvidlakerede ben med messingsko og krydsprosser, H. 130 x 135 x d.40 cm. 1940'erne. Fremstår med brugsspor; rmærker og skrammer, slid omkring ...

Varunr: 6230959
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
19:21
SEK 1 550
Kai Kristiansen. Vitrineskab og skænk af teak (2)
Kai Kristiansen. Vitrineskab og skænk af teak, vitrineskab med glaslåger bag hvilke hylder, skænk bag hvilke udtræksbakker og hylder. Fremstillet hos Feldballes Møbelfabrik. Mål vitrineskab H. 76, B: 86, D. 32, mål skænk H. 82, B. 86, D. 40 cm. Fremstår med ridser, mærker, skænk med hul i ...

Varunr: 6210597
SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
19:21
SEK 2 819
Skænk af palisander, 1960'erne
Høj skænk af finéret palisander, front med skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, nederst med skuffer. H. 115, L. 184, B. 45 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Varunr: 6226668
SEK 5 074 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:28
SEK 3 664
Barok skab af eg 1700 tallet
Barok skab af eg 1700 tallet. Todelt. Underdel fra 1800 tallet. H. 177, B. 122, D. 38 cm. Fremstår restaureret og med alderssvarende brugsspor. Skade på låge. Der medfølger ingen nøgle.

Varunr: 6225921
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-07-2022
19:33
SEK 423
Kommode af teaktræ, 1960'erne
Kommode af finéret teaktræ, front med seks skuffer, opsat på massive ben. H. 100, 75 x 47 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugspræg.

Varunr: 6229624
19:34
SEK 1 832
Vægskab i egetræ
Vægskab i egetræ, profileret top, front med to låger,hvorbag 2 hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Ophængsliste medfølger. B. 100 cm. D. 28 cm. H. 60 cm. Modelfoto.

Varunr: 6190405

SEK 2 255 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:35
SEK 1 409
Øm møbelfabrik. Chatol / Sminkebord af teaktræ, 1960'erne
Chatol / Sminkebord af finéret teaktræ, øverst tre små skuffer og små rum, midtfor udtræksplade med spejl på undersiden og ruminddelt skuffe, nederst to store skuffer. H. 108, 86 x 46 cm. Udført hos Øm møbelfabrik. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg.

Varunr: 6217303
SEK 9 866 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:39
SEK 5 638
Dansk Møbelproducent, Spisebord, linolium
Dansk Møbelproducent, firkantet spisebord med plade i grå linoliumsamt sæbebehandlet ben i egetræ. L. 100 cm. B. 100 cm. H. 75 cm. Udstillingsmodel, Fremstår samlet med mindre brugsspor/håndteringsmærker.

Varunr: 5977409

SEK 2 537 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:45
SEK 1 198
Børge Mogensen for P. Lauritsen & søn. Kommode med overdel af egetræ (2)
Børge Mogensen (1914-1972). Kommode med overdel af massivt og finéret egetræ, front med otte skuffer, greb af messing. Model '60S-52'. Herover overdel med to låger, bag hvilke flytbare hylder. Model '120T-36'. H. 206, B. 120, D. 36/52 cm. Udført hos P. Lauritsen & søn, Aalestrup. Nøgler ...

Varunr: 6217826
SEK 28 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:47
SEK 16 913
Reolsystem af egetræ, 1960/70'erne (2+2)
Reolsystem af egetræ, bestående af to sektioner. Mål pr. sektion; H. 196, 110 x 35/46 cm. Alm. brugspræg. (2+2)

Varunr: 6223786
19:49
SEK 1 268
Lav skænk, bejdset træ
Lav skænk af mørkbejdset træ. Front med to farvede skydelåger bag hvilke hylder. Fire skuffer. Opsat på medestel. H. 72, B. 240, D. 45 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6208213
SEK 7 047 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-07-2022
19:51
SEK 5 356
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, Vitrine
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, vitrine i sæbebehandler egetræ samt sortlakerede egetræslåger med indsat glas samt hylder af egetræ, model Calluna. H. 180 cm. B. 100 cm. D. 40 cm.

Varunr: 6157122

SEK 7 047 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
SEK 4 228
Blanc Divoire. Tre-delt reol, grå bemalet. (3)
Blanc Divoire. Tre-delt reol udført i grå bemalet træ, hylder finderet med bejdset eg. Profileret top, front med rum, justerbare hylder samt underdel med låger. H. 230. B. 230. D. 46 cm. Fremstår i original emballage. model foto

Varunr: 6231410

SEK 5 638 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
20:15
SEK 4 228
Skænk fineret med palisander. Front med 4 låger og 8 skuffer. H 118 cm, D 42 cm, L 200 cm. Lette brugsspor.

Varunr: 6228934
SEK 5 638 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:19
SEK 3 383
Dansk snedkermester, lav skænk fineret med nød
Dansk snedkermester, lav skænk fineret med nød, i fronten 2 jalousilåger og 9 skuffer med greb af patineret messing, opsat på stel med seks runde hvidlakerede ben med messingsko og krydsprosser, H. 88 x 186 x 50 cm. 1940'erne. Fremstår med brugsspor; rmærker og skrammer, krydssprosse knækket, ...

Varunr: 6230958
20:22
SEK 1 409
Skænk af mahogni
Skænk af mahogni med skuffer i fronten. H. 87 L. 197 D. 60 cm.Fremstår med slitage, ridser mærker uden håndtag samt uden nøgler.

Varunr: 6221830
SEK 1 691 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:22
SEK 423
Vægskab i lakeret træ
Vægskab i lakeret træ, profileret top, front med to låger,hvorbag 2 hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Øjer til ophængning monteret. B. 100 cm. D. 28 cm. H. 60 cm. Modelfoto.

Varunr: 6204274

20:25
SEK 1 128
Kai Kristiansen. FM Skænk af palisander
Kai Kristiansen. Skænk af palisander, skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Feldballes Møbelfabrik. H. 76, B. 86, D. 40 cm. Fremstår med ridser og enkelte skjolder på top.

Varunr: 6223929
SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
20:25
SEK 916
Henry Kjærnulf. Skænk, palisander
Henry Kjærnulf. Skænk af fineret palisander, front med fire skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker. Fremstillet hos Snedkermester Bruno Hansen, med stempel og mærkat herfra. H. 113 L. 200 B. 44 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, heraf mærker samt enkelte skjolder på topplade.

Varunr: 6223204
SEK 8 456 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
20:25
SEK 6 201
Reol af teak
Reol af teak med hylder, buet kant og top. H. 191, B. 100, D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, mindre afslag på top og hul i bagbeklædning.

Varunr: 6230979
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
20:27
SEK 1 128
12345...9»