Utropspris
12345»   Varor pr. sida   142 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Skab af teaktræ, 1960'erne
Skab af finéret teaktræ, 1960'erne. Front med låger, hvorbag hylder. H. 90, 83 x 40 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6061030
SEK 2 469 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
08:02
SEK 617
Ercol. Windsor reol og reol med underskab (2)
Ercol. Windsor reol og reol med underskab af bøgetræ og elmetræ, med hylder, døre, hvor bag hylder. H. 127-190 cm. B. 90-92 cm. D. 32-40 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, malingrester, en baluster med afblegning. (2)

Varunr: 6061206
SEK 5 487 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
09:50
SEK 3 292
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak
Dansk møbelproducent. Lav skænk af massivt og fineret teaktræ, front med låger, hylder og skuffer. Nøgle medfølger. H. 80, B. 200, D. 43 cm. Fremstår med brugsspor og stedvise finerskader.

Varunr: 6058857
SEK 13 718 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
10:06
SEK 1 303
Natuzzi. Skænk af laseret ask
Natuzzi. Skænk af laseret ask. Top og stel af med sort pianolak. H. 74 cm. B. 186 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, mindre overfladiske ridser og manglende hylder.

Varunr: 6012445
SEK 1 372 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
10:09
SEK 412
Dansk møbelproducent. Lav skænk i massiv ask.
Dansk møbelproducent. Lav skænk i massiv stavlimet ask. Front med tre finerede låger hvorbag rum.H. 80. L. 136. D. 42 cm. Vejl. udsalgspris: 9.999 kr. udstillingsmodel.

Varunr: 6050345

SEK 7 682 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
11:35
SEK 412
P. Hvidt og O. Mølgaard-Nielsen, Reol/skabsmoduler af massiv mahogny (3)
P. Hvidt og O. Mølgaard-Nielsen Reol/skabsmoduler udført af massiv mahogny, samlinger med synlige sinker og forkromet greb, bestående af tre moduler. Skab, H. 83, B. 90, D. 31 cm. Reol H. 76, B. 90, D. 34 cm. Skuffemodul. H 38, B 90, D 47 cm. Fremstillet hos Søborg Møbler. Fremstår med kraftige ...

Varunr: 6021261
SEK 6 036 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
12:14
SEK 480
Tv bord/lav skænk af massivt eg
Tv bord/lav skænk i massivt egetræ. Udført med to låger samt hylde. L. 170 D. 45 H. 45 cm. Udstillingsmodel med ridser/mærker

Varunr: 5855492

SEK 2 058 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
12:17
SEK 412
To-delt vinreol. hvid bemalet træ.
To-delt vinreol / vitrineskab. Udført i hvid bemalet træ. Underdel med to skabe, tre skuffer samt tre udtrækshylder. Overdel med ophæng til glas. H. 200 cm. B. 144 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5993328

SEK 6 859 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
12:23
SEK 480
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab i massiv eg. Front med to låger hvorbag glashylder. Underdel med tre skuffer beklædt med sort laminat. H. 140. B. 120. D. 50 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris. 10.999 kr. Nederste skuffe med lille afslag på hjørnet.

Varunr: 5798383

SEK 10 974 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
12:38
SEK 480
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Varunr: 5527470

SEK 2 195 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
13:23
SEK 1 166
Tv-skænk, hvidlakeret træ.
Tv-skænk udført i delvis massiv hvidlakeret træ. Front med hylder samt låge. Bagbeklædning med huller for ledningsgennemføring. Greb i metal. H. 61. L. 164. D. 48 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor. Fremstår i original embl.

Varunr: 6048109
SEK 1 372 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
13:56
SEK 412
Peter J. Lassen. Montana. Tre skabe (3)
Peter J. Lassen. Montana. Tre skabe af hvidlakeret mdf. H. 35 cm. B. 69,5 cm. D. 30 cm. Et skab med monteret liste på bagside. Fremstår med ridser og brugsspor. (3)

Varunr: 6061542
SEK 2 195 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
18:25
SEK 960
Bemalet klædeskab med låger af teak
Bemalet klædeskab med låger af teak. H 175, 95 x 63 cm. Brugsslitage.

Varunr: 5983599
SEK 2 058 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
18:52
SEK 412
Dobbeltlåget vitrine, bemalet træ
Dobbeltlåget vitrine med låger, hvorbag hylder, bemalet træ af ukendt træsort, profileret top, 1 nøgle, håndbygget, H. 190 cm. L. 120 cm. B. 40,5 cm.

Varunr: 6029600
SEK 6 859 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2021
19:15
SEK 617
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Varunr: 5663371

SEK 5 487 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2021
19:20
SEK 480
Peter J. Lassen. Montana. Samling moduler (7+5).
Peter J. Lassen. Montana. Samling hvidlakeret moduler bestående af to vitrineskabe, fire reolmoduler samt et skab, alle med mål: 69,5 x 69,5 x 30 cm. Fem sokler H. 30 cm. Sokler fremstår med kraftige brugsspor. Moduler fremstår med mærker, ridser og brugsspor. (7+5)

Varunr: 6061551
SEK 11 249 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
19:22
SEK 3 018
Jalousiskab af birk, 1900-tallets første halvdel
Jalousiskab af fineret birk, front med jalousilåger, bag hvilken udtræksbakker, nøgle medfølger ikke. 1900-tallets første halvdel. H. 145, 99 x 40. Fremstår med ridser og mærker samt skrammer.

Varunr: 6063382
SEK 2 744 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
19:30
SEK 960
Chatol af eg. ca. 1900
Chatol af eg. ca. 1900 med nedfældelig skriveklap. Beslag af messing. H. 104,B.91,D. 48 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6063277
SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
19:30
SEK 412
Skænk/Barskab af bejdset egetræ
Skænk/Barskab af bejdset fineret egetræ. Sko af messing. Front med fire mindre skabe samt to låger bag hvilke barindretning af fineret birketræ monteret med spejle med motiver af fisk. Nøgle medfølger til indvendige låger, ikke udvendige døre. H. 130 cm. B. 180 cm. D. 41 cm. Fremstår med mærker, ...

Varunr: 6061670
SEK 2 744 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
19:34
SEK 480
Hansen Living. To vitrineskabe af massiv mahogni (2)
Hansen Living. To vitrineskabe af massiv mahogni, kvadratiske ben, tappede samlinger, matterede glaslåger, fem hylder. H. 180 B. 90 D. 35 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)

Varunr: 6061457
19:40
SEK 1 029
Dansk møbelproducent. Højt barskab, egetræ
Dansk møbelproducent. Højt barskab af fineret egetræ, front med fire skuffer, to låger bag hvilke barindretning med spejlfelt. H. 145 L. 75 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, revner i spejlfelt. Nøgle medfølger.

Varunr: 6027042
SEK 8 231 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
19:43
SEK 412
Poul Heltborg. Bardisk, palisander, model HM3
Poul Heltborg. Bardisk af fineret palisander, topplade af hvid laminat, en side med to skydelåger af glas, bag hvilke to udtræk, heraf en med skål af rustfri stål, herunder lille udtræksplade / skærebræt, 8 flaskeholder samt hylde. Fremstillet hos Heltborg Møbler, model HM3. Litt.Domus Danica, ...

Varunr: 6044694
SEK 13 718 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
SEK 4 664
Stolpeskab af egetræ
Stolpeskab af egetræ, H 130, 88 x 47 cm. Brugsslitage; ridser, skrammer, tørrevner.

Varunr: 6061054
SEK 1 097 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
20:01
SEK 549
Simonsen og Czecura. Vitrineskab
Simonsen og Czecura. Vitrineskab, hvidmalet, to sprossede låger med glas, tre hylder af mørk finer. Fremstillet og speciallavet hos Simonsen og Czecura. H. 214 B. 134 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.

Varunr: 6061459
20:01
SEK 617
Christian VIII chiffoniere af birketræ, 1800-tallet
Christian VIII chiffoniere af bejdset birketræ, front med syv skuffer. H. 157 cm. B. 103 cm. D. 53 cm. Fremstår med brugsspor, finérskader.

Varunr: 6060663
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-08-2021
20:05
SEK 412
Skænk af eg
Skænk af fineret eg, monteret med nye ben. H 73, 122 x 40 cm. Alm. brugsspor.

Varunr: 6062370
20:05
SEK 754
Dansk møbelproducent. Chartol af teak
Dansk møbelproducent. Chartol af fineret teaktræ med buet klap låg bag hvilken hylder og par skuffer samt tre skuffer i systemet, senere monteret ben af bejdset bøg. H. 98 L. 86 B. 46 cm. Fremstår med brugsspor og nogle afslag på finer.

Varunr: 6063549
SEK 4 115 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
20:06
SEK 412
Dansk møbelproducent. Reolsystem, palisander (4)
Dansk møbelproducent. Reolsystem af fineret palisander best. af: et modul med front af to låger bag hvilke hylder, et modul med front af fire skuffer samt låge bag hvilke hylder, et modul med front af hylder samt et modul med front af hylder samt nedfældig klap bag hvilken hylder samt ...

Varunr: 6058384
SEK 2 744 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
20:16
SEK 3 018
BG Design. Lav skænk udført i vintage teak.
BG Design. Lav skænk udført i vintage fineret teak, front med tre skydelåger, indvendig med rum og hylde. Hvilende på skråtstillede, massive ben af teak. Fremstillet hos BG design ved Bjarne Green med label herfra. H. 65. L. 146. D. 36 cm. Bjarne Green arbejder i vintage/genbrugstræ og der kan ...

Varunr: 6064336
SEK 12 346 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
20:17
SEK 2 606
Frits Henningsen Reol- mahogni.
Frits Henningsen: Reol af mahogni med profileret front, overdel med reolindretning, underdel med låger. H 195 cm, D 20/42 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Nøgle medfølger.

Varunr: 5995417
SEK 5 213 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
20:17
SEK 412