Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stort kinesisk skab, sort antikbemaling
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet. Front med to døre. Monteret med metalbeslag på døre. H. 180 cm. B. 100 cm. D. 52 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5406559

SEK 6 331 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
09:45:00
SEK 1 871
Konsolbord , guld antikbemalet stel
Konsolbord fremstillet i massivt rustikt træ. Stel af antikbemalet guld samt greb af stål og to skuffer. Mål: H. 80 cm, D.39 cm, L. 120 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5394311

SEK 2 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:20:00
SEK 432
Vitrineskab. Hvid bemalet.
Vitrineskab. Udført i hvid bemalet træ. Greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder. H. 160 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5406736

SEK 4 605 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:21:00
SEK 1 727
Reol/sidebord med hylde og tre skuffer.
Reol/sidebord med hylde og tre skuffer. Udført i massiv lakeret birketræ, plade i bejdset ask. Skuffer med greb af messing. H. 95. L. 148. D. 43 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5418504

SEK 4 892 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:31:29
SEK 432
Dobbeltlåget klædeskab i eg.
Dobbeltlåget klædeskab i grå laseret eg. Front med fire låger hvorbag hylder. Greb i sort fladstål. Udstillingsmodel. H. 230 cm. B. 110 cm. D: 45 cm.
Varunr: 5414681

SEK 5 756 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:46:43
SEK 576
Stort kinesisk skab, rød antikbemaling
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af rød antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet. Front med to døre samt to skuffer. Monteret med metalbeslag på døre og skuffer. H. 183 cm. B. 104 cm. D. 57 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5406618

10:54:00
SEK 648
To-delt vitrineskab. (2)
To-delt vitrineskab i farven lakeret råhvid. Profileret top, to låger hvorbag glashylder, underdel med skuffer samt låger. Skabet fremstår med spor efter fugt, samt mærker. Underdel skal tilpasses overdelen. (Klemmer på sideliste) H. 210. B. 160. D. 45 cm. (2)
Varunr: 5430732
10:56:26
SEK 504
Skænk af massiv genbrugstræ
Skænk af massiv genbrugstræ, front med seks skuffer greb i jern, ben af jern. H. 120 cm. L. 175 cm. D. 52 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5418479

SEK 6 043 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
11:07:50
SEK 648
Dobbeltlåget klædeskab i grøn bemalet træ
Dobbeltlåget klædeskab i grøn antikbemalet træ. Front med 2 låger hvorbag hylde og stang. Greb i messing. Udstillingsmodel. H. 211. B. 130. D: 60 cm.
Varunr: 5427221

11:46:00
SEK 432
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af rød antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet. Front med to døre samt to skuffer. Monteret med metalbeslag på døre og skuffer. H. 182 cm. B. 117 cm. D. 56 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5406599

12:00:00
SEK 648
Chatol af fineret mahogni
Chatol af fineret mahogni, front med tre skuffer og skråklap bag hvilken skuffer og rum, på tilspidsede ben. 1900-tallet. H. 111 cm. B. 83,5 cm. D. 43,5 cm. Fremstår med brugsslitage, nøglerør mangler, nøgle medfølger.
Varunr: 5441121
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:24:00
SEK 432
James hjemmebar hvid højglans/ege dekor.
James hjemmebar hvid højglans/ege dekor. Bredde cm 108.4 Højde cm 121.8 Dybde cm 48 Leveres Usamlet Vægt 73.2 kg. Intern nr. 07-41210-akuu OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan besigtiges og afhentes fra denne adresse...
Varunr: 5174088

SEK 1 439 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
12:26:00
SEK 432
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.
Varunr: 5360223

SEK 5 756 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:00:00
SEK 2 878
Suma Trend reolsystem i hvid og hvid højglans inkl. belysning.
Suma Trend reolsystem i hvid og hvid højglans inkl. belysning. Materiale: Hvid korpus, hvid højglans front og glas. LED lys. Bredde cm 210 Højde cm 169 Dybde cm 37 Leveres Usamlet Vægt 73.51 kg. Intern nr. 42-43717 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt ...
Varunr: 5438011

SEK 3 166 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
13:13:00
SEK 432
Et par skænke (2)
Et par skænke af hvidt lamineret spånplade med låger af bølget/riflet plast samt stel og bagplade af stål. Lille modul : L. 85, D.40, H.59,5 cm. Stort modul L. 206, D.40, H.59,5 cm. Fremstår med kraftig brugsspor, gulnede plastlåger. (2)
Varunr: 5382509
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:16:55
SEK 432
Sekretær af fineret mahogni, 1800-tallet (2-delt)
Sekretær af fineret mahogni, sen-empire,1800-tallets midte. Løse dele, lister & løvefødder medfølger. Bag skriveklap rum med skehylde og tre mindre skuffer. Svungne låger, konvekse & karnisbuede skuffer. 'Københavnerformet top'. H. 168 cm. B. 100. D. 53 cm. Brugspræg & alderspatina, herunder ...
Varunr: 5417165
SEK 1 727 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
13:27:00
SEK 432
Skab udført i massiv birk samt asketræ
Skab med hylde og to låger. Udført i massiv lakeret birketræ, plade i bejdset ask. Låger med greb af messing. H. 181. B. 63 D. 45 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5418762

SEK 4 317 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
14:06:00
SEK 432
klædeskab i bemalet træ
klædeskab i bemalet træ. Låge med spejl hvorbag hylde og stang. Fire skuffer med greb i messing. Udstillingsmodel. H. 150. B. 100. D: 46 cm.
Varunr: 5427268

14:22:00
SEK 576
To kommoder af sortlakeret mahogni (2)
To kommoder af matsortlakeret massiv mahogni, tre skuffer med jalousi på fronten. Træ kommer jf. producent fra statskontrollerede leverandører. H. 89 B. 41 D. 36 cm. Modelfoto. Leveres i to originale emballager. Emballagemål pr. kommode: 93 x 38 x 43 cm. (2)
Varunr: 5323543

SEK 2 014 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
14:22:33
SEK 504
Vitrineskab
Vitrineskab af af hardwood med fire vitrinelåger og glas i siderne, to hylder af glas medfølger. 1900'tallets. H. 147 cm. B. 83 cm. D. 23 cm. Fremstår med skrammer og afslag. Endvidere komplementeret flere steder, herunder beslag udskiftet, ikke forboret huller til hyldeknægte.
Varunr: 5439870
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:23:51
SEK 504
Hay, to Cabi-U Cabinets, reolmoduler (2)
Hay Cabi-U, 2 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge. et modul er monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61/40 cm. (2) Modelfotos, små variationer i ...
Varunr: 5437419
SEK 2 014 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:32:00
SEK 432
Vin vitrineskab udført i massiv birk samt asketræ
Vin vitrineskab, udført i massiv birk samt asketræ. Profileret top, greb af messing. To glaslåger hvor bag hylder den ene til glas, to skuffer samt to hylder til vin. H. 195 cm. B. 106 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5422048

SEK 6 907 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
14:40:00
SEK 432
E. W. Bach for Sejling Stolefabrik. Skænk af fineret teak, 1960'erne
E. W. Bach for Sejling Stolefabrik. Skænk af fineret teak, omkr.1960'erne. Front med skydelåger og skuffer. Indvendigt med hylder og skuffer, samt rum med spejlglas. Stedvist brugs- og alderspræget, herunder skrammer, ridser, skjolder, kantafslag. H. 113. L. 196. D. 44 cm.
Varunr: 5442755
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:41:02
SEK 719
Vitrineskab af antik sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i antik sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 160 cm. B. 90 cm. D. 42 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5434930

SEK 5 180 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
14:47:00
SEK 1 583
Vitrineskab af oversøisk træsort
Vitrineskab af oversøisk træsort, profileret top, front med glaslåger, hvorbag hylder, nederst 4 skuffer, greb af metal, der medfølger ikke nøgle, H. 181 cm. L. 98 cm. B. 49 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, løse samlinger, flere afslag samt 2 skuffer er skæve.
Varunr: 5438588
SEK 2 158 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:49:00
SEK 432
Polstret bænk
Bænk af metal med polstret top. L: 154 cm. H: 43 cm. B: 64 cm. Brugsspor
Varunr: 5430294
SEK 5 180 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:54:07
SEK 432
Børge Mogensen. Skab af fineret egetræ
Børge Mogensen. Skab af fineret egetræ, front med to skydedøre, på senere monterede ben af mørk bejdset træ. Øresund serien. H. 78 cm. L. 135 cm. B. 46 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser, mærker, fine rskader. Restaureret.
Varunr: 5434577
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:06:00
SEK 504
Chatol af fineret mahogni med intarsia af lyst træ.
Chatol af fineret mahogni med intarsia af lyst træ, front med fire skuffer og cylinderklap bag hvilken skuffer og rum. Empire stil 1900-tallets første halvdel. H. 111,5 cm. B. 104 cm. D. 47,5 cm. Fremstår med brugsslitage, nøgle medfølger.
Varunr: 5412058
SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:08:00
SEK 432
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet. Front med to døre samt to skuffer. Monteret med metalbeslag på døre og skuffer. H. 183 cm. B. 104 cm. D. 57 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5406235

15:18:00
SEK 4 892
Skænk i finer/massiv træ
Skænk i finer/massiv forskellige træsorter. Front med to låger, samt to skuffer. Greb af patineret messing. H. 62 cm. L. 165 cm. D. 56 cm.
Varunr: 5389459

15:25:00
SEK 432
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>