Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   242 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kontormøbel med jalousilåge.
Kontormøbel af bøg med jalousilåge hvor bag skuffer og hylder, bøjleophæng på side. Monteret med hjul. 52 X 45 cm. H.119 cm. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varunr: 6041071
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:34
SEK 409
Kiste af egetræ 1871.
Kiste af egetræ fra 1871. Mangler nøgle. B.162 cm. D.70 cm. H.83 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6041326
10:35
SEK 409
Omann Jr. Vitrineskab
Omann Jr. Vitrineskab af fineret palisander. Senere monteret topplade og ben. H. 161, B. 120, D. 41 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, huller i bagpladen, løshed i ben og gennem slibning. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til ...

Varunr: 6040588
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:46
SEK 409
Skrivepult af mahogni.
Skrivepult af mahogni med opklap i pult. Nøgle mangler. B.52 cm. D.38 cm. H.118 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6026806
10:48
SEK 477
Kommode af teak
Kommode af fineret teak. Seks skuffer med uoriginale runde greb af eg. H. 109, D. 40, L. 80 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, finerskader og stedvis gennemslibning.

Varunr: 6040580
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:49
SEK 750
Todelt kommode Louis XVI - af egetræ.
Todelt kommode Louis XVI - af egetræ med intarsia, overdel med låger hvor bag hylder, underdel store skuffer, greb og monteringer af messing. Mangler nøgle til underdel, nøgle til overdel medfølger. . H. 142. B. 78. D. 41 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6041363
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:50
SEK 477
Skab af palisander
Klædeskab af fineret palisander. Front med tre låger bag hvilke skuffer, hylder og bøjlestænger. H. 208 cm. B. 200 cm. D. 64 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044905
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:08
SEK 409
Skænk af laseret ask
Skænk af laseret ask. Top og stel af med sort pianolak. H. 74 cm. B. 186 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, mindre overfladiske ridser og manglende hylder.

Varunr: 6012445
11:24
SEK 409
Vitrineskab af strøgslebet sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i strøgslebet sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 201 cm. B. 92 cm. D. 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6044361
SEK 2 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
14:14
SEK 2 182
Dyrlund hjørneskab, kirsebærtræ
Dyrlund. Hjørneskab af massivt kirsebærtræ, front med en låge bag hvilke hylder. 1990'erne. H. 101 L. 83 D. 55 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.

Varunr: 6036477
SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
14:18
SEK 409
Living&more skab - Java
Living&more skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Model Java. Mål. 126,0 x 90,0 x 40,0 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6044904

SEK 2 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
15:07
SEK 1 296
To-delt vitrineskab i hvidlakeret træ. (2)
To-delt vitrineskab af hvidlakeret træ. Indvendigt hvid. Front med to glaslåger hvorbag hylder, to udvendige hylder. Underdel med fire skuffer samt to låger. Mål: H. 192 cm. B. 155 cm. D. 48 cm. Udstillingsmodel. (2)

Varunr: 5900018

SEK 6 819 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
16:00
SEK 546
Dobbeltlåget vitrineskab, hvidbemalet træ
Dobbeltlåget vitrineskab af hvidbemalet træ, front med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 189 B. 120 D. 40 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Nøgle medfølger.

Varunr: 6041998
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
16:40
SEK 614
Par The Box Reolmoduler 'hvid'. (2)
Par The Box Reolmoduler af hvidlakeret MDF '.Mål : 37 x 39 x 34 cm. Demomodeller i original emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6037945

17:14
SEK 477
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk. L. 220 cm
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk fineret med mørkt træ, front med fire skuffer samt to skydelåger, bag hvilke hylder, runde tilspidsede ben. Af nyere dato. H. 71 cm. L. 220 cm. D. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6022107
SEK 8 183 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:24
SEK 477
Rokokoform vitrine med intarsia
Rokokoform vitrine med bombéformet underdel med to skuffer. Fineret med mahogni og nøddetræ med intarsia og bronzebeslag. Vitrine bagklædning af gult silke, to glashylder. Nøgle medfølger. Fremstår med tørrerevner. 1900-tallet H184 cm. D 40 cm. B 72 cm.

Varunr: 6041786
SEK 2 728 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:04
SEK 682
Stor kommode af mahogni
Stor to-delt kommode af fineret mahogni med otte skuffer. H. 203cm, B. 110cm, D. 54cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte mindre finerskader.

Varunr: 6029954
SEK 1 637 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:08
SEK 477
Peter J. Lassen. To garderobeskabe af grå- og hvidlakeret MDF (2)
Peter J. Lassen. To garderobeskabe af grå- og hvidlakeret MDF, front med låge bag hvilke rum, et modul med udtrækskurv. H. 184,5 B. 48 D. 58-60 cm. Fremstår med ridser, mærker, et modul med greb, manglende nøgler. (2)

Varunr: 6042552
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:22
SEK 409
Magnus Olesen. Reolmoduler (4)
Magnus Olesen. Væghængte reolmoduler, to fineret med olieret egetræ, front med låger, bag hvilke hylder samt hylder og skuffer, en fineret med lakeret egetræ samt en i hvidlaseret træ med sorte skuffer. H. 37-72, B. 70, D. 33. Udstillingsmodeller, fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6045377
SEK 2 046 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:46
SEK 477
Børge Mogensen. Skænk af eg, model 232
Børge Mogensen. Skænk af fineret egetræ, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, 2 greb/ nøgler af messing, originalt stel af massivt egetræ. H. 94, L. 122, B. 45 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB, model 232. To nøgler medfølger. Fremstår med alm. brugsspor, skjolder på ...

Varunr: 6042250
SEK 13 638 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:51
SEK 7 637
Christian d.VIII mahogni sekretær 1800 tallet
Christian d.VIII mahogni sekretær, front med 4 skuffer og klap, indvendig med rum og 6 små skuffer, nøgler medfølger men kan ikke låse. Midten af 1800 tallet. H.157 x 104 x d.49 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, flere finérskader, defekte/manglende nøgleskjold, lille låge indvendig løs, ...

Varunr: 6024849
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
18:54
SEK 409
Kommode af egetræ, 1960'erne
Kommode af finéret egetræ, front med seks skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 105 B. 78,5 D. 39 cm. Brugsspor, herunder skjold på topplade.

Varunr: 6043702
SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:01
SEK 818
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Varunr: 5718150

SEK 2 182 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:04
SEK 409
Dansk møbelproducent. Høj kommode af teak samt sidebord af palisander (2)
Dansk møbelproducent. Høj kommode af teak H: 113 cm. B: 80 cm. D: 43 cm. samt sidebord af palisander H: 44,5 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger ikke. (2)

Varunr: 6042326
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
19:07
SEK 750
Dansk møbelproducent. Chartol af teak
Dansk møbelproducent. Chartol af fineret teaktræ med buet klap låg bag hvilken hylder og par skuffer samt tre skuffer i systemet, senere monteret ben af bejdset bøg. H. 98 L. 86 B. 46 cm. Fremstår med brugsspor og nogle afslag på finer.

Varunr: 6021225
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:08
SEK 409
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem af teak. (10)
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem af fineret teaktræ bestående af: Skab med glas skydelåger hvor bag hylder B.80 cm. H.51 cm. D.20 cm. Skuffemodul H.21 cm. D.44 cm. 4 Hylder D.20 cm. Tre vægskinner L.170 cm. Samt pose med 8 hyldeophæng af messing. Fremstår med brugsspor. (10)

Varunr: 6000541
19:09
SEK 1 500
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Varunr: 4661970

SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:20
SEK 477
Chatol/sminkebord af teaktræ.
Chatol/sminkebord af fineret teaktræ. Front med skuffer samt klap med spejl. Ben af eg. H. 89 cm. B. 74 cm. D. 40 cm. Fremstår med mærker, ridser og brugsspor.

Varunr: 6034166
19:27
SEK 955
To-delt vinreol. Sort bemalet træ.
To-delt vinreol / vitrineskab. Udført i sort bemalet træ. Underdel med to skabe, tre skuffer samt tre udtrækshylder. Overdel med ophæng til glas. H. 200 cm. B. 144 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel. Ene låge binder.

Varunr: 6040391
SEK 5 455 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
19:41
SEK 546
Dobbeltlåget vitrineskab, gråbemalet træ
Dobbeltlåget vitrineskab af gråbemalet træ, front med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 210 B. 121 D. 41 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Nøgle medfølger.

Varunr: 6041945
19:44
SEK 546
12345...9»