Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   293 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Byrå
BYRÅ, 1960-tal, 6 lådor, fanérad i teak, höjd ca 88 samt 60x33 cm

Varunr: 5734840
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
14:33
Se mer
Montana Modul vitrinkåp
PETER J LASSEN, "Modul", vitrinskåp, för Montana, vitlackerad MDF, invändigt med hyllplan, höjd ca 73, 70x30 cm

Varunr: 5734842
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
14:39
Se mer
Gubi. Et par skabe model 'GOS'
Gubi. Et par skabe model 'GOS', matsort. Front med to låger bag hvilke hylder. H. 81 cm. B. 80 cm. D. 38 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser.

Varunr: 5706396
SEK 2 086 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:02
SEK 487
Børge Mogensen. Skænk af teak, model A 232
Børge Mogensen. Skænk af fineret teak, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 94 B. 122 D. 45 cm. Medfølgende to greb/ nøgler af messing. Udført hos C. M. Madsen for FDB, model A 232. Fremstår med minimale brugsspor henset til alder, én ejer.

Varunr: 5709170
SEK 16 687 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:11
SEK 4 172
Skrivbord tidigt 1900-tal
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, 5 lådor, beslag i mässing, bemålat i svart, höjd ca 77, 120x64 cm, nyckel finns

Varunr: 5734860
16:00
Se mer
Byrå i rokokostil
BYRÅ, 1900-talets mitt, rokokostil, mahognyfanér, mässingsbeslag, marmorskiva, höjd ca 78, 90x50 cm

Varunr: 5734862
16:06
Se mer
Vitrinskåp England
VITRINSKÅP, omkring 1900, England, fanérat i mahogny, invändigt brinckmärkt "Turnpenny Bros. cabinetmakers and upholsterers London road Dover", höjd ca 163, 91x36 cm

Varunr: 5734872
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
16:36
Se mer
Dansk møbelproducent. Hjørneskab, teaktræ
Dansk møbelproducent. Hjørneskab af fineret teaktræ med tilspidsede ben. Nederst med to låger samt tre skuffer, øverst med to låger bag hvilke barindretning med hylde og spejlglas. Nøgle medfølger. H. 150 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 5735376
SEK 1 112 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
18:51
SEK 1 669
Dansk møbelproducent. Kommode, palisander
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret palisander, front med fire skuffer med nedfældet greb, V-formede forben, stemplet med logo og nummeret 251. H. 55 L. 105 D. 37 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 5682677
SEK 6 953 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
18:53
SEK 5 841
Dansk møbelproducent.Teak kommode med fire skuffer
Dansk møbelproducent. Kommode fineret med teak, front med fire skuffer, monteret på runde ben. Nøgle medfølger ikke. H. 77,5 cm, B. 79,5 cm, D. 40/42 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsmærker, herunder afslag på greb på en skuffe.

Varunr: 5735348
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:55
SEK 417
Dansk Louis XVI chatol af egetræ, 1700-tallets slutning
Dansk Louis XVI chatol af egetræ, front med skriveklap bag hvilken små skuffer, låge og rum, hvorunder fire større skuffer, øverste med rifler. H. 115 cm. B. 106 cm. D. 54 cm. Fremstår med brugsspor, finérskader.

Varunr: 5691722
SEK 2 781 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
19:03
SEK 487
Dänischer Möbelproduzent, Kommode
Dänischer Möbelproduzent, Kommode mit fünf Schubladen. Teak Furnier. Maße ca. H. 77,5 cm, B. 60 cm, T. 31 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer.

Varunr: 5733934
SEK 1 036 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
19:09
SEK 466
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Varunr: 4662006

SEK 5 562 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:10
SEK 1 321
Kommode i empirestil af nyere dato
Kommode i empirestil, bemalet i creme, hvid og guld, let buet front med fire skuffer, H. 107 B. 91 D. 56 cm. Af nyere dato, lette brugsspor.

Varunr: 5720660
SEK 2 086 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:10
SEK 487
Vägghörnskåp gustaviansk stil
VÄGGHÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal, mahognyfanér, detaljer i gulmetall, nyckel finns, ca 71x29 cm

Varunr: 5734912
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
19:12
Se mer
Kleine Kommode und ein Nähtisch / Nähwagen, 1960er Jahre (2)
Kleine Kommode und ein Nähtisch / Nähwagen, 1960er Jahre. Nähtisch auf Rollen, zwei Schubladen mit Fächeraufteilung aus Kunststoff. Maße ca. H. 54 cm, B. 56 cm, T. 35 cm. Kommode, Eichenfurnier. Maße ca. H. 70 cm, B. 53 cm, T. 30 cm. Starke Altersgemäße Gebrauchsspuren. Kratzer und Bestoßungen. ...

Varunr: 5725477
SEK 1 554 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
19:13
SEK 414
Skuffemøbel af mahogni i military stil, 1900-tallet
Skuffemøbel af mahogni i military stil, top indlagt med grønt guldtrykt læder, front med fire skuffer. Greb af messing. Aflåst. Nøgle mangler. H. 70 cm B. 52 cm. D. 64 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5732490
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
19:17
SEK 417
Omann Junior. Lav skænk af palisander, model nr. 18
Omann Junior. Lav skænk af fineret og massiv palisander. Front med fire skuffer samt to skydelåger bag hvilke hylder. Stående på løst understel med runde tilspidsede ben. Model nr. 18. H. 82,5cm, L. 200cm, D. 47 cm. Fremstår med brugsspor herunder let solblegning samt lille afslag på kant.

Varunr: 5735177
SEK 11 125 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
19:20
SEK 11 125
Lille lav skænk af palisander
Lille lav skænk af palisander, front med nedfalsklap bag hvilke mindre rum samt barindretning med 'Harlekin' spejlfelt, på skråtstillende massive ben. H. 72. L. 87. D. 30 cm. Fremstår modificeret og kompleteret hos B. G. Design.

Varunr: 5730222
SEK 5 006 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:25
SEK 973
Skænk. Rustikt design
Skænk i Rustikt design udført af genbrugstræ. Mål. H. 85 L. 220 D. 50 cm. Front med låger samt skuffer.

Varunr: 5706745

SEK 3 616 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:28
SEK 417
Hans J. Wegner. Skænk af palisander, model RY-26
Hans. J. Wegner 1914-2007. Lav skænk af palisander indretning af eg, front med to skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, runde tilspidsede ben. Detaljer af messing. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, model RY-26. H. 79 cm, B. 49, L. 200 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 5731294
SEK 27 812 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:29
SEK 23 640
Barskab af palisander
Barskab af fineret palisander. Øverst skydelåger og hylder, Underneden nedfaldsklap bag hvilken spejl, lys og glashylder, senere monteret på runde tilspidsede ben. H. 125, B. 85, D. 25 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer.

Varunr: 5734371
SEK 3 059 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:32
SEK 695
Højt barskab af palisander
Højt barskab af fineret palisander, øverst hylder underneden låger, bag hvilke hylder og lys, senere monteret på runde tilspidsede ben. H. 169, B. 120, D. 35 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker og skrammer. Nøgle medfølger.

Varunr: 5734388
SEK 4 450 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:32
SEK 556
Chatol af teak
Chatol af fineret teaktræ. Øverst opbevaring og skriveflade, underneden dybe skuffer, monteret på spidse ben. H. 98, B. 85, D. 42/62 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske skrammer og mærker. Nøgle medfølger.

Varunr: 5734365
SEK 1 947 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:33
SEK 973
HG-Furniture. Bogkasser samt moduler til opbevaring, palisander (7)
HG-Furniture.To bogkasser af fineret palisander, 90 x 90, D 30 cm.2 moduler, H 50, 90 x 40 cm. 2 moduler, H 40, 90 x 30 cm. Sokkel, H 12 cm. Alm. brugsslitage. (7)

Varunr: 5694393
SEK 6 953 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:38
SEK 556
Glasvitrine i industrielt design
Vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig med metalhylder. H. 175 cm. B. 105 cm. D. 37 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Varunr: 5720698

SEK 5 006 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
19:55
SEK 2 225
Ubekendt møbeldesign, skænk af eg
Ubekendt møbeldesign. Skænk udført i eg, håndbygget. Af nyere dato. Front med skydelåger med flet, hvorbag hylder, i midten 3 skuffer, H. 62 cm. L. 190 cm. B. 35 cm.

Varunr: 5694149
SEK 11 125 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:55
SEK 4 450
Kaj Winding. Skænk af palisander
Kaj Winding. Skænk af fineret palisander, låger bag hvilke hylder og udtræksbakker, senere monterede runde tilspidsede ben. Nøgle medfølger. H. 86, B. 110, D. 41 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 5734421
SEK 4 728 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:59
SEK 487
Sideboard, 1960er/1970er Jahre
Sideboard, 1960er/1970er Jahre. Teakholz Furnier. Kastenförmige Konstruktion mit zwei Schiebetüren und vier Schubladen. Gestell aus schwarz lackiertem Holz. Griffe aus Metall mit schwarzem Kunstleder bezogen. Maße ca. H. 79 cm, B. 190 cm, T. 41 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer, Wasserflecken, ein ...

Varunr: 5730143
SEK 570
Heino Schultz. Fritstående skænk af palisander
Heino Schultz (f. 1972). Fritstående skænk af fineret palisander og børstet stål. Tre låger bag hvilke hylder samt skuffesektion. H. 68 L. 222 D. 46 cm. Fremstår ubrugt.

Varunr: 5732463
SEK 41 718 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:03
SEK 20 859
12345...10»