Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par væghængte vitriner, sortmalet (2)
Et par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. (2) dibs004bw
Varunr: 5252903

SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
09:38:00
SEK 491
Arkivskåp i teak, 1960-tal
ARKIVSKÅP, teak, 1960-tal, för väggmontering, dragdörrar, invädnigt inredd med arkivlådor i plåt, mått ca bredd 105, 42x42
Varunr: 5281794
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
11:18:00
Se mer
Byrå 1800-tal
BYRÅ, 1800-tal, sengustaviansk, fanérad i mahogny, intarsiadekor, beslag i mässing, 2 lådor, höjd 83, 115x50 cm
Varunr: 5281804
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:38:00
Se mer
Reolsystem, Mondrian, Bambus (3)
Reolsystem model Mondrian til vægmontering, produceret i bambus. Bestående af tre moduler, med to rum samt skuffe. hylde/reolkassen kan vendes som ønsket. To stk. Model Small H. 43 x 57,5 D. 15 cm. En Model Large H. 54 x 71,5 D. 23 cm. Udleveres i original emballage. 1 stk 72x55x24 vægt ...
Varunr: 5276975

SEK 2 246 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
11:45:23
SEK 842
Kolonn / byrå gustaviansk stil
BYRÅ / KOLONN, sent 1900-tal, sengustaviansk-stil, vitmålat med blå dekorerad bård, dörr med bakomliggande hyllor och lönnfack nedtill. Höjd 140 cm, 72x72 cm.
Varunr: 5281812
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:10:00
Se mer
Louis Phillippe bogskab af fineret mahogni med profileret top
Louis Phillippe bogskab af fineret mahogni med profileret top, front med glasdør bag hvilken hylder, herunder skuffe. Frankrig 1800-tallets midte. H. 216 cm. B. 102 cm. D. 44 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, revner i træet, finer skader og defekter, lister mangler, nøgle medfølger.
Varunr: 5285491
12:24:55
SEK 491
Sideboard / Anrichte / Schrank, 1950er Jahre
Sideboard / Anrichte / Schrank, 1950er Jahre. Nussbaum Furnier. Abschließbar. Schlüssel vorhanden. Maße: ca. H. 76 cm, B. 122 cm, T. 50 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Furnierschäden.
Varunr: 5239361
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
13:09:00
SEK 471
Byrå 2-lådig rokokostil 1900-talets mitt
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt, 2 lådor, mahognyfanér, beslag i gulmetall, höjd ca 70, 81 x 37 cm
Varunr: 5281837
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
13:16:00
Se mer
Dansk møbelproducent, barskab palisander og lille bord (3)
Dansk møbelproducent, todelt barskab fineret med palisander, overdel med vitrine med lys, klap bag hvilken barindretning med glashylder og spejlbagvæg, underdel med to skabslåger. H.175 x 85 x d.43/25 cm. Der medfølger lille bord af palisander h.46,5 x 45 x 45 cm. Alm. brugsspor, enkelte mindre ...
Varunr: 5258572
SEK 4 212 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
13:30:00
SEK 632
Ubekendt møbelproducent. Lav skænk i palisander. L. 190 cm
Ubekendt møbelproducent. Lav skænk i palisander. Front med skuffer og skydelåger bag hvilke hyldeplads. H. 77 L. 190 D. 40 cm. Alm. brugsspor, den ene låger lukker ikke helt i.
Varunr: 5282476
SEK 8 424 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
14:21:00
SEK 4 493
Christian VIII buffet af mahogni, 1800-tallet
Christian VIII buffet af mahogni. Front med to skuffer samt to let svungne låger bag hvilket hylde. H. 93 L. 145 D. 56 cm. Nøgle medfølger. Fra 1800-tallet sidste halvdel. Fremstår i aldersrelateret stand.
Varunr: 5284337
SEK 1 685 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
15:02:00
SEK 491
Ubekendt møbelproducent, sideboard
Sideboard, ubekendt møbelproducent, trækonstruktion med ben. Med skuffer og skydelåger. Mål ca.: H. 57 cm. B. 190 cm. D. 35,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5278923
SEK 6 799 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
15:05:15
SEK 4 446
Dansk Møbelproducent. Sekretær af teaktræ.
Dansk Møbelproducent. Sekretær af teaktræ 1960´erne. Øverst med skriveklap bag hvilken indrettet med rum, nederst indrettet med seks skuffer med massive greb, båret på tilspidsede ben. H. 117, B. 115, D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte lette finerafslag .Nøgle medfølger,
Varunr: 5284635
SEK 2 106 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
16:09:00
SEK 913
Vitrinskåp 1930/40-tal
VITRINSKÅP, 1930/40-tal, fanérat i betsat björk med mässing beslag, centrala glasdörren övanpå en låda, flankerade av 2 dörrar med bakomliggande hyllplan samt relief dekor av urnor, höjd ca 145, 143x46 cm
Varunr: 5281908
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
16:24:00
Se mer
Spacy vitrine lav med 1 låge i hvid højglans.
Spacy vitrine lav med 1 låge i hvid højglans. MDF hvid højglans. Stål bøjler. Metaludtræk. Softclose. Bredde cm 54 Højde cm 143 Dybde cm 45 Vægt 49.5 kg.. Leveres usamlet Intern nr. 40-91416-2 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og ...
Varunr: 5166416

SEK 1 685 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
17:00:00
SEK 421
Spacy kommode med 4 skuffer i sort højglans.
Spacy kommode med 4 skuffer i MDF sort højglans. Stål bøjler. Metaludtræk. Softclose. Materiale: MDF sort højglans. Stål bøjler. Metaludtræk. Softclose. Bredde cm 54 Højde cm 112 Dybde cm 45 Vægt 48,50 kg Ekstra: Egeliste til montering ved greb medsendes u.b. Leveres usamlet ...
Varunr: 5157703

17:00:00
SEK 421
Scalea skænk. Inkl. LED lys.
Scalea skænk med 2 låger i glas, hvid og mørk brun. Inkl. LED lys. Materiale: Hvid, glas og mørk brun. 2 stk. hvid LED lys. Bredde cm 116 Højde cm 140 Dybde cm 40 Leveres Usamlet Vægt 63.31 kg. Intern nr. 42-43768 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt ...
Varunr: 5174724

SEK 1 544 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
17:00:00
SEK 421
Todelt høj skænk af teak.
Todelt høj skænk af teak og fineret teaktræ, nederste del med to skydedøre og tre skuffer, øverste del med tre skydedøre og indvendig med hylder og to uddtræksbakker, L. 200 cm., D. 48 cm., H. 144 cm. Enkelte ridser, og afslag.
Varunr: 5284638
SEK 2 808 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
17:17:00
SEK 913
Skab af mørk poleret egetræ med vitrine overdel.
Skab af mørk poleret egetræ med vitrine overdel, front med dør og glasdør, på flade kugleben. 1900-tallets begyndelse, H. 186 cm. B. 80 cm. D. 47 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, nøgle medfølger
Varunr: 5282882
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
17:31:00
SEK 421
Trip Trap. To 'Admiral' skabe af teaktræ (2)
Trip Trap. To 'Admiral' skabe af teaktræ, indvendig med hylder. H. 193 cm. B. 55 cm. D. 56 cm. Udgået fra Trip Trap. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Sokler medfølger, dog med skævhed og varierende mål. Fremstår med brugsspor, mærker og brugsspor. Obs beskrivelsen ændret. (2)
Varunr: 5262884
SEK 4 212 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
17:56:00
SEK 2 668
Section bogreol med 8 hylder i mørk grå.
Section bogreol med 8 hylder i mørk grå. ateriale: Mørk grå.Træfiberplade. Bredde cm 120 Højde cm 175 Dybde cm 24.1 Leveres Usamlet Vægt 36 kg. Er sammensat af 2 reoler som også kan stilles enkeltvis med hver 4 hylder. Intern nr. 07-43797 OBS: vær opmærksom på, at denne vare ...
Varunr: 5176994

SEK 1 404 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
18:25:00
SEK 421
Vitrisnkåp Amells
ÅMELLS, vitrinskåp med skrivklaff, 1900-talets mitt, bemålat, invändigt med hyllplan, beslag i mässing, höjd ca 200, 105x52 cm
Varunr: 5281958
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
18:32:00
Se mer
Dobbeltlåget vitrine af antikbemalet træ
Dobbeltlåget vitrine af antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet, samt med fire hylder. Ornamentik i form af kanneleringer og profileret top, let tilspidsede ben. (Nøgle medfølger) H. 210. B. 120. D. 43 cm. Små / lette brugsspor. Enkelte småfejl og skævheder kan forekomme.
Varunr: 5162581

SEK 6 178 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
18:56:18
SEK 3 370
Byrå bemålad 5 lådor
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, 5 lådor, välvd front, svart bemålad, höjd ca 94, 42x53 cm.
Varunr: 5281966
19:01:00
Se mer
Vitrineskab. Turkis bemalet.
Vitrineskab udført i turkis bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 120 cm. D. 44 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5053726

SEK 7 020 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
19:03:00
SEK 4 493
Lille kommode, military stil
Lille kommode, military stil. Beslag af messing. Front med tre skuffer. Plade med ilagt grønt præget læder. H. 49 cm. B. 41 cm. D. 30 cm. Fremstår med mærker, ridser samt kraftige brugsspor.
Varunr: 5267068
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:03:00
SEK 421
Linneskåp jugend
LINNESKÅP, 1900-talets början, jugend, vit bemålat med bladlik mässing beslag, 1 dörr med bakomliggande hyllplan samt 1 låda, höjd ca 202, 76x44.5 cm
Varunr: 5281970
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
19:05:00
Se mer
Skænk af massiv mahogni
Skænk af massiv mahogni, front med 4 skuffer, samt hylder. H. 100 cm. B. 200 cm. D. 45 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varunr: 5282168
19:20:00
SEK 491
Mogens Koch. Par skabe af mahogni (2+2)
Mogens Koch. Et par skabe af massiv mahogni, front med låger bag hvilke hylder, H. 76 B. 76 D. 36 cm. Tilhørende sokler H. 5 B. 76 D. 36 cm. 1 nøgle medfølger. Fremstillet hos Rud Rasmussen. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. NB. se også varenummer 5281191 og 5281202. (2+2)
Varunr: 5281200
SEK 16 848 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:26:00
SEK 10 109
Kommode af nøddetræ
Kommode af nøddetræ med syv skuffer. Med bronzegreb og messingsko. Nøgle medfølger. H. 119 B. 73 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, herunder finérskader.
Varunr: 5284332
SEK 1 404 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:47:00
SEK 491
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>