Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   248 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ.
Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ, front med to skydelåger, herimellem fire skuffer. H. 66. L. 194. D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, falmet top, hjørneafslag på gavl.

Varunr: 6081172
SEK 2 060 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
15:07
SEK 2 197
Poul Cadovius. Vitrine af palisander
Poul Cadovius. Vitrine af fineret palisander, senere monteret på tilspidsede ben. H. 95, B. 80, D. 23 cm. Almindelige brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette ...

Varunr: 6078659
SEK 2 746 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
15:21
SEK 2 060
Gunni Omann. Skænk af palisander.
Gunni Omann. Skænk af fineret palisander, sammen sat af skabsmoduler. To moduler med lamper. Senere monterede ben. H. 98,B. 178,D. 41 cm. Fremstår restaureret med slibninger. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved ...

Varunr: 6065417
SEK 8 239 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
15:40
SEK 2 746
Mogens Koch. Seks moduler af mahogni (6+3)
Mogens Koch. Tre reolmoduler og tre skabsmoduler af tapsamlet lakeret mahogni. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier med mærker herfra. Mål: 76 x 76 x 27,5/36 cm. Hertil tre sokler á 5 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor, skrammer og mærker. (6+3)

Varunr: 6072277
SEK 37 075 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
15:55
SEK 28 836
Johannes Sorth. Bornholmer reolen. Bogreol, teaktræ
Johannes Sorth. Bornholmer reolen. Bogreol af fineret teaktræ, front med tre hylder, to låger bag hvilke hylde, stel med runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 182 B. 100 D. 43,5 cm. Fremstillet hos Bornholms Møbelfabrik, Nexø, 1960'erne. Fremstår med brugsspor og ridser, hul på...

Varunr: 6077024
SEK 5 493 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
15:58
SEK 4 394
Living&more skab - Java
Living&more skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Model Java. Mål. 126,0 x 90,0 x 40,0 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6085689

SEK 2 060 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
16:03
SEK 1 510
Chatol af rosentræ
Chatol af rosentræ indlagt med lyst træ. Nederst med tre skuffer, øverst med udtrækkelig skriveplade samt cylinderklap bag hvilken små skuffer og rum. Rokoko-stil. H. 102 B. 90 D. 48 cm. Fremstår med alm. brugsspor i form af ridser og mærker på topplade.

Varunr: 5978350
SEK 2 746 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
16:51
SEK 1 785
Dansk møbelproducent. Kommode, asketræ
Dansk møbelproducent. Kommode fineret med asketræ, front med fire skuffer, medeformet stel af massivt tapsamlet bøgetræ. 1970'erne. H. 73 L. 100 D. 50 cm. Fremstår med brugsslitage og lakslitage.

Varunr: 6082472
SEK 1 373 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
17:32
SEK 481
Hjørneskab af fineret palisander,
Hjørneskab af fineret palisander, Fire låger, Barindretning med spejl i øverste delrunde tilspidsede ben. H. 136, B. 89, D. 56 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande....

Varunr: 6082465
SEK 1 373 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:09
SEK 1 922
Dansk møbelproducent.Lav skænk af fineret palisander,
Dansk møbelproducent.Lav skænk af fineret palisander, front med låger bag hvilke hylder, H. 52 cm B. 100 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder fire huller i topplade efter overdel.

Varunr: 6082567
18:09
SEK 481
Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af finéret teak, 1960'erne. H. 59, 63 x 32 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6083483
SEK 1 648 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
18:19
SEK 618
Chatol af nøddetræ, med fire skuffer samt klap
Chatol af finéret nøddetræ, med fire skuffer samt klap. H. 108, B. 89, D. 46 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6083468
SEK 1 373 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
18:21
SEK 412
Kurt Østervig. Skænk af eg, model 179
Kurt Østervig for KP møbler. Skænk, af egetræ, topplade af massivt egetræ, front med to massive profilerede skydelåger, indvendige hylder og udtræksbakker. Fremstillet hos KP Møbler med label herfra. H. 85, L. 179, D. 50 cm. Fremstår med få brugsspor alder taget i betragtning.

Varunr: 6079824
SEK 15 791 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
18:33
SEK 12 358
Frits Henningsen Reol- mahogni.
Frits Henningsen: Reol af mahogni med profileret front, overdel med reolindretning, underdel med låger. H 195 cm, D 20/42 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Nøgle medfølger.

Varunr: 5995417
SEK 5 218 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
18:50
SEK 4 119
Dobbeltlåget vitrineskab, grønbemalet træ
Dobbeltlåget vitrineskab af grønbemalet træ, front med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 212 B. 121 D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Nøgle medfølger.

Varunr: 6066328
SEK 6 866 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
18:56
SEK 4 669
Skænk, Moderne design. Hvid
Skænk, Moderne design. Udført i Hvidmalet træ. Front med 2 skuffer samt 2 låger hvor bagved hylde. Mål. H. 90 B. 110 D. 50 cm. Modelfoto.

Varunr: 5687318

SEK 2 746 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:14
SEK 1 648
Skænk af palisander, 1960'erne
Skænk af fineret palisander, 1960'erne. H 123, 200 x 43 cm. Alm. lettere brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i det land, hvor varen ...

Varunr: 6083388
SEK 8 239 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:20
SEK 6 591
Dansk møbelproducent. Kommode, teak
Dansk møbelproducent. Kommode af teaktræ, front med seks skuffer. H. 77. B. 76. D. 42 cm. Brugsspor og løse lister

Varunr: 6085098
SEK 1 099 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
19:20
SEK 755
Kommode / Chiffonier af mahogni
Kommode / Chiffonier af fineret mahogni. Udført med syv skuffer, messing greb. H. 124, 58 x 45 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6083489
SEK 1 099 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:21
SEK 549
Vitrineskab, hvid bemalet.
Vitrineskab af hvid bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger hvorbag hylder. Greb af patineret jern. Profileret top. H. 212 B. 120 D. 44 cm. Fremstår med håndteringsmærker/ridser samt et manglende stykke glas

Varunr: 6082729
SEK 4 119 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:25
SEK 755
Dansk møbelproducent. Entremøbel/kommode af fineret palisander.
Dansk møbelproducent. Entremøbel/kommode af fineret palisander. greb at bronze. 1960'erne. B 85 vm. D 45 cm. H 41 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, ...

Varunr: 6082518
SEK 1 099 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
19:29
SEK 412
Børge Mogensen. Chatol af teak
Børge Mogensen (1914-1972). Chatol af finéret teaktræ, øverst nedfaldsklap/skriveflade med tilhørende nøgle, bag hvilen opbevaring og små skuffer. Underneden kommodeskuffer. Fremstillet ved Søborg Møbler. H. 124, B. 100, D. 31/46 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder huller i ...

Varunr: 6054001
SEK 5 493 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:29
SEK 3 021
Kommode af rosentræ, 20 årh.
Kommode af finéret rosentræ, top af rødbroget marmor. Front med to skuffer. Greb og ornamentik af messing. H. 74, 82 x 40 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. Marmorplade med nogle afslag på bagkant.

Varunr: 6079918
19:33
SEK 1 099
Skænk af teak, 1960'erne
Skænk af teaktræ, 1960'erne. H. 86, 160 x 43 cm. Senere monteret ben. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6084957
SEK 4 943 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:35
SEK 3 845
Funktis kommode af eg
Funktis kommode af finéret eg, udført med fire skråtstillende skuffer med greb af massiv eg. H. 76, 71 x 45 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker samt enkelte finérafslag.

Varunr: 6080289
SEK 2 472 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:38
SEK 1 785
Dansk møbelproducent. Entrémøbel / lille kommode, palisander
Dansk møbelproducent. Entrémøbel / lille kommode, palisander. Fire skuffer, opsat på ben af massiv palisander. H. 55, B. 65, D. 42 cm. Fremstår enkelte ridser.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark,...

Varunr: 6084485
SEK 5 493 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:44
SEK 4 119
Skab af nøddetræ, ca. 1870
Skab af fineret nøddetræ. Front med to låger bag hvilket hylder samt mindre skuffer. Stående på løst understel med skuffe. H. 174 D. 49 B. 94 cm. Fremstår i aldersrelateret stand, mangler dele af lister på nedre del, en af disse medfølger løst, tørrevne i ene låge.

Varunr: 6083907
SEK 2 746 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
19:45
SEK 481
Glasmäster Markaryd. Spejl samt dansk møbelproducent. Entrebord, fyrretræ (2)
Glasmäster Markaryd. Spejl i oval ramme af massivt fyrretræ samt dansk møbelproducent. Entrebord af massivt fyrretræ, front med to skuffer, greb af metal. 1970'erne. Spejl. H. 140 B. 79 cm. Kommode. H. 40 B. 100 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6082470
SEK 2 060 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
19:49
SEK 412
Høj Kommode af lakeret bøg
Høj Kommode af lakeret bøg. H. 112, B. 68, D. 38. Fremstår med slid og skrammer.

Varunr: 6083395
SEK 1 785 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
19:54
SEK 1 373
Dansk møbelproducent. lav kommode af teak
Dansk møbelproducent. lav kommode af massivt og fineret teak, runde tilspidsede ben. H. 80, B. 122, D. 40 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, overfladiske mærker og skrammer.

Varunr: 6083339
SEK 3 570 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
19:55
SEK 3 296
12345...9»