Utropspris
12»   Varor pr. sida   47 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ammunitionskasse samt patroner kal 270 WIN
15 jagtpatroner kal 270 WIN samt metal ammunitionskasse til 5,56 løspatron. Tilladelse til pågældende kaliber eller genladningstilladelse påkrævet.

Varunr: 6225253
SEK 1 136 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
15:38
SEK 426
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, låsestol nr HK 333704, pipe uden nummer, bundstykke nr 704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind i ...

Varunr: 6178106
SEK 3 976 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:20
SEK 3 124
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk beige skæfte, våben nr FB 016041Q19. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6110771

SEK 7 669 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:12
SEK 5 965
Jagtgevær, AYA Goldpoint s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, AYA Goldpoint s/s i kal. 12/70. TL 108 cm. LL 63,5 cm. Våbennr. 247958. Ren og blank i løbene. Ejektor. Ingen slør. Fremstår velholdt. Har fået ny hovedbolt, så den lukker p.t. meget stramt. Jagttegn kræves..

Varunr: 6221326
SEK 8 521 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:54
SEK 5 681
J.M. Urriola Sarasqueta - Eibar haglbøsse Cal. 12/70
J.M. Urriola Sarasqueta - Eibar haglbøsse Cal. 12/70 side by side, bokslås graveret med fuglevildt, skæfte af nøddetræ, 72,5 cm lange blanke løb, total længde 116 cm. våben nr. US26736, fremstår med brugsslitage og revne i forskæftet, grønt etui medfølger. Jagttegn kræves,

Varunr: 6250716
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
19:51
SEK 497
Skibs pistol model 1849 med Percussions lås
Dansk Skibspistol Model 1849 med Percussions lås, stemplet (1850-155) glatløbet pibe fortil rund, bagtil 8-kantet med kærv. Bæltehage mangler, med montering af messing og ladestok, total længde 35 cm. Fremstår med brugsslitage. Kræver ingen tilladelse.

Varunr: 6242050
SEK 2 840 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
19:19
SEK 2 272
Hämmerli banepistol 208 kal. 22
Hämmerli banepistol 208 kal. 22. Våbennummer: G31601. Totallængde: 25,5 cm. Pibelængde: 15 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent og pænt løb samt brugsspor. Der medfølger to magasiner, instruktionsbog og kuffert. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6244100
SEK 4 260 DK, Vejle, Dandyvej 13-08-2022
20:07
SEK 2 840
Sako Finnbear lux jagtriffel kal. 30-06
Sako Finnbear lux jagtriffel kal. 30-06. Våbennummer: 73502. Totallængde: 113,5 cm. Pibelængde: 64 cm. Kolbe: 34,5 cm. Med udskæringer i kolben og kikkertmontage. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6244915
SEK 14 201 DK, Vejle, Dandyvej 13-08-2022
20:46
SEK 11 361
AYA Centerpoint o/u haglbøsse kal. 12/70
AYA Centerpoint o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: 363816. Totallængde: 110,5 cm. Løbslængde: 68,5 cm. Kolbe: 36,5 cm. Rigt graveret lås, med signalstifter og ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik, intet slør, blanke og rene løb samt brugsspor. Jagttegn påkrævet. Eftersyn skal ...

Varunr: 6208633
SEK 25 562 DK, Vejle, Dandyvej 14-08-2022
10:14
SEK 19 882
Vekselpibe o/u Blaser F3 kal 12/76
Vekselpibe o/u Blaser F3 kal 12/76, Våbennummer F/007993. PL 71 cm. Har skudt maks 5 skud. Monteret med to chokes. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6243584
SEK 14 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-08-2022
10:40
SEK 7 101
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm. Våbennummer A13006161. PL 13 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6246046
SEK 5 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-08-2022
14:37
SEK 3 976
Haglgevær s/s, Zabala sidelock kaliber 12/70
Haglgevær s/s, Zabala sidelock kaliber 12/70, autosikring, ejektor, ingen slør, spejlblanke løb, nyt forskæfte, ny bagkappe, rigtig flot skæfte, nyserviceret, fremstår i perfekt stand med almindeligt brugspræg. Våbennummer: 39779 Totallængde: 114,5 cm Løbslængde: 70,5 cm Boring: 1/2 - ...

Varunr: 6250534
SEK 14 201 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 14-08-2022
17:44
SEK 9 941
Haglgevær s/s, W&C Scott & Son
Haglgevær s/s, W&C Scott & Son " The Continental " kaliber 12/70, autosikring, ejektor, ingen slør, blanke løb, engelsk skæfte med afslutning i horn, fremstår pæn og velholdt med aldersrelateret brugspræg. Våbennummer: 73296 Totallængde: 111 cm Løbslængde: 70 cm Boring: 1/4 - ...

Varunr: 6221380
SEK 18 462 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 14-08-2022
18:33
SEK 11 361
AYA The Shooting Star haglbøsse cal 12/70.
AYA The Shooting Star haglbøsse cal 12/70. side by side med bokslås og engelsk skæfte af nøddetræ, våben nr 502998, 68 cm lange løb, 113,5 cm total længde, afstand fra aftrækker til bagkappe 39,5 cm, fremstår med brugsslitage og let rust, jagttegn kræves.

Varunr: 6167562
SEK 2 130 DK, Herlev, Dynamovej 14-08-2022
19:03
SEK 426
Benelli o/u haglbøsse kal. 12/76 med tilbehør
Benelli o/u haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: BS014588U16. Totallængde: 116 cm. Løbslængde: 72,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med singletrigger, løbsvælger og chokes. Kuffert med tilbehør medfølger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke løb, uden slør samt med håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6245806
SEK 14 201 DK, Vejle, Dandyvej 14-08-2022
20:22
SEK 16 332
Etro pumpaction haglbøsse kal. 12/76
Etro pumpaction haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: SA-19376. Totallængde: 103,5 cm. Løbslængde: 59 cm. Kolben er justerbar. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt med håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6245821
SEK 5 681 DK, Vejle, Dandyvej 14-08-2022
20:28
SEK 2 414
Hatsan Escort Raider 20 kal. 20/76 magnum
Hatsan Escort Raider 20 kal. 20/76 magnum. Våbennummer: 807330. Totallængde: 113 cm. Løbslængde: 59,5 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6245824
20:37
SEK 6 817
Miroku model 500 kal 12/70
Miroku model 500 kal 12/70. Våbennummer: 182877. Totallængde: 112 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 35 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke løb, minimalt slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6245808
20:39
SEK 1 704
Sauer 92 kal. 6,5x55 jagtriffel
Sauer 92 kal. 6,5x55 jagtriffel. Våbennummer: K41022. Totallængde: 113 cm. Pibelængde: 62,5 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang amt alm. brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6096586
SEK 24 852 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:31
SEK 19 882
Forniklet Smith & Wesson revolver
Forniklet Smith & Wesson revolver. Kal. 32 S&W. Våbennummer: 72647. Totallængde: 19 cm. Løbslængde: 8,4 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent løb med slid samt aldersrelaterede brugsspor. Forhandlertilladelse påkrævet eller udenlandsk tilladlese.

Varunr: 6246786
SEK 5 681 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:31
SEK 4 260
Sulun pump action haglbøsse kal. 12/76
Sulun pump action haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: 21-PS30153. Totallængde :113 cm. Løbslængde: 61,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med choke. Fremstår ubrugt med håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6148160
10:34
SEK 3 692
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06 Spring. Våbennummer: FB019911k20. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med stikmagasin og gevind til lyddæmper. Gevind er 13 mm. Fremstår ubrugt og med alm. håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148146
SEK 8 237 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:34
SEK 5 965
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52r
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52R. Våbennummer: 990594. Totallængde: 107 cm. Løbslængde: 63 cm. Kolbe: 37 cm. Med signalstifter og løbsvælger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt pæne løb. Generelt med brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148164
SEK 14 201 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:34
SEK 10 225
Franchi jagtriffel kal. 308 win
Franchi jagtriffel kal. 308 win. Våbennummer: FB013969B19. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148148
10:34
SEK 5 965
Krico fuldskæftet jagtriffel kal 222. rem
Krico fuldskæftet jagtriffel kal 222. rem. Våbennummer: 610117. Totallængde: 104 cm. Pibelængde: 57,5 cm. Kolbe: 35 cm. Med indstiksmagasin og snelle. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148150
10:34
SEK 5 965
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06 Spring. Våbennummer: FB007399T18. Totallængde: 107,5 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med gevind til lyddæmper. Gevind er 13 mm. Fremstår ubrugt og med alm. håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148152
10:35
SEK 5 965
Norinco jagtriffel kal. 223. rem
Norinco jagtriffel kal. 223. rem. Våbennummer: 1530725. Totallængde: 106,5 cm. Pibelængde: 57 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med indstiksmagasin. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt få brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148153
SEK 4 828 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:35
SEK 3 124
Savage Bochbüchflinte kal. 20/70+222 Rem
Savage Bochbüchflinte kal. 20/70+222 Rem. Våbennummer: D247366. Totallængde: 103,5 cm. Løbslængde: 61 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, slid i løb samt med brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6148166
SEK 2 840 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:35
SEK 1 988
Norinco pump action haglbøsse kal. 12/76
Norinco pump action haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: M0136351. Totallængde: 124 cm. Løbslængde: 72 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blankt løb samt få brugsspor. Jagttegn påkrævet. Eftersyn skal ske efter forudgående aftale med Casper Ryding i Lauritz.com Vejle.

Varunr: 6204115
SEK 4 260 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:35
SEK 3 124
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70. Våbennummer: 86349. Totallængde: 105,5 cm. Løbslængde: 63,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med engelsk skæfte og ejektor. Rene og blanke løb kun meget let anløbne, Stram og funktionel mekanik, intet slør samt med brugsspor. Er efterset af bøssemager. God ...

Varunr: 6227309
SEK 17 042 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2022
10:36
SEK 12 781
12»