Utropspris
12»   Varor pr. sida   47 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon med løst magasin
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk camoflage skæfte, våben nr FB 019561G20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varunr: 6210632

SEK 8 456 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:28
SEK 6 483
To pistolhylstre (2)
Transporthylster samt pistolhylster til Svensk Nagant revolver. Brugsspor. (2)

Varunr: 6231172
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:37
SEK 423
Sortkrudtsrevolver, Uberti Navy Model 1851 i kal. .36 (Ny)
Sortkrudtsrevolver, Uberti Navy Model 1851 i kal. .36 (Ny). TL 33,5 cm. LL 19 cm. Våbennr. A85809. Ny forladerrevolver. Har aldrig været brugt. Fremstår derfor uden brugsspor. Ligger i original kasse. SKV2 våbentilladelse til sortkrudtsrevolver kræves.

Varunr: 6210436
SEK 4 228 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:45
SEK 1 691
Jagtgevær, SKB model 600 o/u i kal. 12/70.
Jagtgevær, SKB model 600 o/u i kal. 12/70. TL 115 cm. LL 71 cm. Våbennr. S5677895. Ren og blank i løbene. Ejektor. Fremstår velholdt med brugspræg. Jagttegn kræves.

Varunr: 6231232
SEK 5 074 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:54
SEK 5 074
J.M. Orriola Sarsqueta haglbøsse Cal. 12/70 side by side
J.M. Orriola Sarsqueta haglbøsse Cal. 12/70 side by side, med skæfte af nøddetræ, bokslås uden graveringer, 72 cm lange løb, total længde 116,5 cm, våben nr 37930, fremstår med kraftig brugsslitage, rust, sort malede løb og stram mekanik, rembøgler mangler. Jagttegn kræves.

Varunr: 6151362
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:49
SEK 493
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Varunr: 6138275
SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
11:51
SEK 4 510
Pistol Browning Buck Mark kal 22
Pistol Browning Buck Mark kal 22. Våbennummer 655PN03353. PL 14 cm, TL 24 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6230821
SEK 3 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
12:07
SEK 2 255
Jagtriffel Midland kal 6,5x55
Jagtriffel Midland kal 6,5x55. Våbennummer 19332. PL 59 cm, TL 113 cm. Monteret med Jaguar 3-9x50 kikkertsigte. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Ifølge rekvirent skyder den bedst Remington og Lapua patroner.

Varunr: 6229842
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
13:07
SEK 1 550
Haglgevær s/s Poldi Electro kal 12/70
Haglgevær s/s Poldi Electro kal 12/70. Våbennummer 6851268. PL 72 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6229980
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
14:08
SEK 493
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, låsestol nr HK 333704, pipe uden nummer, bundstykke nr 704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind i ...

Varunr: 6178106
SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:22
SEK 3 101
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70. Våbennummer: 86349. Totallængde: 105,5 cm. Løbslængde: 63,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med engelsk skæfte og ejektor. Rene og blanke løb kun meget let anløbne, Stram og funktionel mekanik, intet slør samt med brugsspor. Er efterset af bøssemager. God ...

Varunr: 6227309
SEK 16 913 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:04
SEK 12 685
Krico halvautomatisk salon riffel cal. 22 lr.
Krico halvautomatisk salon riffel cal. 22 lr. med magasin, skæfte af nøddetræ, 56 cm langt løb, total længde 105 cm, monteret med Tasco sigtekikkrt 4x32, våbennr. 286589, fremstår med alm. brugsslitage. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6223997
SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
20:24
SEK 1 550
Dansk militærgevær M1889
Dansk militærgevær M1889. Våbennummer: 58026. Totallængde: 133 cm. Pibelængde: 84 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang med lettere slid samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6230792
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:32
SEK 1 128
J. P. Sauer & Sohn, Suhl. S/s hanebøsse kal 12/65
J. P. Sauer & Sohn, Suhl. S/s hanebøsse kal 12/65. Våbennummer: 21256. Totallængde: 119 cm. Løbslængde: 78 cm. Kolbe: 36,5 cm. Med damasceret løb, forgyldt detalje samt greb bag aftrækkerbøjlen af ben. Fremstår med stram og funktionel mekanik, intet slør, rene og pæne løb samt med ...

Varunr: 6227299
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:35
SEK 5 638
Suhl Tapriffel med Schneider system
Suhl Tapriffel med Schneider system. Våbennummer: 2190. Totallængde: 132 cm. Pibelængde: 83 cm. Fremstår med hane der ikke kan stå tilbage, beskidt og slidt riffelgang samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6230791
20:36
SEK 987
Anschutz salonriffel kal. 22
Anschutz salonriffel kal. 22. Våbennummer: 1065128. Totallængde: 107 cm. Pibelængde: 61,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med stikmagasin og kikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6221812
20:37
SEK 2 255
Savage Links riffel kal. 22
Savage Links riffel kal. 22. Våbennummer: 1834615. Totallængde: 100,5 cm. Pibelængde: 53 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med stikmagasin og kikkert samt lyddæmper. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6221874
20:42
SEK 2 396
BSA fuldskæftet jagtriffel kal. 6,5x55
BSA fuldskæftet jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: 17R762. Totallængde: 105 cm. Pibelængde: 54 cm. Kolbe: 35,5 cm. Monteret med sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6221811
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:47
SEK 1 198
CZ salonriffel kal. 22
CZ salonriffel kal. 22. Våbennummer: A090495. Totallængde: 102,5 cm. Pibelængde: 57,5 cm. Kolbe: 32 cm. Monteret med sigtekikkert. Med stikmagasin. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6221809
20:52
SEK 2 114
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 19127. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren riffelgang med rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6224153
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
16:46
SEK 1 409
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 33847. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rust i løbet samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6212699
16:46
SEK 1 409
Anschütz salonriffel cal 22 lr våben nr 367713
Anschütz salonriffel cal 22 lr våben nr 367713 med repeter lås og tre løse magasiner, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, monteret med Weaver sigtekikkert, pipe længde 55 cm korn mangler, total længde 101 cm, fremstår med brugsslitage, våben tilladelse kræves.

Varunr: 6231956
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
18:51
SEK 634
Fortuna Suhl haglbøsse cal 12/70 side by side nr 529258 58
Fortuna Suhl haglbøsse cal 12/70 side by side nr 529258, med skæfte af nøddetræ, fire ringet special gewehr lauf stahl, boks lås med graveringer og signal stifter 68 cm lange løb, total længde 111 cm fremstår med let brugsslitage og stram mekanik. Jagttegn kræves.

Varunr: 6231962
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
19:50
SEK 846
Adams Patent. Stor revolver
Adams Patent Nr. 38876. Stor revolver. Våbennummer: 33079. Totallængde: 35 cm. Pibelængde: 18,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent og kun let anløben løb samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6231585
SEK 8 456 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
SEK 6 765
Colt 1878 revolver kaliber 45
Colt 1878 revolver kaliber 45. Våbennummer: 43989. Totallængde: 28 cm. Pibelængde: 15,2 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og kun let anløbent løb, samt med aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6231593
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
20:07
SEK 5 638
Ingeniørriffel M/1822/53 med bajonet
Ingeniørriffel M/1822/53. L: 114 cm. Lås stemplet de Mutzig. Løb pænt stemplet. Monteret med nyere rem. Bajonet medfølger, L: 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6230247
SEK 10 430 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
20:24
SEK 8 174
Svensk kadetgevær M1820 med flintlås
Svensk kadetgevær M1820 med flintlås. L: 105 cm. Lås stemplet BS. Løb stemplet flere steder. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6230249
SEK 12 685 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
20:31
SEK 10 148
B.C. Miroku haglbøsse o/u kaliber 12/70
B.C. Miroku haglbøsse o/u kaliber 12/70 med ejector, 76 cm lange løb med ventileret skinne, skæfte af nøddetræ, låsekasse med graveringer og single aftrækker, våbennr. 672425, totallængde 120 cm.Fremstår med let brugsslitage og stram mekanik. Jagttegn kræves.

Varunr: 6223728
SEK 3 383 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-07-2022
20:39
SEK 6 201
Sulun Black Label Lightweight O/U 12/76
Sulun Black Label Lightweight haglbøsse O/U cal.12/76 model SS-211 med skæfte af nøddetræ, og enkelt aftrækker, 71 cm lange blanke løb med ventileret sigteskinne, total længde 114,5 cm, våben nr. 21-OU 40020. Jagttegn kræves.

Varunr: 6204800

SEK 5 919 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2022
14:29
SEK 4 510
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk beige skæfte, våben nr FB 016041Q19. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6110771

SEK 7 611 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2022
15:01
SEK 5 919
12»