Utropspris
12»   Varor pr. sida   32 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagtriffel, CZ 550 Magnum kaliber .375H&H monteret i GRS Safari skæfte
Jagtriffel, CZ 550 Magnum kaliber .375H&H monteret i GRS Safari skæfte, snelle, hængslet magasin til 5 patroner, og picatinny rail monteret, riflen og skæftet fremstår stort set uden brugsmærker, bemærk pipelængden på 57,5 cm. Våbennummer: F4419 Totallængde: 112,5 cm Pipelængde: 57,5 ...

Varunr: 5732530
SEK 12 515 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 10-08-2020
19:01
SEK 8 622
Smith & Wesson, Shofield Revolver. Kort model.
Smith & Wesson, Shofield Revolver. Kort model. Stemplet Shofield's Patent Apr 22d 1872. Pibe: 11,3 cm. Total: 26,5 cm. Grebsskaller af valnød. Stram og fuld funktionel mekanik. Lille revne i øverste del af ene grebsskal. Våbennummer 8791. Læderskede samt seks klikpatroner medfølger. ...

Varunr: 5734380
SEK 13 906 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:56
SEK 6 119
Haglgevær. F.N. Browning B25-B2G Game Gun Kal 12/70.
Haglgevær. F.N. Browning B25-B2G Game Gun Kal 12/70. Våbennummer 863RNO1835. Engelsk skæfte udført i High Grade skæftetræ. Rene løb og stram, velfungerende mekanik. Fremstår med alm. brugspræg. Løb: 70 total: 114 cm. Kuffert medfølger. Jagtegn påkræves.

Varunr: 5735016
SEK 41 718 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:59
SEK 26 421
Parker Hale model Safari kal. 30-06
Parker Hale model Safari kal. 30-06. Våbennummer: B9552M. Totallængde: 109,5 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 37 cm. Monteret med Simmons kikkertsigte. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 5734466
SEK 4 728 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
20:36
SEK 1 530
US Carbine halvautomatisk riffel, kaliber 30.
US Carbine halvautomatisk riffel, kaliber 30. Våbennummer 2396. PL 46 cm, TL 93 cm. Fuldskæftet. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og blank riffelgang samt brugsspor. Forhandlertilladelse påkrævet.

Varunr: 5734995
SEK 4 172 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
20:58
SEK 556
Dansk karabin M/89 kal 8 mm
Dansk karabin M/89 kal 8 mm. Våbennummer 44342. TL 112 cm, kolbe forlænget. Geværfabrikken Kjøbenhavn 1895 M. 89. Eftermonteret med tysk 8 mm løb, reparation ved lås. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5734434
SEK 1 669 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
15:12
SEK 487
To o/u haglgeværer kal 12/70 (2)
To o/u haglgeværer kal 12/70: Sportarmi. Våbennummer 1831. Boringer ca 1/2 + 1/1. PL 68 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Simson Suhl 100E. Våbennummer 180138. Boringer ca 3/4 + 1/2. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Singletrigger, mangler ...

Varunr: 5735863
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
16:03
SEK 487
Haglgevær s/s Liege kal 16/70
Haglgevær s/s Liege kal 16/70. Våbennummer 41936. PL 70 cm, TL 111 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Boringer ca 1/2 + 3/4. Brugsspor og slør. Doubletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5736057
18:20
SEK 417
Haglgevær s/ Gebrüder Merkel Suhl kal 12/70
Haglgevær s/ Gebrüder Merkel Suhl kal 12/70. Våbennummer 748728. PL 66 cm, TL 106 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Boringer ca 1/2 + 1/4. Doubletrigger og ejector. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5720642
SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
19:00
SEK 695
Haglgevær s/s Boss & Co kaliber 12/65
Haglgevær s/s Boss & Co kaliber 12/65. Våbennummer 5504, PL 76 cm/30 tommer, TL 121 cm, afstand aftrækker til kolbe 38,1 cm.Løbene er boret imp. cyl, og 1/4. Singletrigger, easy-opener Geværet er med nye løb fra Boss & co nummer 9983 indgraveret med BOSS & CO. 13 Dover Street LONDON i 1987, ...

Varunr: 5728948
SEK 305 933 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
20:03
SEK 88 999
Savage 110C jagtriffel kal. 270
Savage 110C jagtriffel kal. 270. Våbennr. 103221. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 58 cm. Kolbe: 34 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 5643614
SEK 3 894 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:20
SEK 626
Heym sr 21 jagtriffel kal. 6,5x55
Heym sr 21 jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennr. 213108. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 61 cm. Kolbe: 37 cm. Med stikmagasin og monteret med Luger 3-9x44 sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt minimale håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 5643617

SEK 13 906 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:20
SEK 3 059
Franchi halvautomatisk haglbøsse, kal. 12/70
Franchi halvautomatisk haglbøsse, kal. 12/70. Våbennr. U22550. Totallængde: 122 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 36,5 cm. Yderste stykke af løbet kan skrues af. Fremstår med stram og funktionel mekanik, spejlblanke og rene løb samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5643623
SEK 5 562 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:20
SEK 1 321
Hungary o/u haglbøsse kal. 12/70
Hungary o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennr. a6105. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 37 cm. Med ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, let slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5643626
SEK 2 503 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:20
SEK 626
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennr. 5379. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 72,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb, minimalt slør samt med brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5649848
20:20
SEK 695
Rizzini Rhino Express 470 nitro Express dobbeltriffel
Rizzini Rhino Express dobbeltriffel kal. 470 Nitro Express dobbeltriffel. Våbennummer: 89860. Totallængde: 104 cm. Pibelængde: 60 cm. Kolbe: 39 cm. Fint graveret. Fremstår med spejlblanke og skarpe riffelgange, stram og funktionel mekanik samt minimale brugsspor. Købt som ny i 2017, og har ikke ...

Varunr: 5710694
SEK 69 530 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:21
SEK 40 328
To haglbøsser. Krupp og Jaguar (2)
To haglbøsser. Fried Krupp Side By Side kal 12/70. Løb: 68 Total 109 cm. Våbennummer 9155 Mekanisk velfungerende, dog brugspor, herunder rust på løb. Samt Jaguar O/U kal 12/70 fremstillet i Italien. Løb: 72 cm. Total: 113 cm. Våbennummer 47368 Fremstår fungerende, dog med brugspræg. Jagttegn ...

Varunr: 5651085
SEK 3 616 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-08-2020
20:32
SEK 626
Diana, Voere, zwei Luftpistolen / Pistolen, Holz, Metall, Deutschland (2)
Diana, Voere, zwei Luftpistolen / Pistolen, Holz, Metall, Deutschland. Konvolut bestehend aus einer Pistole des Herstellers Diana, H.3cm, L.19cm, B.14cm, aus Metall mit rundem Lauf und einer Pistole des Herstellers Voere, mit einem Holzschaft und einem runden Lauf aus Metall, H.3,5cm, L.26cm, ...

Varunr: 5712022
SEK 2 590 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-08-2020
21:56
SEK 466
Jagtriffel Husquarna 1900 kal .243W (4)
Jagtriffel Husquarna 1900 kal .243W. Våbennummer 288471. PL 51 cm, TL 106 cm. Monteret med Tasco Titan kikkertsigte. Brugsspor. Der medfølger 40 banepatroner og 20 jagtpatroner. Våbentilladelse påkrævet. (4)

Varunr: 5732318
SEK 3 337 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2020
13:43
SEK 556
To hanegeværer kal 12/70 og 16/65 (2)
Et underlukker hanegevær kal 12/70 mekanisk defekt samt et hanegevær kal 16/65. Begge med kraftige brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varunr: 5719304
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2020
14:44
SEK 417
Otte æsker jagtpatroner 7 x 57 R (160)
Otte æsker jagtpatroner 7 x 57 R. 7 æsker PPU 11,2g - 173 gr, 1 æske Dynamit Nobel 10,5 g - 162 gr. Tilladelse til pågældende kaliber påkrævet. (160)

Varunr: 5732320
15:11
SEK 1 182
To hanegeværer kal 16 (2)
Belgisk underlukke hanegevær samt Örnen hanegevær. Begge kal 16. Brugsspor og slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varunr: 5736960
15:37
SEK 417
Pistol. Margolin. Kal. 22.
Pistol, Margolin i kal. 22 i kasse med div. tilbehør. TL 25 cm. PL 15 cm. Våbennummer 56. Brugsspor. Der medfølger bl.a. ekstra magasin, rensestok, skruetrækker, olieflaske mm. SKV våbentilladelse kræves.

Varunr: 5727151
SEK 1 669 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2020
17:11
SEK 556
Haglgevær o/u Baikal Ich-12 kal 12/70
Haglgevær o/u Baikal Ich-12 kal 12/70. Våbennummer A0755. PL 73 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer 1/1 + 1/2. Doubletrigger. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5736884
18:11
SEK 765
Haglgevær s/s Liege kal 12/70
Haglgevær s/s Liege kal 12/70. Våbennummer 56042. PL 71,5 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger, brugsspor, mærker i løb. Boringer ca 3/4 + 1/1. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5736959
18:36
SEK 417
Haglgevær s/s AYA 'Hunters Gun' kal 12/70
Haglgevær s/s AYA 'Hunters Gun' kal 12/70. Våbennummer 138721. PL 71 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Brugsspor, bagerste aftrækker defekt. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5738155
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-08-2020
17:58
SEK 417
Stengun MK-2
Stengun MK-2, kaliber 9mm. Med 7 stk UK magasiner. Original reim, merket "ROGER 43" samt hurtig lade merket med kråkefot. Alle magasiner unntatt et er merket med kråkefot, og "OFF" på bunnplaten. Krever våpentillatelse samt særlig samler . Kan deaktiveres utgifter kommer i tillegg til auksjons ...

Varunr: 5585331
SEK 7 775 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 14-08-2020
21:02
SEK 1 263
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win, Låsestolen, aftrækkerbøjlen, og magasinbunden er graveret med egeløvs blade " se billeder " leveres med påsatte EAW baser og der medfølger ringe til 25,4mm rør og ringe til 30mm rør samt en ekstra ring med større udveksling til 30mm rør, ...

Varunr: 5724104
SEK 27 812 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
17:28
SEK 8 622
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76 30" løb m/chokes, autosikring, løbsvælger, ejektor, ingen slør spejlblanke løb, geværet har været på skydebanen få gange " ca 300 skud " så det fremstår sort set som nyt uden brugsmærker, der medfølger 5 stk chokes hvoraf de 3 stk er ...

Varunr: 5737256
SEK 16 687 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
20:12
SEK 11 403
Pedersoli Sharps model 1863 Kal .45. Riffel til sortkrudtskydning.
Pedersoli Sharps model 1863. Kal.45 perkussion, til papirpatroner. Serienr. SH 33252. Løbslængde: 80 Totallængde: 124 cm. Oktogonal, bruneret pibe med korntunnel og udskiftelige korn, stilbart snelleaftræk. Fremstår med rent og pænt løb, stram og funktionel mekanik samt brugsspor. SKV tilladelse ...

Varunr: 5732806
SEK 9 734 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:13
SEK 556
12»