Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Renato Gamba Concorde SL. Custom made haglgevær, kal. 12/76, serie 26511
Renato Gamba Concorde SL. Custom made haglbøsse, kal. 12/76 med justerbar skæfte af særlig upgraded valnød, sideplader i sort med monogram. Serienummer 26511. Løbs L. 73 cm. Total L. 118 cm. Ekstra, original aftrækkerbøjle uden ejerinitialer samt fem indvendige chokes samt det originale værktøj. ...
Varunr: 5400244
SEK 143 893 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
17:00:00
SEK 71 946
Jagtgevær, Webley & Scott s/s i kal. 12/70 i kasse med tilbehør.
Jagtgevær, Webley & Scott model 702 s/s i kal. 12/70 i kasse med tilbehør. TL 111 cm. LL 68,5 cm. SKL 37 cm. Våbennr. 132735. Ren og blank i løbene. Fremstår med minimalt brugspræg. Original læderkuffert fra Webley & Scott med div. tilbehør. Jagttegn kræves. NB: Teksten ændret m.h. til modelnr....
Varunr: 5439792
SEK 28 779 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
17:00:00
SEK 11 224
Riffel, Blaser Model R93 Exklusiv i kal. 6,5 x 55 med kikkertsigte.
Riffel, Blaser Model R93 Exklusiv i kal. 6,5 x 55 med kikkertsigte. TL 102 cm. LL 57 cm. Våbennr. J18553. Vekselpibe 9/165838. Ren og blank i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin. Graveringer på låsestol og løb. Guld aftrækker og guld udtrækshoved. Trækugle på repeterarm. ...
Varunr: 5439680
SEK 86 336 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
17:25:00
SEK 41 729
Riffel, John Dickson i kal. 270 Win. med kikkertsigte.
Riffel, Håndbygget af John Dickson i Edinb. kal. 270 Win. med kikkertsigte. TL 110 cm. LL 53 cm. Våbennr. 71925. Ren i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin. Der er et par ridser i bagskæftet. Zeiss Victory 2,5 -10x50 kikkertsigte. Der medfølger ammunition og tomme hylstre, samt ...
Varunr: 5439797
SEK 17 267 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
17:50:00
SEK 6 043
Husqvarna jagtriffel kaliber 30-06
Husqvarna jagtriffel kaliber 30-06 monteret med Bushnell Banner 1.5-4x20 sigtekikkert i Weaver montage, hængsel magasin til 5 patroner det hele fremstår med aldersrelateret slid/brugsmærker og der er et lille afslag bagerst på riflen " se billeder " Våbennummer: 178026 Totallængde: 105,5 ...
Varunr: 5408600
SEK 1 727 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-09-2019
19:20:00
SEK 576
Voere halvautomatisk kal 22 riffel.
Voere halvautomatisk kal 22 riffel monteret med Leader 3-9x40 sigtekikkert. Våbennummer 289478. Løb: 51 cm. Total: 104 cm. Fremstår med brugspræg. Tre magasiner medfølger. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5442083
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:32:00
SEK 1 223
To haglbøsser CZ Special Poldi Elektro side-by-side kaliber 12/70 (2)
To haglbøsser CZ Special Poldi Elektro side-by-side kaliber 12/70 med sidelåse og engelsk skæfte, våben nr. 27759 58 og 43083 64 løb L. 71,5 cm og 67,5 cm. total L. 112,5 cm. 109,5 cm. Fremstår medbrugsslitage, manglende rembøjler, afslag på skæfte, blanke løb, en med slør, en med defekt ...
Varunr: 5315342
SEK 2 878 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
19:46:00
SEK 504
Jagtriffel. Browning X-Bolt. Kal. 243 win
Jagtriffel. Browning X-Bolt. Kal. 243 win. Pibe: 53,5 cm. Total: 110 cm. Kommer med fireskyd magasin, samt gevind til lyddæmper 14 x 1mm. Våbennummer 5290322354. Kommer med originalt montage til kikkert. Fremstår med minimale brugsspor. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5394736
SEK 10 072 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:50:00
SEK 2 158
Sauer & Sohn, Suhl s/s haglbøsse med sidelås kal 16/70
Sauer & Sohn, Suhl s/s haglbøsse med sidelås kal 16/70. Våbennummer: 383496. Totallængde: 111 cm. Løbslængde: 70 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, spejlblanke løb, uden slør og med brugsspor. Med ejektor og markører. Original bagkappe. Rigt graverede sideplader. Jagttegn...
Varunr: 5435042
SEK 11 511 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:10:00
SEK 5 756
Gebr. Merkel kal 12/70
Gebr. Merkel kal 12/70 s/s haglbøsse. Våbennummer: 16332. Totallængde: 118 cm. Løbslængde: 76 cm. Kolbe: 37 cm. Stemplet Harald Nyborg Odense. Fremstår med ret stram og funktionel mekanik, spejlblanke løb, uden slør og med brugsspor. Med ejektor og markører. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5435038
20:20:00
SEK 6 043
Heym bockbuchflinte model 77 kal 12-7x65. Ekstra 12/70 o/u haglløb samt kuffert
Heym bockbuchflinte model 77 kal 12-7x65. Ekstra 12/70 o/u haglløb samt kuffert medfølger. Våbennummer: 77076. Totallængde: 107 cm. Løbslængde: 63,5 og 72 cm. Kolbe: 37 cm. Zeiss 6x42 kikkertsigte. Fremstår med spejlblanke løb og skarp riffelgang, dybe netskæringer, stram og funktionel mekanik, ...
Varunr: 5435032
SEK 28 779 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:31:00
SEK 12 950
Spanske haglgeværer (2)
Par spanske haglbøsser kaliber 16/70. Herunder: AyA s.nr. 57123 LL 70 OAL 112,5 Skæfte L 36,5 cm.Mek. velfungerende og stram, blanke løb med lidt pletter, samt Urriola Sarasqueta s.nr 29427 LL 71,5 OAL 115 Skæfte L 37cm. Udtrækkerdel mangler, ellers mekanisk velfungerende og stram, rene og ...
Varunr: 5440852
SEK < 1,000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:40:00
SEK 504
Sauer, Suhl. Haglbøsse kal 12/70.
Sauer, Suhl. Haglbøsse kal 12/70. Våbennummer: 3. Pl. 72 cm. Tl. 112,5 cm. Kolbe. 36 cm. Med dybe graveringer og netskæringer, stram mekanik, spejlblanke løb og uden slør. Med markører. Med brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5435028
SEK 7 195 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:44:00
SEK 3 453
AYA Ambassador s/s haglbøsse kal 12/70
AYA Ambassador s/s haglbøsse kal 12/70. Våbennummer: 581834. Totallængde: 112 cm. Løbslængde: 68 cm. Kolbe: 38 cm. Med ejektor, markører og rigt graveret sideplade. Fremstår med dybe netskæringer, spejlblanke løb, intet slør samt få brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5434799
SEK 14 389 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:53:00
SEK 8 921
Gebr. Merkel model 147E kal. 12/70
Gebr. Merkel model 147E kal 12/70 s/s haglbøsse. Våbennummer: 755039. Totallængde: 108 cm. Løbslængde: 66 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, spejlblanke løb, dybe netskæringer, uden slør og med brugsspor. Med ejektor og markører. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5435033
SEK 8 634 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:53:00
SEK 4 317
Nikko Shadow o/u skeetbøsse kal. 12/70
Nikko Shadow o/u skeetbøsse kal. 12/70. Våbennummer: k708248. Totallængde: 114,5 cm. Løbslængde: 70 cm. Kolbe: 38 cm. Med ejektor og singletrigger. Fremstår med blanke og rene løb, stram og funktionel mekanik samt brugsspor og slør. Skal efterses da den er meget stram når den åbnes efter skud. ...
Varunr: 5440909
SEK 2 158 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:56:00
SEK 2 734
Engelsk haglbøsse Mitchell Bosley Ltd. Birmingham
Engelsk haglbøsse Mitchell Bosley Ltd. Birmingham s/s kal 12/70, våben nr 7990, med ejector og engelsk skæfte af nøddetræ, bokslås graveret med ornamentik og navn i banner. Løb L. 71 cm. L. 112 cm. Fremstår med let brugsslitage og blanke løb, lås med lidt slør. Jagttegn kræves.
Varunr: 5349537
SEK 11 511 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
21:07:00
SEK 2 446
Franchi Horizon, jagtriffel, kal. 30-06.
Italiensk Franchi Horizon, jagtriffel, kal. 30-06. Fempunkts-skæfte i kunstmateriale(techno-polymer), hængslet magasin, justerbar aftrækker, forberedt til lyddæmper. FB002507E17. Letvægs riffel, kun 2,9 kg. Totallængde 107 cm., løbslængde 54 cm. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5277374

SEK 9 497 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
15:51:00
SEK 4 605
Schultz & Larsen Custom Take-down M 97-DL kal 300 Win Magnum
Schultz & Larsen Custom Take-down M 97-DL kal 300 Win Magnum. Våbennummer: 51629 Totallængde: 123,5 cm. Pibelængde: 71 cm. Kolbe: 37 cm. Venstrehåndsriffel. Flutet pibe samt vekselløb kal 270 w våbennummer 51629 A. Længde 57,5 cm. Monteret med Zeiss Diavari V 6-24x56. Ekstra bundstykke medfølger....
Varunr: 5443580
SEK 14 389 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:19:00
SEK 20 864
Revolver Smith & Wesson model 10, kal. 38
Smith &Wesson model 10 kal.38. Våbennummer 579701. PL. 12,5 cm TL. 26 cm. Stemplet US PROPERTY G.H.D. Fremstårmed stram og funktionel mekanik, pæn i løbet samt med aldersrelaterede brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.
Varunr: 5435139
SEK 1 439 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:37:00
SEK 1 871
Gebruder Merkel o/u haglgevær mod. 203. Kal: 12/70.
Gebruder Merkel o/u haglgevær mod. 203. Kal: 12/70. Böhler stål. Våbennummer: 49230. PL: 71 cm. Skæfte: 36 cm. Fremstår med stram mekanik, spejlblanke løb, slørfri og graveret sidelås. Kun ganske få brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5430705
SEK 35 973 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
20:43:00
SEK 25 181
Krico jagtriffel model 700 kal. 308
Krico jagtriffel kal. Våbennummer: 860132. Totallængde: 111 cm. Pibelængde: 62,5 cm. Kolbe: 36 cm. Monteret med Zeiss Diavari V 3-12x56. Venstrehåndsriffel. Delvist snoet løb. Ekstra stikmagasin medfølger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. ...
Varunr: 5443609
SEK 10 072 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:55:00
SEK 7 770
Röhm RG 69 signalpistol kal. 9 mm.
Röhm RG 69 signalpistol kal. 9 mm. L: 18,5 cm. Pibelængde: 6,5 cm. Fremstår med brugsspor og smuds i løbet. Tilladelse til signalvåben påkrævet. NB. Pistolen er uden våbennummer. En køber skal derfor have slået et våbennummer i før den kan registreres. Dette vil koste 300 kr.
Varunr: 5443616
SEK 1 151 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:58:00
SEK 1 007
Replika Navy Pistole, England, 'Tower'
Repika Navy Pistole, England, Holz und Metall, mit Gravur 'Tower', sowie eine Krone mit den Initialien 'GP', nicht schussfähig, L.38 cm, altersbedingte Gebrauchsspuren, Metall mit Oxidationsspuren, Kratzer und Abrieb am Material.
Varunr: 5442187
SEK 1 072 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2019
21:21:00
SEK 429
US Carbine kaliber US .30 MI fra Inland DIV General Motors monteret med Jägermeister 1,5-5x40
US Carbine kaliber US .30 MI fra Inland DIV General Motors monteret med Jägermeister 1,5-5x40, den er bygget 05/1944, ombygget til repeter carbine,der medfølger 2 æsker Norma patroner ialt 40 stk og læderrem. riflen fremstår med brugsmærker/slid. " se billeder" Våbennummer: ...
Varunr: 5410861
SEK 4 317 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 24-09-2019
13:48:00
SEK 3 166
Savage Salonriffel MKII Kal. 22 LR
Savage Salonriffel MKII Kal. 22 LR. Monteret emd Eagle Eye 4X32 sigtekikkert. Pibe: 50 Total: 101 cm. Våbennummer 0177273. Fremstår med minimale brugsspor. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5436078
SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
13:52:00
SEK 791
Steyer Mannlicher M 95 rettrækker karabin
Steyer Mannlicher M 95 rettrækker karabin. Pibe: 49 cm. Total: 100 cm. Våbennummer 2873. Kal 8 mm. Fremstår i god og velfungerende stand. Tre magasinrammer medfølger. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5431389
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
13:53:00
SEK 935
Maverick pumpgun model 88
Maverick pumpgun model 88, kal. 12/76. Våbennummer MV5062780. PL. 70 cm, TL. 120,5 cm. Med kunstfiber skæfte. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 5435879
14:53:00
SEK 1 727
BRNO BBF. Kal. 12/70 - 7x57R.
BRNO BBF. Kal. 12/70 - 7x57R. Dobbelt trigger. Monteret med OXO Texas RD rødpunktsigte. Våben nr: 314153 Løbs længde: 53 cm. Total længde: 101 cm. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 5435882
SEK 3 453 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
15:53:00
SEK 3 453
Jaguar haglbøsse o/u kal 12/89.
Jaguar haglbøsse o/u kal 12/89 med skæfte af nøddetræ, lås dekoreret med fugle vildt, våben nr 296963 tre choke og choke nøgle medfølger Købt som ny 2018. Jagttegn påkræves.
Varunr: 5438810
SEK 7 195 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
15:55:00
SEK 5 756
 1 2 3  >>