Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tysk boxlåsbøsse med Krupp løb. Kal. 12/70
Tysk bokslåsbøsse med Krupp løb. Kal. 12/70. Aftrækkerbøjle i horn. Løb: 68 cm. Total: 109 cm. Fremstår med brugsslitage, men dog med rene løb og stram mekanik. Jagttegn påkræves.
Varunr: 5285471
SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:08:52
SEK 562
Norinco SP-226.  Nr. A13006161. Parabellum
Norinco SP-226, 9mm, halvautomatisk pistol. Grebsskaller i kunststof, fremstillet i Kina. Totallængde 23, løbslængde 12,5. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange, få brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.
Varunr: 5268465
SEK 4 774 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2019
15:49:00
SEK 2 387
Walther CP-2 – CO2 Sport Pistol. 4,5 mm Nr. F01270
Walther CP-2, trykluftpistol 250 bar. Greb i mørkt olieret trø, fremstillet i Tyskland. Specialdesignet greb, justerbar sigte. Totallængde 36 cm., Løbslængde 20,5 cm. Blank i løb, stram i lås. SKV tilladelse påkrævet.
Varunr: 5268502
SEK 1 966 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2019
16:42:00
SEK 632
Bernadelli Mod. PO-10. Kal. 22 l.r. Nr. 011661
Bernadelli PO-10, pistol, kal. .22 lr. Skæfte i mørkt olieret træ, fremstillet i Italien. Tl. 24 cm., ll. 15 cm. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange. SKV tillladelse påkrævet.
Varunr: 5268485
SEK 1 685 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2019
16:44:00
SEK 421
Pistol Beretta mod 76 kal 22 (2)
Pistol Beretta mod 76 kal 22. Våbennummer A36838U. PL 15 cm, TL 24 cm. Har skudt max 30 skud. Fremstår med mindre brugsspor. Der medfølger pistolhylster. SKV2 tilladelse påkrævet.
Varunr: 5285128
SEK 3 370 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
17:10:00
SEK 1 966
Norinco 1911 Sport. Kal. .45acp. Nr. BA42727
Norinco 1911 Sport, kal. .45. halvautomatisk pistol. Grebsskaller i kunststof, fremstillet i Kina. Totallængde 22 cm., løbslængde 12,5 cm. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange, få brugsspor. SKA tilladelse påkrævet.
Varunr: 5268455
SEK 4 212 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2019
17:51:00
SEK 2 106
Margulin Match Pistol. Kal. 22. Nr. N3336H
Margulin Matych Pistol, kal. 22. Greb i metal og kunststof, USSR. Totallængde 25 cm, løbslængde 15. Blankt løb, afslg på højre grebsskal. SKV tilladelse påkrævet.
Varunr: 5268491
18:39:00
SEK 1 053
Ruger Vanquer. Kal. 357 Mag Nr. 57-08930
Ruger Vanquer Singleaction Action Revolver. Kal. 357 Mag. Skæfte i olieret træ, fremstillet i USA. Totallængde 29 cm., løbslængde 11,8 cm. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange. Demomodel. SKV tilladelse påkrævet.
Varunr: 5268483
SEK 5 616 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2019
18:47:00
SEK 3 650
Jagtriffel. Winchester model 94 kal 30-30.
Jagtriffel. Winchester model 94 kal 30-30. Våbennummer 4708050. PL 49 cm, TL 96 cm. Fremstår med lette brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 5274096
SEK 4 774 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:21:00
SEK 3 370
Jagtriffel. Model CZ602ZKK, kal. 300W
Jagtriffel, model CZ602ZKK, kal. 300W. Skæfte af olieret træ med netskæringer. Monteret med Swarowski Habicht optisk sigte. Pibelængde 66,5 cm. Totallængde 117 cm. Våbennr. 26314 Fremstår med minimale brugsspor. Våbentilladelse påkrævet
Varunr: 5280581
SEK 8 424 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:37:00
SEK 4 212
Ernst Tallman Suhl våbenr 806482 kal. 12/70
Haglbøsse Ernst Thalmann model 125. kaliber 12/70. Kolbe af oliet træ med netskæringer. Pibelængde 71 cm. Totallængde ca: 113 cm. Våbennummer. 806482. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5280598
SEK 1 404 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:42:00
SEK 421
Halgbøsse, J.P. Sauer & Sohn Suhl. Kal. 16.
Halgbøsse, J.P. Sauer & Sohn Suhl. Kal 16. Skæfte af olieret træ med netsudskæringer, graveret basculehus. Blankeløb. Pibelængde 75 cm. Totallængde 116 cm. Våbennr 172493. Fremstår med brugsspor. Jagttegn påkrævet
Varunr: 5280575
SEK 2 808 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:53:00
SEK 421
Parker-Hale, jagtriffel. Kal 308w
Parker Hale engelsk jagtriffel kaliber .308win med Miroku sigtekikkert 3x-9x40. Pibelængde 62,5 cm. Totallængde 114 cm. våbennr Z59171. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 5280593
20:10:00
SEK 983
Parker hay kal. 6,5x55 våbennr. P-89134
Parker hale riffel kal. 6,5x55. Våbennummer. P-89134 . Totallængde: 114 cm. Pibelængde: 62,5 cm. Kolbe: 33 cm. Monteret med optik Weatherby premier 4x40 kikkert. Fremstår med blankt løb brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 5280583
SEK 2 246 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
20:15:00
SEK 772
Haglbøsse. Fortuna Suhl kal. 16/70.
Fortuna Suhl kal. 16/70 Skæfte af olieret træ med netsudskæringer. Pibelængde 72 cm. Totallængde 113,5 cm. Våbennr 404410. Fremstår med brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5280564
SEK 2 527 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
20:16:00
SEK 421
Fuldskæftet jagtriffel Sako L579 kaliber .308Win
Fuldskæftet jagtriffel Sako L579 kaliber .308Win, Hængslet magasin til 5 patroner, pæn og skarp riffelgang, riflen fremstår med brugsmærker " se billeder " Våbennnummer: 89441 Totallængde: 108 cm Løbslængde: 58 cm Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5273498
SEK 7 020 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 28-03-2019
16:01:00
SEK 3 089
Browning halvautomatisk haglbøsse kal. 12/70
Browning halvautomatisk haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer 31720. med skæfte af nøddetræ, løb L. 67,5 cm, total L. 119 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, rust på bagerste rembøjle. Jagttegn påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5277342
SEK 4 212 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
16:15:00
SEK 2 246
Engelsk Russel Hillsdon Limited haglbøsse.
Engelsk Russel Hillsdon Limited haglbøsse, model "Royal Counties" Chichester, England. Ældre Engelsk haglbøsse, dobbeltløbet, dobbelttrigger med engelsk skæfte. Rigt dekoreret basculehus samt lakeret skæfte og bundstykke med netudskæringer. Kommer i original kasse med nyere filt. Pibelængde 68,5...
Varunr: 5262524
SEK 19 656 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:13:00
SEK 9 828
Jagtriffel. Husqvarna Kal. 9,3 x 62
Jagtriffel. Husqvarna Kal. 9,3 x 62. Fremstår i god og funktionel stand, uden væsentlig brugsslitage. Pibe: 59 Total: 113 cm. Våbennummer 281469. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 5282599
SEK 3 370 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:29:00
SEK 1 825
Winchester M.1400 mk2, kal. 12
Winchester Halvauto Jagtgevær Model 1400 kal 12. PL 73 cm, TL 125 cm. Blankt løb. Våbennummer N796444.Fremstår med alm. brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 5280603
SEK 3 370 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:30:00
SEK 1 544
Marlin M.197V kal. 17 hmr våbenr. 93687234
The Marlin riffel kal. 17, Olieret skæfte med netudskæringer monteret med, Gamo 4x32IR optik samt lyddæmper og stikmagasin. Pibelængde 70 cm. Totallængde 118 cm. Våbennr. 93687234 Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5280586
SEK 1 404 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:42:00
SEK 2 387
Jagtriffel Remington Model 788 kal. 308 Win.
Jagtriffel Remington Model 788 kal. 308 Win. Monteret med nyere Leupold sigtekikkert 3-9 x 50 mm. Våben nr. A6065488. Pibelængde: 52 cm. Totallængde: 106,5 cm. Stikmagasin til 3 patroner. Fremstår med let brugsslitage, skæfte med ridser og afskalning. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 5274436
SEK 7 020 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:12:00
SEK 3 370
Spansk Gorosabel haglbøsse Kal 12/70
Spansk Gorosabel haglbøsse Kal 12/70 med bokslås. Fremstår med stram mekanik, rene løb og ingen slør, dog slitage på brunering. Løb: 68 Total: 111 cm. Våbennummer: 103174. Jagttegn påkræves.
Varunr: 5282314
SEK 2 106 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:17:00
SEK 983
Voere riffel kal. 30.06
Voere riffel kal. 30.06. Våbennummer: 175696. Totallængde: 109,5 cm. Pibelængde: 59 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blankt og skarpt men godt brugt løb samt brugsspor og slid. Etui medfølger. Riffeltilladelse påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5287040
SEK 2 808 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:24:00
SEK 1 334
Harrington & Richardson. Revolver Forty Niner model 949.
Harrington & Richardson. Revolver Forty Niner model 949. kal 22 LR våben nr AA20857. Løb L. 14 cm. total L. 26 cm. skede af præget læder medfølger. SKV tilladelse kræves.
Varunr: 5267317
SEK 2 527 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:30:00
SEK 2 106
To haglbøsser CZ Special Poldi Elektro side-by-side kaliber 12/70 (2)
To haglbøsser CZ Special Poldi Elektro side-by-side kaliber 12/70 med sidelåse og engelsk skæfte, våben nr. 27759 58 og 43083 64 løb L. 71,5 cm og 67,5 cm. total L. 112,5 cm. 109,5 cm. Fremstår medbrugsslitage, manglende rembøjler, afslag på skæfte, blanke løb, en med slør, en med defekt ...
Varunr: 5273555
SEK 2 808 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:33:00
SEK 491
Norinco pistol1911 45 mn.
Norinco pistol M1911A1 45 ACP. Fremstår ny og ubrugt. Våbennummer BE06889 Plastkuffert med diverse tilbehør medfølger. Løb: 9,5 cm. Total: 22 cm. SKV II tilladelse påkræves.
Varunr: 5255527

SEK 5 054 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
20:45:00
SEK 2 527
BRNO s/s ejektor kal.12/70
Haglgevær s/s. Zbrojovka BRNO kal 12/70. LL 72 OAL 116,5 cm Skæfte L 39 cm inkl. forlængelse. S/s med ejektor og enkle sidelåse med skuefjedre og indikator for spændt hane. Mekanisk velfungerende og stram. Fremstår spejlblank i bege løb, blånering hel og intakt, nydeligt udført ...
Varunr: 5247877
SEK 7 301 DK, Herning, Engdahlsvej 29-03-2019
20:53:00
SEK 3 650
Army & Navy kal. 12 med original kuffert (2)
Haglgevær. Army & Navy C.S.L s/sboxlås ejektor kal 12 LL 75,3 cm OAL 117,5 Skæfte L 35,5. Fremstår med mærkbart slør; usikker/defekt ejektormekanik. Løb med et par matte pletter, men ellers spejlblanke.Bagskæfte lidt nedpudset bag basculen. Piber reblånerede med lidt gamle spor af ...
Varunr: 5247873
SEK 9 828 DK, Herning, Engdahlsvej 29-03-2019
20:57:00
SEK 4 774
To fjederbøsser, samt Daisy model 21. Kal .4.5 mm. (3)
To fjederbøsser/Tivolibøsser. Daisy model 21, S/S med skæfter i kunststof Midten af 1900-tallet, Fremstår med slitage. De to fjederbøsser med revner/rpe på skæfte L. 95/105 cm. Alderskrav for erhvervelse af luftvåben 18 år.
Varunr: 5287524
SEK 1 685 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2019
12:07:34
SEK 1 334
 1 2 3  >>