Utropspris
   Varor pr. sida   25 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Haglgevær s/s, AYA, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, AYA, kaliber 12/70, blanke løb, single trigger, meget let slør, lidt aftegninger yderst på løbet " se billeder " fremstår med aldersrelateret brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: 56169 Totallængde: 113,5 cm Løbslængde: 70 cm Boring: 1/2 - 3/4 Skæftelængde: 36 ...

Varunr: 6060740
SEK 1 632 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26-07-2021
19:43
SEK 816
Antionio Zoli Taiga, jagtriffel Kal. 30.06 nr C038909
Antionio Zoli Taiga, jagtriffel med kuglespænde. Kal. 30.06. Skæfte i olieret træ. Aftagelig stålmagasin. Oprindelsesland Italien. Tl. 107 cm., Ll. 51 cm. Stram i lås, få brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6058387
SEK 6 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-07-2021
19:43
SEK 2 312
Haglgevær o/u, Baikal, kaliber 12/70
Haglgevær o/u, Baikal, kaliber 12/70, autosikring, dobbelt trigger, spejlblanke løb, ingen slør, fremstår i god stand med almindelige brugsmærker, der medfølger læderrem. Våbennummer: K10913 Totallængde: 115 cm Løbslængde: 73 cm Boring: 1/2 - 1/1 Skæftelængde: 36,5 cm Jagttegn påpkrævet.

Varunr: 6060719
SEK 2 040 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26-07-2021
19:59
SEK 612
FN Browning O/u haglbøsse kal. 12/70
FN Browning O/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: Lb3rn01368. Totallængde: 113 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 35 cm. Med singletrigger og ejektor. Fremstår med spejlblanke løb, stram og funktionel mekanik, let slør samt brugsspor. Skæftet er nyrenoveret. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6060467
SEK 8 702 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:13
SEK 4 895
Beretta 686 silver pidgeon o/u haglbøsse kal. 12/70
Beretta 686 silver pidgeon o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: R84554S. Totallængde: 115 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 37 cm. Original kuffert medfølger. Med singletrigger og ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik uden slør, spejlblanke løb samt alm. brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6059516
SEK 13 597 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:29
SEK 10 334
Schultz & Larsen riffel kal. 30-06 med Zeiss kikkert
Schultz & Larsen riffel kal. 30-06. Våbennummer: 51200. Totallængde: 110 cm. Pibelængde: 61 cm. Kolbe: 35 cm. Til links skytte. Indstiksmagasin. Fluted pibe. Monteret med Zeiss 3-12x56 sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt alm. brugsspor. Har kun ...

Varunr: 6059515
SEK 20 396 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:30
SEK 9 790
Salonriffel semiauto, Weatherby mark XXII kaliber .22LR
Salonriffel semiauto, Weatherby mark XXII kaliber .22LR, monteret med en Bushnell 1,5-4x20 sigtekikkert, aftageligt magasin til 9 patroner, skarpe riffelgange, fremstår i rigtig god og velholdt stand med få brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: 45828 Totallængde: 107 ...

Varunr: 6060581
20:32
SEK 1 904
Savage salonriffel kal. 22
Savage salonriffel kal. 22. Våbennummer: 0231272. Totallængde: 100 cm. Pibelængde: 53 cm. Kolbe: 34 cm. Med indstiksmagasin. Til links skytte. Monteret med tasco sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt alm. brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6059517
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:35
SEK 1 020
Haglgevær o/u, Gamba Skeet, kaliber 12/70
Haglgevær o/u, Gamba Skeet, kaliber 12/70, ejektor, løbsvælger, blanke løb, pæne graveringer, fremstår i velholdt stand med brugsmærker, der medfølger en læderkuffert. Våbennummer: 64448 Totallængde: 111 cm Løbslængde: 68 cm Skæftelængde: 35,5 cm Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6059982
SEK 9 518 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27-07-2021
18:14
SEK 5 167
Haglgevær s/s, Baikal, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, Baikal, kaliber 12/70, blanke løb og ingen slør, Fremstår i rigtig god stand med typiske brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: K11328 Totallængde: 115,5 cm Løbslængde: 73 cm Boring: 1/2 - 1/1 Skæftelængde: 38 cm Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6060723
SEK 1 360 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27-07-2021
19:03
SEK 748
Sportomatic model 2 halvautomatisk salonriffel
Sportomatic model 2 halvautomatisk salonriffel cal. 22 lr, med skæfte af mørkt træ, monteret med Nikko Sterling 4x32 sigtekikkert. Våbennr. E 39406.Der gives ingen garanti for funktionen; fremstår med brugsslitage, magasin mangler, bagkappe mangler, bundstykket kan ikke trækkes tilbage. ...

Varunr: 6050180
SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2021
19:24
SEK 408
Husqvarna jagtriffel kal. 338-06
Husqvarna jagtriffel kal. 338-06. Våbennummer: 257098A. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 64,5 cm. Kolbe: 33,5 cm. Med Weaver 30 mm. montage. Lee reloading dies medfølger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6061039
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2021
20:57
SEK 1 088
Hanegevær s/s belgisk kal 16/60
Hanegevær s/s belgisk kal 16/60 og 16/65. Våbennummer 14003. PL 74 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 33 cm. Boringer ca 1/4 + 1/4. Brugsspor, slør, mekanisk defekt og mærker. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6041083
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:19
SEK 408
Enkeltløbet belgisk hanegevær kal 12/70
Enkeltløbet belgisk hanegevær kal 12/70. Uden våbennummer. PL 80 cm, TL 120 cm. Brugsspor. Mekanisk funktionel. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022459
SEK 1 360 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
16:07
SEK 408
Fire hanegeværer kal 12/65 (4)
Fire hanegeværer kal 12/65. Kraftige brugsspor samt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6041933
17:19
SEK 408
Haglgevær s/s belgisk kal 12/65
Haglgevær s/s belgisk kal 12/65. Våbennummer 381354. PL 75 cm, TL 116 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Boringer ca 1/2 + 3/4. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022874
17:51
SEK 408
Jagtriffel, Churchill Highlander, kaliber 6,5x55
Jagtriffel, Churchill Highlander, kaliber 6,5x55 monteret med ældre Fontaine 3-9x32 sigtekikkert i weaver montage, pæne og tydelige riffelgange, hængslet magasin til 5 patroner, mekanisk i orden og fremstår i god stand med brugsmærker. Våbennummer: K001693 Totallængde: 107 cm Pibelængde: 56 ...

Varunr: 6060734
SEK 2 719 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 28-07-2021
18:36
SEK 476
To hanegeværer kal 12/65 og 16/65 (2)
To hanegeværer kal 12/65 og 16/65. Brugsspor, buler i løb, mangler hane. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varunr: 6041694
18:54
SEK 408
Belgisk enkeltløbet haglgevær kal 12
Belgisk enkeltløbet haglgevær kal 12. Våbennummer 12729. PL 88 cm, TL 128 cm. Brugsspor. Mekanisk funktionel. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022462
18:56
SEK 408
Enkeltløbet haglgevær kal 12
Enkeltløbet haglgevær kal 12. Våbennummer 83. PL 75 cm, TL 126 cm. Brugsspor, mangler skruer. Mekanisk funktionel. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022458
19:59
SEK 408
Haglgevær s/s Cogswell & Harrison kal 12/70 - sideplader
Haglgevær s/s Cogswell & Harrison kal 12/70. Våbennummer 27313. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 38 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Doubletrigger, sideplader, ejector. Pæne graveringer. Almindelige brugsspor, kolbe forlænget. Der medfølger Certificate of Origin hvor der står at den ...

Varunr: 6044277
SEK 54 389 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
20:15
SEK 5 711
Diverse haglgeværer samt luftgevær (4)
Tre hanegeværer kal 12 og 16, samt luftgevær kal 4,5. Kraftige brugsspor, manglende forskæfte samt defekte mekaniske. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6056902
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-07-2021
16:13
SEK 408
Parker Hale jagtriffel. Kal. 30.06
Parker Hale jagtriffel. Kal. 30.06. Serienr. 18557. Pibe L. 62, 5 Total L. 115 cm. Fremstår med slitage. Våbentilladelse påkræves.

Varunr: 6056787
SEK 2 040 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-07-2021
18:55
SEK 476
Haglgevær Parbøsser s/s, AYA Sherwood kaliber 12/70
Haglgevær Parbøsser s/s, AYA Sherwood kaliber 12/70, autosikring, ejektor, blanke løb, ingen slør, bøsserne er mærket 1+2 i guld, frem står i god og velholdt stand med almindelige brugsmærker. Våbennumre: 484577 + 484578 Totallængde: 107 cm Løbslængde: 63,5 cm Boring: 1/4 - ...

Varunr: 6059977
SEK 33 993 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 29-07-2021
19:38
SEK 21 756
Riffel, Carl Gustav Model 96 i kal. 6,5 x 55.
Riffel, Carl Gustav Model 96 i kal. 6,5 x 55. TL 125 cm. LL 73 cm. Våbennr. 166398. Indvendigt magasin. Fremstår med brugspræg. Piben trænger til rengøring. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6059487
SEK 1 360 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2021
10:08
SEK 748