Utropspris
12345...80»   Varor pr. sida   2388 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv (6)
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv. Kæde L. 40-60 cm. Samlet vægt 24,1 g. Vejl. Udsalgspris samlet ca. 1.955 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6211539

SEK 1 268 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:33
SEK 846
Par ørestikker af 8 kt. guld, hver i form af stjerne
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver i form af stjerne. Samlet vægt ca. 0.7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226477

SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:38
SEK 493
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med brillantsleben diamant, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53,5 Ø 16,9 mm. Vægt 1,9 g.

Varunr: 6150354

SEK 3 101 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:38
SEK 1 973
Randers Sølv, smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke af sterling sølv, delvist polerede og satinerede led. Længde henholdsvis 45 og 19 cm. Samlet vægt ca. 80 gram. Vejl. pris er 3.850,- og 1.975,-. (2)

Varunr: 6182108

SEK 3 946 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:39
SEK 2 255
Pavé diamantring, 18 kt guld, 2.12 ct.
Vintage Pavé diamantring udført i 18 kt guld/ hvidguld prydet med 37 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 2.12 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS. To diamanter SI. Ringstr. ca. 19 mm/ 59,5. Stemplet 750E/ AA. Vægt ca. 9,2 gram. Leveres i smykkeetui i grå velour.

Varunr: 6191093
SEK 26 779 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:39
SEK 21 141
Halskæde med vedhæng med safir, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med rund facetsleben blå safir. Længde på halskæden er 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 2,1 gram. Vejl. pris på selve vedhænget er 3.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230180

SEK 3 664 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:42
SEK 2 537
Diamantring i massiv 14 kt hvidguld, 1.20 ct
Kraftig ring udført i 14 kt. hvidguld prydet med seks princess cut diamanter - i alt ca.1.20 ct. Farve: Wesselton-Top wesselton (H-G). Klarhed: Si-P. Vægt: 17.7 gram. Bredde: 7 mm. Ringstr. 16.25/52.

Varunr: 6174703
SEK 11 275 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:43
SEK 8 456
Brillantring i moderne design, 14 kt guld, 0.18 ct
Bræmer Jensen: Ring i moderne design udført i 14 kt massiv guld med brillanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 56. Stemplet 585/BrJ,. Vægt ca. 7,5 gram. Leveres i smykkeæske. Udstillingsmodel uden brugsspor. Velledende butikspris DKK: ...

Varunr: 6127205
SEK 14 094 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:47
SEK 8 456
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, pavéfattet med talrige cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,5 gram.- Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.Ring udført i 8 kt. guld

Varunr: 6228472

SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:47
SEK 916
Connection, halskæde med ferskvands kulturperler, med udskiftelig lås
Connection, halskæde med hvide ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 8-8,5 mm. Monteret med udskiftelig hjerteformet lås af sterling sølv med cubic zirkonia. Længde incl. lås er 42 cm. Hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6210388

SEK 4 792 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:49
SEK 3 101
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 9 kt hvidguld (2)

Varunr: 6041198

SEK 3 664 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:49
SEK 2 819
Ring med ferskvands kulturperle og cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en hvid ferskvands kulturperle, samt en facetsleben cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2,6 gram.Vejl. pris er 2.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6231032

SEK 1 973 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
16:53
SEK 1 339
Diamantring af 18 kt. rhodineret guld, ca.12,6 g.
Diamantring af 18 kt. rhodineret guld, prydet med brillant- og smaragdslebne diamanter ialt ca. 0.90 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed VS. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Vægt 12,6 g.

Varunr: 6208478
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:55
SEK 8 456
Ring med ferskvands kulturperle, af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med ferskvands kulturperle. Ringstr. 56. Vægt ca. 0.9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230515

16:56
SEK 705
Alliancering med cubíc zirkonia af 8 kt. guld, str. 52
Ring udført i 8 kt guld, prydet med række facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 52. Vægt ca. 1.2 gram. Vejl. pris er 1.395,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226421

16:56
SEK 705
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.11 ct. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 0,7 g.

Varunr: 6041695

SEK 2 396 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:57
SEK 1 832
Diamonds by Frisenholm. To brillantringe af 14 kt. hvidguld (2)
Diamonds by Frisenholm. To brillantringe af 14 kt. hvidguld bestående af en alliancering og brillantring med centersten på ca. 0.22 ct., brillanter, ialt ca. 0.51 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 51 ø 16,2 mm. Samlet vægt 3,5 g. Original etui medfølger (2)

Varunr: 6050694

SEK 7 611 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
17:03
SEK 5 638
Connection halskæde med runde hvide ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 9-10 mm. Monteret med en udskiftelig lås udført i forgyldt sterling sølv prydet med cubic zirkonia. Længde ca. 42½ cm. Udstillingsmodel med minimale spor deraf. Hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6210467

SEK 5 638 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
17:04
SEK 3 946
Ring af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt guld, moderne design, oval front. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226411

SEK 2 114 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
17:05
SEK 1 339
Tanzanit ring med diamanter af 8 kt. guld
Tanzanit ring med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.16 ct., udført af 8 kt. guld. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr.56, Ø 17,8 mm. Mål på front: 1,3 cm. Vægt 9,4 g.

Varunr: 6208495
SEK 6 765 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
17:05
SEK 5 356
Ørestikker af 14 kt. guld og hvidguld med diamant
Par ørestikker udført i 14 kt. guld g hvidguld, hver prydet med diamant på ialt 0.01 ct. Samlet vægt ca. 1,1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6222305

SEK 1 550 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
17:10
SEK 1 128
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 54. (4)
Fire forskellige ringe udført i sterling sølv, ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varunr: 6195343

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
17:13
SEK 493
Solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. hvidguld, str. 55
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr.17,50 mm. = str. 55. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6229228

SEK 3 383 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
17:14
SEK 2 396
Ring af hvidguld med diamant
Ring af hvidguld med brillantsleben diamant på ca. 0,11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 56, Ø 17, 8 mm. Vægt 3,1 g.

Varunr: 6226005
SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
17:17
SEK 2 255
Connection halskæde med runde hvide ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10-11 mm. Monteret med en udskiftelig gennembrudt kuglelås af oxideret lås sterling sølv. Længde incl. lås ca. 46½ cm.

Varunr: 6210475

17:19
SEK 3 946
Halskæde af 18 kt. guld, 10,2 g.
Halskæde af 18 kt. guld og hvidguld. snoet. Længde 41,5 cm. Bredde 0,4 cm. Vægt 10,2 g. Lås er defekt Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Vestegns Politi. Se alle auktionerne her 219/22

Varunr: 6211056
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
17:21
SEK 4 228
Earrings in 14kt with brilliant cut diamonds 0.42ct
Earrings in 14kt white gold set with brilliant cut diamonds 0.42ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS

Varunr: 6224986

SEK 9 975 BE, Antwerpen 02-07-2022
17:23
SEK 5 775
Ring af 14 kt. guld med ferskvands kulturperle og brillanter, str. 52
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en rund hvid ferskvands kulturperle, flankeret af 2 brillanter på tilsammen 0.056 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 2,6 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6225511

17:23
SEK 4 228
Ring med cubic zirkoni, af 8 kt. guld, str. 58
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 58. Vægt ca. 1.3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230512

17:24
SEK 775
Pandora m. fl. Fem ringe af sterlingsølv (5)
Pandora m. fl. Fem ringe af sterlingsølv. Flere prydet med cubisk zirkonia. Ringstr. 56. Ø 17,8 mm. Samlet vægt 17,5 g. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6207151

17:27
SEK 564
12345...80»