Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 46  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
18kt blue diamond ring approx. 0.90ct
18kt blue diamond ring approx. 0.90ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.45ct Also adorned in center with 1 emerald-cut blue (treated) diamond approx. 0.45ct P1 Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) & blue Clarity: P1 Total weight: 2.61 ...
Varunr: 5002578

SEK 11 568 BE, Antwerpen 21-05-2018
11:38:00
SEK 8 194
Brillantringe / Solitär / Verlobungsringe (2)
Das Los besteht aus folgenden Positionen: 1 Ring gefertigt aus 18kt. Weißgold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0.15ct. Farbe: Top Cape (L), Reinheit: P. Ringgröße ca.: 59, Durchmesser ca.: 18,8 mm. Gewicht ca.: 3,3 g. 1 Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt ...
Varunr: 5002519
SEK 2 892 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
11:59:44
SEK 723
Earrings in 18k with Triangular cut diamonds 1.00ct
Earrings in 18k white rhod gold set with Triangular cut diamonds approx 1.00ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity: SI1-P1
Varunr: 4987194

SEK 39 522 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:03:10
SEK 3 133
Mads Ziegler, Barres, par ørestikker med brillant, 14 kt. guld
Mads Ziegler, Gold Label, et par Barres ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 1,9 gram. Vejl. pis er 4.250,-.
Varunr: 4999502

SEK 2 590 DK, Kolding, Trianglen 21-05-2018
12:09:00
SEK 712
Blndering m/ brillanter, 14 kt rosaguld, 1.08 ct. Højde 3,3 cm.
Høj blondering udført af 14 kt rosaguld prydet med talrige brillanter på tilsammen ca. 1.08 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H) Klarhed: SI/P. Højde ca. 3,3 cm, bredd ca. 2,2 cm. Ringstr. 17,75 mm/ 56. Stemplet SiSi/ 585. Vægt ca. 6,5 gram.
Varunr: 4988634

SEK 11 655 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
12:15:00
SEK 7 252
Diamond bracelet in 18k 1.92ct
Diamond bracelet in 18k white rhod gold set with swisscut diamonds 1.92ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Length: 18,5cm Weight: 24,3g
Varunr: 4959923

SEK 30 847 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:20:00
SEK 675
Mads Ziegler, X ring med brillanter, ca. 0.10 ct, 14 kt. guld
Mads Ziegler, fra Gold Label kollektionen en "X" ring udført i 14 kt guld, prydet med 20 brillanter, samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 54 mm. Vejl. udsalgspris er 5.950,-
Varunr: 4998749

SEK 3 626 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
12:32:00
SEK 1 554
Solitaire ring with brilliant cut diamond 0.50ct
Solitaire ring in 18k white rhod gold set with a brilliant cut diamond 0.50ct colour: (H) wesselton Clarity: VVS Ringsize : 55/17,5 Weight: 2,7gRetail price 5.900euro
Varunr: 4987102

SEK 33 739 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:34:00
SEK 10 604
Loose pear cut diamond 0.56ct
Loose pear cut diamond 0.56ctColour : (H) Wesselton Clarity: VS1 Accompanied by a IGI Certificate
Varunr: 4955500

SEK 13 495 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:38:00
SEK 5 302
Pendant in 14k yellow gold set with a brilliant cut diamond 0.30ct
Pendant in 14k yellow gold set with a brilliant cut diamond 0.30ct Colour: (J) Crystal Clarity:VS Chainlength:
Varunr: 4994265

SEK 7 712 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:43:00
SEK 530
Earrings in 14k with 120 brilliant cut diamonds 0.60ct
Earrings in 14k rose gold "Wings of Butterflies " set with 120 brilliant cut diamonds 0.60ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity :VS -SI Measurements: 5.8x1.6cm Recommended retail price : 2.050 euro
Varunr: 4988521

12:44:00
SEK 4 097
Gucci, halskæde med vedhæng af sterling sølv
Gucci halskæde med logo vedhæng udført i sterling sølv. Længde på kæden er ca. 42 cm. Vægt ca. 43,2 gram. Ligger i en gaveæske. Vejl. pris er 3.300,-. Denne vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vil blive solgt henover de næste mdr.
Varunr: 4985167

SEK 2 849 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
12:45:00
SEK 583
Kæde med perlevedhæng og brillanter
Kæde med perlevedhæng, udført af 14 kt. guld (stemplet). Vedhænget er prydet med en semirund, mørk perle med en diameter på ca. 11,5 mm. Samt med 4 brillanter på ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VSI2. Mål ca.: kæde L. 40 cm, B. 1 mm. Vedhæng L. 25 mm, Ø 11,4 mm. Vægt ca. 7,7 ...
Varunr: 5002487
SEK 4 820 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
13:00:00
SEK 1 639
Ole Lynggaard. Troldering af 14 kt hvidguld
Ole Lynggaard. Troldering af 14 kt hvidguld med let satineret overflade og prydet med tre brillantslebne diamanter på tilsammen 0.06 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: V1S. Design Charlotte Lynggaard. Ringstr. 17/53.5. Vægt 10.4 gr. Org.æske medfølger
Varunr: 5001397
SEK 12 951 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
13:00:00
SEK 4 921
Earrings with brilliant cut diamonds approx.0.80 ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx.0.80 ct Colour: (F) Top Wesselton Clarity: P
Varunr: 4944942

13:00:00
SEK 3 615
Aagaard, From Soldier to Soldier, 2 armbånd (2) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4992553
Aagaard, "From soldier to soldier" 2 armbånd, begge i brunt knyttet flagline med lukke af oxideret sterling sølv. Længde er ca. 20½ cm. Ligger i gaveæsker. Samlede vejl. pris er 1.190,-. Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover ...
Varunr: 5004949

SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
13:10:00
SEK 453
Tennisarmbånd med brillantslebne diamanter ca 2.00ct
Tennisarmbånd i 14 k gul guld med brillantslebne diamanter ca 2.00ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VS & enkelte SI Længde: 18cm
Varunr: 4945158

13:30:00
SEK 9 158
Earrings with brilliant cut diamonds 0.45ct
Earrings in 14K white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.45ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity:SI-P1
Varunr: 4960876

SEK 9 640 BE, Antwerpen 21-05-2018
13:30:00
SEK 2 651
Earrings with brilliant cut diamonds 0.40ct
Earrings in 14K white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity:SI
Varunr: 4960862

SEK 9 158 BE, Antwerpen 21-05-2018
13:32:00
SEK 2 410
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. guld med crysoprase og armbånd Ole Lynggaard. 'Sweet gron facetslebet crysoprase Drops' charm af 18 kt. guld, prydet med gron facetslebet crysoprase og én brillantslebet diamant på 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS.Dertil et Ole ...
Varunr: 4910361

13:38:00
SEK 1 542
Diamantcollier
Collier udført af 14 kt. guld (stemplet), prydet med en gammelslebet diamant på ca. 0.15 ct., farve: Crystal (J), klarhed: SI1. Samt med 2 enkeltslebne diamanter på ca. 0.03 ct. i alt. Farve: Crystal (J), klarhed: SI1. Mål ca.: L. 66 cm, vedhæng L. 2,5 cm. Vægt ca. 7,4 g. Smykket fremstår...
Varunr: 4943405
SEK 5 302 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
13:45:00
SEK 1 542
18kt diamond pendant approx. 1.00ct
18kt diamond necklace approx. 1.00ct 18kt rhod.white gold, tested Diamond necklace decorated with 1 brilliant-cut diamond in center approx. 0.20ct H/VS2 Also set with 48 single-cut diamonds approx. 0.80ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-P1 Some stones are ...
Varunr: 5002954
SEK 4 820 BE, Antwerpen 21-05-2018
13:45:06
SEK 3 856
Mads Ziegler, Claw, vedhæng af 8 kt. guld
Mads Ziegler, vedhæng model Claw, udført i 8 kt. guld. Længde ca. 3,5 cm. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 1.850,-.
Varunr: 4998726

13:51:00
SEK 453
Par creoler af 14 kt guld, Bambus design
Et par creoler udført i 14 kt. guld, "Bambus " design, Diam. Ø 22 mm. Vægt ca. 4 gram.
Varunr: 4943710

13:51:00
SEK 1 230
18kt diamond ring approx. 0.76ct
18kt diamond ring approx. 0.76ct 18k rhod. white gold Hallmarked 750 Ring decorated with numerous tappered baguete-cut diamonds approx. 0.76ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity: VS2-SI1 Size: 54.5/17.5 Weight: 10.19g
Varunr: 5002608
SEK 8 194 BE, Antwerpen 21-05-2018
14:00:00
SEK 5 784
Vedhæng i 14 k med brillantslebet diamant 0,30 ct
Vedhæng i 14 k hvid rhodguld med brillantslebet diamant 0,30 ct Farve: (F) Top Wesselton Klarhed: P Kædelængde: 42cm
Varunr: 4927059

SEK 7 230 BE, Antwerpen 21-05-2018
14:00:00
SEK 819
Loose Marquise diamond 0.30ct
Loose Marquise diamond 0.30ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SIMeasurements : 5.8x3.5mm
Varunr: 4967341
SEK 4 579 BE, Antwerpen 21-05-2018
14:00:00
SEK 675
Earrings in 18k with brilliant cut diamonds 0.98ct
Earrings in 18k white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx 0.98ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS >br> Excellent cut Recommended retail price : 10.500
Varunr: 4909486

SEK 43 860 BE, Antwerpen 21-05-2018
14:13:00
SEK 10 604
Ring in 18k with diamonds 0,39ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0,39ctClarity: SIColour(F-G) Top WesseltonSize: 55/17,5Weight:6,41g
Varunr: 4946340

SEK 5 784 BE, Antwerpen 21-05-2018
14:17:13
SEK 434
Diamant
Diamant "Cirkel" Halskæde i 14 K hvid rhod guld sæt med 25 brillantslebne diamanter ca 1.75ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: VS Kædelængde: 46 cm. Ø 2,3 cm Anbefalet udsalgspris: 5.500 Euro
Varunr: 4938888

14:40:00
SEK 3 856
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 46  >>