Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Georg Jensen & Wendel. Opal og brillantring
Georg Jensen & Wendel. Rosetring af 18 kt. guld prydet med en cabochonslebet sort opal omkranset af 15 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS (enkelt SI). Opal: 9,7x7,5 mm. Ringstr. ca. 62.
Varunr: 5264004
SEK 11 232 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
15:11:22
SEK 20 358
Halskæde af 18 kt. hvidguld med vedhæng med akvamarin
Halskæde af 18 kt. hvidguld, L. 45 cm., med vedhæng prydet med akvamarin. Mål: 8,84x7,19 mm., og brillant på ca. 0.40 ct. farve: Top Crystal (I), klarhed: VS. Vedhæng. L. 1,2 cm. Vægt ialt. ca. 2,5 g.
Varunr: 5245760
SEK 4 774 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
15:14:00
SEK 2 387
Georg Jensen & Wendel. Perlehalskæde med opal og brillantlås
Georg Jensen & Wendel. Dobbeltradet halskæde af hvide, runde saltvandskulturperler med oval lås af 18 kt. guld og hvidguld prydet med en cabochonslebet sort opal omkranset af 14 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.12 ct. Farve: Top Wesselton (F), Klarhed: VVS. Opal med stærkt farvespil, ...
Varunr: 5263999
SEK 30 889 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
15:15:00
SEK 15 444
Türkisring
Ring gefertigt aus 18kt. Gold (punziert), besetzt mit 7 Türkisen im runden Cabochonschliff mit einem Durchmesser von jeweils ca.: 3 mm. Ringgröße ca.: 54, Durchmesser ca.: 17,2 mm. Gewicht ca.: 8,9 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren.
Varunr: 5137648
SEK 5 230 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
15:21:00
SEK 2 615
Flora Danica. Smykkesæt 'Persille', forgyldt sterling sølv.
Flora Danica. Smykkesæt i forgyldt sterling model 'Persille samt ring model 'Græs'. Halskæde med vedhæng, L. 50 cm, H. vedhæng ca. 2,7 cm, armring, Ø. ca. 5,8 cm, Broche, B. ca. 2,8 cm samt et par ørestikkere med perle. Ring med variabel ringstr. fra ca. 18-19 mm/ 57-59. Dertil ring i model ...
Varunr: 5271714
SEK 1 404 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2019
15:30:00
SEK 913
Brillantring i 14 kt. hvidguld ca. 0.17 ct.
Søren Borup. Ring i 14 kt. hvidguld prydet med otte brillanter på samlet ca. 0.17 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS1. Ringstr. Ø61.5/19.5. Vægt 7.3 gr. Kvittering medfølger.
Varunr: 5280954
SEK 4 212 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-03-2019
15:34:00
SEK 2 106
Ring in 18k with blue sapphire and diamonds 0.50ct & 0.50ct
Ring in 18k rhod. white gold, hallmarked, with blue sapphire and round brilliant cut diamonds 0.50ct & oval sapphire 0.50ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS-SI Ring size: 55.5/17.75mm Total weight: 3.4g REF: R0548
Varunr: 5161635

SEK 14 644 BE, Antwerpen 26-03-2019
15:36:00
SEK 7 322
Safirring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Safirring af 14 kt. rhodineret guld prydet med 32 safirer, ca. 0.54 ct. Ringstr. ca. 49/Ø15,5 mm. Vægt: ca. 2,3 g.
Varunr: 4942488

SEK 3 370 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
15:37:00
SEK 491
Brillliant cut diamond 0.34ct
Loose brillliant cut diamond 0.34ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277861

SEK 8 891 BE, Antwerpen 26-03-2019
15:46:00
SEK 4 446
Christina Watches, 4 ringe af rosaforgyldt sterling sølv, str. 51
Christina Watches, 4 ringe udført i rosaforgyldt sterling sølv, 2 af ringene er prydet med topaser, alle str.16,25 = str. 51 Samlede vejl. pris er 1.896,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5284726

SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
15:49:00
SEK 421
Broche in 18k with Old cut diamonds approx 2.00ct
Broche in 18k white gold set with Old cut diamonds approx 2.00ct Colour:(F-G) Top weseltopn Clarity: VS-SI Diameter: 58x25mmWeight: 14.5g
Varunr: 5196947
SEK 30 334 BE, Antwerpen 26-03-2019
15:52:00
SEK 14 644
Granatring mit Brillanten
Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Granat im Triangelschliff von ca.: 8 x 8 mm. Sowie mit 3 Brillanten von gesamt ca.: 0.03ct. Farbe: Crystal (J), Reinheit: SI. Ringgröße ca.: 58, Durchmesser ca.: 18,5 mm. Gewicht ca.: 6,1 g. Der Ring befindet sich in einem ...
Varunr: 5137641
15:53:00
SEK 2 615
Safirring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Safirring af 14 kt. rhodineret guld prydet med 15 safirer, ca. 0.27ct. Ringstr. ca. 60/Ø19mm. Vægt: ca. 1,66 g.
Varunr: 5284143

SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
15:55:00
SEK 772
Toni Gard, Halsreif mit Turmalinanhänger
Halsreif gefertigt aus Kautschuk, besetzt mit einem Karabinerverschluß gefertigt aus 14kt. Gold (punziert). Der Anhänger von Toni Gard ist aus 14kt. Gold gefertigt und mit einem grünen Turmalin besetzt, im runden Cabochonschliff mit einem Durchmesser von ca.: 12 mm. Länge ca.: 41 cm. ...
Varunr: 5277257
16:20:00
SEK 2 615
Halsband 18 k guld
HALSBAND, 18 k guld, doserat, bismarcklänk, otydliga svenska stämplar, längd ca 46 cm, vikt ca 7,2 g
Varunr: 5279953
SEK 2 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-03-2019
16:28:00
Se mer
Diamonds by Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. rhodineret guld
Diamonds by Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. rhodineret guld. Prydet med safirer. Ringstr: 48
Varunr: 5264589

SEK 3 370 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
16:33:00
SEK 1 825
Hjerte vedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Hjerte vedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæde er 41 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5284551

SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
16:36:25
SEK 913
Hänge 14 k guld
HÄNGE, 14 k guld, Italien, rektangulär opaldisk i meanderkrans, rörlig spetsögla, höjd inkl. ögla ca 25 mm, vikt ca 2,3 g
Varunr: 5279962
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-03-2019
17:06:00
Se mer
Örhängen 2 par silver
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, pärlemor, ostämplade, höjd inkl. ögla 3 cm, vikt ca 3,1 g . REY URBAN, örhängen, 1 par, sterlingsilver, Stockholm 1992, diameter 2 cm, vikt ca 5,5 g
Varunr: 5279967
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
17:11:00
Se mer
Ole Lynggaard ' Blonde clasp in 18kt yellow gold
Ole Lynggaard ' Blonde "lock in 18kt yellow gold set with 40 brilliant cut diamonds approx 0,60ct 19x17,3mm
Varunr: 5237971

SEK 36 610 BE, Antwerpen 26-03-2019
17:15:00
SEK 17 782
Amethystring
Ring gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit einem Amethyst im Tropfenschliff von ca.: 24,6 x 15 mm. Ringgröße ca.: 52,5, Durchmesser ca.: 16,8 mm. Gewicht ca.: 9,4 g.
Varunr: 5278612

SEK 3 138 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
17:20:31
SEK 1 674
Armring 18 k guld odlade saltvattenspärlor
ARMRING, 18 k guld, avslutas med 2 odlade saltvattenspärlor, ca 7,3 mm, Trege Guldsmedsaktiebolaget, Göteborg 1965, innerdiameter 57,5x64 mm, vikt ca 11,2 g
Varunr: 5279977
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
17:21:00
Se mer
Guldring med blomst 18 kt brillant ca. 0.06 ct.
Guldring af 18 kt guld/hvidguld med blomst. Prydet med en brillant ca. 0.06 ct. Farve: Crystal (J) Klarhed. P1. Ringstørrelse: 54 ø 17.25 mm. Vægt 5 gr.
Varunr: 5242059
SEK 5 054 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
17:29:50
SEK 2 527
Goldringe (2)
Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0.03ct. Farbe: Top Crystal (I), Reinheit: VSI. Ringgröße ca.: 63, Durchmesser ca.: 20 mm. Gewicht ca.: 5,5 g. Ring gefertigt aus 14kt. Rotgold, Weißgold und Gelbgold (punziert). Ringgröße ca.: 60,5, Durchmesser ...
Varunr: 5268192
17:45:00
SEK 1 569
Tahitiperle- og brillantørehængere af 18 kt hvidguld (2)
Et par ørehængere af 18 kt hvidguld prydet med Tahitiperler, diameter ca. 16 mm, hvoer hvilke bånd af brillanter på til sammen ca. 0.14 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. H. ca. 3 cm. Vægt ca. 14,7 g (2)
Varunr: 5252810
SEK 5 897 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
17:48:13
SEK 2 808
Broche af sølv/guld 18 kt med diamanter
Broche af sølv/guld 18 kt med diamanter i alt ca. 0.86 ct Farve: Top crystal-Top cape (J-K) Klarhed: VS-SI samt 3 rubeliter og 3 blå kalcedoner. Længde: 5,2 gr. Vægt: 8,7 gr.
Varunr: 5254403
SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
17:48:31
SEK 3 370
Konvolut Silberschmuck (6)
Konvolut Schmuck gefertigt aus 800 / 835 / 925 Silber (punziert). Das Konvolut besteht aus folgenden Positionen: 3 x Ringe, 1 x besetzt mit Türkis RG: 56, 1 x Süßwasserzuchtperle RG: 57, 1 x Lapis Lazuli Kugeln RG: 55. 2 x Broschen, 1 x besetzt mit Crysopras-Kugeln Maße ca.: 47 x 35 mm, 1...
Varunr: 5242083
SEK 1 255 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
17:55:14
SEK 471
Hänge silver Theresia Hvorslev
HÄNGE, silver, Theresia Hvorslev, Lidköping 1968, höjd 7 cm, HALSRING, silver, ej stämplad, total vikt ca 36 g
Varunr: 5279987
18:00:00
Se mer
Halssmycke lapis lazuli guld
HALSSMYCKE, pärlor av lapis lazuli, hänge, mellandelar samt lås i 18 k guld, längd ca 43 cm
Varunr: 5280000
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
18:13:00
Se mer
Rubinring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Bred rubinring udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med 48 stk. rubiner, ca. 0.69 ct. Ringstr. 56/Ø17,8 mm. Vægt. 4.13 g.
Varunr: 5224242

18:21:00
SEK 562
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >>