Utropspris
12345...48»   Varor pr. sida   1423 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ring med 6 brillanter, ca. 0.06 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med 6 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS, Ringstr. Ø 19,25 = str. 60. Vægt ca. 4,1 gram.

Varunr: 5718032

SEK 3 894 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:34
SEK 1 808
Solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 18,25 mm. = str. 57.

Varunr: 5718028

SEK 1 947 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:38
SEK 417
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Varunr: 5719139

SEK 3 059 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:39
SEK 417
Ring med saltvands kulturperle og brillanter, 14 kt. guld og hvidguld
Ring med Akoya Saltvands Kulturperle og brillanter, udført i 14 kt. guld og hvidguld, perlediam. Ø 10 mm. Samt 15 brillanter, samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 6 gram. Vejl. pris er 12.000,-.

Varunr: 5698145

SEK 8 344 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:43
SEK 626
Kurt Nielsen, 2 halskæder med henh. Red Currant og et vedhæng i form af Anker, sterling sølv
Kurt Nielsen, 2 halskæder med vedhæng udført i sterling sølv, ene er et Mini Red Currant vedhæng og et vedhæng i form af Anker. Længde på kæderne er justerbare på 60, 70 og 80 cm. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varunr: 5687051

SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:46
SEK 487
Vedhæng med bevægelig nøgle, af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med bevægelig nøgle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 4.5 gram.

Varunr: 5720551

SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:47
SEK 765
Freshwater pearl earrings in 9k yellow gold with diamonds 0.09ct
Freshwater pearl earrings in 9k yellow gold with brilliant cut diamonds 0.09ctColour: (G) Clarity: VSColor: Vibrant WhiteShape: Perfect round Surface: CleanLuster: Excellent Size: 6x7mm

Varunr: 5695418

SEK 2 072 BE, Antwerpen 10-08-2020
13:49
SEK 466
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design. Ringstr. ø 16 mm. = str. 50. Vægt ca. 3,5 gram.

Varunr: 5698138

SEK 2 503 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:51
SEK 487
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.30 ct. TW/VVS, 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Samlet ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Samlet vægt ca. 1.9 gram.

Varunr: 5576387

SEK 9 734 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:55
SEK 626
Miss D. Solitaire brillantvedhæng, ca. 0.18 ct
Miss Diamond, brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 7.990,-.

Varunr: 5668740

13:58
SEK 417
Vedhæng med brillant på ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Vedhæng udført i 14 kt. guld, pryddet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 0,9 gram.

Varunr: 5704446

SEK 4 728 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:58
SEK 556
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld, damering med brillant på ca. 0.08 ct. (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner, damering er snoet og er prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 14,1 gram. (2)

Varunr: 5574308

SEK 11 681 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:02
SEK 487
Halskæde med integreret vedhæng med rav, 14 kt. guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en ravperle. Længde 42 cm. Vægt ca. 3,4 gram.

Varunr: 5704413

SEK 3 337 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:02
SEK 417
Collier bla 1950-tal
COLLIER, 4 st, gulmetall, glas och olika stenar, bl a 1950-tal, längd ca 36-58 cm

Varunr: 5734831
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10-08-2020
14:06
Se mer
Vedhæng i form af Slange kugle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med "Slange" kugle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 3.9 gram.

Varunr: 5720531

14:12
SEK 417
Ring
RING, 14K guld, storlek 18, vikt ca 6 g

Varunr: 5734833
SEK 2 072 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 10-08-2020
14:12
Se mer
Vedhæng med blomst af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med bevægelig blomst. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 5.5 gram.

Varunr: 5720506

14:17
SEK 487
Solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 8 kt. guld
Solitairering udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 1,7 gram.

Varunr: 5717849

SEK 1 530 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:20
SEK 556
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld og hvidguld, damering med brillant (2)
Sæt vielsesring udført i 14 kt. guld med kant af hvidguld, massive ringskinner, damering prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 6 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 16,9 gram.

Varunr: 5573433

SEK 11 125 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:23
SEK 2 364
Örhängen 18 vitguld med briljantslipade diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, creoler, 18k vitguld, med pavéinfattade briljantslipade diamanter tot ca 0,73 ct, halva yttersidan och halva innersidan täckt med diamanter, diameter ca 40 mm, stift

Varunr: 5734839
SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10-08-2020
14:30
Se mer
Naturlig iolit, 2 st, ca 10,35 ct (2)
Naturlig iolit, 2 st, ca 10,35 ct. 12 x 9 x 7 mm resp 15 x 8 x 7 mm. Bruksslitage (2)

Varunr: 5673348
SEK 2 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 10-08-2020
14:32
SEK 300
Diamantring, 9 kt hvidguld, 0.18 ct.
Diamantring udført af 9 kt hvidguld prydet med mindre brillanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. ca. 17 mm/ 53. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.

Varunr: 5236509

SEK 3 059 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
14:35
SEK 2 503
Kurt Nielsen, Mini Moon halskæde med vedhæng
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med mini "Moon" vedhæng prydet med klar Mountain Krystal perle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-.

Varunr: 5727568

14:39
SEK 417
Sæt vielsesringe af sterling sølv med detalje af 14 kt. guld, damering med hjerte med brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i sterling sølv, massive ringskinner med detalje af 14 kt. guld, damering med hjerte prydet med brillanter. Samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 20,25 mm. = str. 64. Samlet vægt ca. 10,8 gram. (2)

Varunr: 5573216

14:42
SEK 417
Ring med cabochonsleben månesten, 14 kt. rosa guld
Ring udført i 14 kt. rosa guld, satineret overflade, prydet med en cabochonsleben månesten. Ringstr. Ø 17,25 mm. Str. 54. Vægt ca. 4,4 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varunr: 5698144

14:43
SEK 1 112
Diamantring m/ naturlig Fancy Pink brillant, 14 kt hvidguld, 0.70 ct.
Diamantring udført af 14 kt hvidguld prydet med naturlig ubehandlet Fancy faint pink brillantsleben diamant på ca. 0.42 ct. Klarhed: SI1. Denne omkranset af brillanter på ca. 0.28 ct. Farve: River (D-F). Klarhed: VS-SI. Ringstr. ca.17,25 mm/ 54. Stemplet GIA/585. Medfølgende GWLAB certifikat.

Varunr: 5654656
SEK 36 156 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
14:51
SEK 18 078
South Sea pearl earrings in14k gold with diamonds 0.09ct
South Sea pearl earrings in14k yellow gold12 white round brilliant cut diamonds 0.09ct total Clarity: VS Colour:(G) Top wesseltonPearl in drop shapeSize: 9x10mmGold colorExcellent lustre & clean surfaceCertificate included

Varunr: 5711841

SEK 6 216 BE, Antwerpen 10-08-2020
14:52
SEK 3 626
Glat ring, satineret, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 2,85 gram. Vejl. pris er 4.400,-.

Varunr: 5705274

14:52
SEK 556
Örhängen med solitära briljanter tot ca 0,93 ct
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med solitära briljantslipade diamanter tot ca 0,93 ct, kvalitet ca K(TC)/VS-SI, fattning med fyra klor, stift

Varunr: 5734847
SEK 16 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10-08-2020
15:09
Se mer
Ørering i 14kt med brilliantslebne diamanter 0,40ct
Øreringe i 14 k blomstermotiv rosaguld med brilliantslebne diamanter 0,40ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VS

Varunr: 5701540

SEK 8 806 BE, Antwerpen 10-08-2020
15:13
SEK 414
12345...48»