Utropspris
12345...48»   Varor pr. sida   1417 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Moderne brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.96 ct
Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 5 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.96 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 6,7 g. Front B. 0,61 cm. Ringstr. 57/18. Lettere brugsspor.

Varunr: 6037569
SEK 27 275 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
08:06
SEK 3 000
Spinel- og safirring af 18 kt. hvidguld, i alt 1.50 ct. London 2014
Spinel- og safirring af 18 kt. hvidguld prydet med større hjertesleben spinel på ca. 0.70 ct., omkranset af talrige mindre hvide facetslebne- og baguetteslebne hvide safirer, i alt 0.80 ct. Stemplet med London gold Hallmarks for London 2014. Vægt ca. 6 g. Front B. 1,1 cm. 54/17.

Varunr: 6027639
SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
08:22
SEK 1 023
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 0,4 g.

Varunr: 6041766

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:04
SEK 1 159
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 0,4 g.

Varunr: 6041502

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:10
SEK 682
Diamonds by Frisenholm. Alliancering af 18 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Alliancering af 18 kt. hvidguld med brillanter ialt ca. 0.38 ct. Farve: Wesstelton (H). Klarhed: SI. Ringstr. 52 ø16,5 mm. Vægt 3,8 g.

Varunr: 5745454

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:39
SEK 6 546
UnoAErra. Brillantring alliancering af 18 kt. hvidguld
UnoAErra. Brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 6 brillantslebne diamanter fordelt hele vejen rundt, i alt ca. 0.18 ct. Wesselton (H). Klarhed: SI. Vægt ca. 3,3 g. B. 0,27 cm. Ringstr. 65/20,6. Brugsspor.

Varunr: 6025129
SEK 4 910 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
09:40
SEK 546
Smaragd-halsmykke af 18 kt. guld
Smaragd-halsmykke af 18 kt. guld prydet med større oval facetsleben smaragd på ca. 1.05 ct.,omkranset af små enkeltslebne hvide safirer, integreret kæde. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 2,9 g. Roset 1,2 x 0,82 cm. L 41 cm.

Varunr: 6019305
SEK 5 455 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
09:48
SEK 4 364
Vintage alliancering af 14 kt hvidguld
Vintage alliancering af 14 kt hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS-SI. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 3,5 g. Slitage på ringskinne.

Varunr: 6023333
SEK 3 000 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:50
SEK 546
Udskåren buddha vedhæng, ca. 56 g
Udskåren buddha vedhæng af mælkerav. H. 7,0 cm. B. 5,0 cm. D. 2,8 cm. Med halskæde af mørkebrun snor. og lapis lazuli perle. L. 68 cm. Vægt ca. 56 g.

Varunr: 5997528
SEK 8 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:52
SEK 3 273
Kulturperle-halskæde med saltvandskulturperler, retrolås af 14 kt. guld
Kulturperle-halskæde med 37 lyse perlemorsfarvede saltvandskulturperler, 37 større runde hvorimellem 34 mindre saltvandskulturperler, afsluttet med retrolås af 14 kt. guld prydet med kulturperle med sikkerhedshasp. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 38 g. Lås Ø 14 mm. Perle Ø ca. 8,78 -8,50 ...

Varunr: 6035596
09:56
SEK 546
Brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.80 ct
Brillantring af 8 kt. hvidguld, prydet med 14 brillant og enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.80 ct. Farve: Wesselton -Top Crystal (H - I). Klarhed: VS-P1. 1900-tallet anden halvdel. Vægt ca. 5,8 g. Front B. 0,94 cm. Ringstr. 56/18. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 6019329
SEK 7 637 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:04
SEK 682
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct.
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld med 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: P1. Ringstr: 53 ø 16.8 mm. Samlet vægt ca. 5,1 g.

Varunr: 6022527

SEK 23 184 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:07
SEK 682
Jival. Charmsarmbånd af 14 kt. hvidguld
Jival. Charmsarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 5 charms i form af snekrystal, roset, sommerfugl, guldsmed og dobbelthjerte alle sat med bittesmå hvide zirkoner samt enket rosetcharm med blå zirkoner, afslutte med carabinlås stemplet Jival 585. Let justérbar tynd kæde. Vægt ca. 3,1 g. L. 17,5 ...

Varunr: 6025102
SEK 3 273 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:12
SEK 614
Ring af 14 kt. oxideret guld
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Varunr: 5817699

SEK 3 000 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
10:14
SEK 477
House of Amber. Vedhæng af forgyldt sølv, rav og emalje, ca. 10 g
House of Amber. Vedhæng af cognacfarvet rav med øsken og ramme af forgyldt sølv. Omkranset af sort emalje. Mål ca. 2,5 x 2,5 cm. Vægt ca. 10 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 3.995 DKK / 532 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of ...

Varunr: 5913541

SEK 1 637 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
10:16
SEK 614
Dråbeformet ametyst- og brillantvedhæng af 18 kt. satineret hvidguld
Dråbeformet ametyst- og brillantvedhæng af 18 kt. satineret hvidguld prydet med større fantasisleben ametyst på ca. 25 ct. Måler ca. 18,47 x 16,26 x 11,45., flankeret af 11 mindre brillantslebne lyse champagnefarvede diamanter, i alt ca. 0.27 ct. Klarhed: P. Stemplet MK med Birmingham import ...

Varunr: 6027479
10:20
SEK 409
Marco Molinario diamant- og emaljevedhæng af 18 kt. hvidguld
Marco Molinario diamant- og emaljevedhæng af 18 kt. hvidguld, dekoreret med sort emajle og bladornamentik sat med 44 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton. Klarhed: VS. Vedhæng Ø 2,2 cm.. L. 2,9 cm. Medfølger slangekæde af 18 kt. hvidguld. Vægt i alt ca. 12,6 g. L. 42 ...

Varunr: 6039588
SEK 10 365 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:55
SEK 546
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker udformet som et hjerte af 9 kt guld, ialt 0.17 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 1,1 g. (2)

Varunr: 6041072

SEK 3 273 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:57
SEK 750
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld (2)

Varunr: 6041068

10:59
SEK 409
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld ialt 0.52 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 1,5 g. (2)

Varunr: 6041141

SEK 6 273 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:00
SEK 1 091
Retro brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.37 ct
Retro brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større brillant på ca. 0.22 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VS. flankeret af 4 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.15 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 5,4 g. B. 0,62 cm. Ringstr. 55/17,5. Fremstår...

Varunr: 6034355
SEK 7 364 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:00
SEK 3 819
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld ialt 0.51 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 1,5 g. (2)

Varunr: 6041156

11:02
SEK 614
Kulturperlehalskæde trukket med ferskvandskulturperler, kuglelås af 18 kt. guld
Kulturperlehalskæde trukket med 40 semirunde lyse perlemorsfarvede ferskvandskulturperler i forløb, knude imellem hver perle samt 19 facetslebne små forgyldte perler, afsluttet med kuglelås af 18 kt. guld. Perle Ø. ca. 9,86 - 10,24 mm. Vægt ca. 62 g. Lås Ø 9,88 mm. L. 49 cm. Satinpose medfølger.

Varunr: 6035500
SEK 5 182 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:05
SEK 477
Brillant-solitarering af 9 kt. hvidguld
Brillant-solitarering af 9 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct. Caraten på diamanten er stemplet i ringskinnen. Farve: Top Cape (K). Klarhed: P1. Stemplet DIA med engelske Birmingham import gold Hallmarks.Vægt ca. 2,6 g. Front Ø. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25.

Varunr: 6019497
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:10
SEK 546
Et par klassiske solitaire brillantørestikker af 14 kt. hvidguld, i alt 1.02 ct. (2)
Et par klassiske solitaire brillantørestikker af 14 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.02 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: SI. Vægt i alt ca. 0,8 g. Ø inkl. fatning ca. 0.58 cm. (2)

Varunr: 6039641
SEK 19 774 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:15
SEK 2 455
Anker armlænke af 14 kt. guld, 25 cm
Armlænke udført i 14 kt. guld, Klassisk Ankermønster. Længde ca. 25 cm. Vægt ca. 6,06 gram

Varunr: 5977776

SEK 6 546 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
11:15
SEK 955
House of Amber. Halskæde af rav og ametyster, ca. 17 g
House of Amber. Halskæde af rav og ametyster. Længde 40-45 cm. Vægt ca. 17 g. Vejl. udsalgspris 1.695 DKK / 226 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 200.000...

Varunr: 5967491

SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
11:16
SEK 546
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner med satineret overflade med svunget blankt omløbende bånd. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. og 19,75 mm = str. 62-63. Samlet vægt ca. 11,9 gram. (2)

Varunr: 5574369

SEK 8 183 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
11:18
SEK 546
Diamant- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.60 ct
Diamant- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større smaragdsleben diamant på ca. 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS., flankeret af mindre 10 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4,1 g. Front B. 0,50 cm. Ringstr. ...

Varunr: 6025185
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:20
SEK 1 159
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 13 større og mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS-VS. Stemplet Poiray 750,75870, Vægt ca. 11,5 g. Front B. 0,9 cm. Lille ringstr. 50/16. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6006774
SEK 12 274 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:35
SEK 546
12345...48»