Utropspris
12»   Varor pr. sida   49 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Øreclips, broche og kors i 14 kt. guld 14 gr.
Vintage smykker i 14 kt. guld i form af: Herman Siersbøl. Par øreclips h. 2.5 cm. Herman Siersbøl. Broche med Akoya saltvands kulturperle l. 5 cm. Bernhard Hertz. Kors h. 4 cm incl. øsken. Samlet vægt 14 gr. (3)

Varunr: 6182306
SEK 5 397 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:42
SEK 4 260
Bræmer Jensen. Smykkesæt af 8 og 14 kt. guld (2) Vintage Halskæde er kun 8 kt guld
Bræmer Jensen. Smykkesæt af 14 kt. guld bestående af en ring. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Et vedhæng L. 5,5 cm. Hertil vintage halskæde af 8 kt. guld med lås af 14 kt. guld. Samlet vægt ialt 29,3 g. (2)

Varunr: 6179605
SEK 12 781 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:54
SEK 10 225
Vintage smykker. To ringe og et vedhæng i guld med camé (3)
Tre vintage smykker i guld med camé forestillende kvinde i relief iform af: Ring i 14 kt. guld, front mål 1.7x1.2 cm, ringstr. Ø17.5/55. Vedhæng i 14 kt. guld. Mål incl. øsken h. 2.1 x 1.1 cm. Ring i 18 kt. med med svenske stempler front h. 1.3 x 1.0 cm. Ringstr. Ø17.5/55. Samlet vægt 6.7 gr....

Varunr: 6208645
SEK 3 692 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
18:43
SEK 2 840
Halskæde med medaljonvedhæng af 14 kt guld (2)
Halskæde med medaljonvedhæng af 14 kt guld. Medalon, længde 3,1 cm. Halskæde L.61,0 cm. Samlet vægt 16,5 g. (2)

Varunr: 6228161
SEK 7 953 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:34
SEK 6 249
Samling ravsmykker (7)
Samling ravsmykker bestående af: Halskæde med polerede ravstykker i forløb største l. 3.5 cm. L. ca, 64 cm. Armbånd med polerede ravstykker Ø6 cm, Vedhæng h. 4.5 x 3,3 cm, vægt 16 gr. Vedhæng i form af kors h. 3.1x2.2 cm, Ring i sterlingsølv med poleret ravstykke ringstr. Ø20.25/63.5. Par ...

Varunr: 6184928
SEK 2 840 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
21:06
SEK 2 130
Par manchetknapper af 14kt guld (2)
Par manchetknapper af 14kt guld, stemplet KM og 585 Vægt 8,3 g. (2)

Varunr: 6238157
SEK 3 692 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
09:35
SEK 2 840
Randers Sølv smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke i form af sammensatte åbne dråbeformede led. Længde ca. 45 og 19 cm. Samlet vægt ca. 88 gram. Vejl. priser er 3.850,- og 1.975,-.

Varunr: 6182028

SEK 3 976 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
13:09
SEK 2 556
Par øreskruer samt vedhæng med kulturperle, 14 kt. guld
Par øreskruer udført i 14 kt. guld, hver prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle, perlediam. Ø 6,8 mm. Samt et vedhæng ligeledes af 14 kt. guld med barok kulturperle. Samlet vægt ca. 2,9 gram.

Varunr: 6200014
SEK 1 988 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
13:15
SEK 1 278
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 47 og 19 cm. Samlet vægt ca. 60 gram. Vejl. priser er 3.550,- og 1.975,-. (2)

Varunr: 6152862

SEK 3 692 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
13:19
SEK 2 556
Volmer Bahner. Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med lyseblå emalje
Volmer Bahner. Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med lyseblå emalje, bestående af halskæde og armbånd. Halskæde L. 42,0 cm. Armbånd, L. 19,0 cm. Sikkerhedskæde på armbånd er defekt.(2)

Varunr: 6239651
SEK 2 130 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
19:45
SEK 1 420
Vedhæng af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med en cabochonsleben rutil quartz, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på kæden er 45 cm. Vægt ca. 4,4 gram Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6245678

SEK 2 840 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
19:56
SEK 1 988
Vedhæng af 8 kt. guld, i form af 2 sammensatte cirkler, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på kæden er 45 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6245679

SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
20:59
SEK 710
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv (7)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af: Tre armbånd, længde: 17-21 cm. Vedhæng med tilhørende Veneziakæde på 40 cm. Blomsterformet vedhæng prydet med centreret cubic zirkon. Medfølges af ankerkæde på 42 cm. af forgyldt metal. Vægt: 24.9 gram. Udstillingsmodeller. (7)

Varunr: 6248414

SEK 2 556 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-08-2022
21:25
SEK 426
Venezia Halskæde og 2 armlænker af sterling sølv (3)
Venezia Halskæde og 2 armlænker af sterling sølv. Længde henholdsvis 37½, 18 og 17½ cm. Udstillingsmodeller (3)

Varunr: 6232711
SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 14-08-2022
16:16
SEK 426
Jens Johs. Aagaard. Sæt med armlænke og halskæde af sterlingsølv (2)
Sæt med armlænke og halskæde af sterlingsølv fra Jens Johs. Aagaard. L. halskæde 45,5 cm, L. armlænke 19 cm. Tykkelse 0,6 cm. Samlet vægt 70 g. Brugsspor. (2)

Varunr: 6246895
SEK 1 704 DK, Vejle, Dandyvej 14-08-2022
19:40
SEK 1 278
Børge Malling Jensen. Moderne armlænke og halskæde af sterlingsølv (2)
Moderne collier og tilhørende armlænke i sterlingsølv udført hos Børge Malling Jensen, København. Collier L. 41 cm, B. 3,1 cm, armlænke L. 18,7 cm. Samlet vægt 130 g. Brugsspor. (2)

Varunr: 6246896
SEK 2 840 DK, Vejle, Dandyvej 14-08-2022
19:57
SEK 2 130
Armlænke og halskæde 'Bismark' mønster 14 kt. guld 35.9 gr. (2)
Smykkesæt i 'Bismark' mønster af 14 kt. guld i form af: Collier i forløb med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 41.5 cm B. 0.4-0.8 cm. Armlænke i 14 kt. guld med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 18.3 cm. Samlet vægt 35.9 gr. Alm. brugsspor (2)

Varunr: 6233682
SEK 15 621 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-08-2022
21:00
SEK 12 213
Randers Sølv, smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke af sterling sølv, delvist polerede og satinerede led. Længde henholdsvis 44 og 19 cm. Samlet vægt ca. 77 gram. Vejl. pris er 3.850,- og 1.975,- (2)

Varunr: 6182107

SEK 3 976 DK, Odense, Kratholmvej 14-08-2022
21:09
SEK 2 414
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, klassisk smykkesæt - halskæde samt armlænke udført i sterling sølv. Delvis satinerede og polerede blanke led. Længde henholdsvis 45 og 19 cm. Samlet vægt ca. 77 gram. vejl. pris er 2.975,- og 1.675,-. (2)

Varunr: 6180719

SEK 2 840 DK, Odense, Kratholmvej 14-08-2022
21:17
SEK 1 988
A. Michelsen. Margurit smykkesæt (5)
A. Michelsen. Margurit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv og hvid emalje bestående af: Ring, ringstr. 17.5/55 Broche, Ø: 32 mm. Et par øreclips, højde: 18 mm. Leddelt armbånd, længde. 19 cm., indstikslås med sikkerhedskrog. Én margurit med skade på emalje. (5)

Varunr: 6252606
SEK 2 272 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2022
21:45
SEK 639
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca. 3 cm. Længde på kæden er 80 cm.

Varunr: 6177165

SEK 1 562 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2022
09:05
SEK 781

Varunr: 6232707

10:22
SEK 781
Vedhæng af 8 kt. guld, i form af 2 cirkler. dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på kæden er er justerbar mellem 45 og 50 cm. Vægt ca. 4 gram. Udstillingsmodel med minimale spor deraf. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6245676

SEK 2 556 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2022
12:59
SEK 1 846
Pearl pendant and earrings
Pearl pendant with an ovalshaped cultured pearl and round shaped earrings in 9k yellow gold Pendant size: 8.5 x 7.3mm Clean surface

Varunr: 5123427

SEK 3 174 BE, Antwerpen 15-08-2022
14:53
SEK 1 058
Pearl pendant and earrings in 14k gold
Pearl pendant with an ovalshaped cultured pearl and round shaped earrings in 14k yellow gold Pendant size: 8.5 x 7.3mm Clean surface

Varunr: 5123423

SEK 2 645 BE, Antwerpen 15-08-2022
18:01
SEK 1 587
To halskæder samt to armlænker af stål (4)
To halskæder samt to armlænker af stål. Længde halskæder 44-49 cm. Længde armlænker 21-22 cm. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6206140

SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2022
18:30
SEK 426
Brillant vedhæng og ørestikkere i 14 kt. hvidguld ca. 0.36 ct. (3)
Brillant vedhæng i 14 kt. hvidguld isat en brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Tilhørende kæde i 14 kt. hvidguld l. 42 cm. Par brillant ørestikkere i 14 kt. hvidguld ialt 0.16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. (2)

Varunr: 6247193
SEK 3 408 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2022
18:46
SEK 2 698
Smykkesæt bestående af vedhæng og par matchende ørestikker, hver prydet med dråbeformet facetsleben blå sten, ant. topas. Samlet vægt uden kæde er 4,5 gram. Der til en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca 70 cm.

Varunr: 6109150

SEK 3 692 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2022
19:03
SEK 2 556
Georg Jensen m.fl. Smykkesæt - halssmykker, øreringe og broche (5)
Georg Jensen m.fl. Smykkesæt bestående af: Viggo Pedersen: Margurit broche udført i sterlingsølv, kronblade af blå/grøn emalje, Ø: 45 mm., vægt: 19.2 gram. Georg Jensen. Et par Margurit/Daisy øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med hvid emalje, højde: 21 mm. Vægt: 2.8 gram. J. Aagaard. ...

Varunr: 6240301
SEK 2 556 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2022
SEK 1 704
Samling smykker af 14 kt. guld (5)
Samling smykker af 14 kt. guld bestående af: Leddelt armbånd prydet med perler af turkis mellem hvert led, længde: 19 cm. Et par øreringe prydet med turkiser, monteret med skruelås, højde: 32 mm. Ring prydet med oval facetslebet spinel, ringstr. 15/49 Tynd kæde på 51 cm., bredde: ca. 1 mm. ...

Varunr: 6188272
SEK 8 521 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2022
21:22
SEK 6 533
12»