Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kim Buck Droplet örhänge sterlingsilver
KIM BUCK, Droplet, örhänge, sterlingsilver, för Georg Jensen, Danmark, modell no. 453, cabochonslipad rosenkvarts, på krok, längd ca 28 mm, vikt ca 3.6 g, box med inredning original medföljer
Varunr: 5441684
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
12:28:00
Se mer
Halskæde, øreringe og ring af 8 og 14 kt. guld. (5)
Halskæde, par øreringe og ring af 8 og 14 kt. guld. En halskæde af 8 kt. guld. L.56 cm. Et vedhæng og en ring af 14 kt. guld prydet med en citrin. Ringstr. Ringstr. 61,5 19,5 mm. Et par øreringe af 8 kt guld. Samlet vægt ca. 7,9 g. (5)
Varunr: 5428681
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
14:34:00
SEK 1 583
Smykkesæt, halskæde, armlænke, ring samt par ørestikker af 14 kt guld
Smykkesæt, bestående af halskæde, armlænke, en ring samt par ørestikker udført i 14 kt guld, prydet med synt. safirer og cubic zirkonia. Ringstr. Ø 18 mm. Længde på halskæde er 45 cm. Længde på armlænke er 19½ cm. Længde på ørestikker 29 mm. Samlet vægt ca. 46,4 gram.
Varunr: 5442570
SEK 11 511 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:06:00
SEK 9 497
Hans Hansen. Smykkesæt med hjerter af sterlingsølv. (4)
Hans Hansen smykkesæt af sterlingsølv, prydet med hjerter, bestående af: Halskæde med hægtelås, L. 50 cm. Armbånd med skruelås, L. 19 cm. Et par øreskruer. B. 1,3 cm. Vægt i alt ca. 111 gr. Fremstår med brugsspor. (4)
Varunr: 5424949
SEK 8 634 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
20:19:00
SEK 1 439
Couture by Kranz & Ziegler. Smykkesæt med perler og diamanter (2)
Couture by Kranz & Ziegler. Et smykkesæt af 14 kt. guld bestående af en halskæde og et armbånd, hver prydet med en hvid barok ferskvandskulturperle og en brillantslebet diamant på ca. 0.06 ct. Tilsammen ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Justerbar længde: 43-48 cm. og 17,5-20 cm....
Varunr: 5400327
SEK 14 389 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
20:30:00
SEK 1 727
Konvolut Ring 750er Gold, Medallion aus Walzgold
Ring in 750er Gold: 8g, mit Emaille verziert, Ringgröße: 54, minimale Tragespuren. Biedermaier Medallion aus Walzgold mit Emaille und zwei kleine Perlen, mit Blumenstrauß-Motiv, 35x30mm. Zustand: mit Gebrauchsspuren und kleineren Dellen auf die Rückseite.
Varunr: 5304618
SEK 2 680 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:38:00
SEK 1 715
Jens Johs. Aagaard. To sæt ørestikker + vedhæng af 14 kt. tofarvet guld med brillanter (6)
To smykkesæt fra Jens Johs. Aagaard bestående af hver et par ørestikker og et halskædevedhæng af 14 kt. tofarvet guld prydet med små brillanter. L. vedhæng 1,9 cm. Samlet vægt 7,6 g. Lette brugsspor. (6)
Varunr: 5404169
SEK 3 453 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:41:00
SEK 1 151
Smykkesæt af 14 kt. guld, Stråmønster, halskæde og matchende armlænke (2)
Smykkesæt udført i 14 kt. guld, Stråmønster, bestående af halskæde og matchende armlænke, Lukke er forsynet med sikkerheds hasper. længde henholdsvis 44½ og 19½ cm. Samlet vægt ca. 48,6 gram. Fremstår med et løst strå.
Varunr: 5417253
SEK 18 706 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
20:52:00
SEK 6 043
Herman Siersbøl m.fl. Smykkesæt m.m. i sterlingsølv og sølv (6)
Smykkesæt i sterlingsølv fra Herman Siersbøl bestående af collier og et par øreclips med bladdekoration, L. collier 41 cm. Endvidere en blomsterbroche fra John Larsen samt et par filigranøreclips i sølv. Samlet vægt 34 g. Brugsspor. (6)
Varunr: 5429675
SEK 1 151 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2019
20:30:00
SEK 432
Samling herresmykker, manchetknapper og slipseklips
Samling herresmykker bestående af sæt med par manchetknapper og et slipseklips af 830sølv med spektrolite, er stemplet 830 og LBS samt RL. Samt sæt af forgyldt sterling sølv og sterling sølv, bestående af slipseklemme og par matchende manchetknapper med monogram. Ligger i tilhørende originale ...
Varunr: 5443801
SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
20:31:00
SEK 432
Sæt øreringe, brocher samt ringe af guld med ædelsten (6)
Smykkesæt bestående af: Et par vifteformede øreclips af 14 kt. guld prydet med lys, rund kulturperle, højde: 25 mm. Bladformet broche udført i 14 kt. guld prydet med ciselering og rund, lys kulturperle, 60x17 mm. Ring udført i 14 kt. guld prydet med en rund ametyst perle, ringstr. ...
Varunr: 5429868
SEK 6 619 DK, Herning, Engdahlsvej 23-09-2019
20:52:00
SEK 3 166
Ring og vedhæng af 14 kt. hvidguld med safir og brillanter. (2)
Ring og vedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med safir og brillanter ialt ca. 0.22 ct. Farve:Top Crystal (I), klarhed: VS-SI. Ringstr. 53,5 ø 17,0 mm. Vedhæng L 1,5 cm. Samlet vægt ca. 3,5 g. (2)
Varunr: 5436299
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
13:39:00
SEK 1 007
Et par ørestikker og et vedhæng med safir og brillanter (3)
Et par ørestikker og et vedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med safir og brillanter, ialt ca. 0.34 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS-SI. L. 1,2 cm. Vedhæng L 1,8 cm. Samlet vægt ca. 4,8 g. (3)
Varunr: 5436300
14:49:00
SEK 1 871
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke. Længde henholdsvis 44 og 21 cm.
Varunr: 5407658

SEK 1 583 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
18:48:00
SEK 432
Vintage Akoya saltvands kulturperle kæde samt øreclips (3)
Smykkesæt med perler, bestående af: vintage perlekæde trukket med akoya saltvands kulturperler, knude mellem hver perle og monteret med klås af 14 kt guld fra K.Vilhelm B. Andersen, L. 43 cm, perle Ø 6,8 mm samt perle øreclips med skruelås af 14 kt guld. Fremstår med almindelig brugsspor. (3)
Varunr: 5438378
SEK 1 439 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2019
18:55:00
SEK 432
Christina Watches, smykkesæt med ring og par ørestikker med aftagelige vedhæng
Christina Watches, smykkesæt, bestående af ring samt matchende ørelokker med aftagelige vedhæng, udført i forgyldt sterling sølv, prydet med hvide topaser. Ringstr. Ø 18,25 mm = str. 57. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Otterup Guldsmedie.
Varunr: 5438849

SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
19:07:00
SEK 504
Mads Ziegler, Palm Spring, smykkesæt med armlænke og en ring, str. 58
Mads Ziegler, Palm Springs, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af armbånd samt ring hver prydet med brillant, på 0,02 ct. Samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. ø 18½ mm. = str. 58. Længde på armlænke er justerbar på ca. 16, 17½ og 19 cm. Vejl. priser er ...
Varunr: 5421591

SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
19:27:00
SEK 432
Toftegaard. Halscollier og armlænke af sterlingsølv (2)
Toftegaard. Halscollier og armlænke af sterlingsølv, begge med let satinerede låse, L. 48 og 19 cm. Samlet vægt ca. 80 g. Fremstår med håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør. (2)
Varunr: 5397155
SEK 4 892 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
19:52:00
SEK 504
Par manchetknapper, samt par kraveknapper, klassisk knude af 14 kt. guld
Par manchetknapper, samt par kraveknapper, hver i form af klassisk knude, udført i 14 kt. guld. Samlet vægt ca. 6,9 gram.
Varunr: 5445237
SEK 2 590 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2019
20:08:00
SEK 648
A. Michelsen, Georg Jensen m.fl. En samling 'Marguerit' smykker af forgyldt sterlingsølv med hvid emalje (6)
A. Michelsen, Georg Jensen m.fl. En samling 'Marguerit' smykker af forgyldt sterlingsølv med hvid emalje, bestående af broche (Ø 32 mm), broche/vedhæng (32 mm), et par øreclips (18 mm) samt vedhæng med halskæde (Ø 36 mm, L. på kæde 49 cm). Samlet vægt ca. 45 g. Fremstår med brugsspor. (6)
Varunr: 5434319
SEK 1 151 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2019
20:18:00
SEK 576
Mursten smykkesæt samt Omega damearmbåndsur og tre ringe af 14 kt. guld. (6)
'Mursten' smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde i forløb og armbånd, begge med lås med sikkerhedshaspe. Halskæde L. 39 cm. Armbånd L. 19 cm. Samlet vægt ca. 45,0 gr. Omega Genève damearmbåndsur i kasse af 14 kt. guld, sølvfarvet urskive med timemarkeringer, monteret med 'Mursten' lænke...
Varunr: 5439632
SEK 18 706 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
20:26:00
SEK 15 828
Chopard Set , jewellery set, 'Happy Diamonds', ring and necklace, 750 gold (2)
Chopard Set , jewellery set, 'Happy Diamonds', ring and necklace of 750 gold, 15.5g, ring and pendant each with a freely flexible diamond between sapphire glasses in heart shape, inside with reference number 82/4854, ring size: 55, necklace length: 43cm.
Varunr: 5440291
SEK 27 872 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-09-2019
20:31:00
SEK 429
Mursten smykkesæt af 8 og 14 kt. guld. (2)
'Mursten' smykkesæt af guld, bestående af: Halskæde i forløb af 8 kt. guld, lås med sikkerhedshasye. L. 46,5 cm. Vægt ca. 26,5 gr. Armlænke af 14 kt. guld, Chr. Veilskov, lås med sikkerhedshaspe. L. 17,5 cm. Vægt ca. 10,7 gr. (2)
Varunr: 5446308
SEK 7 195 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2019
11:56:10
SEK 504
Set af guld 14 kt med mabéperle (3)
Set af guld 14 kt, ring og ørestikker med mabéperler. Diam: 14,4 mm. Ringstr. 53 ø 16.75 mm. Samlet vægt: 9,4 gr. (3)
Varunr: 5438733
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
15:33:00
SEK 576
Ole Lynggaard. En 'Laura' lås/vedhæng af 18 kt. guld
Ole Lynggaard. En 'Laura' lås/vedhæng af 18 kt. guld. Passer til Ole Lynggaards låse. Stemplet Ole 750. Mål: 2,0 x 2,1 cm. Vægt ca. 7,6 g.
Varunr: 5429814
SEK 12 950 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
19:58:00
SEK 1 439
Jacob Hull. Smykkesæt med ametyst (3)
Jacob Hull. Smykkesæt af forsølvet tin prydet med rå ametystkrystaller bestående af armring, større vedhæng samt ring. Armring: Ø5,7 cm. Vedhæng: 8,6x5,7 cm. Ringstr. 54. Fremstår med minimale brugsspor i henhold til alder. (3)
Varunr: 5440975
SEK 1 151 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
21:10:00
SEK 719
Smykkesæt af sterling sølv, halskæde og matchede armlænke
Smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchede armlænke. Længde henholdsvis 49½ og 18½ cm. Samlet vægt ca. 37,4 gram.
Varunr: 5407661

SEK 2 158 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2019
17:29:00
SEK 432
Halssmykke og ring af 14 kt. guld og forgyldt sterlingsølv (3)
Dråbeformet vedhæng udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne granater, højde: 3 cm., inkl. øsken. Medfølges af kæde udført i 14 kt. guld, længde: 44.5 cm. Ring af 14 kt. guld prydet med en dråbeformet facetslebet iolit, ringstr. 16.25/51, vægt: 1.4 gram. Fremstår med brugsspor. (3)
Varunr: 5445152
SEK 2 302 DK, Herning, Engdahlsvej 26-09-2019
19:49:00
SEK 432
Italiensk guldsmed. Vedhæng og ørestikker af 18 kt. guld prydet med farvet glas og stene(3)
Italiensk guldsmed. Vedhæng og ørestikker af 18 kt. guld, prydet med farvet glasmosaik og stene, bl.a. peridot, granat og akvamarin. Ø. ca. 3,9 og 5,2 cm. Samlet vægt: ca. 19,1 gr. Fremstår med brugsspor, én sten mangler. (3)
Varunr: 5443426
SEK 7 195 DK, Vejle, Dandyvej 26-09-2019
20:30:00
SEK 504
GIFA. Bismarckhalskæde og armbånd - 33,4 g. (2)
GIFA. Bismarckhalskæde og armbånd af 14 kt. guld, begge monteret med kasselås ed dobbelte sikkerhedshasper. L. 42,7 og 18,8 cm. B. 6 og 8 mm. Samlet vægt: 33,4 g. (2)
Varunr: 5446556
SEK 10 072 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
20:44:00
SEK 1 223
 1 2  >>