Utropspris
123»   Varor pr. sida   61 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armring og øreringe af sterlingsølv med bjergkrystal (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne bjergkrystaller bestående af: Åben armring afsluttet med med oval bjergkrystal i begge ender samt et par øreringe, højde: 23 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714361

SEK 1 391 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
12:25
SEK 417
Armbånd med tilhørende øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med sort onyx bestående af: Leddelt armbånd, længde: 20 cm. samt et par ørestikker, højde: ca. 6 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714095

SEK 1 669 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
13:00
SEK 417
Kurt Nielsen, Red Currant par ørestikker og vedhæng med flettet snor
Kurt Nielsen, Red Currant par ørestikker og vedhæng af sterling sølv, dertil en flettet snor af vokset blå bomuld med endedupper af sterling sølv. Vejl. priser er 2.130,- for ørestikker og 700,- for snor med vedhæng. Længde på snoren er ca. 100 cm.

Varunr: 5740021

SEK 1 530 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
15:18
SEK 487
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Varunr: 5719139

SEK 3 059 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
15:49
SEK 487
Armbånd med tilhørende øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Armbånd og et sæt øreringe udført i sterlingsølv prydet med runde facetterede calcedon. Længde på armbånd: 19 cm. Højde på øreringe: 23 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714110

16:00
SEK 417
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med akvamarin (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne akvamariner bestående af: Leddelt armbånd med regulerbar længde, L: 20.5 cm. samt et par øreringe, H: 22 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714548

17:00
SEK 626
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Leddelt armbånd med regulerbar længde udført i sterlingsølv prydet med rund facetteret calcedon. Længde: 19.5 cm. Medfølges af et par øreringe i samme materialer. Højde: ca. 19 mm. Æske medfølger. (3)

Varunr: 5714270

17:19
SEK 487
Armring samt ørestikker prydet med onyx m.v. (5)
Åben armring udført i sterlingsølv/oxyderet sølv/forgyldt sølv prydet med centreret rund onyx. Armringen medfølges af to par ørestikker udført i forgyldt sterlingsølv og fattet med hhv. onyx og cubic zirkoner, højde: ca. 4 mm. Medfølges af æske. (5)

Varunr: 5714564

SEK 1 112 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:20
SEK 417
Platin-vedhæng med ring (2)
Ring og vedhæng udført i 950 platin, prydet med diamanter på i alt ca. 0.20 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VVS. Mål ca. vedhæng L. 3,5 cm, ringstr. ca. 52. Vægt i alt ca. 11,9 gram. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5663266
SEK 8 288 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
18:58
SEK 5 698
Halskæde med tilhørende øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med ovale, facetterede calcedon bestående af: Vedhæng på 25 mm. inkl. øsken med kuglekæde på 40 cm. samt et par øreringe, højde:ca. 30 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714087

19:00
SEK 487
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med ametyster (3)
Armbånd og øreringe udført i sterlingsølv prydet med facetslebne ametyster. Højde på øreringe: ca. 17 mm. Længde på armbånd: 19.5 cm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714259

19:07
SEK 417
Armring og øreringe prydet med calcedon (3)
Åben armring udført i sterlingsølv/oxyderet sølv/forgyldt sølv og prydet med en oval facetteret calcedon. Medfølges af et par øreringe udført i forgyldt sterlingsølv med calcedon. Højde: ca. 19 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714572

19:10
SEK 417
Armring og ørestikker, sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt i form af armring udført i matteret sterlingsølv/oxyderet sølv/forgyldt sølv prydet med rund facetslebet calcedon. Endvidere et par cirkulære ørestikker udført i forgyldt sterlingsølv, Ø: 9 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714576

19:20
SEK 417
Pandora halskæde og armlænke af sølv og guld (2)
Pandora smykkesæt, bestående ag oxideret halskæde og armbånd af sterling sølv. halskæden er monteret med lukke samt 2 glatte charms af 14 kt. guld, samt 2 klemmeled af sterling sølv med detalje af 14 kt. guld, og et charms af oxideret sterling sølv med detalje af guld og 3 små brillanter. Længde...

Varunr: 5721466
SEK 4 450 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:27
SEK 556
Tre halskæder af rav, ca, 270 g
Tre halskæder af rav bestående af halskæde af mælkerav. L. 61 cm. Skal omtrækkes, mangler lås.Vægt 123 g. En ravvedhæng på ca, 44 g. og halskæde af sterlingsølv. Halskæde af rav på 56 cm. Ekstra ravstykker og mindre ravklump medfølger. Vægt ialt ca, 270 g

Varunr: 5722921
SEK 4 172 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:30
SEK 556
Smykkesæt: Halskæde og øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med sort onyx bestående af: Vedhæng (højde: ca. 33 mm. inkl. øsken) med tilhørende kuglekæde på 40 cm. samt et par øreringe, højde: ca. 42 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714075

19:45
SEK 417
Per Borup. Changeling ring og vedhæng i 14 kt. med brillanter 0.19 ct. (2)
PER BORUP. Changeling ring i 14 kt. guld med 10 brillanter på samlet 0.12 ct. Ringstr. Ø18/56.5. Tilhørende vedhæng med fem brillanter samlet 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS1. Der medfølger syv udskiftelige perler/sten henholdsvis: Sort spinel, Karneol, Rosakvarts, Røgkvarts, månesten ...

Varunr: 5710595
SEK 22 250 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
19:46
SEK 8 900
Armring med tilhørende øreringe af forgyldt sterlingsølv og kulturperler (3)
Åben armring prydet med lyse mabéperler i enderne samt et par øreringe i samme materialer. Højde. 25 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714555

SEK 417
Smykkesæt - armring og øreringe prydet med onyx (3)
Smykkesæt bestående af: Åben armring udført i sterlingsølv/oxyderet sølv/forgyldt sølv prydet med rund, facetslebet onyx. Medfølges af et par øreringe af forgyldt sterlingsølv og ovale onyx, højde: ca. 48 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714561

20:20
SEK 417
Halssmykke og øreringe af sterlingsølv med calcedon (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med cabochonslebne calcedoner bestående af dråbeformet vedhæng (højde: ca. 29 mm. inkl. øsken) med tilhørende kuglekæde på 80 cm. samt et par øreringe, højde: ca. 33 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714081

20:35
SEK 417
Armring og øreringe af sterlingsølv med lyse mabéperler (3)
Åben armring udført i sterlingsølv fattet med tre lyse mabéperler i begge ender. Medfølges af et par øreringe i samme materialer, højde: ca. 25 mm. Æske medfølger. (3)

Varunr: 5714536

21:00
SEK 417
Armring og øreringe af sterlingsølv og rosakvarts (3)
Åben armring udført i sterlingsølv afsluttet med tre runde facetterede rosakvarts i begge ender. Medfølges af et par øreringe i samme materialer, højde: 21 mm. Æske medfølger. (3)

Varunr: 5714544

21:00
SEK 417
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med calcedon bestående af: Armbånd med regulerbar længde, L: 20 cm. samt et par øreringe, H: ca. 32 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714265

21:05
SEK 417
Halskæde og øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Vedhæng af sterlingsølv prydet med dråbeformet facetteret grøn onyx, højde: ca. 20 mm. inkl. øsken. Medfølges af snoet kæde af sterlingsølv på 40 cm. Endvidere et par øreringe i samme materialer, højde: ca. 28 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714086

21:21
SEK 417
Armbånd og øreringe prydet med månesten (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med månesten bestående af: Leddelt armbånd med regulerbar længde, L: 20 cm. og et par øreringe, H: 27 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714540

22:00
SEK 417
Armbånd og øreringe af sterlingsølv med onyx (3)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med grøn onyx bestående af: Armbånd med regulerbar længde, L: 21 cm. og et par ørestikker prydet med med tre små onyx, Ø: ca. 6 mm. Medfølges af æske. (3)

Varunr: 5714120

SEK 1 669 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2020
13:05
SEK 417
Gucci. Herre ring og manchetterknapper, sterlingsølv (3)
Gucci. Herre smykkesæt af sterlingsølv prydet med logo bestående af et par manchetknapper og en ring, ringstr. 18.5/58. Vægt: 11.8 gram. Fremstår med enkelte ridser/mærker. (3)

Varunr: 5662583
16:40
SEK 417
Perlesmykkesæt (2)
Perlesmykkesæt af akoya saltvandskulturperler med øreringe af 14 kt. guld. Perlemål: 6,6 mm-7,2 mm. Længde 64 cm. Smykkestui medfølger (2)

Varunr: 5724112
SEK 3 059 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
16:58
SEK 765
Georg Jensen. Aria smykkesæt i sterlingsølv (4)
Georg Jensen, Aria small Bar, halskæde, udført i sterling sølv, prydet med større og mindre barrer. Længde ca. 90 cm. Georg Jensen - Aria Kurve Bar armlænke af sterling sølv, i form af facetsleben ankerkæde, monteret med rektangulær barre og snoretrækslås der kan justeres op til 22 cm. Længde ...

Varunr: 5596448
SEK 6 119 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2020
17:24
SEK 626
Kurt Nielsen, halskæde og matchende ørestikker med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 6 cm. Længde på kæden er 50 cm.

Varunr: 5722660

SEK 1 530 DK, Odense, Kratholmvej 16-08-2020
19:52
SEK 417
123»