Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tre ravkæder 760 gram (3)
Tre store ravkæder L. ca 80 cm, mål på rav ca. 30 x 20 mm. Samlet vægt 760 gram. (3)
Varunr: 5261559
SEK 1 404 DK, Aalborg, Nibevej 26-03-2019
18:39:00
SEK 421
Samling halskæder og armlænker med ferskvands kulturperler
Samling halskæder og armlænker med ferskvands kulturperler. Bestående af 2 smykkesæt med halskæde og matchende armlænke. Det hvide sæt med risformede ferskvands kulturperler hvorimellem forgyldte perler er længden er ca. 43 og 20 cm.Smykkesættet med de grå ferskvands kulturperler er længden 43 og...
Varunr: 5283672

SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
19:03:00
SEK 491
Bent Larsen Design, armlænke samt par ørestikkermed margueritter, forgyldt sterling sølv
Bent Larsen Design, armlænke udført i forgyldt sterling sølv, prydet med 9 margueritter. Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 18 mm. Samt par matchende ørestikker Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5261433

SEK 1 685 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
19:10:00
SEK 491
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker udført i sterling sølv. Længde på kæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl, priser er henholdsvis 1.450,- og 975,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5262830

SEK 1 685 DK, Kolding, Trianglen 26-03-2019
19:18:00
SEK 421
Halskæde samt par ørestikker med ferskvands kulturperler, sterling sølv
Halskæde samt par ørestikker udført i sterling sølv, prydet med hvide ferskvands kulturperler, længde på halskæden er ca. 44 cm. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5283959

19:39:00
SEK 491
Ole Lynggaard
Ole Lynggaard " Bubble" lock in 18kt yellow gold with 2 blue topaz stones. Diameter: 2,5x1cm Set on a Ole Lynggaard 18kt goldchain Length: 40cm Total Weight: 19,5g
Varunr: 5278712

SEK 25 627 BE, Antwerpen 26-03-2019
19:52:00
SEK 12 552
Perler, sæt med armbånd og collier, 585 hvidguld
Akoya-perler, sæt, 4-radet collierkæde og armbånd, med lås i 585 hvidguld, prydet med brillanter: i alt ca. 0.20 ct., Wesselton(H)-VSI. Perler diameter: ca. 5 mm. Kædelængde: 34 cm, bredde: ca. 25 mm. Armbåndets længde: 21 cm, bredde: ca. 25 mm.
Varunr: 5284690
SEK 2 615 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-03-2019
20:14:00
SEK 1 569
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, halskæde / sautoire, samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt udført i forgyldt sterling sølv med hvid emalje, prydet med margueritter, bestående af halskæde/ sautoire. Længde ca. 100 cm. samt par ørestikker. Vejl. priser er 1.450,- og 425,-. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5285135

SEK 1 404 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
08:35:34
SEK 702
Halskæde og armbånd, 18 kt guld, 55 gram (2)
Halskæde samt armbånd udført i 18 kt guld. Leddelt, begge med integrerede låse med sikkerhedshasper. Stemplet 750 mm samt syretestet til 18 kt. Længde hhv. 19,3 cm, 42 cm. Samlet vægt ca. 55 gram. Leveres i sølvfarvet smykkeetui (2)
Varunr: 5275066
SEK 19 656 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
15:12:00
SEK 11 794
Lapponia. Ring og et par 'Swirls' ørestikker af 14 kt. guld. (3)
Lapponia. Ring af 14 kt. guld med råguldsoverflade. Ringstr. 52,5/Ø 16,75 mm. Vægt ca. 8,3 gr. Et par 'Swirls' ørestikker af 14 kt. guld med råguldsoverflade. Designet af Björn Weckström. Front Ø 9 mm. Vægt ca. 2,2 gr. (3)
Varunr: 5259468
SEK 7 020 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
19:26:00
SEK 4 493
Vintage smykkesæt i 8 kt. guld med diamanter og safirer samt kæde i 14 kt. guld, i alt 1,14 ct. (3)
Vintage smykkesæt i 8 kt. hvidguld bestående af et vedhæng og et par ørestikker, alle dele prydet med brillant-, enkel- og rosenslebne diamanter, nogle i gammel slibning, og hhv. dråbeformet og runde facetslebne safirer. Diamanter i alt ca. 1.14 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: ...
Varunr: 5262019
SEK 8 424 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:26:00
SEK 4 212
Guldvirke. Halskæde og armbånd af 14 kt. guld. (2)
Guldvirke. Smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde og armlænke, låse med sikkerhedshaspe. Stemplet Guldvirke, 585. Halskæde L. 45 cm. Armlænke L. 18,2 cm. Samlet vægt ca. 29,9 gr. (2)
Varunr: 5247796
SEK 8 424 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
20:47:00
SEK 5 897
Mads Ziegler, Faith smykkesæt, halskæde og par ørestikker
Mads Ziegler, smykkesæt model Faith, bestående af halskæde og et par matchende ørestikker udført i sterling sølv. Længde på halskæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Ligger i én gaveæske.
Varunr: 5244259

SEK 1 123 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
20:49:00
SEK 421
Maria Berntsen for Georg Jensen. 'Mirror' ringe samt øreclips af sterlingsølv med månesten(4)
Maria Berntsen for Georg Jensen. 'Mirror' ringe samt øreclips af sterlingsølv, prydet med cabochonslebne, orange og blå månesten, str. 50 1/2 og 51. Samlet vægt: ca. 22,4 gr. Fremstår med lette/alm. brugsspor. (4)
Varunr: 5268686
SEK 2 246 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:58:00
SEK 421
Geneve. Halskæde af 8 kt. guld og armlænke i 14 kt. guld. (2)
Genève halskæde af 8 kt. guld, lås med sikkerhedshasp. L. 40,5 cm. Vægt ca. 24,3 gr. Samt Genève armbånd af 14 kt. guld, lås med sikkerhedshaspe. L 18,5 cm. Vægt ca. 12,0 gr. Fremstår med brugsspor. Armbånd med trykmærke. (2)
Varunr: 5283801
SEK 5 616 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2019
13:28:00
SEK 4 493
Lund of Copehagen, Marguerit smykkesæt, ring, halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Lund of Copehagen, Marguerit smykkesæt udført i sterling sølv og forgyldt sterling sølv prydet med hvid emalje, bestående af ring af sterling sølv, med forgyldt front, str. 17 mm., halskæde med vedhæng, Længde på kæden er justerbar på 38 og 41 cm. Samt par ørestikker. vejl. priser er flg. 750,-,...
Varunr: 5266743

SEK 1 544 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2019
15:43:00
SEK 421
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med opaler, (5)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med opaler (dubletter) bestående af halskæde med vedhæng med opal. L. 52 cm. Længde på vedhæng: 2,8 cm. Et par ørestikker L. 3,8 cm. Der mangler en ørestik. En broche. L. 5 cm. (5)
Varunr: 5274356
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
17:00:00
SEK 632
Modeschmuckset von Grossè (Dior bijoux) (3)
Modeschmuckset von Grossè (Dior bijoux), besetzt mit Türkis. Maße ca.: Brosche: Durchm. 2,5 cm. Ohrclips: Durchm. 1,5 cm. Das Set befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren. (3)
Varunr: 4973200
SEK 3 922 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
18:10:00
SEK 418
Samling vintage modesmykker fra Vendome og Original by Robert (4)
Samling vintage modesmykker fra Vendome og Original by Robert. Mål ca.: Kæde: L. 43,5 cm. Broche: Ø 6 cm. Øreklips: Ø 3 cm. Samlingen fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. (4)
Varunr: 5256962
SEK 10 460 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
19:06:00
SEK 5 230
Mads Ziegler Cabochon smykkesæt, halskæde med vedhæng samt ring med smaragd
Mads Ziegler, Cabochon, smykkesæt udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben grøn smaragd, bestående af halskæde med vedhæng. Længde på kæde er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl. pris på halskæde med vedhæng er 1.950,-. Samt en matchende ring. Ringstr. 17,75 mm = Ø 56. Vejl. pris på ...
Varunr: 5275691

SEK 3 370 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2019
19:20:00
SEK 562
Schmuckset Collier und Ring mit Blautopaz (2)
Schmuckset bestehend aus einem Collier und einem Ring gefertigt aus 925 Silber (punziert). Jeweils besetzt mit einem mit Blautopaz im facettierten Rundschliff Durchmesser ca.: 7,8 mm und im Navetteschliff von ca.: 13 x 6,8 mm. Länge Collier ca.: 42 cm. Ringgröße ca.: 54, Durchmesser ca.: ...
Varunr: 5278514
SEK 1 569 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
20:08:00
SEK 418
Smykkesæt med granater og rosa kvarts (4)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetterede granater og rosakvarts bestående af: Åben armring afsluttet med hhv. granat og rutilkvarts og tre sæt øreringe - et sæt prydet med dråbeformede granater og to sæt med rosakvarts, højde: ca. 28-48 mm. Medfølges af æsker (4)
Varunr: 5257535

SEK 3 370 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2019
20:13:00
SEK 421
Marco Bicego. Smykkesæt, 18 kt guld m/ perler. Halskæde, armlænke og øreringe. (4)
Smykkesæt af 18 kt guld og saltvands kulturperler bestående af halskæde, L. 42 cm, armlænke ca. 19 cm og et par ørestikkere, L. 2,5 cm. Alle med satinerede guldperler samt saltvandsperler med god lustre , Ø ca. 9 mm. Alle stemplet, 750 mm, halskæde og armlænke med vedhæng med designernavn: Marco ...
Varunr: 5274898
SEK 8 424 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2019
20:25:00
SEK 4 212
Kulturperle- og brillantsmykkesæt af platin, i alt ca. 2.00 ct. (3)
Kulturperle- og brillantsmykkesæt af platin i form af ring og et par øreklips prydet med 3 større hvide saltvandskulturperler flankeret af talrige større og mindre brillant-, enkelt- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. 1900-tallets midte. Samlet ...
Varunr: 5273357
SEK 28 081 DK, Vejle, Dandyvej 29-03-2019
11:42:00
SEK 14 040
Smykkesæt af sterling m/ kulturperler. Halæssmykke, ring og to par ørestikkere (&)
Smykkesæt bestående af: Halskæde af sterling sølv prydet med facetsleben bjergkrystal samt ferskvands kulturperler, L. 40 cm, H. front ca, 4 cm. Ring fra Pandora med ferskvandskultur perler, ringstr. ca. 17,75 mm/ 56 samt to par ørestikkere, ene med 'mabe'- ferskvandskulturperler Ø. ca. 10 mm ...
Varunr: 5283931
SEK 1 404 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2019
12:30:00
SEK 562
Christina Watches armring med 2 charms, samt ring
Christina Watches armring af sterling sølv. str. Large. prydet med en forgyldt charm, samt en forgyldt charm med marguerit med hvid emalje af forgyldt sterling sølv. Samt en matchende ring med marguerit og hvid emalje samt hvide topaser. Ringstr. Ø 17 mm. Ligger i gaveæske fra Christina. ...
Varunr: 5274752

SEK 1 544 DK, Kolding, Trianglen 29-03-2019
12:56:00
SEK 421
Mads Ziegler, Armring samt par ørestikker model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring samt ørestikker model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm. Ørestikker er ligeledes prydet med hver 2 hvide kulturperler. Ligger i én gaveæske.
Varunr: 5237878

18:30:00
SEK 421
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker, diam. ø på marguerit er ca. 25 mm. Ringstr. Ø 19,25 mm. Vejl. priser er 995,- og 1.425,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5269548

SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
18:58:00
SEK 562
Smykkesæt af 8 kt. guld, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af halskæde og matchende armlænke. Længde henholdsvis 43 og 18 cm. Samlet vægt ca. 12,8 gram. Vejl. pris er 7.995,- og 3.995,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5285367
SEK 7 301 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
19:23:00
SEK 3 650
3 smykkesæt af sterling sølv med cubic zirkonia
3 smykkesæt alle 3 sæt udført i sterling sølv, prydet med cubic zirkonia. bestående af halskæde med vedhæng samt matchende ørestikker. Længde på halskæderne er ca. 45 cm. Ligger i gaveæsker. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5268160

SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2019
19:57:00
SEK 421
 1 2 3  >>