Utropspris
   Varor pr. sida   26 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Multicolor halskæde med øreringe af sølv (3)
Multicolor halskæde prydet med rubiner, ametyster, grøn akvamarin, peridot m.fl. på sort lædersnor og øreringe af oxideret sterlingsølv prydet med grøn ametyst. Fremstår med minimale brugsspor. Halskæde L. 140 cm Øreringe L. 4,2 cm. Samlet vægt ca. 128 g. (3)

Varunr: 5701727
SEK 1 125 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
11:32
SEK 492
Smykkesæt af sterlingsølv med guld og brillanter (3)
Smykkesæt af sterlingsølv med detaljer af guld og brillanter bestående af vedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med en grå Tahiti saltvandskulturperle og en brillant på ca. 0.02 ct. ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vedhæng er testet til 14 kt. hvidguld. Perlemål: 8,2 mm. To-radet halskæde af...

Varunr: 5701723
SEK 2 532 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:36
SEK 563
Georg Jensen. Aria smykkesæt i sterlingsølv (4)
Georg Jensen, Aria small Bar, halskæde, udført i sterling sølv, prydet med større og mindre barrer. Længde ca. 90 cm. Georg Jensen - Aria Kurve Bar armlænke af sterling sølv, i form af facetsleben ankerkæde, monteret med rektangulær barre og snoretrækslås der kan justeres op til 22 cm. Længde ...

Varunr: 5596448
SEK 7 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2020
19:39
SEK 563
Båndcollier med armbånd i sterlingsølv (2)
Smykkesæt i sterlingsølv bestående af båndcollier og båndarmbånd, begge med mønster på front (kan vendes for blank front). L. hhv. 38 og 19 cm. Samlet vægt ca. 17 g. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 5705434
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2020
20:04
SEK 914
Kranz & Ziegler. Smykkesæt med collier og armlænke med perler af bl.a. forgyldt, satineret sterlingsølv
Smykkesæt med collier og armlænke trukket med perler af forgyldt, satineret sterlingsølv, rosakvarts, gule facetslebne sten og hvid-rosa opakke sten af uvis bjergart. L. collier 49 cm, L. armlænke (på elastisk snor) ca. 17 cm. Samlet vægt ca. 184 g. Fremstår med håndteringsspor. (2)

Varunr: 5706099
SEK 2 532 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2020
20:25
SEK 492
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, par ørestikker og vedhæng, dertil en forgyldt halskæde af sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram. Der medfølger en kraftig anker halskæde af forgyldt sterling sølv. L. 50 cm. Ligger i gaveæske.

Varunr: 5602196

SEK 4 783 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
21:02
SEK 492
Smykkesæt i sterlingsølv (2)
Smykkesæt i sterlingsølv bestående af flerradet collier og armlænke. L. collier 46,5 cm, L. armlænke 19 cm, B. 1,7 cm. Samlet vægt ca. 46 g. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 5702416
SEK 1 407 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2020
19:33
SEK 492
Smykkesæt i sterlingsølv (2)
Smykkesæt i sterlingsølv bestående af flerradet collier og armlænke. L. collier 43 cm, L. armlænke 19 cm, B. begge 1,7 cm. Samlet vægt ca. 66 g. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 5702412
19:39
SEK 492
Halskæde og armlænke i 'Bismark' mønster 33,4 gr. (2)
Halskæde i forløb af 14 kt. guld i 'Bismark' mønster med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 45 cm. Tilhørende armlænke i 14 kt. guld l. 19,7 cm. Samlet vægt 33.4 gr. Med alm. brugsspor (2)

Varunr: 5706620
SEK 9 847 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2020
19:55
SEK 7 878
Georg Jensen smykkesæt 'Heritage', 'Årssmykket fra 2002'. Halskæde, vedhæng og øreclips af sterlingsølv
Georg Jensen. 'Heritage', 'Årssmykket fra 2002'. Halskæde og vedhæng af sterlingsølv i form af stiliseret blomst med sølvperle i center. Ø. ca 18 mm. Samt 'Heritage', årssmykke. Øreclips fra 2002 i form af blomst, udført i 925 sterlingsølv, delvis oxyderet. Ø 1,7 cm. Medfølgende original æsker. ...

Varunr: 5700565
SEK 1 125 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2020
20:19
SEK 844
Bent Larsen Design, Pewter, Denmark
Schmuckset Bent Larsen Design, Denmark, bestehend aus Ring und Brosche, Ringgröße: 51, Durchmesser Brosche: ca. 55mm. Material: Zinn.

Varunr: 5403298
SEK 3 144 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-07-2020
20:51
SEK 419
Smykkesæt med labradorit, sterling sølv
Vintagesmykkesæt bestående af haskæde med integreret vedhæng samt mactchende creoler med vedhæng, udført i sterling sølv, prydet med cabochonslebne labradoritter. Længde på halskæden er justerbar på mellem 43-46 cm.

Varunr: 5707232
SEK 1 125 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2020
14:39
SEK 422
Samling sølvsmykker (13)
Samling sølvsmykker i form af: To armbånd, længde: 19 og 19.5 cm. To brocher, ene broche fattet med lyse kulturperler. Fire vedhæng - heraf et vedhæng med rav, højde: 33-53 mm. Et par skønvirke øreclips, højde: 19 mm. og tre ringe - heraf en prydet med ben og en prydet med blodsten, ringstr. ...

Varunr: 5702613
SEK 1 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-07-2020
18:19
SEK 492
Flora Danica Ocean smykkesæt, halskæde og armlænke med Søstjerne (2)
Flora Danica Ocean smykkesæt, halskæde og armlænke med Søstjerne udført i sterling sølv, oxideret og forgyldt sterling sølv. Længde er henholdsvis 18½ og 46 cm. Ligger i én æske fra Flora Danica.

Varunr: 5707221
18:46
SEK 492
Halskæde, ring og broche med granater (3)
Ældre smykkesæt med facetslebne granater bestående af: vedhæng af metal med guldøsken og halskæde af 14 kt. guld, L. 44,5 cm. Ring af 8 kt. guld, ringstr. 58,5. Samt Hermann Siersbøl oval broche af forgyldt 826 sølv, mål: 2,4x2,7 cm. Samlet vægt guldkæde og ring: 6,7 g. (3)

Varunr: 5696460
SEK 2 532 DK, Helsingør, Støberivej 08-07-2020
18:50
SEK 703
Diamantbroche og øreclips, 1800-tallet (3)
Smykkesæt bestående af diamantbroche og øreclips med front af sølv, prydet med talrige old-cut og rosenslebne diamanter. Ca. 1800-tallet. Senere montering på øreclips af 14 kt. hvidguld og brochenål af 18 kt. guld. Broche: 3,8x4,1 cm. Øreclips: Ø1,8 cm. (3)

Varunr: 5647325
SEK 8 440 DK, Hørsholm, Hammervej 1 08-07-2020
20:15
SEK 844
Pandora m.fl. En samling smykker af sterlingsølv (41)
En samling smykker af sterlingsølv bestående af: Pandora: 2 slangehalskæder med hhv. skrue- og karabinlås, L. 49 og 45 cm, 1 slangekæde (ikke Pandora) med 1 Pandoravedhæng, 6 slangearmlænker med skrue- og karabinlåse, L. 15,5-22,5 cm, 14 charms, 2 låse (?). Aagaard: 1 slangearmlænke med ...

Varunr: 5608247
SEK 1 688 DK, Vejle, Dandyvej 08-07-2020
20:21
SEK 422
2 vintage armringe af 22 kt. guld
2 Vintage armringe udført i 22 kt. guld forskellige dekorationer. Bredde ca. 5 mm. Omkreds ca. 18 cm. Samlet vægt ca. 23,6 gram. Formen på armringe er let ujævn.

Varunr: 5707226
SEK 8 440 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2020
21:29
SEK 8 440
Flora Danica smykkesæt med fjer, halskæde, armring, par ørestikker og en ring
Flora Danica smykkesæt med fjer, bestående af halskæde, armring, par ørestikker og en ring, udført i forgldt sterling sølv, halskæde i en kombination med sterling sølv. Længde på halskæden er ca. 42 cm. Længde på vedhæng på ørestikkerne 6,5 cm. Ringstr. Ø 16 mm. Omkreds på armring er ca. 18½ cm. ...

Varunr: 5707220
SEK 2 813 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2020
21:50
SEK 633
Halskæde og armbånd i 14 kt. to-farvet guld 14.9 gr. (2)
Leddelt halskæde og armbånd i 14 kt. rød- og hvidguld l. 19 - 42.5 cm. Samlet vægt 14.9 gr. (2)

Varunr: 5663213
SEK 5 627 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-07-2020
15:15
SEK 703
Smykkesæt med cubic zirkonia, ring, ørestikker og halskæde med vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia, bestående af ring, et matchende vedhæng samt et par ørestikker. Ringstr. Ø 17½ mm. = str. 55. Samlet vægt ca. 6 gram. Der medfølger i halskæde af sterling sølv. Længde ca. 50 cm. Ligger i én gaveæske.

Varunr: 5553282

SEK 3 376 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2020
19:24
SEK 422
Fire smykkesæt med ædelsten (12)
Fire smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetterede amatyster, cubic zirkoner, mabéperler samt calcedon. Sættet består af fire par ørestikker-/ringe, højde: 6-28 mm., 2 armbånd med regulerbar længde, længde: 19.5 cm. og to vedhæng med tilhørende kæder på 42 cm. Medfølges af æsker. (12)

Varunr: 5666743

SEK 3 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-07-2020
19:28
SEK 422
Smykkesæt i sterlingsølv bestående af båndcollier og båndarmbånd. L. hhv. 41,5 og 19 cm, B. 0,6 cm. Samlet vægt ca. 22 g. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 5708681
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 09-07-2020
19:55
SEK 703
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv prydet med kulturperler (8)
Smykkesæt udført i forgyldt sterlingsølv prydet med lyse kulturperler. Et par ørestikker prydet med hvide cubic zirkoner. Sættet består af to par ørestikker samt et par ørehængere, højde på ørehængere: 72 mm. Et armbånd prydet med centreret mabéperle, længde: ca. 19.5 cm. og vedhæng med ...

Varunr: 5666709

SEK 1 407 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-07-2020
20:06
SEK 422
Armbånd med tilhørende øreringe prydet med
Armbånd med åben front udført i sterlingsølv, afsluttet med runde facetslebne rosakvarts. Medfølges af et sæt ørering, højde: 22 mm. (3)

Varunr: 5682327

20:18
SEK 422
Dyrberg/Kern. Fire 'Aura' smykkesæt af delvist satineret sterlingsølv (8)
Dyrberg/Kern. Fire 'Aura' smykkesæt af delvist satineret sterlingsølv, hvert sæt bestående af en halskæde med vedhæng samt et par ørehængere prydet med hvide, kubiske zirkoner. Vægt pr. sæt ca. 8,9 g. Ø vedhæng 1,5 cm. L. halskæde 44 cm. H. ørehænger i alt 3,4 cm. Alle i originale æsker, i alt ...

Varunr: 5699795
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 10-07-2020
20:05
SEK 422