Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Schmuckset, Sonne Mond und Sterne (3)
Collier und Ohrschmuck, Sonne Mond und Sterne gefertigt aus 8kt. Gold (punziert). Kette Länge ca.: 40 cm, Maße der Elemente ca.: 22 bis 24 mm. Ohrstecker D. 11,5 mm, Ohrhänger L. 40 mm. Gesamtgewicht ca.: 11,1 g. (3)
Varunr: 5257285
SEK 1 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-06-2019
12:50:00
SEK 560
Hans Hansen. Armring og ring af sølv (2)
Hans Hansen. Armring af sterlingsølv, dessin 241, indvendig diam. 6,0 cm, og ring af sterlingsølv, ringstr. 54/Ø17,2 mm. Samlet vægt: 47,3 g. (2)
Varunr: 5363710
SEK 2 254 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-06-2019
13:40:00
SEK 564
Christina Watches, armring samt 2 ringe af forgyldt sterling sølv (3)
Christina Watches, armring af forgyldt sterling sølv str. M prydet med 10 klare hvide topaser. Samt 2 ringe ligeledes med hvide topaser. Ringstr. Ø 17 mm. Ligger i gaveæske fra Christina. Denne vare er en del af konkursboet over Otterup Guldsmedie.
Varunr: 5370417

SEK 1 002 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:14:00
SEK 376
Christina Watches, smykkesæt med ring og halskæde, forgyldt sterling sølv
Christina Watches, Margueritsmykker af forgyldt sterling sølv med hvid emalje og hvide topaser, bestående af halskæde med vedhæng, længde justerbar på 40, 42, 45, 50 og 55 cm. Samt en matchende ring, str. Ø 18 mm. Vejl priser er 1.499,- og 799,- . Ligger i en gaveæske fra Christina. Denne vare...
Varunr: 5370525

SEK 1 503 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:18:00
SEK 438
Smykkesæt af 8 kt. guld, halskæde og armlænke (2)
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af halskæde og matchende armlænke. Længde henholdsvis 43 og 18 cm. Samlet vægt ca. 12,8 gram. Vejl. pris er 7.995,- og 3.995,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5364240
SEK 6 512 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2019
19:26:00
SEK 3 256
Christina Watches, 2 ringe samt 2 par ørestikker af forgyldt sterling sølv
Christina Watches, 2 ringe udført i forgyldt sterling sølv, ringene er prydet med topaser, ene tillige med hvid emalje, alle str. 17,50 = str. 53, Samt 2 par ørestikker. Samlede vejl. pris er 1.996,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Otterup ...
Varunr: 5368596

19:46:00
SEK 376
Mads Ziegler, Russia smykkesæt af sterling sølv, halsring og par ørestikker
Mads Ziegler, Russia smykkesæt, udført i sterling sølv, bestående af cross-over halsring og par matchende ørestikker. Vejl. priser er henholdsvis 675,- og 450,-. Ligger i én gaveæske.
Varunr: 5322694

SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 27-06-2019
20:03:00
SEK 376
Volmer Bahner, Gifa m.fl. En samling smykker af sterlingsølv med emalje, barnestørrelser (6)
Volmer Bahner, Gifa m.fl. En samling smykker af sterlingsølv med emalje, de fleste med hjerteformede led, bestående af halskæde, 4 armlænker og en broche. Barnestørrelser. L. på halskæde 33,5 cm. Armlænker: 13-16 cm. Broche: 32 mm. Samlet vægt ca. 42 g. Brugsspor, et led med emaljeafslag. (6)
Varunr: 5356295
SEK 1 252 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2019
20:33:00
SEK 1 127
Rabonovich smykkesæt, halskæde og armlænke (2)
Rabinovich smykkesæt, bestående af halskæde og matchende armlænke udført i sterling sølv med lyserød calcedon. Længde på halskæde er justerbar på60 og 70 cm. Længde på armlænke er justerbar på 16 og 18 cm. Ligger i gaveæske. fra Rabinovich. Denne vare er en del af konkursboet over Otterup ...
Varunr: 5360092

SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 28-06-2019
18:33:00
SEK 376
Halskæde og armlænke af 14 kt guld model murstensmønster. (2)
Armlænke af 14 kt guld. Bredde: 8 mm. L: 18,5 cm. Brugsspor i form af slitage. Halskæde af 14 kt guld, model mursten. Brugsspor. L: 42 cm. Bredde: 6 mm. Samlet vægt: 51,9 gr. (2)
Varunr: 5363719
SEK 12 523 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-06-2019
18:55:00
SEK 7 765
Christina Watches, marguerit smykker, halskæde og armlænke (2)
Christina Watches, Marguerit smykker af sterling sølv med hvid emalje og hvide topaser, bestående af halskæde med vedhæng, længde justerbar på 40, 42, 45, 50 og 55 cm. Samt en matchende armlænke. Længde er justerbar på 16,18 og 20 cm. Vejl priser er 999,- og 599,- . Ligger i en gaveæske fra ...
Varunr: 5370521

SEK 1 002 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2019
19:20:00
SEK 501
N. E. From. Moderne broche og ring af sterlingsølv med ametyster. (2)
N. E. From. Moderne broche og ring af sterlingsølv med ametyster. Ringstr. 52. Ø broche 4,5 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5370182
SEK 1 002 DK, Vejle, Dandyvej 28-06-2019
19:55:00
SEK 564
Mads Ziegler, Faith smykkesæt, ring, halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Mads Ziegler, smykkesæt model Faith, bestående af halskæde og et par matchende ørestikker udført i sterling sølv. Længde på halskæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Ligger i én gaveæske.
Varunr: 5352861

20:34:00
SEK 376
Samling sølvsmykker med chrome diopsiter (4)
Samling sølvsmykker bestående af et par ørestikker af forgyldt sølv og to ringe af sølv med cubic zirkoner og grønne chrome diopsiter. Ringstr. 52 ø 16.50 mm. (4)
Varunr: 5361304
SEK 1 002 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2019
12:03:00
SEK 376
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, ring samt par ørestikker, diam. ø på marguerit er ca. 25 mm. Ringstr. Ø 19,25 mm. Vejl. priser er 995,- og 1.425,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5371362

SEK 1 879 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2019
14:29:00
SEK 814
Smykkesæt af sterling sølv, halskæde og matchede armlænke
Smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchede armlænke. Længde henholdsvis 44 og 18½ cm. Samlet vægt ca. 34,5 gram
Varunr: 5365518

18:33:00
SEK 376
Dyrberg/Kern halssmykke og armbånd (3)
Dyrberg Kern. Halssmykke i brun silke med forgyldt montering, vægt 155 gr. Par tilhørende armbånd med elastik og farvede/forgyldte kugler. Samlet vægt 234 gr. Total vægt ca. 389 gr. Der medfølger æske. Alm. brugsspor (3)
Varunr: 5346023
SEK 1 753 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2019
19:14:00
SEK 438
Christina Watches, Margueritsmykker, halskæde med vedhæng samt ring
Christina Watches, Margueritsmykker af sterling sølv med hvid emalje og hvide topaser, bestående af en lang halskæde med vedhæng med 3 margueritter. Længde justerbar på 70, 75, 80, 85 og 90 cm. Samt en matchende ring, str. Ø 16,25 mm. Ligger i en gaveæske fra Christina. Vejl. priser er 899 og ...
Varunr: 5370464

SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 29-06-2019
19:28:00
SEK 376
Delfin guldsmykkesæt og perlering - 27,7 g. (4)
Smykkesæt af 14 kt. guld bestående af leddelt armlænke og ørestikker i form af delfiner, L. 19,0 og 2,4 cm. Derudover en perlering af 14 kt. guld prydet med seks saltvandskulturperler, ringstr. 56. To af perlerne fremstår med slitage. Samlet vægt: 27,7 g. (4)
Varunr: 5363894
SEK 6 262 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2019
19:29:00
SEK 4 508
Mads Ziegler, Armring samt par ørestikker model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring samt ørestikker model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm. Ørestikker er ligeledes prydet med hver 2 hvide kulturperler. Ligger i én gaveæske.
Varunr: 5324109

SEK 1 252 DK, Kolding, Trianglen 29-06-2019
19:35:00
SEK 376
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker
Mads Ziegler, Bridle halskæde med vedhæng samt par ørestikker udført i sterling sølv. Længde på kæden er justerbar på 40, 42 og 45 cm. Vejl, priser er henholdsvis 1.450,- og 975,-. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5323561

19:50:00
SEK 376
Halskæde og armbånd af 19 kt. guld (2)
Halskæde og armbånd af 19 kt. guld prydet med 11 glitterne perler af glas med metal og kobberstøv, navngivet 'guldsten'. Perle Ø ca. 4,22- 4,28 mm. Utydeligt stemplet med portugisisk guldstempler 800 med hjort i profil, aldersrelateret brugsspor. Vægt i alt 6 g. L. 19,5 og 45 cm. (2)
Varunr: 5372082
SEK 3 507 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2019
20:26:00
SEK 1 753
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke, mandelformede led, hver anden er blank og hver anden er satineret. Længde henholdsvis 42 og 21 cm. Samlet vægt ca. 54 gram.
Varunr: 5361492

SEK 1 628 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2019
13:41:00
SEK 376
Ring och örhängen med granater 2 delar
RING, ÖRHÄNGEN, förgyllt silver och gulmetall, med granater, blomformationer med fasettslipade granater, diameter ca 7 mm, stl ca 18 1/4 jmfr 57+
Varunr: 5372362
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 30-06-2019
16:09:00
Se mer
Tahiti perlekæde og øreringe i 14 k hvidguld
Tahiti perlekæde og øreringe i 14 k hvidguld Perler i rund form Størrelse: 11x12mm Sølvfarvet farve Kæde: 45cm i 18k hvidguld God glans og ren overflade Certifikat og gaveæske inkluderet
Varunr: 5334138

SEK 3 499 BE, Antwerpen 30-06-2019
16:51:00
SEK 373
Brosch och Hänge 18 k guld
BROSCH OCH HÄNGE, 2 delar, 18 k guld, Juvelerare Joh Petterssons, Stockholm, 1916, filigranarbete, emaljerad dekor med små pärlor, brosch ca 30 mm, hänge ca 35 mm inkl ögla, vikt ca 7,7 g
Varunr: 5372395
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 30-06-2019
17:42:00
Se mer
Bismarck armbånd og collier af 14 kt guld, ca. 20,2 g (2)
Armbånd og collier af 14 kt guld i Bismarck mønster, begge med integreret kasselås og to sikkerhedshasper. Armbånd B. 4 mm, L. ca. 17,5 cm. Halskæde b. 4-5 mm, L. ca. 42,5 cm. Vægt ca. 20,2 gram (2)
Varunr: 5371897
SEK 5 009 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2019
18:40:00
SEK 4 008
Rabinovich, ring samt par ørestikker af sterling sølv
Rabinovich, ring samt par ørestikker af sterling sølv, ring prydet med månesten, ferskvands kulturperle og cubic zirkonia. Ørestikker prydet med månestene og cubic zirkonia. Ligger i én gaveæske fra Rabinovich. Denne vare er en del af konkursboet over Otterup Guldsmedie.
Varunr: 5373116

SEK 1 252 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2019
18:57:00
SEK 376
Halskæde og et par ørestikker af 14 kt. guld med Tahitiperler (3)
Halskæde og et par ørestikkere af 14 kt. guld prydet med Tahitiperler. Halskæde L. 42 cm. Perlemål på barok Tahitiperle 14,6 x 21,6 mm. Ørestikkere prydet to perler diam: 8 mm, og to diamanter på ialt ca. 0.04 ct. Farve: Top Crystal (I), klarhed: SI. L. 2,0 cm. (3)
Varunr: 5370499
19:00:00
SEK 2 755
Samling sølvsmykker (6)
Samling sølvsmykker bestående af ørehængere, fire halskæder med vedhæng af forskellige længder af forgyldt sølv med udskåret, farvet glas. (6)
Varunr: 5361433
SEK 1 002 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2019
19:01:00
SEK 376
 1 2  >>