Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   290 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sæt på tre orientalske indskudsborde. (3)
Sæt på tre orientalske indskudsborde i mørktlakeret oversøisk træ, sarg prydet med udskæringinger samt svungne ben hvorimellem sprosser. H. 46,5-83 L. 34,5-48 D. 27,5-35,5 cm. Fremstår med brugsspor herunder mærker på bordplader og flere små lakafslag. (3)

Varunr: 6225391
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:00
SEK 423
Dansk møbelproducent. Lille sidebord / entrémøbel, teaktræ
Dansk møbelproducent. Lille sidebord / entrémøbel af fineret teaktræ med front af par skuffer, stel af sortlakeret metal samt tværpinde af messing. H. 62 L/B. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, let træghed på nederste skuffe samt let løshed på tværpinde.

Varunr: 6223917
SEK 3 383 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:06
SEK 2 537
Wabi Sabi sofabord
Sofabord i Upcyclet Hermelin marmor fra Norge. Mål: L100xB60xH32 cm.

Varunr: 6212272

SEK 11 275 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:13
SEK 7 047
Wabi Sabi sofabord

Varunr: 6212274

08:14
SEK 7 047
Kai Kristiansen. Sideborde / sofabord, model Cube no. 33, egetræ
Kai Kristiansen. Sideborde / sofabord med kvadratisk plade af fineret egetræ, medeformet stel af massivt egetræ. Bordene kan samles til kvadratisk kube. H. 42 B. 40 D. 40 cm. Fremstillet hos Kai Kristiansen & Friends, model Cube no. 33. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6226335
SEK 5 074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:17
SEK 2 819
Wabi Sabi sofabord

Varunr: 6212273

08:31
SEK 7 047
Dansk møbelproducent. Rektangulært sofabord, teaktræ
Dansk Møbelproducent. Sofabord af fineret teaktræ, begge ender med udtræksplade af fineret teaktræ, stel og tilspidsede ben af massivt teaktræ. H. 50 L. 150 B. 60 cm. 1960'erne. Fremgår med brugsspor, to hakker, flere mindre brændemærker og limrester på bordplade, en plet på ende af udtræksplade.

Varunr: 6219050
SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:39
SEK 1 409
Kai Kristiansen. Entrébord, egetræ, model Entre A
Kai Kristiansen. Entrébord med bordplade af fineret egetræ, sarg og ben af massivt egetræ. Model Entre A. Fremstillet hos Risskov Møbelsnedkeri for Kai Kristiansen & Friends, mærket herfra. H. 31,5 L.61 B. 31 cm. Fremstår med få brugsspor herunder en mindre skjolde på bordplade og få mærker på ...

Varunr: 6226337
09:14
SEK 2 114
Severin Hansen. Sybord, hvidmalet
Severin Hansen. Sybord af hvidmalet egetræ, fletkurv af peddigrør. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50 L. 59 B. 44cm. Fremstår med slitage, uoriginalt bemaling med afskalninger.

Varunr: 6227403
09:53
SEK 423
Laboremus. Sofabord, fyrretræ
Laboremus. Sofabord med bordplade, stel og ben af massivt fyrretræ. H. 54 L. 75 D. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, mærker og ridser på bordplade og stel.

Varunr: 6218309
11:07
SEK 423
Favilla Studio. Upcycle cafébord af originalt gymnastikgulv
Favilla Studio. Upcycle cafébord med gymnastikgulv fra Stadion Hallen af brasiliansk Bilingatræ med original bemaling, monteret på stel samt fod af sortlakeret metal. H. 67 L. 68 B. 77 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor herunder ridser, mærker og slibninger.

Varunr: 6222547
11:11
SEK 1 691
Sofabord / Puf af knapsyet stof
Sofabord / Puf af knapsyet lyst stof. H. 40 cm. B. 96 cm. D. 96 cm.

Varunr: 6039113

SEK 5 919 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:20
SEK 4 510
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, rød.
Thomas Bentzen for Muuto. Sofabord model Around Large, Dark red. Fineret kant og plade. H. 37,5 Ø. 72 cm. Fremstillet for Muuto. Udstillingsmodel. Fremstår i original emballage. Model foto.

Varunr: 5993950

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:44
SEK 2 819
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord med løs plade af sort marmor, stel af pulverlakeret stål. H. 30, B. 60, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Varunr: 6209057

SEK 3 101 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:46
SEK 2 114
Hans J. Wegner. Sofabord af massivt egetræ.
Hans J. Wegner, 1914-2007: Sofabord af massiv eg på runde ben. Fremstillet hos snedkermester Andreas Tuck. H. 48, L. 186 cm B. 61 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6197758
SEK 12 403 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:55
SEK 9 866
Dansk møbelproducent. Sofabord / sidebord. glasbodplader, bøgetræ.
Dansk møbelproducent. Sofabord / sidebord med to bordplader af glas, stel af fineret formbøjet bøgetræ, afsluttet på tre hjul. H. 54,5 Ø. 68 cm. Fremstår med få brugsspor, foruden enkelte ridser i bordplader og en fod med afslag på spids.

Varunr: 6226511
12:12
SEK 423
Bjørn Wiinblad. Rektangulært sofabord med stel af palisander cd.
Bjørn Wiinblad 1918-2006. Rektangulært sofabord med stel af palisander, top ilagt med polykromt dekorerede kakler. Sign. Bjørn Wiinblad 62, Danmark. H. 48 cm. B. 113 cm. D. 63 cm. Fremstår med enkelte manglende kalker samt to revnet kakler. En løs kakkel medfølger. Vær opmærksom på, at der ...

Varunr: 6098636
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
12:20
SEK 8 456
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor. Skade på siden.

Varunr: 6093655

SEK 2 537 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
12:23
SEK 705
Dansk møbelproducent. Kvadratisk sofabord, teak
Dansk møbelproducent. Kvadratisk sofabord med udtræk af fineret teaktræ, runde massive ben. 1960'erne. H. 62 L. 85-157 B. 85 cm. Fremstår med markante ridser og skjolder, senere afkortede ben, løse udtrækspinde, enkelt medfølger ved siden af.

Varunr: 6147070
12:38
SEK 423
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, sortbemalet
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med sortbemalet plade, stel af aluminium, trepas fod med profileret stamme. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1984. H. 47 cm. Ø 89,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6155160
12:38
SEK 8 456
Sidebord af palisander
Sidebord af palisander, H. 46, B. 55,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6197336
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
12:54
SEK 423

Varunr: 6099569

13:20
SEK 1 973
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', blå
Won Design for Wendelbo. Sofabord model Cage. Blå lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6024835

SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
13:23
SEK 1 691
Ole Hempel & Bolette Holm. Sofabord af stål
Ole Hempel & Bolette Holm. Sofabord med stel af børstet stål. H: 47 cm. 100x100 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6219156
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
13:44
SEK 846
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord med stel af sortlakeret stål, plade af valnødtræ. Samlebeslag medfølger. H. 37, Ø. 50 cm. Udstillingsmodel med ridser på stel og mærker/hakker på kant.

Varunr: 6228614

SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
14:01
SEK 1 409
Wabi Sabi sofabord

Varunr: 6211161

14:08
SEK 7 047
Arne Jacobsen. Sofabord, model A222 . Hvid. Ø 75 cm
Arne Jacobsen, Sofabord, model A222, cirkulær plade af hvidlakeret laminat med kantliste i aluminium, firpasfod af børstet aluminium med stamme af forkromet stål. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen 2004 med mærkat herfra. Model A222. H. 47 cm. Ø 75 cm. Fremstår med lette brugsspor og ...

Varunr: 6229113
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
14:34
SEK 5 074
Katharina Welper. Skulpturelt sofabord med ilagte mosaikker, Ipê / Cumaru
Katharina Welper. Skulpturelt sofabord med delvist ilagte mosaikker, stel samt stave af træsorterne Ipê og Cumaru, monteret på runde massive tilspidsede ben. H. 35 L. 156 B. 72 cm. Katharina Welper er en eksperimenterende brasiliansk moderne kunstner, som er særligt kendt for sine mosaikker ...

Varunr: 6211277
SEK 62 013 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
14:40
SEK 42 282
Arne Jacobsen. Sofabord, palisander, Ø 60 cm
Arne Jacobsen. Sofabord med plade af fineret palisander, firpasfod af forkromet metal og aluminium. Ø 60 cm. H. 47 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1972. Fremstår med lettere brugsspor, små ridser, mærker.

Varunr: 6172337
16:32
SEK 7 047
Engelsk sofabord af mahogni, 1800-tallet
Engelsk sofabord af mahogni, bordplade indlagt med brunt læder, to udtræksplader, tilspidsede kannelerede ben. H. 55 cm. L. 100 cm. B 64 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6216650
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
17:09
SEK 493
12345...10»