Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Børge Mogensen. Klapbord af bøg fra Karl Andersson & Söner
Børge Mogensen (1914-1972) Sofabord med klapplade udført i bøgetræ, beslag af messing, H. 55 L. 90 B. 70/140 cm. Fremstillet hos Karl Andersson & Söner, Huskvarna, Sverige slutningen af 1960'erne. Bordet er sofabords udgaven af spisebord model 182, formgivet i 1964. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5378340
SEK 2 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
22:05:00
SEK 2 446
BruunMunch, sofabord model PLAYrectangular og PLAYorganic (2)
Sofaborde med plade af laminat (Storm Grey) på MDF plade med kant af olieret valnødfiner. Runde tilspidsede ben af massivt olieret valnød,, model PLAYrectangular. Måler 60x120. H. 50 cm. samt PLAYorganic L.63 D. 43 H. 38 Produceret i Danmark af Bruunmunch. Udstillingsmodel med minimale ...
Varunr: 5431528
SEK 4 317 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:43:07
SEK 2 302
Sofabord, bordplade i massiv træ.
Sofabord, bordplade i massiv træ. Ben udført som hjul i jern. H. 34 L. 138,5 B. 82 cm. Fremstår dog med en revne i pladen.
Varunr: 5378714

SEK 2 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
11:27:00
SEK 432
Cecilie Manz for Muuto. Sofabord, model 'Workshop Coffee Table', sort
Cecilie Manz for Muuto. Sofabord, model 'Workshop Coffee Table', sortlakeret, med ben af massivt egetræ, plade fineret med egetræ. H. 38 B. 43 L. 120 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris 3.995 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varunr: 5427537

SEK 3 453 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
11:50:00
SEK 2 446
Sofabord af ask
Sofabord af ask H. 57 x 120 x70 med mærke på bordplade.
Varunr: 5424574
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
12:21:38
SEK 432
Severin Hansen. Sofaord af teak
Severin Hansen. Sofaord af massiv og fineret teak. H. 52, B. 94, D. 94 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker.
Varunr: 5413841
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:02:00
SEK 432
Johannes Andersen. Sofabord med udtræk, palis
Johannes Andersen. Rektangulært sofabord af fineret palisander, ene ende med skuffe og anden ende med plade. Tilspidsede ben med sprosser. Fremstillet hos CFC. Silkeborg. H. 52 cm. B. 62,5 cm. L. 158 cm. Fremstår med med få brugsspor alder taget i betragtning.
Varunr: 5434274
SEK 4 892 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
13:48:00
SEK 719
Bang & Olufsen. B&O, Beosound 9000 musiksystem
Bang & Olufsen. B&O, Beosound 9000 musiksystem med plads til 6 CD. Vægbeslag og beolink 1000 fjernbetjening medfølger. Fremstår med brugsspor, fjernbetjening med en delvis manglende knap Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5439795
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:05:54
SEK 1 007
Fritz Hansen. Sofabord af sortlaseret træ
Fritz Hansen. Sofabord af sortlaseret træ, spidsovale ben hvorimellem sprosser. Med mærkat fra Fritz Hansen. H. 49 cm. L. 140 cm. D. 71 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker.
Varunr: 5436359
SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:06:00
SEK 432
Et par taburetter, ventemøbler i fransk flet (2)
Et par taburetter, ventemøbler udført i massivt træ og fransk flet. H. 45 B. 54 D. 40 cm. Af nyere dato, alm. brugsspor. (2)
Varunr: 5442649
SEK 3 453 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:10:48
SEK 576
Muuto. Base Table, Sidebord/Konsolbord.
Muuto. Base Table, Sidebord/Konsolbord, af Mika Tolvanen Bordplade af egetræsfiner, hvidlakeret aluminumsstel. H. 95 L. 190 B. 50 cm. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor.
Varunr: 5326116

SEK 5 756 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
14:46:47
SEK 504
Lampebord, mahogni
Lampebord af mahogni, J. 73 cm. Ø. 47 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.
Varunr: 5441267
SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
15:05:00
SEK 432
Poul Kjærholm. PK-61 sofabord, Kold Christensen
Poul Kjærholm. PK-61 sofabord med stel af matforkromet fjederstål, monteret med plade af hærdet glas. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Kold Christensen, stempel herfra. H. 32 B. 81 D. 81 cm. Fremstår med anløbet stel, små ridser samt 2 små afslag
Varunr: 5442834
SEK 21 584 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:05:26
SEK 10 936
Nanna Ditzel. Sæt på otte caféborde, model 8007 'Tobago' hvid laminat
Nanna Ditzel 1923-2005. Sæt på otte caféborde, hver med plade af hvid laminat, stel forkromet stål. Model 8007 "Tobago". Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik med label herfra. H. 74 cm. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afslag og mærker. (8)
Varunr: 5417607
SEK 7 195 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
15:10:00
SEK 576
Hans J. Wegner. Sybord model AT-33 i eg.
Hans J. Wegner 1914-2007. Sybord af massivt egetræ, sarg med skuffe med ruminddeling samt sytrådsholdere, herunder garnkurv af peddigrør samt hylde. Model AT-33. H. 61 L. 68/119 cm. B. 58 cm. Fremstår med løse samlinger og reparationer efter brud.
Varunr: 5442767
SEK 7 195 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:42:00
SEK 6 043
Severin Hansen. Natbord / sidebord i teak.
Severin Hansen, natbord / sidebord fineret med teaktre, skuffe i sarg. H. 50. B. 50. D. 35. Fremstillet hos Haslev møbelfabrik. Fremstår med brugsspor,
Varunr: 5415272
SEK 5 180 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
15:57:00
SEK 935
Illum Wikkelsø. Sofabord, massivt egetræ
Illum Wikkelsø. Sofabord af massivt ubehandlet egetræ, ben af forkromet fladstål. Fremstillet hos Mikael Laursen. 1960/1970. H. 48 L.150 B. 74 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5391440
SEK 5 756 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
16:49:00
SEK 719
New Mexico sofabord med 1 skuffe
New Mexico sofabord med 1 skuffe 76x107 hvid/voks. OBS: Varen har en lille rids - se foto Specialmål : Indvendige mål skuffe: Bredde 35 cm / højde 10 cm / dybde 27,5 cm Specifikationer: Materiale: Massivt fyrretræ,bejdse/voks, metalgreb antik look. Bredde cm 107 Højde cm 45 Dybde cm ...
Varunr: 5412578

SEK 1 439 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
17:00:00
SEK 432
Formel A. Sofabord model Enok, BG
Enok WM coffee table med bordplade af sort granit samt stel af sæbebehandlet eg. Materialer: Eg, jern og granit. Mål: Enok GC: ø 70 cm / højde 46cm Designet og produceret for Formel A
Varunr: 5319460

SEK 4 317 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
17:23:00
SEK 576
Soffbord
SOFFBORD, "EM-bordet" 1900-talets mitt, stämpelmärkt, teak, höjbart och med två utdragbara skivor a 26 cm vardera, höjd ca 56, längd 145 samt bredd 61 cm
Varunr: 5441834
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-09-2019
18:20:00
Se mer
Haslev møbelfabrik, to mindre borde (2)
Lille rundt bord, model 'Opus 02', af massiv kirsebær h.50,5 cm Ø 64 cm samt mindre rektangulært bord af teaktræ h.49 x 70 x 40 cm. Begge fremstille på Haslev møbelfabrik og mærket derfra. Brugsspor, falmede, teakbordet med gennemslibning på bordpladen.
Varunr: 5441316
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
18:44:00
SEK 504
E.W. Bach, rektangulært sofabord af palisander.
E.W. Bach, rektangulært sofabord af fineret palisander, monteret på V-formede ben. Formgivet 1961. Fremstillet hos Møbelfabrikken Toften. H. 52, L. 138, B. 53 cm
Varunr: 5425364
19:00:00
SEK 576
Dansk møbelproducent. Sofabord, teak
Dansk møbelproducent. Sofabord med stel i massiv teaktræ. Plade i fineret teaktræ. Hylde med flet. . H. 54, L. 150, B. 54 cm. Fremstår med defekt flet.
Varunr: 5431076
SEK 4 317 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:07:00
SEK 504
Bord af mahogni med listeindlægning og intarsia, front med tre skuffer.
Bord af mahogni med listeindlægning og intarsia, front med tre skuffer, på tilspidsede ben, overbygning mangler. 1900-tallet. H. 72 cm. B. 118 cm. D. 65 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Varunr: 5421111
19:25:00
SEK 432
Poul M. Volther Corona soffbord
POUL M. VOLTHER, soffbord "Corona", modell EJ 5W, formgiven 1962, skiva av härdat glas, underrede med fyrpassfot av borstat stål, höjd 44 cm, diameter 90 cm.
Varunr: 5441879
SEK 5 360 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 22-09-2019
19:29:00
Se mer
Hans J. Wegner. Bakkebord model CH417
Hans J. Wegner. Bakkebord model CH417, plade af vendbar hvid / sort laminat. Stel af børstet stål. Fremstillet for Carl Hansen og Søn. Ø: 62 cm. H: 33 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 5.299 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varunr: 5442078

19:29:00
SEK 4 317
Severin Hansen. Sofabord, palisander
Severin Hansen. Sofabord af fineret palisander, opsat på tilspidsende ben, H. 52,5 B. 70 cm. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor i form af bl.a.mærker på kant
Varunr: 5435619
SEK 5 180 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:31:00
SEK 504
Skrivbord jugend
SKRIVBORD, med uppsats, 1900-talets början, jugend, bemålat, beslag i mässing, höjd ca 102, 90x61 cm
Varunr: 5441891
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:41:00
Se mer
Sofabord af massiv teaktræ
Sofabord af massiv teaktræ. H. 50 cm. L. 129 cm. D. 87 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5439931
19:42:00
SEK 504
Blanc Dívoire konsolbord med to skuffer
Blanc Dívoire konsolbord med to skuffer. Udført i massiv fyrretræ. Skuffer med greb af messing og stel af metal. H. 76,5. B. 110. D. 40 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5434333

SEK 3 453 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
19:45:00
SEK 504
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>