Utropspris
12345...16»   Varor pr. sida   472 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rundt bord med Hay ben
Rundt bord med plade af eg laminat afsluttet på Hay ben, H. 98 cm. Ø. 110 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, plade med flere afslag langs kant samt ben med ridser.

Varunr: 5600145
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
08:56
SEK 417
Dansk møbelproducent. Indskudsborde af egetræ.
Dansk møbelproducent. Indskudsborde af egetræ med indlagte kakler i den største bord. Mål for største: H. 50. L. 55. D: 40 cm.. Brugsspor.

Varunr: 5729676
SEK 1 112 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
12:34
SEK 417
Sofabord af egetræ
Sofabord af egetræ, bordplade af rodtræ. H. 48 cm. 100 x 100 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 5730748
SEK 1 112 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15-08-2020
13:08
SEK 417
Sybord af mahogni, empireform ca. 1900
Sybord af mahogni, opklappelig top hvorunder rumindeling, på tilspidsede let svajede ben hvorimellem krydssprosser og plade. H. 67 cm. B. 58 cm. D. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5719392
13:20
SEK 417
Sofabord af glas og messing
Rektangulært sofabord af glas og messing. H 49, 115 x 65 cm. Alm. brugsspor, nogle ridser.

Varunr: 5738619
SEK 1 112 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
13:22
SEK 487
Sofabord. Rustikt design.
Sofabord i Rustikt design udført i genbrugstræ. Mål. H. 47 Ø. 214 cm.

Varunr: 5718747

SEK 2 503 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
15:05
SEK 417
Salonbord i mahogni 20.årh. beg.
Salonbord i mahogni med svungne ben og krydsstel h. 78 x 110 x 70 cm. Med aldersrelaterede skrammer og mærker samt tørrevne i plade

Varunr: 5722538
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
15:44
SEK 487
Trioh, drei Satztische / Beistelltische (3)
Trioh, drei Tische / Beistelltische / Stapeltische. Teak / Keramik, 1970er, Dänemark. Ineinanderschiebbare Beistelltische, Tischplatten mit Keramik-Kacheln belegt. Maße: ca. H. 46 cm, B. 42 cm, L. 62 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer im Holz (3)

Varunr: 5730399
SEK 1 036 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
15:51
SEK 414
Sofatisch mit Glasplatte
Sofatisch, Konstruktion aus einem Sockel mit vier Kugeln. Wurzelholz furniert uns schwarz hochglanz lackiert. Lose aufliegende Glasplatte. Maße ca. H. 37 cm, B. 115 cm, T. 115 cm. Gebrauchsspuren.

Varunr: 5729002
15:51
SEK 414
Satztische / Beistelltische, Teak, Dänemark, 1960er Jahre (3)
Set von drei Satztischen aus Teakholz. Maße: ca. H. 47,5 cm, L. 62 cm, T. 42 cm. Gebrauchsspuren (3)

Varunr: 5722961
SEK 1 554 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
15:51
SEK 414
Mauser, Stahlrohr Beistelltisch / Rauchertisch / Coffee Table der 1950er Jahre
Tripod Stahlrohr Beistelltisch / Rauchertisch / Coffee Table der 1950er Jahre, deutsches Design von Mauser. Konstruktion mit Untergestell aus verchromtem Stahlrohr, Platte mit Umleimer aus Aluminium und Belag aus schwarzem Linoleum. Mit Metallplakette bezeichnet. H. 67 cm, Dm. 80 cm. Altersgemäße...

Varunr: 5725468
15:55
SEK 414
Rollwagen/ Servierwagen.
Rollwagen/ Servierwagen. Rechteckige Konstrucktion mit Gestell aus Holz, mit 4 Rollen. Maße: ca. H. 60 cm, B. 70 cm, T. 50 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.

Varunr: 5721451
15:55
SEK 414
Sideboard England 1900-tal
SIDEBOARD, fanerat i mahogny, England, 1900-talets början, regencystil, 3 lådor, beslag i brons, dekor i form av lejonmaskaroner, höjd ca 91, 142x54 cm, nyckel medföljer

Varunr: 5738021
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
16:36
Se mer
Dansk møbelproducent 1960-erne. Sæt på tre indskudsborde, fineret palisander og teak
Dansk møbelproducent 1960-erne. Sæt på tre indskudsborde med konveks for- og bagkant, plader af fineret palisander, sarg og ben af massiv teak. Største H. 48,5. B. 53. D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, største plade fremstår vokset, resten lakeret.

Varunr: 5738335
SEK 1 947 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
16:45
SEK 695
To små borde af bøg, fineret eg og fineret nød.
To små borde af bøg, fineret eg og fineret nød. H, 45 cm. L, 70 cm. B. 45 cm. H. 35 cm. L. 80 cm. B. 40 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker. (2).

Varunr: 5738355
SEK 1 112 DK, Helsingør, Støberivej 15-08-2020
16:48
SEK 417
Salongsbord i rokokostil
SALONGSBORD, 1900-tal, rokokostil, skuren dekor, bemålat, höjd 73, 90x61 cm

Varunr: 5738033
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
17:28
Se mer
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Harlekin, Black.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Harlekin, Black. af 4mm facetteret spejl på sort MDF. B. 45 cm, D. 45 cm, H. 40 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 7.200 DKK.

Varunr: 5702541

SEK 6 397 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
18:16
SEK 1 669
Konsolbord af træ og glas
Konsolbord af sort bejdset træ og hylde og toplade af glas H. 74 x 138 x 46 cm. Brugsspor.

Varunr: 5736980
18:20
SEK 487
Finn Lynggaard. Rundt sofabord med ilagte fliser af fajance
Finn Lynggard. Rundt sofabord med ilagte fliser af fajance dekoreret i grå og blålige glasurer i form af bladværk og ornamentik. Stel af grålakeret metal. H. 50 cm. Ø 116 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 5717496
SEK 5 562 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15-08-2020
18:26
SEK 556
Engelsk regency bord af mahogni, 1800-tallets begyndelse
Engelsk regency bord af mahogi, sarg med skuffe, tilspidsede ben. Nøgle medfølger. H 70 cm. L. 103 cm. B. 77 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5738562
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15-08-2020
18:32
SEK 556
Søren Rose Studio for DK3. Sofabord i massivt eg, oliebehandlet
Søren Rose Studio for dk3. Sofabord med cirkulær plade af massivt olieret egetræ, stel af sortlakeret metal. Formgivet i 2015. Fremstillet hos dk3, model Plateau. H. 45 Ø 35 cm. Udstillingsmodel med lettere / få brugsspor.

Varunr: 5683798
SEK 4 172 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:55
SEK 556
To trekantet sideborde, 1950'erne (2)
To trekantet sideborde, plader med sort og imiteret træ laminat, ben af bøgetræ. hhvs H. 56 og 59 Ø 60 cm. 1950'erne. Brugsspor et bord med løs ben (slidt gevind) (2)

Varunr: 5726726
19:06
SEK 417
Shelco
SHELCO, sidobord, 1 par, England, toppskivor med rotfanér, stommar i mahogny, lådor vid sarg, beslag av patinerad mässing, höjd ca 60, 40x30 cm

Varunr: 5738063
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15-08-2020
19:16
Se mer
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Diamond, Burgundy.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Diamond, farve: Burgundy af 4 mm facetteret spejle på sortmalet mdf. Mål. 45 x 55 x 55 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 8.000 DKK.

Varunr: 5702509

19:17
SEK 626
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Glam Rock, White.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Sidebord model Glam Rock, White af 4 mm facetteret spejl på sort malet mdf. L: 57 cm, H: 46,5 cm, D: 57 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 7.200 DKK.

Varunr: 5702464

19:18
SEK 2 225
Indskudsborde i hvidolieret eg og stål
Indskudsborde i hvidolieret eg samt stel i sortlakeret stål, model Finity. Ø: 80/62 cm. H. 45 cm. Bemærk! Træet fremstår en anelse lysere end på de illustrerede billeder.Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5574706

SEK 7 787 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:30
SEK 556
Dansk Møbelproducent. Teak sofabord
Dansk Møbelproducent. Teak sofabord med magasinhylde med flet. L 130 cm., B 64,5 cm. H 54 cm. 1960'erne. fremstår med aldersvarende brugsspor i form af defekt fletværk, ridser samt afslag.

Varunr: 5738358
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 15-08-2020
19:35
SEK 487
Jørgen Møller. Bakkebord med vendbar plade
Jørgen Møller (1930 – 2009) Bakkebord med massiv sammenklappelig stel produceret i bøg. Bakken er vendbar og er produceret i massiv bøg med sort og hvid laminat i bund. Bordet er produceret af Askman Design. H. 59,5 cm L. 70. cm D. 50 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.

Varunr: 5738475

SEK 1 391 DK, Aalborg, Nibevej 15-08-2020
19:36
SEK 626
Dansk møbelproducent. Sofabord palisander
Sofabord i palisander udgået fra Edmund Jørgensen (mærket herfra) h. 52 x 150 x 53 cm. Alm. brugsspor

Varunr: 5721405
SEK 1 947 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
19:44
SEK 417
Entremøbel. Rustikt design
Entremøbel i Rustikt design udført af genbrugstræ og metal. Mål. H. 81,5 B. 140 D. 50 cm.

Varunr: 5616938

SEK 2 225 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
19:49
SEK 417
12345...16»