Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord.
Arne Jacobsen (1902-1971). Sofabord med cirkulær plade af hvid laminat, kant af børstet stål, forkromet stel med firpasfod. Formgivet 1968. Udført hos Fritz Hansen. H. 47 cm. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varunr: 5256031
SEK 3 370 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
15:49:00
SEK 2 106
Salongsbord
SALONGSBORD, stomme i bonad björk, skiva från Kalmar Fajans, bemålad av John Sjöstrand, signerad och daterad 1931, diameter 60 cm, höjd 58 cm
Varunr: 5279928
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
16:03:00
Se mer
Dråbeformet sofabord i massiv eg
Dråbeformet sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: L. 120 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage.
Varunr: 5129869

SEK 1 685 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
16:18:00
SEK 562
Cecilie Manz for Muuto. 'Airy Coffee Table' halfsize
Cecilie Manz for Muuto. 'Airy Coffee Table' halfsize med stel af grålakeret stål, plade af grålakeret laminat. H. 37 L. 44 cm. Modelfoto. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varunr: 5284613

SEK 1 685 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
16:19:41
SEK 421
Dansk møbelsnedker. Sofabord i palisander
Dansk møbelsnedker. Sofabord udført i palisander. H. 52 L. 140 D. 60 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor.
Varunr: 5274112
SEK 1 123 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-03-2019
16:20:00
SEK 562
Soffbord samtida
SOFFBORD, samtida, bordsskiva i fanérad i valnöt, kromad benställning, höjd ca 35, 100x100 cm
Varunr: 5279946
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-03-2019
16:21:00
Se mer
SATSBORD,
SATSBORD, östasiatiskt, 1900-tal, svart lack med dekor av blomster och figurer, längd 30-44 cm, bredd 26-31 cm, höjd 58-61 cm.
Varunr: 5279951
16:26:00
Se mer
Soffbord/ tv-bänk
SOFFBORD/ TV-BÄNK, 1900-talets andra hälft, svartlackerad, hyllplan i form av glasskiva, kromad centralfot, höjd ca 51, 80x40 cm
Varunr: 5279986
17:30:00
Se mer
Sidobord Alberts Tibro
SIDOBORD, 1 par, Alberts, Tibro, 1960-tal, teak, märkta, höjd 50 cm, skivan 65x45 cm
Varunr: 5279991
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 26-03-2019
18:04:00
Se mer
Cecilie Manz for Muuto. Sofabord af egetræ
Cecilie Manz for Muuto. Sofabord, model 'Workshop Coffee Table' med ben af massivt egetræ, plade fineret med egetræ. H. 38 D. 43 L. 120 cm. Udstillingsmodel. Leveres i original emballage.
Varunr: 5268407

SEK 3 370 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
18:13:00
SEK 1 544
Dansk møbelproducent, sammenklappeligt sofabord mahogni
Dansk møbelproducent. Rundt sammenklappeligt sofabord af mahogni, svungne ben hvorimellem sprosse. H. 56. Ø. 100. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5282390
18:33:00
SEK 491
Dansk Møbelproducent. Sofabord af fineret palisander, 1960'erne,
Sofabord af fineret palisander, 1960'erne, dansk møbelproducent. H. 50, 170 x 61 cm. Alm. brugsspor.
Varunr: 5283087
SEK 1 123 DK, Aalborg, Nibevej 26-03-2019
18:34:00
SEK 491
H. J. Wegner. Sofabord, egetræ
H. J. Wegner. Sofabord, egetræ Hans J. Wegner. Sofabord af massivt sæbebehandlet egetræ med kvadratisk plade. Fremstillet hos Andreas Tuck. 1960'erne. H. 48 L. 100 B. 100 cm. Fremstår med enkelte skjolder.
Varunr: 5283885
SEK 4 774 DK, Aalborg, Nibevej 26-03-2019
18:35:00
SEK 3 089
Muuto, Sofabord, stol samt pendel (3)
Thomas Bentzen. Sofabord ,model 'Around Coffee Table Large' af grålasseret .' Ø 72 H. 36 cm. David Geckeler. Spisestol af grålasseret formbøjet asketræ. Thomas Bernstrand. Pendel af grålakeret metal, ledning af gråt gummi, ekstra mat blindskærm medfølger. H. 30 cm. Fremstillet hos Muuto. Fremstår...
Varunr: 5283071
SEK 4 212 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
19:14:00
SEK 2 106
Trip Trap. Par kvadratiske borde af teaktræ (2)
Trip Trap. Par kvadratiske borde af teaktræ, med fire klapper. 62 x 62 cm. Fire klapper á 31 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med brugsspor; nogle ridser og skrammer mm. (2)
Varunr: 5263370
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:16:00
SEK 913
Sofabord og spejl af palisander indlagt med keramiske fliser. (2).
Sofabord af palisander med kehlet kant, på lige tilspidsede ben, plade indlagt med 126 keramiske fliser dekoreret med grøn og blå glasur, under pladen skrevet Lone Wienberg Hansen Malergården 1966. H. 50 cm. L. 143,5 cm. B. 58 cm. Tilhørende spejl i ramme af palisander. H. 64 cm. B. 49 cm. ...
Varunr: 5281030
SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:18:00
SEK 491
Sofabord af palisander
Sofabord af fineret og massiv palisander, på tværstillede ben. 1900-tallet. H- 52 cm. L. 153 cm. B. 53 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder på bordplade.
Varunr: 5277040
SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:28:00
SEK 421
Sidobord
SIDOBORD, 1 par, mörkbetsat trä, 1900-talets andra hälft, höjd ca 72 cm
Varunr: 5280047
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-03-2019
19:29:00
Se mer
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 52 B. 120 L. 22 cm. Fremstillet hos Mathsson International AB efter licensaftale med Fritz Hansen. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. pladen med ridser, skrammer samt nogle ...
Varunr: 5281560
SEK 1 685 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:31:00
SEK 842
Illum Wikkelsø. Sofabord, fineret palisander.
Illum Wikkelsø. Sofabord af fineret palisander, tilspidsende ben, begge ender med udtræksplader, H. 48 L. 147 B. 60 cm. Udført hos Koefoed's Møbelfabrik. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5234076
SEK 4 774 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2019
19:32:00
SEK 2 387
En samling på tre standerlamper. (3)
En samling på tre standerlamper, en med rødlakerede skærme og en med brun lakerede skærme of fra Søholm med fodstykke af keramik. H. 140 cm. H. 158 cm. Fremstår med brugsslitage, afskalninger på metalfod. (3).
Varunr: 5277037
19:38:00
SEK 913
Sofabord i fineret træ og metal.
Sofabord af fineret træ. Stel af guld bemalet metal. L. 140 B. 80 H. 40 cm
Varunr: 5262962

SEK 3 931 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2019
19:41:00
SEK 421
Sofabord af elmetræ
Sofabord af elmetræ, stel af sortlaseret stel. H. 45 cm. L. 110 cm. B. 60 cm. lmjdia226
Varunr: 5238238

SEK 3 931 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:44:00
SEK 491
McGuire, Tisch, Beistelltisch / Couchtisch, Lizenz Hans Kaufeld, Amerika, wohl 1960er Jahre.
McGuire, Tisch, Beistelltisch / Couchtisch, Lizenz Hans Kaufeld, Amerika, wohl 1960er Jahre. Rechteckige Konstruktion aus Rattan und Bambus, hell lackiert, mit eingelegter Glasplatte, unterseitig Hersteller-Plakette, H.41cm, L.74cm, B.59cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, leichte ...
Varunr: 5269818
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-03-2019
20:01:00
SEK 418
Severin Hansen. To sideborde af palisander, model 163 (2)
Severin Hansen. Par sideborde af fineret palisander. Fremstillet hos Haslev Møbelfabrik. H. 44,5 B. 47 D. 35 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)
Varunr: 5277819
SEK 1 404 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2019
20:02:00
SEK 772
Brutalistisk coffee table, tilskrevet Lothar Kluthe
Brutalistisk coffee table, i stil med Lothar Klute. Konstruktion af smedet metal, formentlig bronze, to løstliggende plader af massivt, formstøbt glas med boble- og metalpulverindeslutninger. Mål ca. B. 131 cm, H. 58 cm, D. 70 cm. Glas: B. 60 cm, D. 58 cm, H. 4 cm. Fremstår med meget lette ...
Varunr: 5249384
SEK 10 460 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
20:05:00
SEK 4 184
Kurt Østervig. Sofabord af palisander, Model 547.
Kurt Østervig. Sofabord af palisander, Model 547. Fremstillet hos Slagelse møbelværk. 1960'erne. H. 50 L. 120 B. 88 cm
Varunr: 5235989
SEK 3 089 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2019
20:06:00
SEK 1 544
Oval coffee table, Panther, bronze cast, signed
Figural coffee table with oval glass tabletop. Structure with subframe of cast bronze with handmade patina and part polish, with unclear signature: two panthers on a rock. Loose tabletop above that of clear glass with cut edge. Dimensions L 120 cm. H 39.5 cm, D 77 cm. Minor wear commensurate ...
Varunr: 5249374
SEK 33 472 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
20:10:00
SEK 16 736
Figural side table / coffe table, snakes, attributed to Alain Chervet
Figural coffee table with oval glass tabletop. Structure with subframe of bronze cast with handmade patina and part polish: two individual poisonous snakes. Loose tabletop of clear glass with cut edge on top. Approx. dimensions: L 179 cm. H 44 cm, D 89.5 cm. Minor wear commensurate with age, ...
Varunr: 5249369
20:12:00
SEK 16 736
Sofabord, hvid laminat /stål
Sofabord med stel af stål, bordplade med hvid laminat, H. 33,5 cm. 90x90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt stel med ridser.
Varunr: 5247972
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
20:12:03
SEK 491
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>