Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelproducent. Sofa / briks, 1970'erne
Dansk møbelproducent. Sofa / briks med stel af massivt fyrretræ, løs madras og hynder betrukket med ternet Cotil stof designet af Lis Ahlman og Børge Mogensen. 1970'erne. L.210 D. 82 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor, dog lettere kælderlugt.
Varunr: 5438751
SEK 2 878 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:25:41
SEK 1 223
Lounge Sofa, tre-personers
Italiensk møbelproducent, tre-pers. sofa betrukket med velour, ben af træ. L. 225 , Sh. 45 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5430242
SEK 18 706 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:31
SEK 1 871
Ektorp. Tre-pers. sofa.
Sofa fra Ikea, model 'Ektorp', 3-pers, aftagelige sæde- og rygpuder, aftageligt betræk i beige. L. 220 cm, d. 90 h. 90 cm.
Varunr: 5434606
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:24:14
SEK 432
Sofa med stel af mahogni og bejdset træ.
Sofa med stel af mahogni og bejdset træ, med side svungne armlæn, på tilspidsede ben, monteret med nyere betræk. 1900-tallet. H. 79 cm. Sh. 43 cm. L. 169 cm. D. 67 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker.
Varunr: 5428790
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:58:37
SEK 432
Soffa 1970-tal England
SOFFA, 1970-tal, England, 3-sitsig, klädsel i djuphäftat skinn i vitt, lösa plymåer, på hjul, sitthöjd ca 48, höjd ca 73 202x94 cm
Varunr: 5439431
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
13:12:00
Se mer
To-personers sofa, sort kunstlæder
To-personers sofa, betrukket med sort kunstlæder, ved hjælp af håndtag på side kan benstøtte slås op. H. 106 B. ca. 157 Sh. ca. 48 cm. Udstillingsmodel, ridser og mærker kan forekomme.
Varunr: 5413980

SEK 3 453 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:23:10
SEK 432
Lounge hjørnesofa, mørkegrå betræk
Lounge hjørnesofa, betrukket med mørkegråt kunststof, to-delt, ben af plast med krom-finish. Mål pr. modul: H. 65 L. 167 B. 113 cm. samt L. 185 D. 85 cm. Udstillingsmodel, fremstår med kraftige brugsspor, smuds, mindre huller i betræk.
Varunr: 5431262

SEK 1 439 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:36:00
SEK 432
Mogens Hansen. To-pers sofa, brunt læder.
Mogens Hansen. To-pers sofa betrukket med brunt læder, kedersyninger på stel, ben i bøg. Lette brugsspor. H. 80. L. 155. D. 80 cm.
Varunr: 5441568
SEK 3 166 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
13:37:00
SEK 2 446
Tre-pers sofa samt lænestol. (2)
Tre-pers sofa samt lænestol betrukket med tofarvet møbelstof. Fremstår med pletter samt afslag på ben. Mål for sofa: H. 95. L. 210. D. 100 cm. Udstillingsmodeller. (2)
Varunr: 5403403

SEK 1 439 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
14:05:53
SEK 432
Hyndesæt til Erik Ole Jørgensen. To pers. tremmesofa, model J148
Hyndesæt til Erik Ole Jørgensen. To pers. tremmesofa. Model J148 betrukket med lyst nistret betræk. Fremstillet ved Fredericia Furniture. Nyt og ubrugt uden brugsspor.
Varunr: 5383137

SEK 4 029 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
14:13:01
SEK 576
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. (5)
Varunr: 5354797

SEK 5 756 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
14:49:00
SEK 504
Kurt Østervig. Møblement / sofagruppe med velour, Rolschau Møbler, model 61 (4)
Kurt Østervig (1912-1986): Møblement / sofagruppe betrukket med velour. 20 årh. Mørkbejdsede ben. Sofa, høj- og lavryggede lænestole. Fremstillede hos Rolschau Møbler, model 61. Formgivet i 1958. Medfølgende katalog fra Rolschau Møbler. Stedvise brugsspor & alm. aldersrelateret brugspatina. L. ...
Varunr: 5441215
SEK 8 634 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
14:50:00
SEK 4 605
Sika design. To-personers sofa
Sika design. To-pers. sofa med stel af bambus med papirflet, løse hynder betrukket med mørkeblåt alcantara. H. 78 x 150 x d.Sædehøjde 40 cm. Fremstår med alm. lette brugsspor.
Varunr: 5439873
SEK 2 014 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
14:53:41
SEK 576
To-personers sofa
To-personers sofa, stel og løse hynder betrukket med lyst kunststof. H. 85 L. 204 D. ca. 96 cm. Fremstår med brugsspor, pletter.
Varunr: 5440885
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
14:58:00
SEK 432
Paar Sitzbänke (2)
Paar Sitzbänke. Metallgestell und Platten in Laminat. Maße: ca. H. 47 cm / 50 cm, B. 200 cm / 100 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 5384849
SEK 1 072 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-09-2019
15:08:00
SEK 429
Tre-pers. sofa i vandbøffel læder
Tre-pers. sofa i vandbøffel læder, B. 198 cm. H. 79 cm. Sh. 39 cm. Monteret på firkantede ben af sortlakeret træ. Fremstår med brugsspor på læder.
Varunr: 5441438
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:13:58
SEK 504
Multi/alkovemøbel i fineret asketræ
Multi/alkovemøbel i cirkel konstruktion. Seks delt konstruktion i formspændt fineret asketræ, isoleret. Monteret med stel i lakeret metal. Tilhørende filt til udvendig montering. Monteret med bænk/plade i fineret asketræ, stående på stel af lakeret metal indvendig. Løs hynde i uldstof. H. 203, B....
Varunr: 5441441
SEK 14 389 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:15:08
SEK 1 151
Daybed/sovesofa af bøgetræ
Daybed/sovesofa af bøgetræ. Monteret med madras på træramme, betrukket med blåt møbelstof, ryg kan vippes for ilægning af dyne m.m. H 80 L 200 B 88 cm. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser.
Varunr: 5441461
SEK 1 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
15:23:14
SEK 432
To-personers sofa betrukket med sort kunstlæder, ben af plast. H. 90 B. 160 D. 85 cm. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor, ridser, huller på betræk samt understof.
Varunr: 5427226

15:26:00
SEK 432
Mårten Claesson. To-personers sofa model 'Gran Turismo'
med stel af forkromet stålrør, sæde overpolstret med uld. H: 80 L 135 D: 90 cm. Sædehøjde: 38 cm. Fremstillet hos Swedese, etiket herfra. Fremstår med lidt plettet uld.
Varunr: 5390930
SEK 4 317 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:51:00
SEK 576
Sofamodul, Menu, model Eave
Sofamodul fra Menu designet af Norm Architechts Betrukket med Kvadrat Hallindal-stof. H. 70,5 D. 96 L. 96 cm. Siddehøjde 40,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af skjold/plet
Varunr: 5360798
SEK 4 317 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
16:03:00
SEK 432
Tateishi Shoiji. Chaiselong
Tateishi Shoiji. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført i ege- og valnøddetræ, betrukket med lyst møbelstof. L. 170/182 cm. B. 60/76 cm. H. ryg 95 cm.
Varunr: 5362700

SEK 8 634 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
16:20:00
SEK 2 734
Modulsofa, Menu, Model Eave (1)
Modulsofa fra Menu designet af Norm Architechts Betrukket med Kvadrat Hallindal-stof. H. 70,5 D. 96 L. 96 cm Siddehøjde 40,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor (1)
Varunr: 5371617

16:28:00
SEK 432
Ole Wanscher. Par to-pers. sofaer, model Senator (2)
Ole Wanscher. Par to-pers. sofaer med stel af massiv teaktræ, originale løse springhynder betrukket med lysebrunt uldstof. L. 125, sædehøjde ca. 45 cm. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Cado, model Senator. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varunr: 5439617
SEK 14 389 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:31:15
SEK 8 058
Dansk møbelproducent. Lang sofa / briks
Dansk møbelproducent. Sofa / briks, 1970'erne Dansk møbelproducent. lang sofa / briks med stel af massivt fyrretræ, løs madras og hynder betrukket med ternet Cotil stof designet af Lis Ahlman og Børge Mogensen. 1970'erne. L. 322 D. 82 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog lettere kælderlugt.
Varunr: 5438752
16:31:33
SEK 863
Varunr: 5438748
16:31:53
SEK 719
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa, 1970'erne
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa betrukket med kraftig brun bøffel læder, ben af forkromet stål. 1970'erne. L. 240 cm. Fremstillet hos Ryesberg. Fremstår med brugsspor, mindre mærker på læder på armlæn og nederst på keder, mindre hul på understof.
Varunr: 5439659
SEK 11 511 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:33:35
SEK 6 331
Børge Mogensen. Tre-pers. sofa, model 2209
Børge Mogensen. Tre-pers sofa original betrukket med brunt læder, løse hynder med dunfyld, ben af massivt egetræ. Mål: L. 185 H. 78 sædehøjde 43 cm. Formgivet i 1963, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2209. Fremstår med lettere brugsspor, mindre mærker på læder.
Varunr: 5440104
16:34:10
SEK 863
Erik Ole Jørgensen. To-pers. sofa, model EJ-315
Erik Ole Jørgensen. To-pers. sofa, model EJ-315. Fritstående tre-pers. sofa med stel af massiv bøgetræ, betræk af knapsyet uld. L. 150 cm. Fremstår med brugsspor, en gavl med nuanceforskel og hul på stof.
Varunr: 5440854
SEK 3 453 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:35:47
SEK 2 158
Mogens Hansen. 2½-pers. Fritstående sofa, model Vascas
Mogens Hansen. 2½-pers. fritstående sofa betrukket med lysebrunt semianilin læder, løse ryghynder med dunfyld, runde ben af sæbebehandlet egetræ. Model Vascas. Fremstår lettere / få brugsspor.
Varunr: 5440251
SEK 17 267 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:36:09
SEK 6 043
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>