Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Daybed af cognacfarvet læder
Daybed. Polstret med hynde af knapsyet cognacfarvet læder. Ben af poleret stål. L. 180 cm. B. 70 cm. H. 36 cm.
Varunr: 5229212

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:40:00
SEK 3 370
Sofa med stel af bøgetræ.
Sofa med stel af bøgetræ med tremmer i siderne, polster og hynder med beige alcantara. 2000-tallet. H. 79 cm. Sh. 47 cm. L. 132 cm. D. 77 cm. Fremstår med let brugsslitage.
Varunr: 5285530
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:45:34
SEK 491
Soffa
SOFFA, "Häcken", Lammhult, textil klädsel, sitthöjd ca 44 samt 147x75 cm
Varunr: 5281846
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
13:34:00
Se mer
3-personers sofa, grå
Tre personers sofa, polstret i grå 100% polyester, Med knapper i kontrastfarve, samt to tilhørende puder. stående på ben. L: 202. D: 85 cm. H: 89 cm. Siddehøjde: 41 cm.
Varunr: 5194179

SEK 5 616 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
15:06:55
SEK 2 808
Claesson Koivisto Rune ''Montevideo'' soffa
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Montevideo", soffa, formgiven 2008, Tacchini, Italien, underrede i vitlackerade stålrör, klädda i mörkt skinn, märkt, sitthöjd ca 40 cm, bredd ca 220 cm
Varunr: 5281924
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
17:10:00
Se mer
Soffa Englesson
ENGLESSON, soffa, samtida, sk Howardmodell, svängd modell, ljus klädsel, lösa plymåer, svarvade ben i ek med hjultrissor av mässing, etikettmärkt Englesson Design, längd ca 225 cm
Varunr: 5281938
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
17:38:00
Se mer
Sofa / sofa suite 'Tatzelwurm', De Sede, modular system DS-600 (8)
Sofa, 'Tatzelwurm', modular system DS-600, designed in 1970, Ueli Berger, Eleonora Peduzzi-Riva, Heinz Ulrich and Klaus Vogt for De Sede, Switzerland, system comprises 8 elements, cover of brown suede, the single parts are joined by hinges and zips, H 73 cm, W (per element) approx. 25 cm, D ...
Varunr: 5279663
SEK 24 058 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
18:15:00
SEK 13 598
Sitzgruppe/Daybed und 2 Sessel. Teak. Für Dyrlund. (3)
Sitzgruppe/Daybed und 2 Sessel. Für Dyrlund. Bestehend aus Zweisitzer, 2 Sessel. Rahmen aus massivem Teakholz, gepolstert mit Kunststoff. Maße ca. B. 155/70/70 cm T. 82/70/70 cm H. 88/83/83 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, fleckig. (3)
Varunr: 5285374
SEK 2 092 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
18:39:13
SEK 418
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket med bordeaux-farvet velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Varunr: 5208809

SEK 10 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
18:50:00
SEK 5 335
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe in Teak: Sofa und Sessels in Teak von Komfort Möbel (3)
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe in Teak: Sofa und Sessel in Teak von Komfort Möbel. Holzrahmenkonstruktion, Teak, lose aufliegende Kissen mit hellem, leicht meliertem Bezug. Maße ca: Gebrauchsspuren (3)
Varunr: 5283163
SEK 3 661 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
19:15:00
SEK 889
Tre- pers. sofa, model DDS-115. Cognanc anilinlæder
Tre-pers. sofa oprindeligt designet og udviklet til Illums Bolighus 75 års jubilæum. Løse dunfylds hynder betrukket med Dunes cognac farvet anilinlæder fra Sørensen læder A/S. Ben af sortlakeret metal. Model DDS-115. H.73 L. 206 B. 88 cm. Fremstillet i Danmark hos Danish Design Supply. Model...
Varunr: 5285152

SEK 36 505 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
19:18:00
SEK 22 464
Kaare Klint 1894-1954. Tre-personers sofa på ottebenet stel af mahogni, model 6092
Kaare Klint 1894-1954. Tre-personers sofa på ottebenet stel af mahogni. Betrukket med stribet satinvævet uldkamgarn med keder af rødbrunt skind. Model 6092. Udført hos Rud. Rasmussens snedkerier. L. 200 cm. Litt. Grethe Jalk: Dansk Møbelkunst gennem 40 år, bind 2 s. 153. Fremstår med lettere ...
Varunr: 5284471
SEK 21 060 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:20:00
SEK 10 390
Dansk møbelproducent sovesofa teak 1950'erne
Dansk møbelproducent sovesofa med gavle af teaktræ, resten polstret med grønt uopskåret mekka med knappolstring. H.76 x 200 x d.87 cm, udslået madrasmål 185 x 116 cm. 1950'erne. Aldersrelateret stand med brugsspor, flere knapper med manglende stof.
Varunr: 5284327
SEK 2 106 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
19:22:00
SEK 842
De Sede sofa, fritstående sofa DS-76 (3)
De Sede sofa, fritstående sofa DS-76, bestående af tre moduler H.70, L.290, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor og patineret læder (3)
Varunr: 5284042
SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:25:00
SEK 3 370
Illum Wikkelsø. Sofa samt stol, model 'Plexus' (2)
Illum Wikkelsø. Sofa samt stol, model 'Plexus' af mahogni. Monteret med rørflet på sider og ryg. Stol, H. 70, B. 73, Sh. 39 cm. Sofa, H. 70, L. 130 cm. Begge polstret med råhvidt uldstof. Fremstår med almindelige brugsspor. (2)
Varunr: 5235106
SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:39:00
SEK 491
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo, to-personers sofa
Anderssen & Voll for Muuto. to-personers sofa, model 'Oslo'. betrukket med grønt møbelstof stående på grå lakeret metal ben. Mål: H. 78 D. 73 L. 150 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5285278

SEK 16 848 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:44:00
SEK 8 424
Børge Mogensen to personers sofa, 2208, original betrukket med brunt læder.
Børge Mogensen 1914-1972. To-pers. sofa, sider, ryg og løse hynder betrukket med let patineret, brunt læder, hynder med dunfyld, Ben af mahogni. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 2208. L. 128 cm. Sh 42 cm.
Varunr: 5242042
SEK 18 252 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
19:50:00
SEK 9 267
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa, model V11
Illum Wikkelsø. Tre-pers. sofa, originalt betrukket med læder, kegleformede ben af fineret palisander. Fremstillet hos Holger Kristiansen. V11 serien. L. 230 cm. Naturlig patinering.
Varunr: 5258615
SEK 56 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:58:00
SEK 36 505
Hans J. Wegner for APstolen. Daybed model AP36, stål og uld kamgarn, fremstillet i få eksemplarer
Hans J. Wegner 1914-2007. Daybed model AP36 med ben af forkromet stål. Designet før 1959. Fremstillet af APstolen. Litteratur: Katalog APstolen 1963. H. 40 cm. L. 190 cm. B. 85 cm. Sjælden model yderst sjældent udbudt til salg. Senere professionelt ombetrukket med 100% uld kamgarn, mindre ...
Varunr: 5248928
SEK 42 121 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:00:00
SEK 21 762
Loungestole 024, Kho Liang Ie, fremstillet hos Artiford, coffee table 869, 1964 (3)
To lænestole model 024 (formgivet i 1964) og et sidebord model 869 af Kho Liang Ie, fremstillet hos Artiford. Konstruktion af forkromet fladstål og lakerede trælægter, puder med stofbetræk. Med label på undersiden: 'Artiford design: Kho Liang Ie'. Sofabord med stel af fladstål og bordplade med ...
Varunr: 5282975
SEK 12 552 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
20:00:00
SEK 6 276
Jaime Hayon. Sofa model JH-3 'Favn'
Jaime Hayon født 1974. Tre-personers fritstående sofa model JH3 'Favn', sofa og løse puder betrukket med gråt uld, ben af satinpoleret aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket herfra. H. 89 cm. L. 222 cm. D. 87 cm. Brugspor, enkelte skjolder.
Varunr: 5284617
SEK 25 272 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
20:00:00
SEK 12 636
Flemming Lassen. Sofa betrukket med Lammeskind
Flemming Lassen 1902-1984. Sofa med svungne armlæn og knapsyet ryg, ben af lakeret bøg. Fremstillet af Snedkermester Jacob Kjær. H. 74 cm. L. 164 cm. D. 70 cm. Litteratur: Lignende lænestol præsenteret på Københavns Snedkerlaugs møbeludstilling i 1940 på Kunstindustrimuseet. Afbildet i 'Dansk ...
Varunr: 5248935
SEK 140 403 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:00:00
SEK 64 585
Marc 3 personers sofa betrukket med støvet grønt velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Varunr: 5208788

20:05:00
SEK 5 335
Finn Juhl. To-personers sofa, model 4600
Finn Juhl. To-personers sofa, model 4600, betrukket med to farver knappolstret uldstof. Ben i oliebehandlet teak. L. 130 cm. SH.40 cm. Designet i 1946. Fremstillet hos Onecollection. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5250578
SEK 28 081 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:05:00
SEK 16 848
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, model GE-236/4
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, med stel af egetræ, løse springhynder betrukket med blå/sort nistret stof, H. 80 B. 232 sædehøjde ca. 40 cm. Fremstillet hos Getama, model GE-235. Fremstår med brugsspor på betræk samt en lille reparation på den ene ben
Varunr: 5259093
SEK 23 868 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
20:07:00
SEK 11 794
Mogens Hansen. Tre pers. sofa i læder, model 321
Mogens Hansen. Fritstående tre-pers. sofa betrukket med sort semi-anilin læder, rygpuder med dunfyld. Sæde hynder med koldskum og dunfylds top. Stående på ben af børstet stål L. 217, H. 77, D. 82, sæde-H 45 cm. Fremstår med alm. brugspræg.
Varunr: 5284264
SEK 3 931 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
20:08:00
SEK 842
Tre-pers. sofa, lysegrå møbelstof
Tre personers sofa, betrukket med lysegrå møbelstof, stående på ben af lakeret gummitræ. Mål: H. 78 L. 200 D. 81,5 cm. Leveres i original indpakning.
Varunr: 4971673

SEK 3 931 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
20:09:00
SEK 913
Georg Thams. Tre-pers fritstående sofa
Georg Thams. Fritstående sofa betrukket med brunt patineret læder, løse hynder med dunfyld, runde tilspidsede ben. H. 74 cm, L. 186 cm, D. ca. 84 cm. Fremstår med alm. brugsspor herunder patineret læder, mærker på ben.
Varunr: 5244536
SEK 3 931 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:10:00
SEK 562
Sofa model 416-3, Kho Liang Ie, fremstillet hos Artifort, 1960-66
Sofa model 416-3, Kho Liang Ie, fremstillet hos Artifort, formgivet i 1959, konstruktion af forkromet fladstål og sprosser af rosentræ. Betegnet på undersiden med metalemblem 'Artifort design: Kho Liang Ie'. Puder med stofbetræk. Med label på undersiden: 'Artiford design: Kho Liang Ie'. Mål ...
Varunr: 5280816
20:10:00
SEK 6 799
Anderssen & Voll. Outline to-pers. sofa, Grønt møbelstof.
Anderssen & Voll for Muuto. to-personers sofa, model 'Outline'. betrukket med grønt canvas møbelstof stående på sorlakeret metal ben. Mål: H. 70 L. 170 cm. Udstillingsmodel Vejl. udsalgspris kr. 24.995,-
Varunr: 5275860

SEK 28 081 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
20:12:00
SEK 9 828
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>