Utropspris
12345...17»   Varor pr. sida   489 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stouby. To personers sofa, læder
Stouby. To personers sofa betrukket med sort læder. Mørkbejdset ben. B. 140 cm. SH. ca. 43 cm. Fremstår med mindre afslag på ben og brugsspor.

Varunr: 6036616
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
09:12
SEK 3 819
Anderssen & Voll. Outline Studio tre pers. sofa.
Anderssen & Voll for Muuto. Sofa, model 'Outline Studio'. betrukket med cognacfarvet Refine læder stående på sortlakeret metal ben. Mål: H. 71 L. 220cm. D. 84 cm. SH. 40 cm. Udstillingsmodel, fremstår usamlet i original emballage.

Varunr: 6036518

SEK 34 094 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
09:16
SEK 18 411
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. ...

Varunr: 5658484

SEK 6 001 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
09:30
SEK 409
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo bench.
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo bench betrukket med gråt møbelstof, stel af sortlakeret stål. 150 X 70 cm. sh. 40 cm. Udstillingsmodel, fremstår med plet på stof.

Varunr: 6012733

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
09:48
SEK 409
Børge Mogensen. To-pers. kupé sofa model 2192
Børge Mogensen (1914-1972). To-pers. kupé sofa model 2192, overpolstret med cognacfarvet skind, hynder med dunfyld, ben af bøg. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. H. 107, Sh. 42, B. 154, D. 82 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, overfladiske skrammer og patina.

Varunr: 6024601
SEK 27 275 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
09:55
SEK 20 456
Chaiselong sofa, model Easton.
Chaiselong sofa, model Easton. Todelt. Betrukket med army grønt uldent stof, ben af sæbebehandlet eg. H. 72, B. 319 x 150 cm. Sh. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6033607

SEK 9 546 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:02
SEK 6 546
Deszine Talks. Bænk i knapsyet koskind og træ ben.
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind. Skråtstillet ben af massivt træ. H. 35 cm. B. 122 cm. D. 48 cm.

Varunr: 6037953

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:11
SEK 546
Hans J. Wegner. Daybed / briks af eg
Hans J. Wegner (1914-207). Daybed/briks, med stel og ramme af massivt og fineret egetræ, ryg betrukket med ternet uldstof. H. 70, Sh.. 40, L. 200 cm. Fremstillet hos Getama. Formgivet i 1954. Fremstår med kraftige brugsspor, pletter, afslag, slitage på stof, madras mangler.

Varunr: 6032217
10:22
SEK 5 455
Gamfretesi for Hay, to pers sofa. Model Silhoutte
Gamfretesi for Hay, to pers sofa. Model Silhoutte. Ben af pulverlakeret stål, betrukket med gråtmøbelstof med kedjesyede kanter af læder. H. 73,B. 171,D. 91 cm. Fremstår med brugsspor, hul på betræk på bagsiden. En manglende sidehynde.

Varunr: 6037507
10:26
SEK 5 455
Tre-pers.sofa model Holm.
Tre-pers.sofa model Holm. Knapsyet . ben i eg. H. 74, B. 204, D. 80, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor på sæde, samt defekt synning.

Varunr: 6038158

10:46
SEK 409
Chaiselong sofa, model Conrad.
Chaiselong sofa, model Conrad, betrukket med Vega Dusty Blue, ben af eg. H. 80 B. 220, D. 150, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel, betræk fremstår med pletter.

Varunr: 6038024

SEK 8 728 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:50
SEK 546
Tre pers. sofa, model Elinor
Tre pers. sofa, model Elinor. Betrukket med Rosa velour, ben af valnød. H. 80, B: 211, D. 85, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6038186

SEK 4 637 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:54
SEK 682

Varunr: 6036519

11:02
SEK 17 729
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind. Ben metal. H. 35 cm. B. 122 cm. D. 48 cm.

Varunr: 6039446

11:04
SEK 546
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)

Varunr: 6037613

SEK 6 001 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
11:15
SEK 409
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa med læder
Fritstående tre-personers sofa betrukket med sort kedersyet læder, ben af massiv bøg, Løse ryghynder med dunfyld, sædehynder med duntop. L. 206 cm. D. 80 cm. SH ca. 40 cm. Fremstår med brugsspor/patina, samt to højre ryg hynder.

Varunr: 6036841
SEK 3 546 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
11:24
SEK 409
Softline modul hjørnesofa samt puff, model Planet (2)
Softline modul hjørnesofa samt puff, model Planet, betrukket med grå filt stof. Samlet L. 184, B. 92. D. 92 SH. 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Vejl. pris hjørnemodul 5.390 DKK, puff 6.880 DKK. (2)

Varunr: 6026132
SEK 5 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-06-2021
11:54
SEK 477
Jens Juul Eilersen. Sofa, model LIFT
Jens Juul Eilersen. To-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 150. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varunr: 5783428
SEK 38 185 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
11:54
SEK 19 093
Hans J. Wegner. Briks / daybed af teak, model GE-258
Hans J. Wegner. Briks/daybed af massiv og fineret teaktræ. sengetøjsmagasin bag ryg, madras og ryglæn betrukket med blå hallingdal stof, runde tilspidsede ben. L. 195 cm. Formgivet 1954. Fremstillet hos Getama, model GE258.

Varunr: 6013951
SEK 25 911 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
12:48
SEK 1 637
Skalma. Tre-pers sofa af eg
Skalma. Tre-pers sofa af egetræ. Tremmer i siderne. Løse hynder betrukket med grå uldstof. L: 200 cm. H: 80 cm. Fremstår med brugsspor og misfarvninger på stoffet.

Varunr: 6032957
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 20-06-2021
12:53
SEK 409
To-pers. sofa samt par lænestole, 1900'tallets første halvdel (3)
To-pers. sofa med stel af mahogni med udskæringer, betrukket med stribet møbelstof samt par lænestole betrukket med stribet møbelstof. ben af bejdset bøgetræ. 1900'tallets første halvdel. L. 129 cm. Fremstår med huller på stof på armlæn af lænestole, heraf en leddeløs, sofa med lettere brugsspor....

Varunr: 6035107
SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-06-2021
13:48
SEK 409
Tre-pers. sofa med læder, 1970'erne
Tre-pers. sofa med stel af bejdset træ, udspændt med stof, løse hynder betrukket med let patineret læder. 1970'erne. antageligt fra Norge. H. 73 L. 203 sædehøjde ca. 41 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6007610
SEK 4 637 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
13:54
SEK 409
Hjørnemodul og fodpalle.(2)
Hjørnemodul og fodpalle. Betrukket med Danny Dusty Rose. Ben af sortlakeret stål.H. 75,B. 80, D. 80. Sh. 43 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med smuds. Der medfølger ingen samlebeslag.(2)

Varunr: 6042680

SEK 2 455 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
14:14
SEK 477
Calmacollection. 2½ personers sofa. Model 802
Calmacollection. 2½ personers sofa. Model 802. Produceret hos Danish Design Supply I Horsens. Blindstel bygget i 15 mm krydsfiner og knastfri fyrretræ. Alle trædele er FSC certificeret træ. Ben og stel i olieret egetræ. No-sag stålfjedre i sæder. Betrukket med savak uld. 42 kg ...

Varunr: 6029642

SEK 16 365 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
14:21
SEK 477
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa samt par lænestole (3)
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa samt par lænestole betrukket med lyseblåt møbelstof, ben af bejdset bøgetræ. L. 200 Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6032960
14:42
SEK 409
Sofabænk med 3 sæde, sort kunstskind
Sofabænk med stel af stål, monteret med 3 polstrede sæder med sort kunstskind. Fremstår med brugsspor, samt enkelte løse tråde i syninger L. 210 cm. Sædeh. 42 cm. D. 60 cm. Til montering i gulv. Moelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme.

Varunr: 6039551
SEK 2 455 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
15:15
SEK 409
Hestbæk. Daybed/Sovesofa model 83
Hestbæk sovesofa model 83. Med stel af bøgetræ, hynder betrukket med lyserød stof, opklappeligt magasin i ryg. H. 74 L. 201 D. 85 cm. Fremstår med skolder på betræk.

Varunr: 6035612
SEK 2 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
15:27
SEK 409
Tre - personers sofa model Herman, Sunday Curry
Tre - personers sofa model Herman betrukket med Sunday Curry. Ben af sæbehandlet eg. Højde 80 cm. Bredde 181 cm. Dybde 77 cm. Sæde højde 46 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6043812

SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-06-2021
15:36
SEK 477
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med cognacfarvet læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder. Bemærk: Sofaen samt læder stropper medfølger ikke. Modelfoto. (5)

Varunr: 6037583

SEK 6 273 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
15:42
SEK 409
Fire-pers. sofa model Aya.
Fire-pers. sofa model Aya. Todelt. Stel af eg, betrukket med Agnes Brown. H. 79, B. 310, D. 96 cm, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6043821

SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-06-2021
15:44
SEK 3 546
12345...17»