Utropspris
12345...16»   Varor pr. sida   463 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Sortlaseret eg/læder
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Stel af massiv sortlaseret eg, betrukket med antracit gråt anilin læder. Fremstillet hos Menu. H. 40 B. 180 D. 80 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lette håndteringsspor samt fire manglende skruer .Vejl.udsalgspris 22.999,-

Varunr: 6094111

SEK 19 412 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
16:21
SEK 6 933
Hans J. Wegner. Briks/daybed, model GE259, bøgetræ
Hans J. Wegner. Briks/daybed af fineret og massiv bøgetræ, betrukket med blåt uldstof, opklappelig ryg til opbevaring. Fremstillet hos Getama, model GE-259. D. 90 L. 206 cm. Fremstår med lettere brugsspor, skjolder og pletter på stof.

Varunr: 6209236
SEK 4 160 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
16:30
SEK 4 437
365° North for Wendelbo. Model 'Boomerang'. Tre. pers. sofa
365° North for Wendelbo. Model 'Boomerang'. Tre. pers. sofa betrukket med mørk sandfarvet/beige møbelstof, ben af mørkt træ. H. 83 B. 226 D. 83 Sh. 43. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 6068706

SEK 15 252 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
16:58
SEK 12 202
Menu. Eave modular sofa 86. Midtermodul
Menu. Eave modular sofa 86. Midtermodul H. 71,B. 75, Sh. 41 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6141389

SEK 5 546 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:00
SEK 2 496
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med blåt fløjl stof 'Rails col.8' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Nedpakket, usamlet, i original brudt emballage. vejl- udsalgspris 19.995,-

Varunr: 6061943

17:19
SEK 13 866
Anderssen & Voll for Muuto. 'Outline Highback' tre-pers. sofa
Anderssen & Voll for Muuto. Tre-personers højrygget sofa, model 'Outline Highback' betrukket med karryfarvet uldstof, par løse hynder i ryggen, understel af aluminium. H. 117 cm. SH. 40 cm. L. 220 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6105869

SEK 13 866 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:24
SEK 9 706
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med gråt fløjl stof 'Rails col.4' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Nedpakket, usamlet, i original brudt emballage. vejl-udsalgspris 19.995,-

Varunr: 6061366

17:56
SEK 13 866
Vatne Møbler. To-pers. sofa samt lænestol, 1960'erne (2)
Vatne Møbler. Fritstående to-pers. sofa samt lavrygget lænestol, betrukket med læder, løse hynder i sæde og ryg. Udført hos Vatne Møbler, Norge. L. 129, H. 70, Sh. 40 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg / patina. (2)

Varunr: 6205760
SEK 3 328 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
17:57
SEK 2 080
Stouby. Tre-pers. sofa med sort læder, model 'Eva'
Stouby. Tre-pers. sofa betrukket med sort læder, løse hynder i sæde, ryg og sider, monteret på massive ben af bøgetræ. Fremstillet hos Stouby, model 'Eva'. L. 201 cm. Alm. brugspræg.

Varunr: 6192131
SEK 4 160 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
17:58
SEK 3 050
Ryesberg Møbler. 2½ personers sofa, sort læder
2½-pers. sofa betrukket med sort læder, løse hynder samt hjørne pude. Ben af bøg. Fremstillet hos Ryesberg Møbler. L. 173 H. 80 Sh. ca. 41 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6206684
SEK 8 319 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:04
SEK 5 546
To pers. sofa, model Astha.
To pers. sofa, model Astha betrukket med Danny steel Grey. Ben af sortlakeret metal. H. 83 L. 175 D. 89 Sh. 46 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6197979

SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:11
SEK 2 080
Dansk møbelproducent. Briks/daybed, bøgetræ
Dansk møbelproducent. Briks/daybed af fineret og massiv bøgetræ, betrukket med blåt uld, opklappelig ryg til opbevaring. L. 200 cm. Fremstår med lettere brugsspor, mindre pletter på stof.

Varunr: 6209317
SEK 1 664 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:12
SEK 485
To-pers. sofa i 'Chesterfield stil'
To-personers sofa i 'Chesterfield stil', polstret med dybhæftet skind, løse hynder i sædet. L. 162 cm. Fremstår med brugspræg.

Varunr: 6201942
SEK 2 080 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:19
SEK 555
Glismand & Rüdiger for Bolia. 3½ pers. sofa model Scandinavia med chaiselong og puf, grå velour
Glismand & Rüdiger. 3½ pers. sofa med chaiselong og puf betrukket med grå velour, monteret på runde ben af sortbejdset egetræ. Fremstillet hos Bolia, model Scandinavia. L. 295 D. 158 cm. Fremstår med pletter og mindre skjolder stedvist på stof.

Varunr: 6204824
SEK 8 319 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:24
SEK 4 160
Gunnar Sørlie. Loungegruppe af palisander med lænestole og skuffemodul, 1960'erne
Gunnar Sørlie. Loungegruppe af palisander med beslag af messing. Stel med to løst monterede lænestole / sæder, samt enkelt skuffemodul. Fremstillet hos Karl Sørlie & Sønner, 1960'erne. L 182, B 59 cm. Lette brugsspor.

Varunr: 6181959
SEK 16 639 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:37
SEK 11 093
Mogens Hansen. To-pers. sofa, model MH195/2
Mogens Hansen. To-personers sofa model MH195/2, betrukket med cognacfarvet læder, løse hynder, ben af bejdset bøgetræ. L. 150. Fremstår med lettere brugsspor. Se også varenumrene 6196637 og 6696642

Varunr: 6196639
SEK 3 328 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:40
SEK 1 941
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Sortmalet ask
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Malet ask, stel af massiv sortmalet ask, anilin læder fra Sørensen. Fremstillet hos Menu. H. 40 B. 180 D. 80 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker. vejl.udsalgspris.22.999,-

Varunr: 6093482

18:41
SEK 10 261
H. J. Wegner. Fire-pers. sofa, model GE-236/4, egetræ
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa med stel af massiv egetræ, originale hynder betrukket med stribet uld. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Getama, model GE-236/4. L. 273 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte pletter på stof, let ujævnhed i skum på ene hynde, åbne samlinger på bagben samt ...

Varunr: 6209663
SEK 16 639 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:42
SEK 11 093
Chaiselong sofa, model Eddie
Chaiselong sofa, model Eddie. Todelt. Betrukket med planet Legion Blue. Ben af eg. H. 72, B. 148 x 316, D.94. Chaiselong bredde 115 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6197959

SEK 5 546 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:44
SEK 2 773
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, blå (6)
Nomad DOT modulsofa betrukket med blåt fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl Vedligehold: ...

Varunr: 6208054

18:57
SEK 13 034
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, model MH195/3
Mogens Hansen. Tre-personers sofa model MH195/3, betrukket med cognacfarvet læder, løse hynder, ben af bejdset bøgetræ. L. 210. Fremstår med lettere brugsspor. Se også varenumrene 6196639 og 6696642

Varunr: 6196637
SEK 4 437 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:00
SEK 2 357
De Sede. Hjørnesofa (5)
De Sede. Fritstående hjørnesofa bestående af fem løse moduler, overpolstret med patineret sort læder. Otte løse puder. Fremstillet hos De Sede, Schweiz. H. 65 Sh. cm. 35 cm. D. 96 cm. L. 280/280 cm. Fremstår med brugsspor og patina. (5)

Varunr: 6150617
SEK 41 597 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:02
SEK 27 732
Lars Wendelbo for Wendelbo. Model 'Edge V2'. Hjørnesofa (2)
Lars Wendelbo for Wendelbo. Model 'Edge V2'. Hjørnesofa betrukket med møbelstof, ben af sort pulverlakeret stål. H. 78 B. 289 D. 229/100 Sh. 40. Udstillingsmodel (2)

Varunr: 6187144

SEK 38 824 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:04
SEK 30 505
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Ernst. Lufthavnssofabænk, 'Orca'
Anne-Mette Bartholin Jensen og Morten Ernst. Sofabænk med fire sæder og bord. L 335 cm. Stel af stål, sæde betrukket med kraftigt uldstof. Enkelte pletter samt bordplade med skrammer.Fremstillet på Erik Jørgensens Møbelfabrik.

Varunr: 6197512
19:05
SEK 1 387
Anita Johansen for Menu, Align Daybed. Stel af massiv sortlaseret eg, betrukket med antracit gråt anilin læder. Fremstillet hos Menu. H. 40 B. 180 D. 80 cm. Nedpakket i original brudt emballage. NB.Modelfotos. vejl.udsalgspris 22.999,-

Varunr: 6094085

19:12
SEK 10 261
Hans J. Wegner. Daybed / briks, model GE258, bøgetræ
Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel af fineret bøgetræ, madras og ryg betrukket med blåt uldstof. H. 75 L. 205 SH. 41 cm. Fremstillet hos Getama. Formgivet i 1954. Fremstår med brugsspor/ lakslitage, få pletter på betræk.

Varunr: 6209343
SEK 5 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:13
SEK 4 992
Flemming Lassen 2,5 pr sofa. Model Ingebor.
Flemming Lassen 2,5 pr sofa. Model Ingebor. Betrukket med tekstil i Raf Simons Vidar 3 123. Ben af røget eg. Mål: H 76, L 160, B 76 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 36.999 dkk

Varunr: 6193068

SEK 27 732 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:15
SEK 19 412
Ferm Living: 2 personers sofa
Ferm Living: 2 personers sofa i gråt møbelstof på ben af sort metal. H. 77, L. 160, D. 75, sh. 46,cm. Fremstår med minimalt brugspræg.

Varunr: 6209435
SEK 2 773 DK, Kolding, Platinvej 23-05-2022
19:20
SEK 1 109
Andreas Hansen. Tre-pers. tremmesofa, model BA303, bøgetræ
Andreas Hansen. Tre-pers. tremmesofa af massivt bøgetræ, løse sæde, ryg og sidehynder betrukket med gråt møbelstof. Fremstillet hos Brdr. Andersen model BA303. L. 210 cm. Fremstår med lettere brugsspor, med enkelte mærker på stel samt to sædehynder med skjolder.

Varunr: 6208648
SEK 1 664 DK, Kolding, Platinvej 23-05-2022
19:21
SEK 485
Living&more 3 samt 2 pers. sofa - Alma - Grå (2)
Living&more 3 samt 2 pers. sofa betrukket med møbelstof samt ben af træ. Model Alma. Farve Grå. Mål. 2-pers 86 x 146 x 79 cm. 3-pers 86 x 193 x 79 cm. Udstillingsmodel med spor efter opbevaring. Noget smuds. Modelfoto (2)

Varunr: 6210323

SEK 1 109 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:27
SEK 971
12345...16»