Utropspris
12»   Varor pr. sida   57 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65, Silver / Emerald / Burgundy. Ø. 65 cm. 4 mm facetteret spejl på sortmalet MDF. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 2.900 DKK

Varunr: 5702661

SEK 2 781 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
12:54
SEK 487
Väggpegel
SPEGEL, teak, massiv teak, 1900-talets andra hälft, ca 89x47 cm

Varunr: 5738003
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15-08-2020
15:20
Se mer
Spiegel / Wandspiegel
Spiegel / Wandspiegel, Holzrahmenkonstruktion mit geschliffenen Spiegelflächen. Maße: ca. 115 x 76 cm

Varunr: 5729043
SEK 1 036 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-08-2020
15:55
SEK 414
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Eclipse.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Eclipse af 4 mm facetteret spejl på sortmalet MDF. 108 cm, B. 103 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 5.300 DKK

Varunr: 5702720

SEK 4 450 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:13
SEK 1 182
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Super Star.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Superstar af 4 mm facetteret spejl på sort malet mdf. H. 116 cm, D. 4,8 cm, B. 108 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 7.400 DKK.

Varunr: 5702524

SEK 6 119 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:16
SEK 2 503
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Daytona.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Daytona. af 4 mm facetteret spejl på sortmalet mdf. Farve: Emerald / Black / Silver / Gold. Mål: 28 x 13,5 x 39 cm. Original emballage. Vejl. udsalgpris 2.800 DKK. Modelfoto.

Varunr: 5702562

SEK 1 947 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:52
SEK 417

Varunr: 5702663

19:54
SEK 487
Vippespejl af mahogni og nøddetræ
Vippespejl af mahogni og nøddetræ. H 172 x 84 ( ramme 125 x 65 cm. Lysholder mangler. Har tilhørt Wilhelm Marstrand. Ifølge rekv. ( som er efterkommer af denne)

Varunr: 5730427
SEK 1 391 DK, Helsingør, Støberivej 15-08-2020
19:57
SEK 2 364
Spegellampett
SPEGELLAMPETT, 1700-tal, gustaviansk, för 1 ljus, bronserad, träskurna ornamnet med bl a rosor, ca 76x30 cm

Varunr: 5738107
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15-08-2020
20:46
Se mer
Spejl med ramme udført i massiv sortlaseret træ, H. 200 cm
Spejl med ramme udført i massiv sortlaseret træ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x200 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5706450

SEK 2 781 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-08-2020
14:06
SEK 417
Spegel Ab Glaskonst
AB GLASKONST, spegel, rund form, 1900-tal, diameter ca 80 cm

Varunr: 5739034
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 16-08-2020
14:06
Se mer
Spegel
SPEGEL, 1950-tal,, märkt GT, Svensk Möbelindusti, teak, höjd ca 60, största bredd 39 cm

Varunr: 5739050
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16-08-2020
14:38
Se mer
Badrumsspegel
BADRUMSSPEGEL, Frankrike 1900-talets andra hälft, förkromad metall med fyra ljuspunkter, mäter ca 73x58 cm

Varunr: 5739057
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16-08-2020
14:52
Se mer
Spegel
SPEGEL, sengustaviansk, krön med porträttmedaljong, senare förgyllning samt bemålning, senare glas, höjd ca 107, största bredd 49 cm

Varunr: 5739078
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16-08-2020
15:38
Se mer
Vippespejl med skuffeunderdel, 1900-tallet
Vippespejl af fineret nødetræ, Svungen front med to skuffer skuffer hvoraf den ene kan låses. 1900-tallet. H. 74 B. 49 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, spejlfelt med mærker, et af benene er løst. Nøgle medfølger.

Varunr: 5737006
SEK 1 391 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-08-2020
18:42
SEK 487
Spegel
SPEGEL, gustaviansk, krön med medaljong med Gustav III:s profil, senare förgyllning och bemålning, kvicksilverfolierat glas, höjd ca 76, största bredd 30 cm

Varunr: 5739175
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16-08-2020
19:14
Se mer
André-William Blandenier, Spiegel / Wandspiegel, Modell 'Baikal', Aluminium, 1985
André-William Blandenier, Spiegel / Wandspiegel, Modell 'Baikal', Aluminium, 1985. Wandspiegel mit einem Gestell aus schwarz lackiertem Aluminium und neun multidirektional verstellbaren, quadratischen Spiegelelementen, L.80cm, B.80cm, T.11cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, minimale ...

Varunr: 5702615
SEK 5 180 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-08-2020
20:43
SEK 570
Biedermeier Spiegel
Biedermeier Spiegel, Rahmen gefertigt aus Holz, H. 62,5cm, B. 80cm, T. 4,5cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varunr: 5737360
SEK 2 072 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-08-2020
21:05
SEK 414
Spegel med konsolbord
SPEGEL/KONSOLBORD, 2 dlr, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, vitmålade samt delvis förgyllda, grön stenskiva, spegel ca 161x62 cm, konsolbord H ca 75 cm, ca 68x30 cm

Varunr: 5740145
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 17-08-2020
10:06
Se mer
Golvspegel
GOLVSPEGEL, 1900-taletsa andra hälft, stomme i mahogny, höjd ca 167 cm

Varunr: 5740228
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 17-08-2020
13:40
Se mer

Varunr: 5702563

SEK 1 947 DK, Herlev, Dynamovej 17-08-2020
14:55
SEK 417
Spegel gustaviansk stil
SPEGEL, gustaviansk stil, skuren dekor, fasett slipat glas, ca 117 x 97 cm

Varunr: 5740281
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 17-08-2020
16:14
Se mer
Spegel
SPEGEL, skuret och förgyllt trä, ca 47x37 cm

Varunr: 5740313
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17-08-2020
17:32
Se mer
Peter J. Lassen. Montana spejl, model SP812R
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana spejle model SP812R. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl, på en 12 mm MDF plade, der er lakeret med vandbaseret lak farve 149 Tumeric. H. 46,7 cm. x B. 69,6 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser samt finerskade.

Varunr: 5738498
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 17-08-2020
18:15
SEK 487
Tre spejle (3)
Et konsolspejl af mahogni H. 108 B. 43 cm. Et forgyldt spejl i empire stil. H. 108 B. 46 cm. Samt et forgyldt spejl med facet slibning. H. 84 B. 40 cm. Fremstår med brugsspor, konsolspejlets spejlfelt med mærker (3)

Varunr: 5737007
SEK 1 391 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-08-2020
19:00
SEK 417
Spejl med ramme udført i massiv træ, H. 200 cm
Spejl med ramme udført i massiv træ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 100x200 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5706444

SEK 2 781 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-08-2020
20:10
SEK 417
Spegel
SPEGEL, 1800-tal, senempirel, dekordel med pojke i form pojke bland vinrankor, 72x35 cm

Varunr: 5741433
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-08-2020
11:39
Se mer
Bordsspegel mässing
BORDSSPEGEL, 1900-talets mitt, ram i mässing, ställbar, höjd ca 44 cm

Varunr: 5741480
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-08-2020
15:00
Se mer

Varunr: 5702718

SEK 4 450 DK, Herlev, Dynamovej 18-08-2020
17:57
SEK 487
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana spejle model SP812R. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl, på en 12 mm MDF plade, der er lakeret med vandbaseret lak farve 149 Tumeric. H. 46,7 cm. x B. 69,6 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder ridser kan forekomme.

Varunr: 5738496
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 18-08-2020
18:11
SEK 765
12»