Utropspris
12»   Varor pr. sida   31 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stort spejl med ramme, gul
Stort spejl med ramme af træ påsat gesso og bemalet gult.. 160 x 240 cm. Fremstår i original indpakning.

Varunr: 5946947
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2021
10:04
SEK 1 646
Stort spejl med ramme af træ, sølv
Stort spejl med ramme af træ påsat gesso og bemalet sølv. 160 x 240 cm.

Varunr: 5947028
10:23
SEK 2 606
Stort spejl med ramme af træ, sølv med florale dekorationer
Stort spejl med ramme af træ påsat gesso, sølvlakeret ramme med florale dekorationer. 160 x 240 cm.

Varunr: 6052752
10:59
SEK 2 606
Spejl i ramme af tin
Spejl i ramme af tin, 220x46 cm. Fremstår med brugsspor samt ramme med enkelte mærker.

Varunr: 6061809
SEK 1 097 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2021
15:15
SEK 412
Stort spejl med ramme, gul
Stort spejl med ramme af træ påsat gesso og bemalet gult.. 160 x 240 cm.

Varunr: 6042056
16:22
SEK 412
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 220 cm.
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 220 cm. B. 110 cm. Kan hænge på langs og tværs. Fremstår med ridser under bunden samt lille revne i det ene hjørne.

Varunr: 6064060
SEK 1 372 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2021
20:54
SEK 480
Spejl af mahogni.
Spejl af mahogni med udskæringer i form af blomster og bladværk. 118 X 54 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6063929
SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2021
20:59
SEK 480
Spejl med ramme af sølv
Spejl med ramme af træ påsat gesso belagt med sølv. 170 x 55 x 3 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varunr: 5944798
SEK 1 372 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
17:58
SEK 412

Varunr: 5947029
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:05
SEK 412
Stort spejl med ramme af træ , guld
Stort spejl med ramme guldbemalet af træ og gesso. Fecetslebet glas. 140 x 200 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Varunr: 5947010
SEK 6 859 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:07
SEK 549
Stort spejl med ramme af træ og gesso bemalet hvidt
Stort spejl med ramme af træ og gesso bemalet hvidt. Fecetslebet glas. 160 x 240 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Varunr: 5946974
19:42
SEK 412
Stort spejl med ramme, gul

Varunr: 5965721
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 06-08-2021
10:51
SEK 412
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard Udført med ramme og ben af massiv eg. H.180 cm. B.55 cm. D. 50 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6016812

SEK 3 567 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-08-2021
11:10
SEK 549
Stort spejl med ramme, gul

Varunr: 5946948
11:50
SEK 412
Orientalsk spejl med tremmelåge
Orientalsk spejl af bejdset træ, med tremmelåge. Slut. 20. årh. 90 x 80 cm.

Varunr: 6052645
SEK 1 097 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2021
19:32
SEK 412
Stort spejl med ramme af træ, sølv med florale dekoratio

Varunr: 5947041
20:35
SEK 412
Vippespejl af lakeret fyrretræ
Vippespejl af lakeret fyrretræ h. 158 cm. Fremstår med alm. brugsspor, enkelte ridser og skrammer.

Varunr: 6064836
SEK 1 372 DK, Herlev, Dynamovej 07-08-2021
13:21
SEK 412
Spejl med ramme af sølv

Varunr: 6064484
14:34
SEK 412
Forgyldt spejl i rokoko-stil ca. år 1900
Forgyldt spejl i rokoko-stil med rigt udskåret og gennembrudt ramme af træ med rocailler, kæmninger, blomster og bladværk ca. år 1900. H. 104 cm B. 45 cm

Varunr: 6063515
SEK 2 058 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-08-2021
15:15
SEK 412
Dansk empire mahogni spejl ca.1820
Dansk empire mahogni spejl med indlægninger, todelt spejlglas og topstykke med bemalet glas. Starten af 1800 tallet. H.161 x 49 cm. Aldersrelateret stand med finérskader, topfeltets glas revnet i nederste højre hjørne.

Varunr: 6063503
SEK 1 097 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-08-2021
16:15
SEK 480
Spejl af mahogni.
Spejl af mahogni. 82 x 61 cm. Fremstår med huller efter orm.

Varunr: 6062165
SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 08-08-2021
08:47
SEK 412
Stort spejl med ramme af træ og gesso bemalet knække hvid.
Stort spejl med ramme af træ og gesso bemalet knækket hvid. Fecetslebet glas. 160 x 240 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.

Varunr: 5946979
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 08-08-2021
12:46
SEK 412
Par ovale spejle med forgyldte rammer (2)
Par ovale spejle med forgyldte rammer. H. 56 B. 45 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. fremstår med revne i det ene spejlglas. (2)

Varunr: 6051247
SEK 1 646 DK, Herlev, Dynamovej 08-08-2021
16:44
SEK 412
Facetslebet spejl
Facetslebet spejl i ramme med bemaling og forgyldte træudskæring H. 163 cm B 47 cm. Fremstår med brugsslitage herunder manglende forgyldning

Varunr: 6064612
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 08-08-2021
18:31
SEK 480
Kvadratisk spejl
Kvadratisk spejl i ramme med forgyldninger H. 96x96 cm. Fremstår med brugsslitage herunder manglende forgyldning

Varunr: 6064686
19:28
SEK 412
Facetslebet spejl
Facetslebet spejl i ramme med bemaling og forgyldte træudskæring H. 1234 cm B 69 cm. Fremstår med brugsslitage herunder manglende forgyldning

Varunr: 6064613
19:30
SEK 412
'Le Mirophar Brot' Art Déco vægspejl med lys. ca. 1933
'Le Mirophar Brot' Art Déco vægspejl af forkromet metal, spejl og opalglas, med lys på bagsiden. ca. 1933. Ø 24 cm. Aldersrelateret brugsspor, senere ledning. virker ved indlevering, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6065223
SEK 4 115 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-08-2021
19:42
SEK 412
Tre spejle i forgyldte rammer af træ og gesso, 1900-tallet. (3)
Tre spejle i forgyldte rammer af træ og gesso, 1900-tallet. H. 67-92-94 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, mindre afslag. (3)

Varunr: 6064299
SEK 1 097 DK, Vejle, Dandyvej 08-08-2021
19:53
SEK 412
Spejl med ramme udført i genbrugstræ.
Spejl med ramme udført i massiv genbrugstræ, udformet som tandhjul. Med vægbeslag. Mål: Ø 98 cm. Fremstår nyt/ubrugt.

Varunr: 6059937
SEK 1 097 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-08-2021
19:55
SEK 412
Facetslebet spejl
Facetslebet spejl i ramme med forgyldt træudskæring H. 115 cm B 58 cm. fremstår bag beklædningsamt manglende forgyldning

Varunr: 6064664
20:29
SEK 412
12»