Utropspris
   Varor pr. sida   19 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 180cm
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 180 cm. B. 90 cm. Kan hænge på langs og tværs. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6044836
SEK 1 364 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
10:35
SEK 477
Dansk Louis XVI mahogni spejl ca.1790-1800
Dansk Louis XVI mahogni spejl med forgyldte detaljer, øverste knop ikke original. Ca.1790-1800. H.142 x 53 cm. Aldersrelateret stand, enkelte komplementeringer.

Varunr: 6044172
SEK 4 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
16:09
SEK 1 091
Spejl med ramme, offwhite,
Spejl med ramme af træ bemalet offwhite. 140 x 55 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varunr: 5944873
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:09
SEK 409
Spejl med sort ramme
Spejl med udskåret ramme af træ bemalet sort 120 x 70 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varunr: 5944840
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:00
SEK 477
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard
Nordic Tales spejl designet af Jonas Højgaard Udført med ramme og ben af massiv eg. H.180 B.55 D.50 cm Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6016810

SEK 3 546 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
10:54
SEK 409
Spejl med ramme udført i massiv træ.
Spejl med ramme udført i massiv træ. Med vægbeslag, kan hænge lodret samt vandret. Mål: 70x130 cm

Varunr: 6039042
SEK 2 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
11:14
SEK 409
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 220 cm.
Spejl med ramme af sort lakeret jern. H. 220 cm. B. 110 cm. Fremstår med mindre revne på glas i ene hjørne Kan hænge på langs og tværs.

Varunr: 6041373
SEK 1 909 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
11:43
SEK 477
Forgyldt rokoko spejl 1700 tallet
Forgyldt rokoko spejl med rigt udskåret og gennembrudt ramme af træ med rocailler, kæmninger, blomster og bladværk. Rammen fremstår afrenset for senere overmaling, spejlglas ikke originalt. 1700 tallet. H.91 x 40 cm.

Varunr: 6044407
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
14:25
SEK 1 227
Spejl med ramme af sølv
Spejl med ramme af træ påsat gesso belagt med sølv. 170 x 55 x 3 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varunr: 5944800
15:34
SEK 409
Spejl af mahogni bejdset træ
Spejl af mahogni bejdset træ. 165 x 148 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og patina, små afslag.

Varunr: 6039143
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
18:25
SEK 409
Poul Henningsen. PH lysspejl
Poul Henningsen. PH lysspejl af hvidlakeret metal, monteret med s. Til vægmontering. Fremstillet hos Louis Poulsen. Armatur Ø ca. 50 cm. Spejlindsats Ø. ca. 41 cm. Fremstår med gulnet.

Varunr: 6045369
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
18:58
SEK 409
Stort spejl med ramme, gul
Stort spejl med ramme af træ påsat gesso og bemalet gult.. 160 x 240 cm. Fremstår i original indpakning.

Varunr: 5946948
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:59
SEK 409
Stort spejl med ramme af træ, bemalet hvid
Stort spejl i ramme af træ med florale dekorationer i knækket hvid. 160 x 240 cm.

Varunr: 5947047
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
20:07
SEK 1 773
Empirespejl med glasmaleri i ramme af mahogni, 1800-tallets begyndelse
Empirespejl i ramme af fineret mahogni prydet med glasmaleri og indlægninger af lysere træ, 1800-tallets begyndelse. H. 113 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsmærker, revne i glasmaleri, mærker i spejlglas.

Varunr: 6035156
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 25-06-2021
11:33
SEK 409
Spejl med ramme af guld
Spejl med ramme af træ påsat gesso belagt med guld. 170 x 55 x 3 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varunr: 5944833
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 25-06-2021
19:41
SEK 409
Spejl med ramme, sort,
Spejl med ramme af træ bemalet sort. 170 x 55 x 3 cm. Fremstår i original indpakning. Modelfoto.

Varunr: 5944824
20:11
SEK 409
Stort forgyldt svensk empire spejl med konsol (2)
Stort forgyldt svensk Karl Johan empire spejl med tilhørende konsol med udskårne delfiner og topplade af hvid carrara marmor. 1800 tallets første halvdel. Spejl h.203 x 92 cm, konsol h.82 x 95 x d.54 cm. Aldersrelateret stand, mindre skader og reparationer. (konsol består af 4 dele)

Varunr: 6039107
SEK 16 365 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
14:40
SEK 4 364
Par franske barberspejle (2)
Par franske barberspejle med højdejusterbart stel af forniklet metal og jern, vipbart spejl, herunder hylde. 1900-tallets første halvdel. H. ca. 140-180 cm. Fremstår med slitage, et spejl delvis løst og med spejlpest. (2)

Varunr: 6032729
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
16:52
SEK 409

Varunr: 6016812

SEK 3 546 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2021
13:20
SEK 477