Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets början, Karl-Johan, pastellage dekor, överstycke med dekor av festong, ca 62x29 cm
Varunr: 5473415
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
10:04:00
Se mer
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varunr: 5380655

SEK 2 005 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2019
10:26:35
SEK 501
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 5282858

SEK 2 864 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2019
13:11:00
SEK 501
Spegel rotting
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram av flätad rotting, ca 80x65 cm
Varunr: 5473543
15:00:00
Se mer
Väggspegel rund
VÄGGSPEGEL 1900-andra hälft, rund med mässingkant, vågformig dekor, diameter ca 33 cm
Varunr: 5473556
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
15:26:00
Se mer
Spejlsæt med sort læder. (2)
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2)
Varunr: 5314091

SEK 2 435 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2019
15:36:59
SEK 430
Varunr: 5282862

15:45:00
SEK 430
Estrid Ericson spegel Svenskt Tenn
ESTRID ERICSSON, spegel, modell 2492, tenn, 1900-talets mitt, diameter 49 cm. . HISTORIK: Spegel, modell 2492, kallas även "Lagerbladsspegeln" och formgavs av Estrid Ericson 1941 i flera olika storlekar och utföranden.
Varunr: 5473673
SEK 20 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
19:46:00
Se mer
Spegellampetter IKEA
SPEGELLAMPETTER, "Regnaholm", 1 par, Ikeas 1700-talsserie, förgyllda, för 1 ljus vardera, ljusarm i mässing, genombrutet krön, brännmärkta, höjd ca 58 cm
Varunr: 5474488
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-10-2019
13:03:00
Se mer
House Doctor - Chic Gulvspejl - Sort
House Doctor - Chic Gulvspejl af pulverlakeret metal - Sort. Mål. 175 x 45 cm. Original emballage. Modelfoto. Vejl. pris 2.999 dkk. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...
Varunr: 5466096

SEK 2 578 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
15:35:00
SEK 1 575
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 5346088

SEK 2 864 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2019
15:47:00
SEK 430
Ferm Living. Adorn spejl messing, Full size
Ferm Living. Adorn spejl med stel af messing, Full Mål: H: 159 x B: 45 cm. Vejl. pris 1.799 dkk. Original emballage. Modelfoto. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...
Varunr: 5474298

SEK 1 432 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
16:10:00
SEK 1 289
Spegel furu
SPEGEL, 1960/70-tal, furu, diameter ca 43 cm
Varunr: 5474750
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
20:22:00
Se mer
Do Jè Pi by JP, Spiegel, Eisen
Do Jè Pi by JP, Spiegel, Eisenrahmen rot lackiert, L.110cm, B.110cm, T.16cm, partieller Lackabrieb.
Varunr: 5276294
SEK 1 387 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-10-2019
21:20:00
SEK 480
Spegel 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal, ramen klädd i blå textil, 65x65 cm
Varunr: 5474821
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24-10-2019
21:33:00
Se mer
Spegel
SPEGEL, omkring 1900, venetiansk stil, etsat samt slipad dekor, 160x104 cm
Varunr: 5474890
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-10-2019
11:42:00
Se mer
Spegel 1950/60-tal teak
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram i teak, mått ca 122x38
Varunr: 5475031
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-10-2019
18:04:00
Se mer
Spegel
SPEGEL, 1800-tal, empire, förgylld och bronserad, dekor i pastellage, ca 175x87 cm
Varunr: 5475115
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-10-2019
20:03:00
Se mer
Speglar senempire
SPEGLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, senempire, bronserade, dekor i pastellage, vardera ca 47x64 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475235
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-10-2019
10:04:00
Se mer
Rundt spejl, sort bemalet metal.
Rundt spejl udført i sort bemalet metal. Ø 82 cm Udstillingsmodel. Lille bule
Varunr: 5403419

SEK 1 146 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-10-2019
10:05:58
SEK 430
Väggspegel svensk empire
VÄGGSPEGEL, 1800-talets första hälft, svensk empire, Norrköpings Hallstämpel 1818, bronserad, dekor i pastellage, ca 66x36 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475241
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-10-2019
10:10:00
Se mer
Spegel sengustaviansk
SPEGEL, sengustaviansk, förgylld och bronserad, delvis träskuren dekor av fabeldjur, ca 163x69 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475251
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-10-2019
10:20:00
Se mer
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, beslag i mässing, ca 159x78 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475279
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-10-2019
10:48:00
Se mer
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, delvis bronserad, dekor i pastellage, ca 67x43 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475335
11:48:00
Se mer
Spegel England
SPEGEL, 1900-tal, England, fanérad i mahogny, skuren dekor, krönt av örn, ca 101x59 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475340
11:53:00
Se mer
Spegel sengustaviansk
SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, stämplad J W Muhr (Gävle), förgylld o bemålad, dekor i pastellage, krönet med parställda figurer, ca 82x36 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475346
12:03:00
Se mer
Väggspegel Louis XVI
VÄGGSPEGEL, Danmark, Louis XVI, mahogny, delvis förgylld, skuren dekor, fasettslipat glas, ca 99x50 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475356
12:13:00
Se mer
Spegel 1800-talets andra hälft
SPEGEL, 1800-tal, bemålad, dekor av blommor, ca 152x66 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475359
12:16:00
Se mer
Spegel Olof Frisk
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, otydlig hallstämpel, märkt Olof Frisk (1795-1879), förgylld och bemålad, dekor i pastellage, ca 66x37 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475361
12:18:00
Se mer
Spegel Meunier
SPEGEL, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete signerat NM. (Niclas Meunier, spegelfabrikör i Stockholm 1754-97), förgylld, skuren dekor, höjd ca 116x48 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varunr: 5475376
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26-10-2019
12:33:00
Se mer
 1 2 3 4  >>