Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spejl af udskåret træ
Spejl med gennembrudt ramme udskåret af træ med dekorationer af bladværk. Senere bemalet. 104 x 70 cm. Antagelig fransk 1900-talets begyndelse.
Varunr: 5291859
SEK 1 281 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
13:32:00
SEK 384
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten und facettierten Glas. Horizontal, verziert mit floralen Applikationen. Maße ca.: 48,5 x 133 cm. Der Spiegel und der Rahmen befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren und Bestoßungen.
Varunr: 5301392
SEK 1 431 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-04-2019
14:00:00
SEK 382
Nyere spejl med guldramme
Nyere spejl i guldramme. H. 158 B. 109 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5307071
SEK 2 561 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
19:39:00
SEK 512
Space Copenhagen for &Tradition. Vægspejl, Amore SC18.
&Tradition. Vægspejl, model Amore SC18. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 20 cm. Udstillingsmodel Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5304019

SEK 3 073 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
20:10:00
SEK 768
Paar Spiegel / Wandspiegel, Holz (2)
Paar Spiegel / Wandspiegel, Holz, goldfarben gefasst. Zwei Spiegel im Barockstil mit geschwungener Ornamentik, 45-65x50-80cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Holzabsplitterungen, Kratzer, kleinere Bestoßungen. (2)
Varunr: 5295825
SEK 1 145 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-04-2019
20:15:00
SEK 382
Jonas Lindvall ''Miss Holly hög'' spegel
JONAS LINDVALL, ''Miss Holly hög'' spegel, samtida, Stolab, ek, ca 110x45 cm
Varunr: 5307778
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-04-2019
20:52:00
Se mer
Spegel
SPEGEL, Eriksmåla, stomme i trä samt blyinfattning, ca 114x61 cm
Varunr: 5309017
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-04-2019
12:16:00
Se mer
Spegel 16/1700-tal barock
SPEGEL, 16/1700-tal, barock, skuren dekor i form av örn och eklöv samt blommor, bronserad och förgylld, höjd 65x40 cm
Varunr: 5309029
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-04-2019
12:40:00
Se mer
Spiegel, 1960er Jahre
Spiegel, 1960er Jahre. Holzrahmen. Maße: ca. 131 x 54,5 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 5310101
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-04-2019
19:38:00
SEK 429
Spiegel.
Spiegel. goldfarbener Holzrahmen, verziert mit Ornamenten. Maße ca. 56 x 44 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Rahmen teils beschädigt, mit Fehlstellen.
Varunr: 5311650
20:35:24
SEK 382
Varunr: 5303994

SEK 3 073 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2019
20:39:00
SEK 576
Spegel
SPEGEL i form av båtventil, 1900/2000-tal, mässing, diameter ca 46 cm
Varunr: 5310273
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2019
15:42:00
Se mer
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 5282837

SEK 2 561 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2019
14:08:00
SEK 384
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 5282848

14:09:00
SEK 448
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 5282860

14:10:00
SEK 384
Space Copenhagen for &Tradition. Vægspejl, Amore SC17.
&Tradition. Vægspejl, model Amore SC17. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 10 cm. Udstillingsmodel Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5303901

SEK 2 817 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2019
19:11:00
SEK 384
Space Copenhagen for &Tradition. Sæt på tre, vægspejle, Amore SC17, 18 og 19. (3).
&Tradition. Sæt på tre vægspejle, model Amore SC17, 18 og 19. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 10/20/30 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår i originale emballager. OBS! Modelfotos. Fremstår med minimale ...
Varunr: 5303977

SEK 9 220 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2019
19:23:00
SEK 4 610
Spiegel / Wandspiegel, Holz und Glas
Spiegel / Wandspiegel, Holz und Glas. Längliche Konstruktion mit einem Rahmen aus Holz und abgerundeten Ecken, H.100cm, B.46cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, sowie minimale Kratzer.
Varunr: 5291139
SEK 2 862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2019
20:11:00
SEK 382
Spegel empire
SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av parställda fåglar, höjd ca 158x74 cm
Varunr: 5311777
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2019
12:02:00
Se mer
Hans Agne Jakobsson spegel
HANS AGNE JAKOBSSON, spegel, mässing, 1960-tal, etikettmärkt, höjd 37, diameter 25 cm
Varunr: 5311894
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-04-2019
17:00:00
Se mer
Bordsspegel
BORDSSPEGEL, rokokostil, 1900-tal, metall, höjd ca 44 cm
Varunr: 5311936
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-04-2019
18:34:00
Se mer
Spejl, guld lakeret metal.
Spejl udført i guld lakeret metal. Kan hænge vandret og lodret. H. 161 cm. B. 60. Udstillingsmodel.
Varunr: 5282655

SEK 1 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2019
20:13:00
SEK 704
Rundt spejl med ramme i genanvendt fyr. Ø. 75 cm.
Rundt spejl med ramme i genanvendt fyr. Ø. 75 D. 20 cmUdstillingsmodel.
Varunr: 5288493

SEK 1 921 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2019
20:22:00
SEK 384
Spejl med ramme i genbrugs elm.
Spejl med ramme i massiv genbrugs elm. H. 100 B. 76 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5287514

21:04:00
SEK 384
Entrespejl med ramme i genbrugsfyr.
Entrespejl med ramme i genbrugt massiv fyrretræ. 65x85 cm. Udstillingsmodel
Varunr: 5294195

SEK 1 281 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2019
21:12:00
SEK 384
Entreskab med spejl i låge.
Entreskab til ophæng hvid bemalet bag hylder og spejl i skabslåge. Udstillingsmodel. H. 82 D. 16 B. 58 cm.
Varunr: 5271501

21:15:00
SEK 384
Spegel
SPEGEL, rokokostil, 1800-talets slut, förgylld, dekor med pastelage, mått ca 52x36 cm
Varunr: 5312014
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-04-2019
21:20:00
Se mer
Spejl, sort lakeret metal.
Spejl udført i sort lakeret metal. Kan hænge vandret og lodret H. 161 cm. B. 60. Udstillingsmodel.
Varunr: 5282637

21:29:00
SEK 384
Spegel
SPEGEL, 1920-tal, fasettslipat glas, höjd 161 x 55 cm
Varunr: 5312052
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2019
12:12:00
Se mer
Spegel empirestil
SPEGEL, omkring 1900, empirestil, mahognyfanér, ca 174 x 81 cm
Varunr: 5312056
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-04-2019
12:36:00
Se mer
 1 2  >>