Utropspris
12345...31»   Varor pr. sida   923 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hyndesæt til Børge Mogensens model J39, Folkestolen, sæt på seks vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. (6)
Hyndesæt til Børge Mogensens model J39, Folkestolen, sæt på seks vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 2,5 cm i tykkelse. Dansk produceret. (6)

Varunr: 6215998

SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
12:03
SEK 1 973
Hyndesæt til Børge Mogensens model J39, Folkestolen, sæt på otte vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. (8)
Hyndesæt til Børge Mogensens model J39, Folkestolen, sæt på otte vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 2,5 cm i tykkelse. Dansk produceret. Modelfotos. (8)

Varunr: 6092527

SEK 4 228 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
12:03
SEK 2 819
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039585

SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
12:13
SEK 3 383
Mia Lagerman for Icons of Denmark. Stol, model Sky
Mia Lagerman for Icons of Denmark. Stol, model Sky. Polstret med Remix 143 fra Kvadrat, monteret på sortlakeret stel. Fremstillet i Danmark. Sh. 46,5 H. 81 B. 44 cm. Udstillingsmode med minimale/ingen brugsspor.

Varunr: 6167272

12:53
SEK 423
House of sander. Sæt på 6 stk. Spisestole model Angel, oliven. (6)
House of sander. Sæt på 6 stk. Spisestole model Angel. "Demomoder" Mål: H86 x B59 x L44 cm., Siddehøjde: 46 cm., armlæns højde (fra gulv til hvor armlænet er højest): 65 cm., Farve: Oliven, Vægt pr. stol: 7 kg. Fremstår med lette håndteringsspor i original emballage.

Varunr: 6229223

SEK 3 664 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
13:04
SEK 2 819
House of Sander. Sæt på 6 stk. Spisestol model Frida
House of Sander. Sæt på 6 stk. Spisestol model Frida Mål: H88 x B59 x L44 cm., Siddehøjde: 51 cm., armlæns højde (fra gulv til hvor armlænet er højest): 68 cm. Farve: Petroleums blå Mikrofiber Vægt: 7 kg., armlæn højde 68 cm

Varunr: 6229239

13:09
SEK 2 819
House of sander. Sæt på 6 stk. Spisestole model Angel.
House of sander. Sæt på 6 stk. Spisestole model Angel. "Demomoder" Mål: H86 x B59 x L44 cm., Siddehøjde: 46 cm., armlæns højde (fra gulv til hvor armlænet er højest): 65 cm., Farve: Petrol, Vægt pr. stol: 7 kg. Fremstår med lette håndteringsspor i original embalage

Varunr: 6229250

13:13
SEK 2 819
Brandi Living, seks polstret spisebordsstole (6)
Brandi Living, seks polstret spisebordsstole, model NC7820 polstret samt med løst overtræk. H. 85/50 cm. B. 60 cm. D. 62 cm. Armlæn 68 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt enkelte pletter hist og her samt lettere farveforskelle på enkle af stolene. Nyt overræk i mange variationer kan købes ved ...

Varunr: 6223372
SEK 21 141 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:31
SEK 8 456
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. (8)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte vendbare hynder, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 2,5 cm i tykkelse. Dansk produceret. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (8)

Varunr: 6162314

14:05
SEK 3 101
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte vendbare hynder, betrukket med sort læder. (8)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte vendbare hynder, betrukket med sort læder. Ca. 2,5 cm i tykkelse. Dansk produceret. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke (8)

Varunr: 6162541

14:05
SEK 3 101
Shin & Tomoko Azumi. To barstole, model LEM (2)
Shin & Tomoko Azumi. To barstole med sæde af eg og hvidt kunstmateriale, højdejusterbart stel af stål. Fra ca. 70 cm-80 cm. Model LEM, formgivet for La Palma, mærke herfra. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, En med defekt gaspatron. (2)

Varunr: 6150530
14:15
SEK 1 973
Par kinesiske vaser af porcelæn, 20 årh (2)
Par kinesiske vaser af porcelæn, 20 årh. Dekorerede med bl.a. fugle, flagermus, bladværk og blomster. Modellerede og rødglaserede hanke. Brugsspor. Nogen skævhed ved fodrand. H. 17 cm. (2)

Varunr: 6229104
SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
14:21
SEK 423
Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, sort læder, Ny siddehøjde 46,5 cm. (8)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, stel af forkromet stålrør, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med sort læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster. (8)

Varunr: 6114727
SEK 33 826 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
14:31
SEK 26 779
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet anilinlæder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet analin læder, stel af forkromet stålrør. Siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. Anilinlæder er lavet på råhuder. Læderet har som udgangspunkt en helt naturlig ...

Varunr: 6146328
SEK 29 597 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
14:32
SEK 22 550
Charles Eames. Sæt på fire skalstole, multicolor, model DSW. (4)
Charles Eames 1907 - 1978. Et sæt på fire skalstole. Originale multifarvet vintage skaller i struktureret glasfiber med aldersrelateret brugsspor og lette mærker. Formgivet 1948, model DSW. Fremstillet hos Vitra for Herman Miller. Eftermonteret med originale Vitra Dowelleg stel i sortlakeret træ ...

Varunr: 6169274
SEK 22 550 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
14:35
SEK 15 503
Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet anilinlæder. Ny siddehøjde 46,5 cm (8)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på otte stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet analin læder, stel af satin forkromet stålrør. Siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. Anilinlæder er lavet på råhuder. Læderet har som udgangspunkt en helt ...

Varunr: 6206153
SEK 39 463 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
15:01
SEK 29 597
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole, model J39 egetræ (3)
Børge Mogensen. Folkestolen. Tre spisestole / shakerstole af massivt egetræ, formbøjet rygstykke, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB Møbler, model J39. Sh. ca. 45 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (3)

Varunr: 6229556
SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
15:18
SEK 5 356
Erik Ole Jørgensen. Seks spisestuestole af bøg. Model J151(6)
Erik Ole Jørgensen. Seks spisestole af massivt bøgetræ, sæder med flettet papirgarn. Fremstillet hos Kvist møbler, model J-151. H. 77, B. 50 cm Fremstår med alm. brugsspor. NB. Tekst rettet 24-6. Designer tilføjet.(6)

Varunr: 6228974
SEK 2 114 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
17:48
SEK 2 255
Friis & Moltke. Fire lænestole / armstole, lakeret stålrør og uld (4)
Friis & Moltke. Fire lænestole / armstole med stel af bordeauxlakeret stålrør, samt sæde og ryg betrukket med stribet uld. Fremstillet hos R. Randers A/S 1980'erne. H. 67, SH 41 cm. Manglende knapper og slitage (4)

Varunr: 6229400
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
18:20
SEK 493
Arne Jacobsen. 'Syver' stol, model 3107
Arne Jacobsen 1902-1971. 'Syver' stol med skal af formpresset, krydsfinér. Betrukket med velour. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Siddehøjde 46 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6214662
SEK 3 664 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:20
SEK 2 537
Smithco. Armstol af bøgetræ
Smithco. Armstol af lakeret bøgetræ, delvist polstret medsort og hvidt møbelstof. H. 85, SH. 46 cm. Brugsspor.

Varunr: 6229665
18:24
SEK 423
Et par armstole af eg. Renaissanceform, 1900-tallet. (2)
Et par armstole af egetræ, udskåret med bladværk, rosetter og krone, sæde og ryg med møbelstof. Renaissance stil, 1900-tallets første halvdel. H. 112 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6228267
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:24
SEK 423
Erling Torvits. Fire stole af teaktræ (4)
Erling Torvits. Fire stole af massiv teaktræ, sæder betrukket med cogancfarvet pure anilin læder. sædehøjde ca 45 cm. Fremstillet hos Sorø Stolefabrik, 1960'erne. Litt. Mobilia, 1964 Fremstår nybetrukket med cogancfarvet pure anilin læder (4)

Varunr: 5991576
SEK 14 094 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:45
SEK 11 275
Kurt Olsen. Armstol, palisander, model 223
Kurt Olsen. Armstol med stel af palisander, betræk af sort, patineret læder. Fremstillet hos Slagelse Møbelværk, model 223. H. 75/45 cm. Fremstår med patina.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, ...

Varunr: 5956162
SEK 5 356 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:48
SEK 4 228
Piet Hein for Fritz Hansen. To barstole Model 50650 (2)
Piet Hein 1905-1996. Vintage barstole, model 50650 med stel af forkromet stål, monteret på rund fod af aluminium. Sæde betrukket med cognac farvet anilin læder. H. 79 cm. Formgivet i 1961. Fremstillet hos Fritz Hansen 1984, mærket heraf. Litteratur: Noritsugu Oda. Danish chairs. Beskrevet og ...

Varunr: 6225092
SEK 12 685 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:57
SEK 9 866
Torbjørn Afdal for Vamo. Fire højryggede stole af palisander (4)
Torbjørn Afdal. Fire højryggede stole af massivt palisander, polstret med cognac farvet læder. H. 90, Sh. 44, B. 43 cm. Fremstillet ved Vamo, med brændetsempel. Fremstår professionelt nybetrukket med cognac farvet anilin læder . Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel ...

Varunr: 6082613
19:00
SEK 9 866
Dansk møbelproducent. Seks stole og bord (7)
Dansk møbelproducent. Seks stole med stel af poleret aluminium. Betræk af sort læder. Samt bord med udtræk, plade af sortbejdset træ, benet af forkromet aluminium. H. 75 cm. 90 x 90 cm. Fremstår med brugsspor. (7)

Varunr: 6208318
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:01
SEK 1 409
SAX. Seks stole af bøg (6)
SAX. Seks stole af bejdset bøgetræ, sæder betrukket med rød læder. H. 78 cm. SH. 45 cm. Fremstår nypolstret ved professionel dansk møbelpolstrer, med rød anilin læder (6)

Varunr: 6226354
SEK 8 456 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
19:03
SEK 6 483
Lænestol og skammel polstret med cretonne betræk (2)
Lænestol og skammel polstret med cretonne betræk, ben af mahogni. Tæppe med flæser medfølger Mål til flæser ca. 185x185 cm Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6205648
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:06
SEK 423
Henry Kjærnulf. Fire stole af palisander (4)
Henry Kjærnulf. Fire stole af palisander. sæder betrukket med cognac farvet læder. Fremstillet hos Vejle stole- og møbelfabrik, med stempel herfra, 1960'erne. Sædehøjde ca. 45 cm. Fremstår nybetrukket med cogancfarvet vintage anilin læder (4)

Varunr: 6112546
SEK 17 617 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
19:06
SEK 14 094
12345...31»