Utropspris
12345...33»   Varor pr. sida   965 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Thomas Bentzen for Muuto. Seks stole model 'Loft Chair' (6)
Thomas Bentzen for Muuto spisestuestole, model 'Loft Chair'. Grønlakeret stel af metal, sæde og ryg af grønlaseret etræsfiner. H. 78,5 B. 42.5 D. 48 SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varunr: 5992496

SEK 10 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
08:58
SEK 750
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (2)
Deszine Talks. To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Varunr: 5918924

SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:08
SEK 477
Iskos-Berlin for Muuto. Fiber armchair swivel.
Iskos-Berlin for Muuto. Fiber armchair swivel. Sæde af rødt komposit materiale på rødt stel med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5778487

09:09
SEK 477
Iskos-Berlin, for Muuto. Par stole model Fiber side chair tube base. (2)
Iskos-Berlin, for Muuto. Par stole model Fiber side chair tube base. Stel af sortlakeret stålrør, sæde og ryg af sort fiberkomposit. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Modelfoto. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 5846607

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:13
SEK 409
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varunr: 5920500

SEK 2 591 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:15
SEK 477
Bænk fra Menu Spaces, model Afteroom.
Bænk fra Menu Spaces, model Afteroom. Stel af pulverlakeret stål, plade af marmor sæde betrukket med læder. H. 79 B. 38 D. 44,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5742398

SEK 13 638 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:16
SEK 682
Iskos-Berlin. Muuto, Fire armstole model 'Fiber Armchair Swivel' (4)
Iskos-Berlin, for Muuto. Fire stole model Fiber Armchair Swivel. Sæde polstret med orange møbelstof, ben af poleret aluminium på drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, SH. 46 cm. Fremstår i originalemballage. Model foto. (4)

Varunr: 5995005

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:27
SEK 409
Iskos-Berlin for Muuto. Fire armstole model Fiber, swivel. (4)
Iskos-Berlin, for Muuto. Fire armstole model Fiber armchair swivel. Sæde af formstøbt polyester betrukket med mørkegråt uldstof fra Kvadrat, hvide ben på drejefod. H. 74 cm, B. 59 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. En stol fremstår med pletter på stof. (4)

Varunr: 5757436

09:33
SEK 477
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2, sort læder
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2. Skal polstret med sort læder, stel af sortlakeret stål. H. 80, Sh. 45, B. 56 cm. Udstillingsmodel i original emballage, fremstår med skade øverst på ryggen.

Varunr: 6027189

SEK 3 273 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:42
SEK 750
Mika Tolvanen for Muuto. Fire ' Visu Chair' (4)
Mika Tolvanen for Muuto. Fire stole model 'Visu Chair'. Skal af formbøjet hvidlaseret eg. H. 78.5 B. 50 D. 43 SH. 43 cm. Udstillingsmodeller, ridser og mærker kan forekomme. (4)

Varunr: 6027838

SEK 6 001 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:48
SEK 2 182
Arne Jacobsen. Tre stole 'Syver' model 3107 til ompostering. (3)
Arne Jacobsen. Tre stole 'Syver' model 3107 til ompostering. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med manglende sko, kraftig slitage, mørnet/manglende/porøst skum. Løse på stel. (3)

Varunr: 6040690
SEK 3 546 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:33
SEK 682
Skammel, med læder.
Skammel betrukket med patineret læder på ben af palisander. 60 X 42 cm. H.40 cm. Fremstår med brugsspor, læder med patina og enkelte huller.

Varunr: 6026785
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:45
SEK 477
Arne Jacobsen. Oxford stol i cognac anilin læder
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford armstol, betrukket med cogancfarvet (Walnut) anilin læder, monteret på fempas afsuttet på hjul og armlæn af aluminium og satniforkromet metal. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2004, med mærkat herfra. H. 97, Sh. 52, B. 62 cm. Fremstår med enkelte ...

Varunr: 6039803
10:55
SEK 8 455
Sæt på seks stole af mahogni (6)
Sæt på seks stole af med stel af lakeret mahogni. Sæde og ryg betrukket med blå nistret uldstof. H. 85,5 cm. B. 49 cm. SH. ca. 45 cm. Fremstår med mærker, enkelte pletter og brugsspor. (6)

Varunr: 6041331
11:11
SEK 477
W. Schilling. Fire stole (4)
W. Schilling. Fire stole betrukket med brunt læder. H. 85 cm. SH. 47 cm. Fremstår med brugsspor, pletter. (4)

Varunr: 6041575
11:26
SEK 409
Mika Tolvanen, 'Visu Bar Stool', barstol
Mika Tolvanen for Muuto barstol, Stående på gråmalet asketræs ben. Sæde med skål af træfiner ligeledes gråbemalet. H. 88.5 B. 42,7 D. 42,3 SH. 75 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 6044966

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:33
SEK 409
Pelikan Design. Opus taburet (6)
Pelikan Design. Opus taburet af blank forkromet stålrør og sæde af gennemfarvet PUR-gummi. Fremstillet hos Magnus Olesen. Udstillingsmodeller, minimale brugsspor. (6)

Varunr: 6044563
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
12:50
SEK 2 046
Busk & Hertzog. Stole, model Pause-PUR (8)
Busk & Hertzog. Stole med sæde og ryg af PUR-plast, stel af lakeret stål. Fremstillet hos Magnus Olesen, model Pause-PUR. H. 82, SH. 46 cm. Udstillingsmodel, lettere brugsspor. (8)

Varunr: 6044544
SEK 6 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
12:59
SEK 2 182
Charles Eames. Et sæt på seks stole, model DSR (4)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med gennemfarvede skaller af sort plast. Wirestel i forkromet stål. 'Eiffel'. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra med stempel herfra, model DSR. H. ca. 83/44 cm. Fremstår med enkle ridser samt mindre/alm. brugsspor. (4)

Varunr: 5999338
SEK 8 183 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
13:41
SEK 2 318
Arne Jacobsen. Fem stole, 'Myren', model 3101 (5)
Arne Jacobsen 1902-1971. Fem, 'Myren', model 3101, med skaller af formspændt hvidlakeret krydsfiner, ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. SH. ca. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. Antageligt senere omlakeret. Fremstår med fast ryg.(5)

Varunr: 6044289
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:11
SEK 3 000
Hans J. Wegner. Et sæt på fire Y-stole, model CH24, sortlakerede. (4)
Hans J. Wegner (1914 - 2007). Et sæt på fire Y- stole af sortlakeret træ, sæder af flettet papirgarn. Udført hos Carl Hansen & Søn, model CH-24. Fremstår med brugsspor, afslag/mærker i lakken, nogle limede samlinger. De tre med afkortede ben, hvorfor varierende højde. Siddehøjde: 39-43 cm. En ...

Varunr: 6042154
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
14:14
SEK 8 455
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Par stole, Kongeserien (2)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Par armstole af lys mahogni fra 'Kongeserien', sæde monteret med lyst læder og ryg monteret med fransk rørflet. H. 83 cm. B. 54 cm. Sh. 42 cm. Fremstillet hos Botium. Fremstår med almindelige brugsspor, mærker. (2)

Varunr: 6043035
SEK 1 364 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:15
SEK 1 227
Kasper Salto. Seks stole model KS50 NAP (6)
Kasper Salto. Seks stole model KS50 NAP med stel af stål, skal af plast. Fremstillet ved Fritz Hansen. H. 79. B. 48 cm. Sh. 48 cm. Fremstår med alm. brugsspor.(6)

Varunr: 6044219
14:16
SEK 477
Komplot Design for GUBI. Fire barstole model 3D. (4)
Komplot Design for GUBI. Fire barstole model 3D. Med sæde af plast, ben af stål. H. 88 cm. SH. 75 cm. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6044422
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:16
SEK 409
Charles Eames. Et sæt på seks stole, model DSR (6)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med gennemfarvede skaller af plast i farverne sort samt Lime. Wirestel i forkromet stål. 'Eiffel'. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra med stempel herfra, model DSR. H. 81/44 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (6)

Varunr: 5999312
SEK 13 638 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:28
SEK 818
Nova Møbler. Sæt spisestole, teaktræ (6)
Sæt på seks spisestole af teaktræ, sæde og ryg monteret med stribet gråt møbelstof. Udført hos Nova Møbler med etiket herfra. Sh. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor (6)

Varunr: 6042975
SEK 2 046 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:30
SEK 4 910
Charles Eames, Armstol, model EA-108
Charles Eames (1907-1978). Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108. Stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion, betræk af grøn hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra med label herfra. H. 83, Sh. 47 cm. Fremstår med almindelige brugsspor

Varunr: 5913484
14:33
SEK 477
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varunr: 5919311

14:38
SEK 682
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5920291

SEK 2 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:41
SEK 1 500
Iskos-Berlin, for Muuto.Fiber Side Chair.
Iskos-Berlin, for Muuto.Fiber Side Chair, med mintgrønt møbelstof, ben af grå pulverlakeret stål. H. 77 cm, B. 51 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodel.(3)

Varunr: 6013056

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:48
SEK 409
12345...33»