Utropspris
12345...31»   Varor pr. sida   910 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varunr: 5920663

SEK 2 606 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:08
SEK 412
Iskos-Berlin for Muuto. Tre stole model Fiber Chair, swivel. (3)
Iskos-Berlin for Muuto. Tre stole model Fiber Chair, swivel, fuldpolstret skal med grønt stof, Swivel stel af sortlakeret stål, monteret med hjul. H. 77 cm, B. 54,5 cm, SH. 46 cm. Fremstår i original emballage. Model foto. (3)

Varunr: 5997109

SEK 5 762 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:09
SEK 549
Iskos-Berlin, for Muuto. Et par barstole model Fiber Bar Stool. (2)
Iskos-Berlin, for Muuto. Et par barstole, model Fiber Bar Stool med grønlakeret stel af metal. Sæde af fiberkomposit, et sæde polstret. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 5928723

SEK 2 744 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:12
SEK 480
Iskos-Berlin for Muuto. To stole/kontorstole model Fiber Chair, swivel. (2)
Iskos-Berlin, for Muuto. To stole/kontorstole model Fiber Chair swivel. Sæde af formstøbt polyester betrukket med grønligt uldstof, sorte ben på drejefod med hjul. H. 78 cm, B. 59 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 5992423

SEK 4 115 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:15
SEK 480
Aage Bruun & Søn. Skammel
Aage Bruun & Søn. Skammel med stel af bøg, sæde udspændt med patineret sort læder. H. 38 cm, B. 44 cm. Fremstår med brugsspor og patina.

Varunr: 6044692
SEK 2 744 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-08-2021
18:17
SEK 549
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (6)

Varunr: 5920613

SEK 3 292 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:22
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 6031654

SEK 2 469 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:24
SEK 1 509
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 6031665

SEK 3 018 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:25
SEK 412
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair, betrukket med sort læder. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. H. 89 cm. B. 68 cm. SH. ca. 44 cm. Fremstår med enkelte ridser på fod samt brugsspor.

Varunr: 6031325
SEK 13 718 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:26
SEK 549
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6031671

SEK 3 841 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:26
SEK 412
Charles Eames, Armstol, model EA-108
Charles Eames (1907-1978). Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108. Stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion, betræk af grøn hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra med label herfra. H. 83, Sh. 47 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 5913481
SEK 8 231 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:28
SEK 1 921
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 6031683

18:28
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (8)

Varunr: 6039720

18:31
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6031693

SEK 1 646 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:31
SEK 412
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er-stole (model 3107) 6 stk. Betrækkene er udført af cognac-farvet læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, der medfølger 6 stk. overtræk. Stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 6031705

SEK 4 939 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:32
SEK 412
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 8 stk. (8)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6031717

SEK 6 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:34
SEK 412
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (4)
Deszine Talks. Fire stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. (4)

Varunr: 6031722

SEK 3 567 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:35
SEK 412
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6031767

18:36
SEK 412
Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber side tube base.
Iskos-Berlin, for Muuto stol, model Fiber Side Chair. Stel af sortlakeret stålrør, sæde og ryg af fiberkomposit, betrykket med Cognac farvet læder. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 5894028

18:38
SEK 412

Varunr: 6031799

SEK 4 115 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:38
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varunr: 6031803

SEK 1 921 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:39
SEK 412
Dansk snedkermester. Syv armstole af eg(7)
Dansk snedkermester. Syv armstole af eg, sæde og ryg betrukket med vokset bomuld. H. 86,B. 56,Sh. 47 cm. Fremstår med stedvis kraftige brugsspor, pletter af maling, brud på betræk, samt en stol med brud på fjeder.(7)

Varunr: 6049160
SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:40
SEK 549
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, cognacfarvet læder.
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af cognacfarvet skind. Vendbare med stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg.

Varunr: 6031828

SEK 2 744 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:41
SEK 412

Varunr: 5904409

18:43
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)

Varunr: 5919413

SEK 3 018 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:46
SEK 412
GUBI barstole model 2D (2)
Gubi. 2D barstol. Sortlakeret stel. Sæde af sort laseret træ. H. 78 cm. SH. 76 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser / skrammer. (2)

Varunr: 6058295
SEK 3 292 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2021
18:47
SEK 412
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med originalt sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987, mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6010477
SEK 6 036 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-08-2021
18:47
SEK 3 018

Varunr: 5938176

18:47
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039584

SEK 3 841 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
18:48
SEK 1 509
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varunr: 5991009

SEK 3 292 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:48
SEK 412
12345...31»