Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 23  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Grå/brunt læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med grå/brunt læder. Tykkelse ca. 3 cm. (6)
Varunr: 5285211

SEK 3 650 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:10:43
SEK 562
Snurrstolar
SNURRSTOLAR, 4 st, samtida, karmar i blankpolerad aluminium, klädsel i konstläder, på hjutrissor, höj och sänkbar
Varunr: 5281781
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:36:00
Se mer
Börge Mogensen stolar
BÖRGE MOGENSEN, stolar, 6 st, 'Folkstolen' modell J39, formgivningsår 1947, i ek, flätade sitsar, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5281802
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:34:00
Se mer
Dulton Beat folding chair, Yasu Sasamoto
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og rødt sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm. Leveres i original emballage.
Varunr: 5280824

SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
11:50:00
SEK 421
Gubi. Beetle stol, sort plast
Gubi. Beetle stol. Sort lakeret stel. Skal af sort plast. H. 86 cm. B. 48 cm. SH. 45 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5285448

SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
11:59:30
SEK 491
Antonio Citterio, Freischwinger / Bürostühle Modell Visavis, für Vitra (6)
Antonio Citterio, sechs Freischwinger / Bürostühle Modell Visavis, für Vitra. Stahlrohrkonstruktion mit gepolstertem Rücken und Sitz, mit schwarzem Stoff überzogen. Maße: H 80, B 54, T 50, Sh 46. Mit Alters- und Gebrauchsspuren. (6)
Varunr: 5267320
SEK 3 138 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:23
SEK 2 354
Børnetaburetter, model Sela af bøg. (21)
Børnetaburetter, model Sela af lakeret bøg. Højde fra 53, 49, 37 cm. Fremstår med slitage, enkelte tørrevner. (21)
Varunr: 5282509
SEK 1 404 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
12:25:00
SEK 491
Bernhard Petersen & Søn. Sæt på fire stole i palisander (4)
Bernhard Petersen & Søn. Sæt på fire stole i palisander. Fremstillet på Christian Linnebergs møbelfabrik H. 44/77 cm. Sæder betrukket med lys uld. Fremstår med alm. brugsspor (4).
Varunr: 5285511
SEK 4 212 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:34:53
SEK 6 178
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5216386

SEK 3 089 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:48:25
SEK 1 825
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Varunr: 5212303

13:46:00
SEK 772
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem
Væghængt reolsystem af fineret teak, bestående af tre hylder B. 78 cm, D. 20 cm. Samt to vanger.H. 150 cm. Fremstår med brugsspor samt en hylde med løs finer.
Varunr: 5255914
14:07:00
SEK 491
Arne Jacobsen. 'Tungen' et par stole i sort læder, model 3102 (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. 'Tungen'. Et par stole af formspændt krydsfinér, betrukket med sort læder, ben af forkromet stål. Formgivet i 1955 til Munkegaardsskolen. Fremstillet hos Fritz Hansen , model 3102. H. ca. 42,5/79,5 cm. Fremstår ombetrukket ved professionel møbelpolster. (2) Litt: Arne ...
Varunr: 5283750
SEK 6 459 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
14:22:00
SEK 3 089
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, sort analin læder. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med sort analin læder, stel af forkromet stålrør. Ny siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. Professionel sælger yder 2 års garanti på polstring fra hammerslag. Anilinlæder er ...
Varunr: 5259802
SEK 30 889 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
14:27:00
SEK 23 166
14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole
Varunr: 5281284

SEK 1 264 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
14:29:00
SEK 421
Varunr: 5281287

14:34:00
SEK 421
Varunr: 5219686

14:43:00
SEK 421
Finn Haugaard / Bondo Gravesen. Armstol af palisander,
Finn Haugaard / Bondo Gravesen. Armstol af palisander, sæde og ryg senere betrukket med stof H. 82, sædehøjde 45 cm. Fremstår med pletter.
Varunr: 5274783
SEK 1 404 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
15:00:00
SEK 632
Carl Malmsten fåtölj
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Ane", röd klädsel, nackkudde, sitthöjd ca 48 cm
Varunr: 5281877
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
15:08:00
Se mer
Fem vintage klaptole, 1900-tallet (5)
Fem vintage klapstole af bejdset bøgetræ. Fra 1900-tallets første halvdel. H. 80 sædeh. 48 cm. Alle monteret med skilt med påskriften ' Patent 62019 '. Med brugsspor. (5)
Varunr: 5284391
15:26:00
SEK 421
Læderovertræk til Arne Jacobsen, 'Syver-stolen', model 3107, sort læder (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsen, 'Syver-stolen', model 3107, betrækkene er udført af sort klassisk læder, indvendigt med skum. (6)
Varunr: 5285379

SEK 3 650 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
16:27:00
SEK 2 246
Stolar i böjträ, Gemla
STOLAR, 6 st, Gemla, 1994, rödbetsat böjträ, stämplade Gemla möbler 1994, etikettmärkta, sitthöjd ca 46 cm
Varunr: 5281931
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
17:24:00
Se mer
Stuhl der 1950/60er Jahre aus massivem Teakholz wohl Dänemark
Filigraner Stuhl der 1950/60er Jahre aus massivem Teakholz wohl Dänemark. Sitzfläche mit schwarzer Kernlederbespannung.H. 79 cm, B. 46 cm, T. 45 cm.Teils stärkere Gebrauchsspuren, Lederbespannung teils rissig, die Rückenlehne mit unfachmännisch ausgeführter Reparatur.
Varunr: 5279675
SEK 1 046 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
17:33:00
SEK 418
Vico Magistretti for Fritz Hansen. Seks armstole, i stål og ahorn. (6)
Vico Magistretti. Sæt på seks Solo stole udført af formspændt ahorfinér på stel af stål. Designet af Vico Magistretti, fremstillet hos Fritz Hansen. Sh. 46 cm. Monteret med hynder. (6)
Varunr: 5285520

17:38:00
SEK 2 106
Møbelgruppe Louis-Philippe stole (4)
Sæt bestående af fire Louis Philippe ballonstole (på grund af det ballonformede ryglæn) på svungne cabrioleben. Konstruktion af patineret nøddetræ, ryglæn med dyvler, nyt betræk, stribet stof på siddefladerne. Mål pr. stk.: H. 88 cm, B. 46 cm, D. 43 cm. Fremstår med aldersrelaterede ...
Varunr: 5263586
SEK 8 368 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
17:50:00
SEK 4 184
Varunr: 5280818

18:08:00
SEK 421
Set Teakstühle der 1960er Jahre Hans Olsen zugeschrieben (6)
Konvolut aus sechs Teakstühlen mit lederbespannten Sitzflächen. Unterseitig gemarkt 'Made in Denmark' mit Qualitätssiegel der "danish furnituremakers guild".H.74 cm, B. 47 cm, T. 44 cm.Altersbedingte Gebrauchsspuren wie Kratzer und Bereibungen. Lederbezug an den Kanten mehrfach durchgescheuert ...
Varunr: 5279665
SEK 4 184 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
18:45:00
SEK 1 569
Gubi. Stol, model Beetle Chair.
Gubi. Stol, model Beetle Chair. Sort forkromet stel. Fuldpolsteret med gråt møbelstof. Sort læder keder. H. 88 cm. B. 49 cm. SH. 48 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5268719

19:10:00
SEK 1 685
K.S. Møbler, Stühle / Esszimmerstühle (3)
Stühle / Esszimmerstühle, von K.S. Møbler, Dänemark, Gestell aus Teak, Sitzfläche bezogen in gemusterten Stoff, 1960er Jahre, Maße ca: Sitzhöhe 44cm. Gebrauchspuren. (3)
Varunr: 5285798
SEK 1 569 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
19:10:11
SEK 575
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort anilin læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med Sort anilin læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Stol medfølger ikke. (4)
Varunr: 5282881

SEK 3 370 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:14:00
SEK 632
Sorø Stolefabrik. Seks armstole i grønt møbelstof (6)
Seks armstole i grønt møbelstof fra Sorø Stolefabrik. H.82cm. B.63,5cm. Sh.44cm Fremstår med almindelige brugsspor.
Varunr: 5282403
SEK 2 808 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:15:00
SEK 562
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 23  >>