Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 33  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rud. Thygesen. Et sæt på seks armstole fra 'Kongeserien' (6)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Et sæt på seks armstole "Kongestolen", stel i mahogni, ryg monteret med med fransk, intakt flet. Sædehynder betrukket med patineret læder. Formgivet 1968. Fremstillet hos Botium.H. 83 cm. B. 54 cm. SH. 43 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, enkelte ...
Varunr: 5397106
SEK 8 634 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
10:49:50
SEK 2 014
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Koskind. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med koskind. Ca. 3 cm i tykkelse. Første billede er modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5309660

SEK 4 317 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
11:14:41
SEK 2 158
Erik Buch. Spisestole, egetræ (10)
Erik Buch. Spisestole med stel af massivt egetræ, sæde og ryg betrukket med brunt læder. Fremstillet hos Oddense Maskinsnedkeri, model OD49. Formgivet 1968. H. 80 cm, SH. 46 cm. Fremstår med brugsspor, slitage i betræk samt en stol med hul i betræk og en med åben keder. (6)
Varunr: 5438540
SEK 6 619 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:21:51
SEK 4 892
H. J. Wegner. Fire spisestole / stabelstole, model ch42 (4)
H. J. Wegner. Fire spisestole / stabelstole med stel af massivt ubehandlet bøgetræ, kopstykke af fineret bøgetræ. sæde med flettet gjorder. Fremstillet hos Carl Hansen & søn, model CH42. Fremstår med lettere brugsspor og mindre skjolder på flet. (4)
Varunr: 5438635
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
11:24:38
SEK 1 079
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5366803

SEK 5 180 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
12:00:00
SEK 2 158
Seks italiensk design stole (8)
Seks italiensk design stole, grå velour monteret på ben af træ, sædehøjde ca. 47 cm. Fremstår med minimale (6)
Varunr: 5430179
SEK 24 462 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:04
SEK 1 583
Arne Jacobsen. Sæt på seks armstole, model 3207, sort classic læder (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks armstole, 'syveren' med skal af formbøjet krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3207. SH. 43 cm. Fremstår professionel nybetrukket med sort classic læder Anilin læder. (6)
Varunr: 5368873
SEK 40 290 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:15
SEK 13 238
Charles Eames. En armstol, model EA-108
Charles Eames. En kontorstol fra serien "Aluminium Group Konference". Stel samt firpasfod af aluminium, sæde og ryg betrukket med originalt blå grønt hopsak. SH. 46 cm. Formgivet i 1958, fremstillet hos Vitra, model EA-108. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5375153
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:31
SEK 2 302
Charles Eames. Soft Pad armstol, model EA-208
Charles Eames. Soft Pad armstol, model EA-208. Sæde og ryg med betræk af brunt læder, firpasfod og armlæn i poleret aluminium. Formgivet 1969. SH. 50 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser på stel og armlæn samt brugsspor.
Varunr: 5371634
SEK 12 950 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:41
SEK 2 878
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder. Kanvas medfølger, stol medfølger ikke. Modelfoto.
Varunr: 5411186

SEK 3 453 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
12:30:00
SEK 1 223
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol 'Langue'
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. spisestol, med stel af massivt bejdset bøg, skal af formstøbt plast. Fremstillet for NORR11. H. 79 cm. B. 50,5 cm. D. 50 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5420528

SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:50:00
SEK 504
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol model Langue Avantgarde Dining Chair
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol model Langue Avantgarde Dining Chair, Stel af stål, ryg og sæde af plast. Fremstillet for NORR11. H. 78 cm., B. 50 cm., D. 51 cm., siddehøjde 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5420451

SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:51:18
SEK 504
Hee Welling for HAY. Tre armstole model About A Chair. (3)
Hee Welling for HAY. Tre armstole model About A Chair model AAC26m hvid plast skal monteret på hvid pulverlakeret stål ben. Udstillingsmodeller, lette brugsspor. (3) Vejledende udsalgspris samlet 4.497 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varunr: 5441202

SEK 3 166 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
13:03:24
SEK 1 079
Dulton Beat folding chair, Yasu Sasamoto
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og lysblå lakeret sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm
Varunr: 5280844

SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:11:07
SEK 504
Hans J. Wegner . Y- stol med stel af egetræ, model CH-24
Hans J. Wegner 1914-2007. Y- stol med stel af egetræ, sæde flettet med papirgarn. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-24, formgivet i 1950. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.
Varunr: 5440271
SEK 4 317 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
13:15:00
SEK 4 317
Varunr: 5366773

13:16:00
SEK 791
Fem spisestuestole, kunstlæder, assorteret dessins (5)
Fem spisestuestole heraf to par, betrukket med sort kunstlæder, ben af hhv. forkromet metal samt eg. Sh. ca. 45 - 47 cm. Udstillingsmodeller, brugsspor kan forekomme. (5)
Varunr: 5403681
SEK 1 439 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:16:22
SEK 432
Dulton / Yasu Sasamoto. skamler, 'Tanden / wisdomtooth''
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i gul lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.
Varunr: 5280468

13:24:51
SEK 576
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. Spisestol model 'Langue'
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. Spisestol model 'Langue' med skal af formstøbt plast og stel af bøg. Fremstillet for NORR11. H. 78 cm. B. 50 cm., D. 51 cm., Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor
Varunr: 5420372
14:08:00
SEK 432
Giancarlo Bisaglia for Infiniti. Et sæt på fire klapstole(4)
Giancarlo Bisaglia for Infiniti. Et sæt på fire klapstole af polypropylene og metal. H. 47/74 cm. Udstillingsmodeller med enkelte mærker(4)
Varunr: 5411346

SEK 2 878 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
14:10:00
SEK 432
Dulton 'Wisdom' skammel, udført i cremefarvet lakeret metal. Sign Dulton/ Yasu Sasamoto model No. 100-115. Mål. H. 48 cm. Ø 28 cm. Fremstillet hos Dulton.
Varunr: 5378776

14:11:00
SEK 432
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og cremefarvet lakeret sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm. Leveres i original emballage.
Varunr: 5434719

14:13:00
SEK 432
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og sort lakeret sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm
Varunr: 5280874

14:29:00
SEK 432
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (4)
Fire stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. (4)
Varunr: 5365261

SEK 3 453 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
14:38:00
SEK 935
Seks hynder til Arne Jacobsens stole 3101 myren (6)
Seks hynder til Arne Jacobsens stole 3101 (myren). Betrukket med koskind, bagside med antiskrid. Modelfoto, variationer må forventes. (6)
Varunr: 5104568

SEK 3 453 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:54:00
SEK 432
Par armstole (2)
Par Armstole af mahogni med svungne armlæn ben afsluttet med 'claws and balls' Sæde betrukket med broderet stof. H. 85 cm. Sædehøjde 43 cm. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5434540
15:02:00
SEK 432
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og hvidlakeret sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm. Leveres i original emballage.
Varunr: 5434991

15:07:00
SEK 504
Varunr: 5280484

15:13:00
SEK 432
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol, Langue Avantgarde Dining Chair
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol model Langue Avantgarde Dining Chair, Stel af messinglakeret stål, ryg og sæde beklædt med gråt vintage læder. Fremstillet for NORR11. H. 78 cm., B. 50 cm., D. 51 cm., sh. 46 cm.
Varunr: 5441440
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:14:55
SEK 791
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6)
Sædehynder til Myren betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. Bemærk, stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5398013

15:15:00
SEK 432
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 33  >>