Utropspris
12345...23»   Varor pr. sida   662 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Skrivstol 1900-talets början
SKRIVSTOL, 1900-talets början, svängd rygg, fyrdelad fot

Varunr: 5737736
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
10:12
Se mer
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varunr: 5737026

SEK 2 503 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
11:20
SEK 556
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), sort læder (6)
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), fire ben, betrukket med sort semianilin læder, bagside med antiskrid. NB! Model foto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 5737037

SEK 5 006 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
11:29
SEK 487
Stolar 1900-tal
STOLAR, 6 st, 1900-tal, vit klädsel, ben i mahogny, sitthöjd ca 45 cm

Varunr: 5737761
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 14-08-2020
11:52
Se mer
Karmstol Mingo
YNGVE EKSTRÖM, "Mingo", karmstol, teak, 1950-tal, senare mönstrad tygklädsel, sitthöjd 38 cm, rygghöjd 96 cm Skador: Bruksslitage på trä och klädsel

Varunr: 5737767
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:16
Se mer
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. (6)

Varunr: 5737093

SEK 2 781 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
12:16
SEK 417
Layered stolar 3 st
LAYERED, "Lounge", stolar, 3 st, ben i svartlackerad metall, klädd i mörkblått sammetstyg, höjd ca 80, sitthöjd 44 cm

Varunr: 5737775
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
12:48
Se mer
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med hvidt læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6)

Varunr: 5711322

13:09
SEK 417
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varunr: 5728798

SEK 1 947 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
13:30
SEK 487
Stolar i Gustaviansk stil 6 st
STOLAR, 6 st, Gustaviansk stil, 1900-tal, vitmålade med gulddetaljer, löstagbar, stoppad sits, sitthöjd 44 cm, rygghöjd 92 cm.

Varunr: 5737792
SEK 1 554 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 14-08-2020
13:56
Se mer
Sæt på seks hynder til Arne Jacobsens 7ér stolen, model 3107 af mørkebrunt læder.
Sæt hynder til Arne Jacobsens 7ér stolen, model 3107 af mørkebrunt læder. Nyfremstillede og ubrugte. (6)

Varunr: 5737074

SEK 4 172 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
14:00
SEK 417
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (4)

Varunr: 5728800

SEK 2 642 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
14:30
SEK 417
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Seks stk. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu)Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 5737064

14:49
SEK 3 616
Stolar Eyes
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, ERIK JÖRGENSEN, "Eyes", karmstolar (2) 2000-tal, benställningar i vitmetall, textilklädda, sitthöjd ca 45 cm

Varunr: 5737810
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 14-08-2020
15:08
Se mer
Massive Eichenstühle mit Wiener Geflecht. (5)
Massive Eichenstühle mit Wiener Gepflecht. Massive Holzkonstruktion aus Eiche, Sitzfläche und Rückenteil mit Wiener Geflecht. H. 97cm, B. 43cm, T. 45cm. Leichte altersgemäße Gebrauchsspuren vorhanden.

Varunr: 5615224
SEK 1 243 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 14-08-2020
16:12
SEK 414
4 armstole af eg og teak, forskelligt betræk (4)
Ubekendt møbelproducent: 4 armstole med stel af eg og teak, forskelligt betræk af kunstlæder og een med stof, omkr. 1940/1950'erne. Stedvist kraftigere brugs- og alderspræg; herunder betrækhuller. H. 88. B. 60. Sh. 43-44 cm. (4)

Varunr: 5724070
SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 14-08-2020
16:49
SEK 417
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Bemærk stol medfølger ikke. Modelfoto. (6)

Varunr: 5718133

SEK 3 337 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
16:50
SEK 417
365 North, spisestole, model Acura, dark grey (6)
365 North, spisestole, model Acura med skal af formspændt finér, betrukket med mørk grå møbelstof, stel af pulverlakeret metal. H. 75 cm. SH. 44 cm. Udstillingsmodel. Leveres samlet. (6)

Varunr: 5733948

SEK 5 562 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
16:50
SEK 1 391
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107), 4 stk.. Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5733369

SEK 3 616 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
17:00
SEK 765
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfotos. (6)

Varunr: 5714467

SEK 2 781 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
17:04
SEK 487
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (10)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på ti hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU.Bemærk, stol medfølger ikke. (10)

Varunr: 5679679

SEK 4 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-08-2020
17:38
SEK 487
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er-stole (model 3107) 4 stk. Betrækkene er udført af cognac-farvet læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5690533

SEK 3 616 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
17:57
SEK 3 059
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5714779

SEK 2 503 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
18:05
SEK 417
Arne Jacobsen. Oxford, kontorstol, anilin cognac
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol betrukket med cognacfarvet læder, fuldpolstret. Fempas stjernefod af aluminium og forkromet metal, højtejusterbar og drejefunktion, afsluttet på hjul Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved anden professionel dansk møbelpolster i ...

Varunr: 5559044
SEK 12 237 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
18:55
SEK 626
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (8)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Stolen medfølger ikke. (8)

Varunr: 5732842

SEK 3 337 DK, Aalborg, Nibevej 14-08-2020
18:58
SEK 556
Piet Hein. Barstole (2)
Piet Hein. Barstole med stel af forkromet metal, monteret på rund fod af aluminium, sæde betrukket med sort læder. Formgivet i 1961. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukne med sort læder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer. Litteratur: Noritsugu Oda. ...

Varunr: 5410446
SEK 13 906 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
19:00
SEK 487
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5728792

SEK 2 503 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
19:00
SEK 417
Arne Jacobsen. Oxford konferencestol / spisestol
Arne Jacobsen. Oxford konferencestol / spisestol med drejeligt stel af forkromet metal og aluminium, betrukket med blåt uld. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 5533233
19:15
SEK 556
Arne Jacobsen. Par barstole (2)
Arne Jacobsen. 7'er Par barstole med formspændt skal betrukket med sort læder, stel af hvidlakeret stålrør, fodstøtte af børstet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet 1955. H. 99 cm sæddehøjde ca. 67 cm. Fremstår nybetrukket hos dansk professionel møbelpolster med sort læder. (2)

Varunr: 5442815
SEK 16 687 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
19:25
SEK 626
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 5698843

SEK 5 006 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-08-2020
19:30
SEK 417
12345...23»