Utropspris
12345...32»   Varor pr. sida   952 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Wendelbo 'Mango Stool' fodskammel, grå
Wendelbo 'Mango Stool' fodskammel, ben af sortlakeret stål, betrukket med Main Line Flax col. 16 Temple. H. ca. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6026465

SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
08:58
SEK 409
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 5919377

SEK 3 000 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
08:59
SEK 477
Seks spisestuestole, model Holly(6)
Seks spisestuestole, model Holly. Betrukket med Danny Amber. Ben af sortlakeret metal. H. 83, B.56, Sh. 47 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varunr: 6010310

SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:01
SEK 1 023
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5920248

SEK 2 455 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:10
SEK 409
Iskos-Berlin for Muuto. Seks stole model Fiber Chair, swivel. (6)
Iskos-Berlin, for Muuto. Seks stole model Fiber Chair swivel. Sæde af formstøbt polyester betrukket med blåt møbelstof, Forkromet ben på drejefod. H. 74 cm, B. 59 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varunr: 5846747

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:12
SEK 818
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (4)
Deszine Talks. Fire stk. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af cognac læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (4)

Varunr: 5863603

SEK 3 546 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:18
SEK 477
Iskos - Berlin, for Muuto. Et par ' Fiber side chair' (2)
Iskos-Berlin, for Muuto. Et par 'Fiber side chair', spisebordsstole. Sæde af grå fiber plast, Stående på ben af forkromet stål H. 77 cm. B. 51 cm. SH. 46 cm. Udstillingsmodel (2)

Varunr: 5778424

09:20
SEK 409

Varunr: 5926330

09:22
SEK 477
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Otte spisestole, model 3107 (8)
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Otte spisestole af blålakeret, formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. SH. 42 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker samt finerafslag, manglende dæksler, en stol med en manglende sko. (8)

Varunr: 6041506
SEK 5 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
09:36
SEK 7 910
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5920288

09:42
SEK 409
Iskos-Berlin, for Muuto. Stol model Fiber side tube base.
Iskos-Berlin, for Muuto stol, model Fiber Side Chair. Stel af sortlakeret stålrør, sæde og ryg af fiberkomposit, betrykket med stof. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 5840565

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:43
SEK 477
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 8 stk. (8)
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6023807

SEK 6 001 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:53
SEK 409
Deszine Talks. Hynder i koskind til Mikado stolen. (6)
Deszine Talks. Hyndesæt til Johannes Foersom & Peter Hiort Lorenzen's Mikadostol. Sæt på seks hynder, betrukket med koskind.

Varunr: 5389384

SEK 2 591 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:55
SEK 409
Iskos-Berlin, for Muuto. Barstol, model Fiber Bar Stool.
Iskos-Berlin for Muuto. Barstole, model 'Fiber Bar Stool' med stel af lakeret eg, skal af fiberkomposit. H. 98 B. 43 D. 44 SH. 75 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5758345

SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:58
SEK 409
Fire stole, ben af eg(4)
Fire stole, ben af eg. Betrukket med Danny Amber. H. 77,B. 55, Sh 45 cm. udstillingsmodeller, en stol fremstår med løst ben. (4)

Varunr: 6009313

SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
10:02
SEK 409
Thomas Bentzen for Muuto. Fire spisestuestole, model 'Loft Chair. (4)
Thomas Bentzen for Muuto spisestuestole, model 'Loft Chair'. Sortlakeret stel af metal, sæde og ryg af egetræfiner. H. 78,5 B. 42.5 D. 48 SH. 46 cm. Fremstår i original emballage. (4)

Varunr: 5940229

10:05
SEK 477
Børge Mogensen. Søborg stolen. Fire armstole, model 3070 (4)
Børge Mogensen. Søborg-stolen. Fire armstole med sæde, ryg og armlæn af fineret og massivt sortlaseret egetræ, stel af sortlakeret stål. H. 78. B, 51 cm. SH. 46 cm. Fremstillet ved Fredericia Furniture, model 3070, mrk. herfra. Fremstår med minimale brugsspor. (4)

Varunr: 6044066
SEK 9 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
10:08
SEK 5 728
David Geckeler, for Muuto. Seks 'Nerd Chair'. (6)
David Geckeler, for Muuto. Seks spisestole model 'Nerd'. Ben af massiv gullaseret eg, ryg samt sæde af gullaseret formbøjet egefinér. Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller. Ridser og mærker kan forekomme. (6)

Varunr: 6012438

10:14
SEK 614
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU.Bemærk, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 6037549

SEK 2 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
10:22
SEK 409
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Par stole 'Langue Stack' (2)
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Stole model Langue Stack Dining Chair, skal af 'anthracite black' plast, med stel sortlakeret metalrør. H. 79, Sh. 45, B. 50 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker. (2)

Varunr: 5852811

10:23
SEK 409
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Tre barstole, model Pato (3)
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Tre barstole betrukket med blå møbelstof, medeformet stel af krom, dupsko med filt. Fremstillet ved Fredericia Furniture, model Pato. SH. 77 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (3)

Varunr: 6045573
SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
10:25
SEK 955
Raul Barbieri. Fem stole model Olivia. (5)
Raul Barbieri. Fem stole model Olivia med skal af polypropylen monteret med ben af blankforkromet stål. SH. 46 cm. Udstillingsmodeller, håndteringsspor og ridser. (5)

Varunr: 5931024

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
10:29
SEK 409
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. To barstole, model Pato (2)
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. To barstole betrukket med blå møbelstof, medeformet stel af krom, dupsko med filt. Fremstillet ved Fredericia Furniture, model Pato. SH. 77 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6044112
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
10:32
SEK 750
Fire barstole, Menu, Afteroom dining (4)
Fire barstole, fra Menu, designet af Afteroom. Sæde betrukket med stof. Ryg af hvidlakeret træ. Stel af pulverlakeret metal. Fremstår med minimale brugsspor H. 73-100 Ø 36 cm.

Varunr: 5743102

10:32
SEK 2 182

Varunr: 6045568
10:32
SEK 886
Pelikan Design. Spisestol, model Tonica (4)
Pelikan Design. Spisestol fuldpolstret med mørklilla møbelstof, stel af matsort lakeret metal. SH. 43 cm. Fremstillet hos Magnus Olesen, model Tonica. Udstillingsmodeller, lettere brugsspor, lettere nusset. (4)

Varunr: 6044602
10:37
SEK 477
Niels Gammelgaard. Armstol, Butterfly Wood
Niels Gammelgaard. Armstol med skal af formbøjet, egetræsfinér, stel af egetræ. Fremstillet hos Magnus Olesen, Model Butterfly wood. H. 78 cm, SH. 45 cm. Udstillingsmodel med lette håndteringsspor.

Varunr: 6044735
10:37
SEK 682
Niels Gammelgaard. Spisestol, model Butterfly (5)
Niels Gammelgaard. Spisestol med formbøjet sæde og ryg, polstret med remix gråt møbelstof, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Magnus Olesen, model Butterfly. H. 79, SH. 46. Udstillingsmodel, minimale brugsspor. (5)

Varunr: 6044595
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
10:37
SEK 409
Niels Gammelgaard. Spisestol, model Butterfly (2)
Niels Gammelgaard. Spisestol med formbøjet sæde og ryg, fuldpolstret med kanalsyet læder, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Magnus Olesen, model Butterfly. H. 79, SH. 46. Udstillingsmodel, minimale brugsspor. (2)

Varunr: 6044781
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
10:37
SEK 409
Pelikan Delikan. Spisestol, model Tonica (4)
Pelikan Design. Spisestol fuldpolstret med bordeaux møbelstof, stel af matsort lakeret metal. SH. 43 cm. Fremstillet hos Magnus Olesen, model Tonica. Udstillingsmodeller, få brugsspor. (4)

Varunr: 6044587
10:38
SEK 477
12345...32»