Kategori  Utropspris
12345...11» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ljuskrona slipade prismor
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, för 6 ljus, olikslipade prismor på mässingsstomme, höjd 55, diameter 46 cm, delvis elektrifierad
Varunr: 5590199
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-02-2020
13:16:00
Se mer
Josef Frank ljuskrona
JOSEF FRANK, ljuskrona modell 2586, för Firma Svenskt Tenn, bemålat trä och mässing, höjd exkl. kedja 38,5, diameter 60 cm
Varunr: 5590218
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-02-2020
13:54:00
Se mer
Norway Says for Muuto, 3 Mhy pendler sort (3)
Norway Says for Muuto, Tre Mhy Pendant Lamp. sortlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med lette brugsspor. (3)
Varunr: 5591909
SEK 1 694 DK, Kolding, Trianglen 20-02-2020
14:00:00
SEK 424
Louise Campbell. Collage 450 pendel med nummerbevis, Hvid
Louise Campbell. Collage 450 pendel af tre lag laserskåret hvid akryl, ophæng af naturanodiseret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Nummerbevis medfølger. Udstillingsmodel
Varunr: 5414704
SEK 7 060 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
14:36:00
SEK 2 401
Pendler, model Mister, brun (2)
Pendler med ophæng, model Mister, brun, chintz stof, H. 40 cm. Ø. 30 cm. Fremstår nye og ubrugte. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber...
Varunr: 5270195

SEK 1 412 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
14:57:00
SEK 424
Norway Says for Muuto, 2 Mhy pendler sort (2)
Norway says for Muuto, To Mhy Pendant Lamp. sortlakeret aluminium med tekstil ledning. Ø 20 cm. Fremstår med små brugsspor. (2)
Varunr: 5591907
SEK 1 130 DK, Kolding, Trianglen 20-02-2020
14:59:00
SEK 424
Taklampor 3 st Easy Kartell
FERRUCCIO LAVIANI, 3 st, "Easy", taklampor, för Kartell, Italien, transparent orange akryl, etikettmärkning, höjd ca 33, diameter 13 cm
Varunr: 5590263
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-02-2020
15:28:00
Se mer
Thorn lamper, model Glacier 5515-16 (4)
Thorn. Fire pendler model 'Glacier 5515-16'. udført i glas og stål. H. 45, Ø 39 cm. Beregnet for lyskilde type PL-T. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4)
Varunr: 5569493
15:28:54
SEK 424
Par pendler, model Lucy wood (2)
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, D. 30 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber ...
Varunr: 5555897

SEK 2 542 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
15:42:00
SEK 494
2 Pendler, model Mathilde, kobber, Ø 20 cm (2)
To pendler, model Mathilde, hammerslået kobber, Ø 20 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ske ...
Varunr: 5556164

SEK 1 836 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
15:47:00
SEK 424
Pendel, Ateljé Lyktan, Anna Ahrens
Anna Ahrens for Ateljé Lyktan, pendel af stof, messing & kunstmateriale, Ø 60 cm. Brugsspor.
Varunr: 5565876
SEK 1 130 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
15:47:38
SEK 424
To loftspendler, model Anina (2)
2 pendler af metal med nikkel finish. Model Anina. H. 30 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber ...
Varunr: 5556215

SEK 2 401 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
15:50:00
SEK 424
Par pendler, model Dublin (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varunr: 5555656

SEK 2 118 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
16:34:00
SEK 424
Et sæt på tre pendler med fatning i antik messing-finish, model Ohio. (3)
Et sæt på tre pendler med fatning i antik messing-finish, sort ledning, medfølgende pære, model Ohio, Ø. 12,5 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Vedr. forsendelse garanteres ikke for pærens stand. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Varunr: 5589640

SEK 1 836 DK, Kolding, Trianglen 20-02-2020
16:55:00
SEK 565
Tre pendler med grå skærme, model Mister. (3)
Tre pendler med grå skærme, model Mister, Ø 40 cm. H. 40 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Varunr: 5462973

17:01:00
SEK 424
Pendler, antik messing, inkl. pærer, model Ohio (3)
3 pendler med sort ledning, model Ohio, fatning af antik messing med rund pære, Ø. 12,5 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (3)Vedr. forsendelse garanteres ikke for pærens stand.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte ...
Varunr: 5555591

17:46:00
SEK 424
Ampel
AMPEL, Louise XVI-stil, 1800-talets slut, troligen fransk, frostade glaskupor med dekor i form av stjärnor, bronserad stomme, höjd ca 75 cm
Varunr: 5590348
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-02-2020
18:18:00
Se mer
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large (2)
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large, med bagpanel i hvid marmor. Mål: B. 17 cm. H. 23 cm. Der medfølger en pære. Ligger i org. emballage. Vejl. udsalgspris er 3.695,-. pr. lampe. (2)
Varunr: 5587561

SEK 4 236 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
18:27:00
SEK 494
Ljuskrona 1900-tal
LJUSKRONA, 1900-tal, 3 ljusarmar, gustaviansk stil, behängd med olikformade prismor, höjd 48, diameter 40 cm
Varunr: 5590357
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-02-2020
18:36:00
Se mer
Et par grønne industri lamper af metal (2)
Et par grønne industri lamper af metal, H. ca. 34 cm. Ø. 31 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Varunr: 5588562
SEK 1 694 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2020
19:08:00
SEK 777
Pendler, model Cylinder, chintz (2)
Pendler, model Cylinder, chintz, Ø 30, H. 40 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ske via et ...
Varunr: 5292825

19:15:00
SEK 424
Fire pendler med turkis skærme, model Miss. (4)
Fire pendler med turkis skærme, model Miss, Ø 30 cm. H. 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varunr: 5569411

19:16:00
SEK 424
Thorvald Bindesbøll. Skønvirke lysekrone af messing
Thorvald Bindesbøll (1846-1908). Skønvirke lysekrone af messing prydet med ornamentik. Seks 'klokker' monteret til el. Udført hos F.W. Doberck & Søns Eftf. H. 80 cm. Ø 50 cm.
Varunr: 5586511
SEK 28 242 DK, Hørsholm, Hammervej 1 20-02-2020
19:26:00
SEK 1 694
Vilhelm Lauritzen par 'Christianborg' pendler samt skærm (2)
Vilhelm Lauritzen (1894-1984.) Par 'Christiansborg'. pendler med ophæng af messing, skærm af tolags mat opalglas, H. 19,5 cm.(2)
Varunr: 5584758
SEK 4 236 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2020
19:28:00
SEK 3 389
Fire pendler, model Station, charcoal grå (4)
Pendler, model Station, charcoal - grå lakeret, metal, Ø 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen ...
Varunr: 5555946

19:35:00
SEK 424
Et par industrielle loft pendler af lakeret metal, hvid (2)
Et par industrielle loft pendler af lakeret metal, hvid. Top af bøgetræ. H. 40 cm. B. 60 cm. D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor (2)
Varunr: 5588636
SEK 1 412 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2020
19:37:00
SEK 777
Verner Panton. Pantop pendel af grønlakeret metal
Verner Panton. Pantop pendel af grønlakeret metal. Fremstillet hos Verpan. Ø 30 cm.
Varunr: 5585152
19:40:00
SEK 635
Kirkekrone af patineret messing, barokform, 1800-tallet
Kirkekrone af patineret messing, prydet med fabeldyr, seks svungne lysarme og seks lysreflektorer. balusterformet stamme. Barokform. 1800-tallet. H. 50 cm. Ø 58 cm. Medfølgende ekstra kædeophæng. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker. Ifølge oplysninger tidligere på Gram Slot.
Varunr: 5581375
SEK 2 824 DK, Kolding, Trianglen 20-02-2020
19:44:00
SEK 494
Franco Raggi for Fontana Arte. Stor pendel af glas, model Velo
Franco Raggi for Fontana Arte. Stor pendel, model Velo med skærm af delvist klart og matteret glas. Ophæng/transformatorhus af forkromet metal med wirer. H. 75, L. 115, B. 60 cm. Tegnet i 1988. Brugsspor samt smuds.
Varunr: 5578584
SEK 1 130 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-02-2020
19:45:00
SEK 424
Poul Henningsen PH 4 pendel, samt pendel, begge hvide (2)
Poul Henningsen PH 4 pendel, samt pendel, begge hvide og med skærme af lakeret aluminium, Ø. 40/47 cm. Fremstår med brugsspor, PH4 uden fatning og ledning. (2)
Varunr: 5589832
SEK 1 130 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2020
19:50:00
SEK 918
12345...11»