Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ljuskrona mässing
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, mässing, 16 ljuspunkter, höjd ca 125, längd 100 cm
Varunr: 5281771
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
10:16:00
Se mer
Ljuskrona rokokostil
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, 5-armad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 70, diameter 46 cm
Varunr: 5281774
10:22:00
Se mer
Ljuskrona
LJUSKRONA, barockstil, elektrifierad, 5 ljus, bladformade prismor, höjd 80 cm, diam 45 cm
Varunr: 5281783
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
10:40:00
Se mer
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. To pendler model Cylinder One. Grey. (2)
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. To pendler model Cylinder One. Grå-stofbetrukket cylinder med wireophæng. Fatning til max 60 watt. Lampemål/Cylindermål: H. 45 cm. Ø 25 cm. Fremstillet af Norr11. Modelfotos. I original emballage. (2)
Varunr: 5155331

SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:42:00
SEK 421
Industrilampa
TAKLAMPA, industriell, Glomox, Norge, lackerad metall, höjd ca 55 cm
Varunr: 5281791
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27-03-2019
11:12:00
Se mer
Taklampa Orrefors
ORREFORS, taklampa, 1900-talets mitt, glas, bladdekor, höjd ca 67 cm, diameter 55 cm
Varunr: 5281801
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:32:00
Se mer
Halbrunde Hängelampe, 1970er
Halbrunde Hängelampe, 1970er. Lampenschirm Kunststoff. Maße: ca. H. 38 cm, Dm. 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 5225500
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
11:46:59
SEK 418
Ljuskrona i 1900-tal
LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 5 ljuspipor, elektrifierad, höjd 70, diameter 55 cm
Varunr: 5281810
12:06:00
Se mer
Poul Henningsen. PH5 pendel, rød
Poul Henningsen (1894-1967), PH5 pendel med skærme af rødlakeret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med snavs, ridser og skævheder.
Varunr: 5257923
SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
12:07:03
SEK 491
Tore Ahlsén Pia takarmatur
TORE AHLSÉN, "Pia", taklampa, Gärsnäs, etikettmärkt, diameter ca 45 cm
Varunr: 5281816
12:18:00
Se mer
Fire pendler med skærme med filt finish i sort og orange, model Miss. (4)
Fire pendler med skærme med filt finish i sort og orange, model Miss, med 3 meter ledning i matchende farver. Skærm: H. 30 cm. Ø 30 cm. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varunr: 5239311

SEK 1 404 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:27:00
SEK 421
Taklampa Orrefors
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, tre ljuspunkter, stomme i mässing med inre honungsgul glaskupa och yttre frostat glaskupa,1900-talets första hälft, totalhöjd ca 58 cm, Ø 50 cm
Varunr: 5281821
12:28:00
Se mer
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. (2)
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. H. 36 cm. Ø. 30 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (2)
Varunr: 5276083

SEK 3 089 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:29:00
SEK 702
3 pendler, metal, model Anina (3)
3 loft pendler af metal med nikkel finish. Model Anina. H. 35 og 30 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (3)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varunr: 5223734

SEK 3 370 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:35:00
SEK 421
Pendler, model Chili, messing, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, messing lakeret metal indvendigt messing lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5265013

SEK 1 685 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
12:35:00
SEK 421
Pendler, model Silent, sort (6)
Pendler, model Silent, sort, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5278736

12:40:00
SEK 421
Taklampa 1960-tal
TAKLAMPA, 2 kupor av borstad aluminium och bärnstensfärgat glas, sammanhållna av svarvad teakstång, 1960-tal, höjd ca 25/85, längd ca 45 cm
Varunr: 5281827
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
12:40:00
Se mer
Pendler, retro, poleret messing, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Pendler, retro, poleret messing, 20. Årh. 2. halvdel, H. 21 cm. Brugsspor. (2)
Varunr: 5276296
SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:40:22
SEK 491
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, model Peppercorn, Ø 14 cm. (4)
Et sæt på fire små pendler af sortlakeret metal, indvendig med sølvfarvet lakering, model Peppercorn. H. 16 cm. Ø. 14 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varunr: 5268715

12:43:00
SEK 421
Par pendler, model Lucy wood / sort (2)
Par pendler, model Lucy Wood/sort, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 24 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...
Varunr: 5225035

SEK 3 089 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:44:00
SEK 632
Poul Hennnigsen. PH4 pendel, blålakeret
Poul Henningsen 1894-1967. PH4 pendel med skærm af blålakeret metal, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5281140
SEK 1 123 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
12:46:03
SEK 421
Pendler, model Chili, hvidlakeret, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, hvidlakeret metal indvendigt sølvlakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende ...
Varunr: 5230227

SEK 1 966 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:56:00
SEK 421
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 4 samt PH5 pendler. (3)
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærm af hvidlakeret aluminium. Ø. 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med ridser, skævheder, generelt med brugsspor. To PH4 pendler, af hvidlakeret aluminium, Ø. ca 40 cm. Med brugsspor / ridser. (3)
Varunr: 5262857
SEK 2 106 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
13:07:00
SEK 1 264
Varunr: 5155365

13:12:00
SEK 421
Pendler, model Fiona & Baloo, pink & grå (4)
Pendler, model Fiona & Baloo, i farverne pink & grå, pendel m/ dots & knapper - velegnet til børneværelset m.m., Ø 20, H. 18 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte ...
Varunr: 5231279

SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:34:00
SEK 421
Varunr: 5281143
13:34:00
SEK 421
Poul Henningsen 1894-1967. PH4 pendel med skærm af blålakeret metal, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ledning og fatning mangler.
Varunr: 5281147
13:34:00
SEK 421
Par pendler, model Dublin (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber...
Varunr: 5232820

SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:36:00
SEK 491
2 bordlamper samt 2 pendler, sorte / guld, model Peppercorn (4)
2 bordlamper samt 2 pendler, bemalet metal, sort / guld model Peppercorn. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (4)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. ...
Varunr: 5270067

SEK 1 685 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:55:00
SEK 421
Pendler, model Reno, Ø. 24 cm. (4)
Pendler, model Reno, sort finish på hammerslået metal, Ø 24, H. 15 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (4) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes ...
Varunr: 5252579

SEK 1 825 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:11:00
SEK 421
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>