Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   214 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
10 militær loftslamper fra sovjet (10)
10 militær loftslamper fra sovjet med skærm af aluminium, sokkel af bakelit monteret med sort ledning. Ø.21 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962934
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:20
SEK 546
10 Bunkerlamper, Sovjet. (10)
10 Bunkerlamper fra Sovjet til væg eller loftsmontering. Skærm af glas, sokkel af grålakeret stål. Skærm Ø.11 cm. H.30 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962920
SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:26
SEK 1 091
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (5)
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp BLACK', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (5)

Varunr: 6038115

SEK 4 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:32
SEK 477
Poul Henningsen. Par PH4/3 pendler (2)
Poul Henningsen. Par PH 4/3 pendler med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor, en kraftig snavset med manglende montage samt bundskærm. (2)

Varunr: 6041496
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
10:47
SEK 750
Deltalight Tagline
Deltalight Tagline i hvid plast, LED loft/hjørnelampe . L. 180 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 5938413
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:58
SEK 409
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027853

SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:18
SEK 409
Pendel/Gulv. Håndbanket lampe af kobber.

Varunr: 6014038

SEK 3 273 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
11:46
SEK 477
To Pendler af metal, model Reno, sort, 24 cm. (2)
2 pendler af metal med sort finish. Model Reno. H. 15 cm. Ø. 24 cm. (2) Ligger i org. emballage.

Varunr: 6042456

SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:38
SEK 409
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Par pendler, PH 3/2 med certifikat (2)
Poul Henningsen 1894-1967. PH 3/2 Par pendler med skærme af hvidt opal glas, fatningshus af forkromet metal samt monteret med stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 29 cm. Modelfoto, fremstår med få brugsspor, certifikat/nummerbevis medfølger. (2)

Varunr: 6039128
SEK 10 365 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
12:46
SEK 3 819
Parti på 32 pendler, model Reno, silver, Diam. Ø 24 cm. (32)
Parti på 32 pendler, model Reno, sort finish på hammerslået metal, Diam. Ø 24 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (32)

Varunr: 6044880

SEK 6 819 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:57
SEK 2 591

Varunr: 6038097

14:29
SEK 818
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 5865150

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:32
SEK 409
Poul Henningsen. PH5 pendel
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, snavs.

Varunr: 6044196
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:33
SEK 1 637
Kosta Loftskrone af glas
Loftskrone mornteret med løse vedhæng af klart glas med monteringer af messing, tolv lyskilder. Ca Ø 70 cm. Udørt hos Kosta, sverige Fremstår adskilt, to fatninger med skade og er ikke gennemgået for evt. skader.og mangler af glas. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6044072
SEK 13 638 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:35
SEK 750
Parti på 30 pendler, model Reno, silver, Diam. Ø 30 cm. (30)
Parti på 30 pendler, model Reno, silver finish på hammerslået metal, med en diam. Ø 30 cm. Fremstår enkeltindpakkede i org. emb. (30)

Varunr: 6042439

15:08
SEK 409
Sæt på otte indbygning loftlamper (8)
Sæt på otte indbygning loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. bundskærme af plexiglas. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. To bundskærme mangler. (8)

Varunr: 6025412
15:25
SEK 409
Muuto, Ambit Pendellampe
Muuto, Ambit Pendellampe Udført i malet aluminium Ø. 25 H. 14,5 cm. Original ubrudt emballage-

Varunr: 5780196

15:35
SEK 409
Par pendler med skærme af grøn emalje (2)
Par ældre russiske industri pendler med skærme af grøn emaljeret metal, H. ca. 44 cm. Ø. 32 cm. Fremstår med brugsspor og slitage. (2)

Varunr: 6033348
SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:57
SEK 750
Bent Gantzel Boysen, to 'Duett' pendler 1970'erne 82)
Bent Gantzel Boysen, to 'Duett' pendler fremstillet hos IKEA, 1970'erne. H. 20 cm. Brugsspor, småskrammer.

Varunr: 6044197
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
17:22
SEK 614
Simon P. Henningsen. Tivoli pendel
Simon P. Henningsen. Tivoli pendel af forkromet og lakeret metal. Formgivet i 1962 til Divan 2 i Tivoli. Fremstillet hos Lyfa. Lampen er ikke længere i produktion. H. 32 cm. Ø. 26 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044824
SEK 6 819 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:00
SEK 2 182
Poul Henningsen. PH4 pendel, hvid
Poul Henningsen (1894-1967). PH4 pendel af hvidlakeret metal med orange kontrast, Ø. 40 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6041857
SEK 1 364 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
19:20
SEK 1 023
Et sæt på fem Atomis 'Torpedo' loftslamper (5)
Et sæt på fem Atomis 'Torpedo' loftslamper i aluminium og sort metal. H. 21, 5 cm, B. 14 cm. Bruger halogen pærer, R7. Fremstillet af Atomis, Holland. Ubrugte i original emballage . (5)

Varunr: 6043669
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
19:23
SEK 409
Parti pendler, flere modeller (80)
Parti lamper fordelt på flere farver og designs, model Fiona, Baloo og Pippi med skærm og ledning i stof. Ø 20 cm. H. 17,5 cm. Fremstår ubrugte i org. emballage (80)

Varunr: 6044720

SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:25
SEK 409
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6041856
SEK 2 046 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
19:40
SEK 1 637
Claus Bondrup & ThorstenThorup for GUBI. Semipendel. Ø. 47 cm, sort.
Claus Bonderup & Torsten Thorup for GUBI. Semipendel af sortlakeret metal. Ø. 47 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varunr: 6045417
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:43
SEK 1 227
Verner Panton for &Tradition. Et sæt på fire 'Flowerpot' pendler, model VP1 (4)
Verner Panton for &Tradition. Et sæt på fire 'Flowerpot' pendler af blå lakeret metal, indvendig hvid lakeret. Sort stofledning. Ø. 23 cm. Fremstillet hos &Tradition, model VP1. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte ridser. (4)

Varunr: 6040409
SEK 5 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:45
SEK 2 591
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel, Ø 65 cm
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel med fire skærme af hvidlakeret metal, Ø. 65 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med alm. brugsspor, smuds samt nogen skævhed mm.

Varunr: 6012534
SEK 8 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:50
SEK 1 909
Par industripendler (2)
Et par industripendler af grå og hvid plast. H. 39. Ø 31 cm. Se også varenummer 6041648.

Varunr: 6041652
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
20:10
SEK 477
Cecilie Manz for Lightyears. Fire pendler, model Caravaggio P2 (4)
Cecilie Manz for Lightyears. Fire pendler af mat grå lakeret aluminium. H. 32 cm. Fremstillet hos Lightyears, model Caravaggio P2. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker. (4)

Varunr: 6032559
SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
20:13
SEK 546
Dansk producent. Fire pendler (4)
Dansk producent. Fire pendler. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6042327
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:15
SEK 886
12345...8»