Utropspris
12345...7»   Varor pr. sida   202 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kaiser loftslampe fra 60/70'erne i forkromet stål
Kaiser loftslampe fra 60/70'erne i forkromet stål med 8 arme. H. 41 cm. Ø ca. 45 cm. Fremstillet af Kaiser, Tyskland. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6037275
SEK 9 518 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2021
21:58
SEK 476
To Pendler af metal, model Reno, sort, 24 cm. (2)
2 pendler af metal med sort finish. Model Reno. H. 15 cm. Ø. 24 cm. (2) Ligger i org. emballage.

Varunr: 6042456

SEK 1 088 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2021
08:03
SEK 408
Menu - Hashira pendel, Cluster model Large
Menu - Hashira pendel, Cluster model Large. H 75/90 cm, D 61,5 cm. I emballage. Vejl- udsalgspris 3995,-

Varunr: 6045884

SEK 3 807 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2021
08:06
SEK 476
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 5886649

SEK 1 360 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2021
08:06
SEK 408
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, Grey.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Fremstår i original emballage. Vejl. udsalgspris 2.495 DKK. Modelfotos.

Varunr: 5757577

SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:24
SEK 408
Sæt på otte indbygnings loftlamper (8)
Sæt på otte indbygnings loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. Bundskærme medfølger ikke. (8)

Varunr: 6025549
SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:31
SEK 408
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, red.
Thomas Bernstrand for Muuto. Pendel model Studio af rødlakeret aluminium. H: 29 cm Ø: 39 cm. Vejledende udsalgspris 2.495 DKK. Original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5831157

08:38
SEK 408
Pendel fra Menu, model Bank Pendant Smoke
Pendel fra Menu, model Bank pendant Smoke. Røgfarvet glas, fatning af anodiseret aluminium. H. 30 Ø 35 cm. Lyskilde: E27 Maks 40W (medfølger ikke).

Varunr: 6042940

SEK 2 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2021
08:53
SEK 408
Italiensk lysekrone af patineret metal og rosa glasskærme
Italiensk lysekrone af patineret metal, fem lysarme og skærme af rosa glas. H. ekskl. kæde H. 55 cm, Ø 76 cm. Små brugsspor.

Varunr: 6058114
SEK 2 040 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
09:06
SEK 408
To industrielle lamper med skærme af metal (2)
Sæt på 2 brune industrielle lamper med brune skærme af emaljeret metal, H. ca. 23 cm. Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor (2)

Varunr: 6052248
SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
09:07
SEK 612
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel hvid.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5757766

09:08
SEK 408
Lucie Koldova, Dan Yeffet for Brokis. Sæt på fire pendel model Shadows (4)
Lucie Koldova, Dan Yeffet for Brokis. Sæt på fire pendel model Shadows. Glas og træ. Ø. fra 10,8-25 cm. H. fra 13,8-17 cm. (4)

Varunr: 6025350
SEK 10 878 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
09:50
SEK 680
Sæt på otte indbygning loftlamper (8)
Sæt på otte indbygning loftlamper af hvidlakeret metal. Bundskærme af plexiglas. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. (8)

Varunr: 6025411
10:08
SEK 408
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027849

10:33
SEK 408
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027861

10:43
SEK 408
Poul Henningsen. Kogle af børstet stål. Ø.48 cm
Poul Henningsen 1894-1967. Pendel 'Koglen' med 72 blade af stål, placeret på 12 buer af stål. Komplet med fatningshus i forkromet aluminium, wireophæng, hvid stofledning, ophængstrisse samt baldakin. Formgivet 1957-1959 til Langeliniepavillonen i København. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 48 cm....

Varunr: 6041890
SEK 42 152 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
10:52
SEK 25 835
Patricia Urquiola & Eliana Gerotto. Pendel, model Caboche
Patricia Urquiola & Eliana Gerotto. Pendel med montage af forkromet stål, skærm af sandblæst glas, kugler af akryl. Fremstillet hos Foscarini, model Caboche. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte kugler skal pålimes

Varunr: 6037138
SEK 10 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:07
SEK 1 632
Jo Hammerborg 'Tarok' samt Michael Bang 'Etude'. To Pendler (2)
Michael Bang for Holmegaard. Etude pendel af hvidt opalglas. Formgivet af Michael Bang. Fremstillet hos Holmegaard. H. 32 cm Ø. 39 cm. Dertil Jo Hammerborg pendel af brunlakeret metal samt messing. Fremstillet hos Fog & Mørup, model Tarok. Ø. ca. 40 cm. Tarok pendel med lille afskalning. (2)

Varunr: 6042361
SEK 1 088 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:10
SEK 408
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.

Varunr: 6000585

SEK 4 351 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:13
SEK 408
2 pendler model Mathilde silver, diam. 20 cm. (2)
2 Pendler, model Mathilde, hammerslået silver, Ø 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 6062957

SEK 1 768 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2021
11:22
SEK 408
Silvio Vinella for Another Story. Pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (5)
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp BLACK', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (5)

Varunr: 6047570

SEK 4 895 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
11:22
SEK 408
Sekskantet pendel af kirsebær
Sekskantet pendel af fineret kirsebærtræ. H. 40 cm. B. 69,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, små finerafslag.

Varunr: 6046087
11:25
SEK 408
Louise Campbell. Collage 600 pendel - Snow White

Varunr: 6048921
SEK 5 439 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:31
SEK 680
Wilhelm Wohlert. 'Satellit' pendel af glas, Ø. 33 cm.
Wilhelm Wohlert. Pendel af hvidt opalglas med tilhørende ophæng af messing. Formgivet i 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'Satellit'. Ø ca. 33 H. ca. 37 cm. Fremstår med brugspræg

Varunr: 6052147
SEK 3 263 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:52
SEK 1 020
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027845

11:55
SEK 408
10 Bunkerlamper, Sovjet. (10)
10 Bunkerlamper fra Sovjet til væg eller loftsmontering. Skærm af glas, sokkel af grålakeret stål. Skærm Ø.11 cm. H.30 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962920
SEK 6 799 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
11:56
SEK 408
Wilhelm Wohlert. 'Satellit' pendel af glas, Ø. 26 cm.
Wilhelm Wohlert. Pendel af hvidt opalglas med tilhørende ophæng af messing. Formgivet i 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'Satellit'. Ø. ca. 26 H. ca. 33 cm. Fremstår med brugspræg, lille chip afslag ved top.

Varunr: 6052145
SEK 2 583 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2021
11:58
SEK 476
Italiensk lysekrone af patineret metal
Italiensk lysekrone af patineret metal, fem lysarme, H. ekskl. kæde 52,5 cm, Ø 52 cm.

Varunr: 6048555
12:05
SEK 408
10 militær loftslamper fra sovjet (10)
10 militær loftslamper fra sovjet med skærm af aluminium, sokkel af bakelit monteret med sort ledning. Ø.21 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962934
SEK 8 158 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
12:21
SEK 476
To pendler, model Olive, sort / kobber (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået sort lakeret indvendigt kobber, Ø 21 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 6059453

12:34
SEK 408
12345...7»